רבע גמר #1 :: שוויון 1-1 שבסיומו פורטוגל עולה לחצי לאחר 3-5 בפנדלים!

הנה זה מתחיל! רבע גמר היורו כבר פה. מתחילים עם פורטוגל נגד פולין.

[I]
רבע גמר יורו 2016: פורטוגל נגד פולין.

איצטדיון: [/I]Stade Vélodrome-
[I]Marseille

[/I]שופט: פליקס בריך(גרמניה).

חמישי: 22:00 שעון ישראל.

המשחק הראשון של רבע גמר היורו יכיל שתי הפתעות נעימות בדמות פורטוגל ופולין. כאשר לפולין זו תהיה הופעה ראשונה אי פעם במעמד רבע הגמר. בעוד שבפורטוגל, רבים לא ציפו להגיע למעמד הזה אחרי שהנבחרת לא הצליחה לנצח אף משחק בבתים. ואחרי שהוגרלה נגד קורואטיה, רבים חשבו, שהנה זה נגמר עבור הפורטוגלים עוד מלפני שזה התחיל. אז אמרו. מחר פורטוגל תתייצב למשחק רבע הגמר למרות כל הביקורת נגדה על משחק לא יפה לעין, נבחרת לא אטרקטיבית…את הפורטוגלים זה לא מעניין, והם ינסו לנצל את היריבה חסרת הניסיון ולעשות עוד צעד בדרך לגביע.

בכל אופן, יהיה מרתק חבר’ה.

[SIZE=5]נבחרת [/SIZE]פורטוגל: [U][B]

[/B][/U]

פורטוגל חוגגת עלייה לרבע הגמר אחרי שער הניצחון של…קווארזמה.

שלב הבתים:

פוורטוגל סיימה את בית ו’ במקום השלישי עם 3 נק’ בלבד ששמו אותה בין 4 הראשונות מכלל הבתים שעולות לשמינית, למעשה פורטוגל היא הנבחרת היחידה מבין כל 16 הנבחרות שעלו לשמינית הגמר שעשתה זאת ללא ניצחון וזאת לאחר 1-1 עם איסלנד, 0-0 עם אוסטריה ו-3-3 מרשים נגד הונגריה במשחק שבו חזרה 3 פעמים מפיגור.

[I][B]שמינית הגמר:

[/B][/I]בשל כך(שהיא סיימה במקום השלישי) היא הוגרלה למפגש ענק(שלא ענה על הציפיות, למען האמת) נגד קורואטיה. שהגיעה עם הרבה ביטחון יתר ואופוריה שהיא הולכת לנצח את המשחק. אבל לפורטוגלים היו תוכניות אחרות. פורטוגל עמדה יפה במגרש והצליחה לנטרל את הקרואטים במשך 120 דקות. היא גררה את המשחק להארכה, וכשנראה שזה הולך לדו קרב הפנדלים, הגיע קווארזמה משום מקום ונתן 1-0 קטן גדול לפורטוגל אחרי שעט על הריבאונד אחרי בעיטה של כריסטיאנו בדקה ה116 ונתן את האות לחגיגות ההעפלה.

שחקנים בולטים:

בפורטוגל כמובן בולט החלק ההתקפי שבו משחקים נאני וכריסטיאנו רונאלדו שכבשו את ארבעת השערים של פורטוגל בשלב הבתים והיו האחראים הישירים לעלייה של הנבחרת לשמינית.

במרכז ההגנה כמובן יש שם את קשישא קרבאליו ואת אלוף אירופה הטרי ואחד הבלמים היותר מרשימים באירופה היום למרות גילו המתקדם, פפה. שניהם עתירי ניסיון והרבה יקום ויפול עליהם. הם ייצטרכו להיות במיטבם כדי לעזור לפורטוגל להעפיל.

​נבחרת פורטוגל בהכנות אחרונות לקראת רבע הגמר מחר.

ההרכב המשוער של פורטוגל:

רוי פטריסיו.
וירנייה; פפה; ריקרדו קרבאליו; אילסיו.
וויליאן קרבאליו; מוטיניו; ררנאטו סאנצ’ז.
כריסטיאנו; נאני; ג’ואו מאריו.

נעדרים: המגן השמאלי הנהדר של לוריין, רפאל גאיירו שנתן הופעות טובות עד עכשיו, נעדר בשל פציעה. כמוהו גם הקשר הכישרוני של וולנסיה, [I]אנדרה גומז.

בסכנת השעייה: [/I]
אצל הפורטוגלים 3 שחקנים בלבד יצטרכו להיזהר מלקבל כרטיס צהוב שישעה אותם מחצי הגמר במידה ופורטוגל תעלה והם פפה, ויליאם קרבאליו וריקרדו קווארסמה.

נבחרת פולין:
[I][B]

שלב הבתים:
[/B][/I]
מהצד השני מגיעה לה פולין, שעברה את שלב הבתים די בקלילות ולמעשה הפסידה לגרמניה את המקום הראשון רק בגלל הפרש שערים עדיף לגרמנים. זה התחיל עם 0-1 על צפון אירלנד משער בדקה ה-52 של מיליק, אחד השחקנים הבולטים של פולין ביורו. במחזור השני פולין עצרה את גרמניה עם תיקו 0-0 כשהפולנים מציגים הגנה חזקה ומתואמת. במחזור השלישי פולין פגשה את אוקראינה המאכזבת שהודחה עוד בטרם אותו משחק, קצת התקשתה במחצית הראשונה אך שער מוקדם של בלאשצ’יקובסקי בפתיחת המחצית השנייה, הבטיח את המקום השני בבית ועלייה לשמינית הגמר.

לסיכום: 2 ניצחונות, תיקו - 7 נקודות, 2 שערי זכות, 0 שערי חובה.

שמינית הגמר:
[SIZE=2]
בשמינית הגמר פולין התייצבה למשחק מסקרן(שגם קיים) נגד שוויץ. הפולנים התחילו את המשחק טוב מאוד ובאו על שכרם משער יתרון של בלאישצ’ובסקי בדקה ה38. אומנם המחצית השנייה הייתה פחות טובה מבחינת הפולנים, שנסגו לאחור וניסו למשוך את הזמן עד שריקת הסיום. זה לא עזר להם הלחץ השוויצרי הניב את הפירות ושאקירי הצליח להשוות את התוצאה עם שער ענק. המשחק נכנס להארכה ומשם לפנדלים.
[/SIZE]
לפנדלים השחקנים הפולנים הגיעו ממש מוכנים ומרוכזים. הם הצליחו להבקיע את 5 הפנדלים וההחמצה של צ’אקה עזרה להם. מה שנתן להם את הכרטיס הראשון איי פעם לרבע גמר היורו.

שחקני פולין חוגגים עלייה היסטורית לרבע הגמר אחרי דו קרב הפנדלים נגד שוויץ.
[I][B]

שחקנים בולטים:

[/B][/I]מיליק את בלאשיקובסקי - הם הצמד החם של פולין בהתקפה, כשהם היחידים שבישלו והבקיעו אצל פולין, בעוד אחד החלוצים הטובים ביורו - רוברט לבנדבוסקי
עדיין לא כיוון את הרגל ומתקשה לבוא לידי ביטוי בחוד של הפולנים.
קריכוביאק, המצויין מסביליה, המשיך את היכולת הטובה מהעונה החולפת גם ביורו כשהוא שחקן המפתח בקישור הפולני.
קאמיל גליק, הוא הבלם הבכיר שנתן תצוגות הגנה פנטסטיות מול גרמניה ואוקראינה, הרבה יהיה תלוי ביכולת שלו גם הפעם.

]
בלאשיקובסקי מגיע בפורמה מצויינת. בינתיים הוא מספק את הסחורה…

הרכב משוער:

לוקאש פביאנסקי.
ארתור ידרשצ’יק, מיכאל פאזדן, קאמיל גליק, לוקאש פישצ’ק.
יאקוב בלאשצ’יקובסקי, קאמיל גרוסיצקי, גז’גוז’ קרישוביאק, קז’ישטוף מאצ’ינסקי.
רוברט לבאנדובסקי, ארקאדיוש מיליק.

בצד הפולני, אין נעדרים\מושעים. הקשר הנהדר בארטוש קאפוסטקה חוזר מהשעייה לאחר שנעדר משמינית הגמר ועשוי לפתוח בהרכב. לא פחות מ-6 שחקנים בסכנת השעייה מחצי הגמר! ואלו שמות: גרוסיצקי, מאצ’ינסקי, פשקו, פישצ’ק, פאזדן, ידרשצ’יק.

מפגשי עבר:

שתי הנבחרות נפגשו 22 פעמים בעבר, פורטוגל עם 11 ניצחונות לעומת 3 לפולנים. פורטוגל ניצחה ב4 מ10 המפגשים האחרונים, ועוד 3 תוצאות תיקו.

במוקדמות היורו 2008, השתיים נפגשו בליסבון למשחק מסקרן שהסתיים ב2-2. המשחק האחרון בוורשה גם הוא הסתיים בתיקו, 0-0 הפעם בפברואר 2012.

במונדיאל 86’, פולין יצאה עם ידה על העליונה עם ניצחון 1-0 קטן בשלב הבתים.
במונדיאל 2002 הפורטוגלים הביסו את הפולנים 4-0 עם שלושער של פאולטה ואחד של רוי קוסטה. גם אז בשלב הבתים.

[YT]JF7NOFOnWu0[I][/YT]
פורטוגל מביסה את פולין בשלב הבתים. זה לא עזר, ושתיהן הודחו כבר בשלב הבתים.

הימור שלי: [/I]עוד משחק אחד משעמם תוצרת פורטוגל, שבסוף איכשהו, מצליחה לגרד ניצחון קטן, ועולה לחצי. הפולנים יישארו עם המחמאות עם טורניר יפה מאוד.

הקרב בין שני הגדולים מגיע לנקודת רתיחה. הקרב על חצי גמר היורו. מצד אחד כריסטיאנו אלוף אירופה הטרי ינסה לחולל סנסצייה ולהוביל את נבחרתו להישג מדהים. מהצד השני מגיע לו אחד החלוצים הגדולים בדורו, אלוף גרמניה, לבנדובסקי. שיעשה הכל על מנת להבקיע שער ראשון בטורניר ולהוביל את נבחרתו להישג חסר תקדים מבחינת הפולנים.

מי יחייך בסוף הקרב? תשובות הלילה. יאללה שיתחיל כבר…

(Eduardo) #3

אני לא רוצה להמר, אבל אגיד דבר אחד: אם פורטוגל תעפיל לחצי ושוב לא תנצח משחק ב-90 או 120 דקות זה יהיה ביזיון אחד גדול לאופ"א ולשיטה המטופשת הזאת.

[QUOTE=Eduardo;1685700]אני לא רוצה להמר, אבל אגיד דבר אחד: אם פורטוגל תעפיל לחצי ושוב לא תנצח משחק ב-90 או 120 דקות זה יהיה ביזיון אחד גדול לאופ"א ולשיטה המטופשת הזאת.[/QUOTE]

היא כבר ניצחה אחד ב-120 דק’.

חוץ מזה, בלשבי הנווקאוט זה כבר לא משנה. העיקר הניצחון. הרי יוון ב2004 זכתה בגביע עם התקפה וחצי בכל הטורניר. איטליה 82’ זכתה בגביע העולם עם 3 תוצאות בשלב הבתים.

(Eduardo) #5

נשמע לך הגיוני שמתוך 3 משחקים בשלב הבתים ו-4 משחקי נוק אאוט אלופת אירופה יכולה להיות קבוצה שבדיעבד לא מנצחת אף משחק ב-90 דקות?

זה לא היגיוני כל עוד זה לא התרחש. עד אז לפורטוגל יש עוד הרבה מה לעשות…

(chelsea777) #7

יפה שהכתרתם את פורטוגל כאלופת אירופה, בזמן שהיא צריכה לעבור את פולין, אחר כך ככל הנראה את בלגיה, ואז את גרמניה/איטליה/צרפת (איסלנד…). זה שפורטוגל עלתה מהבתים זה מה שמרגיז אותי מאוד. רק בגלל זה אני רוצה שהיא תעוף, ושאפילו פולין תעלה לחצי, כדי שנוכל להגיד שהגיעה לשם נבחרת שבאמת השיגה את כל מה שצריך בצורה מלאה.

אני לא מבין, זה שפורטוגל [B]עלתה [/B]לשלב השמינית אחרי 3 תוצאות תיקו, זאת אשמתה? דווקא זה יצא לטובתה. חוץ מזה, היא כבר נתקלה בנבחרת נהדרת כמו קורואטיה, שהגיעה אחרי ניצחון מרשים(ועם הרכב חסר…) נגד ספרד, ניטרלה אותה והעיפה אותה.

אם וכאשר היא תנצח הערב, אז סימן שמגיע לה להיות בחצי.

(סארי) #9

משה, מה עשתה פולין חוץ מלשחק הגנתי ומגעיל כל הטורניר? היא הייתה אמורה לעוף מול שווייץ ועלתה בצורה ההוגנת הכי לא ספורטיבית שיש, מעל כל זה השחקנים שלהם מגעילים והלכו לחגוג מול הקהל השוויצרי במקום ללכת לקהל שלהם.
פורטוגל הייתה אמורה לעלות מהמקום הראשון בבית שלה זה נכון, אבל היא סבלה מחוסר מזל אדיר במיוחד במשחק מול הונגריה, שלא להזכיר את הפנדל במשחק מול אוסטריה.
דבר אחרון, כולם חושבים שפורטוגל הוא נבחרת גדולה, וזו הטעות פה, כגודל הציפייה גודל האכזבה, פורטוגל היא נבחרת בינונית ולא יותר.

(רוני) #10

מעניין באמת אם זאת הייתה נבחרת אירלנד (כמעט כמעט), סלובקיה או צפון אירלנד והייתה מדיחה את קרואטיה ב 120 דקות ופוגשת את פולין הערב, האם הייתם נגעלים מהן בצורה שאתם נגעלים מפורטוגל ואיך זה שהיא עדיין כאן? לא מאמין… להיפך, הייתם מכנים אותה “סנדרלה”.
אופ"א החליטה שמקום 3 ממשיך לשלב הבא… נקודה. תסכימו או לא זה כבר נושא אחר. 3 תוצאות תיקו היו מספיק שימשיכו הלאה, [B][U] פורטוגל עלתה שלב באופן חוקי וזה מה שקובע.[/U][/B]

השנאה כלפי פורטוגל/רונאלדו זה אובססיה… כנראה.
ורק בשביל זה אני מאחל שרונאלדו ירים גביע בסוף הקמפיין ומבחינתי שלא ינצח אף משחק ב- 90 דקות עד לסוף הטורניר. זה בטוח יהיה מהנה יותר מכל ניצחונות ה 0-1 של ספרד למיניהם ואחזקת הכדור המיותרת והנצחית באמצע המגרש בשני הקמפיינים האחרונים שזכו בהם (2010, 2012)…

מצחיק.

רוני, אם הייתה לי האפשרות לפרגן לך 10 פעמים, לא הייתי מהסס לשנייה. ענק.

(chelsea777) #12

[QUOTE=סארי;1685713]משה, מה עשתה פולין חוץ מלשחק הגנתי ומגעיל כל הטורניר? היא הייתה אמורה לעוף מול שווייץ ועלתה בצורה ההוגנת הכי לא ספורטיבית שיש, מעל כל זה השחקנים שלהם מגעילים והלכו לחגוג מול הקהל השוויצרי במקום ללכת לקהל שלהם.
פורטוגל הייתה אמורה לעלות מהמקום הראשון בבית שלה זה נכון, אבל היא סבלה מחוסר מזל אדיר במיוחד במשחק מול הונגריה, שלא להזכיר את הפנדל במשחק מול אוסטריה.
דבר אחרון, כולם חושבים שפורטוגל הוא נבחרת גדולה, וזו הטעות פה, כגודל הציפייה גודל האכזבה, פורטוגל היא נבחרת בינונית ולא יותר.[/QUOTE]

קודם כל אומר לך מה עשתה פולין: פולין עשתה את מה שצריך. היא עברה שלב בתים עם 7 נק’, היא עברה את שלב שמינית הגמר. היא השיגה את מה שצריך ובלי חסדי היורו הנוכחי. מקום שני ועוד עם כמות נקודות של מקום ראשון. הגנתי? משעמם? מעניין את התחת. אף אחד קבע איך כדורגל אמור להיראות. הם השיגו את שלהם ויכולים להיות גאים בעצמם. שני ניצחונות בבתים, תיקו מול גרמניה והדחה של נבחרת טובה כמו שוויץ בשמינית. זה חוקי, זה הוגן. אתה יכול לעשות את זה עם עשרה שערי זכות או שלושה כאלה.

דבר שני אתה משתמש בקלישאות, ובכדורגל זה לא עובד. אין אמור, ואין “הייתה צריכה”.

ולעניין של פורטוגל. אני אומר לכם את האמת, מאוד קשה לי עם ההעפלות מהמקום השלישי. בשום טורניר אחר זה לא יחזיק. קשה לי עם נבחרת שמפסידה שני משחקים ועולה, או מסיימת שלושה בתיקו. כן, פורטוגל עשתה את זה באופן חוקי, אך הפורמט הזה מרגיז. וכן, פורטוגל נבחרת מאוד בינונית. היא הצליחה להכנס לקרב חפירות עם קרואטיה ולעבור אותה, אבל אני עדיין, כמו שאמרתי, בעד שפולין תעלה לחצי.

(chelsea777) #13

[QUOTE=רוני;1685714]מעניין באמת אם זאת הייתה נבחרת אירלנד (כמעט כמעט), סלובקיה או צפון אירלנד והייתה מדיחה את קרואטיה ב 120 דקות ופוגשת את פולין הערב, האם הייתם נגעלים מהן בצורה שאתם נגעלים מפורטוגל ואיך זה שהיא עדיין כאן? לא מאמין… להיפך, הייתם מכנים אותה “סנדרלה”.
אופ"א החליטה שמקום 3 ממשיך לשלב הבא… נקודה. תסכימו או לא זה כבר נושא אחר. 3 תוצאות תיקו היו מספיק שימשיכו הלאה, [B][U] פורטוגל עלתה שלב באופן חוקי וזה מה שקובע.[/U][/B]

השנאה כלפי פורטוגל/רונאלדו זה אובססיה… כנראה.
ורק בשביל זה אני מאחל שרונאלדו ירים גביע בסוף הקמפיין ומבחינתי שלא ינצח אף משחק ב- 90 דקות עד לסוף הטורניר. זה בטוח יהיה מהנה יותר מכל ניצחונות ה 0-1 של ספרד למיניהם ואחזקת הכדור המיותרת והנצחית באמצע המגרש בשני הקמפיינים האחרונים שזכו בהם (2010, 2012)…

מצחיק.[/QUOTE]

רוני, הייתי מכנה את אירלנד “סינדרלה”, כי היא נבחרת קטנה יותר שהגיעה בלי ציפיות אך הצליחה לעלות גבוה, בטח אם עברה משחק שמינית הגמר. האם הייתי מסכים עם עצם ההעפלה שלה מהבתים אם עשתה זאת ממקום שלישי? לא. איסלנד למשל, הגיעה ממקום שני. גם במוקדמות, היא לא הייתה צריכה פלייאוף. הכי נקי שיש, הכי טהור שיש, ובלי ניצול של פורמט בעייתי. אני לא אקרא לנבחרת פורטוגל סינדרלנד כי יש לה ציפיות, ומבחינת יכולת היא רחוקה מלעמוד בהן. אני לא שונא את פורטוגל, ולא שונא את רואנלדו. ההפך, זה שחקן שאני מאוד מעריך, ופורטוגל זו נבחרת שאני מאוד אוהב.

ואתה יודע מה לדעתי מצחיק? שאתה מעדיף עליות של פורטוגל בשיניים על הזכיות הקסומות של ספרד. 4:0 בגמר על איטליה. פורטוגל גם בעשרה גמרים לא הייתה משיגה משהו שדומה לזה.

מצחיק.

(רוני) #14

משה, פורטוגל נבחרת בינונית והפורמט הזה דפוק כמו כל דבר שארגון אופ"א המושחת עושה. כל הגדלת הטורניר ל-24 נבחרות היא מושחתת ולא מוצדקת.
אבל עזוב, אני דיברתי על נקודה ספציפית, לא על זה.

אתה מעדיף להסתכל על ה- 0-4 החד פעמי של ספרד בגמר ההוא ושוכח את שאר התצוגות שלה במשחקי הנוקאאוט באותו טורניר והמונדיאל שקדם לו. שמעום ועוד שעמום ועוד 0-1 ועוד שעמום ועוד 0-1… אני לא אומר שספרד נבחרת בינונית, לא להיפך, היא נבחרת אדירה שרק מאמן דפוק כמו בעל השפם יכול להפיק מהנבחרת המוכשרת הזו שעמום שכזה… אך אם אני משווה את ה"הנאה" שלי מהמשחק אז אין הרבה הבדל בין ה 0-1 של ספרד (והשפם) לבין תוצאות התיקו של פורטוגל.

(chelsea777) #15

אני לא ראיתי שום דבר מעניין בין פורטוגל לקרואטיה, או בין פורטוגל לאוסטריה. ספרד השיגה בזכות את התארים שלה. ניצחה כל הזמן נבחרות חזקות. ניצחה פעמיים את גרמניה, ניצחה פעמיים את איטליה, ניצחה את צרפת… פורטוגל אם תגיע לגמר, זה הרבה בזכות הפורמט הדפוק, הרבה מזל וסדר הגרלה שבסופו של דבר משחק לה. היום רוב המשחקים הגדולים גם בכדורגל קבוצות, הם לא תמיד מרתקים את הצופה הנטרליי. אני מעדיף נבחרת שמגיעה לאן שהיא מגיעה בזכות ולא בחסד. פורטוגל כבר זכתה בטורניר הזה מההפקר. גם אם תזכה באליפות אירופה, שלב הבתים שלה יהיה כתם רציני.

(sh4rky) #16

לא מבין את הציפיות מנבחרת פורטוגל. משחק בה אחד משני השחקנים הטובים בעולם, וחוץ ממנו רק פפה משחק ברמה הגבוהה ביותר.
בהתקפה אי אפשר לסמוך על אף אחד מלבד רונאלדו, נאני יכול לתת הברקות כפי שהוא תמיד עושה, אך תמיד ישאר נדנדת יכולת לא צפויה.
הקישור של פורטוגל מביך ולא מתקרב בכלל לקישור של הנבחרות שבאמת ראוי לצפות מהן למשהו, אפילו לא לקישור של איטליה בפורמה הפצועה.
רנאטו סאנצ’ס הוא פוטנציאל גדול, אך עדיין לא בשל להחזיק את הקישור של הנבחרת לבד על הכתפיים בטורניר גדול (אני בעד לתת לו לנסות ולהפסיק עם הקשקושים האחרים).
בהגנה, כאמור, יש לפורטוגל רק את פפה, שני מגנים מתחלפים שאף אחד לא באמת מכיר, קראבליו אחד שקרוב לגיל של פיגו מאשר לגיל של סאנצ’ס, ושוער שכמו הקישור, לא מתקרב לרמת השוערים של הנבחרות הגדולות (בופון, נוייר, דה חאה, קורטואה, הארט [סתם]).

הציפיות מפורטוגל היו רלוונטיות ב-2004 כשאירחה את היורו, נהנתה מכשרון-על בשם כריסטיאנו רונאלדו לצד פיגו כמנהיג המנוסה ופאולטה כחלוץ אמיתי (ונונו ולנטה כגיבוי לא רע אם אני זוכר נכון). כיום יש לה רונאלדו אחד שממלא את שלושת התפקידים האלו.

היחס לפורטוגל מזכיר מאוד את היחס לנבחרת אנגליה, אך מסיבות שונות.
אצל האנגלים הציפיות הלא הגיוניות נובעות מהאובססיה לכדורגל השוררת במדינה, ואצל פורטוגל מהקיום של כריסטיאנו רונאלדו.
שתיהן, בשנים האחרונות, נבחרות בינוניות מאוד ששוות רבע גמר טורניר גדול אם נדיבים איתן, ולא יותר.

אני רק אעשה צדק עם הנבחרת האנגלית ואציין שאצלה היו בעבר הלא רחוק כשרונות שבאמת היו ראויים להגיע רחוק, אך יש לה בעיה פסיכולוגית קשה מאוד. במיוחד אצל השוערים.

(Shusaku) #17

פולין וויילס (לבלגיה אין אופי) הם נבחרות שפורטוגל יכולה וצריכה לעבור.

עם זאת, אם פורטוגל תזכה ביורו הזה, אופ"א יכולה לסגור את כל כדורגל הנבחרות. אפילו את היורו הם יוכיחו שהצליחו להרוס.

(סארי) #18

אם פורטוגל מנצחת את פולין,בלגיה/ווילס ו בגמר את צרפת/איטליה/גרמניה, אז היא זוכה ראויה בהחלט.

(hasanElmatador) #19

אני לא אכנס לפרטים, מבחינתי היופי של הכדורגל זה שמשחקים אותו ב1000 דרכים שונות, כולן לגיטימיות כל עוד לא עוברים על חוקי המשחק, וכל קבוצה יכולה לנצח בדרך שלה.
זכות כל אחד לאהוב או לשנוא קבוצה מסויימת מכל סיבה שתהיה. אבל זה לא באמת משנה. בסופו של דבר זוכה מי שזוכה.

(Shusaku) #20

הבעיה היא שטורנירי גביע לא אומרים כלום. תראו את הקופה אמריקה. ארגנטינה, הנבחרת הטובה ביבשת מפסידה גמר שני ברצף, וזאת למרות שבמוקדמות הקודמות (שיטת ליגה) היא סיימה במקום הראשון ומנצחת את צ’ילה פעמיים.

בשיטת ליגה, פורטוגל יורדת ליגה. לעומת זאת, בשיטת גביע האנטי כדורגל שלה יכול לזכות בגביע.

יש כדורגל הגנתי יפה, כמו שיובנטוס או אתלטיקו משחקות, אבל פורטוגל משחקת אנטי כדורגל. זה מגעיל לראות את זה. זה מצחיק שאתם מדברים על “אפשר לנצח בדרכים שונות”. פורטוגל עם 4 תוצאות תיקו, וחסרות לה עוד 3 כאלה כדי לקחת אליפות אירופה.