נבחרת ישראל: הסיוט נגמר עם הפסד 1:0 לספרד

ישראל

הגיע הזמן לחזור לנושא הכאוב על כולנו:

נבחרת ישראל החלה, בבית הנבחרות בשפיים, את ההכנות שלה לקראת שני המשחקים הקרובים שלה - מול ליכטנשטיין וספרד.

מצב הבית של ישראל:

אחרי ארבעה הפסדים רצופים, נוצר לא מעט בלגן בנבחרת, כאשר השיא הגיע עם פרישתו של הקפטן, ערן זהבי, ועוד ארחיב עליו בהמשך.

בלם הפועל באר שבע, שיר צדק, היה מתוכנן לפתוח בשני המשחקים, ועקב מציאת תוספי המזון האסורים בשתן שלו, והפרשה שכעת על הפרק, הוא לא ייקח חלק במשחקים.

אלירן עטר, עבר המון בשנים האחרונות ולאו דווקא השיג יותר מדי, אך קיבל את האמון של לוי וזומן לסגל הנבחרת. למה?
כנראה מבחינת לוי משחק אחד בודד של 90 דקות אצל הצהובים אל מול האקסית הירוקה היה מספיק להבין שמקומו של עטר עם לובשי הכחול לבן. אני מאוד מעריך את יכולותיו של עטר, אבל הוא עוד לא בדיוק חזר לעצמו והפגין יציבות יתרה כדי לקבל זימון לנבחרת ישראל.

לעומתו של עטר, כוכב רד בול זלצבורג, מונס דאבור, נמצא בכושר שיא, אך המאמן הלאומי לא מצא לו מקום בסגל הנבחרת.
החלוץ הבקיע את שער הניצחון של קבוצתו במשחקם האחרון בליגה האירופית מול מארסיי והניב ניצחון מתוק של 0:1.
בנוסף, במשחקם האחרון מול וולפסבורגר, האחרון כבש צמד ועלה לראש טבלת המבקיעים באוסטריה עם שבעה שערים, כשיש לו עוד שלושה באירופה.

FC Red Bull Salzburg gegen Admira Wacker Mödling (5. August 2017) 16

יוסי בניון - בשנים האחרונות לא זומן לנבחרת בטענה שכבר אינו מסוגל לספק את הסחורה.
יוסי החסיר הופעה אחת מלשבור את שיא ההופעות בנבחרת, עם 100 הופעות. למשחקים לפני איטליה הוא לא קיבל זימון ולאיטליה הוא איכשהו כן.

עם חזרתו לישראל הוא ״לא הצליח להוציא את חיפה מהבוץ״, קיבל המון ביקורת ואין ספק שהוא לא טרם למצב שנקלע אליו. אך רבים אחרים גם לא הצליחו להוציא את הירוקים מהבוץ וחיפה נמצאת באותו מצב עוד היום ולמרות זאת, הוא עזר לירוקים להניף את גביע המדינה.

לאחר תסכול מול המועדון של יענקל’ה ובלגן אחד שלם - יוסי, מצא את עצמו מתגלגל למכבי תל אביב וללא עוררין גם שם תרם לא מעט. בקמפיין האירופאי של הצהובים יוסי להט ונתן הצגות מרשימות.

אז בניון כבר לא היה מספיק עבור הנבחרת - ודווקא מול איטליה, הוא חזר להיות רלוונטי ונתן את הופעת ה-100 שלו.

בדיוק בגיל 37, כשהוא שחקן ספסל של בית״ר ירושלים שלא לקחה אליפות מאז עידן גאידמק בעונת 2006/7 - בדיוק עכשיו, יוסי בניון כן מספיק לנבחרת. שום היגיון.

אז עכשיו, סוף סוף, בהתאחדות לכדורגל מתכננים לקיים טקס הוקרה ליוסי בניון לפני המשחק הקרוב באצטדיון טדי מול ספרד לציון 100 ההופעות שחגג במשחק הנבחרת באיטליה, שהסתיים ב-1:0. חמוץ מתוק משהו?

כפי שאתם כבר מבינים, אני מוצא את עצמי מתקשה למצוא נקודת אור.
אני לעולם לא מאחל לאדם או גוף כזה או אחר רע - אבל במקרה הזה, אני מקווה שישראל תתבזה.
הסיבה היחידה שאני אומר את זה היא אך ורק אלישע לוי. ניצחון וחצי עוד עלול לגרום לאנשים לחשוב שהוא מבין גדול בכדורגל.

ניר ביטון, תומר חמד, אריאל הרוש, לאחרונה גם טאלב טוואטחה, ובראש, ערן זהבי.
כל אלה מושעים/לא מזומנים/מסופסלים. כל אחד מהם לא ידוע בבעיות משמעת. אבל כשהם הגיעו לנבחרת ישראל, מלמטה ועד לעמדת המאמן, הכל נראה כמו קרקס אחד גדול.

ארסנל השחקנים לו לוי זכה היה לא פחות מנהדר. לוי הסתחרר כל כך מהמבחר שהוא לא הצליח לגבש הרכב ולרוץ איתו.
אלישע כמו שרק אלישע יודע, דאג להפתיע כל פעם מחדש.
לעיתים זה היה נראה שלוי ממש לקח על עצמו אתגר של משחק הכיסאות - כמה שיותר שינויים ממשחק למשחק.
כאילו מישהו ממש משלם לו לנסות להשתמש בכמות מרובה ביותר של שחקני הנבחרת.
ב-7 המשחקים האחרונים של הנבחרת לוי ביצע לא פחות מ- 24 שינויים. מרשים!

כפי שכבר ציינתי כמה פעמים, לוי הספיק לעשות שיעור ב-״חינוך וכבוד האחר״ כאשר הצליח לסחרר את תומר חמד, לא במובן הטוב כמובן, ולהוציא אותו מכל הכלים. האחרון ממשיך לשגע את התקשורת האנגלית שלא מפסיקה לשבח אותו על ביצועיו בפרמייר ליג. על חמד כבר חפרתי כלכך הרבה בפורום. אם מישהו פיספס את החפירה האחרונה שלי אפשר לגשת אליה כאן: מנגינת תומר חמד, טייק אלף ואחד.

ערן זהבי - מה נותר להוסיף שלא נאמר?
ליגה סינית, פח, שחקן עם אגו, מנופח, חי בסרט, אין שכל אין דאגות, וחופש הביטוי מתעצם ואף מפליא.
חופש הביטוי הוא שלנו ביושר, ואני אומר ששחצן ככל שיהיה, הוא ראוי לשחק בנבחרת ישראל ואין על כך כלל עוררין. שחקן פותח לצידו של חמד, על כר הדשא.

אם מישהו לא מעודכן אז זהבי בדרך לשבור את שיא הכיבושים בליגה הסינית בכל הזמנים.
יש סביבו כרגע המון קשקשת בתקשורת הסינית וככל הנראה הקבוצה בה משחק טבס פנתה לקבוצה של הישראלי והציעה לרכוש אותו . בגלל החוקים במדינה, הסכום מוערך לעמוד על 50 מיליון דולר וזה בלי תגמולים. הוא כרגע מקבל 30 אלף יורו על כל שער שכובש.

שחצן? אני קונה בכיף את השחצנות הזו.

לא זכור לי שניימאר או רונאלדו צנועים או חוסכים בביקורתם או לחילופין התנהגותם.
פשוט אצלנו לא יודעים לפרגן ואף יותר מזה, כל כך אוהבים לקטול. כן, ציינתי ברגעים אלו את שמו של ערן זהבי לצד הגדולים.
אינני יודע להגיד לכם איך זהבי היה נראה בין האגדות הללו, אך בישראל יקיריי, הוא הגדול מכולם - אכן הניימאר או רונאלדו שלנו.

אם למישהו עובר לרגע בראש שאינני מבין עניין, וההישגים שלו בסין אינם מרשימים כלל או כלל - או - הליגה לא רמה וכל הקשקשת הזו, אז ברשותכם, נחזור לליגת העל והמובחרת של ישראל.

אלו רק חלק מההישגים של ערן זהבי בליגת העל:

• זכה בדאבל בעונת 2009/2010, בקבוצת הפועל תל אביב
  • במכבי תל אביב, זכה בלא פחות משלוש אליפויות (כולל טרבל)
  • נבחר 3 פעמים לכדורגלן העונה בישראל
  • היה למלך השערים של ליגת העל שלוש עונות ברציפות
  • עוד מחזיק בשיא כיבושים בעונה אחת (35 שערים)
  • קבע שיא ישראלי, במספר כיבושים רצופים לשחקן במשחקים בהם שותף (18. מקום שני בהיסטוריה באירופה, מסי עם 21 ב-2013 במקום הראשון; השיא הישראלי עמד על 9 משחקים רצופים, של מוטי ‘העיט’ קקון :laughing:)

אז למרות ההישגים הללו אנחנו במצב הגום שכזה וערן זהבי לא יטול חלק במשחקים הקרובים של הנבחרת. האחרון פרש ברוח הסערה סביב זריקתו של סרט הקפטן מרוב תסכול. מיהרו לשפוט אותו, אבל בתור אחד שעוקב אחר רוב צעדיה של הנבחרת, אני לא יודע להבטיח שלא הייתי עושה את אותו הדבר, מרוב תסכול.

המשחק האחרון נערך בסמי עופר כאשר במקדוניה נפעמו מאצטדיון של הירוקים.
בתקשורת המקומית פורסמה תמונה דומה לזו, של אחת האסלות בשירותים באצטדיון, כשבכותרת העיתון נרשם: "האצטדיון בחיפה הוא מהמשוכללים בעולם ושמים בו לב לפרטים הקטנים״

בול קליעה ? לא מבחינת ההתאחדות.
כניראה שאין צורך להרגיש באצטדיון כזה בית ועדיף גם כאן לאמץ את גישת הרוטציות.
רק מאכזב עוד יותר - אם איכשהו יגיע ניצחון, ירגישו שזהו זה: ״נשבר המנחוס של סמי עופר״.
התנהלות מבזה ופשט מביכה.

(Dovi) #2

הבעיה הגדולה של הנבחרת היא איבוד העניין של הקהל.
אני חושב שרוב האנשים לא פותחים היום טלויזיה כשיש נבחרת (אולי כדי לראות משחקים מקבילים) ובטח לא באים למגרשים.
הקהל איבד אמון כי הוא מאס בקומבינות, מאס בעסקונה, מאס בפרימדונות ובעיקר מאס ביכולת.

אני לא רואה פיתרון באופק בראש ובראשונה כי אנחנו פשוט לא טובים במשחק הזה ולא משנה איך נסובב את זה.
בנוסף לזה, האנשים שבראש לא באמת מעניין איך לשפר והאופי שלנו כישראלים (הן האוהדים והם השחקנים והמאמנים) לא יאפשר באמת לבנות פה תהליך ארוך וטוב לאורך זמן.

כתבתי את זה כבר בתרד על זהבי ואני אכתוב את זה שוב, לשחקנים אין טעם להלחם על נבחרת, לא יוצא להם מזה כלום אלא להפך, זה רק מזיק להם. דאבור אמר במילים מפורשות ב103 לתוכנית של הצווחנים שהסיבה שהוא נלחם על הנבחרת היא כי הוא צריך את ההופעות כדי שיוכל לשחק בפריימרליג, לא ייצוג של המדינה וכל הבולשיט הזה.
איפה זה ואיפה פיקה שנבחרת ספרד גם מנוגדת לערכים האישיים שלו, הוא גם זכה בכל דבר אפשרי ברמת הקבוצות והנבחרת ועדיין חשוב לו לייצג את המדינה למרות הטרור שעושים לו האוהדים (וחלק מהתקשורת).

(bblanko) #3

כל מי שיודע איך מתנהל כדורגל הילדים שלנו ובתוספת ליחס לספורטאים כשמגיע זמן הגיוס לא יכול להיות מופתע מהרמה של הנבחרת. אין לשחקנים שלנו בסיס נכון של אימונים ודרך החיים שלהם היא ספורטיבית כמו שאני מסי (וזה יעיד כל אחד שבילה במועדונים בארץ עם 90% משחקני ליגת העל).
בשביל כדורגל איכותי צריך בסיס טוב, כי כשרון יש פה בארץ בכמויות, השאלה היא מה עושים איתו.

נבחרת ישראל: עטר, רפאלוב, חמד ומליקסון בהרכב מול ליכטנשטיין

מאמן הנבחרת עולה עם הרכב התקפי לקראת נבחרת ליכטנשטיין ב-21:45, במסגרת מוקדמות מונדיאל 2018.
ישראל, הפסידה בארבעת משחקיה האחרונים בקמפיין.

הרכב: אריאל הרוש, דוד קלטינס, טל בן חיים, איתן טיבי, אופיר דוידזאדה, ביברס נאתכו,מרואן קבהא, מאור מליקסון, ליאור רפאלוב, אלירן עטר ותומר חמד.

האם ליכטנשטיין תשיג את הניצחון הראשון שלה בקמפיין, דווקא מול ישראל ?

• כן
  • לא

0 מצביעים

(Dnlshrem) #5

ליכטנשטיין ספגה כבר 34 שערים ב-8 משחקים כד כה. יותר מ-4 שערים למשחק.
היא כבשה רק שער אחד.

ישראל צריכה להיות ממש גרועה כדי לא לנצח היום, ובהפרש גדול.

(dkaro) #6

האמת, שבמובן מסוים אנחנו לא הוגנים כלפי השחקנים עם הביקורות שלנו. הם לא אשמים שיש לנו דור כזה נוראי עד כדי כך שהם שחקני נבחרת. זה כבר לא קשור למאמן או להרבה דברים אחרים מסביב, אם הגענו ליום בו שחקן כמו רפאלוב הוא באנקר כנראה שזה אומר הכל.

מי שרוצה בטובתה של הנבחרת צריך לחפש תשובות למדוע איכות השחקן הישראלי רק צועדת אחורה. רק לפני עשור היינו נבחרת פחות או יותר ברמה של יוון ושווייץ, אולי קצת פחות טובים. איפה הן ואיפה אנחנו כיום. עצוב. מנבחרת דרג 3+ הפכנו לנבחרת דרג 5, וכיום אנחנו לא עדיפים אפילו על מקדוניה.

הפיתרון מצוי בשאלה מדוע בעבר היו לנו רביבו, ברקוביץ’ ובניון, וכיום יש לנו זהבי ונאתכו. זה בכלל לא אותה ליגה של שחקנים. מדוע למרות שהמדינה רק הולכת וגדלה איכות השחקנים באופן לא טריוויאלי רק הולכת וקטנה? מי עושה מה לא נכון?

הלוואי והיו לי תשובות.

לא מסכים בכלל.

איכות השחקן הישראלי הולכת אחורה בגלל ניהול מזעזע של המדינה.
לא אכנס עכשיו לאיזה ארגון עושה מה - הכל רקוב מלמעלה וזה מקרין על המגרש.

השוער שעמד בין הקורות, אריאל הרוש, התראיין לפני המשחק.
הוא סיפר שבישראל לא הצליח להתרכז בכדורגל. הוא רק היה צריך להתעסק בתשלומים, חובות ובלגן שהיה מחוץ למגרש. היום, הוא פורח בקפריסין ומצליח לקחת חלק במשחקי הנבחרת.
הרוש עשה את זה יחסית מאוחר בקריירה.
לשמחתנו ומזלנו, לא מעט שחקנים מצליחים ממש לברוח מהברדק הישראלי יחסית מוקדם.

למה בדיוק אתה מתגעגע מתקופת חיים רביבו ?
תומר חמד ניפץ את השיא שלו בספרד ועבר לפרמייר ליג להמשיך במומנטום - שאכן ממשיך.
בנבחרת, חמד ישב על הספספל, במקרה הטוב. ראינו מול ליכטנשטיין מה השחקן הזה שווה.

סערת זהבי היא הדוגמא הקלאסית לכל המתרחש בכדורגל הישראלי.
שחקן שמחזיק בתארים רבים בכדורגל הישראלי שפורש בשיא שלו רק מתסכול.

אפשר להמשיך עם דוגמאות נוספות.
אי אפשר להגיד שאין חומר גלם והבעיה בשחקנים או באיכות שלהם - חומר גלם יש. הבעיה שיש גם ניהול לוקה להרוס את החומר גלם הזה.

מלבד ערן זהבי שהרתיע את כולם עוד לפני הסערה סביבו, אין שחקן שהרגיש מקום בטוח בנבחרת.

בתקופת רביבו ברקוביץ׳, מקומם בנבחרת היה בנקר. היו משחקים שרביבו קיבל אור ירוק לשחקן היכן שרצה על המגרש.
ז״א לא רק פותח, אלא בעל כרטיס חופשי לנוע לרצונך על המגרש מרוב שמאמינים בך.
תומר חמד, זה שציינתי ששבר את השיא שלו - לא קיבל זימונים וסופסל רוב הקריירה שלו בנבחרת ישראל.

אלישע לוי השתמש עד כה ב-37 שחקנים, בקמפיין הנוכחי. נתפס ?

צריך להחליט על מי בדיוק מדברים, מתוך אותם 37 שחקנים, שמעבירים ביקורת.
גם אז – לאחר בחירת השחקנים שיעברו ביקורת, צריך לזכור שהם לא באמת מקבלים הזדמנות להשתלב כמו שצריך ולשאול את עצמנו: האם באמת היה להם סיכוי לעשות משהו בהתנהלות כזו ?

טענה שאין חומר גלם זו טענה חסרת כל בסיס. יש בעיה רצינית בכדורגל שלנו ובספורט באופן כללי.
ספציפית בכדורגל ישנם שחקנים שפורחים, בורחים מהבועה הישראלית ואף מחזיקים קבוצות בחו״ל בכבוד רב. איכשהו אצלנו, הם על הספסל או בכלל צופים במשחק מהיציע או מהבית.

איסלנד, 300 אלף איש, מדינת הזוהר הצפוני, קרובה מאוד למונדיאל.
אם הם מצליחים למצוא חומר גלם טוב, אני סבור שגם אצלנו אפשר למצוא כזה.

(Osho) #8

רק אחזק אותך ואומר שהביקורת תלויה מאוד בציפיות שלנו ושל השחקנים ובעלי המקצוע מהנבחרת. עם חומר כזה של שחקנים לא יודע אם אפשר לשאוף לעלות למונדיאל, אבל לפחות לתת הופעות מכובדות ברמה של דרג 3 פלוס. הנבחרת משחקת כאילו היא בדרג 4-5 וזה לא נכון שהרמה של השחקנים שם.

(bblanko) #9

מסכים עם 99% מהתגובה שלך ואוסיף ואומר שמי שמכיר את העסק מבפנים יודע שהבעיות שציינת מתחילות עוד מהילדים.
אבל, ההשוואה בין חמד לרביבו מיותרת, יש בניהם הבדל ענק (לטובת רביבו כמובן) הן ביכולת וכשרון והן בהשפעה שלהם על הליגה הספרדית.

רק לדוגמה, כשאני בספרד פעם בכמה שנים והמקומיים מבינים שאני מישראל, דבר ראשון מדברים איתי על רביבו, אם זה אוהדי ריאל אז גם על בניון (ששם להם גול בברנבאו). בטח שלא על חמד.

בנוגע להישגים, חמד, בחר לעזוב את הספרדית ולאתגר את עצמו מחדש. לך תדע אם עוד היו מהללים את שמו אם היה נשאר. לכאן או לכאן - זה פחות קריטי ואין ספק שמדובר בשחקנים שונים לחלוטין.
היה חשוב לי רק להמחיש מה שחקן גדול (בקנה מידה ישראלי) קיבל אז ומה שחקן ״גדול״ מקבל היום.

ילדים ? זהו בדיוק העניין, שלא.
לא חושב שאפשר לבוא בטענה לילדים, מתקנים, מאמנים או משהו נקודתי כזה או אחר.
הבעיה הינה רוחבית בכל התחום. ממסגרות הילדים ועד הסוכנים שלא רואים דבר מלבד את עצמם ואיכשהו מנהלים חצי ליגה ו-95% מהנבחרת.

יש דברים שאני רואה, קורא ושומע שפשוט הזויים וקשים להפנמה. להצביע על משהו ספציפי זה קל מידי והלוואי וזו אכן הייתה הבעיה. הבעיה עמוקה ומושתת במדינה לעוד שנים רבות.

כרגע, אנחנו זוכים לראות את אלונה, שחר, גולדהאר וטביב נותנים הצגות משלהם. לטעמי, זה גם איכשהו מקדם את המטרה.

נזכה בגדול, אם נחייה לראות את הניקוי אורוות והתקדמות של הליגה כאשר היא תהייה :slight_smile:

(bblanko) #11

הכוונה שלי הייתה להמחיש כמה עמוקה הבעיה בזה שציינתי שזה מתחיל עוד מגילאי הילדים, פחות לטעון ששם (רק או בעיקר) הבעיה :wink:

לגבי המשפט האחרון שלך, הלוואי הלוואי הלוואי… אני עד זוכר תקופות שלראות משחק של הנבחרת היה מרגש משהו. היום אני מרגיש שתרמתי למדינה אם ראיתי מעבר למחצית אחת.

חשבתם שנבחרת ישראל לא רשמה הישגים במוקדמות מונדיאל 2018 ? תחשבו שוב !

38 שחקנים, עלו על כר הדשא במהלך תשעת משחקי המוקדמות שקיימה ישראל עד כה.
השיא הקודם עמד על לא פחות מ-35, במוקדמות הגביע העולמי 2014.

הכל כבר דיי ברור וסגור, אז נעשה את זה יחסית קצר :slight_smile:

בדומה לשבירת השיא של יוסי בניון במשחק מול איטליה - סרחיו בוסקטס, שמשרת את נבחרת ספרד מאז 2009, צפוי לערוך הערב את הופעתו ה-100 במדים הלאומיים.

בזמן שספרד גועשת סביב העצמאות של קטלוניה, דויד סילבה, ג`רארד פיקה וטיאגו אלקנטרה לא הגיעו לישראל והמאבקים הפוליטיים התחלפו במאבקים על ההרכב.
ספרד הבטיחה שתגיע לרוסיה בקיץ הקרוב וכל שנותר מבחינת הנבחרת של לופטגי, זה להשלים את המשחק האחרון מול הנבחרת הרקובה של יושב ראש משחקי הכסאות, אלישע לוי. מבחינת הספרדים, אין ממה להתרגש והם בעיכר באים ליהנות מהכדורגל.

לא פחות משבעה שחקנים מהסגל שזכה ביורו הצעירות ב-2013 בטדי, נכללים גם בסגל של הנבחרת הבוגרת הערב, בטדי.

הרכב ספרדי: קפה, ססאר אספיליקואטה, מארק בארטרה, נאצ’ו, נאצ’ו מונריאל, ג’ונתן ויירה, סרג’יו בוסקטס, סאול, איסקו, יאגו אספס, מרקו אסנסיו

עם נתונים כה מרשימים, לוי כניראה כבר פוחד לעשות שינויים רציניים להרכב, מהמשחק הקודם. כמה חבל שלקח קמפיין שלם להפנים.
אז כמצופה - אלירן עטר, מאור מליקסון ותומר חמד שפתחו במשחק הקודם מול ליכטנשטיין, ממשיכים בהרכב, מול ספרד הערב ב-21:45.

הרכב ישראלי:
אריאל הרוש, אופיר דוידזאדה, טל בן חיים, איתן טיבי, דוד קלטינס, ביברס נאתכו, אלמוג כהן, מרואן קבהא, מאור מליקסון, אלירן עטר ותומר חמד.

לפני המשחק נערך טקס לכבוד יוסי בניון, שהפך לישראלי הראשון שמגיע ל-100 הופעות בנבחרת.

אריאל הרוש הצטיין בשער, אך לא מנע הפסד 1:0.

הנבחרת סיימה במקום הרביעי עם 12 נקודות בלבד.