1/2 גמר ליגת האלופות :: צעד וחצי בדרך לקארדיף עם 3-0 גדול על אתלטיקו (רונאלדו 3X)

ריאל-מדריד

(dkaro) #127

[quote=“guyklein, post:126, topic:78996, full:true”]
פיספסתי משהו, על איזה כמות תארים גבוהה אתה מדבר? אני מבין שאתה מנסה לאנוס את הדיון על התארים עם שתי אליפויות ב2007 ו-2008, קבוצה שנשאר ממנה היום שחקן וחצי. זה לא באמת רלוונטי לביקורות על הקבוצה שיש לנו היום.[/quote]

כשמדברים על עשור קשה אני מרשה לעצמי לדבר על כל העשור, ולכן אין שום סיבה שלא אתייחס לאליפויות ההן. רוצה לדבר על 8 השנים האחרונות? סבבה, עדיין המתמטיקה מדברת על אליפות אחת, 2 ליגת אלופות, ועוד אליפות וליגת אלופות פוטנציאליים (וזה כשאתה לא הוגן ו’עוצר’ את הספירה בדיוק לפני 2 אליפויות רצופות). נניח שנקח רק אחד מ-2 התארים שנותרו, זה תואר אחד גדול בממוצע כל שנתיים. כשאתה סופר בצורה לא הוגנת, וכשאתה מתמודד מול ברצלונה הגדולה. זה עדיין מעל הממוצע ההסטורי שלנו. זה הרבה הרבה הרבה מעל הממוצע ההסטורי של כל קבוצה אחרת בעולם שהיא לא מכבי תל אביב בכדורסל.

בכל קנה מידה עברנו עשור/8 שנים סבירות לחלוטין. האם יכל להיות טוב יותר? ברור. כל מה שאני מבקש זה להיכנס לפורפורציות.

נכון, אבל זה היה בגלל הרגש (מאז שהיגואין עזב, לא נותר אף שחקן בקבוצה שאני מתפלל שהוא יהיה זה שיבקיע את הגול הבא). אם אני זוכר נכון, רובם פה הסכימו שבנזמה החלוץ הטוב מבין השניים.

אני לא מבין, אז מה אתה מגדיר כ’מספיק טוב’? האם רק קבוצה ברמה היסטורית היא ‘מספיק טובה’?! כי לפי כל נתון אובייקטיבי ריאל מדריד הנוכחית טובה מריאל מדריד ממוצעת לאורך ההסטוריה המפוארת שלה (הקבוצה המעוטרת בהסטוריה, כן?), כך שאני לא ממש מבין מה הסטנדרט שלך. צפייה בתאונת דרכים כשהיא מתרחשת? נו באמת. תסלח לי, אתה נשמע כמו אחרון האוהדים שמצפה לטרבל כל שנה.

(Guy) #128

מספיק טוב זה אליפות. מספיק טוב לאורך פרק זמן X, זה הרבה אליפויות בפרק זמן X.
6 מ8 -> מצויין.
1 מ8 -> לא מספיק טוב.
0 מ4, כשבאחת מהן אתה מסיים במקום השלישי -> גרוע מאוד, תשאל את עצמך מה אתה עושה לא בסדר.

אני אתן לך קרדיט על האופן הנאה שבו אתה אונס את המספרים, אבל זה לא באמת עובד. יש פה אוסף שחקנים שלא הצליח לקחת אליפות ארבע שנים ועליהם מעבירים ביקורת. לגיטימי לחלוטין בעיניי ולפי רמת שאיפות של כל אוהד של קבוצה גדולה בעולם. עוד טייטלים דמיוניים כמו “תואר גדול בכל שנתיים” או השוואות לממוצע היסטורי דמיוני (ממתי התחלת לחשב? 1906?) - לא עוזרות כאן. אנחנו מתחרים בברצלונה, היא לקחה 6 מ8 הליגות האחרונות ואנחנו אחת. אין שום דרך להציג את זה טוב.

לפתוח כל שנה עם בנזמה כחלוץ בלתי מעורער בהרכב, לעיתים בלי אף חלוץ מחליף אפילו, זאת צפייה בתאונת דרכים כשהיא מתרחשת, בדיוק כמו להחליט שטוני קרוס הוא המחליף של צ’אבי אלונסו. כתבתי את הדברים גם כשהם קרו ואני לא היחיד. וגם אם מישהו פה חכם בדיעבד - הוא עדיין חכם, זה עדיף מלהכחיש את המציאות ולהמשיך להתאכזב שנה אחרי שנה (או גרוע מכך: לדרוש את ראשו של המאמן התורן כפי שאוהבים לעשות כאן).

(dkaro) #129

מאזן האליפויות שלנו הוא אכן לא טוב מספיק בשנים האחרונות, ולכך יש מספר סיבות. העיקרית שבניהן היא איכות היריבה, לא האיכות שלנו. אי אפשר לאונן על מסי, צ’אבי ואינייסטה במימדים היסטוריים ואז לשאול למה ריאל מדריד לא זוכה באליפויות. זה פשוט לא הוגן. בערך כמו שלא הוגן להתמקד במפעל אחד שבו אנחנו פחות מצליחים ולהתמקד באחר שבו אנחנו הצלחה כבירה.

לפתוח כל שנה עם בנזמה כחלוץ הרכב, עד לעונה האחרונה, הייתה החלטה סבירה לחלוטין, במיוחד כאשר האלטרנטיבות הרלוונטיות בשום פנים ואופן לא היו יותר טובות. הפספוס האמיתי היחיד שלנו בהקשר זה הוא סוארז. בנזמה מעולם לא היה שחקן פחות טוב מאגוארו ודומיו שמדי פעם קושרו אלינו, זה רק בדמיון של אוהדים שצופים 90 דקות בבנזמה ו-2 דקות בתקציר אגוארו. כלומר, כשהוא כשיר.

השנה, לראשונה, בנזמה באמת חלש ביותר, וגם אני בעד להסתכל בשוק על האופציות. אם כי כשאני הוגן עם עצמי אני לא חושב שאני רואה הרבה אופציות שכל-כך ברור שעדיפות. אמבפה זו אופציה מעניינת ואני בהחלט בעד להביא אותו - אבל להמר עליו ולמכור במקביל את בנזמה זה… ובכן, הימור. יכול לעבוד, יכול להיות בלוף.

ומתי בדיוק ראית אותי מבקש את ראש המאמן התורן?

(Guy) #130

לא אתה, אחרים רבים כאן.
את דעותיך אני מכיר ואנחנו נשאר חלוקים כפי שאנחנו כבר עשר שנים.

לגבי בארסה - ערכתי מאוחר את אחת מהודעותיי הקודמות וכנראה פיספסת. יש הרבה דוגמאות להחלטות שנלקחו שם שהן הרבה מעבר למסי שנפל עליהם מהשמיים. לא מסכים שלא יכולנו לעשות יותר וכמו שכתבתי קודם - חלק מהדברים כתבתי בזמן אמת וחלק הם חכמה בדיעבד. בכל מקרה, אם אנחנו נשארים סטטיים ולא שואפים להשתפר - הסיכוי היחיד שלנו לקחת אליפות הוא שבארסה תרד ברמתה כפי שקורה השנה. אני לא מקבל את זה ולא חושב שבארסה היא עד כדי כך היסטורית ובלתי מנוצחת בכל השנים האלה. ולגבי העתיד, שהוא יותר חשוב, אני לא חושב שהרף שהוצב בשנים האחרונות יירד. 90 נקודות כן יספיקו כדי להכתיר את הקבוצה לאחת הטובות בעולם אולי, אבל לא יספיקו לאליפות ברוב השנים.

לגבי ההסתכלות על הליגה ולא על הצ’מפיונס: אתה אינטליגנט ומבין סטטיסטיקה, אני לא צריך להסביר לך את ההבדל בין טורניר נוקאאוט לליגה.
מעבר לעניין הלוגי, אני גם לא חושב שיש אוהד של איזשהי קבוצה שחושב שהקבוצה שלו נכשלה אם היא לקחה שלוש אליפויות רצופות אך נפלה בחצי גמר ליגת האלופות בעקביות. לא חושב שיש מאמן שפוטר אחרי אליפות בגלל אי הצלחה בצ’מפיונס, אפילו לא בריאל מדריד. לא חושב שמישהו כאן הרגיש תחושת כישלון בעונת האליפות של מוריניו כי הפסדנו בפנדלים לבאיירן בחצי הגמר. מה לעשות, רוב השנה והרוב הגדול של המשחקים המשמעותיים של הקבוצה הם בליגה. בצ’מפיונס זה מתנקז ל3 עד 7 משחקים, תלוי בהגרלות (וכולל גם חוקים אחרים כמו פנדלים ושערי חוץ).

(Mr.Maestro) #131

אתה טועה ומטעה, ריאל חוץ מהחלון העברות החלון לא הייתה אף פעם סטטית. הבאנו בשנים האחרונות את בייל, איסקו, מוראטה, חאמס, קרוס ועוד. כל אלה הם שחקני וורלדקלאס, להגיד שלא עשו מספיק דברים בביל לשפר את הקבוצה זה לא נכון. נכון שלא כולם ענו על הציפיות, אבל עדיין…

(titi camara) #132

רובן, היגוואין, קאקא, די-מריה, בייל, חאמס, מוראטה

ההוא “אונס” מספרים וזה “אונס” שחקני רכש.

דל-בוסקה ?

(Guy) #133

בארסה זכתה בתארים והחליפה שחקנים אחרי עונות גדולות, כשהקבוצה שלהם באמת הייתה “היסטורית” כמו שכולם אומרים.
ריאל עם 0 אליפויות ב4 שנים החליפה בערך שניים וחצי שחקני הרכב לאורך התקופה, וגם זה לא תמיד במטרה לשפר אלא כי שחקני הרכב החליטו לברוח (די מאריה וצ’אבי אלונסו, למשל).

כן, זה אותו דבר בדיוק. שאיפה לשיפור מתמיד.
הקבלה נכונה תהיה אם בקיץ הקרוב נחליף שחקנים משמעותיים כפי שכל בר דעת מבין שצריך לעשות. זה כנראה לא יקרה.

דל-בוסקה ?

לא עזב בגלל חוסר הצלחה בצ’מפיונס. הוא זכה פעמיים בארבע שנים, ועוד פעמיים הגיע לחצי הגמר. לפי הממוצע ההיסטורי של דוד.

(titi camara) #134

לקח 2 צ’מפיונס ו-2 אליפויות בשלוש וחצי עונות, עזב כי לא לקח את הדאבל בעונה האחרונה, הוא לקח “רק” אליפות, פרז חשב שהוא העמיד קבוצה מספיק טובה עדי לזכות בכל התארים וחיפש מאמן יותר סקסי וקשר אחורי שמצטלם יותר טוב, בסוף מגלאקטיקוס השאיר אותנו עם עגלאקטיקוס.
ריאל פיטרה מאמנים אחרי שזכו בצ’מפיונז כי לא זכו גם בליגה, ופיטרה מאמנים אחרי שזכו באליפות כי לא זכו גם בצ’פיונז, נשאר רק לפטר מאמן שזכה בדאבל כי לא זכה בגביע המלך.

די-מריה ברח כי הביאו 2 שחקנים על העמדה שלו.

בכל מקרה, קרבחאל, קאסמירו, קרוס ובייל הגיעו להרכב ב-4 השנים האחרונות.

(Guy) #135

את התאוריה שדל בוסקה עזב כי לא זכה בדאבל אני שומע לראשונה, ואני קורא בערך כל פיפס שמתפרסם על המועדון באינטרנט כבר 15 שנה.

קרבחאל ובייל הגיעו בדיוק לפני ארבע שנים (גם קאסמירו האמת אבל נספור רק את הרכישה השניה שלו), אז אני אתקן לשלוש שנים בלי אליפות עם שני שינויים בדיוק בהרכב. כך או כך, לומר שבזמן הזה לא יכולנו לעשות יותר מול בארסה ואתלטיקו כי מסי נולד זה לא הגיוני.

(titi camara) #136

אז למה אתה חושב שהוא פוטר אחרי אליפות ?

ומי אמר שאי אפשר היה לעשות יותר מול ברצלונה או אתלטיקו בשלוש השנים האחרונות(גם אחרי התיקון שלך) ? אני כתבתי מיליון פעם והנה המיליון ואחת, הבעיה לא הייתה בסגל, הבעיה היא שימוש לא נכון בסגל.

עם אליפות או לא אני חושב שבסוף העונה הזאת יהיו כמה וכמה שינויים, הסגל חייב רענון.

(Guy) #137

סבבה, מקבל דעתך שהמאמנים אשמים כי הם לא השתמשו נכון בסגל. לא מסכים איתה. שמח שאנחנו מסכימים שהסגל חייב רענון. אגב, כמו שכתבתי כמה פעמים, גם להחליט לקדם שחקני ספסל זה שינוי - אני לא חושב שבהכרח צריך לקנות את כל העולם.

יש שתי תאוריות למה דל בוסקה עזב (לא פוטר אגב אלא לא הוארך לו החוזה): אחת היא עניין התדמית והמראה, השניה היא היחסים עם פלורנטינו ו-ואלדנו ומאבקי כח/אגו. אומרים שעם השנים דל בוסקה התחיל “להרים ראש” ולהתנגד להחלטות מלמעלה בנוגע לסגל. הוא התנגד לרכישת רונאלדו השמן, הסתכסך עם היירו ורצה להעזיב אותו בקיץ 2003 (כפי שאכן קרה בסוף) ובמיוחד התנגד לרכישה של בקהאם (בקהאם נרכש שבוע לפני הזכיה באליפות וההודעה שדל בוסקה לא ממשיך). יש כמובן גם את הגרסה של פלורנטינו, שהוא סתם חשב שדל בוסקה עייף ורצה לרענן. אני חושב שהסיבה השניה היא העיקרית, אבל מי יודע…

(titi camara) #138

אז אתה חושב שאנצ’לוטי צדק שהוא טחן את ההרכב כל העונה והשתמש במעט מדי שחקני סגל ? ואני אפילו לא מדבר על קצת טקטיקה, אצלו כל משחק היה בדיוק כמו המשחק הקודם או הבא מבלי להתייחס כמעט ליריבה.
לדעתי אחת הבעיות העיקריות שלנו בעונות הקודמות היו הפציעות שמנעו אליפויות, העונה זה הפוך על הפוך, אולי נזכה באליפות כי היו כ"כ הרבה פציעות ! מבחינתי זה אבסורד.

חייבים רענון כי הסגל רץ כבר יותר מדי שנים ביחד, לקדם את אסנסיו לעמדת שחקן הרכב זה אחד הרכשים הכי טובים שאנחנו יכולים לעשות, כך גם לגבי איסקו, אבל אתה לא יכול לקדם אותם ולהשאיר את אלה שירדו לספסל.
בייל ובנזמה לדעתי צריכים לעזוב, כך גם חאמס, מוראטה אם יסכים להישאר מבלי שיובטח לו מקום בהרכב יהיה נכס.

הפנטזיה הפרטית שלי כרגע זה אסנסיו ומרסלו בשמאל, הזארד וקרבחאל מימין איסקו מתחת לרונאלדו, אבל נשאיר את זה לקיץ.

דל-בוסקה אם היה זוכה גם באלופות היה נשאר, בקהאם הגיע כי פרז רצה להראות לברצלונה למי יש יותר גדול, רונאלדיניו היה כמעט סגור אצלנו והנשיא של ברצלונה שנבחר הבטיח להנחית את בקהאם, אז פרז הראה שלנו יש יותר גדול וגנב את בקהאם, רונאלדיניו בסוף סיכם בברצלונה וטען בצד שהוא פחות יפה אבל שחקן הרבה יותר גדול(התוספת על רונאלדיניו לא קשורה לדיון אבל זה עדיין כואב לי עד היום)

(Guy) #139

יכול להיות שהיה קשה יותר להעזיב את דל בוסקה אם הוא היה זוכה גם בצ’מפיונס, אבל אני בטוח שהוא לא עזב בגלל שלא זכה בצ’מפיונס.

לגבי העונות הקודמות, אני מסכים לגבי אנצ’לוטי ומגרעותיו וברור שהאשמה מתחלקת בין כולם, אבל לשחקנים במועדונים גדולים תמיד יש משקל יותר גדול בעיניי. ההשפעה של מאמן במועדון כמו ריאל מדריד, שבו המאמן לא בוחר את השחקנים, היא מוגבלת. זידאן משפיע בדיוק במקומות שבהם למאמן כן יש השפעה ולכן אני מעריך אותו.

אנצ’לוטי טחן את הסגל אבל היה לו פחות עומק איכותי על הספסל. חוץ מזה, השחקנים האלה לא ספרו את בניטז מהיום הראשון ורק על זה ראשים היו צריכים לעוף (של חאמס אכן עף), וגם תחת זידאן הם פשוט לא משחקים כדורגל איכותי מספיק לדעתי בממוצע, אבל לא נפתח את זה שוב. גם עצם זה שהשחקנים צריכים זריקת עידוד מהמאמן כדי להיות מחוייבים זה לרעתם, או שהמאמן יוציא מהם את ה"שובע" אחרי כל טורניר מוצלח.

(titi camara) #140

לא היה צריך להחליף את כל ה-11 כמו שזידאן עושה בשבועות האחרונים, מספיק שהיה נותן מנוחה ל 2-3 שחקנים מדי פעם, גם חיזוק מרכז הקישור במשחקים היותר בעיתיים תוך הוספת עוד קשר מרכזי שיעזור לקרוס לא היה מזיק…

(bixente) #141

זה חד משמעית לא נכון. גם במשחק מול באיירן וגם במשחק מול בארסה (שאותו כן הזכרת) קרוס עזב יותר מ5 פעמים שחקנים שהוא לידו. רובן זה רק הדוגמא הבולטת אבל במשחק מול באיירן הוא עשה את זה עוד כמה וכמה פעמים. אני ואחי ישבנו בבית והתפוצצנו מזה. אולי פיספסת את זה אבל זה היה מאוד בולט.

את מוריניו ו-ואן חאל אי אפשר כמובן להזכיר באותה שורה. אחד מאמן ענק ואחד הוא ואן חאל בינוני ועלוב.
מוריניו היה בדיוק מה שריאל צריכה , והוא גם זה ששחרר אותנו מקללת השמינית והתחיל את מסורת החצי גמר שלנו. אם היו נותנים לו לעבוד גם היינו זוכים איתו באלופות לטעמי, אבל זה לא כזה משנה כי הקבוצה שלו זכתה באלופות כשקרלו בכלל עומד על הקווים.
איתו זכינו באליפות מרשימה ושוברת שיאים בליגה הספרדית

מצטער להעיר אותך אבל אתה אוהד ריאל מדריד.
אם אתה מסתפק באליפות ב8 שנים ובאיבוד אליפויות מול בארסה חלשה בכזה כיף אז יש כאן בעיה.
אם לאליפות אחת ב8 שנים שאפנו אז באמת חבל על כל הכסף ששפכנו על כריסטיאנו, קאקא,די מאריה, אוזיל, איסקו,חאמס, בנזמה,אלונסו , לוקה מודריץ’ ועוד ועוד ועוד.
בהשקעה של 10 אחוז מכך כנראה שגם היינו זוכים באליפות אחת. לעוות את המציאות לא יעזור.
ויותר מכך - בעשור הזה חטפנו כמה השפלות מהחלאות כמו 6-2 , 4-0, 5-0. הנצחון הגדול שלנו ? 3-1
אז כן, אני בהחלט חושב שהמועדון שלנו אמור לספק דברים הרבה יותר טובים מזה.
תלך אחורה לשנות ה90 , כשחטפת 5-0 ושנה לאחר מכן ענית באותו המטבע. זו ריאל מדריד.
ויש סיבה שאחרי שמלאגה, סלטה, וכל קבוצה בערך עושה לבארסה צרות וחוגגת עליה , אתה מפסיד לה בברנבאו.
זו בעיה שצריכה פתרון. הרי ניצחת 2-1 (ויכל להיות גם 5 או 6 ) את באיירן (שטובה ב5 רמות מבארסה ) באליאנץ ארנה. אין שום סיבה אמיתית פרט לפחד והשתתקות להראות כך דווקא מול בארסה שהרבה פחות טובה.

ריאל בחלון ההעברות האחרון לא עשתה כלום. היא רק החזירה את מוראטה (וחשבה למכור אותו בכפול ) כדי לא לאבד אותו , או לאבד הכנסה של עוד 30 מיליון יורו. היא לא באמת עשתה רכש. ובטח לא רכש להרכב. סטטי
בקיץ שלפני כן הבאנו את קובא, שחקן נחמד (שבניטז נאלץ לשכנע את פרז להביא, למרות שהוא לא כלכלי ) למתישהו בעתיד. שוב לא להרכב. שוב סטטי. אה ואת דנילו.
ריאל ישנה בחלון העברות האחרון וגם בזה שלפניו. לא באמת היה מאמץ לשנות משהו בהרכב.

(madridista25) #142

אם יש מישהו שחושב שהעשור האחרון הוא לא רע במחינתנו(כולל האליפויות ב2007-8) אז באמת שאין לו חצי מושג. אני ממש לא מופתע שמי שאומר את זה הוא הסינגור הרשמי של בנזמה ואותו בחור שמציע למכור את כריסטיאנו. ומצחיק שאתה אומר שבנזמה רק השנה באמת רע. אני ראיתי 8 עונות רעות חוץ מכמה הבלחות קצרות.

אתה כפוי טובה . אני כבר לא מצפה שתענה לי כי אני לא משתמש מוערך כאן. שאלתי אותך פעמיים ואתה מתעלם ממני. אז אשאל שוב:
למה ואיך אתה בעד למכור את רונאלדו כשאתה בעצמך אמרת שהוא בהרכב הפותח בכל קבוצה בעולם? תגיד רק איך!

אני יגיד את זה שוב. זה היה עשור שחור ובאמת שאני לא רוצה לפרט. לשם שינוי אני מסכים עם ביצ’נטה בהודעה מעליי.
ועוד משהו קטן: גם קאפלו פוטר אחרי אליפות.(קדנציה ב)

(Mr.Maestro) #143

ממש לא פספסתי כלום, הוא לא עושה את זה יותר או פחות מאשר שחקנים אחרים, גם קסמירו ומודריץ’, אבל כשאתה ננעל על שחקן אחד אתה פשוט מתעלם שגם האחרים עושים את זה. קרוס היה מחוייב הגנתית בשתי המשחקים מול באיירן, תראה כמה פעמים הוא עזר למרסלו עם רובן. הכי קל להעביר ביקורת, אבל לפעמים קצת אובייקטיביות לא יזיק. [quote=“bixente, post:141, topic:78996”]
ריאל בחלון ההעברות האחרון לא עשתה כלום. היא רק החזירה את מוראטה (וחשבה למכור אותו בכפול ) כדי לא לאבד אותו , או לאבד הכנסה של עוד 30 מיליון יורו. היא לא באמת עשתה רכש. ובטח לא רכש להרכב. סטטי בקיץ שלפני כן הבאנו את קובא, שחקן נחמד (שבניטז נאלץ לשכנע את פרז להביא, למרות שהוא לא כלכלי ) למתישהו בעתיד. שוב לא להרכב. שוב סטטי. אה ואת דנילו. ריאל ישנה בחלון העברות האחרון וגם בזה שלפניו. לא באמת היה מאמץ לשנות משהו בהרכב.
[/quote]

את מי היית מביא? להגיד סטטי זה טוב ויפה, אבל עובדתית בכל עמדה, לפחות מבחינת ההרכב הראשון יש לנו שחקני טופ. זה לא שיש לך בשוק 30 שחקנים ברמה של רונאלדו ומסי. לא מבין את הרצון הזה להשתולל, ולהביא שחקנים רק בשביל להגיד שביצענו רכש! באמת שלא מבין את התלונות על רכש, יש לך שחקנים בספסל כמו חאמס, איסקו, קובא, אסנסיו ואפילו דנילו, שהוא לא באמת כזה גרוע כמו שמנסים לצייר אותו. זה שאתה חושב שיש שחקנים כמו לדוגמא קרוס שלא מתאים לריאל, זאת זכותך, אבל מבחינת זידאן הוא כנראה אחד מהברגים הכי חשובים בסגל, מה שמעיד על כמות הדקות שהוא מקבל בהשוואה לאחרים. הטעות היחידה לפחות בעיני זה שלא הבאנו חלוץ טוב מבנזמה, אבל מצד שני היה ניסיון להביא את לבנדובסקי, שבחר בסופו של דבר בבאיירן, או מי היית רוצה לראות במקום בנזמה?[quote=“bixente, post:141, topic:78996”]
אם לאליפות אחת ב8 שנים שאפנו אז באמת חבל על כל הכסף ששפכנו על כריסטיאנו, קאקא,די מאריה, אוזיל, איסקו,חאמס, בנזמה,אלונסו , לוקה מודריץ’ ועוד ועוד ועוד. בהשקעה של 10 אחוז מכך כנראה שגם היינו זוכים באליפות אחת. לעוות את המציאות לא יעזור.
[/quote]

איזה מן מחשבה זאת? אז מה בגלל שבארסה הייתה כזאת איכותית אז להרים ידיים? לא לנסות להביא את השחקנים הטובים בעולם בשביל להתחרות בבארסה?! כמו שכתבת לדקרו:[quote=“bixente, post:141, topic:78996”]
מצטער להעיר אותך אבל אתה אוהד ריאל מדריד.
[/quote]

(7Number7) #144

רגע, ואן חאל היום הוא מאמן בינוני, אבל הקריירה שלו ממש לא מעידה על מאמן עלוב… (יש לו איזה 8 אליפויות פעמיים עם ברצלונה).
אני מחסידיו של מוריניו, הוא החזיר את ריאל מדריד לגדולתה אחרי המון שנים בחושך, והחזיר את כושר ההרתעה מול ברצלונה בשיאה. הבעיה אצלו שמוריניו הוא כוכב בפני עצמו, ממש סופרסטאר, ובמועדון כמו ריאל, כשיש נשיא כל כך דומיננטי, הוא לא יכול לעשות כל מה שהוא רוצה כפי שהוא יכל לדוגמה לעשות בצ’לסי (או באינטר).

אם היה מקבל מנדט לעשות מה שבא לו (דבר שלא יקרה לעולם כשפלורנטינו נשיא), הוא ללא ספק היה ממשיך להצעיד את ריאל קדימה (אבל כנראה היה צריך להעיף כמה כוכבים שהיום עדיין בקבוצה).
אנחנו כבר שנתיים אולי דנים על אפשרות שבנזמה ירד לספסל וזה לא יקרה גם בגלל שהוא מעין בן אהוב של פלורנטינו, לא רק בגלל שזידאן צרפתי, אז בכלל לדבר על מאמן שיגיד לפלורנטינו “בוא נמכור את בייל, בנזמה וחאמס”, לא יודע אם זה יעבוד.

לכן מסקנה פשוטה, היא שבריאל עם נשיא כזה, צריך דמות שתהיה מקובלת על כולם, ועדיף שיהיה מה שנקרא נינוח. אנצ’לוטי למעשה קטף 3 שנים עבודה של מוריניו לפחות חלקית, אבל אפשר היה לראות כמה השוני הזה באופי טוב לריאל.
ריאל זה לא רק קבוצת כדורגל, והרכש אצלנו מעיד יותר מכל על כך, זה הרבה מעבר לזה. האיש שיעמוד בחזית צריך לראות עין בעין עם הנשיא.

(bixente) #145

פספסת המון(או שבחרת “לפספס”).
לא לוקה ולא קאסמירו וויתרו וזרקו זין בהגנה כמו שקרוס עשה. הם אולי לא הצליחו בתיקול כזה או אחר אבל הם לא הביטו על רובן או שחקן אחר חולף לידם וזרקו זין ואפילו לא ניסו ללוות אותו. קרוס כן עשה את זה. כמו שאמרת בעצמך :קצת אובייקטיביות לא תזיק לך.

האמת שזה לא ממש מעניין את מי הייתי מביא. הויכוח היה אם היינו סטטיים או לא בחלון ההעברות והסברתי למה כן היינו סטטיים (מבחינת הגעה של שחקני הרכב).
אם אתה שואל אז הייתי מביא קיצוני וחלוץ. וגם קשר אמצע שיועיל לנו אחרי אלונסו שבמקומו לא הגיע מחליף ראוי.
וכן אני מסכים שיש לנו אחלה ספסל. בתכלס זה לא עוזר לנו חוץ מלשבור את הלב על כך שהטובים יותר על הספסל.

הבנת הנקרא שלך לא חזקה או שסתם לא היית מרוכז בעת שקראת את זה. זה היה הערה של “יכלנו להביא פחות אם אליפות אחת ב8 שנים זה טוב בעיניך”.
תרגום עבורך : לא באמת הייתי רוצה או מוכן לקבל שנשקיע 10 אחוז מההשקעה ולא נביא את שחקני הטופ. אלא שאני לא מוכן לקרוא “הצלחה” לאליפות ב8 שנים. זה מביך

(dkaro) #146

אני בעד למכור את רונאלדו כי אני חושב שכיום הנזק שלו עולה על התועלת. אם הגישה סביבו הייתה משתנה אולי (וכנראה) הייתי מדבר אחרת, אבל כשזה עדיין תמיד ברור שהוא חייב להיות בהרכב, כשזה עדיין תמיד ברור שמוסרים רק לרונאלדו, כשזה עדיין תמיד ברור שהוא לוקח כמעט כל בעיטה חופשית - אני מעדיף שזה יהיה ברור בקבוצה אחרת, לא אצלינו.

הוא במגמת שיפור בשבועות האחרונים, אבל עדיין מדובר במחרב התקפות סדרתי. לשמחתנו הוא ווינר גדול והוא מתפוצץ בדיוק בזמן הנכון של העונה, אבל זה כבר להיות חכם בדיעבד. עם כל עונה שעוברת התרומה שלו פוחתת והנזק שלו גדל, והעונה הוא כבר נמצא במקום שבו הנזק מתחיל לעבור את התרומה. בהנחה שגרף הירידה ביכולת רק ימשיך, עונה הבאה זה כבר יהיה הרבה יותר בולט. הלוואי ואוכל את הכובע, הוא יישאר, וימשיך להבקיע 40-50 שערים בעונה. אני פשוט בנאדם עם ראש על הכתפיים, ולכן אני מודע לכך שזה כנראה לא יקרה. 30 שערים בעונה אני יכול להשיג גם משחקן אחר שלא יביא איתו כל-כך הרבה נזק מסביב על המגרש.