רבע גמר #1 :: שוויון 1-1 שבסיומו פורטוגל עולה לחצי לאחר 3-5 בפנדלים!

(סארי) #21

קבוצה שעושה 3:3 משחקת אנטי כדורגל? פורטוגל משחקת איך שהיא יכולה, אלה האיכויות שלה והיא מנצלת אותם, אני לא מבין על מה העליהום.
אם ארגנטינה הפסידה פעמיים בגמר לאותה קבוצה זה אומר שהיא לוזרית לא שהשיטה דפוקה.
איך בדיוק הגעת לזה שהיא יורדת ליגה? מבית של 4 קבוצות השלישית יורדת ליגה?
אם אני אחזור לתגובות שלך בהפסד של ברצלונה לאתלטיקו אני אמצא את המילים “מגעיל” “כסאח” “אנטי כדורגל”.
המשחק של פורטוגל מול קרואטיה היה משעמם זה נכון, אבל זה לא רק באשמת פורטוגל, גם קרואטיה לא באה לשחק כדורגל, שני הצדדים פשוט סגרו ובגלל זה קיבלנו משחק משעמם.
המשחק של פולין נגד גרמניה היה יותר משעמם מהמשחק של פורטוגל וקרואטיה, אז למה אף אחד לא מדבר עליו?

(sh4rky) #22

זה ממש מוגזם. פורטוגל בלי ספק מנסה לשחק כדורגל חיובי, ובשני המשחקים הראשונים הם פשוט היו חסרי מזל בצורה דיי קיצונית.
המשחק נגד הונגריה היה פתוח ומהנה לצופה הנייטרלי. חולשה הגנתית מצד פורטוגל היא ממש לא ‘אנטי כדורגל’.
במשחק נגד קרואטיה שתי הנבחרות שיחקו גרוע באותה מידה, כך שאני לא רואה סיבה לרדת דווקא על הקבוצה הנחותה יותר כשעל זו של מודריץ’ וראקיטיץ’ הנפלאים לא מדברים בכלל.

אתה מציג את הדברים כאילו פורטוגל עושה יוון בגלל התוצאות שהשיגה, אך עיון קצר בנתוני המשחקים מעלה כי פורטוגל ישבה על השערים של איסלנד ואוסטריה.
נגד איסלנד: 72 אחוזי שליטה בכדור יחד עם 26 בעיטות לשער ומתוכן 11 מתוך הרחבה המוכיחות כי לא מדובר באחזקת כדור שקרית תוך התמסרות בין הבלמים והשוער. 11 קרנות לעומת 2 של איסלנד, קיבלה 17 עבירות וביצעה רק 9.

נגד אוסטריה:
59 אחוזי שליטה, עם 23 בעיטות לשער מתוכן, שוב, 11 בעיטות מתוך הרחבה. 10 קרנות לעומת 0 (!!) של אוסטריה. פנדל שהיה ונברא והוחמץ. מאזן העבירות דומה, פורטוגל ביצעה 15 וקיבלה 16.

עכשיו, קח את הנתונים הסטטיסטיים של אתלטיקו מדריד, נסיכת האנטי כדורגל, במשחקיה נגד בארסה ובאיירן, ותראה האם גם פורטוגל עונה לאותה הגדרה.

ובטורניר הנוכחי, תסתכל על איטליה שבעטה לשער בערך 4 פעמים עד המשחק נגד ספרד, הפסידה לאירלנד, וקיבלה סופרלטיבים מפה ועד הודעה חדשה על ‘רומנטיקה’ ו’לחימה’.

אני לא אומר שפורטוגל נבחרת חזקה, אבל היא כן מנסה על אף כל מגרעותיה, ולא צריך לזלזל בה עד כדי כך.
אני גם ממש לא נגד כדורגל הגנתי, ומאוד מעריך כשהוא מתנהל ברמה גבוהה, אבל זה פשוט לא המצב של פורטוגל.

(Pedja Mijatovic) #23

מעניין מאוד שמבחינת כל אוהדי ריאל זכיה של פורטוגל לגיטימית לכל דבר, ומבחינת אוהדי ברצלונה זכיה של פורטוגל היא ה-דבר שיהרוס את הכדורגל רשמית ואפשר לזרוק את כל הספורט הזה לפח.

מבחינת עובדות, אין סיבה שנבחרת שתנצח את קרואטיה, פולין, בלגיה, וצרפת/איטליה/גרמניה לא תהיה זכייה לגיטימית. תפסיקו להיות מגוחכים. ואם זו בקשה גדולה מידי, לפחות תחכו עד שהם באמת יעשו משהו כדי להתמרמר על כך.

(Madridista#1) #24

[QUOTE=Shusaku;1685747]הבעיה היא שטורנירי גביע לא אומרים כלום. תראו את הקופה אמריקה. ארגנטינה, הנבחרת הטובה ביבשת מפסידה גמר שני ברצף, וזאת למרות שבמוקדמות הקודמות (שיטת ליגה) היא סיימה במקום הראשון ומנצחת את צ’ילה פעמיים.
[/QUOTE]
אתה לא חושב שאם ארגנטינה מפסידה פעמיים רצוף, שנה אחרי שנה לאותה קבוצה בגמר, זה אומר שהיא לא הקבוצה הכי טובה ביבשת אלא הקבוצה שניצחה אותה?
עם כל הכבוד לשמות של ארגנטינה, מסי, אגוארו, די מאריה והרשימה עוד ארוכה, צ’ילה כנראה נבחרת טובה ממנה.

(Shusaku) #25

[QUOTE=Madridista#1;1685770]אתה לא חושב שאם ארגנטינה מפסידה פעמיים רצוף, שנה אחרי שנה לאותה קבוצה בגמר, זה אומר שהיא לא הקבוצה הכי טובה ביבשת אלא הקבוצה שניצחה אותה?
עם כל הכבוד לשמות של ארגנטינה, מסי, אגוארו, די מאריה והרשימה עוד ארוכה, צ’ילה כנראה נבחרת טובה ממנה.[/QUOTE]
בפנדלים. אכן. הקטע שפנדלים באמת לא משקפים יחסי כוחות. לעומת זאת 3 ניצחונות של ארגנטינה ב5 המשחקים האחרונים בין השתיים לדעתי משקף יותר.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

(Ehud) #26

פורטוגל בחצי גמר בלי לנצח משחק אחד ב-90 דקות, 5 תיקו, כמובן הראשונה בהיסטוריה.

פורטוגל גם הנבחרת הראשונה בהיסטוריה שעולה ל-5 חצאי יורו רצופים שהיא עושה את זה ברציפות מאז יורו 2000

(Pedja Mijatovic) #27

פפה בתצוגת היחיד הטובה ביותר של שחקן כלשהו ביורו הזה עד עכשיו. לבד עם שלישיית הליצנים שלידו מנע מלבנדובסקי מצב אחד ב118 דקות.
הרבה זמן לא נהנתי כל כך משחקן הגנתי, איזה תצוגה.

(Tomerick) #29

[QUOTE=Ehud;1685782]פורטוגל בחצי גמר בלי לנצח משחק אחד ב-90 דקות, 5 תיקו, כמובן הראשונה בהיסטוריה.

פורטוגל גם הנבחרת הראשונה בהיסטוריה שעולה ל-5 חצאי יורו רצופים שהיא עושה את זה ברציפות מאז יורו 2000[/QUOTE]

מדהים הביזיון של קביעת שלב הנוקקאוט. פורטוגל לא שייכת למעמד הזה בכלל.

(רוברטו באג'יו 31) #31

פפה מצויין לאורך כל הטורניר , אבל אי אפשר להגיד שהוא משחק עם ליצנים . פונטה שחקן מצויין .
אין לי שום דבר נגד נבחרת פורטוגל אבל העובדה שהם עלו לחצי גמר היורו בלי ניצחון אחד !! , מעידה יותר מכל על הרמה של הטורניר .
אויי ואבויי אם נבחרת כזאת תעלה בטעות לגמר . זה יהיה הרבה יותר נורא מהזכייה של יוון ב 2004 . אתם יודעים מה , נבחרת יוון הייתה הרבה יותר טובה מפורטוגל של הטורניר הזה .
צריך להגיד את זה : מלבד נבחרת איטליה הנהדרת , הרמה של הנבחרות ביורו הזה נמוכה מאוד . מבחינת הרמה ואיכות המשחקים , זה אולי טורניר היורו הכי חלש בהיסטוריה .

(אסף-בארסה) #32

הוא אחד השחקנים השנואים עליי בעולם, משחק בקבוצה השנואה עליי בעולם ובנבחרת השנואה עליי בעולם.

אבל בשקט בשקט מבלי שאף אחד מדבר על זה כמעט הוא השחקן המצטיין ביורו הזה ובפער. פפה פשוט בלם עמק, המשחק שלו היום היה אחד הטובים שראיתי משחקן הגנה אי פעם. הוא פשוט היה בכל מקום.

פורטוגל בחצי הגמר בלי לנצח אף משחק ב-90 דק, כאשר היא כלה מהמקום השלישי בבית אחרי איסלנד והונגריה וכל זה כאשר רונאלדו כובש רק במשחק אחד מתוך חמישה. פשוט לא להאמין.

(!CR7) #33

[QUOTE=Tomerick;1685785]מדהים הביזיון של קביעת שלב הנוקקאוט. פורטוגל לא שייכת למעמד הזה בכלל.[/QUOTE]

סלח לי, אבל פולין ראויה יותר? תצוגת הכדורגל של פולין הערב הייתה לא פחות מעלובה. זה בסדר להתבצר אחרי יתרון, בטח כשמדובר בנבחרת בקליבר של פולין, אבל גם אחרי השוויון של רנאטו לא היה שום מומנטום פולני בשום שלב של המשחק. דווקא המשחק של פולין היה נראה כמו חיקוי של יוון 2004.

הפורטוגלים רצו, לחצו, יזמו, תקפו ועשו ככל שניתן כדי להשיג את השוויון/שער הניצחון, בכל שלב של המשחק. גם במשחק גרוע של כריסטיאנו רונאלדו שהמשיך לאכזב והטיל אווירה שלילית על שאר הנבחרת לטעמי, הרוח לא נשברה ובהובלת רנאטו סאנצ’ז הנפלא ובהנהגתו של פפה, בלם הטורניר, המטרה הושגה.

המושג ‘אנטי-כדורגל’ הוזכר כאן. אם יש נבחרת שהציגה אנטי לכדורגל הערב זוהי פולין, עם כל הסימפטיה הכללית כלפיה ושנאתם הכוזבת של המתנגדים [STRIKE]לכריסטיאנו רונאלדו[/STRIKE] לפורטוגל.

(JRM) #34

[QUOTE=Tomerick;1685785]מדהים הביזיון של קביעת שלב הנוקקאוט. פורטוגל לא שייכת למעמד הזה בכלל.[/QUOTE]

פולין כן שייכת? מה עם סיטי באלופות? זה מה שיש וזאת ההגרלה שהיא קיבלה…אני לא מבין למה ממשיכים להתלונן על כך שהיא עלתה שלב, לא מבין למה מצפים ממנה אפילו לנצח משחקים אפילו נגד קבוצות בינוניות כמו פולין (שעשתה כלום ושום דבר היום). מנבחרת שאמרו עליה 10 נגרים ורונאלדו היא הפכה ל-11 נגרים. מבחינתי אין שום הבדל בינה לבין שאר הנבחרות הבינוניות ואם היא כן תצליח לקחת גביע אז היא שייכת לשאר ה"סינדרלות".

(Ehud) #35

[QUOTE=NB.22;1685786]אמנם זה החמישי, אבל לא ברצף. ב2008 הם הודחו ברבע ע’'י גרמניה.
[/QUOTE]

נכון צודק, משום מה זכרתי בראש שההפסד לגרמניה היה בחצי גמר, אבל הגרמנים ניצחו את טורקיה בחצי.
טעות שלי.

(shum22) #36

ההגרלה של צרפת: שמינית מול אירלנד, רבע מול איסלנד.
ההגרלה של בלגיה: שמינית מול הונגריה, רבע מול וויילס.
ההגרלה של פורטוגל: שמינית מול קרואטיה, שהוגדרה כה-נבחרת של הטורניר בסוף שלב הבתים ורבע מול פולין.

על איזו קבוצה ואיזו הגרלה בוכים כל משתמשי ספורטאנטר? ניחשתם נכון.

וסתם עוד משהו שאני חייב להוסיף - פורטוגל לא ניצחה אף משחק ב-90 דק’, אבל בכל 5 המשחקים שלה היא הייתה הקבוצה הטובה יותר. וכן, רונאלדו היה גרוע היום.

[QUOTE=Tomerick;1685785] פורטוגל לא שייכת למעמד הזה בכלל.[/QUOTE]

שוב, כל עוד זה כשיר, למי אכפת? בטח לא לפורטוגלים, שטעמו מה זה להיות טוב ולצאת בידיים ריקות ב2004.

דווקא הערב פורטוגל נראתה טוב. יחסית לפולין, שהפסיקה לשחק מאז הדקה ה30 בערך. אמנם OVERALL זה לא קבוצה של חצי גמר יורו( מי כן!), אבל זה מה יש.

*המשחק הארוך בהיסטוריה: התחיל ביוני, הסתיים ביולי. :lol:

(titi camara) #38

רונאלדו עם חצי גמר יורו שני רצוף עם נבחרת ברמה של חטאפה…לא פחות ממדהים !

הפולנים הפתיעו אותי לרעה, הפסיקו לשחק כבר מהדקה ה-75 וחיכו לפנדלים, את כל ההארכה הם ביזבזו עם אחזקת כדור בין הבלמים והשוער, לדעתי הם נבחרת יותר טובה מפורטוגל ואם הייתה מעיזה יותר הייתה מנצחת.
המגנים של פורטוגל ממש בדיחה וכל התקפה מהצד של הפולנים הייתה חצי גול, לא מבין למה הפולנים לא תקפו הרבה יותר מהצדדים.

פפה כרגיל במשחק ענק, כמעט אף פעם לא מקבל מספיק קרדיט, אבל הוא אחד הבלמים הטובים בדור הנוכחי, יותר טוב מבלמים אחרים שנחשבים לכוכבים ומקבלים הרבה יותר קרדיט (יש אחד כזה גם בקבוצה שלו).

עד עכשיו רק רציתי שרונאלדו יסיים את היורו כמה שיותר מהר מבלי שיפצע, אבל לקרוא את התגובות של חלק מאוהדי ברצלונה כאן גורם לי לכזאת הנאה שאני כבר מצפה לעוד ניצחון בפנדלים של פורטוגל גם בחצי הגמר !
רונאלדו נגד בייל בחצי ? כן בבקשה !

(kenny) #39

[QUOTE=Ron915228;1685793]
וסתם עוד משהו שאני חייב להוסיף - פורטוגל לא ניצחה אף משחק ב-90 דק’, אבל בכל 5 המשחקים שלה היא הייתה הקבוצה הטובה יותר. וכן, רונאלדו היה גרוע היום.[/QUOTE]
על סמך מה החלטת בדיוק שהיא הייתה יותר טובה מקרואטיה?

(Sasha) #40

האמת, יסלחו לי אוהדי בארסה אבל יש הרגשה כאילו הסלידה ההתחלתית מהנבחרת הזו גורמת לכך שכל הישג שלה מתגמד. הנתון הזה ממש מיותר האמת, בסופו של דבר פורטוגל מראה אופי גם מול קרואטיה בדקות הסיום וגם היום עם ההתעשתות המהירה ושער השוויון. יש לה עוד את בלגיה/ווילס בחצי ואחת משלוש הענקיות בגמר - אם היא תנצח גם אותן אז אין שום סיבה שזו לא תהיה זכייה ראויה.

מצטרף למחמאות לפפה, במיוחד קרצה לי לעין השליטה האווירית שלו היום כשהתגבר פעם אחר פעם עם הראש על החלוצים הגבוהים של פולין. רנאטו סאנצ’ז משתפר ממשחק למשחק ובאמת כיף לראות את הילד הזה.

פולין ממש היתה דומה לקרואטיה בצורת המשחק שלה כשלא ניסתה לעשות שום דבר ראוי במחצית השנייה, אבל אולי על זה מגיע קרדיט שוב לפורטוגל שהראתה שינוי הגנתי יוצא מן הכלל מאז שלב הבתים.

Renato Sanches’ game by numbers:
94% pass accuracy
7 take-ons
3 interceptions
1 chance created
1 goal

הילד ענק!

(cruzurry) #42

סאנטוס לקח השראה מהשיטה של קונטה והאיטלקים שמיתבססת על שתיי חלוצים והגנה חזקה,אם רונלדו היה שם היום שתיי שערים בטוחים שכל חלוץ אמיתי צריך להשים ברשת אז גם לא היינו רואים היום תלונות ילדותיות של קבוצה ראויה או הגנתית\התקפית.
פורטוגל הישתפרה מאוד מאז שלב הבתים בעיקר בצד ההגנתי והיום לעומת המישחק מול קרואטיה ראינו שגם ההתקפה שלה יכולה לשחק כדורגל טוב למרות שהחיסרון של חלוץ חוד אמיתי עדיין מורגש, הניבחרת הזאת אף פעם לא תהיה אנדרדוג מובהק כשיש לה בהתקפה כלכך הרבה כישרונות.

פולין איכזבה אותי ביכולת שלה ברוב הטורניר אבל בכל זאת רבע גמר זה הישג יפה לניבחרת הזאת,האכזבה הגדולה באה מלבנדובסקי שדווקא הבקיע היום שער חשוב אבל השילוב שלו עם מיליק היה רחוק מלהיות קטלני ברוב הטורניר.