PDA

צפה בגרסא המלאה : ספרים, רבותיי, ספרים ::

עמודים : [1] 2 3 4 5 6 7

Pennywise
18-05-04, 19:19
אחרי שחרשו בפורום כל אמצעי בידור אפשרי, לא הגיע הזמן לתת כבוד לעתיק מכולם ? אני כמעט יודע שרובכם יבטלו את השאלה בכן בטח וינדדו לטופיק הבא, ושחלקכם יציינו במבוכה שמאז הספרים של דיסני בכיתה ב'....
אבל ראוי שאסבר באוזנכם פרט שרובכם לא מאמינים בו : ספרות, או בעיקר, ספר, הוא לא מה שאתם חושבים. גם אני לא תולעת ספרים מדופלמת, ממש לא, וגם אני לא יושב בבית בערב שיש וקורא ספר, וגם אני על המחשב 10 שעות בערך ביום. ההבדל ביני לבינכם הוא שאני מצאתי סגנון שמקביל לקו המחשבה של ראשי.
הייתי רוצה שתציינו אילו ספרים טובים קראתם לאחרונה ?
מהו הז'אנר האהוב עליכם ?
הסופר ?
אם הדיון יישכח זו תיהיה תעודת עניות גרוטסקית לגבינו, אבל אני מבטיח שזה לא יפגע בי.
אם אתם רוצים לדעת מהם הספרים שאני קורה, התשובה היא סטיבן קינג.
קראתי 15 ספרים שלו בעברית בשנה האחרונה, ואולי ספר אחד או שניים של מישהו אחר....

UC Sampdoria
18-05-04, 19:29
האמת-פעם אחרונה קראתי ספר בכיתה ו בערך...
אני קורא בלייזר רק, וזהו.

אבל לפני כחודשיים וחצי יצא ספר של בוקי נאה, הכתב הפלילי של ידיעות אחרונות, שנקרא כתב פלילי.
קניתי אותו בבכורה שלו.
ספר מ-ד-ה-י-ם, אני קראתי אותו כבר
מומלץ מאוד :-*

נ.ב: אני יודע כבר על כל עולם הפשע, שהי פה לפני 40 אולי חמישים שנה...

conte
18-05-04, 19:36
לא יודע מה אתכם..
מאז הספרים של דיסני מכיתה ב' ...
חחח..סתם..
עכשיו ברצינות.מאז פחדרון בארון ,הצב של אורן,הבית של יעל וכו' שהייתי קורא בכיתה א' בשעת סיפור בבית ספר קראתי רק חלק מהסדרה של-HARRY POTHEAD וזה די נחמד.

Marko
18-05-04, 20:27
עורו, אנשים.
נהוג לקרוא ליושבי הארץ הזו עם הספר. בקצב הזה אנחנו נאבד את התואר בנוק-אאוט.

Eytan
18-05-04, 20:34
הייתי בטוח שראיתי דיון גדול על ספרים בעבר, יכול להיות שזה רק הדיון על שר הטבעות(משהו כמו דיון הספרים - על פרודו וחברים) ויכול להיות שהיה עוד אחד באותו שם בדיוק כמו שפתחת.

בכל אופן, http://forum.sportenter.co.il/index.php?board=13;action=display;threadid=1533

ניצן10
18-05-04, 22:33
אני אוהב מאוד לקרוא, כשיש מה, ואישית זה העשיר לי את אוצר המילים עד כדי כך שאין לי שגיאות כתיב מכיתה ב'
קראתי את כל הארי פוטר(ממוצע של 3 ימים, חוץ מהשלישי, שמסיבה לא מובנת לא קראתי אותו שבועיים), ואת כל הספרייה שבחדר שלי(40 ספרים בערך, ממוצע של 200 עמודים לספר), אז אין לי יותר מדי מה לקרוא ומאז הארי פוטר 5 לא קראתי שום ספר, אבל אני מאוד רוצה לקרוא את טרילוגיית שר הטבעות

Jericho Jones
18-05-04, 22:36
אם אתם רוצים לדעת מהם הספרים שאני קורה, התשובה היא סטיבן קינג.
קראתי 15 ספרים שלו בעברית בשנה האחרונה, ואולי ספר אחד או שניים של מישהו אחר....

גם אני. סטיבן הוא הקינג (חה).
קראתי כמעט את כל הספרים שלו. הכי אהובים - גרין מייל והחצי האפל.

אבל לפני כחודשיים וחצי יצא ספר של בוקי נאה, הכתב הפלילי של ידיעות אחרונות, שנקרא כתב פלילי.

קראתי.

קראתי את כל הארי פוטר

קראתי.

אבל אני מאוד רוצה לקרוא את טרילוגיית שר הטבעות

קראתי.

Dream Tim
18-05-04, 22:39
היה אחד כזה. אך נברתי במעמקי הפורום, נעלם כמו בלעה אותו האדמה.

בכל אופן, 'האלכימאי' של פאולו קואלו, 'המשחק של אנדר'-'הצל של אנדר'-'הצל של ההגמון'-'קול למים של אורסון סקוט קארד, 'הרפתקאותיו של תום בומבדיל' של טולקין, 'צ'רלי והשוקולדה'-'מעלית הזכוכית הגדולה' של רואלד דאל, הארי פוטר , 'שלושה בממט אחד' של דנקנר, אמנון לוי, ומיברג - ספרים שכדאי לקרוא.

Pennywise
18-05-04, 23:28
בקשר לקינג, אני מעדיף את זה, קראתי אותו 4 פעמים בשלוש שנים, וזה גם הזמן להסביר אחת ולתמיד את כינויי באתר : פניווייז הוא שמה של הדמות האהובה על היישות האפלה שמתגוררת במנהרות הביוב של דרי. מדובר בליצן שתחביבו העיקרי הוא לאכול ילדים. ;)

לאחרונה קראתי את סידרת המוסד של איז'ק אסימוב.

שי
19-05-04, 00:17
המטרה - תל אביב, החדש של רם אורן על הפלישה המצרית ממש, אבל ממש גרוע. פשוט נרדמתי עם הקריאה.

ספר מדהים שחברה שלי קראה ואני רק עכשיו התחלתי: צופן דה וינצ'י.

martins
19-05-04, 00:19
קראתם ג'ינגי ;D?

McCarty
19-05-04, 01:29
אני אוהב ספרים על ריגול, מוסד, ספרים על יחידות בצבא וכדומה.
אשמח אם תמליצו לי על ספרים בסגנון. ;)

lippi
19-05-04, 01:49
ספר שממש שינה לי את החיים ולדעתי חובה לכל ישראלי ויהודי באשר הם:

האדם מחפש משמעות/ויקטור פרנקל

Dream Tim
19-05-04, 09:06
עוד סופר, ששכחתי לרשום - ג'ורג' אורוול. 'חוות החיות', היה הספר הטוב ביותר שקראתי.

Pennywise
19-05-04, 13:04
אני יכול לומר שהקריאה בזן ואומנות אחזקת האופנוע כמעט שינתה את חיי, אבל זה היה מזמן, מזמן... ;)

Ambrosini
21-05-04, 04:11
רציתי לשאול אם מישהו חוץ ממני אוהב ספרי פנטזיה.

יש אזה סדרה שנקראת מחזור שער המוות ולדעתי מדובר בסדרה יותר טובה אפילו משר הטבעות, סדרה בת 7 ספרים שאחרי שקוראים את כולם חושבים שזה לא מספיק ורוצים לקרוא עוד.

בקיצור הסדרה הזאת מתרחשת בעתיד הרחוק שבה מהעולם נעלם המדע והקסם חזר לשלוט, והגזעים הנשכחים של הגמדים והאלפים גם כן חוזרים לחיות בין בני האדם, אבל מעל כולם יש שני גזעים בהם חצאי-אל בשם סארטן ופיטרין, אחרי שהפיטרינים הרעים צוברים כוח הסארטן מחליטים לנתק את העולם הקיים לארבע עולמות לפי היסודות: עולם האוויר, עולם האש, עולם האדמה ועולם המים, ואת האוייבים שלהם, הפיטרינים הם זורקים לכלא שנקרא המבוך בתקווה לשקם אותם לשוחרי שלום, אך התוכנית של הסארטן משתבש, המבוך הופך להיות כלא אכזרי והפיטרינים בקושי שורדים.
העלילה מתחילה מאות שנים אחרי חלוקת העולם כשחלק מהפיטרינים מצליח לצאת מהמבוך, בראשם של קסר, הפיטרין הראשון שהצליח לצאת והיחיד שיש לו אומץ לחזור לשם ולעזור לבני עמו לצאת, קסר מוצא בעיר שהוקם עבורם מחוץ למבוך כתבים של הסארטן שמסבירים על חלוקת העולמות ועל מעבר בין העולמות דרל שערים שנקראים שער המוות.
הדמות הראשית הוא האפלו, פיטרין שקסר הציל אותו ושולח אותו לחקור את ארבע העולמות בדרך לחזרתם של הפיטרינים לשלוט, האפלו מתחיל לחקור את כל העולמות ומהר מאוד מתברר שהתוכניות של הסארטן בכלל לא הצליחו ומצבם של כל העולמות גרוע, וככה העלילה מסתבכת והאפלו פוגש באוייב הקדום שלו סארטן שנקרא אלפרד והנסיבות מביאות אותם להתידד אחד עם השני למרות אי הרצון שלו והכעס על הדבר שעמו של הסארטן עשו לעם של הפיטרין. והם נאלצים ללחום יחדיו נגד כוחות רשע חדשים ואפילו פונים נגד האנשים שהם הכי מכבדים.
ככה כל ספר מתגלים פרטים חדשים ושונים, וכל ספר מצליח להפתיע מחדש...

אני מקווא מאוד שההסבר שלי יעניין אתכם ותקראו את הסדרה הזאת.
ואם מישהו קרא כבר אז שיגיד לי...

Milanista
28-05-04, 16:00
אתמול סיימתי לקרוא את יצירת המופת של פאולו קואלו האלכימאי ואני ממליץ אותו בחום !! ספר עם משמעות פילוסופית עמוקה שהטביע בי את חותמו.

אולי יצא לעוד מישהו לקרוא אותו ?

conte
28-05-04, 16:09
אתמול סיימתי לקרוא את יצירת המופת של פאולו קואלו האלכימאי ואני ממליץ אותו בחום !! ספר עם משמעות פילוסופית עמוקה שהטביע בי את חותמו.

אולי יצא לעוד מישהו לקרוא אותו ?

בדיחה טובה ;D

Andrea Pirlo
28-05-04, 19:04
ספר שממש שינה לי את החיים ולדעתי חובה לכל ישראלי ויהודי באשר הם:

האדם מחפש משמעות/ויקטור פרנקל

רועי, למדתי חלקים מזה במחשבה יהודית, מקצוע ענק.
אני ממש התאהבתי בו, ללמוד קבלת הארי, הרמבם, כל אלה.
סוף, סוף מדלמדים משהו משמעותי, על החיים והעולם וכל המשמעות של זה.

נ.ב
מזל טוב לי שחזרתי אחרי שבועיים.

Serb
28-05-04, 20:34
בקשר לקינג, אני מעדיף את זה, קראתי אותו 4 פעמים בשלוש שנים, וזה גם הזמן להסביר אחת ולתמיד את כינויי באתר : פניווייז הוא שמה של הדמות האהובה על היישות האפלה שמתגוררת במנהרות הביוב של דרי. מדובר בליצן שתחביבו העיקרי הוא לאכול ילדים. ;)

וואלה?
תמיד חשבתי שהכינוי הוא על שם הלהקה.
בכל אופן אם כבר הזכירו מדב אז חולית והיפריון הם ספרי חובה.כנראה,בגלל שהם אינם יושבים בצורה טוטאלית על הז'אנר הזה אלא נוטים להתעסק ברעיונות אחרים מעבר למאבק הבין הטוב והרע וכו'.

Pennywise
28-05-04, 21:59
מישהו מקוראי היפריון מוכן אולי להסביר לי מה הרעיון בשרייק ?

shlomyd
29-05-04, 04:02
אני קורא ספרים כדרך קבע..

אני דווקא אוהב סדרות..
אני ממליץ על הספורטאים הצעירים/אבנר כרמלי(סדרה מדהימה).

ולרומנטיקנים שביננו,אני ממליץ על רומן מקסים - רגעי האור של אסתר שטרייט וורצל.(לא סגור על השם של המחברת).

תהנו.

Pennywise
29-05-04, 16:20
אני ממליץ על הספורטאים הצעירים/אבנר כרמלי(סדרה מדהימה).

LOL ;D ;D ;D
(בלי שום כוונה לפגוע)

Dream Tim
07-06-04, 21:35
'הגל' של מורטון מרו. ספר קצרצר (112 עמ') אבל הוא מעביר את קורות הניסוי שנערך באותו ביצפר בצורה ככ מדהימה. משהו נהדר.

שי
18-06-04, 14:36
כמה חוויות משבוע הספר שחוויתי שלשום בירושלים (במוזיאון ישראל)

http://www.readme.co.il/pnimit/old/z-6.jpg

אז ככה, קודם כל ראיתי בדוכן של מודן את גלילה רון פדר עמית רובי פורת שובל!, גיבורת ילדותי (ג'ינג'י, טולי תעלולי וכו'), גם שי צ'רקה (הקריקטוריסט) היה שם.

התלבטתי בין צופן דה וינצ'י ובין משפט פרמה (גם מרתק ביותר) כשלבסוף בחרתי בצופן.

האישה, על אף היותה אינטלגנטית ביותר, גררה אותי לכל ספרי האסטרולוגיה הזבלוניים, שמשום מה צדקו בכל איפיון שחיפשתי בהם...

וקינחנו בפוקצ'ה מהגזלן, 20 שקל למנייאק.

Recoba
18-06-04, 16:08
עשית טעות בבחירת הספר.

NivC
18-06-04, 16:35
שמעתי הרבה דיבורים סביב הספר הזה וסביב 'הנזיר שמכר את הפרארי שלו'
מישהו יכול להגיד לי אם הם ספרים ששווים משהו או שסתם עושים מהם מהומה על מאומה?

שי
18-06-04, 17:45
קיבלתי לא מעט המלצות על דה וינצי'. בעוד שעל פרמה המקולל (היה צריך להוציא ממנו את ההוכחה, ואז לשרוף אותו כמו פיתוגרס) שמעתי רק רעות.

בכל מקרה, יש לי הנחה גם לספר האחרון.

Recoba
19-06-04, 14:29
תנצל אותה, המשפט האחרון של פרמה הוא ספר מצוין. עם כל הכבוד לדן בראון, הוא עדיין כותב פיקציה.

Jericho Jones
19-06-04, 20:28
שי, אל תדאג, בחרת נכון!
ה'צופן' הוא המותחן הטוב בינתיים שיצא מאז תחילת המאה.

ויש בו הרבה אלמנטים אמיתיים, למרות שכן, בראון סתם כמה חורים עם הדימיון שלו.

שמעתי הרבה דיבורים סביב הספר הזה וסביב 'הנזיר שמכר את הפרארי שלו'
מישהו יכול להגיד לי אם הם ספרים ששווים משהו או שסתם עושים מהם מהומה על מאומה?

לי אישית הוא כמעט שינה את החיים (ואני קראתי רק שליש ספר!!) אבל אני מניח שההשפעה היא אינדיבידואלית.

שי
19-06-04, 20:45
לגבי הנזיר שמכר את הפרארי:

Easier said than done.

Recoba
19-06-04, 20:56
ציניות מכשילה כל יוזמה.

The-Glove
20-06-04, 21:31
מישהו קרא את הספר פרנהייט 451?

oded
20-06-04, 21:41
ההודעה הזאת קורעת אותי מצחוק באופן אישי ( ;D), אבל היא נכונה:

ראיתי את הסרט.

NivC
20-06-04, 21:45
עדיין לא הסבירו לי על במ צופן דה וינצ'י עוסק.
מישהו?
::)

The-Glove
20-06-04, 22:16
ההודעה הזאת קורעת אותי מצחוק באופן אישי ( ;D), אבל היא נכונה:

ראיתי את הסרט.

לפי מה שהבנתי הסרט חלש מאד.
האמת שאני מתעניין על הספר בגלל הרימייק שהולכים לעשות לספר. הבמאי\כותב\מפיק יהיה פרנק דאראבונט שהביא את חומות של תקווה ואת הגרין מייל למסך (שניהם ספרים של סטיבן קינג).

NivC
21-06-04, 00:43
שהם שני סרטים מדהימים, בייחוד חומות של תקווה שהוא סרט בתי הכלא הכי טוב לדעתי.

shlomyd
21-06-04, 02:01
חומות של תקווה סרט ענק,ממולץ לראות אותו לפחות פעמיים כדי להבין את הכל.

בארסה
22-06-04, 16:22
אני מאוד אוהב לקרוא, יחסית לגיל שלי ולחברה(לא חברה חברה, לא חברת הייטק, חברה-קהילה) שלי אני נחשב תולעת.
את רוב הספרים שאני מתחיל אני לא מסיים. רק את הספרים הטובים ביותר אני מסיים.
הספרים האחרונים שסיימתי הם הארי פוטר(החמישי, מעולה כרגיל), המשפט האחרון של פרמה(והבנתי הכל - לפחות כמעט. מאוד מומלץ), האביר בשריון החלוד(אגדה למבוגרים - דיי משעמם. בגלל שיש לזה התחלה מעניינת וזה קצר אז סיימתי את זה),] פילוסופיה למתחילים - נחמד מאוד, ועוד

אני עוד מעט מסיים את הקריירה של ניקודם דיזמה - ספר ענק, כל המשפחה שלי כבר קראה אותו נראה לי. זה על איש פשוט שלאט לאט נהפך לפוליטיקאי חשוב, מתוחכם וקצת רשע.
באותו זמן אני קורא 3 ספרים של אתגר קרת. פרדוקסים, אנה קראנינה וקיצור תולדות הזמן של סטיבן הוקנג..(אני יודע שזה הרבה- נראה את מה אני אסיים)

adom_32_BuLgArI
24-06-04, 00:15
אני מרגיש טיפש....
אני קורא רק ספרי כדורגל ופתאום כולכם פה מלומדים אבל שיהיה....

ספרים שקראתי:

ביוגרפיה של רביבו
הקוסם של ברקו
מראדונה ביוגרפיה
הצד שלי/ביוגרפיה של דיוייד בקהאם
soccer
כדורגל נגד האוייב

רוני שטנאי
17-07-04, 11:17
חיפשתי( אולי לא כל כך טוב) דיון על ספרים ולא מצאת :oי, אפילו לא על ספרי כדורגל, מקווה אבל שבכל זאת יהיה לזה פוטנציאל כאן. עכשיו לעניין חשבתי למה לא לפתוח מדור של המלצות על ספרים סתם וגם ספרי כדורגל.

וכעת נתחיל במטרה לשמה התחלתי את הנושא, המלצה על ספר:
המלצתי הראשונה היא על ספר ישן יחסית - פרפר של הנרי שרייר. הסיפור על פי המחבר הוא אוטוביוגרפי. מסופר על אסיר צרפתי חף מפשע שנידון למאסר על אי בדרום אמריקה(קראתי את הספר די מזמן אז אני לא זוכר את כל הפרטים), ומשם עוברות עליו תלאות מסמרות שיער, תיאורי בריחה מרתקים, החיים הקשים בין הסורגים, הקשרים שנוצרים בין האסירים,תיאור מעולה של בידוד בצינוק והמחשבות שעוברות כאשר שוהים בניתוק מהעולם החיצון. הספר כתוב באופן פשוט, אבל מרתק כי מדובר בחוויות אמיתיות מאוד שעוברות על המחברו ונוצרת הזדהות עמוקה עימו.
אגב הסרט היה רב מכר גדול מאוד בתקופתו ואף עובד לסרט הוליוודי(עם דסטין הופמן לא בתפקיד הראשי) אבל הספר עולה עליו בהרבה ומומלץ בחום. לספר יש המשך בשם בנקו המתאר את המשך חייו של הכותב ואת סיפור הוצאתו לאור, גם ספר טוב אבל נחות מהראשון.
כתבו תגובות והמלצות משלכם.

לגבי ספרי כדורגל שאלה - למישהו יש את רשימת הספרים שמודי הציג כל פעם בליגת האלופות?? או אולי זוכר חלק מהרשימה?

UC Sampdoria
17-07-04, 11:29
כנראה שלא חיפשת טוב ;)

הנה הטופיק שניר פתח (עמוד שלישי)
http://forum.sportenter.co.il/index.php?board=13;action=display;threadid=2005
מנהלים-מזגו את הדיונים בבקשה

NivC
17-07-04, 13:10
השגתי את צופן דה וינצ'י.....עברתי 6 פרקים בלי להרגיש, מותח מההתחלה...אני מצפה להרבה

Pennywise
17-07-04, 13:17
פול אוסטיר הוא פלופ. לא הייתי מסוגל לקרוא את ספר האשליות שלו ומר. ורטיגו מבלי להיזכר בביקורות המהדרות והתשבוחות היוקרתיים.
ולמרות זאת, סגנון הכתיבה שלו בנאלי ויומרני, ואף לא אחד מסהפרים מצליח לרגש באמת, שלא לדבר על למתוח.

רוני שטנאי
17-07-04, 18:28
קודם כל לקרוא את אדון האשליות לפני ארמון הירח הוא טעות כי מדובר בדמות משם. ארמון הירח הוא ספר מבריק לדעתי, יכול להיות שלא נהנית משני הספרים שניסית אבל מכאן ועד להגדיר את אוסטר כפלופ הדרך ארוכה מאוד. הספרים של אוסטר לא אמורים למתוח הוא לא סופר מתח בכלל!, לדעתי יש לו יכולת ריגוש, וצריך לקרוא עוד ספרים שלו כדי להבין את העוצמה והטקסט החבוי. למרות שלעיתים באמת הכתיבה שלו לא מתרוממת לגבהים והוא חוזר על אותם עקרונות כדאי לטעום עוד מספריו. המומלצים שלי: ארמון הירח, הטרילוגיה הניו יורקית, עישון (וכמובן הסרט על פיו והמשכו), וזה להתחלה. לסיום את אדון האשליות שעדיין לא התפנתי אליו אבל שמעתי שהוא מעולה.

שי
18-07-04, 20:50
מסכים עם גימלי, אוסטר הוא בפירוש לא פלופ - הכתיבה שלו קולחת יותר מהרבה יוצרים. מר וורטיגו הוא אחד הספרים האהובים עליי ביותר בכל חיי.

תגידו, ג'וזף הלר רשם עוד ספרים חוץ ממלכוד 22?

Marko
18-07-04, 21:55
היה לו עוד ספר מוערך ובולט: אלוהים יודע, ספר שנכתב כביכול עי דוד המלך, בצורה הומוריסטית וסאטירית.

כמו-כן, הוא הוציא אוטוביוגרפיה אז ועתה אשר מגוללת את מעלליו. ידוע לי גם על ספר המשך שכתב למילכוד (ושכחתי את שמו), אבל מקורות יודעי דבר מספרים שמדובר בפלופ, אשר רחוק שנות אור מהרמה של מילכוד 22.

Pennywise
19-07-04, 01:52
הוא בעצמו אמר : אכן, אף לא אחד מספריי נשק לרמתו של מלכוד 22, אך לא הרבה סופרים אחרים גם כן.
זו אחת השאלות שעומדות בפניי כל סופר מתחיל : האם לכתוב לשם הכתיבה או לשם ההכרה ? להוציא ספר חשוב מדיי 7 שנים, או לפרסם שלושה ספרים, ועוד עשרות אשר נגנזים במגירה.

NivC
19-07-04, 01:59
מישהו מכיר את הסרט למצוא את פורסטר?

לא, לא התבלבתי בדיון, פשוט הסרט עוסק בספרות, וחשבתי שאולי הוא מבוסס על ספר...ידוע למישהו?

רוני שטנאי
19-07-04, 10:43
הסרט באמת טוב בעיקר בזכות משחקו של קונרי. ובכן בדקתי עבורך ומתברר שאין ספר עליו מתבסס הסרט.יצא ספר לאחר הסרט המתבסס על התסריט עצמו כמו שנהוג לפעמים בהוליווד לסרטים מצליחים. כך שאין טעם לקרוא את הספר הזה. והנה אתר לחיפוש פרטים על סרטים -http://imdb.com יש בו הכל, סרטים, שחקנים, בימאים וכו'... מומלץ בחום.
ועוד המלצה תמיד עדיף לקרוא את הספר לפני הסרט, ברוב המקרים הספר טוב בהרבה.

רועי
20-07-04, 16:57
זה עתה סיימתי לקרוא את 'שוליית הרוצח' שהינו הראשון בטרילוגייה בת שלושה ספרים מאת רובין הוב. הספר מומלץ בחום לכל מי שיש זיקה לספרי פנטסיה. הספר מגולל את עלילותיו של פיץ בטירת הצבי תחת שירותיו אצל המלך ערמומי. ככל שהעלילה מתקדמת כך גם המתח וההנאה המרובה גוברים.

בימים הקרובים אני אתחיל לקרוא גם את הספר השני בסידרת 'הרואים למרחק'- רוצח מלכותי.

owen007
18-10-04, 23:37
שני ספרים מדהימים שקראתי (מזמן, אבל קראתי..)

(שכבר דיברתם)
צופן דה וינצ'י
מלאכים ושדים
דן בראון את שניהם

למה אני כותב רק עכשיו?
1. כדי לדעת אם עוד מישהו

2. אם למישהו יש מושג על עוד ספרים של דן בראון, על מה הם, ואיך אפשר להשיג אותם? ;) 8)

oded
16-02-05, 05:33
גם בניתוק היחסי שבו אני נמצא מהארץ, היום בהחלט הייתה ידיעה שעוררה אצלי תגובה רגשית לא מבוטלת - הידיעה שדודו גבע נפטר מהתקף לב. בניגוד לקישון, שאותו אני סתם מעריך, גבע (ומרבית חבורת זו ארץ זו) היה מעין גיבור ילדות שלי, ואני עדיין יודע לצטט לא מעט משפטים מזו ארץ זו, יוסף ואחיו, סדרת ספר מגוחך, אהלן וסהלן במערב הפרוע (כולל המשפט המופרך וההזוי ביותר שהושם בפיה של דמות של אינדיאנית מעולם: שלום, קוראים לי חתולת המין, אבל אתם יכולים לקרוא לי מיצי, ומחר אנחנו הולכים לעבור את הרי הקלראשו.) ועוד ועוד.

ראיתי שאף אחד לא התייחס לזה פה - אלא אם פספסתי תגובה - ואני רק רוצה להמליץ לכם להכיר את אחד האמנים הגדולים שפעלו בארץ, שלא דפק חשבון לאף אחד. מומלץ ללחוץ בלינק שאני אתן על קופיקו באושוויץ ולראות שגם בתקופה האחרונה גבע לא הפסיק לנשוך ולהגיב על צביעות ובהמיות, תוך מה שלדעתי הוא דווקא שמירה על זכר השואה (בניגוד לדרדורה לזנות כפי שנעשה בפוליטיקה, אבל זה כבר ממש אוף טופיק). בקיצור, אני ממליץ לקרוא קצת על האיש ופועלו:
http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?contrassID=2&subContrassID=3&sbSubCo ntrassID=10&itemNo=540629

וכמובן, פרט הטריוויה הרלוונטי - האיש היה אוהד הפועל ירושלים.

אלעזר
16-02-05, 11:47
רציתי לכתוב על הפטירה שלו, לא היה לי מושג איפה לשים את זה, ובעיקר לא חשבתי שזה מעניין מישהו..

הקטע של קופיקו באושוויץ הוא פשוט גאוני.. הרעיון, הניסוח..

שי
16-02-05, 13:23
גבע עבד גם במדור הסאטירה זל של מעריב לא? הומור שלא נס ליחו.

http://www.haaretz.co.il/hasite/images/daily/D150205/p4.jpg

גדול!

http://www.haaretz.co.il/hasite/images/printed/P160205/d.0.1602.1.2.9.jpg

אלעזר
25-04-05, 08:07
חוכמת הבייגלה.. http://forum.sportenter.co.il/YaBBImages/thumbup.gif

זה מה שעושים בחג הפסח. ומאוד לא מצטערים.

Haifa Til'l i Die
29-06-05, 01:38
אני לקראת סיומו של הספר ההזדמנות האחרונה של הרלן קובן.

פשוט מדהים!

אלעזר
29-06-05, 02:54
הנעלמים יותר טוב, כמו שדה וינצ'י יותר טוב ממלאכים ושדים.

אני עכשיו בנקודת ההונאה.. בסדר בינתיים. רק שהסוף לא יהיה הזוי ומופרך כמו במלאכים ושדים, ויהיה בסדר.

TamTam
29-06-05, 03:23
דיברנו על זה בסרטים אבל זה שווה איזכור גם פה....
ספרי טולקין (לפחות אלה שאני קראתי-הסילמליריון , שר הטבעות וההוביט) מעולים!

מישהו יכול להמליץ לי על עוד ספרים שלו (סיפורי טום בומבדיל איך הוא? וסיפורים שלא נשלמו איך? וכל השאר...)?

Peter Pan
29-06-05, 13:30
הרפתקאות טום בומבדיל זה ספר היתולי ותו לא. הוא לא ממש מעניין, ורוב מה שכתוב בו הוא שירים משעשעים, שיכולים באותה מידה לשעשע גם ילדים בני שלוש. אם לא קראת את זה, לא ממש הפסדת הרבה.
לעומת זאת, סיפורים שלא נשלמו הוא ספר חובה לכל חובב טולקין לדעתי. יש שם סיפורים פשוט מרתקים, שמעניקים נופך נוסף לספרים כמו ההוביט, שר הטבעות והסימלריון. הכתיבה עצמה היא כמובן במסורת הטולקינאית.

הנה עוד ספרים של טולקין או כאלו שקשורים לכתביו:
The Letters of J.R.R Tolkien
The History of Middle Earth
The Book of Lost Tales I & II
The Lost Road and other writings

אלו כל מה שאני מכיר, אבל אני מניח שיש עוד.

Andrea Pirlo
29-06-05, 13:51
קארל מרכס- מבחר כתבים פוליטיים. {לכבוד, מאה שנים לפטירתו)

משה- נועד בשבילך.

Peter Pan
29-06-05, 19:05
אני חושב שאני אקח את ההמלצה, ואלך לקנות את הספר.

=Robinho =
29-06-05, 19:07
אם כבר קרל מארקס,המניפסט שלו-חובה לכל המרקסיסטים.

קפה קולומביה
30-06-05, 16:48
עודד(און כל אחד אחר)- האם קראת את אחד משני הכרכים של היטלר, מאת איאן קרשו?

אנימ דבר אל אחד משני הספרים העליוניים שבלינק הבא- http://www.bookme.co.il/booklist.asp

oded
01-07-05, 22:56
לאוניד - לא קראתי אף אחד מכרכי הביוגרפיה הזאת של היטלר (אחת מני רבות, דרך אגב), ולכן אני לא יכול לחוות דעה. האמת היא שאני לא כל-כך מתעניין בהיסטוריה של המאה ה-20 ועוד פחות מזה בביוגרפיות כז'אנר, כך שלצערי, אני לא יכול להמליץ או לא עליה.
מצד שני, אני יכול להזכיר שם של ספר (בעברית) שלא קראתי ונחשב לטוב ומעניין על הנושא - גרמניה הנאצית והיהודים של שאול פרידלנדר. לא רק שהוא מומחה לנושא, הספר גם נחשב ליישום של טכניקות כתיבה קולנועיות - התמקדות בסיפורים אנושיים שמייצגים מגמות כלליות יותר וכדומה. אולי זה ידבר אליך. אני מניח שהספר עדיין בדפוס, ואם לא, אולי הוא קיים בספרייה של הטכניון. אגב, אם יש לכם זכויות השאלה באוניברסיטת חיפה, בטוח תוכל למצוא אותו שם. באופן מפתיע, זו אחת הספריות האוניברסיטאיות הטובות בארץ, אם לא הטובה בהן.

אם כבר מרקס, אני רוצה להמליץ על ה18 בברומר - או לפחות על שני העמודים הראשונים. כל סטודנט להיסטוריה יגלה שם כמה קלישאות שהוא לא ידע מה המקור שלהן ובכלל, זו דוגמה מופתית לכתיבה (בעיניי, לפחות).

קפה קולומביה
02-07-05, 00:43
עודד, קודם כל- תודה על התגובה.

שנית- אני לא סטודנט להסטוריה ולא מתעניין בזה כתחום באופן כללי. הסיבות שלי לרצות לקרוא את הספר אינן דומות לסיבות שלך, ואפילו לא לסיבות של אנשים אחרים שקוראים ספרים מהסוג הנל על מנת להרחיב את האופקים.
אני רוצה לקרוא את הספר מסיבות דומות לאלו שרציתי מאודל ראות את הסרט של היטלר שיצא לא מזמן(בגרמנית בעיקר, שכחתי את שמו, אבל אני יכול לבדוק ב-2 דקות)- אני פשוט מתעניין קצת בו ובמה שהלך סביבו, גם בגלל שאני לא לא בטוח שצריך להעזר ביותר מיד אחת על מנת לספור את מספר האנשים שהשפיעו יותר ממנו על האנושות.
מעניין אותי לראות ניתוח אופי שלו, על מנת להתחקות אחר התרחישים שהביאו אותו לטירוף שכזה.

אם אני אקרא ספר שיזכיר יותר מדי ספר הסטורי כבד, זה יזכיר לי ימי תיכון ואני לא ארצה לקרוא. יש לי תיקווה שהספר הזה לא יותר מדי מקצועי, אם אתה מבין להמ אני מתכוון.

oded
03-07-05, 11:25
על לא דבר, לאוניד. קודם כול, אתה בהחלט מוזמן לראות את הנפילה - זה הסרט שהתכוונת אליו - לדעתי הוא עשוי בצורה מרשימה למדי.

שנית, אני חושב שלא מעט ביוגרפיות של היטלר יענו, כל אחת מזווית אחרת, על הסקרנות שלך, כפי שתיארת אותה בהודעה. כאמור, יש המון ביוגרפיות של היטלר, ואני באמת לא יודע אם האחרונה שיצאה בעברית (של קרשו) יותר או פחות טובה מכל האחרות. אין בררה, צריך לחזור ולהמליץ על השיטה העתיקה ביותר - תנסה לשאול ממישהו (או מהספרייה) עותק, תתחיל לקרוא כמה עמודים ותראה אם זה תופס אותך. אם לא, לא נורא.

משה פרימו
03-07-05, 13:15
אבא שלי סיים את הכרך הראשון והזמין עכשיו את השני.
יש לו אוסף קלטות שלא היה מבייש סגל שלם של מורים להסטוריה בכל ביס/אוניברסיטה בארץ.
פריק של מלחהע השנייה.
אני התחלתי לקרוא עכשיו את הספר השלישי בסדרה של אנדר - קסנוסייד.
קראתי את המשחק של אנדר ואת הצל של אנדר, ואני פשוט מת על הסדרה הזו.
אורסון סקוט קארד הוא סופר ענק.

קפה קולומביה
03-07-05, 13:22
עודד, ראיתי את הסרט The Downfall כבר די מזמן, והוא מהווה את אחת הסיבות שעודדו אותי לקרוא ביבליוגרפיה של הפיהרר.
מצאתי שבספריה של הטכניון יש את הספר הזה, כך שאני בכל מקרה לא ארכוש אותו, לפחות לא מהתחלה.
הבעיה היא שיש לי משהו שאני רוצה לקרוא לפני הספר הזה, ואני לא מוצא את זה בספריות ולא רוצה לקנות(אין לי מה לעשות עם ספרים לאחר שקראתי אותם, כזה אני).

בכל מקרה, תודה.

JUVEFAN
03-07-05, 13:31
אם כבר עסקינן במלחמות, שני ספרים מומלצים:

ניצחונות שיכלו להמנע, מאת אריק דורשמיד, כתב טלוויזיה של הרשת BBC. אוסף עצום של פרטים הכי קטנים שהשפיעו על המבצעים הכי מורכבים בהיסטוריית המלחמות העולמית. אמנם לא הכי אובייקטיבי ומשכנע, כפי שהוא עצמו מודה בפרולוג, אך בכל זאת מעניין לקריאה. (את המתקפה של ישראל בלבנון, ב1982 הוא מכנה כאגרסיות ישראליות).

* מלחמות המאה ה20. צ'רלס מסנג'ר מנסה לעבור על כל המלחמות והסכסוכים הדיפלומטיים-גיאופוליטיים של המאה ה20, ועושה זאת יפה מאד, ובעין אובייקטיבית.

קארל מרכס- מבחר כתבים פוליטיים. {לכבוד, מאה שנים לפטירתו)

קארל מרקס זה עבור הריאליסטים. אני לא ממליץ לבני דורנו הטיפשים
לקרוא את כתביו. עם האונס הקפיטליסטי שמתבצע כעת בעולם הגלובאלי, תסתפקו בפרידריק אנגלס, שהיה שותף במניפסט הקומוניסטי, יחד עם מרקס, אולם הוא התמקד יותר בערכי הסוציאליזם.

Andrea Pirlo
03-07-05, 18:53
קארל מרקס זה עבור הריאליסטים. אני לא ממליץ לבני דורנו הטיפשים
לקרוא את כתביו. עם האונס הקפיטליסטי שמתבצע כעת בעולם הגלובאלי, תסתפקו בפרידריק אנגלס, שהיה שותף במניפסט הקומוניסטי, יחד עם מרקס, אולם הוא התמקד יותר בערכי הסוציאליזם.

כולם טיפשים חוץ ממך.

Ambrosini
04-07-05, 00:09
בזמן האחרון התחלתי במבצע לשיפור האנגלית שלי...
התחלתי בהאלכימאי של פאולו קוילו וזה באמת ספר מצוין עם מוסר השכל, ולמרות הקריאה האיטית (אתם יודעים שלוקח הברבה זמן לחפש כל מילה במילון), נהיניתי מאוד מהספר, עכשיו אני עם עוד ספר של פאולו העליה לרגל (the Pilgrimage).

ניצן10
05-07-05, 03:55
איך צופן דה וינצ'י, הבנתי שזה ספר מעולה אבל קצת קשה להבנה.
ואיך הביוגרפיה של לאנס ארמסטרונג??

boy san siro
05-07-05, 07:35
צופן דה וינצ'י זה ספר ענק!!
הוא לא קשה להבנה בכלל! (אומר לך את זה ילד שעולה לכיתה ט', עם אוצר מלים של ילד כיתה ד' ;D).

לפי מה שהבנתי העובדות שם לא כאלה נכונות, אבל הספר יפה ומותח, אני ממליץ בחום ובאהבה.

משה פרימו
05-07-05, 09:32
קראתי את הביוגרפיה הראשונה (נראה לי הוא הוציא עוד אחת מאז) והיא מצויינת.

Guy1
18-07-05, 03:50
מישהו מצא גירסת PDF כמו בספרים הקודמים?

-----------
עריכה:
אאוריקה!!!! :D :D :D :D :D :D

ביצעתי השוואה לכל מיני ספוילרים ותגובות של אנשים שיש בידם את הספר הפיסי (למשל המאמר בוואלה תרבות), זה מסתמן כספר המקורי.
עם הקודם זה הלך בדיוק אותו דבר :D

להורדה (1.8 MB):

http://rapidshare.de/files/3139671/HP6.pdf.html

קריאה נעימה לכולם!

Lavi Batis
18-07-05, 10:28
יש טופיק של ספרים.

למה לפתוח חדש.. :-\

Jay-Jay Okocha
18-07-05, 13:39
גיי, תפסיק לפתוח נושא על כל חרא שצץ לך בראש.

אחר-כך אני צריך לחפש דיון בין 100 עמודין בגללך >:(

Haifa Til'l i Die
18-07-05, 13:43
אני אחכה בסבלנות רבה עד שהספר העברי ייצא בחנוכה.

=Robinho =
20-07-05, 02:48
סיימתי לקרוא עכשו בפעם השנייה את 1984,ספר מדהים.
עוד משהו קרא?

אלעזר
20-07-05, 02:59
אמש בדרך לנתבג, התחלתי את מר ורטיגו של פול אוסטר. התחלה נחמדה.

שי
20-07-05, 13:17
אמש בדרך לנתבג, התחלתי את מר ורטיגו של פול אוסטר. התחלה נחמדה.

ספר נהדר. הסוף עוד יותר מפתיע.

Dream Tim
20-07-05, 13:24
סיימתי לקרוא עכשו בפעם השנייה את 1984,ספר מדהים.
עוד משהו קרא?

העדפתי את חוות החיות.

Haifa Til'l i Die
20-07-05, 14:54
שנת החתול של שרה אנג'ל ספר מענג.
ואני לא מדבר על סצינות הסקס הנועזות! :-X

Peter Pan
20-07-05, 15:52
אני ממליץ לכולם בחום על הספר אל עלמיין של סטיוון באנגיי.
מדובר בספר היסטורי, שמתאר את התרחשות העלילה באותו קרב מפורסם, בין הקורפוס האפריקאי של רומל לבין הארמייה השמינית של מונטגמורי, בצורה ספרותית מופתית, ובאיכות מעולה.
הספר הזה נמצא אצלי בספריה לצד ספרי מופת דומים שיצאו בשנים האחרונות, ונכתבו עי אנטוני ביוור-סטלינגראד, נפילת ברלין ומלחמת האזרחים בספרד.
כל ארבעת הספרים האלה הם ספרים היסטוריים, אך כאלו שלאו דווקא משתמשים בשפה ההיסטורית ככלי המוביל לכתיבת המאורע המדובר, אלא יותר בשפה הספרותית הזכה, שיוצרת השפעה הרבה יותר גדולה על הקורא, בקוראו על גיבורי הספר.
בכל אופן, מומלץ לכולם.

RivaldoTheKing
20-07-05, 16:06
אני היחיד פה שקרא ספר אחד נורמלי בכל החיים שלו*? :-[

כך או כך, האלכימאי יעשה לכולכם טוב על הלב.

*פינוקי, כל הסדרה של קופיקו, חסמבה, ושאר ספרי הילדות, לא נכנסו בשקלול הסופי של הספרים.

Dream Tim
20-07-05, 16:15
לא הבנתי את הקטע של האלכימאי. ספר טוב, אבל ההורים שלי טוענים בתוקף ששלא הבנתי את הפילוספיה שלו.

Peter Pan
20-07-05, 16:19
אני היחיד פה שקרא ספר אחד נורמלי בכל החיים שלו*? :-[

אתה טוען שהספרים שנכתבו פה לא נורמליים?

אני בכל אופן קראתי את האלכימאי, ספר לא רע בכלל, אבל גם לא אחד שייכנס להיכל התהילה שלי. הכתיבה של קואלו עשירה ומתמשכת, אבל הסיפור, למען האמת, לא עשה לי את זה, לא ברובד הגלוי ולא ברובד הסמוי.

Andrea Pirlo
20-07-05, 16:31
האלכימאי לא ספר גדול. מעצימים אותו יתר על המידה, לא חידש לי הרבה. אבל נחמד מאוד בכל אופן, ספר שנוגע בלב.

נתחיל עכשיו את פרנויה. אבא הביא ספר חדש לאוסף.

Dream Tim
20-07-05, 16:32
83 שקל (!) לפרנויה. אני כרגע קורא פירמידות של טרי פראצ'ט, כל כך מצחיק.

RivaldoTheKing
20-07-05, 18:49
אתה טוען שהספרים שנכתבו פה לא נורמליים?

אני טוען שאני קראתי רק ספר נורמלי אחד.

ספר שנוגע בלב.

בדיוק.

דוד
20-07-05, 18:59
העדפתי את חוות החיות.

ספר ענק!
מומלץ בחום.

את האלכימאי לא ממש אהבתי, אולי בגלל שהיללו אותו יותר מדי.

אלעזר
20-07-05, 22:08
לפני מספר שנים התחלתי את האלכימאי, ועזבתי אותו..

אבל זה קרה לי גם בפעם הראשונה שקראתי את עפיפונים המדהים של רומן גארי.

לא מזמן התחלתי שוב את יומנו של מכשף, והוא די משך אותי. כשאני אסיים את מר ורטיגו ואת אהבה בימי כולרה (סופסוף!), אז נחזור לקואלו.

ג'ון הקטן
21-07-05, 15:44
אין ספק שאם אנחנו מתעלמים לרגע מהארי פוטר שהוא ספר מעניין אבל לא תורם במיוחד לפיתוח השכל, אז אני ממליץ על כל הספרים של דן בראון (לא רק צופן דה וינצ'י),זא מלאכים ושדים ונקודת ההונאה פשוט אי אפשר להפסיק לקרוא!!!

נ.ב גם שעות מתות של אורי אדלמן הוא ספר מתח ששווה לנסות...

Guy1
21-07-05, 17:16
אין ספק שאם אנחנו מתעלמים לרגע מהארי פוטר שהוא ספר מעניין אבל לא תורם במיוחד לפיתוח השכל, אז אני ממליץ על כל הספרים של דן בראון (לא רק צופן דה וינצ'י),זא מלאכים ושדים ונקודת ההונאה פשוט אי אפשר להפסיק לקרוא!!!

נ.ב גם שעות מתות של אורי אדלמן הוא ספר מתח ששווה לנסות...
נקודת ההונאה ספר דפוק. את הסוף ידעתי כבר בהתחלה. זה כלל כזה אצל דן בראון- מי שמצטייר כחלש, הוא הרוצח... מלאכים ושדים היה יחסית מפתיע...

=Robinho =
21-07-05, 17:22
המלצה אישית שלי על ספר: כשהנעל מתאימה...

http://img211.imageshack.us/img211/3047/10220028b8nt.jpg

על הספר:

היה פשוט אתה עצמך, רגיל ומיוחד במינו, וממש את ייעודך.
אף לא אחד אחר יכול לעשות זאת בשבילך. אתה יכול לספוג אותי, אתה יכול ללכת אחרי,
אני מעולם לא הלכתי אחרי אף אחד, הלכתי בדרך שלי. לך תהיה הדרך שלך.
אתה תהלך בשביל, שאיש מעולם עוד לא הילך בו, ואיש לא יהלך בו שוב.

הבנה אינה שייכת לזמן. אין זה עניין של יותר נסיון. אין זו הכמות שעושה אותך חכם, זו האיכות.
כשהנעל מתאימה, הרגל נשכחת. כשהחגורה מתאימה, הבטן נשכחת. כשהלב נכון, בעד ונגד נשכחים.

מתוך Ibooks.

Guy1
21-07-05, 17:27
באדולינה ספר חביב ליום קיצי במיוחד.

ההולנדי של עכו מאכזב עד עתה, ציפיתי שיהיה בסגנון של 'קדחת הדשא'...

Mighty Max
21-07-05, 17:37
מי שמצטייר כחלש, הוא הרוצח- XXX (צופן דה וינצ'י), XXX (נקודת ההונאה)...

תודה רבה שהרסת לי את נקודת ההונאה. :(

Guy1
21-07-05, 17:54
תודה רבה שהרסת לי את נקודת ההונאה. :(
סליחה.
להרוס לך גם את הספרים של בתיה גור?

Peter Pan
21-07-05, 22:51
אל תקראו ספרים של דן בראון!
הערך הספרותי שלהם ירוד, הכתיבה רחוקה מלהיות בעלת ערך חיובי כלשהו, העלילות מטופשות וצפויות למדי, ולא רק שזה לא יתרום לכם בשום דבר בחיים, זה רק יגרע, כי אתם עלולים למצוא את עצמכם מכורים לרומאנים זולים במיוחד.
ועוד משהו: דן בראון הוא שקרן, שהכפיש את הכנסייה הקתולית, על לא עוול בכפה.

ג'ון הקטן
21-07-05, 23:22
ועוד משהו: דן בראון הוא שקרן, שהכפיש את הכנסייה הקתולית, על לא עוול בכפה.
נכון סתם הספרים של דן בראון הם רבי מכר שמרוויחים הון,ומה אכפת לך מהכנסייה הקטולית??

Peter Pan
21-07-05, 23:28
נכון סתם הספרים של דן בראון הם רבי מכר שמרוויחים הון,ומה אכפת לך מהכנסייה הקטולית??

אם אלו אמות המידה שלך ליצירות ספרותיות טובות, שיבושם לך.
כותרי רבי מכר הם לא אינדיקציה לתוצרים ספרותיים טובים שיוצאים מראשיהם של המחברים. למעשה רבים רבי המכר שנמכרים רק בגלל שהם מתאימים להמונים, שמעוניינים להישאר במסגרת הצרה שלהם, שמורכבת מרומאנים זולים, שדומים פחות או יותר לטלנובלות ואופרות סבון ירודות, אם מקבילים את זה לעולם הטלוויזיה.
ואגב, הזכרת קודם את הארי פוטר, ואת הערך הספרותי של הספרים הללו. אתה מודע לכך, שמדובר ברב מכר הרבה יותר עיקרי, שמהווה פלח יותר משמעותי בשוק הספרות העכשווי, מאשר ספריו של דן בראון?
ולמרות זאת, הלנת על הערך הספרותי שלהם, שאגב הרבה יותר משמעותי מכל ערך מוסף שיביא עימו אדם כמו דן בראון.

ולעניין הכנסייה הקתולית:
סופר לא יכול לפרסם דברים כעובדות, ובגב או תחילת הספר(אני לא בטוח היכן) מוצגים כמה מהדברים שהוא העלה בספר כעובדות ממשיות, כשהן לא כאלה.
ברגע שאדם משקר בריש גלי, אין שום ערך למה שהוא כותב. באותה מידה, הוא יכל לכתוב זאת על כל מוסד אחר.

ג'ון הקטן
21-07-05, 23:33
אם אלו אמות המידה שלך ליצירות ספרותיות טובות, שיבושם לך.
אני לא חושב שדן בראון הוא הסופר הכי טוב,יש רבים וטובים ממנו.
נכון הספרים שלו זה לא שיא הספרות והם לא יהפכו אותך לגאון ספרותי אבל עדיין הם ספרי מתח מעניינים מאוד (לדעתי).

Ronaldo#9
22-07-05, 00:08
אני היחידי שלא קרא אף ספר בחיים שלו? :-[

כמובן, מלבד פינוקיו, קופיקו וכל שאר ספרי הילדות.

Dream Tim
22-07-05, 00:43
http://lep694.gsfc.nasa.gov/lepedu/yes.gif

מכוון גם לקובי :).

Andrea Pirlo
22-07-05, 03:03
אני ממליץ בחום על בית צבוע של ג'ון גרישם. לרגע הוא עוזב את משפטי הענק של ארהב ומפתיעה בנקודת מבט של ילד קטן. אחלה ספר. יצא לפני שנתיים כמנומני- יש לו חדשים יותר.

פרנויה הופך למרתק ככל שמתקדמים העמודים (עד כה בקצב איטי להחריד בשל חוסר זמן).

Mighty Max
22-07-05, 14:42
להרוס לך גם את הספרים של בתיה גור?

שלא תעז!

לייזר
22-07-05, 14:57
גיא: אתה אידיוט גמור. מחק את ההודעה בה אתה מדבר על סוף ספריו של בראון, מפגר.

אין פסול בקריאת ספריו של דן בראון. הם עמניינים וסוחפים, למרות חסרונות בכתיבה שלא ממש מעניינים מישהו. הוא לא מנסה להיות המינגווי וכל שאר הסופרים הפופולריים של התקופה האחרונה לא טובים ממנו במאומה. יצא לי לקרוא את הרצנזיות על הטעויות העובדתיות שלו - לא משהו לכתוב עליו לאמא הביתה בהתרגשות. רוב החוקרים ההיסטוריים והמדענים עושים יותר טעויות בספרי המחקר שלהם עצמם, אבל כשמישהו לוקח את התחום המשעמם והופך אותו לשיא המיינסטרים הם יבואו לצלוב את בראון, כאילו הם עצמם חפים מטעויות. משה, היה מוזר לי לקרוא אותך משבח את סטאלינגרד, ספר שמתיימר להיות מדעי לחלוטין, כשמדובר בספר שהוא אפילו יותר מגמתי בהטייה שלו בעזרת העובדות מאשר צופן דה וינצ'י. ותנחש מה? גם ביבור טועה.

בהתחשב בכמות היחסית של שגיאותיו לעומת כמות המחקר שספר כמו קוד דה וינצ'י דרש - הוא נקי מכל אשמה אמיתית. שופטים אותו לפי אמות מידה לא מציאותיות, מתוך קינאה בלבד.

Peter Pan
22-07-05, 21:30
אחד האלמנטים של ספרות טובה הוא משיכת הקורא אל תוך העלילה, על מנת שהוא ירגיש מעורב בה, מן צופה מהצד בהתרחשויות, שאינו יכול אומנם לשנות את מהלך הסיפור באמת, אך מרגיש שהוא מסוגל לעשות זאת.
דן בראון, מצליח באלמנט הזה, ברוב המקרים, לסחוף את הקורא אחריו, אך האם אתה לא מחשיב אלמנט נוסף, רמת התכתובת הספרותית, כחשוב, אפילו יותר? הרי בסיס של כל עלילה ספרותית חייב להיות שימוש בשפה יפה, נבונה, שמעניקה לקורא את התחושה שאכן ההשקעה בספר הייתה כדאית.
לטעמי, ושוב, זאת דעתי, שניסיתי להפיץ בצורה תעמולנית למדי קודם, דן בראון כשל באלמנט הזה בצורה כרונית, והביא לעולם ספרים אשר דלים מבחינת השפה הכתובה, חסרים בחידושים לשוניים, ויוצרים רצף קריאה פגום מיסודו, עי הכנסת מילים חסרות כל ברק או קשר לקונטקסט. אותי, החסרונות האלה מאוד מעניינים וחשובים, כי ללא רמה ספרותית גבוהה, אין ערך לספר שאני קורא.
ואני מעוניין להקביל את ספריו של בראון, בשנית, לז'אנר הטלנובלות ואופרות הסבון-הן אומנם יוצרות עניין מסויים, וסוחפות את הצופים אל תוך מערבולת מלאת חושים, אך הטקסט של הדמויות נותר עדיין דל וחסר כל עומק ספרותי. וזהו בדיוק דן בראון-עלילות מעניינות, אך רמת כתיבה נמוכה למדי. לא רק שהוא לא המינגווי, הוא אפילו לא ז'ול ורן(שכולם יסכימו שהיו לו בעיות מסויימות בכתיבה רציפה).

בקשר לשקרים של דן בראון: לא הייתה לי בעיה עם הסופר, ברמה האישית, במידה והוא לא היה כותב באותיות קידוש לבנה, שהעובדות המובאות בספר נכונות, ומכפיש דרך כך את הכנסייה הקתולית. צריכה להיות הגינות מסויימת בעולם האדם. הוא הפר את ההגינות הזאת.

אני לא שופט את דן בראון, ואת סגנון עבודתו וכתיבתו באמות מידה לא מציאותיות. אני שופט אותו בדיוק כפי שאני שופט כל סופר אחר. ועבורי הוא כשל, והוציא תחת ידו מספר ספרים שראויים לכותר רומאנים זולים, לא משנה עד כמה העלילה יכולה לסחוף אחריה מיליונים.

בקשר לספר סטלינגראד:
לטעמי, סטלינגראד של ביוור הוא אחד מיצירות המופת ההיסטוריות שיצאו בשנים האחרונות, רק בזכות העובדה שהוא נהג לחרוג מהמגמה ההיסטורית לספר הכל לפרטי פרטים, ולהפנות אותך לכל מיני אינדקסים, בכל פעם שנתקלים במושג היסטורי בלתי מובן, ויצר יצירה בעלת ערך מוסף גם מבחינת השפה הספרותית העשירה וגם מבחינת סיפור העלילה ההיסטורית.
נכון, היו מספר טעויות בספר, כמו כמעט בכל ספר היסטורי, עקב העובדה שלפעמים נשמטים פרטים חשובים, וצצים פרטים כלל לא רלוונטים או מציאותיים. ההסתברות היא שבמחקר היסטורי ייצאו מספר טעויות, וביוור לא שונה בכך מהיסטוריונים אחרים.
ובכל זאת, הוא מעניק לקורא ערך מוסף הרבה יותר גדול, לטעמי, מאשר כל ספר של דן בראון, אי פעם. כמובן שמדובר בז'אנרים שונים לגמרי, אך עדיין הסגנון שאימץ לעצמו ביוור קרוב מאוד לסגנון הדרמטי והציורי שנהוג בספרות הרגילה.

ושאלה לי אליך: לא הבנתי על איזו מגמתיות אתה מדבר(ברצינות)? כנראה שפיספסתי את זה במהלך הקריאה.

לייזר
22-07-05, 22:56
דן בראון, מצליח באלמנט הזה, ברוב המקרים, לסחוף את הקורא אחריו, אך האם אתה לא מחשיב אלמנט נוסף, רמת התכתובת הספרותית, כחשוב, אפילו יותר? הרי בסיס של כל עלילה ספרותית חייב להיות שימוש בשפה יפה, נבונה, שמעניקה לקורא את התחושה שאכן ההשקעה בספר הייתה כדאית.

טעמי, ושוב, זאת דעתי, שניסיתי להפיץ בצורה תעמולנית למדי קודם, דן בראון כשל באלמנט הזה בצורה כרונית, והביא לעולם ספרים אשר דלים מבחינת השפה הכתובה, חסרים בחידושים לשוניים, ויוצרים רצף קריאה פגום מיסודו, עי הכנסת מילים חסרות כל ברק או קשר לקונטקסט. אותי, החסרונות האלה מאוד מעניינים וחשובים, כי ללא רמה ספרותית גבוהה, אין ערך לספר שאני קורא.

ואני מעוניין להקביל את ספריו של בראון, בשנית, לז'אנר הטלנובלות ואופרות הסבון-הן אומנם יוצרות עניין מסויים, וסוחפות את הצופים אל תוך מערבולת מלאת חושים, אך הטקסט של הדמויות נותר עדיין דל וחסר כל עומק ספרותי. וזהו בדיוק דן בראון-עלילות מעניינות, אך רמת כתיבה נמוכה למדי. לא רק שהוא לא המינגווי, הוא אפילו לא ז'ול ורן(שכולם יסכימו שהיו לו בעיות מסויימות בכתיבה רציפה).

בדיוק כמו קלאנסי, גרישאם, קינג, האריס, קרייטון וכל שאר הבסט-סלרים של ימינו בראון מספק לך את הMTV של הספרות. במקום בריטני ספירס לילדות בנות 12, אתה מקבל ספר קריא לבן 18-45 ממוצע. לספרים האלה יש קהל יעד ולפי התגובות שלך - אתה לא נמצא בו.

אין שום דבר פסול בספרים האלה, מי שטועה הוא לא הסופר, אלא קוראים שמחפשים ליצוק תוכן לתוך ספרים שכל יעודם הוא קריאה קלילה ומהנה ולא העשרת אוצר מילים (משהו לגבי הסנוביות של דרישותיך - מחמישה ספרים של המינגווי רכשתי לא יותר תריסר מילים חדשות, אך היה להם יותר ערך מ20 שהפגישו אותי עם 200 כא. אומלל הוא האדם שחושב שרגשות גדולים חייבים לבוא לידי ביטוי במילים ארוכות) או כל דבר אחר שאתה מחפש בספרים שלהם.

אתה לקחת ליד את הספר הלא נכון, משה. אם אני אקח עכשיו לידי את היסודות הטכניים של האלטרוטכניקה ואקרא אותו בציפיה לטרילר סטייל רוברט לאלדם, יש סיכוי טוב מאוד שאני אתאכזב. מי לדעתך אשם באכזבה שלי - הסופר או אני?

ובאשר לוינצ'י וסטאלי:
1) אתה מדבר בצורה כה חדה על טעויותיו של בראון לאחר שעברת עליהן? זה נראה כאילו אתה כותב מתוך אי היכרות עם אופיין.
2) ביבור טעה בספר היסטורי למהדרין, בזמן שבראון טעה בפרוזה. הטעויות של ביבור הרבה יותר מביכות ולא במקום, ולו רק בגלל ההקשר.

אם הכנסיה הקאטולית יכולה לבכות את צופן דה וינצ'י, אז אומה שלמה אמורה לתבוע את ביבור על סטאלינגראד, בו הסופר מחליט לפסוח במהירות על חצי מהשטויות שהסובייטים עשו (או להעלים מהן עין בכלל) מחד גיסא ומאידך לכתוב חצי ספר על הטמטום של הגרמנים והעיוורון של היטלר.

אם להשוות בצורה גסה, אז עדיף טועה אקראי שהוא כותב מגמתי, מאשר כותב שהוא טועה מגמתי. אם בראון הפר הגינות, ביבור קרע אותה לגזרים.

אל תקבל את דברי כביקורת נוקבת של שני הספרים, שכן אני מחשיב את שניהם לטובים מאוד באופן כללי. ביבור מגמתי, אבל נותן לך סיקור נדיר. בראון מגמתי אבל נותן קריאה מסחררת. מה כל אחד מהם משאיר?

סטאלינגרד נותן לך תמונה נדירה של הזוועות ועלול, לרוע המזל, גם להשאיר ראיית עולם מעט מעוותת. קוד דה וינצ'י נותן לך קריאה מצוינת ומהנה בזמן אמת, אותה תשכח לחלוטין אחרי חודשיים, שעלולה להותיר עם מספר עובדות מזערי (באופן יחסי) שהוא שגוי.

את המטרות הספרים משיגים ובגלל זה שניהם טובים. קראתי את כל ספריו של טום קלאנסי (בערך 10) ואני זוכר בדיוק שלושה מהם - את השניים האחרונים (מלפני שלושה חודשים וחמישה חודשים, בהתאמה) ואת הטוב ביותר שלו אי פעם, שהוא חריג מאוד לטובה. השאר, בדיוק כמו קוד דה וינצ'י, לוטים בערפל - במקרה הטוב. את למי צילצלו הפעמונים של המינגוואי קראתי לפני ארבע שנים ואני זוכר אותו יותר טוב מאשר את הספר האחרון של בראון אותו קראתי לפני שבוע. את שם הורד (הנחה וכך השם עובר לעברית, קראתי את הספר זה - כמו את שאר הספרים אליהם אני מתייחס כאן, באנגלית) של אומרטו אקו לפני שנה ואני זוכר אותו יותר טוב מאשר את חוק הארבעה (עוד לא תורגם לעברית, בסט-סלר אמריקאי בשם The Rule Of Four שזכה לביקורות אוהדות למדי כשילוב של קוד דה וינצ'י ושם הורד וממש לא מספק את הסחורה בשום רגע), אותו קראתי ביום שלישי.

*נשימה עמוקה*

בכל מקרה - כל ספר וההקשר בו הוא נכתב ולפי אותו הקשר הוא גם אמור להישפט. קוד דה וינצ'י הוא חסמבה למבוגרים, לא קורט וונגוט.

אגב: לז'ול וורן הייתה (ועודנה יש בחלק מהשפות) בעיה אחת עיקרית - התרגומים של ספריו (במיוחד לאנגלית) לאורך השנים הם פשוט נוראיים.

Azzurro
23-07-05, 03:48
אגב: לז'ול וורן הייתה (ועודנה יש בחלק מהשפות) בעיה אחת עיקרית - התרגומים של ספריו (במיוחד לאנגלית) לאורך השנים הם פשוט נוראיים.

כן? אתה בטוח? כי אני קראתי למעלה מ-20 ספרים של ז'ול ורן ונהניתי מהם מאוד, אני לא כל כך בטוח שהתרגום של הספרים שלו כל כך נוראיים.

Inna
23-07-05, 22:51
עכשיו אני באמצע של צופן דה וינצ'י. לדעתי, זה ספר מעולה. למרות שאינו מדבר על נושא, שאני מתעניינת או מבינה בו, הוא מצליח לסחוף אותי. חבל רק שגיא כבר גילה את הסוף >:( , לא רק לי, אלא לכל מי שעדיין לא קרא את הספר. לכן, גיא, לדעתי עלייך למחוק את ההודעה המדוברת.
נא רק להמליץ על הספרים, ולא לגלות :-X את הסוף, זה הורס.

Guy1
23-07-05, 23:20
מצטער :-[

תסלחי לי? :'(

Inna
23-07-05, 23:44
מצטער :-[

תסלחי לי? :'(

אם מחקת את ההודעה? ומבטיח לא לגלות יותר ? אז כן ;)
אגב, הציטוט מתחת לחתימה, מאיזה הארי פוטר לקחת אותו?

Guy1
23-07-05, 23:47
אגב, הציטוט מתחת לחתימה, מאיזה הארי פוטר לקחת אותו?
מת עלייך ;)

השישי.

Andrea Pirlo
23-07-05, 23:55
פרנויה פשוט כיף. הרגתי היום מאתיים עמודים.

Inna
23-07-05, 23:57
מת עלייך ;)

השישי.

מאיפה הצלחת להשיג? חיפשתי באינטרנט ולא מצאתי. ???

Guy1
24-07-05, 00:00
מאיפה הצלחת להשיג? חיפשתי באינטרנט ולא מצאתי. ???

יש קישור בעמוד 7 של הדיון.
הכיני את הסטילה- 825 עמודים (לא כולל שער ורשימת בפרקים)

Gutts
24-07-05, 04:25
אני זוכר תציטוט הזה גמרתי לפני יומיים תספר
הספר ענה לי על הרבה ציפיות ועל כמה פחות אבל הספר היה מציון לקריאה ונהנתי מכל רגע.
רק חבל על הסוף ומה שקרה.

דוד
24-07-05, 16:15
אני ממליץ בחום על בית צבוע של ג'ון גרישם. לרגע הוא עוזב את משפטי הענק של ארהב ומפתיעה בנקודת מבט של ילד קטן. אחלה ספר. יצא לפני שנתיים כמנומני- יש לו חדשים יותר.

פרנויה הופך למרתק ככל שמתקדמים העמודים (עד כה בקצב איטי להחריד בשל חוסר זמן).

באמת ספר חמוד, אם אני לא טועה שמעתי פעם שקיימת בו מגמה אוטוביוגרפית.

אלעזר
24-07-05, 16:19
באמת ספר חמוד, אם אני לא טועה שמעתי פעם שקיימת בו מגמה אוטוביוגרפית.

http://forum.sportenter.co.il/YaBBImages/thumbup.gif

הוסיף אצלי המון נקודות זכות לגרישם. מאסתי בכל ספרי הפרקליט-שמאקליט שלו. זה היה מרענן מצוין.

סיימתי את מר ורטיגו, ואני חייב להמליץ עליו. ספר באמת נהדר, עם המון רגשות. זורם, סוחף, עלילתי. קל להבין מדוע הוא נמכר בארץ מצוין.

Andrea Pirlo
24-07-05, 18:56
http://forum.sportenter.co.il/YaBBImages/thumbup.gif

הוסיף אצלי המון נקודות זכות לגרישם. מאסתי בכל ספרי הפרקליט-שמאקליט שלו. זה היה מרענן מצוין.

סיימתי את מר ורטיגו, ואני חייב להמליץ עליו. ספר באמת נהדר, עם המון רגשות. זורם, סוחף, עלילתי. קל להבין מדוע הוא נמכר בארץ מצוין.

כן. בהחלט אחרי כל הפרקליטים והמתעשרים למיניהם הוא היה צריך משהו רגוע. הייתי ממליץ בחום גם על האחווה, איך שהשופטים הנוכלים מתעללים שם באנשים מהכלא. אומנות.

cooper
10-10-05, 21:14
סליחה אם אני מקפיץ את הידון, אני לא בטוח אבל יכול להיות שאני עובר כרגע על איזשהו חוק, מקווה שתסלחו לי כי אני בדילמה. נראה לי שהקפצת דיון זאת עבירה על החוק.

אח שלי שאל אותי אם אני רוצה שהוא יקנה לי ספר מסויים. אז ישר ביקשתי שיקנה לי את ההולנדי של עכו. עברתי על כל האשכול הזה והדבר היחידי שמדבר פה על הספר זה משפט אחד שאומר שההתחלה לא משהו והמשפט נכתב לפני חצי שנה, בערך, אם אני זוכר נכון. מישהו ממך קרא, יכול להמליץ לי?

תודה.

אלעזר
10-10-05, 22:23
חוק? ;D

לא הייתי מבקש מתנה את ההולנדי של עכו. ספר נחמד, לא יותר. חצי מהסיפורים לא מעניינים בכלל, והקשר שלהם לכדורגל הוא תלוש. אם כבר אז כדאי את הספר של ערוץ הספורט - ס|פ|ו|ר|ט|5 - הספר.

רוני שטנאי
10-10-05, 22:27
http://forum.sportenter.co.il/index.php?board=2;action=display;threadid=2800;sta rt=75 (http://forum.sportenter.co.il/index.php?board=2;action=display;threadid=2800;sta rt=75)

cooper
10-10-05, 22:46
חוק? ;D

לא הייתי מבקש מתנה את ההולנדי של עכו. ספר נחמד, לא יותר. חצי מהסיפורים לא מעניינים בכלל, והקשר שלהם לכדורגל הוא תלוש. אם כבר אז כדאי את הספר של ערוץ הספורט - ס|פ|ו|ר|ט|5 - הספר.

תודה על התשובה. על מה הספר של ספורט 5?

NivC
10-10-05, 23:05
על העיוורון של ז'וזה סארמאגו
ושלושת הספרים של הרלן קובן - שזה מתח קליל לאללה, דיו חיוור ועוד 2 שאני ממש לא זוכר (ספר כחול, צהוב וירוק)..

Andrea Pirlo
11-10-05, 00:41
טוב מאז שהדיון הזה עלה פעם אחרונה הספקתי לקרוא פאולו קואלו בעיקר.

אחרי האלכימאי, על נהר הפיאדרה שם ישבתי גם בכיתי ממש לא איכזב. לפי דעתי הזאהיר טוב משניהם, ספר שאני בשיאו כרגע, וככל הנראה יבלע ביום כיפור. ממש כתיבה סוחפת, ששלחה אותי להרבה תהיות מסויימות. הרבה יותר מודרני מהקודמים של פאולו קואלו, נדמה כאילו האו כותב על ציר זמן. באלכימאי היו רק חמורים וגמלים. ב-על נהר הפיאדרה שם ישבתי גם בכיתי יש אפילו מכונית. בהזאהיר יש אפילו בתי מלון מפוארים ועיתונאים- :o ;D

אלעזר
11-10-05, 01:56
תודה על התשובה. על מה הספר של ספורט 5?

על ספורט.. :P

שדרי, פרשני ואנשי המערכת של הערוץ כתבו על המשחקים הגדולים והשחקנים הגדולים (לדעתם) בספורט העולמי והישראלי. מושקע.

Peter Pan
11-10-05, 14:38
שלום לכולם. יש לי בעיקרון חופש השבוע(שבוע פרוייקט) אז יש לי זמן לכתוב פה.

רציתי להמליץ לכולם לקנות, ומהר, את הספר קוף המחט, שכל סיפור קצר בו שווה הרבה דקות של הסתכלות נפשית, מחשבה והתעניינות בדברים שמעבר למובן מאליו בעולמנו.
מדובר באסופת סיפורים של נתן זך, שעבורי הוא כמו קפקא הישראלי (ואני אכן די בטוח, שהוא שאב חלק מסגנון כתיבתו מקפקא).
לא מצאתי אפילו סיפור אחד לא מעניין, או כזה שלא הותיר עם הצורך לחשוב על המשמעות הגלוייה והנסתרת, בספר. רוב הסיפורים מצטיינים בשפה עברית זכה, ומחלקם נשמטה במתכוון השימוש בשפה הזאת, שכל אחד מביא עמו את הערך המוסף שלו לגבי פרספקטיבה על החיים, מהות הקיום של האדם, מהות הקיום של העולם, כשהכל נשזר בהומור, החלק החיובי והחלק השלילי, ציניות ולפעמים גם בגוזמה של החיים שלנו כאן, על כדור הארץ.

וגם המלצה על הספר הבא: The Handmaid's Tale, שהוא ספר קצת ישן, מ-1986, שיתאים לחובבי מדע בדיוני ריאלי.
הסופרת מרגרט אטווד יצרה בספר עולם דמיוני, שגוזר את האלמנטים שלו מעולמנו אנו. הספר מתאר את ארהב, ארץ החופש, לאחר שהמדינה עברה טרנספורמציה דתית, והפכה להיות דיקטטורת דת, שהולכת אחר התנך והברית החדשה, כשעכשיו קוראים למדינה גילעד.
יש הרבה התייחסות לחשיבות של העבר והזיכרון בחיינו להווה שלנו, ביקורת שמועברת, לפחות לדעתי, על ברהמ, כחלק מהפופולריזציה של אותה תקופה, קונוטציות ביבליקיות
הספר כתוב היטב לדעתי, בשפה יפה, אך לא קשה במיוחד, ולכן כמעט כל אדם ממוצע יכול לקרוא אותו.
לא כל אחד יאהב את הספר הזה, מהסיבה שהסופרת מתקדמת לאט לאט, דרך המוח והמחשבה של הדמות הראשית, מבלי לתת יותר מדי פרטים מלאים, שעוזרים לקורא להבין את התמונה המלאה, וגם לא כל אחד יראה בו כספר איכותי, אבל אני מצאתי בספר הזה משהו מיוחד, ולכן אני ממליץ עליו.

בכל אופן, אדיוס, לבינתיים.

TamTam
11-10-05, 17:04
וגם המלצה על הספר הבא: The Handmaid's Tale, שהוא ספר קצת ישן, מ-1986, שיתאים לחובבי מדע בדיוני ריאלי.
הסופרת מרגרט אטווד יצרה בספר עולם דמיוני, שגוזר את האלמנטים שלו מעולמנו אנו. הספר מתאר את ארהב, ארץ החופש, לאחר שהמדינה עברה טרנספורמציה דתית, והפכה להיות דיקטטורת דת, שהולכת אחר התנך והברית החדשה, כשעכשיו קוראים למדינה גילעד.
יש הרבה התייחסות לחשיבות של העבר והזיכרון בחיינו להווה שלנו, ביקורת שמועברת, לפחות לדעתי, על ברהמ, כחלק מהפופולריזציה של אותה תקופה, קונוטציות ביבליקיות
הספר כתוב היטב לדעתי, בשפה יפה, אך לא קשה במיוחד, ולכן כמעט כל אדם ממוצע יכול לקרוא אותו.
לא כל אחד יאהב את הספר הזה, מהסיבה שהסופרת מתקדמת לאט לאט, דרך המוח והמחשבה של הדמות הראשית, מבלי לתת יותר מדי פרטים מלאים, שעוזרים לקורא להבין את התמונה המלאה, וגם לא כל אחד יראה בו כספר איכותי, אבל אני מצאתי בספר הזה משהו מיוחד, ולכן אני ממליץ עליו.

בכל אופן, אדיוס, לבינתיים.

נשמע מעניין, יש מתורגם לעברית? ואם כן אז מה שמו של הספר בעברית?

ואיך הלימודים שם בסקנדינביה (נורווגיה או דנמרק?), כמובן לא כאן אלא בשרשור על הלימודים..

Peter Pan
13-10-05, 21:33
נשמע מעניין, יש מתורגם לעברית? ואם כן אז מה שמו של הספר בעברית?

ואיך הלימודים שם בסקנדינביה (נורווגיה או דנמרק?), כמובן לא כאן אלא בשרשור על הלימודים..

א. אין לי מושג אם יש בשוק תרגום לעברית, אבל אני מניח שיש כי מדובר בספר די מוכר, לפחות באנגליה-ארהב-קנדה.
מה שכן, עדיף תמיד לנסות לקרוא את המקור, כי תרגום, לא משנה עד כמה טוב הוא, חסר את היופי של השפה הראשונית.

ב. אני לומד כרגע בנורבגיה, ולמזלי לא כחלק ממערכת החינוך הנורבגית(ובטח לא הדנית), שתתפלאו לשמוע, סובלת מליקויים רבים באופן כללי ופרטני. עקב העובדה שאני לומד בקולג' כבר הכל שונה, וצריך להוסיף את העובדה שלא מדובר בקולג' רגיל, אלא בקולג' שמסונף ל-UWC, אירגון שמנסה לייצר את אנשי העתיד כסובלניים, יפי נפש וכל מיני בלה בלה בלה בלה אחרים, וגם צריך להוסיף שהקולג' הפרטני הזה מסונף גם לצלב האדום, אז יש עוד קשר מבדיל.
בכל אופן, אני לא בטוח אם מישהו באמת יהיה מעוניין על צורת הלימודים פה, כך שלא בטוח שכדאי שאני ארשום על זה.

Totti 10
13-10-05, 21:36
התחלתי לקרוא במהלך הצום את הספר של רם אורן; אדם וחווה למי שמכיר.

אני באמצע הספר, ספר פשוט מדהים ומרתק! מומלץ בחום רב...

Haifa Til'l i Die
13-10-05, 21:47
אחרי שסיימתי את ההזדמנות האחרונה של הרלן קובן, אמא קנתה לי מתנה את הספר השלישי שלו, דיו חיוור.

איזה סופר, איזה ספרים...תענוג!

NivC
14-10-05, 15:18
צודק עומר...ספרות קלילה אבל לא של אידיוטים
ממש כיף

Messi-10
14-10-05, 15:42
ההזדמנות האחרונה ספר מצוין, התחלתי לקרוא אותו בכיפור ומאז אני לא יכול לעזוב אותו.

עומר נסה את הנעלמים של הרלן קובן.

Haifa Til'l i Die
14-10-05, 16:50
אכן, נשאר לי רק הנעלמים.
אל דאגה, נשלים את הסרייה במדפים.

NivC
14-10-05, 18:59
אין לו עוד ספרים במקרה?

לייזר
14-10-05, 20:16
אין לו עוד ספרים במקרה?

אני קראתי חמישה וזכור לי שהייתה רשימה של לפחות 10 בסהכ.

מעביר את הזמן בעבודה, אבל לא בדיוק יצירות מופת.

Haifa Til'l i Die
14-10-05, 21:07
ממה שידוע לי, 12 רבי מכר:

הנעלמים

ההזדמנות האחרונה

דיו חיוור

GONE FOR GOOD

TELL NO ONE

DARKEST FEAR

THE FINAL DETAIL

ONE FALSE MOVE

BACK SPIN

FADE AWAY

DROP SHOT

DEAL BREAKER

http://www.harlancoben.com/gallery_images/Dymocks_NZ.jpg

alon b
16-10-05, 22:17
מישהו יכול להביא לי לינקים לאתרים ,בהם אפשר להוריד ספרים חינם(גם בעיברית וגם באנגלית).

Mighty Max
21-10-05, 16:20
פרנויה פשוט כיף. הרגתי היום מאתיים עמודים.

שתדע לך, שרק על סמך המשפט הזה שלך, החלטתי לקרוא את פרנויה, ואני רוצה להגיד לך, תודה! חח, אני פשוט נהנה מכל רגע.. :)

Mighty Max
24-10-05, 19:58
רודף העפיפונים - http://forum.sportenter.co.il/YaBBImages/thumbup.gif

לייזר
24-10-05, 20:09
רודף העפיפונים - http://forum.sportenter.co.il/YaBBImages/thumbup.gif
[quote]

http://forum.sportenter.co.il/YaBBImages/thumbup.gifhttp://forum.sportenter.co.il/YaBBImages/thumbup.gifhttp://forum.sportenter.co.il/YaBBImages/thumbup.gif

Andrea Pirlo
25-10-05, 12:14
שתדע לך, שרק על סמך המשפט הזה שלך, החלטתי לקרוא את פרנויה, ואני רוצה להגיד לך, תודה! חח, אני פשוט נהנה מכל רגע.. :)

אני שמח. אם עוד לא סיימת מחכות לך עוד המון הפתעות. מה שיפה בספר, בדומה לצופן דה וינצ'י המתח לא נפסק לרגע ממש עד הסיום. היו כאלו שהתאכזבו מהסיום, אני בכל אופן לא.

Mighty Max
25-10-05, 13:54
נראה לך שלא סיימתי? חח, אחי, לא יכולתי להניח אותו לשנייה... האמת היא שלסוף כזה באמת לא ציפיתי, ואני באמת לא יכול לחשוב על סוף טוב יותר ומפתיע יותר לכזה סיפור נהדר - למרות שממש בעמודים האחרונים, ממש ממש בסוף, קיוויתי שהדברים יסתדרו קצת אחרת..

Andrea Pirlo
25-10-05, 19:05
נראה לך שלא סיימתי? חח, אחי, לא יכולתי להניח אותו לשנייה... האמת היא שלסוף כזה באמת לא ציפיתי, ואני באמת לא יכול לחשוב על סוף טוב יותר ומפתיע יותר לכזה סיפור נהדר - למרות שממש בעמודים האחרונים, ממש ממש בסוף, קיוויתי שהדברים יסתדרו קצת אחרת..

בדיוק כמוני. רציתי שהוא יקח את האשה (נראה לי שקראו לה אנדראה). העבודה הייתה חשובה פחות. הכי לא צפויה הייתה ההיא שעבדה אצל וואייט (אני לא זוכר את השם שלה).

Caesar Adriano
25-10-05, 23:05
תת עולם של דון דלילו.
ספר גדול, תרתי משמע. 900 עמודים.

רוני שטנאי
27-10-05, 10:34
לצערי הדיון הזה לא מתקדם לשום מקום וחבל. למה אם כבר כותבים כאן לא להרחיב?? כדי שעוד קוראים בטופיק יתעניינו בספרים. תת עולם אכן נחשב לאחד מהספרים הטובים של המאה העשרים והוא עב כרס, אבל מה בדבר פירוט מסויים של הכתוב באותו ספר גדול, או פירוט מסויים על הסופר הנחשב לאחד המשפיעים ביותר באמריקה ? כנל לגבי רודף העפיפונים..

TamTam
27-10-05, 16:37
יאיר/מייטי מקס אתם יכולים להגיד על הספר הזה פרנויה נשמע מעניין...
ואיזה סגנון הוא (ספר מתח/הרפתקאות/רומנטי/אחר..)

אלעזר
27-10-05, 19:47
ואינעל אבוק (יאיר! >:(), בלי ספוילרים!

Andrea Pirlo
28-10-05, 00:00
מדובר על בחור צעיר, עובד חסר רצון לעבוד. הוא נמצא בחברה גדולה, ועושה שם בעיקר מעשי קונדס, עד שיום אחד הוא עושה מעשה אחד רציני מדי. הבעלים של החברה מחליט לסחוט אותו, ועד מהרה הוא הופך למרגל תעשייתי.

במקביל יש סיפור נחמד עם אבא שלו, שמקבל משמעות לקראת הסוף. כל תוספת של מילה תיהיה לספויילר, ואני לא רוצה להרוס לכם את הכיף.

בר ביטון
28-10-05, 03:22
אומנם לא ספר,אבל סיפור קצר שמאוד אהבתי,שי עגנון-האדונית והרוכל.
אני התאהבתי בסיפור הזה!

Guy1
28-10-05, 17:55
אני התאהבתי בסיפור הזה!
אחרי אינסוף הסברים במבחנים עם מוטיב הסכין, מוטיב האוכל, הרמזים, האלוזיה המקראית והרמיזה לחיי היהודים באירופה, גם אתה תשנא את הסיפור הזה :)

האמת סיפור נחמד. תהילה הרבה הרבה יותר טוב 8)

RivaldoTheKing
28-10-05, 18:12
אני התאהבתי בסיפור הזה!

מה יש להתאהב בו? סיפור חולני למדי. במיוחד אחרי שהמורה שלך לספרות מנסה כל הזמן להכניס את היטלר לדיון כל הזמן.

Ronaldo#9
28-10-05, 18:21
העבד - איך?

כדאי לקרוא, או שפשוט ללכת לפי העמודים שבהם מופיע התשובות*?

* יש שאלה, ובסופה מופיע מספר העמוד/ים שיש בהם את התשובות. זה חוסך לי קריאה של כל הספר.

Messi-10
28-10-05, 22:05
מה יש להתאהב בו? סיפור חולני למדי. במיוחד אחרי שהמורה שלך לספרות מנסה כל הזמן להכניס את היטלר לדיון כל הזמן.

בגלל שהוא חולני הוא כזה יפה :).

בר ביטון
29-10-05, 12:25
אצלנו לא דחפו כל שנייה את היטלר.
רק היה מישהו שזרק מילה על נאצים,והיא אמרה שנרחיב על זה בהמשל.
בכל מקרה אני אהבתי!
שלא נדבר על חבר שלי שרוצה להכין על הסיפור הזה סרט!? ::)

alon b
29-10-05, 12:57
אצלנו לא דחפו כל שנייה את היטלר.
רק היה מישהו שזרק מילה על נאצים,והיא אמרה שנרחיב על זה בהמשל.
בכל מקרה אני אהבתי!
שלא נדבר על חבר שלי שרוצה להכין על הסיפור הזה סרט!? ::)

אני דיי בטוח שהאהבה תעבור, כאשר תצטרך ללמוד את עשרים ומשהו הרמזים , על כך שהסיפור הוא אלגוריה של השואה.

דוד
29-10-05, 21:33
העבד - איך?

כדאי לקרוא, או שפשוט ללכת לפי העמודים שבהם מופיע התשובות*?

* יש שאלה, ובסופה מופיע מספר העמוד/ים שיש בהם את התשובות. זה חוסך לי קריאה של כל הספר.

הוא די נחמד, אהבתי דווקא.

בסופו של דבר כל ספר של בשביש-זינגר מגיע לאותו דבר.

Andrea Pirlo
05-11-05, 15:31
אחרי שאלפים הבטיחו שיעשו זאת, קם לציון גואל.
נכתב ספר על הקסטל!!

הביקורות לא ממש קשורות. ישוב ליד ירושלים. יש לישוב הזה יותר מדי משמעות בספר שאפילו לא יזכירו את שמו. >:(

http://mitos.us/Book/BookFocus.asp?ID=144299

[hr]

תנו ביקורות על החדש של דן בראון: 'מבצר דיגיטלי' , ובלי ספוילרים. אחרי שקראתי את כל האחרים שלו, אני כולי ציפיה.

Mighty Max
05-11-05, 17:05
יאיר, הספר מאוד 'דן בראוני', יש בו את כל המאפיינים של הספרים שלו, ואם אהבת את שלושת הקודמים (למרות שהוא כתב את מבצר דיגיטלי קודם, משום מה בעברית הוא יצא רק אחרי צופן דה-וינצ'י, מלאכים ושדים ונקודת ההונאה), אתה תאהב גם את זה. האמת היא שההתחלה די אפורה הייתי אומר, וקצת קשה להכנס לספר (שלא כמו בפרנויה או ברודף העפיפונים, למשל, ששם אתה נדבק לספר כבר מהעמוד הראשון) אבל עם העמודים זה רק הולך ומשתפר.. שוב, אז כמו שאמרתי, אם אהבת ת'קודמים של בראון, תאהב גם את זה.

Andrea Pirlo
09-11-05, 22:48
מייטי מקס (מה שמך?) אחלה הקדמה נתת לי. מדוייקת לחלוטין! בדיוק הדברים שחשבתי אחרי שקראתי את הספר המדהים הזה.

ספר מרתק להפליא, קשה לי לזכור את עצמי קורא בכזו התעניינות גם את צופן דה וינצ'י. ספר ענק.

מטרה הבאה-ג'ון גרישם 'הברוקר'. רצוי עצות למי שיש, אגב עפ השמועה אומרים שזה מן 'צופן דה וינצ'י' על איטליה של ג'ון גרישם שמנסה סטייל חדש. דן בראון יצר תקדים ספרותי? תראו איזו נהירה אל הסגנן (ובצדק!, כן ירבו!). כמעט שנה שלא קראתי ג'ון גרישם, סוף-סוף לחזור לסופר הראשון שקראתי את ספריו.

אולי מאוחר יותר את 'רודף עפיפונים': הגיע הזמן אחרי כה הרבה תשבוחות ששמעתי.

Guy1
09-11-05, 23:05
הספרים של בתיה גור (סדרת מיכאל אוחיון, כל השישה: רצח בשבת בבוקר, מוות בחוג לספרות, לינה משותפת, המרחק הנכון, רצח בדרך בית לחם, רצח מצלמים), תענוג :-*

לעומת זאת- עקרון הארבעה, הספר הכי גרוע שקראתי, לפחות בטווח הזכרון שלי (שזה אומר מכיתה א' פלוס מינוס)

NivC
09-11-05, 23:28
אל תגזים גיא, עקרון הארבעה לא משהו בכלל אבל אין צורך להגזים במסקנות שלך. אני קורא את מוסיקת המקרה של פול אוסטר..אני באמצע וזה חביב...

לייזר
10-11-05, 01:11
כבר כתבתי והתראתי על הספר הזה בעבר, עוד לפני שיצא התרגום שלו לעברית. עקרון הארבעה הוא חרא של ספר, פשוטו כמשמעו. אני מתחרט על כל רגע שבזבזתי בקריאתו , כי אני יודע שאלו 5 שעות מחיי שאני לעולם לא אקבל בחזרה.

Guy1
10-11-05, 01:16
כבר כתבתי והתראתי על הספר הזה בעבר, עוד לפני שיצא התרגום שלו לעברית. עקרון הארבעה הוא חרא של ספר, פשוטו כמשמעו. אני מתחרט על כל רגע שבזבזתי בקריאתו , כי אני יודע שאלו 5 שעות מחיי שאני לעולם לא אקבל בחזרה.
צודק.
בדרכך שלך- *>עקרון הארבעה
לא מתקרב בכלל לצופן דה וינצ'י (אגב ספר חביב אבל קראתי הרבה הרבה הרבה יותר טובים ממנו)

Mighty Max
10-11-05, 01:29
יאיר, קודם כל שמי מקס. שנית כל, בקשר ל'ברוקר', מאוד רציתי לקרוא אותו, התקציר נראה ממש מעניין, אבל אז שמעתי מלא ביקורות רעות על הספר, אז החלטתי לוותר ביינתיים. במקום קראתי את ה'שותף', גם כן של גרישם, שממנו מאוד נהניתי ולפי דעתי אחד הטובים שלו..

אולי מאוחר יותר את 'רודף עפיפונים': הגיע הזמן אחרי כה הרבה תשבוחות ששמעתי.

לא מאוחר יותר, עכשיו! פשוט ספר מדהים (לפי דעתי, בכל אופן). מאוד שונה, מאוד מיוחד, פשוט http://forum.sportenter.co.il/YaBBImages/thumbup.gif !

לייזר
10-11-05, 01:35
יאיר, קודם כל שמי מקס. שנית כל, בקשר ל'ברוקר', מאוד רציתי לקרוא אותו, התקציר נראה ממש מעניין, אבל אז שמעתי מלא ביקורות רעות על הספר, אז החלטתי לוותר ביינתיים. במקום קראתי את ה'שותף', גם כן של גרישם, שממנו מאוד נהניתי ולפי דעתי אחד הטובים שלו.. לא מאוחר יותר, עכשיו! פשוט ספר מדהים (לפי דעתי, בכל אופן). מאוד שונה, מאוד מיוחד, פשוט http://forum.sportenter.co.il/YaBBImages/thumbup.gif !

1) רודף העפיפונים הוא ספר מעולה.
2) קראתי את 'הברוקר'. לא טוב (על כמה ספרים של גרישם אפשר באמת לומר את זה? 2-3?) אבל גם לא רע. אם לשאול מונח מעולם הגולף - זה בדיוק PAR.

Andrea Pirlo
10-11-05, 02:13
שכנעתם אותי (לא קשה, אה?). אני אקרא קודם כל את 'רודף עפיפונים'. אבל יש לי בעיה חמורה, לפני שאני קורא אותו אני רוצה לבדוק משהו:
הספר עצמו נוגע לאפגניסטאן (עד כמה שאני זוכר מהביקורות). אחרי 'הזאהיר' ו-'הקארדינל מהקרמלין' הבטחתי לעצמי שאני אתרחק מספרים שנוגעים איכשהו לאפגניסטן. רק תגידו לי שזה ספר מתח, שאני לא אוכל להוריד את העיניים ממנו, זו בקשתי.

'הברוקר'- אני גם שמעתי ביקורות לא משהו, מהתקציר נראה שזה סגנון חדש של ג'ון גרישם. אני אקרא אותו, אולי מאוחר יותר.

אפרופו ג'ון גרישם (הסופר האהוב עלי)- אם מישהו באמת לא קרא עדיין את 'מוריד הגשם', 'משחק המושבעים' שיטוס לקרוא אותם. על הישנים יותר (עת להרוג וכו'...) עשו סרטים, וכך כבר נהרסה ההנאה מהם במידה מסויימת. פרקליט רחוב אגב, הוא הספר הכי גרוע של גרישם מעולם לדעתי, ספר שגורף מחמאות גדולות יחסית לאחרים.

מקס, יש לך דעה על דין קונץ('מר רצח', 'האשמה'...)?

Mighty Max
10-11-05, 15:35
רודף העפיפונים: בהתחלה - המון פרטים על אפגניסטן: נופים, אנשים, ריחות ומה לא? ככל שמתקדמים העמודים, כך גם גובר המתח והעניין (למרות שזה לא מתח כמו בספרים של גרישם ובראון, למשל. זהו מתח מסוג אחר), והפרטים הנוגעים לאפגנטיסטן הולכים ופוחתים. עד שאתה מגיע לאמצע בערך, ואז אתה עושה בדיוק את הדרך ההפוכה, הפרטים על אפגניסטן הולכים ומתרבים, אבל, המתח רק ממשיך לעלות ולעלות.

מקס, יש לך דעה על דין קונץ('מר רצח', 'האשמה'...)?

לא ממש.. :-X

Mighty Max
12-11-05, 00:13
למי שמעוניין בספר קצת אחר: הפרמטה / ניקולסון בייקר. :-* - במלוא מובן הסמיילי.

Guy1
13-11-05, 03:18
http://www.mitos.co.il/Images/BookPics/35-259b.jpg

http://www.mitos.co.il/Images/BookPics/35-1083b.jpg

http://www.mitos.co.il/Images/BookPics/35-692b.jpg

http://www.mitos.co.il/Images/BookPics/32-11609b.jpg

מרים רות, האמא של הספרים שלמעלה ושל עוד כמה ספרי ילדים נפלאים, שאני, לפחות, גדלתי עליהם, נפטרה הערב בשיבה טובה, והיא בת 96. יהי זכרה ברוך. :(

14
13-11-05, 05:23
יהי זכרה ברוך.

קראתם את צופן דה וינצ'י ?

אתם ממליצים עליו ?

לייזר
13-11-05, 14:31
יהי זכרה ברוך.

אתם ממליצים עליו ?

אני אשאל אותך שאלה - התשובה שלך היא ההמלצה שלי: האם קראת פחות מ10 ספרים בשנתיים האחרונות?

Alvaro Recoba
13-11-05, 15:48
'מסביב לעולם בשמונים יום'

עוד מישהו קרא את הספר המרתק הזה ? אחד הספרים הטובים שקראתי.

Andrea Pirlo
13-11-05, 17:33

אתם ממליצים עליו ?

כן.

בחום.

Haifa Til'l i Die
02-12-05, 21:43
http://www.ibooks.co.il/images_products/11320910b.jpg

ענק.

Caesar Adriano
02-12-05, 23:17
מישהו קרא את הספרים: אבא עשיר, אבא עני?
ולפרוש צעיר לפרוש עשיר?

Andrea Pirlo
02-12-05, 23:36
עומר המלצתי עליו כאן.

ספר באמת גדול.

14
03-12-05, 03:22
אין בספריה את הספר צופן דה וינצ'י
התחלתי לקרוא את זכרונתייה של גיישה בעקבות צאת הספר
נספר חוויות שאני ייסים לקרוא.

TamTam
31-12-05, 13:38
הארי פוטר והנסיך חצוי הדם
:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

בר ביטון
01-01-06, 18:11
יש לי עבודה להגשה בספרות,ואני צריך לבחור ספר מהרשימה הזאת:
1.קילמוטר ויומיים לפני השקיעה.
2.טרז מחכה לאות.
3.אני רובוט.
4.מראות מצחיקות.
5.שנה ליד הים.
6.פרא אציל.
7.מוות בחוג לספרות.
8.ניקולס ניקלבי.
9.מצבים עצבניים.
10.הירושימה סיפורם של שישה ניצולים.
11.רודף העפיפונים.
12.שליחותו של הממונה על משאבי אנוש.
13.הצטלבויות.
14.פרפרים בגשם.
15.יונים בטרפלגר.
16.חיי פיי.
17.המערה.
18.כעפעפי שחר.
19.כובע זכוכית.
20.יסמין.
21.משקפת הענבר.
22.הנעלמים.
23.קול ראשון.

מתוך כל הרשימה הענקית הזאת,למישהו יש ספר ממומלץ?
ואם אפשר לדעת קצת רקע על הסיפור זה יהיה מעולה!
תודה מראש.
:-*

שי
01-01-06, 20:37
11.רודף העפיפונים.

אם זה אכן הסיפור על החברים באפגניסטן, זה אחד הספרים הטובים ביותר אי פעם שקראתי.

סיימתי אותו ביומיים.

בר ביטון
01-01-06, 21:27
הוא מאת חוסיני חאלד.
אני מניח שזה כן הסיפור.
בכל מקרה אם הבוס ממליץ אני לוקח!
8)

Caesar Adriano
01-01-06, 23:19
פיי סבבה להיות תלמיד היום. הכריחו אותי לקרוא ספרים משעממים מוות. אבל אף פעם לא קראתי ספר במסגרת שיעוריי ספרות והוצאתי 88 בבגרות.

רודף העפיפונים, בגדול. אתה תהנה ממנו.

לייזר
01-01-06, 23:30
11.רודף העפיפונים.
16.חיי פיי.
22.הנעלמים.

מהמצוין אל הטוב.

Messi-10
01-01-06, 23:59
22.הנעלמים.

סיימתי אותו לא מזמן, ממליץ לך לנסות אותו פשוט ספר מצוין!

בר ביטון
02-01-06, 03:02
עפי הרוב,הלכתי על רודף העפיפונים.
מחר אני יקח אותו,מקווה להנות!

kiziFJ
02-01-06, 09:46
אל תכלילו את כל התלמידים.
לי בחיים לא נתנו בחירה בשעורי ספרות, ומכריחים אותי לקרוא ספרים משעממים במיוחד.

נהנים משום מה לראות אותנו סובלים.

ReD DeViLs
02-01-06, 19:19
קח את אני רובוט, רק אם הסרט מבוסס עליו ואין לך כוח לקרוא ספר עכשיו ותוכל להתבסס על נושא הסרט

TamTam
02-01-06, 22:32
לכל מי שקרא את צופן דה וינצ'י, הגביע הקדוש נמצא מתחת לפירמידה הזאת בלובר או לא? (זה משגע אותי, את אחי ואת החברים שלי, אף אחד מאיתנו לא בטוח בזה).

ואם לא אז איפה הוא בדיוק?

לייזר
02-01-06, 22:35
הגביע הקדוש לא קיים.

TamTam
02-01-06, 22:38
הגביע הקדוש לא קיים.

אז זאת הייתה המצאה של האבירים האלה כדי לשחד את הכנסייה?
ומה היה הסוד שעליו הגן המיסדר אם כך? בשביל מה מתו כל ארבעת האנשים האלה? (סליחה שאני מטמטם אותך אבל זה פשוט דברים שאני ועוד כמה אנשים לא כל כך מבינים בעקבות הספר).

sukun
02-01-06, 23:01
צופן דה וינצ'י Is Total Bullshit

http://news.nana.co.il/Article/?ArticleID=155111&sid=16

סוף פסוק אם תתעצל לקרוא :

צופן דה-וינצ'י מתבסס על הרבה דברים, אבל לא על עובדות. לא רק שמר בראון מתייחס אל הקוראים שלו כאילו הם מטומטים, הוא גם באמת מטמטם אותם. הוא מאכיל את הציבור הרחב בעובדות שבמקרה הטוב הן לגמרי בלתי-מבוססות, ובמקרה הרע הן פשוט שקרים. הוא מקדם את הבורות, ועושה על זה כסף.

לייזר
02-01-06, 23:25
שלא יטרח לקרוא, הביקורת הזו היא בולשיט הרבה יותר גדול מהספר.

ילד בן חמש עם אינטרנט יכול לראות את הפרצות בשטויות שהוא כתב. פופוליסט זול.

sukun
02-01-06, 23:36
פרצות מה?

מעניין שיש לזה אזכורים בכל הרשת.
אבל בסדר, אני יודע מה אתה רוצה.

http://www.contenderministries.org/discrepancies/davincicode.php

http://www.aboutbibleprophecy.com/davinci.htm

http://www.catholiceducation.org/articles/persecution/pch0058.html

עריכה : עוד -

http://www.lisashea.com/hobbies/art/general.html

http://www.leaderu.com/focus/davincicode.html

http://www.livescience.com/history/050524_davinci_code.html

The only book you should read
: http://www.amazon.com/gp/product/1586170341/qid=1136234810/sr=2-1/ref=pd_bbs_b_2_1/002-5317819-1167251?s=books&v=glance&n=283155

לייזר
02-01-06, 23:58
פרצות מה?

נו, באמת.

אני אצטט את הגאון ברשימה של טעויות לפי ראותו:

כדי לקבל אומדן של כמות השגיאות בספר, פתחתי אותו בעשרים עמודים אקראיים. מצאתי בהם לא פחות מתריסר שגיאות גסות שמוצגות כעובדות.

אנסה לתת כמה דוגמאות בלי לגלות יותר-מדי מהעלילה:
1) כוכב-הלכת ונוס לא משרטט מחומש מושלם בשמים.
2) היחס בין גובהו של אדם לגובה הטבור שלו אינו 1.6.
3) האולימפיאדה לא נחגגה לכבוד אפרודיטה (ונוס), אלא לכבוד זאוס אולימפיאס.
4) תאורם של הטמפלרים כבנאים ואדריכלים נוגד לחלוטין את העדויות ההסטוריות, ואינו אלא נסיון גס לקשר אותם עם הבונים החופשיים.
5) מנזר סיון (שתורגם בטעות למסדר ציון), המסדר הסודי העתיק שעם נשיאיו נמנו ניוטון, הוגו, ולאונרדו דה-וינצ'י, הוקם למעשה במאה העשרים, בשנת 1956.
6) הכנסיה לא העלתה על המוקד חמשה-מליון נשים בהאשמת כישוף. מספר הקורבנות המוערך של ציד המכשפות הידוע הוא בין שלושים לארבעים אלף. מתוכם לא כולם היו נשים, ולא כולם נשרפו.
7) האופוס-דאי אינו מסדר של הכנסיה הקאתולית, ואין בו נזירים (חלק משמעותי מהעלילה מתבסס על העובדה הזו).

7) האופוס-דאי שייך לכנסיה הקטולית ויש להם נזירים (הם מכחישים זאת באתר הרשמי שלהם על ידי ציון העובדה שהמסדר פונה לאדם הפשוט ואינו מחייב התנזרות, אבל אין הדבר מונע את קיומם של הנזירים במסדר עצמו).
5) מסדר סיון מרשם בצרפת כמוסד רשמי ב1956. העבר שלו לוטה בערפל, אבל אף אחד לא מכחיש את קיומו קודם לכן (פרט לחברנו המרפרף).
2) אני לא זוכר מה כתוב בספר, אבל - 1.618 לגבי הרוב האבסולוטי של האוכלוסיה. במקרה הטוב הוא תפס אותו על פסיק.
1) אחת לחמש שנים ,דווקא כן.

אבל בסדר, אני יודע מה אתה רוצה.

http://www.contenderministries.org/discrepancies/davincicode.php

http://www.aboutbibleprophecy.com/davinci.htm

http://www.catholiceducation.org/articles/persecution/pch0058.html

כן, ידעת מה אני רוצה - משהו רציני ומנומק.

לצטט את האתרים של הכנסיה בתגובה זה כמו לשאול את די-קאניו מה הוא חושב על מוסוליני, אבל זה דווקא מתקבל - יש בספר טעויות. אני מעולם לא טענתי שדן בראון כתב משהו טוב - הדעה שלי על הספר נכתבה כאן בעבר והיא לא טובה במיוחד - אבל להגדיר את הספר כבולשיט מוחלט ברמה הירודה בה הליצן הזה שופט אותו? זה כבר מגוחך.

בראון מחפף (וגם טועה) לעיתים. החמור שקופץ מעל הפופיק שלו כדי לנסות ולעשות על חשבונו קופה הוא חרטטן הרבה יותר גדול.

The only book you should read
: http://www.amazon.com/gp/product/1586170341/qid=1136234810/sr=2-1/ref=pd_bbs_b_2_1/002-5317819-1167251?s=books&v=glance&n=283155

שני דברים:

1) למה ספר שמנסה להפריך ספר אחר הוא הקריאה היחידה שצריכה לעניין מישהו? הספר הזה חסר תועלת ללא המקור.

2) אני אצטט תגובה מאותו הקישור, כי היא מבטאת את מה שאני חושב בצורה מצוינת:

It is a fictional book you are trying to disprove. Why dont you take on Barney's coloring book next?

זה FICTION, פאקינג FICTION. מי שכותב ספרים כאלה יוצא מנקודת הנחה שכל הקוראים של הספר הזה מטומטמים.

Andrea Pirlo
03-01-06, 00:13
הגדולה של דן בראון היא שהוא מערבב את הדימיון עם המציאות, וגורם להכל להראות אמיתי.

למה שזה יעניין מישה, שיכול לעשות על ספר המתח הנפלא הזה כסף?

רוצים עובדות? יש לי ספר נפלא בבית על אוירודינמיקה!

sukun
03-01-06, 00:26
כן, ידעת מה אני רוצה - משהו רציני ומנומק. לצטט את האתרים של הכנסיה בתגובה זה כמו לשאול את די-קאניו מה הוא חושב על מוסוליני

נכון, אבל מוזר שלא ציטטת את שלושת האתרים האחרים שהבאתי(שלא קשורים לכנסיה).

7) האופוס-דאי שייך לכנסיה הקטולית ויש להם נזירים (הם מכחישים זאת באתר הרשמי שלהם על ידי ציון העובדה שהמסדר פונה לאדם הפשוט ואינו מחייב התנזרות, אבל אין הדבר מונע את קיומם של הנזירים במסדר עצמו).
5) מסדר סיון מרשם בצרפת כמוסד רשמי ב1956. העבר שלו לוטה בערפל, אבל אף אחד לא מכחיש את קיומו קודם לכן (פרט לחברנו המרפרף).
2) אני לא זוכר מה כתוב בספר, אבל - 1.618 לגבי הרוב האבסולוטי של האוכלוסיה. במקרה הטוב הוא תפס אותו על פסיק.
1) אחת לחמש שנים ,דווקא כן.

בלדד לא המציא את הגלגל, וגם לא את הרשימה שהוא עצמו תירגם והעתיק.
תסתכל בליניקים שרשמתי, תמצא שם רשימות שונות ורשימות דומות.
אם שלושה מקורות מצביעים לך על אותה הטעות - יש טעות.

בכל מקרה, לא קריטי, ואין שום טעם לעבור פריט פריט מהסיבה הפשוטה ש :

זה FICTION, פאקינג FICTION

! הלוואי והעולם כולו היה יודע את זה.
לדאבוני כל מי שהכרתי שקרא את הספר היה משוכנע שכל מה שנכתב בוא הוא אמת,
וזה אך ורק בגלל שבראון עצמו מקטלג את הספר כרומן(פיקשן), אבל מצד שני אומר שall descriptions of documents and secret rituals are accurate.

אם דן בראון פשוט היה אומר את האמת, אז לא היה אכפת לי מעובדות, דיוקים או וואטאבר, גם אולי הייתי אוהב את הספר ותולה תמונות שלו בחוצות העיר.
הוא רק חייב להפסיק עם העמדת הפנים.
זה כל מה שמעלה לי את הסעיף.

מי שכותב ספרים כאלה יוצא מנקודת הנחה שכל הקוראים של הספר הזה מטומטמים.

וכמה הוא צודק..
לא מרגיז אותך לראות חצי עולם מתעוור על ידי העובדות שהוא מציג?
נוצר לך כאן דור חדש של בורות מול העיניים.
מה כבר ביקשתי, להטיל קצת ספק במה שאתה קורא?

נ.ב. מצטער על כל העריכה.

לייזר
03-01-06, 00:52
נכון, אבל מוזר שלא ציטטת את שלושת האתרים האחרים שהבאתי(שלא קשורים לכנסיה).

מה מוזר בכך שהגבתי לרשימת הקישורים שלך לפני שערכת אותה? בהודעה המקורית שלך הופיעו רק שלושת הקישורים המצוטטים.

בלדד לא המציא את הגלגל, וגם לא את הרשימה שהוא עצמו תירגם והעתיק.

וגם אתה לא מגלה לי את אמריקה עכשיו. קראתי את כל הזבל הזה לפני שנתיים. אני יודע בדיוק מהן הטעויות של בראון. בלדד אידיוט.

תסתכל בליניקים שרשמתי, תמצא שם רשימות שונות ורשימות דומות.

יש סיכוי טוב שאני אמצא שם את רשימת המכולת שלי מלפני שבועיים, מה זה משנה, כשאתה בא בגישה מצחיקה כזו:

אם שלושה מקורות מצביעים לך על אותה הטעות - יש טעות.

שלושה מקורות, אה?

http://www.rense.com/general21/was911mossad.htm

http://www.apfn.org/apfn/WTC_summary.htm

http://www.gordonthomas.ie/104.html

הלוואי והעולם כולו היה יודע את זה.
לדאבוני כל מי שהכרתי שקרא את הספר היה משוכנע שכל מה שנכתב בוא הוא אמת,
וזה אך ורק בגלל שבראון עצמו מקטלג את הספר כרומן(פיקשן), אבל מצד שני אומר שall descriptions of documents and secret rituals are accurate.

זה כל מה שמעלה לי את הסעיף.

היסטוריונים מקצועיים עושים טעויות גדולות ממנו וזוכים לפחות ביקורת. העובדה שהוא הצליח לדחוף כל כך הרבה פרטים לספר שלו, מבלי שהוא יאבד כיוון ספרותי, היא הצלחה כבירה.

וכמה הוא צודק..
לא מרגיז אותך לראות חצי עולם מתעוור על ידי העובדות שהוא מציג?

לא, אני דיברתי על מי שכתב את הספר עליו אתה המלצת באמזון. אותי הרבה יותר מרגיז לקרוא אותך ממליץ על ספר שמנסה לפסול את מה שדן בראון כתב עם ביקורת לא רלוונטית ונוטפת ארס מחד גיסא, ועם שטויות כמו da Vinci במקום Da Vinci מאידך גיסא. אם הספר של בראון הוא thriller אקראי עם שגיאות עובדתיות, אז הניסיון האומלל הזה להפריך אותו הוא בזבוז של נייר, שיכל להועיל הרבה יותר בשירותים.

וכל העולם יהיה הרבה יותר בריא אם הוא יאמץ לחיקו את כל מה שבראון כתב. על כל שטות וטעות (מי ישמע כל שאר הפרסומים בעולם מדויקים?) יש מאה אמיתות תרבותיות ואנושיות שהרבה אנשים לא יודעים.

נוצר לך כאן דור חדש של בורות מול העיניים.

אני מכיר עשרות אנשים שהתחילו לקרוא רק בזכות הספר הזה. נוצר לי דור שלם של אנשים שידעו להרים עוד ספרים וגם ידעו לקרוא דברים אחרים, שישכילו אותם הרבה יותר, בעקבות הספרון של בראון.

בדיוק כמו הארי פוטר - זה מכרה זהב תרבותי.

מה כבר ביקשתי, להטיל קצת ספק במה שאתה קורא?

ביקשת לפסול ספר כבולשיט מוחלט על סמך כמה חסרונות בו.

שגיא
03-01-06, 00:57
אם זה אכן הסיפור על החברים באפגניסטן, זה אחד הספרים הטובים ביותר אי פעם שקראתי.

סיימתי אותו ביומיים.

אין ספק שרודף העפיפונים הוא אחד הספרים היותר טובים שקראתי בחיים. ספר מ-ע-ו-ל-ה. מאוד טעון רגשית ונוגע במקומות שלא ידעתם שקיימות אצלכם.

לגבי צופן דה-וינצ'י, היו כמה תוכניות שהפיקו ה BBC ונשיונל ג'יאוגרפיק (אם אני לא טועה) שקבעו (שוב, אם אני זוכר נכון) שאין בסיס לכל לרוב הדברים שאותם הזכיר דן בראון בספר. כך או כך, זה סיפור מרתק, קראתי אותו ונהנתי ממנו. האספקטים הדתיים לא ממש מעניינים אותי.

sukun
03-01-06, 01:28
ילד בן חמש עם אינטרנט יכול לראות את הפרצות בשטויות שהוא כתב. קראתי את כל הזבל הזה לפני שנתיים. אני יודע בדיוק מהן הטעויות של בראון. בלדד אידיוט. שלושה מקורות, אה?

http://www.apfn.org/apfn/WTC_summary.htm

http://www.gordonthomas.ie/104.html

רגע, אני לא מבין, בהתחלה אתה אומר שלבלדד יש פרצות בשטויות שהוא כתב, אחר כך אתה אומר לי שאתה יודע בדיוק מהן הטעויות של בראון, ואז אתה שוב מנסה להוכיח שאין לו טעויות?
יש טעויות, או שהכל שטויות?

בוא ניקח את אחת העובדות שבלדד מציג שכתובה גם באתרים האחרים :
לספר מתח משנת 1982: דם קדוש, גביע קדוש - תשעים אחוז מהתיאוריה שמוצגת בצופן נלקחה מהספר הזה. אפילו שמו של סיר טיבינג - אחת הדמויות הראשיות בספר - מבוסס על שמם של מחברי דם קדוש. זו התיאוריה של הצופן, אבל נראה שגם העלילה לא ממש מקורית

הספר קיים, מה יקרה אם תקרא אותו ותגלה שבאמת העלילה יותר מקצת דומה? גם אז בראון יישאר קדוש בשבילך?

לא, אני דיברתי על מי שכתב את הספר עליו אתה המלצת באמזון. אותי הרבה יותר מרגיז לקרוא אותך ממליץ על ספר שמנסה לפסול את מה שדן בראון כתב עם ביקורת לא רלוונטית ונוטפת ארס מחד גיסא, ועם שטויות כמו da Vinci במקום Da Vinci מאידך גיסא. אם הספר של בראון הוא thriller אקראי עם שגיאות עובדתיות, אז הניסיון האומלל הזה להפריך אותו הוא בזבוז של נייר, שיכל להועיל הרבה יותר בשירותים.

אתה מפריך טעות בטעות של מישהו אחר?

שוב, זה לא משנה כמה הספר טוב מבחינה ספרותית וכמה הנאה הוא מספק לך, העובדה היא שהמחבר ללא שמץ של חרטה מציין שכל העובדות והתיאורים לקוחים מן המציאות.
זה פשוט לא נכון.
אם דן בראון לא היה בוחר לקטרג את ספרו כ אמין למקור, אז כפי שאמרתי, אני יקים לו מזבח.

אני מכיר עשרות אנשים שהתחילו לקרוא רק בזכות הספר הזה. נוצר לי דור שלם של אנשים שידעו להרים עוד ספרים וגם ידעו לקרוא דברים אחרים, שישכילו אותם הרבה יותר, בעקבות הספרון של בראון.

נוצר לך דור שלם של אנשים שידעו להרים עוד ספרים וגם ידעו לקרוא דברים אחרים, שישכילו אותם הרבה יותר, בעקבות הספרון של בראון. שקר אחד גדול.
מזכיר לך משהו?

לייזר
03-01-06, 01:50
ואז אתה שוב מנסה להוכיח שאין לו טעויות?

איפה? מצא גיבוי למה שכתבת עכשיו או למד לקרוא לפני שאתה מתחיל לכתוב שטויות.

הספר קיים, מה יקרה אם תקרא אותו ותגלה שבאמת העלילה יותר מקצת דומה? גם אז בראון יישאר קדוש בשבילך?

זה הזמן לצטט את רוד חוליט: אם לסבתא שלי היה זין, היא הייתה סבא שלי

1) בלדד לא קרא את הספר הזה
2) אתה לא קראת את הספר הזה
3) אתה שולח אותי לקרוא אותו, כשאתה מתבסס על דברים של מישהו שאחר שלא קרא אותו...

אין לך מושג מה יש בספר הזה, בלדד קרא את הכריכה שלו ואני בכלל לא התייחסתי לזה בזמנו, אבל מכיוון שאתה מתעקש: השם של טבינג לקוח כרפרנס פתוח, בדיוק כמו שהשם של הנמר ב'חיי פיי' לקוח מסיפור של אדגר אלן פו. בראון שאב השראה מהספר הנל ואין בכך שום דבר פסול.

בלדד גם מציין שהספר ההוא התבסס - בין השאר - על הפרוטוקולים של זקני ציון, שזה שקר ברור: הספר הזה מעלה שאלות, סברות ותאוריות לגבי מספר נושאים, והמחברים שלו בשום רגע לא טענו שדבריהם הם אמת צרופה: אך ורק תאוריות. אחד הנושאים שהם מעלים הוא המקור לאותם פרוטוקולים. וזהו.

כאמור - בלדד (אני אתקן את עצמי - מי שמעתיק מהוויקיפדיה רשימה שלמה על עיוור ומעלה אותה תחת השם הזה) אידיוט, ואתה רץ בעקבותיו.

אה - ועוד משהו קטן - לפני שאתה שולח אותי לקרוא ספרים, קרא אותם בעצמך, טוב?

4) מתי אמרתי שבראון קדוש או משהו שדומה לכך? אתה ממשיך לחרבש.
5) מה הרלוונטיות של השטויות המגובבות האלה של בלדד למה שכתבתי?

אתה מפריך טעות בטעות של מישהו אחר?

לא, אני אומר לך לא לדחוף לאנשים חרא כתחליף לחרא.

נוצר לך דור שלם של אנשים שידעו להרים עוד ספרים וגם ידעו לקרוא דברים אחרים, שישכילו אותם הרבה יותר, בעקבות הספרון של בראון. שקר אחד גדול.
מזכיר לך משהו?

היחס בין העובדות לבדיות בספר של בראון שווה לזה בתאורית קשר לגבי יהודים ומגדלי התאומים? כל הכבוד, אתה גאון! ::)

sukun
03-01-06, 02:33
איפה? מצא גיבוי למה שכתבת עכשיו או למד לקרוא לפני שאתה מתחיל לכתוב שטויות.

נסביר לך לאט-לאט.
בתחילת הדיון כתבת שלבלדד יש פרצות בשטויות שהוא כתב
אחכ רשמת אני יודע בדיוק מהן הטעויות של בראון - אם נתייחס למה לנושא שאנחנו מדברים עליו - לספר יש טעויות שאתה יודע עליהן ומודה בקיומן.
זה בלבד מספיק להראות על ניגוד. תחליט - או שכן או שלא.

1) בלדד לא קרא את הספר הזה
2) אתה לא קראת את הספר הזה
3) אתה שולח אותי לקרוא אותו, כשאתה מתבסס על דברים של מישהו שאחר שלא קרא אותו...

לא טענתי שקראתי הספר הזה או שיש לי מושג בו.
כנראה שהוא היה חשוב מספיק כדי שיתבעו את דן בראון על גניבה ספרותית.
http://www.cbsnews.com/stories/2005/10/28/entertainment/main994755.shtml
אולי קראת אותו, אולי הכל שם מופרך, אבל יש עוד אינספור טעויות ועובדות לא נכונות שאתה בסיסטמטיות מתחמק מהן לאורך כל השיחה.
אגב, למה אתה בטוח כל כך יודע שבלדד לא קרא אותו?
הוא אמר שהוא לא קרא את מורשת דה-וינצ'י, הספר השני שמוזכר שם.

בראון שאב השראה מהספר הנל

Alas, the whole basis of The Da Vinci Code—the discovered parchments of Rennes-le-Château, relating to the alleged Priory of Sion—were part of a hoax perpetrated by a man named Pierre Plantard. Plantard commissioned a friend to create fake parchments which he then used to concoct the bogus priory story in 1956. (See Carl E. Olson and Sandra Miesel, The Da Vinci Hoax, 2004.)

מבוסס על מתיחה אחת גדולה, פשוט נפלא.

לא, אני אומר לך לא לדחוף לאנשים חרא כתחליף לחרא.

עדיין לא ברור לי למה הקטנת את הA.
בכל מקרה הספר הובא רק כדי לבסס את הטענה שהספר של דן בראון מלא בטעויות, לא למתוח ביקורת ספרותית ולזרוק חרא.

היחס בין העובדות לבדיות בספר של בראון שווה לזה בתאורית קשר לגבי יהודים ומגדלי התאומים? כל הכבוד, אתה גאון!

כאן יעשו הכל למען מטרה מסוימת.
וכאן יעשו הכל למען מטרה אחרת.

זה מתחיל בקנטינות, ונגמר בבנקים

כל התנגדותך והדיון שנוצר סובב אך ורק סביב זה שאינך מסכים לקבל את זה שספר שהסב לך הנאה בקריאתו ומקובל לחשוב עליו שהוא איכותי מבוסס על תרמית אחת גדולה.

TRUTH HURTS.

לייזר
03-01-06, 03:10
נסביר לך לאט-לאט.
בתחילת הדיון כתבת שלבלדד יש פרצות בשטויות שהוא כתב
אחכ רשמת אני יודע בדיוק מהן הטעויות של בראון - אם נתייחס למה לנושא שאנחנו מדברים עליו - לספר יש טעויות שאתה יודע עליהן ומודה בקיומן.
זה בלבד מספיק להראות על ניגוד. תחליט - או שכן או שלא.

הבנתי, לא לימדו אותך לקרוא ולהבדיל בין דברים קטנים לגדולים. אני אעבור חזרה לעברית לבני 12 שאני משתמש בה בשאר הפורום (למענך עם רווחים כפולים):

יש בספר טעויות , אבל הטעויות שעליהן מורה הציטוט אותו הבאת הן קטנוניות במיוחד ולכן לא עושות עימו צדק. הכתיבה של בלדד מגמתית מאוד ולכן לא צריך לקבל אותה כנכונה . בשום רגע לא התייחסתי לספר כטוב או מדויק לחלוטין מבחינה עובדתית , להיפך : התייחסתי אליו עוד בתגובתי הראשונה כבולשיט ובהמשך כחרא . במשך כל הדיון הזה אתה מייחס לי חיבה ואהדה לספר ולסופר , ללא שום מילה שכתבתי לזכותם. אתה לא יודע לקורא ולכן צריך להמנע מלכתוב .

אתה ממשיך לדון בדברים שאין לך מושג בהם - פלגיאט זה משהו בו מאשימים כמעט כל סופר שמצליח למכור כמות נכבדת של ספרים, על נושא שמישהו אי פעם דן בו בעבר. מדובר בתביעה נפוצה מאוד בכל עולם הבידור והאומנות - את בריטני ספירס תבעו על הסינגל הראשון שלה חמישה אנשים שונים. אם וכאשר הוא יצא אשם - תציין זאת והדבר יהיה רלוונטי.

עד אז - זה יהיה שווה ערך לכך שתוגדר כרוצח בגלל שמתנהל נגדך משפט על רצח. שמעת פעם על כך שאדם הוא חף מפשע עד אשר יוכח אחרת?

אבל יש עוד אינספור טעויות ועובדות לא נכונות שאתה בסיסטמטיות מתחמק מהן לאורך כל השיחה.

לא התעלמתי מדבר, אתה שוב מקשקש.

אגב, למה אתה בטוח כל כך יודע שבלדד לא קרא אותו?

כי רשימת הטעויות שלו מועתקת מילה במילה מהוויקיפדיה, כשהסדר הכרונולוגי של הטענות נשמר במלואו. בלדד השוחי הוא מישהו שיודע לחפש בגוגל/וויקיפדיה, לא יותר מכך.

מבוסס על מתיחה אחת גדולה, פשוט נפלא.

אתה בכלל יודע מה הרלוונטיות של זה לעלילה? אתה מבין איזה חלק זה מכל הסיפור של הספר?

כל התנגדותך והדיון שנוצר סובב אך ורק סביב זה שאינך מסכים לקבל את זה שספר שהסב לך הנאה בקריאתו ומקובל לחשוב עליו שהוא איכותי מבוסס על תרמית אחת גדולה.

תמשיך לקשקש.

אני הגדרתי בדיון הזה את הספר הזה כחסמבה למבוגרים והנאה רגעית, חולפת ונשכחת, והמלצתי על ספרים אחרים כחלופה אליו. אבל מהן עובדות בשביל האג'נדה שלך? סתם עוד משהו שאפשר להתעלם ממנו.

קדימה, תמשיך בשלך. תספר לי שהספר של בראון מקביל לתאוריות קונספירציה על היהודים ומגדלים התאומים, הבטן שלי מתחילה לכאוב מרוב צחוק.

TRUTH HURTS

ILLITERACY HURTS MUCH MORE, YOU MUST KNOW

Peter Pan
03-01-06, 04:55
סיימתי היום לקרוא את הספר רקוויאם גרמני של עמוס אילון, ואני חייב לומר שמדובר באחד הספרים התיעודיים הטובים ביותר בנמצא.
הספר מדבר על יהודי גרמניה, בין השנים 1743-1933, ואת התהליך הארוך ורב המשקל שהם עברו, ממיעוט חסר זכויות עד לכזה אשר השתלב בחברה הגרמנית, השתלבות שהביאה בסופו של דבר לנפילתו, עקב גל לאומנות חדש אשר הציב את גרמניה ערב עליית הנאצים לשלטון(כשצריך לייחס לכך גם את המצב הכלכלי הקשה באותה עת, את הרצון של האזרחים לנקום על חוזה וורסאי ועל הכמיהה למנהיג חזק ככל הנראה).
עלייתה ונפילתה של יהדות גרמניה מתוארת בצורה מופלאה, עם הרבה סימבוליות(קטע הפתיחה וקטע הסיום לדוג'), והקביעה, המעט מסוייגת יש לאמר, שהאומה היהודית מצאה לה את זאת הגרמנית כמן אח תאום, ובזכות זה הצליחה להפרות את עצמה בצורה כל כך רחבה בגרמניה של אותן שנים. קביעה נוספת שמוזכרת בספר, ומצוטטת עי המשורר הדגול היינריך היינה, קובעת ששתי האומות הללו הן אומות הצדק והמוסר של העולם, קביעה שנשמעת מאוד מוזר, 130 שנים בערך לאחר מכן.

עושה רושם שאילון החליט לכסות כרך יריעה ארוך במיוחד, דבר אשר עלול היה להפוך את הספר לגדוש בפרטים וחסר סיפורים ותובנות בעלי ערך. אך הוא הצליח במשימתו, באופן יחסי, תוך שימוש בשפה עשירה, גם אם לא יותר מדי עשירה, ומשעשעת(קראתי את המקור, כלומר בשפה האנגלית).
אני ממליץ לכל אחד הרוצה לקרוא על צחוק הגורל של יהודי גרמניה, על תפקידם במהפכות התרבות שעברו עליה ועל סיומה המר של אותה מערכת יחסים מפרה,לרכוש את הספר הזה ולהיות שבוי על ידו לאורך זמן, גם במהלך הקריאה וגם דרך המחשבות שעולות לאחריה.

sukun
03-01-06, 11:47
יש בספר טעויות , אבל הטעויות שעליהן מורה הציטוט אותו הבאת הן קטנוניות במיוחד ולכן לא עושות עימו צדק.

מילות הפתיחה של הספר המקורי :

All descriptions of artwork, architecture, documents, and secret rituals in this novel are accurate
(מתחת למילה FACT מודגשת)

תגיד מה שתגיד, תסביר איך שאתה רוצה, Truth is - They Are not.
לא אי דקויות וטעויות פה ושם - אלא טעויות ושקרים על גבי שקרים שהוכחו היסטורית ומכל בחינה אחרת כלא נכונים.
השגיאות והשקרים מתגמדים לעומת העובדה שבכלל כל הרעיון של הספר מבוסס על מתיחה זולה.
זה גם מבטל את טיעון הFiction שיוחס לו.

אתה לא יודע לקורא ולכן צריך להמנע מלכתוב .

סליחה, לא למדתי קוראה וכותבה.
לפחות תדייק כשאתה הופך לדמגוג.

עד אז - זה יהיה שווה ערך לכך שתוגדר כרוצח בגלל שמתנהל נגדך משפט על רצח. שמעת פעם על כך שאדם הוא חף מפשע עד אשר יוכח אחרת? אתה בכלל יודע מה הרלוונטיות של זה לעלילה? אתה מבין איזה חלק זה מכל הסיפור של הספר?

כהרגלך, אתה בוחר להתעלם מהרציונל.
אני מציג בפניך עובדות ואתה משיב לי בספקולציות.
לא משנה בכלל איזה מקורות אני אתן לך, אתה ישר תפסול אותם בטיעונים שהם חרא. גם אם כל העולם יצעק לך באוזן משהו מבחינתך הוא לא שווה כלום.
כן לייזר, רק אתה יודע.
עם הלוגיקה שלך כדור הארץ לא מסתובב על צירו, השמש זורחת ממערב, ומכבי תל אביב כדורסל לא שולטת בליגה כבר 40 שנה.
תמשיך לשכתב את ההיסטוריה איך שבא לך, זה גורם לך להיראות טוב.

אתה בכלל יודע מה הרלוונטיות של זה לעלילה? אתה מבין איזה חלק זה מכל הסיפור של הספר?

אני יודע, וכל העולם יודע שזה תעלול אחד גדול, זה נחשף לא אתמול ולא שלשום.
דן בראון כמו כותבי הספר דם קדוש, גביע קדוש פשוט קופץ על הגל כשיש לו בראש רק מחשבה ומטרה אחת.
$$$
כולם אוהבים להאמין בקונספירציות.
אבל אולי בשבילך זה לא מספיק, אתה יודע אחרת.

קדימה, תמשיך בשלך. תספר לי שהספר של בראון מקביל לתאוריות קונספירציה על היהודים ומגדלים התאומים, הבטן שלי מתחילה לכאוב מרוב צחוק.

קיוויתי שתבין לבד, נו טוב.
לא הקבלתי את הספר של בראון לתאוריות קונספירציה כאלה ואחרות, אתה מנסה בצורה נואשת להדביק לי כתם בכדי שתוכל לבסס את שגיאותיך ההמוניות בצורה קלה יותר.

דיברת על הבנת הנקרא מקודם, בוא אני אלמד אותך קצת הבנת הנקרא :
מזכיר לך משהו?

הקונספירציה שהבאת - שקר המוני.
הספר של דן בראון - שקר המוני.

זוהי ההשוואה היחידה שעשיתי בנוגע לשני הדברים.
לא טענתי שזו אותה המשוואה, ולא אמרתי שהם שווים ביחס כפי שניסית לייחס לי.

אבל כבר הגדרת את זה יותר טוב ממני : פופוליסט זול, כתיבה מגמתית
מעניין לדעת כמה אנשים אתה מפיל בפח באמצעות כתיבתך המלבבת והנלוזה.

ILLITERACY HURTS MUCH MORE, YOU MUST KNOW

If ignorance is bliss, you must be ecstatic

לייזר
03-01-06, 12:34
תגיד מה שתגיד, תסביר איך שאתה רוצה,

לא אמרתי שום דבר לגבי זה וגם לא התווכחתי עם זה - אתה מדבר עם עצמך?

לפחות תדייק כשאתה הופך לדמגוג.

אל תשחק בתיקוני לשון - אתה יחסת לי טענה שמעולם לא אמרתי ואתה ממשיך להתווכח איתה, כי מה שבאמת אמרתי כנראה נשגב מבינתך. תלמד לקרוא או שתפסיק לכתוב.

אני מציג בפניך עובדות ואתה משיב לי בספקולציות

אתה מציג בפני את העובדה שנגד דן בראון הוגשה תביעה על הפרשת זכויות יוצרים, עם זה אף אחד לא מתווכח, אבל אתה בוחר להסיק מכך שהפרת זכויות יוצרים אכן קרתה בפועל, שזה בולשיט: באותו קישור שהבאת מתוארת תביעה כזו שנדחתה כבר.

הספקולנט כאן הוא אתה. העובדה היחידה שהצגת כאן היא שמתנהל נגדו משפט. משם המשכת לאין עשן בלי אש מגוחך.

עם הלוגיקה שלך כדור הארץ לא מסתובב על צירו, השמש זורחת ממערב, ומכבי תל אביב כדורסל לא שולטת בליגה כבר 40 שנה.
תמשיך לשכתב את ההיסטוריה איך שבא לך, זה גורם לך להיראות טוב

אני אומר שאדם שמתנהל נגדו משפט חף מפשע עד אשר יוכח אחרת. אתה אומר שהוא אשם. ואחרי זה אתה אומר שאני נראה רע? ;D

לא משנה בכלל איזה מקורות אני אתן לך, אתה ישר תפסול אותם בטיעונים שהם חרא. גם אם כל העולם יצעק לך באוזן משהו מבחינתך הוא לא שווה כלום.
כן לייזר, רק אתה יודע.

אתה ממשיך לקשקש. אם תחזור לתחילת הדיון תוכל לראות שאני אפילו קיבלתי את הסייגים של האתרים הקטוליים לגבי הספר. הדברים היחידים שאני פסלתי כאן כחרא זה את מה שאילתר לו בלדד השוחי ואת הטענה שלך שאדם העומד למשפט הוא בהכרח אשם בדבר עבירה. משהו אומר לי שלא רק אני יודע את החלק האחרון וכבר אמרתי שכל ילד בן חמש יכול לעשות את אותו המחקר האינטרנטי של בלדד, בלי לכתוב את השטויות שלו.

יש סיכוי שתפסיק לייחס לי דברים שמעולם לא אמרתי?

אני יודע, וכל העולם יודע שזה תעלול אחד גדול, זה נחשף לא אתמול ולא שלשום.דן בראון כמו כותבי הספר דם קדוש, גביע קדוש פשוט קופץ על הגל כשיש לו בראש רק מחשבה ומטרה אחת.
$$$
כולם אוהבים להאמין בקונספירציות.
אבל אולי בשבילך זה לא מספיק, אתה יודע אחרת.

במילים אחרות: אתה לא יכול לענות על השאלה שלי, אז אתה מתחיל להתפלסף ולעשות רוח. להביא טורבינה להודעה הבאה שלך כדי שנתחיל להפיק כאן חשמל?

לא הקבלתי את הספר של בראון לתאוריות קונספירציה כאלה ואחרות, אתה מנסה בצורה נואשת להדביק לי כתם בכדי שתוכל לבסס את שגיאותיך ההמוניות בצורה קלה יותר.

אני לא צריך להדביק לך כתמים - אתה עושה עבודה מספיק טובה גם בלי עזרתי בכך שבכל הודעה אתה אונס את הודעותי ומייחס לי דברים שמעולם לא אמרתי.

דיברת על הבנת הנקרא מקודם, בוא אני אלמד אותך קצת הבנת הנקרא :

אני מצפה בקוצר רוח לשיעור בעברית ממך, למרות שבניגוד אליך אני לא כותב באני יעשה, אבל ניחא - בוא נראה מה יש לך להציע!

הקונספירציה שהבאת - שקר המוני.
הספר של דן בראון - שקר המוני.

אני מצר על הספקנות שלי מקודם, אפילו טבעת צמד מילים חדש: שקר המוני!

אני אמנם לא מכיר אותו, אבל אני בטוח שהוא מוצא דרך לגשר את הפער שבין ספר עלילתי עם שגיאות עובדתיות לתאורית קשר לגבי פיגוע המוני, כל מה שנדרש זה קצת LSD.

אבל כבר הגדרת את זה יותר טוב ממני : פופוליסט זול, כתיבה מגמתית

כן, אני הגדרתי כך את בלדד השוחי, אבל אחרי המאמצים העילאים שלך בעיוות דברי הגיע תורך לזכות בתואר, אלא אם יש לך מטבע לשון מיוחדת וחדשנית כדי לתאר את עצמך, אחרי שבכל הודעה והודעה הדבקת לי דעות ומילים שמעולם לא הוצאתי ממקלדתי.

מעניין לדעת כמה אנשים אתה מפיל בפח באמצעות כתיבתך המלבבת והנלוזה.

אנשים כמוך שמים רגל לעצמם ונופלים ראש לתוך בריכה ריקה: ברגע בו התחלת לייחס לי דברים שלא כתבתי, כדי שיהיה לך נוח לך להתווכח איתם, הרמת דגל לבן והתחלת לחרבן על הפורום.

אולי יום אחד תלמד לקרוא ולהגיב לדברים בהקשר בו הם נכתבו, עד אז - בהצלחה בלימודי הקלישאות באנגלית. אני יכול להפנות אותך לכמה ספרים משעשעים אם תרצה - ואל תדאג, אני לא מסוג האנשים שמפנים אחרים לספרים שהם לא קראו!

Monty
03-01-06, 18:23
קח את אני רובוט, רק אם הסרט מבוסס עליו ואין לך כוח לקרוא ספר עכשיו ותוכל להתבסס על נושא הסרט

הסרט לא תואם את הספר, הספר הוא בכלל אוסף סיפורים קצרים ואין בו עלילה שהיא רציפה. בלי קשר, ספר נחמד מאוד שתמיד כדאי לקרוא.

Caesar Adriano
03-01-06, 20:36
איך ההזדמנות האחרונה של הרלן קובן?

sukun
03-01-06, 22:16
לא אמרתי שום דבר לגבי זה וגם לא התווכחתי עם זה - אתה מדבר עם עצמך?

לאורך כל הדיון אתה אומר שישנן טעויות מינוריות בספר, ואני מוכיח לך אחרת.

יש בספר טעויות , אבל הטעויות שעליהן מורה הציטוט אותו הבאת הן קטנוניות במיוחד

תמשיך להתעלם.

אל תשחק בתיקוני לשון - אתה יחסת לי טענה שמעולם לא אמרתי ואתה ממשיך להתווכח איתה, כי מה שבאמת אמרתי כנראה נשגב מבינתך. תלמד לקרוא או שתפסיק לכתוב.

איזו טענה יחסתי לך? הדבר היחידי שלאורך כל הדיון אני מנסה להוכיח הוא שהספר של דן בראון מלא בשגיאות וטעויות. אתה בחרת להתעלם מזה לקחת את הדיון למקומות אחרים.

אתה מציג בפני את העובדה שנגד דן בראון הוגשה תביעה על הפרשת זכויות יוצרים, עם זה אף אחד לא מתווכח, אבל אתה בוחר להסיק מכך שהפרת זכויות יוצרים אכן קרתה בפועל, שזה בולשיט: באותו קישור שהבאת מתוארת תביעה כזו שנדחתה כבר.

:D

אני מציף אותך כאן באתרים עם רשימות מפורטות על הטעויות הפאטאליות שמצויות בספר ואתה אומר שהעובדה היחידה שאני מביא היא התביעה שהוגשה נגדו?! בחיי, אתה גדול!

אתה ממשיך לקשקש. אם תחזור לתחילת הדיון תוכל לראות שאני אפילו קיבלתי את הסייגים של האתרים הקטוליים לגבי הספר.

אז למה אתה ממשיך להתווכח?
מהפוסט הראשון שלי בנושא אני רק מנסה להראות שבספר יש טעויות מוכחות, מה, פתאום אתה מסכים?

אני אומר שאדם שמתנהל נגדו משפט חף מפשע עד אשר יוכח אחרת. אתה אומר שהוא אשם. ואחרי זה אתה אומר שאני נראה רע?

נורא קשה לך לקלוט :

דן בראון אשם.
אני מציג בפניך כל השיחה עובדות שדן בראון משקר וטועה, אבל מבחינתך הוא עדיין חף מפשע! ;D

במילים אחרות: אתה לא יכול לענות על השאלה שלי, אז אתה מתחיל להתפלסף ולעשות רוח. להביא טורבינה להודעה הבאה שלך כדי שנתחיל להפיק כאן חשמל?

לא יכול לענות לך על השאלה?
כבר שמתי לב שהבנת הנקרא היא לא הצד החזק שלך.

אתה בכלל יודע מה הרלוונטיות של זה לעלילה? אתה מבין איזה חלק זה מכל הסיפור של הספר

אני יודע, וכל העולם יודע שזה תעלול אחד גדול, זה נחשף לא אתמול ולא שלשום

שאלת שאלה - נתתי לך תשובה מנומקת.

אז אתה מתחיל להתפלסף ולעשות רוח

להתפלסף? להתפלסף? מאיפה לעזאזל הבאת את זה?
הצגתי לך את העובדה שידועה לעולם כולו בדבר המתיחה שעליה מתבסס הספר ואתה אומר שאני עושה רוח?
Priceless!

תמשיך לשכתב את דבריי איך שאתה רוצה ולהתעלם ממה שבאמת חשוב - זה עובד לך מצוין.

אחרי שבכל הודעה והודעה הדבקת לי דעות ומילים שמעולם לא הוצאתי ממקלדתי.

אתה מתבלבל, אתה היית זה שהכניס לי רעיונות ומילים שלעולם לא כתבתי.
החל מההשוואה לספר של דן בראון לקונספירציה(שאתה עדיין מנסה להיאחז בה בכוח), עד לזה שאני הוא זה שמעוות את ההיסטוריה.
לא רק שאתה מייחס לי דברים שלא אמרתי, אתה גם מסיט את הדיון לדברים משניים ולא רלוונטיים.

אנשים כמוך שמים רגל לעצמם ונופלים ראש לתוך בריכה ריקה: ברגע בו התחלת לייחס לי דברים שלא כתבתי, כדי שיהיה לך נוח לך להתווכח איתם, הרמת דגל לבן והתחלת לחרבן על הפורום.

תראה לי בדיוק מה ייחסתי לך שלא כתבת, אני מצפה לזה בקוצר רוח.
לאורך כל הדיון אתה מתעלם מהעובדות שאני מביא לך בדבר הטעויות המצויות בספר, למרות שזה כל מה שרציתי להראות וטענתי מהרגע הראשון שהתייחסתי לנושא.
אתה לא מאמין לי, נכון? תביט שוב בהודעה הראשונה שאני כתבתי בנושא.

כי הוא מלא בשגיאות, שקרים, ומה לא.

רק על זה הדיון היה צריך להתנהל.
אתה משכת אותו לכיוונים אחרת בגלל שידעת שאני צודק.
נמאס לי כבר לומר לך את זה כי אתה בין כה וכה לא מקשיב.
בסדר, האמת מדברת בעד עצמה.
אבל כבר אמרתי לך, העקיצות הסופר - שנונות שלך מחביאות את התוכן הריק של הודעותיך וגורמות לך להיראות הרבה יותר ממה שאתה באמת.
תמשיך לעשות את זה על הילדים בני 12 שאתה כל כך אוהב, עליהם זה עובד מצוין.

אני לא מסוג האנשים שמפנים אחרים לספרים שהם לא קראו!

אני זה שייחס לך דברים שלא אמרת, נכון?

לא הפנתי אף אחד לקרוא שום ספר(לא, The only book you should read היא לא הפנייה, כבר הסברתי לך), ואתה ממשיך בשלך לשכתב את ההיסטוריה ולדחוף לי מילים לתוך הפה.

אבל הדיון הזה כבר מיצה את עצמו.
גם אם אני יכתוב לך כאן בפונט 72 שיש שגיאות חמורות בספר אתה לא תראה אותן. נוח לך יותר להתמקד בתפל וללכת סחור סחור במקום לנסות לנגוד את העובדות שאני מביא לך כאן לאורך כל השיחה.
אבדה לי כבר התקווה שתשנה את יחסך ושסופסוף תגיב לדברים בצורה ישירה לדברים שמציגים בפניך.
אם היית קצת מתבגר ומוותר קצת על הכבוד הוירטואלי שלך אולי היינו מצליחים להגיע לאנשהו, אבל זו הייתה בחירה שלך להתעסק בשטויות ולא להתייחס למהות האמיתית של הדיון ולמה שאמרתי.
לכן זה מיותר שאני ימשיך לענות להודעותיך החלולות.
אבל גם מזה אתה תתחמק באמצעות פניני החוכמה הססגוניים שלך, כולנו כבר יודעים.

לייזר
04-01-06, 01:46

בדיוק כמו כל הספרים שלו. קראתי, די נהנתי, שכחתי.

[hr]

מיז:

ושוב פעם - הטעויות שאתה מציין הן אחוז קטן מסך כל המידע המועיל שיש בספר שהוא כן נכון. כשאני שואל אותך על החשיבות של טעות אחת ספציפית אתה מתלהם ומתחיל לזעוק על עלילה ענקית - כי תשובה אין לך. טעויות פאטאליות אתה צועק, שקר המוני אתה ממציא, אבל את העובדה שביחס לסך כל התוכן זה אכן מינורי את לא יכול להפריך -אז מה אתה עושה? ממשיך לדחוף לי מילים לפה:

אני מציג בפניך כל השיחה עובדות שדן בראון משקר וטועה, אבל מבחינתך הוא עדיין חף מפשע!

איפה אמרתי שהוא חף משפע? אתה כותב אחרי שאתה שותה חומצה או משהו?

אני מניח שהעובדה שהציטוט הקודם הוא עוד משהו, שמעולם לא כתבתי או אפילו רמזתי אליו, מבטלת את הצורך ברשימה מקיפה כתגובה לזה:

תראה לי בדיוק מה ייחסתי לך שלא כתבת, אני מצפה לזה בקוצר רוח.

נכון?

כי הוא מלא בשגיאות, שקרים, ומה לא.

הוא לא טוטאל בולשיט כי השגיאות שלו הן חלק יחסי לא גדול מסך כל התוכן שיש בספר - יש בו יותר מידע מועיל ונכון מאשר שגוי ומטעה. אני רושם את זה כבר פעם שלישית בדיון הזה וכל פעם מחדש אתה מפציץ בתשובה מגוחכת יותר ויותר. התגובה הראשונה שלך הייתה השוואה לתאורית הקשר של התאומים. בפעם השניה צעקת שאני אוהב את בראון. עכשיו כבר אמרת שכל העולם יודע בלה בלה בלה. תמשיך!

כל שאר הדברים שיחסתי לי - ניסיונות להגיב על ספר שאני אוהב, אהדה לסופר וכו' - הם הטוטאל בולשיט. לאורך כל הדיון הזה אתה מאשים אותי בכך שאני מדבר מתוך אג'נדה אישית, בזמן שההודעות שלי בפורום הזה מוכיחות את ההיפך המוחלט, אבל אתה בעצמך עושה זאת - אתה שונא את הספר ואתה החלטת להקיא את כתב האישום שלך נגדו עלי, למרות שהרוב המוחלט של הדברים שאתה אומר לא רלוונטי למשהו שכתבתי. אתה שוב פעם זורק עלי את הקישורים הללו של הכסניה הקטלוית, למרות שאני כלל לא התווכחית איתם. אם אתה רוצה להוציא את העצבים שלך על משהו - למד איגרוף. אם כל מה שאתה רוצה זה לצעוק לעולם עד כמה אתה לא אוהב את דן בראון: לך לפורומים ספרותיים.

חלק מהמידע בספר שגוי, חלק גדול יותר הוא נכון. ההצגה של המידע מערבבת בין ההנחות שהסופר מעניק לדמויות לעובדות (שגם הן שגויות לעיתים, כדי שלא תקיא עוד ערימה של זבל מרוב התרגשות) שהוא מציג באקספוזיציה לדיונים מסוימים יש קו דק ומעורפל, ואף על פי כן: הספר ברובו מועיל ונכון.

תמשיך לעשות את זה על הילדים בני 12 שאתה כל כך אוהב, עליהם זה עובד מצוין.

אני לא רואה שום סיבה שתרומם את עצמך מעל לילדים בני 12. פגשתי ילדים בגיל הזה שיודעים לקרוא ולהגיב לעניין, אפילו בפורום הזה, שזה משהו שעוד לא זכיתי לראות ממך. אני חייב לציין - קלישאות באנגלית זה משהו שעוד לא זכיתי לראות מהם, למרות שאני לא בטוח אם זה צריך להרשם לזכותך.

FreakaZoid
04-01-06, 01:51
אני חייב להודות שזה משעשע.
:)

Max
04-01-06, 02:23
מה אתם חושבים על The Princess Bride ואיפה אני יכול להשיג אותו? ;)

לייזר
04-01-06, 02:24
מה אתם חושבים על The Princess Bride ואיפה אני יכול להשיג אותו? ;)

היה לי אותו פעם, השאלתי אותו ממישהו, אבל החתולה השתינה עליו... :o :-[

Peter Pan
04-01-06, 02:31
אני חושב שמדובר בספר חביב וקליל, שאפשר להישאב אליו בקלות, למרות שבסופו של יום הוא לא מעניק לך משהו יוצא דופן. אני נהניתי לקרוא אותו, אך מאז לעולם לא ייחסתי לו חשיבות או שחשבתי עליו(למעט במהלך הסרט המבוסס עליו).

sukun
04-01-06, 02:34

אני אומר שאדם שמתנהל נגדו משפט חף מפשע עד אשר יוכח אחרת.
מה לעזאזל זה אמור להביע אם לא זה?
מה גם שטרחת לציין שכל ילד בן חמש עם אינטרנט יכול לראות את הפרצות בשטויות שהוא כתב. עכשיו אתה בא ומודה שיש לו טעויות, מינוריות ככל שיהיו הן עודן שם.
זה אבסורד.
כל הטיעון שאני דוחף לך מילים לפה הוא פשוט שגוי.

התגובה הראשונה שלך הייתה השוואה לתאורית הקשר של התאומים.

אתה מעז לדבר איתי על הבנת הנקרא? תחזור אחורה ותסתכל שוב התגובות שלי.

כל שאר הדברים שיחסתי לי - ניסיונות להגיב על ספר שאני אוהב, אהדה לסופר וכו' - הם הטוטאל בולשיט.

בעצמך אמרת שהספר פתח לאחרים עולם ספרותי חדש ונתן להם הזדמנות להכיר דברים חדשים שהם לא הכירו לפני כן.

כאן מתבטאת אהדתך לספר. דעתך משוחדת רק בגלל העובדה הזאת, לא בגלל הספר עצמו.

לאורך כל הדיון הזה אתה מאשים אותי בכך שאני מדבר מתוך אג'נדה אישית, בזמן שההודעות שלי בפורום הזה מוכיחות את ההיפך המוחלט, אבל אתה בעצמך עושה זאת - אתה שונא את הספר ואתה החלטת להקיא את כתב האישום שלך נגדו עלי, למרות שהרוב המוחלט של הדברים שאתה אומר לא רלוונטי למשהו שכתבתי. אתה שוב פעם זורק עלי את הקישורים הללו של הכסניה הקטלוית, למרות שאני כלל לא התווכחית איתם. אם אתה רוצה להוציא את העצבים שלך על משהו - למד איגרוף. אם כל מה שאתה רוצה זה לצעוק לעולם עד כמה אתה לא אוהב את דן בראון: לך לפורומים ספרותיים.

לאורך כל הדיון אני מנסה להראות את השגיאות שמצויות בספר, צריך להיות עיוור כדי לא לראות את זה.
מדוע אתה מתעקש להטפל לאתרים של הכנסיה הקטולית? יש עוד 666 ליניקים אחרים שהבאתי שלא מקושרים לשום דבר.

תסביר לי בבקשה איך העובדה שהpriory of sion היא הונאה סותרת את התוית הזו? היא לא.

אין שום טעם שאני אתאמץ ואביא לך אתרים\ספרים\ארכיאולוגים שיראו לך את האמת, כי כמו שעשית עד עכשיו - אתה פשוט תפסול את כולם בבוז האופייני לך.

אני לא רואה שום סיבה שתרומם את עצמך מעל לילדים בני 12. פגשתי ילדים בגיל הזה שיודעים לקרוא ולהגיב לעניין, אפילו בפורום הזה, שזה משהו שעוד לא זכיתי לראות ממך.

באופן טבעי - נורא קשה לי לא להתחפר באדמה ולרדת לרמה שלך, אבל עשית בדיוק מה שידעתי וציפיתי שתעשה, כך שאין לי שום סיבה להיגרר להקנטות שלך ולכתוב בדיוק מה שכתבתי בהודעתי האחרונה :

אם היית קצת מתבגר ומוותר קצת על הכבוד הוירטואלי שלך אולי היינו מצליחים להגיע לאנשהו, אבל זו הייתה בחירה שלך להתעסק בשטויות ולא להתייחס למהות האמיתית של הדיון ולמה שאמרתי.
לכן זה מיותר שאני ימשיך לענות להודעותיך החלולות.
אבל גם מזה אתה תתחמק באמצעות פניני החוכמה הססגוניים שלך, כולנו כבר יודעים

אני אתן לך עוד קלישאה אחת באנגלית, כדי שלא תתאכזב :
Grow Up.

לייזר
04-01-06, 02:47

זה אומר שאני לא מסכים עם הטענה שלך לכך שהוא אשם בהפרת זכויות יוצרים, כפי שרמזת כאן:

http://www.cbsnews.com/stories/2005/10/28/entertainment/main994755.shtml

זו ההתייחסות היחידה שלי אליו כאל אשם/חף מפשע והיא נכונה לחלוטין. אתה עכשיו הוצאת אותה מהקשר ומשתמש בה כדי לנסות ולהצמיד אלי טענה שהוא מעולם לא טעה. אני כתבתי את הדברים הללו בתגובה למשהו אחר לחלוטין (אני מציג בפניך כל השיחה עובדות שדן בראון משקר וטועה, אבל מבחינתך הוא עדיין חף מפשע!) ואתה מנסה להשתמש בהם בצורה מעוררת רחמים. או שאתה ירד לשפל מדהים כדי לנסות ולהמציא טיעון או שאתה טיפש שלא יודע לקרוא.

מה גם שטרחת לציין שכל ילד בן חמש עם אינטרנט יכול לראות את הפרצות בשטויות שהוא כתב.

נכון, כי בלדד העתיק שטויות על עיוור.

עכשיו אתה בא ומודה שיש לו טעויות, מינוריות ככל שיהיו הן עודן שם.

אתה עוד פעם משקר. לא הכחשתי את קיומן של טעויות בשום נקודה שהיא בדיון.

אין לך קמצוץ של אמינות, שקרן עלוב.

כל הטיעון שאני דוחף לך מילים לפה הוא פשוט שגוי.

אבל אתה עשית את זה עוד פעמיים בהודעה הנוכחית, אתה עקבי בדיוק כמו שאתה מטומטם.

אתה מעז לדבר איתי על הבנת הנקרא? תחזור אחורה ותסתכל שוב התגובות שלי.

אחרי ההפגנה המדהימה שלך בהודעה האחרונה, אני אחסוך מעצמי את העונג המפוקפק הזה. מה גם שכחוק - אני לא מוכן לקבל שיעורים בעברית מאנשים שכותבים באני יכתוב.

בעצמך אמרת שהספר פתח לאחרים עולם ספרותי חדש ונתן להם הזדמנות להכיר דברים חדשים שהם לא הכירו לפני כן. כאן מתבטאת אהדתך לספר. דעתך משוחדת רק בגלל העובדה הזאת, לא בגלל הספר עצמו.

אהדתי לספר באה לידי ביטוי בעובדה שאני מציין? אני רוצה את הסמים שלך.

כמובן שלבשר של ההודעה, אותו אפילו צימצמתי מספר פעמים, כדי לא להשאיר לך דברים טפלים להגיב אליהם, לא יכולת להתייחס בתגובה שלך. כתבתי את זה קודם:

הוא לא טוטאל בולשיט כי השגיאות שלו הן חלק יחסי לא גדול מסך כל התוכן שיש בספר - יש בו יותר מידע מועיל ונכון מאשר שגוי ומטעה. אני רושם את זה כבר פעם שלישית בדיון הזה וכל פעם מחדש אתה מפציץ בתשובה מגוחכת יותר ויותר. התגובה הראשונה שלך הייתה השוואה לתאורית הקשר של התאומים. בפעם השניה צעקת שאני אוהב את בראון. עכשיו כבר אמרת שכל העולם יודע בלה בלה בלה. תמשיך!

ואני מוסיף: עכשיו, בפעם הרביעית, אתה דחפת לי עוד מילים לפה.

אני אתן לך עוד קלישאה אחת באנגלית, כדי שלא תתאכזב :
Grow Up.

מתוחכם כמו חזיר יבלות ומקורי כמו רובוט. לא ציפיתי לפחות!

sukun
04-01-06, 03:17
זו ההתייחסות היחידה שלי אליו כאל אשם/חף מפשע והיא נכונה לחלוטין. אתה עכשיו הוצאת אותה מהקשר ומשתמש בה כדי לנסות ולהצמיד אלי טענה שהוא מעולם לא טעה. או שאתה ירד לשפל מדהים כדי לנסות ולהמציא טיעון או שאתה טיפש שלא יודע לקרוא.

או .. שלא.

הוא חף מפשע משפטית, כן, ברור, לא לזה הייתה הכוונה.
אדם לא חף מפשע כשידוע לכולם שהוא מתבסס על עובדות שקריות, שגיאות, טעויות, וטוען שכולן אותנטיות.

אתה עוד פעם משקר. לא הכחשתי את קיומן של טעויות בשום נקודה שהיא בדיון.
אין לך קמצוץ של אמינות, שקרן עלוב.

ניסית לתת את הרושם שהשגיאות שלו מינוריות, כמעט בלתי נראות.
זה שווה ערך.
מה שגם שאינך יכול לכתוב שילד בן חמש עם אינטרנט יכול לראות את הפרצות בשטויות שהוא כתב. ושבלדד אדיוט באותו הזמן שאתה מודה שהטעויות קיימות.

אבל אתה עשית את זה עוד פעם בהודעה הנוכחית, אתה עקבי בדיוק כמו שאתה מטומטם.

למעט ההודעה הנוכחית שלך, כמעט בכל ההודעות הקודמות שלך אתה התעקשת ליצור את הרושם שאמרתי שהספר ותאוריית הקונספירציה שהבאת הן מבחינת אותו המשקל למרות שכבר בהודעה הראשונה שניסית לעשות זאת הסברתי לך את כוונתי.

אין בך שום שמץ של כנות, צבוע אומלל.

אחרי ההפגנה המדהימה שלך בהודעה האחרונה, אני אחסוך מעצמי את העונג המפוקפק הזה.

אני כחוק לא מוכן להתייחס להצהרות חסרות בסיס.

מה גם שכחוק - אני לא מוכן לקבל שיעורים בעברית מאנשים שכותבים באני יכתוב.

רק תגיד ואני אפנה לך את כל המקום שאתה רוצה בפורום כדי שתוכל לצחוק על כך שלא עשיתי יחידת בגרות אחת במתימטיקה, לשון, היסטוריה, תנך, אזרחות, ושבכלל הפסקתי ללמוד באופן סדיר בכיתה י'.

חשבתי שאתה בלבל אחר.

תמשיך לזלזל ולהקניט כמה שאתה רק רוצה, אם מלכתחילה הייתי יודע שזה כל מה שתעשה לא הייתי טורח להמשיך את הדיון עוד מההודעה הראשונה שלי.

אתה שפל ולא שווה כל יחס.

Peter Pan
04-01-06, 03:22
אתה שפל ולא שווה כל יחס.

אם אתה חושב ככה אז תפסיק להתייחס באמת, ואז אולי הדיון הזה לא ייהרס עם מנטרות חוזרות ונשנות, שנאמרו כבר בפסקה הראשונה שאותה כתבת.
הבנו, הצגת את עמדתך, הוא את עמדתו, בחרתם שלא להסכים. אז אל תסכימו, אבל במקום להידרדר לדיון חסר כל קשר לדיון ההתחלתי, צריך לבחור להפסיק וזהו.

לייזר
04-01-06, 03:43
הוא חף מפשע משפטית, כן, ברור, לא לזה הייתה הכוונה.
אדם לא חף מפשע כשידוע לכולם שהוא מתבסס על עובדות שקריות, שגיאות, טעויות, וטוען שכולן אותנטיות.

אני אמרתי שמעולם לא קראתי לו חף מפשע מהבחינה הספרותית האתית (מספר פעמים), ואתה הבאת את הציטוט שלי לגבי כך שהוא חף מפשע מבחינה משפטית כדי לסתור את דברי. אם ברור לך שלא זו הכוונה, אז למה אתה מוציא את דברי מהקשר? 0/10 בהבנת הנקרא. 10/10 בעשיית רוח.

אבל אחרי זה אתה אומר שאתה לא דוחף לי מילים לפה, זועק על האשמות חסרות בסיס וקורא לאחרים שקרנים. כבר אמרתי לך שאתה תותח? http://forum.sportenter.co.il/YaBBImages/thumbup.gif

ניסית לתת את הרושם שהשגיאות שלו מינוריות, כמעט בלתי נראות.
זה שווה ערך.

אמרתי שהן חלק קטן ביחס למידע הנכון שיש בספר, טענה שאני רושם כאן בפעם השישית כעת, מבלי שתציע משהו - פרט להתלהמויות ריקות ושקרים לגבי - כקונטרה.

מה שגם שאינך יכול לכתוב שילד בן חמש עם אינטרנט יכול לראות את הפרצות בשטויות שהוא כתב. ושבלדד אדיוט באותו הזמן שאתה מודה שהטעויות קיימות.

בטח שאני יכול, ילד בן חמש יכול לבדוק שבאופוס דאי יש נזירים. הוא אידיוט. אין זה פוסל את העובדה, שיש בספר טעויות, אותה אני לא מכחיש מהודעתי הראשונה בדיון (למרות שכמובן הדבקת לי הכחשות כאלה).

התגובה הראשונה שלי: הביקורת הזו היא בולשיט הרבה יותר גדול מהספר, מה שאומר ששניהם בולשיט. בהודעה השני כתבתי את זה:

לצטט את האתרים של הכנסיה בתגובה זה כמו לשאול את די-קאניו מה הוא חושב על מוסוליני, אבל זה דווקא מתקבל - יש בספר טעויות. אני מעולם לא טענתי שדן בראון כתב משהו טוב - הדעה שלי על הספר נכתבה כאן בעבר והיא לא טובה במיוחד - אבל להגדיר את הספר כבולשיט מוחלט ברמה הירודה בה הליצן הזה שופט אותו? זה כבר מגוחך. בראון מחפף (וגם טועה) לעיתים. החמור שקופץ מעל הפופיק שלו כדי לנסות ולעשות על חשבונו קופה הוא חרטטן הרבה יותר גדול.

הפסקה מביעה באופן ברור את הסלידה היחסית שלי מהספר (אתה כמובן המשכת לצעוק שאני אוהב את הסופר ואת הספר ושאני חושב שהם קדושים, כמה מפתיע) ואת ההסכמה שלי לכך שהוא ראוי לביקורת - אבל לא ביקורת ירודה וחובבנית כמו זו של בלדד השוחי.

רק תגיד ואני אפנה לך את כל המקום שאתה רוצה בפורום כדי שתוכל לצחוק על כך שלא עשיתי יחידת בגרות אחת במתימטיקה, לשון, היסטוריה, תנך, אזרחות, ושבכלל הפסקתי ללמוד באופן סדיר בכיתה י'.

ההשכלה שלך מעניינת אותי כקליפת השום, רק אל תנסה ללמד אותי דברים שאתה עצמך לא בקיא בהם - זה הכל. אל תשלח אותי לקרוא ספרים שלא קראת, אל תתייחס להבנת הנקרא שלי, בזמן שאתה לוקח ציטוטים שלי ומוציא אותם מהקשר, וכמובן - אל תתקן את העברית שלי כשאתה חמוש בזו שלך.

אין הודעה אחת בה הכחשתי את קיומן של טעויות בספר (כשם שאין הודעה שלך בה לא האשמת אותי האשמות כזב בנושא). בכל הודעה - ואני כבר כותב את זה בפעם השישית מבלי לקבל ממך רמז לתגובה שפויה (כמה צפוי) טענתי דבר אחד בדיוק:

הספר הוא לא טוטאל בולשיט כי השגיאות שלו הן חלק יחסי לא גדול מסך כל התוכן שיש בספר - יש בו יותר מידע מועיל ונכון מאשר שגוי ומטעה. אני רושם את זה כבר פעם שלישית בדיון הזה וכל פעם מחדש אתה מפציץ בתשובה מגוחכת יותר ויותר. התגובה הראשונה שלך הייתה השוואה לתאורית הקשר של התאומים. בפעם השניה צעקת שאני אוהב את בראון. עכשיו כבר אמרת שכל העולם יודע בלה בלה בלה....

וגם נגמרו לך הקלישאות באנגלית. :'(

sukun
04-01-06, 04:19
אני אמרתי שמעולם לא קראתי לו חף מפשע מהבחינה הספרותית האתית (מספר פעמים), ואתה הבאת את הציטוט שלי לגבי כך שהוא חף מפשע מבחינה משפטית כדי לסתור את דברי. אם ברור לך שלא זו הכוונה, אז למה אתה מוציא את דברי מהקשר? 0/10 בהבנת הנקרא. 10/10 בעשיית רוח.

אבל אחרי זה אתה אומר שאתה לא דוחף לי מילים לפה, זועק על האשמות חסרות בסיס וקורא לאחרים שקרנים. כבר אמרתי לך שאתה תותח?

לי היה ברור שאני מתכוון לא לבחינה המשפטית נטו - אתה בחרת להקטין ראש. 10/10 בעשיית רוח.

אמרתי שהן חלק קטן ביחס למידע הנכון שיש בספר, טענה שאני רושם כאן בפעם השישית כעת, מבלי שתציע משהו - פרט להתלהמויות ריקות ושקרים לגבי - כקונטרה.

הטענה שלך פשוט לא נכונה. לא הצעתי כלום? אולי פספסת את המילה שגיאה.

בטח שאני יכול, ילד בן חמש יכול לבדוק שבאופוס דאי יש נזירים. הוא אידיוט. אין זה פוסל את העובדה, שיש בספר טעויות, אותה אני לא מכחיש מהודעתי הראשונה בדיון (למרות שכמובן הדבקת לי הכחשות כאלה).

התגובה הראשונה שלי: הביקורת הזו היא בולשיט הרבה יותר גדול מהספר, מה שאומר ששניהם בולשיט. בהודעה השני כתבתי את זה:

לא אמרתי שבלדד צדיק ושצריך לקבל את כל מה שהוא כתב ללא בדיקה נוספת. הוא טעה, הוא גם צדק.

הפסקה מביעה באופן ברור את הסלידה היחסית שלי מהספר (אתה כמובן המשכת לצעוק שאני אוהב את הסופר ואת הספר ושאני חושב שהם קדושים, כמה מפתיע) ואת ההסכמה שלי לכך שהוא ראוי לביקורת - אבל לא ביקורת ירודה וחובבנית כמו זו של בלדד השוחי.

הביקורת שלו מאוד לא אובייקטיבית ומלאה באמוציות, אך אין זה אומר שחלק מהעובדות שהוא ציין אינן נכונות.

ההשכלה שלך מעניינת אותי כקליפת השום, רק אל תנסה ללמד אותי דברים שאתה עצמך לא בקיא בהם - זה הכל.

התגובה שבה כביכול ניסיתי ללמד אותך משהו באה אחרי עקיצה קטנה ששילחת לעברי. הייתי צריך לכתוב לך את ההודעה הזאת כבר אז.

אל תשלח אותי לקרוא ספרים שלא קראת, אל תתייחס להבנת הנקרא שלי, בזמן שאתה לוקח ציטוטים שלי ומוציא אותם מהקשר, וכמובן - אל תתקן את העברית שלי כשאתה חמוש בזו שלך.

שוב פעם, שוב פעם אתה מכניס לי מילים לפה? בחייאת זומזום, מספיק!

לא הפנתי אף אחד לקרוא שום ספר(לא, The only book you should read היא לא הפנייה, כבר הסברתי לך), ואתה ממשיך בשלך לשכתב את ההיסטוריה ולדחוף לי מילים לתוך הפה.

לא ברור לי מאיפה אתה מוצא את האומץ לטעון בבוטות שייחסתי לך דברים שלא אמרת כשאתה ממשיך לעשות את אותו הדבר לי.

וגם נגמרו לך הקלישאות באנגלית.

נגמרה לי הסבלנות לבורות האווילית שאתה מקיא על דפי הפורום.

הנורווגי צודק, הדיון הזה מת וכבר נהיה מיותר מהשנייה הראשונה שהחלטת להיטפל לנושאים אישיים ובלתי רלוונטיים במקום לעסוק בנושא המרכזי שעל הפרק.
אין עוד טעם שאני אמשיך(הנה, במיוחד בשבילך :D) להגיב לדברי ההסתה חסרי השחר שלך.

דבריך לא משנים לי במאומה.
אתה מוזמן להאשים, לפסול, לגדף, להשמיץ, להעליב, וללעוג לכל הדברים שכתבתי כאן, או לכל משהו אחר שאתה רוצה.
אני אתנחם בעובדה שהיית עושה זאת ממילא :D .

לייזר
04-01-06, 04:54
לי היה ברור שאני מתכוון לא לבחינה המשפטית נטו - אתה בחרת להקטין ראש.

אם אתה אומר שאתה חשבת אך ורק על הבחינה הספרותית... אז למה השתמשת בדברים שאני כתבתי על הבחינה המשפטית בדיון?

אתה כתבת את הדברים הבאים כשאתה מאשים אותי בכך שאני טוען לכך שהוא חף מפשע מהבחינה הספרותית:

אני מציג בפניך כל השיחה עובדות שדן בראון משקר וטועה, אבל מבחינתך הוא עדיין חף מפשע!

אני אמרתי בתגובה את הדברים הבאים, שכן מעולם לא טענתי שהוא חף מפשע מבחינה ספרותית אתית:

ואז אתה הבאת את דברי לגבי החפות המשפטית שלו כדי לסתור אותי:

האשמת אותי בכך שאני מצדיק את פשעיו הספרותיים של דן בראון, וכשאמרתי לך שאני מעולם לא הצדקתי אותם, לקחת ציטוט שלי שמתייחס לחפות הפשע המשפטית שלו בנושא זכויות היוצרים והדבקת אותו לדיון הספרותי. אחרי כל זה אתה אומר שכוונתך היא משהו ברור. כאן אתה טועה - מה הייתה המטרה שלך כשלקחת את הציטוט שלי והוצאת אותו מהקשרו? אתה אומלל, והעובדה שבין לבין אתה מתלונן על הרמה שלי היא אפילו יותר מצחיקה. ;D

גם בעשיית רוח אתה אפס, מסתבר.

הטענה שלך פשוט לא נכונה. לא הצעתי כלום? אולי פספסת את המילה שגיאה.

לא, לא פיספסתי כלום. אני כותב אתה הטיעון שלי פעם שביעית כעת, למרות שאני יודע שאני לא אקבל ממך שום תגובה מבוססת. כל מה שאתה עושה זה להידבק לדברים שוליים תוך כדי ניסיונות נואשים לייחס לי סובייקטיביות כלשהי:

הספר הוא לא טוטאל בולשיט כי השגיאות שלו הן חלק יחסי לא גדול מסך כל התוכן שיש בספר - יש בו יותר מידע מועיל ונכון מאשר שגוי ומטעה. אני רושם את זה כבר פעם שלישית בדיון הזה וכל פעם מחדש אתה מפציץ בתשובה מגוחכת יותר ויותר. התגובה הראשונה שלך הייתה השוואה לתאורית הקשר של התאומים. בפעם השניה צעקת שאני אוהב את בראון. עכשיו כבר אמרת שכל העולם יודע בלה בלה בלה....

[hr]

לא אמרתי שבלדד צדיק ושצריך לקבל את כל מה שהוא כתב ללא בדיקה נוספת. הוא טעה, הוא גם צדק.

באמת?

http://news.nana.co.il/Article/?ArticleID=155111&sid=16

סוף פסוק אם תתעצל לקרוא :

צופן דה-וינצ'י מתבסס על הרבה דברים, אבל לא על עובדות. לא רק שמר בראון מתייחס אל הקוראים שלו כאילו הם מטומטים, הוא גם באמת מטמטם אותם. הוא מאכיל את הציבור הרחב בעובדות שבמקרה הטוב הן לגמרי בלתי-מבוססות, ובמקרה הרע הן פשוט שקרים. הוא מקדם את הבורות, ועושה על זה כסף.

הכותרת שלך היא שהספר הוא בולשיט מוחלט וכתוכן של ההודעה אתה מביא את הקישור ומצטט ממנו את המסקנה. אין כאן סייגים, אין כאן המלצה למקורות מידע אלטרנטיביים - יש כאן הסכמה מוחלטת וקבלה של כל מה שבלדד השוחי כתב כעבודה מוגמרת. המלצות לבדיקה נוספת אני לא מוצא כאן.

ביקורת שלו מאוד לא אובייקטיבית ומלאה באמוציות, אך אין זה אומר שחלק מהעובדות שהוא ציין אינן נכונות.

ממתי ביקורת סובייקטיבית שיש בה שגיאות היא משהו שצריך להמליץ עליו ולבסס עליו קביעה שספר הוא טוטאל בולשיט?

שוב פעם, שוב פעם אתה מכניס לי מילים לפה? בחייאת זומזום, מספיק!

וואלה (יחד עם עוד האשמות ריקות לגבי אהבתי את בראון!):

--

הדיון הזה מת וכבר נהיה מיותר מהשנייה הראשונה שהחלטת להיטפל לנושאים אישיים ובלתי רלוונטיים במקום לעסוק בנושא המרכזי שעל הפרק.

כתבתי את העמדה שלי כבר שבע פעמים. לא זכיתי לשום התייחסות, פרט להאשמות מטורללות לגבי חיבה אל הספר, הערצה להסופר והמצאות מטורפות לגבי התכחשות לטעויות. נו, כן, היה גם את ההשוואה בין הספר לתאורית קשר לגבי היהודים ומגדלי התאומים, אבל זה לא ממש עובד כתשובה.

Rivaldinio
04-01-06, 12:14
מכל הליצנים שיש ברשת דווקא בחרתם לדון בליצן הקטן שמכנה את עצמו בלדד השוחי? ;D

הרשת מלאה בטעויות ואי-דיוקים בכל תחום ותחום.
טיבם של ליצנים מהסוג המצחיק (כמו זה שהזכרתם) הוא לעיין במגוון הטעויות והאי-דיוקים ברשת ולברור מתוכם את אלה אשר מתיישבים לדעתו.
אם זה גם מהול באנטי-דתיות לשמה - מה טוב.

מה שהליצן השוחי עושה הוא לצמצמם עד כמה שניתן טקסטים שהוא מעתיק ואשר מתאימים לדעתו האישית ובכך למהול טעויות עם אי-דיוקים ועובדות, רק בצורה מתומצתת יותר.

הוא שייך לדור חדש של מפיצי בורות.

לייזר
04-01-06, 15:59
מכל הליצנים שיש ברשת דווקא בחרתם לדון בליצן הקטן שמכנה את עצמו בלדד השוחי? ;D

דיון על ליצן שקוראים לו יוסי או שמוליק הרבה פחות מעניין. שם דבילי מוסיף המון.

Caesar Adriano
05-01-06, 21:58

Peter Pan
06-01-06, 02:53
ספר בשביל להעביר את הזמן, לא משהו מיוחד.

Haifa Til'l i Die
06-01-06, 13:51

פשוט מדהים.
ספר חובה.

sukun
06-01-06, 17:06
סיימתי לקרוא לא מזמן שני ספרים :
א. על פני מיליארד שנה, שלפי מה שהבנתי הוא אחד מהספרים הפחות מפורסמים של רוברט סילברברג. לדעתי היה מעט קצר מדי אבל אהבתי בכל זאת.

ב.דמיאן של הרמן הסה - .. מ ע ו ל ה ! .

בר ביטון
12-01-06, 16:10
לקחתי את רודף העפיפונים ביום שלישי.
ביינתיים סיימתי 230 עמודים.
ספר ענק אני ממש מחכה לסופו!

Caesar Adriano
16-01-06, 21:39
הרלן קובן גדול. אחריי שקראתי את הנעלמים וההזדמנות האחרונה

אני חייב לקנות את החדש...
http://bookme.co.il/Books/Item_Details.aspx?Barcode=362-99999999

לייזר
17-01-06, 14:10
קראתי את זה (Tell No One).

יותר טוב מההזדמנות האחרונה, זה בטוח.

BERNABEU
17-01-06, 14:45
לקחתי את רודף העפיפונים ביום שלישי.
ביינתיים סיימתי 230 עמודים.
ספר ענק אני ממש מחכה לסופו!

ספר מעולה. דווקא הסוף קצת צפוי ולעיתים אפילו די הזוי (אם כבר הגעת למפגש עם עסאף..), אבל בסך הכל ספר חזק ומרתק שקשה לעזוב.

המלצה לספר ממש ממש טוב – 'כפרה' של איאן מקיואן (לא להתייאש בהתחלה, הסבלנות משתלמת).

לייזר
17-01-06, 15:02
המלצה לספר ממש ממש טוב – 'כפרה' של איאן מקיואן (לא להתייאש בהתחלה, הסבלנות משתלמת).

קל מאוד להתיאש מאיאן מקיואן. אהבתי את אמסטרדם שלו (למרות השחיטה של המבקרים) וגם את enduring love (אין לי מושג מה מזה תורגם לעברית ובאיזה שם).

BERNABEU
17-01-06, 15:08
קל מאוד להתיאש מאיאן מקיואן. אהבתי את אמסטרדם שלו.

אבל את כפרה קראת? ספר מעולה בעיני. קצת מרדים בהתחלה אבל בסופו של דבר, כשנכנסים לעניינים, ספר ענק.

Caesar Adriano
17-01-06, 16:44
כפרה, אני נשברתי בערך בעמוד 120... אז מה אתם אומרים כדאי להמשיך?

BERNABEU
17-01-06, 17:00
אל תישבר.
כשתסיים שלח לי הודעת תודה בפרטי.

Antony And The Johnsons - Hope There'S Someone

עכשיו גם ראיתי איזה שיר אתה שומע אז יש לך טעם טוב, תמשיך.
קצת קשה אז נשברים?

לייזר
17-01-06, 17:55
אבל את כפרה קראת? ספר מעולה בעיני. קצת מרדים בהתחלה אבל בסופו של דבר, כשנכנסים לעניינים, ספר ענק.

Atonement, נכון?

לקח לי ימים לנער את עצמי מהחיים של בריאוני (או איך שלא רושמים את השם שלה בשפה הזו), כך שהספר לא החטיא, אבל הפתיחה שלו האטה משמעותית את הקריאה. ספרים של פחות מ400 עמודים בדרך כלל לא שורדים אצלי שבוע, אבל כפרה דרש כמעט שבועיים בגלל הפתיחה - הרבה תאורים יפים, מעמיקים ומעוררי מחשבה, אבל זה היה די אקראי עבורי.

קראת ספרים אחרים שלו (וכאן אני זה שדוחף ספר - Enduring Love)?

BERNABEU
17-01-06, 18:07
קראת ספרים אחרים שלו (וכאן אני זה שדוחף ספר - Enduring Love)?

האמת שלא. איך השם בעברית?

לקח לי ימים לנער את עצמי מהחיים של בריאוני

לך לקח ימים, לרובי הספיק פתק קטן בו הוא חולק מחמאות לאיברים מסוימים בגופה של אחותה של בראוני, כדי לנער את עצמו מהחיים שלה, להיזרק לכלא ואחר כך גם להתגייס בעל כורחו למלחמת העולם הראשונה.

לייזר
17-01-06, 18:23
איך השם בעברית?

אהבה עיקשת (http://www.mitos.co.il/Book/BookFocus.asp?ID=96757)

להתגייס בעל כורחו למלחמת העולם הראשונה.

הזיכרון שלי מחורר, אבל אני די בטוח שזו הייתה מלחמת העולם השניה.

BERNABEU
17-01-06, 18:30
אני די בטוח שזו הייתה מלחמת העולם השניה

צודק כמובן, טעות שלי. לאן נעלמו הסמיילים כשבאמת צריך אותם?

Andrea Pirlo
17-01-06, 23:02
אני מאוכזב, עד כה קראתי את תחילתו של המנכל. קשה לי להאמין שאותו אדם כתב את 'פרנויה'.

בנוסף רכשתי את רודף עפיפונים. החלטתי שאת הטובים משאירי לסוף.

לסיום קניתי ספר שחפצתי בו זמן רב. תורת המשחקים, זהו הספר האחרון שאני הולך לקרוא מן השלושה. זאת מפני שהוא דורש יורת העמקה, אינו ספר קריאה עלילתי.

Mighty Max
17-01-06, 23:18
גרין מייל / סטיבן קינג - וואו. http://forum.sportenter.co.il/YaBBImages/thumbup.gif

יאיר, תודה. :-*

Haifa Til'l i Die
18-01-06, 23:35
שם הצופן: מבצר דיגיטלי.

:o :o :o

Andrea Pirlo
19-01-06, 13:41
שם הצופן: מבצר דיגיטלי.

:o :o :o

הספר הטוב שקראתי. :)

אם עדיין לא סיימת אתה לא מודע לכמות היופי שבו עדיין.

עידכונים מהמנכל: סוף סוף העלילה מתעוררת. סוף סוף פיינדר! :)

NivC
19-01-06, 19:49
אתם מדברים על מבצר דיגיטלי של דן בראון?

Haifa Til'l i Die
20-01-06, 00:41
חיובי בזנטי.
יאיר, אכן סיימתי אותו. זה כל היופי!

התחלתי לקרוא את המנכל , לאחר שסיימתי לקרוא את פרנויה, ולאכזבתי, המנכל קצת איכזב בהתחלה.
לכן השמחה שלך לאור ההתפחתות בספר לא מפתיעה אותי.
מה שכן, לא המשכתי לקרוא את המנכל כי הוא אצל חבר שלי. אני אקרא אותו השבוע.

Ben - Ami
20-01-06, 23:06
שייטת 13 - סיפורו של הקומנדי הימי / מייק אלדר

צוות איתמר - סיירת מטכ''ל, האנשים האימונים המשימות. / אבנר שור

מומלץ בחום רב !!

TamTam
26-01-06, 23:02
אני עכשיו באמצע מדריך הטרמפיטס לגלקסיה, ביינתים אני די מאוכזב.

יש קטעים מצחיקים אבל ספר מוזר מאוד (ועם הרבה טעויות בהדפסה).