1/2 גמר ליגת האלופות :: צעד וחצי בדרך לקארדיף עם 3-0 גדול על אתלטיקו (רונאלדו 3X)

ריאל-מדריד

(Guy) #107

בודאי שכן, מה אמור לשנות את דעתי? משחק טוב?
אין פה שום מקרה של “אמרתי לך” כי לא אמרתי בשום מקום שלא נצליח לזכות בכלום, או שלעולם לא נצליח לתת משחק טוב.

מה שכן - כל משחק שעובר גורם לי להעריך יותר את זידאן, שלמרות כל הבעיות במועדון ובסגל מצליח בענק עם טביעת אצבע בולטת שלו. בכל השנים שאני מכיר את הקבוצה לא היה מאמן שמיקסם ככה את חומר הגלם שלו. רק לחשוב מה זידאן יכול לעשות עם כוכבים שבאמת משחקים כמו כוכבים…

(titi camara) #108

השאלה שצריכה להישאל היא :
האם התוצאה תלויה במחויבות של קרוס או שהמחויבות של קרוס תלויה בתוצאה ?

אני אישית ראיתי עוד משחק טוב מאוד של קרוס, אחד מני רבים , היה “מחוייב” כמעט כמו כל משחק אחר שלו העונה.

(de_la_red) #109

ואני ראיתי משחק נדיר שבו קרוס משחק נכון. ללא שום קשר לגודל היריבה. הרי מול באיירן (פעמיים) ובארסה הוא הסריח את הדשא מבחינה הגנתית.

עם כמה שנאצו מלך, קרבאחל תפור ליריבה כמו יובה, שמצופפת את האמצע ומשאירה שטחים באגפים. אף מגן בעולם נכון להיום לא יהווה תחליף ראוי לדני מול קבוצת ההגנה הטובה בעולם. בכל אופן, אני שמח שזה נאצו ולא מישו אחר.

(madridista25) #110

מסכים איתך לגבי זידאן ורוצה להוסיף שגם לא היה מאמן שיש לו מעמד כ"כ חזק.
בנה תלכיד קבוצתי פשוט אדיר. קבוצה שמחה קבוצה שמפרגנת אחד לשני. 4-4-2 או 4-3-3 זניחים בעיניי כל עוד הקבוצה במוד הזה.

לגבי הסגל אני לא מסכים איתך ולא ניכנס לזה לעומק כי זה כבר נטחן.
אני רק רוצה להגיד שלדעתי הסגל הזה איך שהוא לא קרוב למיצוי שלו יש להמשיך עם הקיים פלוס 3-2 חיזוקים מקסימום. אנחנו יכולים לבנות שושלת אם לא נעשה את השטויות שכ"כ אופייניות לנו

(Raulito-7) #111

רבים כאן כבר עם הפנים לגמר, יהיה קשה בצורה מטורפת נגד יובה, אני לא אופטימי כל-כך. החיסרון של קרבחאל הוא טרגדיה, המצ’אפ שלנו איתם לא טוב. מקווה להספיק לכתוב יומן-מדריד קצר על החוויה מיום שלישי.

עצוב שההרכב שעלה במשחק היה די ‘מקרי’, וצריך להגיד תודה לאלוהים על הפציעה של בייל. אפשר להחמיא לזידאן אבל אני מסרב לקבל את זה שהציוות של בנזמה זו גזירה משמיים, אין שום סיבה. הוא לא סטאר שהגיע במאה מיליון. בנזמה נראה רע כבר הרבה זמן ולאף קבוצה אין מחליף ברמה של מוראטה. איסקו קיבל את הכדור רחוק משער והיה מחוייב הגנתית. לא משחק שייחרט בזיכרון אבל איתו הנעת הכדור מאוד-מאוד חכמה. משחרר כדור זמן לעבר המגנים, יודע להאט, תמיד ימצא את המסירה הפשוטה.
אני חושב שקרוס דווקא היה בסדר גמור נגד באיירן מינכן בצמד המשחקים, אבל נגד אתלטיקו בלט גם מבחינת הגנתית.

עם גישה כזו של מחויבות, משחק בזהירות יתר על המידה אפילו לעתים - היינו יכולים להקשות יותר על מסי בברנבאו. עם גישה כזו היינו מוציאים לפחות תיקו. ועם הכושר של כריסטיאנו של הצ’מפיונס כבר היינו אלופים ממזמן.

(Mr.Maestro) #112

כנראה שלא ראית את המשחק הראשון מול באיירן, חוץ מזה שרובן עבר אותו פעם אחת על הקו, קרוס היה מחוייב הגנתית. בכלל קרוס היה במשחק רגיל שלו, לא ראיתי משהו יוצא דופן. חוץ מהמשחק מול בארסה שהוא היה באמת חלש כל שאר המשחקים שלו די דומים [quote=“Raulito-7, post:111, topic:78996, full:true”]
עם גישה כזו של מחויבות, משחק בזהירות יתר על המידה אפילו לעתים - היינו יכולים להקשות יותר על מסי בברנבאו. עם גישה כזו היינו מוציאים לפחות תיקו. ועם הכושר של כריסטיאנו של הצ’מפיונס כבר היינו אלופים ממזמן.
[/quote]

דווקא המשחק מול בארסה לא מעיד על מחוייבות, אלא על די.אנ.איי של הקבוצה, הרי אם ריאל הייתה משחקת מבוקר ואחראי בדקות האחרונות המשחק היה נגמר בתיקו, אבל ניסינו לתת את השלישי, מה שעלה לנו בהפסד.

(Guy) #113

מסכים איתך לגבי זידאן ורוצה להוסיף שגם לא היה מאמן שיש לו מעמד כ"כ חזק.

זה נכון, ואני אוסיף שהמעמד הזה לא נובע רק מהעבר שלו כשחקן. בהתחלה כן, וברור זה לא מזיק גם עכשיו, אבל זה לא היה מחזיק מעמד אם זידאן לא היה מצליח ומנהל טוב של אנשים. מה שקורה בחודשים האחרונים עם קבוצה א’ וב’ הוא חסר תקדים בכדורגל. כריסטיאנו כבר לא זוכר מתי הוא יצא ממדריד למשחק ליגה. זה מטורף ובמקום לשמוח שמאמן מצליח לעשות דבר ייחודי שכזה כאן מתלוננים למה זה לא קורה בקלאסיקו.

לגבי הסגל, אני חושב שגם מכירה של 2-3 שחקנים יכולה להספיק. מעולם לא כתבתי שצריך להחליף חצי קבוצה. כשאני כותב שהסגל בעייתי, וסייגתי את זה גם אז, אני מתכוון לשחקנים שמשחקים בממוצע. כולל מה שאני קורא לו היררכיות מובנות בסגל, והשילוב של שחקני ההרכב אחד עם השני (למשל זה שמודריץ’ וקרוס עושים את אותו תפקיד עם אותן מוגבלויות התקפיות). אני לא לוקח כל שחקן בסגל, נותן לו ציון כלשהו ומחשב סכום כי זה לא רלוונטי. אם נעשה חישוב כזה אז “ננצח” את כל הסגלים האחרים.

(Raulito-7) #114

לגבי הקלאסיקו המילה המתאימה אולי היא ‘חוכמה’, ‘איכות’ או יציבות. מסי הרגיש יותר מדי בנוח, לא הגיוני שרק קאסמירו ינסה לעצור אותו וכשמסי מתחיל לדהור עם הפנים - אין לו סיכוי, הגישה הייתה מופקרת, כבר הסכמנו על כך. עוד הרבה לפני השער המעצבן ברגע האחרון שהיה חייב להיקטע ע"י פאול ולא חשוב של מי - ריאל שיחקה בצורה מופקרת. וצריך לשחק חכם לעתים. עם תיקו היינו כבר חצי אלופים.

הסגל עצמו: כריסטיאנו צריך לעבור לשפיץ אבל בנזמה ימשיך לתסכל אותנו וזו הביקורת האמיתית היחידה שלי לגבי זידאן. שום סיבה שזה יקרה. גם לא מרוצה מהטאבו של קרוס, אבל נחייה עם זה. ייתי רוצה לראות את ריאל מוכרת את בייל בכמה שאפשר אבל זה לא יקרה. מה יותר ריאלי? חאמס צריך ללכת. יהיה חבל כשפפה יעזוב, אני הייתי נותן לו עוד עונה. ואם זה לא יקרה - להחזיר את ואייחו. בגדול: יש בסיס מצוין. אסנסיו משאיר טעם של עוד, לוקאס מחליף בסדר, קובא. הילדים יודעים. חובה - עוד מגן מחליף, רכש חכם אם קונטראו עוזב.

(Kawa) #115

לא קשור לדיון, אבל בחייאת דור, פנק אותנו באיזה כתבה נחמדה על סטטוס הצעירים המושאלים המבטיחים שלנו… ככה לקראת הקיץ הבא עלינו לטובה :slight_smile: לטובת אלו שלא עוקבים אחריהם

(7Number7) #116

לגמרי, לא זידאן השחקן הביא לזידאן המאמן את הסמכות, אלא זידאן הדמות: לצורך העניין יש שחקנים שהיו שחקנים גדולים אבל גם בני אדם עם אישיות מיוחדת: כמו זידאן, צ’אבי, ראול, פויול (ואני בכוונה מביא דמויות משתי הקבוצות), ויש מן הסתם שחקנים גדולים עם אופי בעייתי, קל למצוא דוגמאות.

אין ספק בכלל שלריאל צריך מאמן שקט ורגוע שמשדר משהו שאפשר להזדהות איתו: מוריניו ו-ואן חאל לדוגמה אי אפשר להתווכח עם ההצלחה שלהם, אבל אנו יודעים שמאמן בריאל הוא לא הדמות הכי חזקה, והוא לא עושה מה שבראש שלו, לכן צריך מישהו שיהיה מקובל על כולם ולא מייצר יותר מדי רעש (מספיק רעש יש מסביב).
זידאן זה אנצ’לוטי ברוגע ובקונצנזוס בקרב כולם, רק שהוא צעיר יותר, רעב יותר, ומה לעשות היה שחקן גדול יותר (ולא במקרה, בריאל מדריד).

(royb) #117

בקשה אחת: שבייל לא יהיה כשיר לגמר. אנחנו כל כך הרבה יותר טובים עם ארבעה קשרים.

(JRM) #118

אנחנו הרבה יותר טובים בלי בייל. גם עם אסנסיו/ואסקז תראה קבוצה מאוזנת יותר

(Mádridistа) #119

אולי זה יישמע קצת אבסורדי, אבל להצליח בליגת האלופות זה לא בהכרח מדד ללהיות מספר אחת. זה מפעל שמבוסס על המון מזל ומקריות. לא לוקח מריאל את כל הרגעים הגדולים בשנים האחרונות וגם ווינריות זאת מעלה גדולה וחשובה, אבל את ליגת האלופות של שנה שעברה לדוגמא לקחנו עם קבוצה בינונית מאוד. יש סיבה שיש לנו רק אליפות אחת בעידן רונאלדו, כמובן גם העובדה שהתמודדנו עם אחת הקבוצות הטובות בהסטוריה אבל לא רק. בארסה כבר שנתיים לפחות היא לא מה שהייתה. אפילו אתלטיקו עם סגל בינוני מאוד (על הנייר, ובאופן יחסי כמובן) הצליחה לקחת לנו אליפות.
אני חושב שניתן להפיק הרבה יותר מהקבוצה הזו עם כמה שינויים לא גדולים בכלל שצריכים להיעשות בקיץ. הלוואי שהפוליטיקה לא תנצח גם הפעם.

(real^madrid^life) #120

מזל ומקריות ? תשמע אם היינו מגיעים לחצי
גמר פעם אחת מתוך שמונה פעמים האחרונות
אז הייתי מסכים איתך . אבל ברגע שהקבוצה שלנו
מגיעה שנה אחר שנה לפחות לחצי, אז אין פה שום מקריות ומזל .

יש לנו קבוצה מצויינת שאני חושב שלא מוערכת מספיק בפורום .

אני אתן לך כדוגמא את השנים הרעות שלנו בצ׳מפיונס , ששבע או שמונה שנים (סלח לי שאני לא זוכר במדויק ) לא הצלחנו לעבור השמינית .
משום שהייינו קבוצה לא מספיק טובה למפעל .
(גם בליגה )

המילה שהתכוונת אני מאמין היא התאמה למפעל , הקבוצה מאומנת היטב למשחקי נוקאאוט ויש לשחקנים ניסיון רב בשלבים המתקדמים במפעל , ביחד עם הכישרון שיש לשחקנים ברגליים .

הכישלון בליגה נובע מחוסר איזון בסגל , הכוונה היא שאין כמעט רוטציות ושחיקת השחקנים כשיש עוד כמה מפעלים על הראש. ולא בגלל הפסד כזה או אחר בקלאסיקו ,
העונה אם ניקח את האליפות בליגה , אני מאמין שזה הרבה בגלל ניהול נכון של הסגל.
האמת שעד העונה לא ראינו כל כך הרבה רוטציות ושמירת שחקנים למשחקים החשובים . וזה לטובת זידאן .

בכללי אני לא מאמין בקבוצה שיש קבוצה היא הכי טובה בעולם. ריאל , בארסה , יובנטוס , באיירן ואפילו אתלטיקו , הם הקבוצות שבאותה הרמה .
ובמפגשים בניהם מי שיותר מכינה את עצמה טקטית
, מחויבת יותר היא זו שתעלה בסופו דבר .
הרי בכל מפגש נתון כל קבוצה יכולה לנצח את השנייה .

הקלאסיקו במקדש .
ההפסד של בארסה באיטליה .
הניצחון בארנה , ואתלטיקו אותה אחת שעשינו איתה תיקו לפני כמה שבעות בדיוק באותו המגרש.

אנחנו 8 שנים בחצי הגמר לפחות אם אני לא טועה פעמיים ברצף בגמר ו3 גמרים בארבע שנים. אין לי מה להוסיף בנושא אתה רואה את באיירן בארסה יובה או שאר הקבוצות משחקות כדורגל טוב יותר משלנו? וליגת האלופות זה המדד הגדול מכולם אסור לטעות אסור למצמץ ובאמת שהטובה לוקחת (כולל שנה שעברה)

(dkaro) #122

הפורום הזה חולה במחלה חמורה ביותר של ‘הדשא של השכן’. הקבוצה כמובן לא מושלמת, אבל היא אחת מ-3 הקבוצות הטובות בעולם כבר בערך 7-8 שנים, ועדיין אנשים פה מתלוננים וקוראים למהפכות כל חצי שנה. היו כמה אמירות הזויות אפילו שעברנו ‘עשור קשה’…

רק לצורך הדוגמא, כולם מחמיאים פה ליובנטוס ומתייחסים אליה ביראת כבוד (ובצדק), אבל אם ריאל מדריד הייתה נותנת הופעה דומה מול מונאקו ברור לי שהתגובות פה היו אחרות לחלוטין. מריאל יש ציפייה מוזרה לתת הצגה כל משחק כמו המשחק מול אתלטיקו, ואין כאן יותר מדי נכונות להופעות כמו ההופעה של יובה במונאקו, שהייתה רחוקה מלהיות מבריקה. אבל בקטע מוזר, מקבלים את זה בהבנה כשזה כל קבוצה אחרת, רק אצלינו זה לא מקובל.

מילא, היו אומרים שיש מאיתנו ציפייה תמיד להיות יותר טובים מכל אחת אחרת בכמה דרגות. אבל כשבמקביל ממשיכים להציע להחליף שחקנים מאצלינו בשחקנים אחרים מאותם קבוצות אחרות,זה כבר מתחיל לגבול בחוסר עקביות.

(Guy) #123

קבוצה כמובן לא מושלמת, אבל היא אחת מ-3 הקבוצות הטובות בעולם כבר בערך 7-8 שנים

זה נכון כמובן, רק שאין תחרות כזאת. בתחרויות שיש לא הצלחנו מספיק ולכן יש חוסר שביעות רצון.
אפשר ללכת גם יותר אחורה בשנים ולומר שריאל מדריד כבר טריליון שנה מגיעה לנוק-אאוט בליגת האלופות, יותר מכל מועדון אחר, וכבר 60 שנה אנחנו אחת מ10 הקבוצות הטובות בעולם תמיד. כל אלה עובדות משמחות. אבל אין שום תואר או תיאור דמיוני שיציג את העשור האחרון כהצלחה.

ההצעות הן להחליף את השחקנים הפחות טובים אצלנו בשחקנים היותר טובים אצל היריבות, אני לא חושב שמישהו פה רוצה את מנדזוקיץ’. אנחנו רוצים שהסוארס הבא ינחת אצלנו ולא אצל היריבה שלנו, כי זה בדיוק ההבדל בין שתי אליפויות לצד שלהם במקום לצד שלנו.

וליגת האלופות זה המדד הגדול מכולם אסור לטעות אסור למצמץ ובאמת שהטובה לוקחת (כולל שנה שעברה)

אז מתוך 14 העונות האחרונות נכשלנו ב12 לפי המדד הגדול מכולם. לא משהו.

(dkaro) #124

ודאי שיש, וזה כמות התארים. אמנם לא הצלחה מסחררת, אבל כמות התארים שלנו (אפילו עזוב גביע בצד) בעשר שנים האחרונות ביחס לממוצע שלנו לאורך ההסטוריה גבוהה, כך שיש נתון אובייקטיבי לחלוטין שמספר לך שהפורום בעל ציפיות מופרכות. וזה רק מתעצם כאשר מזכירים שבמשך העשור הזה התמודדנו עם ברצלונה הגדולה.

אז זהו, שבאופן טבעי אצל אחת מהקבוצות הטובות בעולם, השחקנים הפחות טובים אצלנו לא פחות טובים מאשר הטובים אצל היריבות. בנזמה כמעט בכל קבוצה אחרת בעולם היה כוכב שכולם פה היו מזילים ריר להביא. תראה לדוגמא אפילו את היגואין שפתאום כולם מכתירים לאחד מהחלוצים הטובים ביותר שיש וכשהיה אצלינו… עזוב. קרוס דוגמא נוספת. דנילו יותר טוב מהמגן הימני הפותח של רוב המתחרות שלנו, אצלינו הוא מחליף וכולם פה מתים להעיף אותו.

סוארז הוא יוצא מן הכלל שאינו מעיד על הכלל בשום פנים ואופן, וכמו סוארז יש אולי שחקנים בודדים שבאמת יכולים לשדרג אותנו (אהמ קאנטה). כמה אנשים פה כבר קראו להביא את עדן הזארד? האם הוא באמת יותר טוב מחאמס/איסקו/אסנסיו? בולשיט. האם דיבאלה עדיף על בנזמה? למה? כל אלו שבוכים על השורה הסטטיסטית של האחרון הסתכלו על זו של הראשון? הדשא של שכן ב-4K לעומת הדשא שלנו בערוץ 2, זה מה שזה.

(רמי.א) #125

לערבב את הקלפים ולאזן, זה כל מה שביקשתי, אומנם נבע מפציעות אבל את נחמת הטיפשים נשים רגע בצד. יש גם שיפור בסגנון של ריאל כד.נ.א, מלבד הפלשה בדקה האחרונה בקלאסיקו, השיפור בסגירת שטחית נראית לעין, בבירור. אגפים יכולים להיות שיטת משחק או חלק אינטגרלי ממנה, אצל פפ בבארסה זה היה חלק אינטרגלי טקטי מובהק, לצופף עם גאונים לאמצע ואז לפתוח במסירה חכמה למגנים. אנחנו לעומת זאת עושים זאת בצורה ברורה למדיי. למה? כי יש לנו את המגנים הכי טובים בעולם, וכי מהאמצע קשה לנו יותר ליצור.

זיזו עושה הכנות טובות כהרגלו, השחקנים רוקדים לפי מעמד המשחק כהרגלם, אבל יש שיפור, גם לדעת למקסם צריך, לא רוצה לסתום את הגולל אבל ריאל ויובה יאבקו בגמר וזה יהיה גמר טקטי משובח. גאונות תכריע, מקווה שמהצד שלנו.

אנחנו הקבוצה היחידה בעולם שיכולה לתת פייט ליובה באוויר, לכן יובה סופגת הכי פחות שערים, ותאמינו לי, יהיו המון קרבות אוויר. שאפו לכולם, ובעיקר לזיזו, מסתבר שאפשר להוציא יותר מהסגל הזה לא?

אגב דני, :sob:

(Guy) #126

פיספסתי משהו, על איזה כמות תארים גבוהה אתה מדבר? אני מבין שאתה מנסה לאנוס את הדיון על התארים עם שתי אליפויות ב2007 ו-2008, קבוצה שנשאר ממנה היום שחקן וחצי. זה לא באמת רלוונטי לביקורות על הקבוצה שיש לנו היום.

מה שכתבת על היגוואין מאוד לא הוגן, כי בתור שומר הראש של בנזמה אתה יודע טוב מאוד שגם כשהיגוואין היה פה רוב הדיעות בקהל היו בעד היגוואין ונגד בנזמה. ואת מה שכתבת על סוארז אני שומע כבר עשר שנים, היו לא מעט “שחקנים בודדים” שעברו ושדרגו קבוצות בזמן שאנחנו מתפשרים על אחד החלוצים הטובים בעולם (באמת), בשביל להיות אחת הקבוצות הטובות בעולם (באמת), ולהסתכל בעקביות על התחת של ברצלונה. בנזמה הוא רק דוגמה אחת, באופן כללי ריאל מדריד עם השלד הנוכחי לא הייתה מספיק טובה, גם בגלל גורמים חיצוניים כמו מסי וגם בגלל טעויות שנעשו. חלקן התבררו כטעויות בדיעבד וחלקן היו צפייה בתאונת דרכים כשהיא מתרחשת.

נ.ב
בזמן שאנחנו תקועים תקועים עם בנזמה, בבארסה עם שחקני הבית ההיסטוריים עברו אטו, הנרי, זלאטן, ויאה וסוארז. חלק הצליחו יותר וחלק פחות, אבל זאת שאיפה מתמדת לשיפור, כי להיות אחת מהקבוצות הטובות בעולם זה לא מספיק אלא רק נקודת המוצא.