נבחרת צרפת :: הפסד טראגי בגמר, 1-0 לפורטוגל בהארכה

(Uriah) #24

חסן, במקום לקרוא לדבריי שטויות חסרי ביסוס אולי כדאי שתבדוק בעצמך את העובדות כשאתה מדבר על נושא בו אני מתמצא הרבה יותר ממך.

המעורבות של בנזמה בתקרית הסחיטה עם ולבואנה היא בגדר [U]עובדה[/U] - השאלה היא הפן הפלילי.

אולי לך זה ברור שללא הפוליטקאים בנזמה היה בפנים, אני חושב אחרת ממך. מרסל דסאיי (הוא גם גזען בוודאי) חושב אחרת ממך. עורך הדין של דשאן שמתכוון לתבוע לקאנטונה את הצורה גם כן חושב אחרת ממך. חופש הביטוי לא מאפשר גם במסגרת הדמוקרטית להוציא דיבה וטוב שכך.

[RIGHT]בקשר לפן המורלי: אתם אומר שבנזמה וריברי הורשעו בקשר לסוגיה של הקטינה? אישית לא בטוח שהם הורשעו אבל אם זה נכון אז למה ריברי לא נחתך מהנבחרת.[/RIGHT]

גם בנזמה לא נחתך מהנבחרת בעקבות אותה פרשה - אבל זה לא אומר שהקלון נעלם. שחקני נבחרת צרפת אמורים לתת השראה לילדים בני חמש-עשרה, לא לזיין אותם. ואם אתה במקרה מתעניין בעובדות אז הקייס נפל מכיוון שהם (לכאורה) לא ידעו שזאהא החמודה היא קטינה.

[RIGHT]למה מסקראנו ומסי לא נחתכים מנבחרת ארגנטינה בשל העלמת מיסים? למה ניימאר לא נחתך מנבחרת ברזיל בגלל ההעברה הלא חוקית? [/RIGHT]

“עבירות מיסים” בהקשר של כדורגל שונות לחלוטין באופיין ובעידן המודרני המון שחקני כדורגל (ובמיוחד דרום אמריקאים בגלל השוני ברגולציה) מגיעים לבתי משפט.

[RIGHT]למה ג’ן טרי לא נחתך מנבחרת אנגליה בגלל ששכב עם אשת חברו לקבוצה ולנבחרת? למה ריאן גיגס לא נחתך מהנבחרת בגלל ששכב אם אשת אחיו? למה וידאל לא נחתך מהנבחרת בקופה האחרונה למרות שנהג שיכור?[/RIGHT]

אני לא יודע, אבל אם זה היה תלוי בי לא הייתי נותן להם ללבוש את מדי הנבחרת. אני שמח שיש בנבחרת צרפת סטנדרט מוסרי כלשהו, הלוואי והרף היה מעט יותר מרשים מלא-להתנהג-כמו-בנזמה אבל גם זה משהו.

[RIGHT]אגב, מה שמעניין בצרפת זה כשהם מנצחים כולם מהללים את המדינה והדגל וכשהם מפסידים זה תמיד בגלל הזרים. [/RIGHT]

לצרפת יש היסטוריה עשירה של סמלי תרבות זרים ונבחרת הכדורגל איננה יוצאת דופן באותו הקשר. הביקורת כלפי בנזמה ושאר חבריו נובעת בגלל ההתנהגות המבישה שלהם כשאחד מהפוליטקאים הבולטים הוא “זר” בעצמו. תוראם למשל אישיות פוליטית פי מיליון יותר מבנזמה והוא מעולם לא זכה לביקורת כזו.

בישראל עד היום זוכרים את החגיגה עם הזונות של שחקני הנבחרת (המערכון המבריק של אנחנו במפה…), היכן הקסנופוביה כאן? מעבר לכך בנזמה זכה לביקורת מקצועית בתקופת היובש שלו (מיליון משחקים בערך ללא שער) ובצדק גמור.

[RIGHT]בקשר לבן-ערפה, במקום לרדת עליו הייתי מחמיא לו על כך שהוא ידע להתרומם שוב אחרי שהקריירה שלו התדרדרה. לכל בן אדם מגיע עוד צ’אנס.[/RIGHT]

אם להתרומם נקרא להיות הכוכב של האליאנס ריביירה ולזכות לחיזורים מצד פנרבחצ’ה במקום ברצלונה אז הסטנדרט הצרפתי באמת בקאנטים. לא לכל בן אדם מגיע עוד צ’אנס, אני בתור אוהד נבחרת צרפת ראיתי באופן עקבי טורניר אחר טורניר דרכים שונות ומשונות בהן שחקני הנבחרת ביזו את הסמל ויש לי 0 סבלנות כלפי שחקנים מסוגו של בן ערפה.

(Uriah) #25

שמח בצרפת: בנוסף לאיום הביטחוני שהפך כבר לעניין שבשיגרה עובדי AIR FRANCE, ה SNCF והשד יודע מי עוד מאיימים לעשות צרות להולנד (אולמרט נראה כמו ראש ממשלה פופולארי לידו) בעקבות הרפורמה הצפויה בשוק העבודה.

ובזמן ששחקנים מסוימים מתלוננים על גזענות ועל מר גורם פול פוגבה סיפר ללה-מונד שהוא רוצה “להרוג את עצמו למען הנבחרת” ושהוא בר-מזל (“privilégié”) לקחת חלק במעמד.

(Michael Scofield) #26

בדיוק כשחשבתי שראיתי כבר את כל סוגי המאמנים הגרועים, מגיע המשחק של צרפת ומוכיח לך שדשאן רמה אחת גרוע יותר. תיקו, בבית, מחליף את שני השחקנים הכי טובים שלו. אחד מועמד לגיטימי לכדור הזהב בעונה הנוכחית, השני אולי השחקן הטוב בעולם שמחוץ לריאל ובארסה. הראשון חצי שעה לסוף (!) השני רבע שעה. אנטי כדורגל ברמה של דונגה.

(chelsea777) #27

אני מאוד אהבתי את החילופים האלה. קומאן ומרסיאל עם המהירות שלהם, הטכניות והרעננות כחילוף, הם מה שאתה רוצה וצריך במצב הנתון. גריזמן ופוגבה היו סבירים ולא יותר. ושאתה מכניס שני שחקנים התקפיים כאלה כדי לנצח, הדבר האחרון שאתה יכול לומר עליו זה אנטי כדורגל.

חוץ מזה, צרפת יוצאת עם שלוש נקודות וכרטיס כמעט מובטח לשמינית, אבל יש סיבות לדאגה. אני בטוח שחלק מהקושי היה בגלל ההתרגשות של משחק הפתיחה, אבל יש נקודות לא מספיק טובות. אברה היה חלש לטעמי, רק ראמי וקוסיילני לא מספיק מדוייקים. אני מקווה שמול אלבניה נראה אותם יותר רגועים.

ופאייה. וואו. הדמעות בחילוף, פרייסלס.

(Uriah) #28

זה כדורגל נבחרות ופערי הרמות הרבה פחות מורגשים מאשר בכדורגל מועדונים, סך הכל אני מרוצה מההופעה ובעיקר מהמחויבות של השחקנים. הייתי רוצה לראות משחק פחות ישיר להבא, לא יקרה כלום אם נחזיק מעט בכדור במקום לנסות מסירות חודרות הגנה בכל חצי הזדמנות.

רשמתי על החשבון - גריזי חייב לנו שער.

(Michael Scofield) #29

גם לא ראיתי שקומאן ומרסיאל עשו משהו מיוחד. לגריזמן לא חסר מהירות ככה שאני לא מקבל את הטיעון הזה כל כך, ועל הקילר אינסטינקט שלו אין עוררין. פאייט המדהים (והמרגש) עם שער הניצחון גרם לחילופים האלה להיראות תקינים, מבחינתי זה מאמן שחצי שעה לסוף מאבד לא רק את האיזון בהרכב אלא גם את היתרון היחסי מול יריבה נחותה משמעותית. וזה לא שהשער (גולאסו) היה באוויר, ממש לא.

[RIGHT]ופאייה. וואו. הדמעות בחילוף, פרייסלס.
[/RIGHT]

[RIGHT]

רגע ענק, כדורגל במיטבו.

[/RIGHT]

“אם היו אומרים לי לפני שנה שהערב המטורף הזה יתקיים, לא הייתי מאמין. הרבה לחץ וחששות יצאו החוצה. אין פה משחקים קלים, אנחנו צריכים להילחם”.

(chelsea777) #31

לנצח הוא יוכל לומר שהשער הראשון שלו בצרפת במסגרת רשמית היה כזה. מדהים.

(BannedT) #32

רק אני חושב שמאטווידי היה חלש ברמה אחרת? הוא לא היה מסוגל לעשות שום דבר כמו שצריך.

(chelsea777) #33

האמת שזה מה שגורם לי לאופטימיות. ביום שבו כמעט כולם היו חלשים, פרט לשניים או שלושה שחקנים, צרפת מנצחת נבחרת טובה שירקה דם על הדשא כדי לא להפסיד. אני רוצה להאמין שמדובר בסוג של כשל בגלל ההתרגשות וזה שכל העיניים של אירופה היו עליה. אם מול אלבניה מאטווידי, וכל השאר, יחזרו לעצמם, יהיה פשוט יותר לקחת נקודות.

וכן, מאטווידי היה חלש כמובן. לא הזכיר כמעט בכלום את ההנעה הנהדרת שראינו ממנו במשחקים הקודמים.

(Pedja Mijatovic) #34

נצחון גדול של צרפת. באמת ראו שהדברים לא התחברו כפי שרצו, אבל גם זה קורה במיוחד בנבחרת, במיוחד בנבחרת צעירה במשחק פתיחה של יורו ביתי. אם צרפת הצליחה להתגבר בכזה יום על נבחרת באמת חזקה שמתגוננת נפלא כמו רומניה, ביום מעולה, עתיד הטורניר נראה ורוד.
אין ספק שהצרפתים צריכים להשתפר עוד הרבה, אבל אני מאמין שזה יקרה. אפשר להיות מאוד מרוצים מהמשחק הזה.

אני מצטרף לטענות על החילופים. בשום מצב לא אקבל שמאמן שחייב גול מוציא את שני השחקנים הכי טובים שלו כל עוד הם כשירים. רוצה את המהירות של קומאן? שיוציא את מאטווידי במשחק סופר חלש. אין סיבה להוציא את גריזמן כל כך מוקדם. בנוסף, החילופים לא הוכיחו את עצמם כמו שאנשים אומרים, ולא תרמו כלום למשחק של צרפת חוץ מליצור כאוס בקישור. השער הגיע בלי קשר למרסיאל וקומאן.

(chelsea777) #35

משחק לא טוב של צרפת. יותר רע מרומניה. ז’ירו לא מדויק, הוא לא מראה רמה גבוהה מספיק. אברה ממשיך להיות נוראי. מאבד, מפסיד מאבקים, פשוט לא טוב. מרסיאל וקומאן נראים אבודים. הראשון לא עושה עבודה מספיק טובה באגף, קומאן לא יודע איפה להתמקם. פאייה לא מורגש.

אני מאוד מקווה שנראה אפילו שני חילופים בתחילת המחצית השנייה. גריזמן חייב להכנס, גם פוגבה יכול לתרום סדר בקישור כי מאטווידי משחק שני ברצף לא מורגש בקישור. גם קאנטה בלי טעם ובלי ריח. 0:0 רע מאוד במחצית.

(Cholo) #37

אם ההחלטה לספסל את שני השחקנים האיכותיים לא היתה מקצועית, אלא סידרת חינוך, כפי קראתי, אז את הנבחרת מאמן רס"ר. ההשעיה של בנזמה חד משמעית החלטה של רס"ר.

(hasanElmatador) #38

האמת גם אני חשבתי על זה עוד מהחילוף של פוגבה במשחק הראשון, באמת יש מצב שדשאן הוא מאמן קשוח ולא דופק חשבונות לאף אחד.
אני לא אומר שהוא לא טעה, להפך, הוא עשה טעות איומה כאשר החליט לא להזמין את בנזמה. מה שכן, אחרי שראיתי ההתנהגות שלו, יש מצב שהוא קיבל ההחלטה בעצמו או במלים אחרות, עשה מה שראה לנכון לפי תפיסת העולם שלו.

(chelsea777) #39

אני יכול לומר הוא טעה בהחלטה לא לזמן את לקזאט וגמיירו, אני יכול לומר שהוא טעה בהחלטה לפתוח עם גריזמן ופוגבה על הספסל. אני לא אומר בחיים שהוא טעה בניפוי של בנזמה. אחרי פרשיות העונה האחרונה שלו, גם אני כנראה היייתי מנפה אותו. לא הכל זה כדורגל בנבחרת. ולא פלא שאחר כך הוא בא והטיח בדשאן שהוא גזען. כמו מה שנאסרי עשה, לתקוף את המאמן.

החגיגות הצרפתיות אחרי הניצחון אתמול:

[TW]751200304046145536[/TW]

(Cholo) #41

משהו שהפריע לי מהתחלה, אבל כל עוד צרפת המשיכה הלאה לא ייחסתי לזה חשיבות: המגינים לא השתלבו במשחק ההתקפה. כל ניסיון לשתף אותם רק האט את הקצב והקל על ההגנה.

(Sasha) #42

אז זה מה שחשבו משתמשי ספורטאנטר לפני הטורניר:

יותר מ-60% האמינו בזכייה ביתית, אבל 3 צדקו כשהימרו על הפסד בגמר.

אצטט את מה שכתבתי בדיון המשחק:

[QUOTE=Sasha;1687330]יותר מזה - איך הוא מכניס את מרסיאל אחרי שייבש אותו במשך כל ארבעת המשחקים האחרונים ולא נתן לו לשחק אפילו דקה אחת (מחזור 3 בשלב הבתים + כל הנוקאאוט)? ניהול משחק כושל של דשאן שהיה נחות מול יואכים לב וניצח רק במזל, וכעת שילם על זה בענק כשצרפת היתה הכי צריכה אותו.[/QUOTE]

[B]אז מה דעתכם [/B]- אחרי שנכשל במונדיאל וגם ביורו הביתי, דשאן ראוי להמשיך להצעיד את צרפת גם לקראת המונדיאל ברוסיה?

(chelsea777) #43

כרגע, לצערי, צריך ללכת על שיטת “הכושי עשה את שלו, הכושי יכול ללכת”. בלאן ודשאן, לקחו נבחרת מפורקת ומפולגת אחרי מונדיאל 2010, ושיקמו את צרפת ובנו אותה מחדש. אם נצא רגע מהאכזבה של הפסד בגמר, אפשר לראות שצרפת פשוט הגיעה לשם. הגיעה לגמר יורו. צרפת חזרה לעצמה בתור אחת מהנבחרות הטובות באירופה, אבל עכשיו בשביל סיכוי לקחת מונדיאל, ועם מבט אפילו ליורו הבא, דשאן לא יספיק. בשביל להוסיף את הערך המוסף שיהפוך את צרפת לנבחרת הכי מושלמת שהיא יכולה להיות, היא צריכה מאמן טוב יותר. דשאן מאמן בינוני. הוא עשה בחירות לא מספיק טובות בחלק מהזימונים שלו (ואני לא מדבר על בנזמה), הוא טעה בניהול של לפחות שני משחקים ביורו הזה (ולצערו, אחד מהם היה הגמר), וזה פשוט לא ברמה מספיק גבוהה. הוא אחד הכדורגלנים המעוטרים בתולדות צרפת. יש לו אליפויות בצרפת, באיטליה, זכייה כפולה בליגת האלופות (או זכייה אחת, אני לא זוכר), יש לו זכייה ביורו ובמונדיאל עם צרפת. אבל בתור מאמן, הוא מתאים כרגע לדרג הביניים ולא יותר. מאוד קשה להביא מאמנים ברמה הכי גבוהה לנבחרות לאומיות. ספרד השאירה את דל בוסקה אחרי ההתפרקות ב- 2014, אנגליה עם הודג’סון שהתפטר, איטליה מאבדת את קונטה לצ’לסי ויואכים לאב, אי אפשר באמת לדעת האם הוא יצליח בקבוצה גדולה, מכיוון שגרמניה זה פרוייקט מאוד ארוך שלו, וככה יותר קל להצליח. אם צרפת רוצה לזכות במונדיאל, היא חייבת מאמן גדול יותר מדשאן.