חצי גמר #1 :: ניצחון 2:0 על ווילס קובע: פורטוגל מעפילה לגמר היורו!

(Shusaku) #71

דווקא על הזכייה של יוון קשה לי לדבר, למרות שהיא מגעילה אותי. היוונים סיימו במקום הראשון בבית של המוקדמות, כשהם מנצחים את כל 6 המשחקים האחרונים שלהם, כולל ניצחון בספרד. ביורו עצמו הם אמנם פישלו במחזור האחרון עם ההפסד לרוסיה, אבל עלו מהמקום השני והמשיכו לנצח בכל משחק. השיטה שלהם הייתה נוראית, אבל בסך הכל הכל הלך לפי הספר.

לעומת זאת, דנמרק של 92’ היא חריגה. יש כל הזמן ב5+ גולד את “הסיפור המופלא של דנמרק 92’” או איזה קשקוש דומה, ואני באמת רוצה לדעת - מה מופלא? הם לא היו אמורים להיות שם, והזכייה שלהם לא פיירית. זה מוריד מערך הספורטיביות, בערך כמו שקבוצה במקום ה7 בליגה תעפיל לליגת האלופות בדיוק כמו הקבוצה שהגיע למקום השני. לפורטוגל היה את שלב הבתים ה10 הכי גרוע מתוך 24 נבחרות.

שים לב לנתון הבא: פורטוגל הגיעה לגמר כשהיא מובילה בתוצאה רק ב[B]62 [/B]דקות מתוך 600. זה בערך 10% מהזמן. ככה באמת נראית אלופת אירופה? קבוצה שמסיימת מקום שלישי באחד הבתים החלשים ביורו, ומנצחת משחק 1 מ6 (או 2 מ7)?

צריך לשים לב למשהו, זה שהחוקים הם אחידים לכל הקבוצות זה משהו אחד. זה שהם לא פיירים זה משהו אחר. חוקים נקבעים על ידי בני אדם עם אינטרסים (במקרה זה פלאנטיני שרצה את קולות המדינות הקטנות ולכן נתן להן הזדמנות להגיע לבימה המרכזית), וזה לא אומר של חוק הוא לגיטימי. יש חוק שאוסר על שופטים להסתכל במצלמה ולפסול שער מעמדת נבדל. האם זה בסדר? האם זה ספורטיבי? פעם גם היה חוק שאסור לשים טכנולוגיות במשחק, הנה במשחק של בית"ר לא אושר לה גול בגלל שלא הייתה טכנולוגיה על קו השער. הפלא ופלא, בגמר ליגת האלופות כדי להשוויץ בכך שמשתמשים בה, בדקו את זה על כדור שגם עיוור יכל לראות שאין סיכוי שיש שם משהו.

(t.a.l4) #72

בשביל שאלופת אירופה תהיה באמת הקבוצה החזקה באירופה,צריך לעשות טורניר במתכונת של ליגה,לאורך זמן,וזה לא יקרה,אז די עם הבולשיט הלא רלוונטי הזה,יהיו עוד 1000 אלופות לא ״מלהיבות״ סטייל פורטוגל כל עוד מדובר בנוקאאוט,ואם פורטוגל תזכה בגמר היא סופר ראויה,כי כמו שאמר רונאלדו:״ מעדיף להתחיל רע ולסיים טוב״.
ולמה אתה אומר שפורטוגל הגיעה לצד החלש בזכות מזל כביכול (שער של איסלנד דקה 90),אבל מתעלם ממה שקרה נגד הונגריה,שערים שלא קשורים למציאות מנעו מפורטוגל לסיים ראשונים בבית,ועדיין בדיעבד יצא מזה רק טוב,בעיקר כי לפורטוגל יש הגנה נהדרת וביצים מברזל.

Sent from my iPhone using Tapatalk

(דניאל.) #73

טל, האמת שבדיון בזה זו פעם ראשונה שאני מסכים עם הודעה שלך, כי מה שאתה רושם הוא סוג של בהחלט נכון והגיוני, אבל אני גם דיי יודע בתוכי שזו לא באמת הסיבה לאמוציות האלה שלך בגלל שפורטוגל בגמר.

אם היית רושם את זה מלכתחילה אני מאמין שהרבה אנשים פה שקטלו אותך היו מקבלים ומסכימים עם הנקודה, אבל עם איך שהצגת את הדברים, אני, אישית, לא לוקח מהם כבר כלום.

בכל אופן אתייחס להודעה שלך כי היא כן משהו שאפשר להתדיין עליו:

הזכייה של יוון ביורו 2004 הייתה ממש מגעילה. אני זוכר שהייתי עצוב בגמר כשחריסטאס הבקיע את הגול בנגיחה (נדמה לי דקה 64’ או 72’\76’ - אני מאתגר את הזיכרון שלי אח"כ אבדוק) היה הלם. פורטוגל אירחה את הטורניר, הגיעה עם דור הזהב שלה עם שחקנים באמת מדהימים. היה להם את פרננדו קאוטו, מאניש, פיגו, פטי, פאולטה, פיגו, רוי קושטה, דקו, נונו גומש- לא חסר…

אני זוכר שכל הדרך של יוון הייתה רצופת הפתעות וביקורת על המשחק המתבנקר שלה. הלך לפי הספר? סבבה אם זאת הגישה שלך אני מכבד אותה, אני הייתי מעדיף נבחרת שתוקפת ויוזמת מאשר נבחרת כמו יוון. פורטוגל היא נבחרת שתוקפת ויוזמת וגם סבלה מלא מעט חוסר מזל כי היא כן הגיעה להזדמנויות פה משקוף, שם קורה, שם לא נכנס ונאלצה להגרר להארכות כאלה ואחרות. זה לא יפה בעין, אבל מבחינת כדורגל היא נבחרת חלשה יחסית שכן עושה דברים וכן אפשר לראות אותה משחקת ומגיעה למצבים.

[RIGHT]שים לב לנתון הבא: פורטוגל הגיעה לגמר כשהיא מובילה בתוצאה רק ב[/RIGHT]
[B]62 דקות מתוך 600. זה בערך 10% מהזמן. ככה באמת נראית אלופת אירופה? קבוצה שמסיימת מקום שלישי באחד הבתים החלשים ביורו, ומנצחת משחק 1 מ6 (או 2 מ7)?[/B]
זה נתון נחמד אבל צריך לזכור שטורנירים כמו יורו או מונדיאל בדר"כ לא מספקים כמויות גדולות של שערים, להלן שלב הבתים הבנחרות שכבשו הכי הרבה:[I]1. ויילס והונגריה- 6 שערים

1. קרואטיה וספרד- 5 שערים
  2. צרפת, בלגיה, איסלנד ופורטוגל- 4 שערים.

בנוק-אוט (עד החצי גמר [לא כולל]):

1. צרפת- 7 שערים
  2. בלגיה- 5 שערים
  3. ויילס, גרמניה, איסלנד- 4 שערים
  4. איטליה- 3 שערים
  5. פולין ופורטוגל- 2 שערים

האם הנתון של הנוק-אוט אומר משהו? ברור שלא. יש משחקים כמו של בלגיה שהתפוצצה 4-0 על הונגריה ויש משחקים יותר קשים כמו של פורטוגל נגד קרואטיה\פולין או כמו של צרפת-אירלנד או איטליה-גרמניה שנגמרים בתוצאות יותר צמודות.

אז הנתון של פורטוגל שהחזיקה ביתרון רק 62 דקות, בערך רק 10% מהזמן לא אומר לי הרבה כי שוב, אלו משחקים עם מעט שערים ובמקרה של פורטוגל הנתון מעיד בעיקר רק על תוצאות התיקו שלה בשלב הבתים, כי נבחרת גם יכולה להוביל בתוצאה רק 2 דק’ אם היא כבשה את ה2-1 לטובתה בדקה ה91 לצורך העניין.

אז כן, תוצאות התיקו של פורטוגל בשלב הבתים היו טיפה הזויות, אני מודה, אבל א’ זה קורה והיא שחקה בבית, מסתבר, לא פשוט בכלל וב’ זה גם סטטיסטיקה לא נכונה כי איסלנד והונגריה שכולם העריצו והחמיאו להן גם עשו תוצאות תיקו אחת נגד השניה וגם נגד פורטוגל. כלומר, פורטוגל, חוץ מלנצח את אוסטריה (רונאלדו החמיץ פנדל) עשתה את אותן התוצאות שאיסלנד והונגריה עשו- שלושת הנבחרות האלה עשו תיקו אחת מול השניה.
[/I]
בסה"כ הכללי, להוציא את שלב הבתים של פורטוגל, ששוב, כלל נבחרות שהפתיעו את כולם ויריבות יחסית צמודה בין הנבחרות (להזכיר שאוסטריה לפי כולם הייתה צריכה לסיים ראשונה שנייה?) עשתה אחלה של דרך, כבשה לא מעט שערים, שיחקה כדורגל טוב, מה לעשות שהגיעה להארכה עם נבחרות כמו פולין וקרואטיה והיא בגמר בזכות. אם זה צודק? וואלה לא יודע, לא מתעסק בזה, אני לא אחראי על ההגרלות וזה מה שקרה, כמו שבליגת האלופות יש את בית המוות וזה מכעיס ומעצבן ונאלצים להפרד מקבוצה מעולה עוד לפני השמינית- ככה גם פה.

(Shusaku) #75

זה לא נכון לגמרי. אם תפגיש את הקבוצות עם המאזנים הטובים ביותר, עם אלו שיש להן את המאזנים הגרועים ביותר, תקבל מצב בו הקבוצות המרשימות מתקדמות לשלבים הגבוהים ביותר, ואילו הקבוצות הבינוניות מקבלות קבוצות ברמתן כבר מהשלבים הראשונים. זה מונע מצב בו ספרד ואיטליה נפגשות כבר בשמינית הגמר, ומצב בו איטליה וגרמניה נפגשות כבר ברבע.

גם השיטה שנהוגה בצ’מפיונס (הגרלות) וגם השיטה שנהוגה בטורנירי הנבחרות (עץ ידוע מראש) תלויים בהרבה מזל. ברגע שאתה מכניס אלמנט של מזל מחוץ לכר הדשא, זה מוריד את ערך הספורטיביות. בוא נסתכל לדוגמה איך הייתה נראית שמינית הגמר אם היינו הולכים לפי מאזנים:

(1)צרפת - (16)צפון אירלנד
(2)גרמניה - (15)פורטוגל
(3)קרואטיה - (14)אירלנד
(4)פולין - (13)סלובקיה
(5)ויילס - (12)שווויץ
(6)ספרד - (11)אנגליה
(7)איטליה - (10)איסלנד
(8)בלגיה - (9)הונגריה

כך שזה היה מתחלק לצד אחד:
(1)צרפת - (16)צפון אירלנד
(4)פולין - (13)סלובקיה
(5)ויילס - (12)שווויץ
(8)בלגיה - (9)הונגריה

וצד שני:
(2)גרמניה - (15)פורטוגל
(3)קרואטיה - (14)אירלנד
(6)ספרד - (11)אנגליה
(7)איטליה - (10)איסלנד

אפשר להניח שחצאי הגמר היו נראים ככה:
צרפת - בלגיה
פולין - ויילס

ובצד השני:
גרמניה - איטליה
ספרד - קרואטיה

שים לב שנבחרת כמו איטליה במקרה הזה סובלת מהעבודה שהיא נתנה לכל ההרכב שלה לנוח במשחק האחרון. בשיטה הזאת נקבל מחזורים אחרונים הוגנים יותר,

דניאל, אני ממש לא רוצה להיכנס לנושא של רונאלדו עוד פעם, כי אתם לא אובייקטיבים בנושא. רונאלדו הוא לא שחקן יוצר. הוא לא זה שיעשה דריבל ויפרק את ההגנה, כדי ששחקנים יוכלו לעשות תנועה ולהישאר פנויים, הוא לא שחקן שיארגן את המשחק, והוא לא שחקן שייצר מצבים לאחרים (הוא עושה את זה מעצם היותו שחקן התקפה, אבל בכמות נמוכה) הוא סקורר. סקורר בחסד עליון, אחד הטובים בהיסטוריה, מינימום בטופ 5. את זה הוא לא מצליח לעשות בפורטוגל. לטעמי, הוא לא הגיע ל4 משחקים מתוך ה6 של פורטוגל עד כה בטורניר, ואת הגמר הזה הם עשו למרות הנוכחות שלו, ולא בזכותו. גם בליגת האלופות הוא לא היה פקטור ב4 מ5 המשחקים אחרונים שלכם במפעל. אישית יעציב אותי לשמוע דמגוגים שיגידו שרונאלדו סחף את פורטוגל ואתכם לזכייה באליפות אירופה באותה שנה, כמו שאנשים מספרים שמראדונה לקח מונדיאל לבד ב86 או שפלה לקח 3 מונדיאלים (נפצע במשחק השני של הבתים ב58, וקיבל מדליה בדיעבד לפני כמה שנים).

אנשים מסויימים פה, החליטו על סמך הדעה הזאת לתקוף אותי אישית, ולעבור על חוקי הפורום. הבעיה שעד שמשה החליט לעשות לזה סוף פה, הרסן הותר בצורה שלא מותרת בשום מקום אחר בפורום. אישית מעולם לא ביקרתי בפורום שלכם, כי לא מעניין אותי האוננות שלכם בחדרי חדרים. הפורום של היורו הוא פורום פתוח לכולם, והדעה שלי לגיטימית מאוד. בייחוד שפורטוגל לא משחקת טוב, ועלתה לשמינית רק בגלל הפורמט ההזוי.