נבחרת ישראל מול מקדוניה (1-0) :: מנגינת תומר חמד, טייק אלף ואחד

ישראל

מנגינת תומר חמד, טייק אלף ואחד.

חמד החל לשחק כדורגל בקבוצת הפועל קריית טבעון, אך תוך זמן קצר עבר למחלקת הנוער של הפועל חיפה. בגיל 13 עבר לשחק במחלקת הנוער של מכבי חיפה.

ב- 2008 הוא הושאל למכבי הרצליה עד תום העונה.
בעונת 2008/2009 הושאל חמד לבני יהודה לשנה אחת ובעונת 2009/2010 הושאל למכבי אחי נצרת לשנה אחת כאשר בסיום העונה ירד איתה ליגה. משם חמד חזר אוטומטית למכבי חיפה.

את עונת 2010/2011 פתח בסגל הירוקים ולאחר 14 מחזורים הפך לשחקן הרכב קבוע. חמד עבר המון בישראל, עם תקשורת שלא הביעה חסד לפועלו. את אותה עונה חמד סיים עם 13 שערים ו-5 בישולים, וללא עוררין היה אחד השחקנים שסייעו לחיפה בזכייה באליפות.

בקיץ 2011 חתם חמד בקבוצת מיורקה הספרדית, שם כבש 8 שערים ב-28 הופעות. גם הפעם, עבר חמד המון. תקופות טובות ותקופות רעות יותר, שבין היתר, כללו פציעה לא פשוטה עם קרע בגיד האכילס.
הפציעה פגשה את חמד במעין מומנטום שיא כאשר קבוצת הצמרת הספרדית סביליה, התעניינה בו, וכך גם ניוקאסל, אברטון וליברפול מאנגליה. הכל היה נראה מושלם מידי עד לאותו רגע.

הרגע שבוא גיד האכילס של חמד - אחד הגידים החזקים ביותר בגוף האדם - נקרע.
דיבובי התקשורת והכותרות שאותן חמד הכיר, התחילו לרומם כותרות פחות נעימות.
דיברו על אופציה לסוף קריירה והכלילו אותו בסטטיסטיקה שכמעט ובלתי אפשרי לנצח - רק כ־38% מהספורטאים מצליחים להחלים, ומי שמצליחים לחזור, לרוב לא משחקים באותה עצמה ובאותם היקפים.

הכל נחמד ונכון עד שמדברים על אגדות – אגדות לא צפויות ובעל יכולות לא פרופורציונליות לשום דבר. תומר חמד, בקנה מידה ישראלי - הוא אגדה. תומר חמד בע״מ בנויה היטב ואכן עמדה במבחן ברגע האמת. הוא עבד בלי הפסקה וכבר ביולי 2014 חתם חמד על חוזה לשנתיים באלמריה מהליגה הבכירה בספרד. הוא שוב הגיע להמון הישגים ואפילו הספיק לשבור את שיאו של שיאן השערים הישראלי בליגה הספרדית, חיים רביבו (23 שערים), ונבחר למצטיין המחזור בליגה הספרדית.

ביוני 2015 חתם חמד על חוזה לשלוש שנים בברייטון אנד הוב אלביון מליגת המשנה באנגליה. מהר מאוד הפך חמד לאחד הכובשים המצטיינים של ברייטון ובאפריל הפציץ עם שלושער בניצחון ברייטון 5–0 על פולהאם. את עונת 2015/16 סיים חמד עם 44 הופעות ו-17 שערי ליגה, כשקבוצתו, ברייטון סיימה את העונה במקום השלישי אך לא הצליחה להעפיל חזרה לפרמייר ליג, לאחר דרמה במשחקי הסיום בפלייאוף. בעונה הבאה ברייטון השלימה את המשימה והקבוצה עלתה לפרמייר ליג.

למרות הנתונים והישגים מרשימים שחמד עוד רושם בקריירה הנפלאה שלו - בנבחרת הסיפור קצת שונה. רק שימו לב למספר ההופעות והשערים שלו.

נכון ל-17 באפריל 2015 (ויקיפדיה):
שנה הופעות שערים
2011 5 1
2012 7 7
2013 2 1
2014 1 1
2015 2 1
סה"כ 18 11

זימון או שניים בשנה? למה? ויחס ההופעות/שערים שלו נהדר (מלבד שנת 2011).

עם רזומה כה מרשים, כיצד ייתכן שבנבחרת לא עושים בו שימוש? הנבחרת שלנו כזאת טובה ששחקן עם ניסיון כמו של חמד, במקרה הטוב זוכה לשבת על הספסל? (בדיוק כמו שהוא יושב היום מול מקדוניה).
נבחרת ישראל באופן כללי ובמיוחד בשנים האחרונות מציגה שפל שיא, ובהתאם שחקנים מהשורה הראשונה כמו זהבי, רפאלוב, ונאתכו אשר מציגים יכולות נפלאות מחוץ למשחקי הנבחרת – אינם מצליחים לבוא לידי ביטוי כפי שהיו רוצים בנבחרת עצמה.

יש תחושה שאנחנו רצים סביב עצמנו ועושים את אותם הטעויות שוב ושוב.
אמנם הסיטואציות והשחקנים שונים אך זה קצת מזכיר את תקופת יוסי בניון. מגיל 30 התחילו לטעון שיוסי זקן מידי. אמרו שהוא פצוע כרוני ואינו ראוי לשחק בנבחרת. שחקן שנתן הצגות מול הגדולות ביותר ושיחק אצל הגדולות ביותר מקבל ביקורת כזאת הזויה ולא במקום. אני לא אומר שצריכים להשתחוות לבן אדם - אם הוא לא ראוי לשחק שישב על הספסל. בדומה לאירוע חמד, גם בניון תמיד היה ראוי לשחק. בסוף קריירה ובהילוך שני הוא עזר למכבי חיפה לקחת גביע ולמכבי תל אביב לא להיראות מביכה בליגה האירופאית. למרות זאת, בשנים אלה לא זומן לנבחרת ורק עכשיו, כשהוא כבר בן 37, נזכרו לתת לו כבוד כדי שיגיע ל-100 הופעות. מה שלא היה מספיק טוב בגיל 34 הפך לטוב בגיל 37 ?

הנבחרת ממשיכה לקבל מאמנים מנופחים באגו שרוצים להראות שהם באו לעשות סדר.
הטענה שאין פה נוער היא טענה לקויה ללא בסיס. תעשו בדיקה על הישגים של נבחרת הנוער שלנו ותעשו עוד בדיקה על הנוער של מכבי תל אביב וחיפה. הנוער פה אומנם לא מקבל ממוסדות הממשל תמיכה (בעיקר כלכלית. כשיש הצלחה כולם יודעים להגיע להצטלם עם המנצחים), אך יש פה תמיכה מלאה מכמה מיליארדרדים שדאגו להקים פה משהו פנטסטי שמניב המון רגעי גאווה.

למה שחקן כמו חמד לא מקבל כבוד? פעם בגלל חוסר אמון בשחקן ופעם בגלל ״פליטת פה״. שוב ושוב מאמנים חדשים מגיעים, מערבבים את הקלפים מחדש, ומצהירים על גישות חדשות שעוד לא ראינו. באו לעשות סדר. מלאי אגו והמון מוטיבציה, עם חוסר יכולת לקבל החלטות נכונות. הכוכבים שלנו לרוב נפגעים מזה, והנבחרת נכשלת בהתאם, שוב ושוב.

השאלה שעוזרת להמחיש את מה שאני מנסה להסביר היא כזו ששואלת: מה היה קורה אילולי מסי היה מחליט להוציא משפט ביקורתי על נבחרת ארגנטינה? כן, תומר חמד, יוסי בניון, ערן זהבי ועוד כמה כוכבים גדולים, הם המסי והרונאלדו שיש למדינה שלנו להציע.

האם לואיס מנוטי היה מושיב את מסי בשביל לעשות לו שיעור בחינוך וערכים?

מרגיש לי שבמדינה הזאת אנחנו קצת מבולבלים, ובינתיים חמד כבר בן 30. חבל שלא עשינו בו יותר שימוש.

מה אתם חושבים? :thinking: הבמה שלכם :wink:

• אגב, סיפורו של חמד הוא יפה בהרבה ממה שתיארתי. אני ממליץ בחום לעבור על הכתבה/ראיון של אוריאל דסקל עם חמד בכלכליסט.

https://www.calcalist.co.il/…/arti…/0,7340,L-3692597,00.html

האם תומר חמד היה אמור לפתוח ?

• כן, הוא אחד הגדולים
  • לא, אתה לא בכיוון

0 מצביעים

תמונה: Botend (ויקיפדיה)

(dkaro) #2

מוזר לי שגרנט טועה ככה בפירוש החוקים, מילא רמי וייס. בכל אופן, השער שנפסל בצדק נפסל. גלזר הרחיק את הכדור עם היד כדי שלא יגיע לשחקן שהיה בנבדל (שאילולא היה מורחק על ידי גלזר, אכן היה מגיע אליו), והכדור הגיע משם לכובש השער. סחטיין לקוון שזיהה נבדל קשה מאוד לזהות.

מעבר לזה, משחק נוראי של הנבחרת. עצוב לי, כי לא תמיד היינו כזו נבחרת נוראית. בעבר בתקופת גרנט וקשטן בכינו הרבה, אבל היינו נבחרת לא רעה בסה"כ, הבעיה הייתה הציפיות שלנו. יש לנו סגל נוראי להחריד, זו תקופה שחורה מאוד לכדורגל הישראלי.

צריך לעשות תחרות בין הנבחרת כדורסל לנבחרת כדורגל מי יותר גרועה : בינתיים נבחרת הכדורגל מנצחת בקרב הזה .
משחק מזעזע וחסר אנרגיות לגמרי של נבחרת הכדורגל. נראה שהשחקנים ממש סובלים…
מי שמנהל את נבחרת ישראל בפועל זה הסוכן הכול יכול אבי נימני. נראה למישהו הגיוני שהוא הסוכן של אלישע לוי וגם של רבים משחקני הנבחרת ? למה בניון הקשיש בנבחרת ? בגלל נימני…למה גלזר שוער ? בגלל נימני…יש פה ניגוד אינטרסים שזועק לשמיים .

הנבחרת הכי טובה שהייתה לנו ב 40 השנים האחרונות הייתה בקדנציה השנייה של גרנט…לא הפסדנו משחק אחד בכל הטורניר. והיינו בבית אחד עם צרפת, אירלנד ושוויץ.

מאז הנבחרת בירידה מתמדת, וכרגע הנבחרת של אלישע בהחלט מתמודדת על התואר הנבחרת הכי גרועה והכי מבישה .

(Dovi) #4

כמה רמי וייץ צריך להיות מטומטם כדי להבין שזה התחיל הפוך?!
קודם היה הבוז לזהבי ואז הוא זרק את סרט הקפטן.

(סארי) #5

ואו איך אני שונא את זהבי, שחקן שחצן שחושב שהוא יותר טוב מכולם כאשר אני תא זוכר משחק אחד שהוא סחב בו את הנבחרת, אתה כולה משחק בתיגה הסינית, ליגה שגם אני יכול להגיע בה ל 20 שערים בעונה.
כסף זה לא הכל בחיים, זהבי הלך בעקבות הכסף ופשוט מסריח את הדשא, בניון הוא בטוח לא יהיה.

(Dovi) #6

זהבי היה רחוק מלהיות הבעיה של הנבחרת הערב.
אפשר לחשוב שהוא היחיד שמשחק טוב בקבוצה ורע ובנבחרת.
הבוז אליו אישית היה לא לעניין.

(סארי) #7

אני לא צדבר רק על המשחק הזה ספציפית,כל פעם שהוא מגיע לנבחרת הוא לא מספק את הסחורה, הוא הכוכב של הנבחרת,הוא אמור להפגין מנהיגות לא אפסיות.

(marcelo.12) #8

שיקבל עונש כמו חמד הרחקה משנים שלושה משחקים ואיך שאני מכיר אותו הוא יעלב ויפרוש.
אני לא אשכח לו את הבכי שלו מול סכנין והמשפט האידיוטי “לא יודע אם זה ישראל או רמאללה”.
פיקה מקבל מתר קללות ויריקות ושריקות בוז בכל משחק נבחרת ספרד והוא אף פעם לא ניסה להשיב לאוהדים על המגרש.
בניון (היה עושה פוזות ותנועות ידיים שהוחלף) ועכשיו זהבי פשוט מדהים שקפטנים מתנהגים כך.

(Dovi) #9

אני גם לא מדבר על המשחק הזה.
תזכיר לי מתי כוכב הנבחרת הגיע למשחקי נבחרת?

פה ושם בתקופת שלמה שרף, בניון לפעמים בקמפיין של גרנט וזהו.

אפילו רביבו וברקוביץ הגדולים הסריחו את המגרש.

אני לא אומר שהוא טוב, חסין מבקורת או משהו כזה אבל הוא ממש לא המציא את הגלגל.

(Dovi) #11

הנבחרת היום רחוקה מלהיות גאווה או מקום ששחקנים רוצים להיות בו למעט מי שצריך פזם לליגה האנגלית או משהו כזה.
אני די בטוח ששחקן ששומע שהוא לא זומן נושם לרווחה בשקט בלב.

זהבי לא צריך את הנבחרת, יש לו מספיק אהדה והכרה בחוץ וגם מספיק כסף.

אגב, זה שגוטמן מפרשן את אלישע ועוד שואלים אותו שאלות על אלישע אחרי המשחק, כמובן שפל חסר תקדים ואני בטוח שערוץ הספורט לא ייאכזב ויימצא נקודות שפל טובות יותר בהמשך.

(moshe34) #12

אורי קופר על הנבחרת:

“שריקת הסיום נשמעה וערן זהבי הלך לאורך קו מחצית המגרש לכיוון חדר ההלבשה. כמה שחקנים - אלמוג כהן, יוסי בניון - ניגשו אליו, נתנו ליטוף, זרקו מילה. גם אלישע לוי הגיע. המאמן שם לזהבי יד על החזה, הגיש חצי חיבוק ואמר מה שאמר. אנחנו לא יודעים מה המילים שזרק אלישע לזהבי, אבל כן מה היה צריך לומר לו - תודה. תודה אישית ערן שעשית מעשה כה קיצוני, אולי היחיד שאיכשהו מסיט את הדיון מההחלטות המוזרות שלי, מהיכולת של שחקנים אחרים שהיו לא פחות רעים ממך, מנקודת התחתית אליה כולנו יחד נוהרים.
לכדורגל הישראלי במצבו הנוכחי אין שאיפות ענק. אדם ריאלי לא מפנטז אפילו על טורניר גדול, כולם גם יודעים שהנבחרת לא תפתיע יריבה טובה באמת. המטרה שדיבר עליה אלישע לוי לפני המשחק היא צנועה ביותר – להחזיר את אמון הקהל בנבחרת. אבל בפועל המאמן והשחקנים שלו אחראים לאחת מתקופות השפל הגדולות ביותר של הכדורגל הישראלי מאז הצטרף לאירופה. כנראה תקופת השפל הגדולה ביותר.
בשלושת החודשים האחרונים נבחרת ישראל לא נראית ולא משיגה תוצאות שמתאימות לדרג רביעי באירופה, בקושי חמישי. תיקו עם מולדובה במשחק ידידות, תבוסה ביתית לאלבניה ועוד ערב של כלום מול מקדוניה. שלושה משחקי בית רצופים, לא מול אריות היבשת. רצף תוצאות כזה אמור להיות לאיי פארו או לוקסמבורג. שימו לב למאזן משחקי החוץ של מקדוניה בעשור האחרון עד אתמול: 20 הפסדים, שתי תוצאות תיקו ושני ניצחונות, מול ליכטנשטיין ואנדורה. ככה נראית ישראל של הקמפיין הנוכחי – מדינת כדורגל קטנטנה, פצפונת, לא קשורה לענף.
בהנחה שישראל לא תנצח את ספרד או איטליה, זה הולך להיות הקמפיין השני או השלישי הכי גרוע של הנבחרת אי־פעם מבחינת איסוף נקודות (וגם זה רק אם יהיה ניצחון בליכטנשטיין). אמון של הקהל בנבחרת? שני־שליש מגרש ריק מקהל, השחקנים יורדים לחדר ההלבשה לקול בוז, וערן זהבי זוכה לקללות ושריקות בכל נגיעה בכדור, וזורק את סרט הקפטן. יש יותר מביש מזה? שיא השפל.
מקצועית, לזהבי לא מגיעות הקללות האלה יותר מאחרים – הוא לא טוב בנבחרת, אבל אף אחד לא טוב – וכאב לשמוע אותן. ועדיין, לזהבי, אמוציונלי ככל שיהיה, אסור לעשות מה שעשה. מדובר במעשה חמור, סמלי למצב, דבר שעוד לא קרה לנו ושבנוסף להשעיה שכבר הגיעה הוא צריך להיענש עליו בשלילת הסרט, לתמיד. כשנבחרת ישראל הפסידה לאלבניה לא קיבלתי תגובות מעיתונאים אחרים בעולם, אבל אתמול, כשסרטון הזריקה רץ ברשת, הם שלחו הודעות, ביקשו לדעת מה בדיוק העניין. ככה אנחנו נראים מבחוץ. הנה, מי אמר שלא יכול להיות יותר גרוע?
סיפור זהבי הוא, כאמור, הדבר הכי טוב שקרה לאלישע לוי, כי כעת כולם מתעסקים בפרשת זריקת הסרט, ובצדק, ופחות בכישלון הנוראי של הנבחרת עצמה והעומד בראשה. מאמן, כל מאמן, הוא לא ה-בעיה של נבחרת ישראל, בטח לא העיקרית, אבל הפעם חובה לדבר על החלטות מוזרות, שונות ומשונות. אין דרך לברוח מזה. כולם הרי חכמים בדיעבד בכל מה שקשור למי צריך לשחק ומי לא, אבל אתמול הזעקה הציבורית נשמעה מראש והתמונה העגומה הייתה על הקיר.
מיכאל אוחנה ולא תומר חמד? למה, איזו סיבה הגיונית יכולה להיות פה? איזו סיבה הגיונית בכלל יכולה להיות לכך שאפילו שוקלים שהליגיונר הבכיר ביותר של הכדורגל הישראלי לא יפתח בהרכב? עם עומרי גלזר, שתפס אוויר, יש לי פחות בעיה. כלומר אני חושב שאריאל הרוש היה צריך לפתוח, אבל שההבדלים בין כל השוערים לא כאלה גדולים ולכן זו לא נקודה מרכזית.
מרואן קבהא הוא סיפור אחר. גם במקרה שלו אין לי בעיה אם חושבים שהוא שחקן מספיק טוב להרכב, אבל העובדה שלא זומן בכלל עד עכשיו ופתאום, אחרי שני משחקים מול הפועל באר-שבע, נכנס ישר להרכב, היא תמוהה ביותר. אם אלישע חושב שקבהא שחקן מתאים אז איך לא זימן אותו קודם?
הוא לא צפה בו לפני המשחקים מול באר-שבע? זה חאפריות.
כמה דקות בתוך המחצית השנייה אחד האוהדים, שנשמע היטב בשממת האצטדיון, צעק בציניות “אלישע, תוציא חלוץ ותכניס קשר אחורי”. האוהד רצה ללגלג על המאמן, שאיכשהו עשה בדיוק את זה עם החילוף של דן איינבינדר בטל בן-חיים (שהיה צריך לצאת, רע מאוד).
מאז מוקדמות יורו 96, ובמשך כמעט שני עשורים, מאזן הנבחרת בבית תמיד היה טוב יותר מאשר בחוץ, בכל קמפיין. פעם היינו אומרים “בבית אפשר לנצח אותם”. והנה, בשלושת הקמפיינים האחרונים המצב התהפך. הנבחרת מוציאה תוצאות טובות יותר בחוץ, או יותר נכון רעות יותר בבית. הולכים אחורה, צעד אחר צעד, עד שמגיעים לשיא השפל. לצערנו, יש עוד כמה סנטימטרים עד לתחתית הבור.”

(moshe34) #13

אני לא מכיר את הנורמות בסין, אבל אם זהבי היה משחק במועדון ארופאי כלשהו הוא לא היה מעיז לזרוק את הסרט של הקפטן.

למעשה אני לא מכיר אף שחקן שמשחק באיזה מועדון ארופאי מכובד שהיה מעיז לעשות את זה.

(איקר קאסיאס שמע בוז מאוהדי ריאל כל השנה האחרונה שלו שם. מעניין הוא לא זרק את הסרט…)

ועוד שאחרי משחק הוא מוסיף חט על פשע ולא מתנצל. לא מעניין אותי הסיבות שלו. הוא לא צריך לחזור לשחק בנבחרת יותר בשתי קמפינים הקרובים. ובטח לא לענוד את הסרט יותר. שימשיך לקרוע רשתות בליגה בסין .

זה מה שמפריע לי בסיפור, הוא “חכם על חלשים” . איפה שמשלמים לו את הבוחטות הוא בחיים לא יתנהג בצורה הזו.

זה לא רק הוא כמובן, גם בניון וחמד וכל הליגיונרים שלנו חולים במחלת השיגעון גדלות הזו.

(Dovi) #14

אני לא מצדיק את ההתנהגות שלו ולא אומר שזה מכבד אותו.
אין ספק שהוא התנהג כמו ערס, ואולי זה מה שהוא, אבל אני כן מבין אותו ואת התחושות שלו.
אל תשכח שהוא בא במיוחד 20 שעות מסין בשביל לשחק בחרבנא פה וכמו שכתבתי קודם הוא ממש לא צריך את הנבחרת.
הוא גם לא נח על המגרש ולחלוטין השקיע את כל כולו, הוא גם לא היה הגרוע ביותר בנבחרת.
הבוז האישי היה לא לעניין.

אני חושב שהעונשים שאתה מציע מאוד יעזרו לו, הרחקה מהנבחרת לצמיתות זה לא משהו שהוא יבכה עליו.
אם כבר הייתי מציע עונש כספי אם ישנה אפשרות כזאת.

(moshe34) #15

העונש שהוא צריך לקבל לא צריך לשקף את התחושות שלו. לא מעניין אותי אם הוא נהנה בסין או לא.

מעניין אותי לשמור על הכבוד המינמלי של הנבחרת. הבוז שהוא מקבל משקף לחלוטין את התחושת השחצנות שהוא מקרין כלפי הקהל הישראלי והעמיתים שלו למקצוע. לא סתם שורקים לו בוז באופן אישי.

(יכול להיות שזה לא מוצדק והוא שעיר לעזאזל, אבל דווקא את הקהל בסמי עופר אני מבין. בניגוד אלינו שאנחנו מבקרים מהכורסא בבית. הקהל ששורק לו בוז שם מבזבז את כספו בשביל לראות את תצוגת הזבל שלו ושל הנבחרת, אותם אני מבין )

וכמו שכתבתי, יש הרבה ספורטאים שספגו קריאות בוז בעולם מהקהל שלהם (לא רק בכדורגל כמובן) אף אחד מהם לא הגיב כמוהו.

אני לא יודע אם אפשר לקנוס אותו כלכלית, אבל מקצועית הוא לא צריך לשחק יותר בנבחרת (כמו לא מעט אחרים).
אני לא חושב שאנחנו נפסיד יותר מידי. בכל מקרה לא נגיע לשום מקום אם הנבחרת איתו או בלעדיו.

(Dovi) #16

אוקיי, אני מקבל את דבריך.

דבר אחד לא הבנתי וזה מה שבציטוט, למה אתה מבין קהל ששורק בוז לשחקן אחד באופן אישי?!
הוא אשם בהפסד? הוא היה הגרוע על המגרש? הוא עשה משהו אישי לקהל (השתיק/סימן תנועה מזלזל וכדו׳)?

גם אם התשובות לכל השאלות הקודמות הן: כן, זה עדיין לא מצדיק לטעמי שריקות בוז לשחקן אחד באופן אישי. כל שכן כשהתשובה לא.

תקציר למי שאיכשהו לא ראה את מה שהנחברת עשתה אתמול: (או לא עשתה)

(moshe34) #18

אני לא מצדיק את הקהל, אני מבין אותו זה שתי דברים שונים.

הקהל מורכב מאנשים שמשום מה קונים כרטיסים במיטב כספם (חלקם משום מה גם בא בקביעות למשחקים) מבזבזים את זמנם היקר על הנבחרת העלובה הזאת, ובתמורה הם מקבלים שחקנים מזלזלים בהם בתמורה למיטב כספם.

עכשיו כל מי שלא שייך ל"מקהלת המועדדים" של ערן זהבי מקבל ממנו תחושה ברורה של יהירות וזילזול (אני הכי טוב, צועק על החברים שלו לנבחרת כל המשחק) וזה מה שגורם לו לחטוף אש בנבחרת…

למה אתה חושב שבוחרים לשרוק לו מכל השחקנים בוז?

אבל גם אם הוא מרגיש “קורבן” ושעיר לעזאזל. זה לא מקנה לו שום זכות לזלזל ככה בקהל שבא לראות את הנבחרת.

הוא לא רוצה ? שישאר בסין. מבחינתי שהמאמן הבא ישים פה את הנוער.

שוב תענה לי, על מה שאתה מתחמק כבר שתי הודעות. אתה חושב שהוא היה מעיז לעשות את זה בחו"ל?
בקבוצה בארופה? בקבוצה שמשלמת לו את השכר השנתי שלו? (רק אל תכתוב לי שבארופה לא שורקים מידי פעם בוז לשחקנים) חכם על חלשים במדינת הגמדים…

(Dovi) #19

מתנצל, לא הבנתי שאתה ממתין לתגובה בעניין.
אין לי ספק שהוא לא היה עושה את זה בחו״ל ואני לא מצדיק אותו.

מצד שני לשאלה למה נטפלים דווקא אליו, אני לא חושב שהתשובה היא מה שרשמת.
הסעבה היא שאנשים שונאים אותו, לדעתי זה קשור להצלחה שלו במכבי (שאותה הרבה שונאים) וגם לכסף שהוא מרוויח ואנשים אצלינו צרי עין.

(Shusaku) #20

[quote=“mos34, post:15, topic:79435, full:true”]מעניין אותי לשמור על הכבוד המינמלי של הנבחרת.[/quote]לא חושב שיש לנבחרת כבוד מינימלי :joy:

[quote=“mos34, post:15, topic:79435, full:true”]לא סתם שורקים לו בוז באופן אישי.[/quote]בטח שלא סתם. יש לזה סיבה והיא שהקהל הישראלי הוא מורכב מערסים, צ’חצ’חים ועבריינים.

אם המצב של הכדורגלנים אצלנו זוועה, אז המצב של הקהל אצלנו קטסטרופה. מדובר על חבורות של אפסים שמקללים שחקנים באופן קבוע. וזה לא רק את ערן זהבי. חבורה של אנשים שמשקפים את כל התרבות הארצישראלית הדוחה.

עצם הדיון על זהבי רק מראה עד כמה אין תקווה ואין מה להציל פה. האנשים האלה שצועקים לשמעון מזרחי להתאבד, לרגב פנאן על אבא שלו, לטועמה מחבל, לאובארוב על הבן שלו, מזכירים לאלירן עטר פצע מהעבר וקוראים לו שודד זקנות ומלכלים על אהובה תומר ז"ל הם אותם אנשים ששרקו בוז לזהבי בכל נגיעה, וקראו לו הומו.

הקהל בארץ זה המיץ של הזבל, וכל כך עצוב לי לראות אנשים כמו משה שבכלל מסוגלים להצדיק את הרפש הזה.

(Dovi) #21

והנה ההכנה המקצועית של השחקנים קצת לפני איטליה. ככה צומחים ספורטאים!