חצי גמר #1 :: ניצחון 2:0 על ווילס קובע: פורטוגל מעפילה לגמר היורו!

(Sasha) #1

(Sasha) #2

[I]
חצי גמר יורו 2016
6.7.2016, 22:00 שעון ישראל
פורטוגל VS ווילס
איצטדיון “פארק אולימפיק ליון”, ליון
ישפוט: יונאס אריקסון (שבדיה)
ערוץ 10 וספורט 1 HD[/I]

מפגש חצי הגמר הראשון מציג בפנינו שתי נבחרות שעשו דרך קשה ומפתיעה לכאן. מצד אחד זו פורטוגל שמורכבת מסגל שחקנים שחלקו עבר את השיא והצליחה להתעלות ולגלות הרבה אופי כשניצחה בהארכה את קרואטיה וגברה על פולין בפנדלים. מצד שני זו ווילס, בעלת שווי הסגל הנמוך ביותר מבין 4 הפיינליסטיות, עם הופעת בכורה היסטורית ביורו, הצליחה לעשות את כל הדרך אל חצי הגמר. אז האם בייל ימשיך להצעיד את הוולשים קדימה גם מול רונאלדו וחבריו? נגלה זאת הלילה.

[B]הדרך לחצי הגמר:[/B]

6 נקודות ומקום ראשון בבית שכלל את אנגליה, רוסיה וסלובקיה. בשמינית הגמר היא פגשה את צפון אירלנד שהקשתה עליה, אך הוולשים ניצחו לבסוף 0-1 בדקה ה-75. ברבע הגמר זו הייתה הצגה בריטית, כשבלגיה הפייבוריטית עלתה ליתרון ראשונה אולם חטפה מהלומה לאחר מכן ו-ווילס ניצחה 1-3, משערים של אשלי וויליאמס, רובסון-קאנו וסם ווקס.
לדיון הבית של ווילס לחצו כאן
לדיון שמינית הגמר של ווילס לחצו כאן
לדיון רבע הגמר של ווילס לחצו כאן

[B]חדשות אחרונות:[/B]

הסגל הוולשי בריא לחלוטין אבל הבעייה הגדולה היא בגזרת המושעים - החיסרון של הבלם דיוויס ובמיוחד של הקשר ארון ראמזי, שקיבלו צהוב שני בטורניר, עלול להיות קריטי ביותר. ג’ונתן וויליאמס צפוי להיות האיש שיחליף את ראמזי בהרכב, בעוד ג’יימס קולינס ינסה למלא את מוקמו של דיוויס.

בייל נשמע אופטימי למדי במסע"ת: “ברור שכבר עכשיו עשינו מעל ומעבר לציפיות של האנשים מאיתנו. אבל כל הזמן האמנו שאנחנו מסוגלים להגיע עד הסוף - אם יוון ב-2004 ודנמרק ב-1992 הצליחו, למה שגם אנחנו לא? אני באמת ובתמים מאמין שאנחנו מסוגלים לעשות את זה.”

[U]הרכב משוער[/U]: הנסי; גונטר, טיילור, קולינס, צ’סטר, אשלי וויליאמס; ג’ו אלן, לדלי; בייל, ג’ונתן וויליאמס; רובסון-קאנו.

[B]הדרך לחצי הגמר:[/B]

מקום שלישי בבית שכלל את הונגריה, איסלנד ואוסטריה, העניק לפורטוגל מפגש בשמינית מול קרואטיה. לאחר 0-0 בתום 90 דקות, שתי הקבוצות המשיכו להארכה ושם קווארסמה הפך למושיע של פורטוגל כשכבש את שער הניצחון בדקה ה-116. ברבע הגמר פורטוגל נקלעה לפיגור מול פולין כבר אחרי 2 דקות, אולם רנאטו סאנצ’ז השווה עוד במחצית השנייה. תוצאת התיקו נמשכה גם בתום הזמן החוקי וגם בהארכה, עד שבפנדלים החמצה של בלאשיקובסקי, איפשרה לפורטוגל להעפיל לחצי גמר היורו.
לדיון הבית של פורטוגל לחצו כאן
לדיון שמינית הגמר של פורטוגל לחצו כאן
לדיון רבע הגמר של פורטוגל לחצו כאן

[B]חדשות אחרונות:[/B]

אנדרה גומש ורפאל גריירו, שלא שיחקו מול פולין עקב פציעה, חזרו להתאמן באופן מלא עם הקבוצה וצפויים לשחק. וויליאם קראבליו, הקשר האחורי הנהדר, מושעה עקב צבירת צהובים ודנילו ככל הנראה יהיה זה שיחליף אותו במרכז המגרש.

אולם הבעיה העיקרית של פורטוגל היא שאלת כשירותו של פפה. הבלם המנוסה של ריאל מדריד היה אחד הבולטים בקמפיין הנוכחי של פורטוגל, כשהחזיק כמעט בעצמו את ההגנה. אתמול הוא לא התאמן עקב אי נוחות בשריר, והמאמן פרננדו סנטוס אמר במסע"ת שהוא לא ימהר לסכן את הבלם הבכיר שלו: “אני לא הולך לספר לכם מה אעשה. יש לי מספיק שחקנים שיכולים למלא את מקומו של פפה. אם הוא יהיה 100% אתן לו לשחק, אך לא אסכן אותו בשום אופן.”

בקשר לסגנון המשחק השמרני, ענה המאמן היווני: “אני לא מודאג מזה שמכנים את המשחק שלנו ‘מכוער’, אני רק חושב איך להגיע לגמר ולנצח אותו. ברור שהייתי מעדיף שנשחק יפה, אבל אם לשחק יפה ולהיות מודח או לשחק מכוער ולהישאר כאן? אני מעדיף להישאר כאן.”

[U]הרכב משוער[/U]: רוי פטריסיו; סדריק, פונטה, ריקרדו קרבאליו, גריירו; דנילו, ז’אואו מאריו, אדריאן סילבה, רנאטו סאנצ’ז; כריסטיאנו רונאלדו, נאני.

[U][B]במפגשי העבר:[/B][/U]

2 הנבחרות הללו נפגשו רק 3 פעמים בעבר ומעולם לא במסגרת רשמית. פורטוגל ניצחה פעמיים ו-ווילס פעם אחת.

• הפעמיים הראשונות קרו לפני יותר מ-65 שנה. פורטוגל ניצחה 2-3 ב-1949, ווילס נקמה עם ניצחון 1-2 בשנת 1951.

• הפעם האחרונה היתה ב-2 ביוני 2000, אז פורטוגל אירחה את ווילס וניצחה אותה 0-3 קל, משערים של פיגו, ריקארדו סה פינטו וקאפוצ’ו.

//youtu.be/_mXd5f1tCIY

משחק מאוד מעניין. מצד אחד, פורטוגל עדיין בלי ניצחון ב-90 דקות ורונאלדו לא ביכולת שיא. מנגד, ווילס מציגה טורניר נהדר אבל היא בלי ראמזי אז כל הנטל ההתקפי יפול על בייל. לדעתי הערב הזה יהיה שייך לחבר’ה היותר מנוסים, שכבר שיחקו במעמדים האלה.

אני מהמר על פורטוגל אבל כמובן שזה לא מוריד מההישג של הווילשים.

(רוני) #4

זה מסוג המשחקים שאתה נכנס אליהם ופשוט לא יודע מה הולך לקרות ומה אתה מצפה לראות. וזה מעניין, מאוד מעניין.

(ManutdFan) #5

קשה לי להאמין שזה יקרה, אבל חיסרון של פפה מטה בו את המאזניים בצורה חדה.
לחשוב מה יקרה אם קראבליו יפתח במקומו… הלוואי.

(Sasha) #6

[B]הסיקור המלא הושלם[/B]. שיהיה לנו משחק מרתק! :slight_smile:

(Robbie Fowler) #8

הקטע המטומטם והפופוליסטי של איפוס הצהובים אחרי חצי הגמר (ובעצם הקרבת חצי הגמר למען הגמר ושלא יהיו בו מושעים) פוגע בשתי הקבוצות אבל כמובן שבוויילס יותר. הנבחרת הזו הראתה איזון יוצא מן הכלל בטורניר הזה, וארון ראמזי הוא בוודאי אחד המאזנים המרכזיים שלא לומר הדבק שאחראי להדבקת כל החלקים. הוא נותן טורניר מדהים ביורו הזה, לא פחות, ובעיניי הוא אחד משחקני הטורניר. השקט שהוא משרה במרכז המגרש, העובדה שהוא לא מתפתה לעלות למעלה מדי כפי שהוא עושה הרבה בארסנל ונשאר במשבצת ה- 50-50 ממנה הוא מארגן את המשחק, כולל בישולים מעולים וניווט משחק יוצא מן הכלל- הופכים אותו אולי לשחקן הכי חשוב בסגל הוולשי. כן, אפילו יותר מגארת’ בייל שבלגיה יחסית הצליחה לסגור אותו ועדיין וויילס ניצחה אותה בנוק אאוט מהדהד.

מצד שני, לקבוצות מאוזנות- גם כאלו קטנות עם סגל מצומצם יותר- יש תכונה שהן בד"כ לא מתפרקות בהיעדר שחקן אחד, מרכזי ככל שיהיה. גם ג’ו אלן וג’ו לדלי נותנים טורניר מעולה וכל אחד מהם יצטרך לתת קצת יותר ביחד עם המחליף הפוטנציאלי.
לפי מה שהבנתי זה כנראה ג’ונתן וויליאמס שעושה רושם של שחקן יותר תזזיתי והתקפי, ואז אלן, שמכונה פירלו הוולשי (כנראה בעיקר בגלל הזקן כי ראמזי הוא הרבה יותר פירלו מבחינת הדומיננטיות שלו) יצטרך באמת להשתלט על מרכז המגרש ולנווט את המשחק. אנחנו אוהדי ליברפול יודעים שהוא לא בטופ מבחינת יכולת ניהול המשחק, אבל אולי דווקא נגד פורטוגל ללא הקש"א הבולט שלה הוא יוכל לעשות את זה ברמה שתספיק למשחק הזה.

אני חושב שבסופו של דבר המפגש יוכרע על הקרב במרכז המגרש כי בשני הצדדים יהיו הסופרסטארים שיקבלו שמירות צמודות והאקסטרה שהקישור ייתן (יחד עם שני האקס פקטורים בהתקפות- נאני מצד אחד ורובסון-קאנו מצד שני) יהיה שובר השוויון.

עוד נקודה שצריך להתייחס אליה היא שפורטוגל משחקת סגור מאוד, אבל וויילס היא נבחרת שקצת גורמת לך לפתוח את המשחק- הם משחקים מאוד מרווח ושיטת שלושת הבלמים לפעמים נותנת הרגשה שהאגפים מופקרים קצת הגנתית. אם פורטוגל תתפתה לתקוף ברווחים שתשאיר וויילס אז אולי אפילו נקבל משחק מהנה כמו שראינו לפרקים (די קצרים אמנם) בין פורטוגל לבין פולין- אבל אם לא זה בהחלט יכול להיות עוד מפגש פורטוגלי טיפוסי עם גג שני גולים ופנדלים וכל הטררם.

באופן אישי אין לי פייבוריטית במשחק הזה, אבל אני ממש מקווה שמי שתנצח כאן גם תיקח את הטורניר. וויילס כי זה סיפור אנדרדוג יפה וכי הם משחקים כדורגל נאה, ופורטוגל כי משעשע אותי איך כולם שונאים אותם וגם זה יהיה סיפור יפה לראות את רונאלדו זוכה בתואר נבחרות (ואת זה כותב אוהד ליברפול שלא נוטה לפרגן לשחקני מנ.יונייטד בעבר או בהווה…)

(רוני) #9

[B][U]הרכבים :[/U][/B]

פורטוגל

ויילס

(SantiagoBernabeu) #10

מגיע לווילס. חוץ מאת האוהדים הם שמו את כל האיצטדיון בתוך הרחבה ובונים על התקפות מתפרצות. מגעיל. קצת מזכירים את אתלטיקו.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

(סארי) #11

מה? ווילס שלטה במשחק לחלוטין במחצית הראשונה ושיחקה גם טוב יותר וסיכנה את השער מול פורטוגל אנמית ולא קיימת.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

(SantiagoBernabeu) #12

סיכנה את השער רק במתפרצות. פורטוגל אנמית כי ווילס עם כל הקבוצה בתוך הרחבה. אז כמובן שפורטוגל לא תוכל לעשות כלום, ולא תוכל לאיים על השער.
כמו במקרה של אתלטיקו אני לא באמת מצפה מהם לרצות אותי כאוהד ניטרלי אבל וואלה לא כואב לי עליהם. משחק מגעיל.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

(Ehud) #13

נאני אחרי עונה גדולה ואליפות עם בשיקטאש עם שער נגד איסלנד, שער נגד הונגריה, שער ניצחון נגד קרואטיה ושער היום שמבטיח לנבחרת שלו גמר.
שנה אדירה יש לו, איש השעה של פורטוגל בטורניר הזה.
לא סתם הוא חוזר לבמה המרכזית של הכדורגל וחוזר לליגה הספרדית.

(titi camara) #14

רונאלדו אחרי שהוביל את ריאל מדריד לגמר הצ’מפיונס והבקיע את הפנדל המכריע בדרך לזכייה מוביל גם את נבחרתו כנגד כל הציפיות לגמר היורו עם שער ובישול, עוד משחק אחד טוב שלו והוא בדרך לעוד זכייה בכדור הזהב, מגיע לו, שחקן ענק.
מאז שרונאלדו עלה לבוגרים ופורטוגל עם 2 גמרי יורו ועוד חצי גמר שם הודחה רק בפנדלים ע"י ספרד, שחקן של פעם ב…

(Carvajal) #15

אהוד,
קווארסמה כבש נגד קרואטיה ולא נאני.

אבל בהחלט יש לו יורו מצויין. הכי טוב בפורטוגל ביחד עם רונאלדו ופפה(וקצת סאנצס).

Sent from my A0001 using Tapatalk

(!CR7) #16

אז לכלל ההייטרים שבחרו להשמיץ את פורטוגל ולשפוט את הטורניר שלה בתור ‘יוון 2.0’ - ניצחון מרשים לכל הדעות עם תוצאה נפלאה. למרות חסרונו של פפה המנהיג, ההגנה הצליחה להתמודד עם רובסון קאנו הנהדר וכמובן גארת’ בייל. האמת שפונטה שיחק טוב מאוד הערב.

אני חושב שבגמר, בתור אנדרדוג מובהק (הפוך מ2004), פורטוגל תתייצב למשימה שעדיין לא נדרשה למלא בטורניר הזה. למעשה, למעט המשחק נגד קרואטיה, פורטוגל תמיד הייתה העדיפה על הנייר לפני המשחקים שלה נגד איסלנד, אוסטריה, הונגריה ופולין. בגמר נגד גרמניה או צרפת זה יהיה שונה לגמרי, ואני לא בטוח שהסיטואציה תהיה לטובת הפורטוגלים.

כריסטיאנו רונאלדו בעוד משחק קלאסי שלו. יכולת דלה עם הברקות לפרקים שמזכירות, אמנם במעט, את מה שהוא היה בעבר, אבל כרגיל - בא לעבודה, בדיוק כמו ביורו הקודם נגד הולנד וצ’כיה למשל. תשעה שערים ביורו בכל הזמנים ואין במה יותר מושלמת מגמר היורו בכבודו ובעצמו על-מנת לשבור את השיא המיתולוגי של פלאטיני.

מילה טובה על ווילס. הפתעת הטורניר (עם פורטוגל עצמה) וללא ספק הנבחרת הכי מרעננת, סימפטית ומעניינת כיום באירופה. כולם דיברו על בלגיה לצורך העניין, סגל צעיר, רעב ומפוצץ בכישרון שהשנה יוכיח את עצמו. קיבלנו את בייל וחבריו שאמנם הודחו בחצי הגמר, אבל ראויים לשלל מחמאות והרבה כבוד. כעת, אין ספק בכלל שהציפיות מהנבחרת הזאת למונדיאל 2018 רק נסקו אחרי הטורניר המצוין הזה.

(Pedja Mijatovic) #17

הגיע הזמן לומר זאת- פורטוגל נבחרת מעולה. אפשר לבחור להסתכל על הצד השלילי של תוצאות התיקו (שנבעו כמעט כולם מחוסר מזל ברור), ואפשר להסתכל על המציאות כמו שהיא- פורטוגל עברה, ובצדק, נבחרות מעולות שלב אחרי שלב שנבחרות כמו ספרד, בלגיה, וגרמניה לא הצליחו לנצח בטורניר הזה.
האפשרויות הבלתי נגמרות בקישור, ההגנה שהתייצבה בצורה מדהימה, וכמובן כריסטיאנו רונאלדו ונאני. נבחרת לא פחות טובה מהשתיים הפוטנציאליות שתפגוש בגמר.
הרבה ברכות לסנטוס, שבניגוד למאמנים כמו קונטה ואפילו קולמן לא זוכה למחמאות כלל. הראה סופר גמישות, יצירתיות והבנה טקטית לכל אורך הטורניר. התחיל את שלב הבתים בצורה מסויימת, הסיק מסקנות ועלה לגמר בעזרת הרכב שונה לחלוטין, הרבה יותר רלוונטי והרבה יותר ראוי. אני מודה שאף ההצבה של כריסטיאנו ונאני כחלוצים, שאני אישית התנגדתי לה נחרצות, הוכיחה את עצמה. ההגנה מהבדיחה של שלב הבתים, נהפכה ליציבה ביותר אפילו בלי פפה היום, כמעט ובלתי אפשרי לכבוש נגדם.
וכמובן כריסטיאנו רונאלדו, שכמו במשחק העליה נגד הונגריה הוכיח שוב שברגע האמת הוא תמיד יהיה שם, ועם שתי פעולות גדולות בשלוש דקות העלה את הנבחרת שלו לגמר. בלעדיו זה פשוט לא היה אפשרי, איזה אדם ענק. כמה שהוא נלחם, כמה שזה חשוב לו, וכמה שזה מצליח לו.

כמובן שגם לוויילס מגיעות הרבה ברכות על טורניר פשוט חלומי, מי היה מאמין. היום הם לא היו נראים טוב, בעיקר בגלל העייפות והחסרון של רמזי, אך הם עשו את הבלתי יאומן עם העפלה הזו לחצי הגמר והביאו הרבה מאוד כבוד. בניגוד לפורטוגל, חוץ מגארת׳ בייל לא היה להם היום שום דבר לתרום והיו נראים בכמה רמות מתחת.

(ManutdFan) #18

חסרונו של ראמזי הורגש בצורה ניכרת במשחק של הוולשים. הפיקוד עבר לג’ו אלן, אבל זה היה גדול עליו. אני בטוח שלו ראמזי היה משחק, היינו רואים משחק שונה בתכלית, היינו רואים נבחרת וולשית הרבה יותר מסוכנת. אמנם החוקים מטומטמים, אבל הוא צריך להאשים את עצמו על נגיעת יד כל-כך מיותרת ברבע הגמר נגד בלגיה. בסופו של דבר גם הנבחרת הזאת יוצאת רק עם מחמאות.
מגיע גם שאפו גדול לפורטוגל. חשבתי שחסרונו של פפה יורגש הרבה יותר (לא יודע למה חשבתי שקראבליו יפתח), אבל לא כך היה. עמידה טקטית מצוינת שמנעה כניסה של הוולשים לרחבה הפורטוגלית. לא זכור לי מצב מסוכן שלהם בתוך הרחבה, רק מספר בעיטות (מסוכנות לכשעצמן) מחוץ לרחבה של בייל.

(El Rojo) #19

נבחרת פורטוגל פשוט מפוצצת כשרון.
בין אם התגלית של סאנצ’ס דרך הקישור הצעיר והכשרוני עד התחיה המחודשת של נאני בטורניר.
פונטה וסוארז היו נהדרים היום ופריירה פשוט סגר הרמטית את המרכז.

ההגנה של פורטוגל הפכה מבדיחת הטורניר לחזקה בטורניר. מדהים.
אני מאמין שהיא לא נופלת מאף אחת שתתמודד איתה בגמר.

צרפת עם חוד קטלני של גריזמן עם פוגבה בקישור אך רכיכות בהגנה מול גרמניה הקבוצתית נטולת עוקץ.

קשה לדעת מי תיקח.
הגמר מאד מאוזן.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

(Tomerick) #20

יוון 2, תירוצים של חוסר מזל, הכל נכון. פורטוגל עדיין לא ראויה לגמר הזה, לא אחרי אף משחק וגם לא אחרי הערב מול וויילס חלשה בלי רמזי. פשוט נבחרת שיש לה המון מזל ולא “חוסר מזל ברור” - היא הוגרלה בנוקאאוט לצד של נבחרות בינוניות שהיו מתח לרמת חומר שחקניה - והיא עדיין זחלה מולן לניצחון בקושי רב. וואו, הערב מול וויילס היא בהחלט הרוויחה את זה… בעוד שנבחרות עם יותר סיכוי להשאיר את הפחונים האלה בחוץ נמצאות בצד השני. כמה נוח וחבל.

אגב, אוהדי מדריד שהולכים להגיב לי או נון-אוהדי מדריד שמשייכים אותי לעם הקטלוני ובארסה וכ"ו - לא ממש השכלתם לחשוב האם יש שני צדדים למטבע אלא החלטתם שאני אומר את מה שאני אומר כי אני אוהד בארסה ו"שונא רונאלדו". קודם בחרתי לא להגיד לכם לשבת בשקט ולבדוק קצת את העובדות, הפעם כן אגיד לכם לפני שאתם מגיבים - תלכו לקרוא קצת בפורומי טורנירים קודמים: אין לי שום דעה קדומה נגד פורטוגל ולהיפך, חיבבתי אותם לפני שהם הפכו להיות הבינוניות של היום וכן קיוויתי שיתקדמו, בעבר בזכות שחקנים כמו מוטיניו ואפילו רונאלדו שקיוויתי שיוביל את הנבחרת לסוף סוף אחת מהגדולות. במקום זה אני רואה בפעם המי יודע כמה שחקן עם 2-3 שערים חשובים ובסך הכל הופעות די רעות, מקבל תואר של “מלך” וסופרלטיבים באמת הזויים. די.

(El Rojo) #21

[QUOTE=Tomerick;1686722]יוון 2, תירוצים של חוסר מזל, הכל נכון. פורטוגל עדיין לא ראויה לגמר הזה, לא אחרי אף משחק וגם לא אחרי הערב מול וויילס חלשה בלי רמזי. פשוט נבחרת שיש לה המון מזל ולא “חוסר מזל ברור” - היא הוגרלה בנוקאאוט לצד של נבחרות בינוניות שהיו מתח לרמת חומר שחקניה - והיא עדיין זחלה מולן לניצחון בקושי רב. וואו, הערב מול וויילס היא בהחלט הרוויחה את זה… בעוד שנבחרות עם יותר סיכוי להשאיר את הפחונים האלה בחוץ נמצאות בצד השני. כמה נוח וחבל.

[/QUOTE]

אם הם כ’'כ בינוניים מטה זה לא מעצים את ההישג שלהם?
פורטוגל בתקופה של חילופי משמרות.
חוץ ממאוטיניו כל הקישור צעיר וחסר ניסיון במעמד כזה.

אני אשכרה מפחד להשתמש בשם רונאלדו כדי לא לעורר רגשות לא מוסברים של תבוסתנות ברמת קבוצות האם, אבל אוותר.

הדבר היחיד שאגיד על רונאלדו שהוא מקצוען ו-ווינר ברמות שאי אפשר לתאר.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk