חצי גמר #1 :: ניצחון 2:0 על ווילס קובע: פורטוגל מעפילה לגמר היורו!

(רוני) #45

לא ייאמן איך תמיד הדיונים כאן מסתיימים בויכוחים בין אוהדי ברצלונה לאוהדי ריאל מדריד.

סליחה שאני מתפרץ באמצע, אבל הדיון המעניין הז סטה לכיוונים בכלל לא שייכים לכאן ואני נאלץ לעצור אותו.

(SantiagoBernabeu) #47

חלאס שוסאקו. מילא היו אלה רק אוהדי מדריד שמבקשים ממך להפסיק. אפילו אוהדי בארסה כבר מתביישים בך. אתה פשוט מוריד את הרמה של הפורום הזה מהודעה להודעה.
הפחד שלך מרונאלדו שיזכה בכדור הזהב פשוט מתסכל אותך. כבר חודשים שאתה מדבר על זה. הבנו. חלאס. אני עדיין לא יודע למה אף אחד מהמנהלים לא עשה איתך משהו.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

(BannedT) #48

יש הבדל פשוט בין צרפת לפורטוגל: צרפת ניצחה את ההתמודדויות שלה, בדומה לארגנטינה של 2014 שקיבלה בית לא מפחיד במיוחד אבל עדיין התקשתה בו. זה שפורטוגל בגמר זה פאק של הפורמט החדש של הטורניר ותו לא, מותר לי לבקר, לבכות ולהתלונן על זה כמה שאני רוצה בלי שהטיעון המקביל יהיה שאני אוהד בארסה. כמו שכשביקרתי את באיירן של פפ הטיעון מולי היה שיש לי אג’נדה נסתרת ואני שונא בארסה. יש דבר הגון מזה שאוהד של צ’לסי מתוודה בפניכם שצ’לסי ב-2012 הייתה חלשה ו-“לא ראויה” ובכל זאת זכתה? אתם עדיין לא רוצים להסתכל על העובדות שהוא מניח לכם מול העיניים? חלש ולא מרשים ככל שיהיה הטורניר של צרפת היא ניצחה כל משחק ומשחק. פפה ורונאלדו זכו העונה להמון מזל כשהגיעו לגמר עם הגרלות קלות, רק שמהבית שלה ריאל עלתה כמו גדולה. אפשר להגיד שזו אחת העונות הכי ברות מזל שראיתי אי פעם עבור שחקני כדורגל או שגם פה יטענו שאני נגד ריאל? אם פורטוגל תנצח בגמר כמו שניצחה אתמול את ווילס מעבר לתחושת מרירות קלה על זה שלא הגיע להם להיות בשלבי הנוקאאוט אני אפרגן להם על צמד משחקים מעולה מתי שזה היה חשוב. אם הם יעשו צ’לסי וייקחו את הגמר בפנדלים או אחרי משחק חלש כשלא מגיע להם אני לא אצטרף לתשבוחות לנבחרת הזו כמו שאוהדי ריאל ציפו שישבחו אותם על עונה נפלאה באלופות שהסתיימה בניצחונות על וולפסבורג, רומא וסיטי ותיקו מול אתלטיקו מדריד.

(hasanElmatador) #49

אז הימרתי על 0-0 משעמם והאמת הייתי קרוב. לולא השער מקרן ועוד שער אחרי 3 דקות שהוא נטו שער של פאניקה המשחק היה מסתיים ב 0-0 לפי דעתי. באותו קצב נמוך מלפני השערים. למזלינו באו השערים בשלב מוקדם מה שהעלה את הקצב.

רונאלדו נתן את משחקו הטוב ביותר עד כה בטורניר. מעבר לשער(למי ששואל הגובה היה 2.88 מטרים - לשם השוואה, השער נגד יונייטד היה בגובה 2.93), הוא היה שותף במספר פעולות טובות ולא הפסיק לנוע. כמובן בשער השני הוא התכוון לבעוט ולכן אין לייחס לו את האסיסט גם אם בפנטזי זה נחשב.
רק אותי זה הרגיז שבשער השני בתחילת ההתקפה היה חור בהגנה ורונאלדו לא היה בנבדל, אבל גוואו מריו לא מסר? המריו הזה אף פעם לא מוסר בזמן, שחקנים כמוהו וכמו וויליאם קרבליו (שאני אשכרה שונא) ששוכבים על הכדור מרגיזים אותי. אגב, בכל משחק עם פורטוגל, רונאלדו מגיע למצב זהה ושחקני פורטוגל אף פעם לא קולטים בזמן. בריאל כל שחקן היה נותן אחלה מסירת עומק. אבל מה לעשות, יש הבדל רמות גדול.

השחקן הטוב ביותר על המגרש היה בייל שנתן משחק יותר קרוב למשחקי FIFA. עם קצת יותר דיוק הוא היה מסיים לפחות עם שער אחד. איזה בעיטה מרהיבה מ30 מטר. אבל נבחרת ווילס בגדול הייתה עייפה והיא כבר לא אותה קבוצה ללא רמזי. בכל מקרה מגיע להם רק מחמאות על הטורניר שהם נתנו, מקווה בשבילם להמשיך ולהגיע למעמדים גבוהים.

למזלה של פורטוגל (כמה מפתיע :lol:) היא גם קיבלה יום לנוח במתנה. בשלב הזה, יום אחד אחד הוא הרבה זמן, בטח לקבוצה שניצחה שני משחקים אחרי הארכה, לפינליסטית השנייה יהיו בדיוק יומיים לנוח ולהתכונן אחרי משחק קשה, לא מצב אידיאלי.

(Sasha) #50

קשה לתלות הפסד של נבחרת בחיסרון של שחקן אחד, אבל במקרה של ווילס זה לא רחוק מהמציאות. ראמזי היה הכל בקישור של הנבחרת ובלעדיו בייל נשאר היחיד במערכה שהיה מסוגל להניע את הנבחרת בין הקישור להתקפה. בזמן שג’ו אלן ואנדי קינג היו עסוקים בעיקר בעבודה ההגנתית, ג’ו לדלי היה האיש שנבחר להחליף את ראמזי בהרכב. לדלי נראה פשוט אבוד ולא הצליח לתרום התקפית כלל וכלל, מה שגרם לו להיות המוחלף הראשון בצדק.

שימו לב עד כמה ראמזי בולט ביחס לשאר שחקני הקישור של ווילס. רוצים עוד נתונים? מלבד 4 הבישולים שלו ביורו הנוכחי, יש לו 32 תיקולים, 12 דריבלים מוצלחים, 192 מסירות מוצלחות. מעבר לזה, שיתוף הפעולה שלו עם בייל הפך את ווילס לנבחרת הקטלנית שהייתה, וכשזה נעלם, בייל היה צריך לקחת על עצמו יותר וכך התקשה לתפקד בהתקפה.

בכל מקרה, כל המחמאות לווילס וכריס קולמן על קמפיין באמת נהדר שלעולם לא נדע איך היה מסתיים אלמלא ההשעייה של רמאזי. יש לווילס הרבה סיבות לאופטימיות לקראת הטורנירים הבאים אם תמשיך לבנות את הנבחרת סביב שני הכוכבים הגדולים שלה.

(SantiagoBernabeu) #51

ראמזי להיט, אין ספק שאיתו המשחק היה נראה שונה. ווילס היתה יצירתית יותר והיכולת הכללית של הקבוצה היתה גבוהה יותר. עם זאת, ויילס היתה יכולה לעלות גם בלעדיו לולא היתה משחקת כדורגל ולא באה להסתגר. הם שיחקו מצויין אחרי שקיבלו את השערים והוכיחו שהם מסוגלים לשחק כשווים לפורטוגל. הם בחרו להסתגר, הזמינו התקפות עם סגנון המשחק הפאסיבי שבחרו, ולבסוף גם ספגו שני שערים.
בסופו של דבר אני אהיה חכם בדיעבד ואתלה את זה בכריס קולמן. נכון שנגד בלגיה זה עבד לו אבל לא תמיד יפלו לך שערים כמו אלו שנפלו במשחק הקודם. וגם הוא היה בלי השחקן הכי חשוב למערך הזה, הוא היה צריך לבצע התאמות. בדרך כלל שאתה מזמין התקפות אתה גם סופג. אם היתה לו הגנה כמו של איטליה - הייתי יכול להבין. אבל זה לא המצב.

גם פורטוגל היתה חסרה כמה שחקנים אבל בכל זאת שיחקה כדורגל. ניסתה להניע כדור ולחפש כניסות לרחבה, שכמובן לא התאפשרו הודות לצפיפות ההגנתית שווילס יצרה. במקום זה פורטוגל הרימה כדורים לרחבה וכך נוצר לו משחק אנמי. ווילס לא תוקפת, פורטוגל לא יכולה לתקוף. שער ממצב נייח ועוד שער מזליקי שינו הכל.

למרות הביקורת שמתחתי על סגנון המשחק שלהם אתמול, אי אפשר שלא להוריד את הכובע בפניהם על טורניר אדיר שבו הם התעלו על הציפיות של עצמם. הכנה נהדרת של המאמן והקרבה אדירה של השחקנים. פשוט נבחרת למופת.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

(cruzurry) #52

[QUOTE=chelsea777;1686754]מספיק על הקטע של אוהדי ברצלונה מול אוהדי מדריד. מותר להחזיק בדעה על פורטוגל גם בלי קשר למי אתה אוהד. אני אוהב את ריאל מדריד ושונא ברצלונה, אני מעריך מאוד את רונאלדו, ויש לי המון סימפטיה לנבחרת פורטוגל. עם זאת, מאוד מעצבן אותי שפורטוגל הגיעה לגמר הזה. נכון אי אפשר להגיד מגיע או לא מגיע, כי על הנייר הם עשו את מה שהיו צריכים לעשות כדי להגיע למשחק האחרון. נכון. אבל, יש פה שילוב של כמה דברים, שגרמו לעלייה שלהם, לפחות בעיניי, להיות פחות מרשימה, פחות מוצדקת ופחות “נכונה”. קודם כל ולפני הכל, שלב הבתים. הם עלו בזכות מקום שלישי. פאקינג מקום שלישי. שלוש תוצאות תיקו בבית הכי קל בטורניר. תיקו מול אחת שהובסה עם רביעייה מול בלגיה, תיקו מול אחת שהובסה עם חמישייה מול צרפת, ותיקו מול אחת שהפסידה את שני המשחקים האחרים שלה בבית. יכולת מאוד פושרת. הרי ברור שאם הייתה מקבלת בבית איזו איטליה, ספרד, גרמניה או צרפת, היא לא הייתה עוברת אותו. אם הייתה מקבלת אחת כזו בשמינית הגמר, כנראה הייתה מודחת שם והיינו מדברים על הבזיון שלה. והרי הגיע לה לפגוש אחת כזאת, אחרי מקום שלישי בבית. מדברים על כמה מוזר זה שגרמניה או צרפת, תצטרך לעבור רק נבחרת גדולה אחת בדרך לגמר. פורטוגל לא עברה אף אחת כזאת. עברה שלוש נבחרות ברמה של רבע גמר. אחת בהארכה, אחת בפנדלים. נראה שפורטוגל נהנתה יותר מההפקר, ממזל ענק, ומנפילה של גדולות בבתים אחרים, כדי להגיע לגמר הזה. רק המשחק מול נבחרת ווילס עומד לזכותה, ועם כל הכבוד לווילס, היא עדיין לא גרמניה, צרפת או איטליה.

לדעתי לומר שלפורטוגל מגיע בצורה מלאה מעמד של גמר, זה דבר צבוע, תמים במיוחד, או לא אובייקטיבי לגמרי. אומרים פה “לרונאלדו מגיע לזכות”. מה זה מגיע לזכות? אני לא יכול להבין משפט שכזה. על מה מגיע לו לזכות? הוא לא היה אמור להיות בכלל בשמינית הגמר.

פורטוגל נבחרת בינונית. גם אם היא תיקח גביע לא ישנה את העובדה הזאת. שצ’לסי לקחה אלופות ב- 2012 היא הייתה גם כן בינונית. היא לחמה, ירקה דם, והיה לה הרבה מזל, אבל הייתה בינונית. לפחות שמה היא סיימה מקום ראשון בבית ועברה שתי קבוצות גדולות פלוס נאפולי בדרך לזכייה. פה פורטוגל הייתה אמורה לעוף מהבית, ועברה שלוש נבחרות בינוניות.

אני מקווה שהיא תחטוף 3:0 בגמר, גם אם מול גרמניה, והבועה של חלק מהאנשים פה תתנפץ. מקום שלישי בבית וניצחונות על קוראטיה ופולין לא אמורים להספיק לגמר יורו. פורמט הבתים של היורו הזה מבזה.[/QUOTE]

לפי התיאוריות שלך אפשר לבטל את כל ההישגים של כל הקבוצות ביורו הזה או בכל טורניר כדורגל אחר.
מזל זה חלק אינטגרלי בכדורגל ובכל ספורט,לכל קבוצה שלקחה תואר בעבר היה את האספקט הזה במידה מסויימת,כל קבוצה שהייתה מקבלת את ההגרלה של איטליה למשל כניראה שהייתה נופלת בשלב כלשהו ועצם זה שפורטוגל קיבלה הגרלה יחסית נוחה לא צריך להמעיט מההישג הגדול שלה.

זה לא חשוב לאף אחד אם אתה אוהד בארסה או ריאל,כשאתה פוסל לחלוטין הישג של ניבחרת שלפי הציפיות שלה לא הייתה בכלל אמורה להגיע לגמר זה פשוט פתטי.
מה שמפריע בעיקר בתגובות שלך ואצל שאר האוהדים זה שהם מגזימים ומבטלים את ההישג של פורטוגל למרות שאין שום סיבה, כל הביטויים של ‘יוון2’,‘לא ניצחו מישחק אחד’,‘פחונים’,‘רונלדו גרוע’ לא רלוונטיים ולא קשורים למציאות.

על איזה בועה אתה מדבר? אף אחד לא ציפה מפורטוגל להגיע לגמר היורו או להציג כדורגל דומיננטי כמו של ספרד או גרמניה.
לשלב הבא הם יגיעו כאנדרדוג וגם אם יפסידו בגמר הם עשו את שלהם במידה רבה והניסיון שהשחקנים הצעירים שלה קיבלו הוא משמעותי מאוד ליקראת המונדיאל הקרוב.

(Michaelpiano) #53

חברה מספיק, פורטוגל הייתה מגיעה לגמר גם אם הייתה פוגשת את ברזיל 70 בשמינית, הולנד 74 ברבע, ספרד 2010 בחצי, ואת קבוצת הכוכבים של כולן יחד בגמר והסיבה היא שהדבר החשוב ביותר בכדורגל, טבעת הניבלונגים של המשחק הפשוט הזה, ה[B]מזל [/B]איתם, יש להם אופי, אפילו שהם גרועים מדי פעם, הם תמיד איכשהו מצליחים. לעזאזל, 5 תוצאות תיקו, ורק באחד הם ניצחו בהארכה (אוקיי ועכשיו ניצחון נהדר על ויילס) והם לא בחוץ? אין לגרמניה סיכוי בגמר. תזכרו מה אני אומר, פורטוגל אלופת היורו.

ואישית לי זה לא מפריע, אין לי קשר אישי לשום נבחרת (למרות שאני אוהב את ספרד באופן מסורתי מאז צ’אביאינייסטה מובילים אותה), תמיד יש לי את האלה שאני מסמפט יותר, והן תמיד עפות מוקדם (אך קרואטיה קרואטיה) ותכלס למרות שאני לא סובל את הפרצופים של רונאלדו, פורטוגל הם נבחרת סימפטית ויהיה כיף בגמר.

(Mendieta) #54

אני קצת בהלם מהתגובות פה. לא מגיע לפורטוגל? חשבתי שאין דבר כזה מגיע. כשאת’ שיחקה בצורה דומה כולם פה הריעו והתמוגגו מהיכולת הטקטית, מה השתנה? הדעה שלי תמיד הייתה שלשחק על תוצאה זה לא כזה קשה-עובדה, גם נבחרת בינונית על הנייר כמו פורטוגל יכולה לעשות את זה. מה ששונה אצלה זה שאין לה קרסקו, גריזמן, קוקה טורס וסאול. יש לה רק רונלדו וחצי נאני. אצל פורטוגל אני מבין כי באמת אין לה את הכלים לשחק שונה, אבל קבוצות אחרות כמו למשל את’ של השנה שעברה לא יכולה לתרץ.

ולמעשה, אני חושב שזאת לא אשמתה של פורטוגל שהנבחרות לא מצליחות לנצח אותה, והיא בעייני ממש רחוקה מלשחק בונקר. יש לה הגנה חזקה וקשוחה, וגם קישור אפור שעובד, והם משחקים על תוצאה, ועדיין לא מורידים את הראש. הם ניצחו את קרואטיה שהייתה מסומנת חזק לשלבים הגבוהים והיא שוב מאוד מוכשרת, וההגנה של פורטוגל ניצחה את המשחק, הם ניצחו את פולין הקשוחה בפנדלים, זה אלילת המזל, והם ניצחו את הפתעת הטורניר ונהנו מחיסרון של שחקן מאוד משמעותי (ראמזי). בסופו של דבר הם לא שיחקו מלוכלך או התבנקרו, ולכן לא מובן לי כל התגובות פה כאילו פורטוגל גנבה גמר. היו לה הגרלות “יחסית” קלות, סואו וואט?

פורטוגל בגמר. אי אפשר להגיד “מגיע” כי זה טורנירי נוקאאוט, לא מדובר בעונות שלמות שאפשר באמת למדוד את יחסי הכוחות ועד כמה פולין או קרואטיה פחות או יותר טובות מאיטליה\ספרד.

(Parliament) #55

מנדייטה.
בעיקרון אני מסכים עם כמעט כל מה שכתבת. רק הערה קטנה: בדרך שלה, כל קבוצה משחקת על תוצאה.

(t.a.l4) #56

ופורטוגל כנראה עושה אתזה הכי טוב ביורו,מאז שהתחיל שלב הנוקאאוט וסנטוס מצא לעצמו את ההגנה והקישור המאוזנים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

(BannedT) #57

[QUOTE=Mendieta;1686871]אני קצת בהלם מהתגובות פה. לא מגיע לפורטוגל? חשבתי שאין דבר כזה מגיע. כשאת’ שיחקה בצורה דומה כולם פה הריעו והתמוגגו מהיכולת הטקטית, מה השתנה? הדעה שלי תמיד הייתה שלשחק על תוצאה זה לא כזה קשה-עובדה, גם נבחרת בינונית על הנייר כמו פורטוגל יכולה לעשות את זה. מה ששונה אצלה זה שאין לה קרסקו, גריזמן, קוקה טורס וסאול. יש לה רק רונלדו וחצי נאני. אצל פורטוגל אני מבין כי באמת אין לה את הכלים לשחק שונה, אבל קבוצות אחרות כמו למשל את’ של השנה שעברה לא יכולה לתרץ.[/QUOTE]

מה אתם רוצים, מה, לעזאזל? כמה כבר קשה להבין, כשאתה משחק מול אוסטריה, הונגריה, איסלנד ופולין ולא מצליח לנצח אותן אף אחד לא יתרשם מזה. פורטוגל הייתה צריכה לעוף בבתים וזהו. אתלטיקו העיפה את בארסה שבעיניי היא הקבוצה הכי חזקה בשנתיים האחרונות ומהקרב העיקש מול באיירן היא יצאה בשיניים, מצד שני אותה באיירן כמעט עפה מול יובה. אם אתם מתעקשים להתעלם מהדעות של אחרים ולעשות השוואות מטופשות (אתלטיקו, ארגנטינה 2014 וכו’) קל להבין שהדעה שלכם היא שלמי שהגיע מגיע. ההבדל העיקרי בין פורטוגל לאתלטיקו הוא שפורטוגל הרבה פחות מלוכלכת מהמדרידאים של סימאונה.
פורטוגל הבינונית תפגוש בגמר את צרפת הבינונית (שלפחות ניצחה כל משחק ב-90 דקות) למשחק שאני מקווה שיהיה יותר מבינוני.

(t.a.l4) #58

אז מבחינתך לשחק מלוכלך ולהגיע לגמר זה עדיף על לשחק חלש ולהגיע לגמר? לא הבנתי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

(BannedT) #59

[QUOTE=t.a.l4;1686993]אז מבחינתך לשחק מלוכלך ולהגיע לגמר זה עדיף על לשחק חלש ולהגיע לגמר? לא הבנתי.

Sent from my iPhone using Tapatalk[/QUOTE]
לא, מבחינתי לנצח קבוצות גדולות זה עדיף על תיקו מול קטנות או בינוניות. אני גם לא חושב שאתלטיקו כאלה נוראיים, הם קצת מטראצי-אגרסיבי-טראש טוק ועוצרים מתפרצות אבל בסופו של דבר יש להם כדור ויש להם הגנה מצוינת בלי קשר לקטנות שהם נותנים פה ושם ולריבים שלהם עם שחקנים. אמרתי כבר בעבר, אני מעדיף את יובה בסטייל אתלטיקו וזוכה בצ’מפיונס מאשר לשחק כמו בארסה ולעוף. מה שלאתלטיקו היה מול באיירן זה בדיוק מה שהיה חסר ליובה וזה קצת יותר נחישות ואמונה, נחישות ואמונה יש גם לפורטוגל אבל בואו נודה בזה, יש לפורטוגזים כדורגל פחות טוב (או לא משכנע, אם ניתן להם ליהנות מהספק).

השורה התחתונה היא שקבוצות שמנצחות יריבות קשות בעליונות טקטית או יכולת טובה הכי מרשימות אותי, אחר כך קבוצות שזוכות להגרלות קלות יותר ומנצחות ולבסוף קבוצות שעלו מהבית מהמקום השלישי כי לא הצליחו לנצח את איסלנד, אוסטריה והונגריה. אתלטיקו הציגה כדורגל טוב בהרבה מפורטוגל השנה וקיבלו הגרלות קשות יותר אז אני לא יודע מה אתה מנסה להגיד.

(BannedT) #61

קודם כל קח את זה כי כבר נמאס לי ממך ומשכמותך:

[QUOTE=BannedT;1685954]
האמת שהדבר הכי מעצבן אותי בפורום זה שכל פעם יוצא עליי אוהד ריאל או בארסה ומאשים אותי בפשע הנורא של אהדת הקבוצה היריבה, או שאני אוהד רעל שונא פפ מתועב כי אני מעז להעביר ביקורת על הקדנציה שלו בבאיירן גם אם אני מחבב אותו, או שאני אוהד פחצה כי העזתי לטעון שהזכייה השנה של ריאל בצ’מפיונס לא מרשימה, ולא משנה כמה תטען שאתה באמת משתמש בעיניים ובראש בדעותיך תמיד מישהו יתלהם ויטען שיש לך איזשהו מניע נסתר כאילו אתה מינימום מינו ראיולה.
אה, ושכחתי, כשאתה מגן על אתלטיקו אתה פשוט אויב האנושות, או אם אתה נגדה, תלוי מתי.[/QUOTE]

מה אתה אומר, להוסיף לחתימה כדי שהזויים כמוך יפסיקו להציק לי? כותב לי haters gonna hate ואני פתטי פה. אני אתקן את דבריי, פורטוגל הייתה צריכה לעוף כי הפורמט צריך להיות שונה. אני אפילו לא השתמשתי במילה “מזל”, אין לי מושג אל מי אתה פונה אם זה הגיע לגרשיים שלך. לא אכפת לי מרונאלדו, נאני, אנדרה גומש, קאראבליו, רנאטו סאנצ’ז, פפה וכו’. הם לא הרשימו אותי בכלל.
המצב של פורטוגל בגמר יצא דומה למצב של ריאל בנוקאאוט בסך הכל (למרות שאין מה להשוות בין שלב הבתים של השתיים), אם הקבוצה של פפה ורונאלדו תנצח את היריבה שלה בגמר (אתלטיקו/צרפת) בתצוגה שתרשים אפילו במעט (גם הגנתי יכול להיות מרשים בעיניי, כן אני מאלה), אני אפרגן. אם זה יגיע שוב לפנדלים אני לא אחמיא להם יותר מדי מעבר על עצבי הברזל שלהם.

(Parliament) #63

[QUOTE=BannedT;1687037]קודם כל קח את זה כי כבר נמאס לי ממך ומשכמותך:

מה אתה אומר, להוסיף לחתימה כדי שהזויים כמוך יפסיקו להציק לי? כותב לי haters gonna hate ואני פתטי פה. אני אתקן את דבריי, [B]פורטוגל הייתה צריכה לעוף כי הפורמט צריך להיות שונה[/B]. אני אפילו לא השתמשתי במילה “מזל”, אין לי מושג אל מי אתה פונה אם זה הגיע לגרשיים שלך. לא אכפת לי מרונאלדו, נאני, אנדרה גומש, קאראבליו, רנאטו סאנצ’ז, פפה וכו’. הם לא הרשימו אותי בכלל.
המצב של פורטוגל בגמר יצא דומה למצב של ריאל בנוקאאוט בסך הכל (למרות שאין מה להשוות בין שלב הבתים של השתיים), אם הקבוצה של פפה ורונאלדו תנצח את היריבה שלה בגמר (אתלטיקו/צרפת) בתצוגה שתרשים אפילו במעט (גם הגנתי יכול להיות מרשים בעיניי, כן אני מאלה), אני אפרגן. אם זה יגיע שוב לפנדלים אני לא אחמיא להם יותר מדי מעבר על עצבי הברזל שלהם.[/QUOTE]
חבל שאתה מגיב בכעס כזה. ההודעות שלך תמיד טובות ומנוסחות היטב וגם אם אנשים לא מסכימים איתך אין סיבה להתעצבן ולהוריד את רמת התוכן עם שימוש במילים מיותרות.

הלאה לעניינינו,
אני אתחיל ואומר שאותי פורטוגל לא מרגשת. היא סוג של פרווה כזה. לא קבוצה מצוינת מבחינת סגל כמו צרפת/גרמניה/בלגיה (לאיטליה למשל אין סגל מצוין ועל כן הניצחון שלה על ספרד ובלגיה היו מרגשים מבחינתי) שמציגה כדורגל מצוין (התקפית או הגנתית) וגם לא קבוצה עם סגל חלש סטייל איסלנד או ווילס שלא היו צפויות לעבור שלב בכלל ובטח לא להגיע לאן שהגיעו. אין בה שום דבר שמושך אותי בתור צופה, וגם לא העובדה שהכוכב שלה היה לפני כמה שנים השחקן הכי טוב בעולם ואחד הטובים בהיסטוריה (לדעתי שלא יתחילו דיונים מיותרים) כששיחק בקבוצה אותה אני אוהד (יונייטד אם לא נפל האסימון עד עכשיו :slight_smile: ). ככה שאני מבין את אלה שאומרים שפורטוגל עד כה היא פשוט מעצבנת. קבוצה פרווה (בינונית) כזו שלא מנצחת יותר ממשחק אחד כל הדרך לגמר היא פשוט מעצבנת.

ועדיין, למרות הכל, המשפט המודגש שלך קצת בעייתי. הרי זכותך לחשוב שיש בעיה בפורמט אבל כל הדיון הזה צריך להתקיים קודם כל במקום אחר שכן, אם אני מבין נכון, פורטוגל מהווה רק דוגמה מבחינתך ל “למה הפורמט הזה גרוע” ואין לך בעיה עם הנבחרת עצמה. הרי הטענות שלך כלליות ולא ספציפית לקבוצה הזו.
בנוסף לכך, אני מאמין שתסכים איתי ששום קבוצה לא יכולה לבוא ולשחק תמיד על תיקו בתקווה שזה יספיק לה ותמיד יסתדר לה והיא תעבור שלב פעם אחר פעם עד לגמר (המון מזל היה לפורטוגלים עד כה). זה טיפשי מדי ולא הגיוני בעליל.

מה שכן, כבר על היורו הראשון בפורמט הזה קרה המקרה הכי לא סביר. כל “הכוכבים הסתדרו” בצורה כזו שלא רק פורטוגל תצא בצד יותר חלש, אלא היא גם תקבל את זה בעזרת נצחון הזוי של איסלנד בדקות הסיום, בתוספת פישול של כמה נבחרות גדולות ולבסוף, ואולי הכי קשה לקבל, זה שאת כל המשחקים עד לחצי היא תסיים בתיקו ועדיין תעבור שלב.
הסיכוי שזה יחזור על עצמו בקרוב הוא פשוט אפסי.

ובכל זאת כל זה לא משנה לרגע את חוסר היכולת של אוהדים להתחבר לנבחרת הזו שכן היא פשוט לא כזו מרגשת (שוב לדעתי האישית) ולא ממש מציגה כדורגל כל כך טוב ,הגנתית או התקפית, שגורם לי כצופה להנאה (וכן גם אני מעריך משחק הגנה מעולה). כל זה לא יכול לרגע לעשות זכייה תיאורטית של הפורטוגלים לכזאת שהיא לא ראויה (מדבר באופן כללי לכולם).

(smer2008) #64

בהמשך להודעה מעלי, הערה בנוגע לפורמט: אז כן, פורטוגל סיימה שלישית ולפני ההיגיון של חלק מהאנשים כאן היא לא הייתה אמורה לעבור שלב. שיהיה. כעת, מה עם שלוש הנבחרת הבאות: צפון אירלנד, אירלנד וסלובקיה? שלושתן סיימו במקום השלישי, אך זה לא הדבר היחידי המשותף ביניהן:
גרמניה ניצחה את סלובקיה בשמינית
צרפת ניצחה את אירלנד בשמינית
ווילס ניצחה את צפון אירלנד בשמינית

גרמניה, צרפת ווילס הופיעו בחצי הגמר. במילים אחרות, הן ניצחו נבחרות ש"לא היו אמורות לעלות שלב". האם זה מוריד מההישגים שלהן?

צרפת ניצחה את הנבחרות שעמדו מולה בדרך כשרה והיא לא בחרה אותן. כנ"ל לגבי פורטוגל- ניצחה את הנבחרות שעמדו מולה בדרך כשרה. הדיבור על המקום השלישי כן או לא כבר לא רלוונטי, כי פורטוגל צריכה 4 ניצחונות נוספים בשביל לזכות בתואר.

דרך אגב, אם פורטוגל הייתה מסיימת במקום הראשון (3-4 על הונגריה היה מבטיח זאת), היא [B]היתה נשארת בחצי הקל של ההגרלה[/B] ופוגשת את בלגיה. במקום זה, היא פגשה נבחרת מאורגנת ומאומנת יותר בדמותה של קרואטיה.

צרפת ניצחה נבחרת אחת גדולה בדרך לתואר (אם תזכה). אם פורטוגל תזכה, אז גם היא ניצחה נבחרת אחת גדולה במגרשה הביתי.

מסלול הכולל את קרואטיה, פולין, ווילס וצרפת אינו קל בהרבה ממסלול הכולל את אירלנד, איסלנד, גרמניה ופורטוגל, במיוחד נוכח העובדה שצרפת נבחרת טובה יותר ומשחקת בבית.

ראמזי חסר או לא. קאדירה חסר או לא. מה עם פפה (השחקן הפורטוגזי השני בטיבו בנבחרת) וקראבליו שהיו חסרים מול ווילס? החוכמה היא לגרום לחיסרון לא להיות מורגש, וזה מה שפורטוגל עשתה בחצי הגמר. אם פפה לא ישחק בגמר אני מניח שהחיסרון שלו יהיה מורגש, אבל זו בעיה של פורטוגל לא של צרפת.

מבחינתי, שלוש הנבחרות שרציתי שיזכו בתואר הן (לפי הסדר הזה): פורטוגל, צרפת ובלגיה. קיבלתי גמר בין שתי הנבחרות שהכי רציתי שיזכו. לא יכולתי לבקש יותר!

(Shusaku) #65

מצטער, אבל זה לא עובד ככה בכדורגל. לנצח את הקבוצה שניצחה את בלגיה, לא אומר כלום. לנצח את הקבוצה שניצחה את גרמניה, לא אומר כלום. לנצח את הקבוצה שניצחה את ספאד, נחשו מה - לא אומר כלום. הרקולס ניצחה לפני כמה שנים את ברצלונה 2-0. בקאמפ נואו!! באותה עונה אתם קיבלתם באותו מגרש חמישייה, סיימנו כאלופי אירופה ואלופי ספרד. האם לפי ההגיון הזה הרקולס הייתה הקבוצה הטובה בעולם באותה שנה? ואם ראסינג ניצחו אותם בחוץ, זה אומר שגם הם יותר טובים מברצלונה?

מה זה השטויות האלה אם פורטוגל הייתה מסיימת במקום הראשון אז היא הייתה הולכת לצד הקל של ההגרלה. הם סיימו מקום שלישי. מקום שבכל טורניר כדורגל הגיוני (כלומר, לא הקופה אמריקה, ולא יורו 2016) מודח ואומר שלום ולהתראות. צרפת סיימה במקום הראשון בבית וקיבלה יריבות קלות בזכות ולא בחסד כמו פורטוגל.

אני לא מסכים שמה שקרה פה הוא דבר חריג. נוקאאוט של משחק אחד זה הדבר הכי לא אמין בעולם, וגם נבחרות כמו דנמרק יכולות לתמרן ביניהם עד לזכייה. כל העסק הזה של הגדלת היורו מסריח, והוא מוריד את הרמה הנמוכה ממילא של כדורגל הנבחרות.

אם פורטוגל לוקחת את האליפות הזאת (והיא עושה את זה לדעתי ולדאבוני) היא לוקחת אותה בחסד:

• 0 ניצחונות בשלב הבתים.
  • 5 תוצאות תיקו רצופות עד לשלב חצי הגמר.
  • גול של איסלנד בדקה ה94 ששולח אותם לצד הקל של ההגרלה.
  • בצד אחד צרפת מעיפה את גרמניה, שמדיחה את איטליה, ששולחת הביתה את ספרד.
  • בצד השני, ויילס מעיפה את בלגיה, שמגיעה ללא הגנה, רק כדי להגיע ללא ראמזי לחצי הגמר מולה.

הטענות שלי הם לא לפורטוגל, כי הם פשוט לא מסוגלים לייצר כדורגל טוב יותר. הטענות שלי הן כלפי האנשים שנותנים לנבחרת נכה כזאת להגיע לגמר. אם הם היו עושים את זה כמו יוון, הייתי עצוב בשקט. הרי מה אפשר לעשות, הם ניצחו את פורטוגל בבתים, יצאו תיקו מול ספרד, ועלו על הפרש שערים עדיף מהמקום השני, כפי שנהוג בכל טורניר אחר.

24 נבחרות בטורניר, שלבי בתים במדינות שונות, טורניר באמצע החורף בקטאר. כדורגל הנבחרות פשט את הרגל, ופורטוגל ניצלו את זה עד תום. אני ממש לא הולך להריע להם. היחידים שצריכים לעשות את זה הם הפורטוגלים. כל השאר צריכים להיות עצובים. עצובים מאוד.

(chelsea777) #69

חברים, הבא שמגיב לא לעניין מוצא את עצמו מחוץ לפורום.

שבת שלום.

(smer2008) #70

[QUOTE=Shusaku;1687067]מצטער, אבל זה לא עובד ככה בכדורגל. לנצח את הקבוצה שניצחה את בלגיה, לא אומר כלום. לנצח את הקבוצה שניצחה את גרמניה, לא אומר כלום. לנצח את הקבוצה שניצחה את ספאד, נחשו מה - לא אומר כלום. הרקולס ניצחה לפני כמה שנים את ברצלונה 2-0. בקאמפ נואו!! באותה עונה אתם קיבלתם באותו מגרש חמישייה, סיימנו כאלופי אירופה ואלופי ספרד. [B]האם לפי ההגיון הזה הרקולס הייתה הקבוצה הטובה בעולם באותה שנה? ואם ראסינג ניצחו אותם בחוץ, זה אומר שגם הם יותר טובים מברצלונה?[/B]
[/QUOTE]
באף מקום בהודעה האחרונה ובאף הודעה קודמת לא אמרתי שאם פורטוגל תזכה אז היא נבחרת טובה יותר מצרפת\גרמניה\ספרד\איטליה. נהפוכו- אמרתי בהודעה האחרונה שצרפת טובה יותר. למעשה אני חושב שכל הנ"ל וקרואטיה הן נבחרות טובות יותר מפורטוגל. ערב המפגש בין פורטוגל וקרואטיה אמרתי שקרואטיה פיבוריטית. לא מובן לי כיצד הגעת למסקנה שאני חושב שפורטוגל טובה יותר!

יוון לא היתה הנבחרת הטובה ביותר באירופה ב-2004 (כמה אנשים חשבו שהיא תזכה לפני תחילת הטורניר?) ודנמרק לא היתה הנבחרת הכי טובה באירופה ב-1992 (עם הכבוד לאחים לאודרופ, אני לא זוכר מישהו שהחשיב אותם בתור מועמדים לזכיה. למעשה, [B]דנמרק הגיעה לטורניר למרות שנכשלה בשלב המוקדמות[/B]. זה קרה מכיוון שאופ"א פסלה את נבחרת יוגלוסביה עקב מלחמת האזרחים שם. אילו זה לא היה קורה, דנמרק לא הייתה משתתפת ביורו). אלא מה, שתיהן ניצחו את המשחקים שהיו אמורות לנצח וזכו בתואר. כך עובדת שיטת הטורניר.

אם פורטוגל תזכה, לא יהיה שום הבדל מהמקרים הנ"ל- החוקים נקבעו מראש והיו מקובלים על כל הנבחרות שהשתתפו. פורטוגל ניצחה ב-3 שלבי נוק אאווט ואם תזכה ביום ראשון, הזכיה שלה תהיה לגיטימית לחלוטין. ולא, אני לא רואה סיבה לעצב!