1/2 גמר ליגת האלופות :: צעד וחצי בדרך לקארדיף עם 3-0 גדול על אתלטיקו (רונאלדו 3X)

ריאל-מדריד

(harozim) #87

לכן בנזמה צריך להיות מוחלף בחאמס\אסנסיו. כל שאר ההרכב צריך להיות זהה לאתמול. אולי רק פפה במקום וראן, ושוער אחר.

(Madrid Matador) #88

אתה אומר חאמס/אסנסיו ואני אומר איסקו למעלה וקובא במקום איסקו. קובא מתאים יותר למשחק הצפוף והקשוח של אתליטקו.
וראן נתן משחק משובח אתמול. לא הייתי מחליף אותו

(harozim) #89

קודם כל, אין לי ספק ש2 האופציות טובות.
לדעתי איסקו יכול לתרום יותר מקובא במקרה הזה, בו כבר יש 3 קשרי אמצע.
גם נראה לי שחאמס או אסנסיו יותר “קילרים” ליד השער, אז הייתי מעדיף אותם בתפקיד ה"חצי חלוץ".

לגבי וראן, נכון - הוא היה מעולה אתמול. עדיין אני חושב שהייתי מעדיף את פפה כששניהם כשירים.

(Madrid Matador) #90

איסקו מקדימה ולא קובא. איסקו יכול להחזיק בכדור יותר מחאמס ואסנסיו ליד קוו ה 16.
קובא באמצע נותן יותר קשיחות וגם כח פריצה קדימה שאין לאף שחקן אחר בסגל.

(whykds) #91

אין שום סיבה לשים את קובא כמספר עשר. יש לך את איסקו וחאמס

(bixente) #92

וואו , 3-0 חלק על אתלטיקו, שלושער לכריסטיאנו. דה ז’ וו מישהו ?
ב3 דקות הראשונות חשבתי שנראה משהו לא טוב כי אתלטיקו עשתה שרירים והיה נראה שהם באו בלי רגשי נחיתות. ואז רונאלדו ניסה לבעוט מ30-40 מטר כדור הוי.
ואז הכל השתנה . שיחקנו טוב, באמת טוב.
קרבאחל ואיסקו עם דאבל פס מצויין, קרבאחל בועט כדור שנהדף לעבר הנכה הצרפתי שמצליח להחמיץ ממטר מול שער חצי ריק. רק הוא יכול כנראה.

איסקו היה חלש ולא מספיק חד.
לוקה היה לא רע ואפילו ניסה סוף סוף לבעוט לשער (חייב לעשות את זה יותר) ולא היה רחוק. עד דקה 30-35 שיחקנו מעולה והגענו למצבים שלא השכלנו לכבוש.
משם ועד הדקה ה60 בערך פשוט לא ניסינו לתקוף ,וכשניסינו לא עשינו את זה טוב או חכם.
בתווך קאסמירו עם 4-5 איבודים קריטיים מאחור שוראן דאג להעלים. אני פוחד שבסוף אנחנו נשלם על האיבודים האלו ברגע הכי כואב שיש.
לגבי מי שמתלונן על החילוף של איסקו (ונדיר שאני מסכים עם הילופים של זידאן) - אני חושב שזה היה חילוף נכון מאוד כי הוא גם הסתכן עם עבירות שאמנם לא היה מגיע עליהן צהוב אבל יכלו להטעות במבט ראשון ולגרום לצהוב שני מיותר. אהבתי את החילוף.
בדקות התקועות של ריאל , ממש היה חסר לי קובא שיפרוץ קדימה קצת ויפנה עבורנו שטחים. הוא בטח היה עדיף מבחינתי על ואסקז (כן, בדיעבד ואסקז בישל אז זה משתנה אבל עדיין חושב שקובא היה לנו טוב יותר) שבישל ובדקה 90 החמיץ הזדמנות לבשל את ה4:0 במסירה למרסלו.

כריסטיאנו - וואו. כמה נהניתי. אחרי השלושער מול באיירן אמרתי שהיכולת שלו לא הייתה טובה אבל הוא עשה את העבודה וכבש גולים (1היה בנבדל והשני אני לא סגור ב100 אחוז, אבל כנראה שכן).
אתמול רונאלדו היה אולי השחקן הטוב על המגרש. זה היה פשוט מדהים, כמעט כל פעולה שלו הייתה טובה ונכונה.

ועוד מישהו שאני חייב לדבר עליו זה החולה נפש הברזילאי , מרסלו. פאק כמה שאני אוהב את המשוגע הזה. הוא יכול להיות חלש לפעמים, הוא יכול להשאיר חורים מאחור אבל הוא תמיד מחוייב והוא תמיד זה שיוציא את השבלוניות מהמשחק, זה שישבור את התבנית.
גם בגול השני (וזה עוד עדין יחסית לשבירת התבנית הרגילה של מרסלו) הוא זה שלא התפתה למסור עוד כדור לקו שכולם מצפים אלא כדור חד לאמצע לבנזמה, דבר שאתלטיקו לא הייתה מוכנה אליו.
כל פעולה שלו היא פעולה שהיריב לא יודע איך להתכונן אליה, וזה מה שמיוחד בו.

והפציעה של דני (למרות שנאצ’ו מעולה) יכולה להיות מכה קשה למאבק האליפות. אני מקווה שלא נבכה על זה .

לתת פייט רציני לתואר הטובה בעולם? יש קבוצה באירופה שאתה חושב שהיא טובה מריאל? מה שהקבוצה הזאת עשתה ב4 שנים האחרונות באירופה ( ומאז עידן כריסטיאנו בכלל) הוא פשוט מטורף. זאת הקבוצה הטובה באירופה שהמכשול היחיד שלה זה היא עצמה

(El Maestro) #94

תחילת המשחק: רק לא לספוג. כל שער שלנו זו ברכה.
דקה 30: 1-0 מצוין לנו.
דקה 70: יופי תמשיכו להרוג את המשחק.
סיום: מאיפה זה בא?

החצי שעה הראשונה הייתה פנטסטית וההורדת רגל מהגז עד המחצית התקבלה בהבנה (בעיקר כי לא ספגנו וכי בדר"כ הדעיכה מגיעה אחרי רבע שעה). במחצית השנייה באנו להרוג את המשחק והביצוע היה מושלם. זכרונות מהחצי גמר נגד סיטי- השליטה בכל הנעשה במגרש הייתה טוטאלית והייתה הרגשה שגם אם המשחק ישוחק עוד 3 שעות אתלטיקו לא תבקיע.

שאפו לזידאן על עוד הכנה מצוינת למשחק נוקאאוט, לרונאלדו שחוץ מהשערים גם לא חירב התקפות ובאמת עזר בהגנה (ולא רק עשה רעש עבודה), לראמוס שניצח בכל מאבק, למודריץ’ שמתחיל לחזור לעצמו ולקרוס שהיה מצוין (רק שיוציאו לו מהחוזה את הסעיף שאוסר עליו לקפוץ לכדורי גובה).

האלה לגרנאדה. לא לשכוח את התואר הבאמת חשוב בעונה הזו :wink:

(hasanElmatador) #95

עובדתית יש רק שם אחד שאפשר לספור וזה השם של כריסטיאנו רונאלדו.

נכון מאוד… אבל מאז עבר הרבה זמן והרבה דברים השתנו. מצד שני, אין טעם לעשות ניסויים בשלב זה של העונה. ובקשר לעתיד, בואו נקווה שפלורנטינו ינחית בברנבאו איזה שם גדול כדי לרענן את ההתקפה.

אגב, נשבע לכם שהאינטרנט נקטע אצלי 3 שעות לפני המשחק ונאלצתי לצאת לראות אותו בחוץ. פעם אחרונה זה קרה לי היה באיזה ערב שבת גשום בנובמבר וגם אז נאלצי לצאת לראות את המשחק בחוץ. אתם יודעים איזה משחק היה! צירוף מקרים מדהים.

(Raulninyo) #96

הזמנים משתנים. שחקנים לומדים להמציא את עצמם מחדש ולהתאים את עצמם.
רונאלדו היה רע מאד בעמדת החלוץ אז. בתור קיצוני ידע לעשות דברים יפים.
היום, הוא לא מסוגל להעביר קונוס ודווקא בתור חלוץ הוא נראה חד יותר

(Mr.Maestro) #97

לדעתי רונאלדו הרבה יותר אפקטיבי כשיש לידו חלוץ, לא חושב שזה יהיה נכון להציב מתחילת המשחק את רונאלדו כחלוץ בודד, רונאלדו חי מזה שהחלוצים מפנים לו שטחים. לבנות על רונאלדו כחלוץ מוביל עכשיו, קצת בעייתי, אתמול ב-10 דקות אחרונות הוא נפל מהרגליים, ככה שזה לא האופציה הכי טובה בגיל שלו להתחיל ולהריץ אותו כחלוץ מרכזי.

(סארי) #98

אם וכאשר אנחנו עוברים את אתלטיקו ומגיעים לגמר מול יובנטוס הכשירות של קרבאחל הופכת להיות דבר מאוד קריטי, כדי לנצח את יובנטוס צריך לשחק בשני האגפים, אין דרך אחרת להגיע לשער מולם.
אה ושבייל יישאר פצוע.

(Dovi) #99

מודי אמר עכשיו שקרבאחל קרע את שריר הירך האחורי וסיים את העונה.
מה המקורות שלכם אומרים?

(Merengue) #100

באמת שאני מקווה שבייל ישאר פצוע עם כל זה שהוא רוצה לשחק בקארדיף. מה שמעלה לי את החשש שהוא ינסה כמו בקלאסיקו לחזור מוקדם משצריך ויפצע שוב וגם לא יתרום וכל זה רק בשביל לשחק בעיר הולדתו.

אגב מסתמן לנו גמר שבו יובה תיחשב כמארחת ואנחנו אורחים מה שאומר שכנראה נשחק בתלבושת הסגולה, אלא אם הקבוצות יתאמו משהו ביניהם כמו שהיה בגמר בפאריז של שנת 2000 שריאל שיחקה מול ולנסיה ושתי הקבוצות החליטו לשחק עם מדי חוץ.

(Merengue) #101

רוב הדיווחים שראיתי הם על מתיחה בשריר ולא קרע, את משחקי הליגה שנותרו הוא כבר לא יישחק אבל ינסו להכשיר אותו לגמר, זה הכי אופטימי שלהם.

(Guy) #102

קרוס מבסוט לשחק בקישור של ארבעה.
היחיד שלא מבסוט מכך: גארת’ בייל. לצערנו יש לו זכות וטו בריאל מדריד.

(LUKA) #103

אני חושב שלא רק קרוס, כולנו מבסוטים מקישור של ארבעה. זה מה שהביא להשתלטות שלנו על המשחק ולמיטב זכרוני המשחקים הטובים ביותר שלנו היו עם ארבעה קשרים.

משחק אדיר. יש הרבה אמת בכך שלזידאן כמאמן יש כדורגל “בניטזי”, אבל יש בו גם כל-כך הרבה מעבר. הרוח, המחויבות, התשוקה ובעיקר ההבדל בין משחק ליגה מול לאס פאלמס (מבלי לזלזל, שהרי כדי לזכות באליפות צריך לצלוח גם משחקים כאלה) לבין משחק גדול ומכריע באמת, בדברים האלה זידאן עושה את ההבדל. ולשם שינוי בעונה הזו, היה תענוג צרוף לצפות בריאל מרסקת את אתלטיקו ומפגינה עליונות מוחלטת, בלי סימני שאלה ובלי דפיקות לב.

מול יובה (אם וכאשר, אנחנו עדיין לא שם) יהיה קשה מאוד, ולמי יש כוח לגמר שיוכרע בפנדלים? הקבוצה הזאת היא מבצר איתן, שבאמתחתה גם יכולות התקפיות מרשימות. ודווקא עכשיו, כמיטב המסורת שלנו עם אקסים זועמים ובועטים, היגוואין פתאום גילה את האור ומצליח להבקיע בצ’מפיונס…

(Niro) #104

בכל פעם שאנחנו עולים, בלית ברירה, עם הרכב יחסית מאוזן, אנחנו קוצרים את הפירות. בשום סרט בעולם אין מקום לכל ה-BBC בהרכב - שלושתם שחקנים חזקים וגבוהים, בלי יכולת לעשות דברים על שטח קטן כמעט (בנזמה כן מצליח פעמיים בשנה כשהוא קם על הצד עם החשק), ובשביל שינצלו את המהירות שלהם צריכים להתקיים תנאים מאוד מאוד ספציפיים שכמעט אף פעם לא מתקיימים במשחקי נוק-אאוט. כשקבוצות באות לשחק על תוצאה אז כמעט אין שטחים מאחור ויש צורך לשחק כדורגל קצת יותר מתוחכם כדי להשיג תוצאה.

אז כן, הייתי מעדיף שגם בנזמה ישב בחוץ, אבל זה היה מושלם מדי. איסקו אמנם לא היה במשחק מטורף, אבל הוא בהחלט תרם. הנעת הכדור הייתה שוטפת ולא נתקעה וזה הרבה מאוד בזכותו.

קרוס ולוקה היו במשחק אדיר. תענוג לראות את קרוס מחויב כ"כ, נאבק על כדורים וגם מצליח לחטוף ולצאת קדימה מדי פעם. כולי תקווה שמודריץ’ יחזור לעצמו סופית ליישורת האחרונה, הדברים ילכו לנו בצורה הרבה יותר פשוטה ככה.

ואראן היה ענק, ונאצ’ו נכנס לאגף ופשוט עשה דני. נגמרו לי המילים על השחקן הזה. כמעט לא נתן לנו להרגיש בחסרונו של אחד המגינים הטובים בעולם - ניסה לעשות את הלחץ הגבוה שלו (דיי בהצלחה ברוב המקרים), יצא קדימה, השתתף בהנעת הכדור. מדהים. ועדיין, מקווה לראות את דני בחזרה כמה שיותר מהר כמובן.

(whykds) #105

מסכים לגמרי. בגלל שלא היה לו איזה בישול או גול אז קצת שכחו אותו. סופר מחויב בהגנה ומשמעותי מאד לשטף בהתקפה.

את ה 433 צריך לשחק כשאנחנו מתכוונים ללחוץ באמת ולא בכאילו: ואסקז בצד אחד, אסנסיו בצד השני ועוד חלוץ באמצע. מהלחץ של רונאלדו ובנזמה התעייפנו. עדיף לכווץ ולנעול את האמצע.

לגבי בייל - מביך. אם אותי היו קונים בסכום הזה והייתי נותן חמישה משחקים טובים בעונה לא הייתי מעז לצאת מהבית.

בנזמה - הבעיה היא שאין ממש מחליף בעמדה שלו כחלוץ שני. אם אנחנו מתכוונים לשחק ככה גם בשנה הבאה אז צריך לעשות רכש (דיבאלה?).

(madridista25) #106

הייתי רוצה לדעת האם אתה עדיין חושב שהסגלים של באיירן בארסה ויובה טובים יותר משלנו. למען הסר ספק אני לא בא ממקום של להגיד “אמרתי לך”.
פשוט מסקרן אותי.