PDA

צפה בגרסא המלאה : הליגה ההולנדית :: אייאקס אלופת הולנד לעונת 13\2012!

עמודים : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Ajacied
22-08-06, 15:51
אין להם מה לחפש אצלנו בכלל! בלי שום קשר לרפי ונייג'ל, אין סיכוי שנשחרר אחד מהשחקנים הללו, זו תיהיה כמו ירייה ברגל. אני בטוח שגם ההנהלה שלנו חושבת אותו דבר ואפילו לא תתיחס לזה..

NoamGreen_Ajax
22-08-06, 16:00
כן ובכל זאת חבר שלי שאוהד המבורג כבר מתחיל להדאיג אותי כי הוא פעמיים התקשר אליי וסיפר לי על שתי כתבות שונות בעיתון של המבורג על התקדמות בעניין הזה וושנערכו כבר פגישות.

כנראה שהם הכי רוצים את ג'וני, אבל גם מאוד מעוניינים בבאבל ואורבי.

אני חשבתי לעצמי שזה לא יכול להיות והם מקסימום מתעניינים, בעיקר בגלל שאנחנו לא שופעים בשחקני הגנה וג'וני הוא שחקן חשוב, אימנואלסון גם שחקן הגנה מרכזי ושחקן מעולה וחשוב בכלליות, ורק השנה הוא כבר מקבל מקום של קבע בהרכב אז למה כבר למכור?!
דווקא באבל הוא השחקן עם הכי הרבה סיכוי להימכר, אבל גם הוא מתחיל לקנות את מקומו בהרכב ונראה שהוא מרשים את טן קאטה, אז גם עליו יוותרו סתם ככה (ולא הזכרתי את זה שהוא השחקן הכי טוב בעולם).

אז אחרי ששיתפתי אתכם במה שאני חושב על זה ומה שגם עניתי לו, הוא הוסיף שזה עיתון שידע על עיסקת בולארוז' חודש לפני שהתבצעה כשאף אחד לא האמין לזה...

שוב, אני מקווה שלא הולכים לדפוק את העונה הזאת. חייבים לשמור על הסגל כי העונה הזאת שייכת לנו!! לא רק אני יודע את זה אלא גם קבוצות משאר אירופה. קבוצות מכל מקום כבר מתחילות להתעניין בשחקנים שלנו, אבל אסור להסתנוור פתאום מהכסף שאפשר לקבל! ונשבר לי כבר מהמבורג!!! מי זאת המבורג בכלל?? מה נהיינו חממת שחקנים שלהם?? יותר מכובד שכבר נהיה חממה של מכבי תא... נמאס לי כבר לשמוע אותם מקושרים אלינו, תעיפו אותם כבר ותנו להביא תארים בשקט!

Mokum
22-08-06, 19:08
בנתיים עוד קצת חדשות מפיינורד...טינדאלי חתם בקבוצה. אחרי סרג'יניו גרין יש להם עוד שחקן שהתחיל באייאקס...

אצל PSV יש חדשות בכל הקשור לאוייר ולבלקבורן. הקבוצות הגיעו להסכמה. אוייר והקבוצה האנגלית עדיין במומ.

אצלנו יש חדשות סביב שחילדר. אייאקס הודיעה שהיא מוכנה להשאיל את שחילדר בתנאי שאנחנו יכולים להחזיר את השחקן בזמנים של פציעות. די לא ברור אם קבוצות יירצו עכשיו להשאיל את השחקן הכשרוני.

מארטין פונטיין (מנהל הכללי) הודיע היום לעיתונות באמסטרדם שאם אייאקס לא יעפילו לשלב הבתים של הצ'מפיונס ליג, קופת המועדון תחסר כ-9 מיליון אירו. בקיצור, לנצח מחר...

AFC EREZ
23-08-06, 17:42
http://sports.walla.co.il/
אפשר לרדת למטה ללוח השידורים. כן, גם אני הייתי די בהלם. רשום שם שידור ישיר של אייאקס ב21:40 ביורוספורט. הלוואי.

אה כן, את ה9 מיליון שיחסרו אמרו גם לפני הגומלין מול ברונדבי...ככה ש..לא חדש.

רוני שטנאי
23-08-06, 19:09
ארז הרבה יותר פשוט לראות את לוח השידורים של יורוספורט באתר עצמו ואכן המשחק ישודר.
בפעם האחרונה שיורוספורט שידרו את אייאקס זה גרם להתפטרותו של קומאן יום למחרת....

NoamGreen_Ajax
23-08-06, 21:24
וואו! גם סיכום הולנדי וגם שידור של אייאקס באותו יום!!

Ajacied
23-08-06, 23:20
אני לא מאמין, אני פשוט לא מאמין!
בשביל מה זה טוב כל הבלגים האלה?!?! נמאס לי כבר מהם!

NoamGreen_Ajax
23-08-06, 23:27
אין לי מילים...

איך הכל נעלם פתאום. בא לי להתאבד!

Ajacied
23-08-06, 23:30
השנה הזאת גמורה מבחינתי
חרם גם על יורוספורט שכל משחק ששידרו אצלנו הפך למנחוס
(מקרה אוקוזר)

Mokum
23-08-06, 23:38
לפני כשבוע ראינו את החטא: אי החתמת גראבסן והיום ראינו את העונש.
פשוט מאד. כבר חודשים אני מנהל ויכוח עם נועם למה היינו צריכים יותר וותיקים ופחות צעירים. העניין הוא שהוותיקים כמו גאברי (מחצית ראשונה מעולה) צריכים זמן. סתאם צריך לארגן הגנה שלמה...
לא יודע למה, אבל אחרי שסגרתי את הטלוויזיה נשאר לי טעם בפה של: למה אני לא הופתעתי?. אחרי המשקוף של הצייד (היה חלש ביותר היום, מותר לו...) ידעתי שאנחנו בחוץ. זה סוג המשחקים שיכולים להערך שנים, אייאקס לא יבקיעו את השער הנחוץ.

מי שנכשל היום אלו הם בעיקר הצעירים. שניידר (איפה הוא היה אחרי שער הראשון של הדנים?), עמנואלסון, וורמהלן, הייטינחה ובאבל. חוץ מסתאם לכולם יש אשמה גדולה בביזיון הזה. ביזיון? הביזיון היא לא להפסיד אלא הדרך. בחיי, עד השער הראשון של הדנים הגענו למספיק מצבים בשביל לגמור את הסיפור. אז שיחקנו לא טוב? רק אחרי הדקה 59 לא נראנו על המגרש...
טן קאטה כבר אמר שאחרי השער הראשון איבדו כמה שחקנים את הראש.

הכי גרוע מכל הסיפור. אייאקס הפסידו כ-9 מיליון אירו. וזה הכי כואב לי...
אם אחרי 2-1 בחוץ, ועוד שעה טובה בבית, אתה מפסיד בצורה כל כך חובבנית אז לא מגיע לנו לשחק בימי שלישי ורביעי. מצדי נשחק בימי חמישי, אבל אני חושש שהמכה הכלכלית הזאת תחזיר אותנו כמה שנים אחורה.

שחכתי לציין את מאדורו...מתי מבינים שהבחור עדיין לא מספיק בשל לקרבות שכאלו? אפילו כששיחקנו טוב נראה הבחור הצעיר חיוור וללא ביטחון. גראבסן, מישהו יודע למה הוא לא בא...? (תשמעו את זה עוד כמה פעמים...)

העונה לא גמורה, היא רק התחילה...אליפות והעפלה לשלבים הגבוהים בגביע אופא קצת ישכחו את הביסיון של הערב.

רוני שטנאי
23-08-06, 23:41
לילה טוב על עוד עונה. איך אמר שי על הגול ההוא בדנמרק - חובבנות. לפני המשחק התקבלה באחת מסוכנויות ההימורים בקשה להימור משונה- כמות בעיטות מחוץ למסגרת של שחקן יחיד כאשר אם החשקן עובר את העשר הוא זוכה בסכום אסטרונומי של עשרה מיליוני יורו, ראשי התיבות של המהמר ששאר פרטיו חסויים הם ו.ש., לאחר מכן התקבלו באותה סוכנות הימורים בזה אחר זה הימורים על כמות איבודי כדור של שני שחקנים, ראשי התיבות של המהמרים ה.מ וא.א כאשר האחרון עוד הוסיף הימור אשר יזכה אותו בחמישה מיליוני יורו -מעל אחד עשר איבודי כדור במשחק ואחד מהם מוביל לשער דני.

מחצית ראשונה נהדרת נעלמה לה לשום מקום ולמחצית שנייה עלתה אייאקס איומה ונוראה. אין שחקן אחד שניתן להצביע עליו שהיה טוב. סתאם התקווה הגדולה שלנו, עבירה מטופשת מובילה לצהוב, ולאחר מכן עוד עבירה יותר מטופשת מובילה לעונשין ממנו נכבש השער-כל כך הרבה פעמים כבר ראינו את אייאקס סופגת כאלו שערים, לדנים אין כלום חוץ מכדורים נייחים ושוב טעות בכיסוי..

אגב כמה עבירות אפשר לבצע באזור לאחר הרחבה ולהזמין את ההגבהות הללו?? למר שניידר הנכבד וחברו לקישור מאדורו(אסון , פשוט אסון, אחת התצוגות החלשות שראיתי משחקן כלשהו, החילוף הגיע שלוש דקות מאוחר מדי ) מירב התשובות.

וורמלן-מה יש להוסיף פשוט עצוב.

אמנואלסון-לא נמאס כבר עם הכדרורים שמובילים לאיבודי כדור גורליים שמכריעים משחק ?

גברי= אין לי מילה רעה עליו.

נוסיף קצת על שניידר= שוב רואים שברמות הגבוהות החוסן הגופני פשוט לא קיים, עבירות סתמיות במאבקים חסרי סיכוי על הכדור, שוב הכעס הילדותי על השופט, שוב הבעיטות שלא מוצאות את המסגרת במקום המסירה הנוספת..

רוזאלס- נו אז נלחמנו והגבהנו שני כדורים טובים לרחבה, עדיין אפשר לעשות קצת יותר ולא להיעלם.

באבל- מחצית ראשונה נהדרת במחצית השנייה הופיע דני דין, לא קיים.

הצייד- בלי כדור קשה לעשות משהו, עדיין יכול היה לעשות קצת יותר.

ורטונגן- גם אם קאטה היה עולה במקום מאדורו הוא היה טוב יותר.

רוזנברג= התחמם שמונים דקות ועד שנכנס הוא כבר בער כך שהכדור נרתע מהחום של הרגל ועף למרחקים עצומים.

מדהים, אבסורדי, לא נתפס - לא בדיוק , חשבנו שמשהו השתנה באייאקס וקיווינו כל כך שהנה סוף סוף בונים משהו, אבל לא הכל כאילו לא השתנה.
איבודי הכדור המרתיחים בגלל מסירות קצרות וחלשות מדי, אי הכיסוי בכדורים נייחים חשובים. אי לקיחת אחריות ברגעים קריטיים ומעשים פזיזים של שחקנים.

אין מה להגיד העונה הזו יורדת לטמיון בצורה כואבת כל כך , ניתן היה לעשות הרבה יותר וראינו את זה במחצית הראשונה, אבל להחטיא כל כך הרבה, ולפתע לא לעלות למחצית השנייה זה משהו שמשלמים עליו והתשלום יהיה כואב מאוד. אני מעריךל שכעת גם אולי יתחילו שוב מכירות של שחקנים כדי לכסות על ה9 מיליון(זה אמור היה לתת מוטיבציה לשחקנים?), בקיצור עוד עונה סתמית בלי הקצפת והציפייה האמיתית למשהו.

Mokum
23-08-06, 23:50
רוני, הדברים שאתה מבין בהחלט נכונים. העניין הוא שאי אפשר לצפות שזה ייעלם תוך 3 משחקים רשמיים...סתאם (כבר לא זוכר את העבירות שביצע...), גאברי ואולי רוג'ר צריכים זמן. העונה הזאת מת מוות קלינית אם אתה מדבר על הכסף שנפסיד...ובוא נגיד את האמת, אולי כבר למכור עכשיו את שניידר? הבחור פשוט לא מסוגל להתבלט ברמות הגבוהות. העניין הפיזי בעיה רצינית אצלו. למה קבוצה כמו אינטר הורגת אותו? אנחנו יודעים את הסיבות...

נועם, אני לא אחד כזה, אבל: אמרתי לך ;)
אתה עכשיו מבין אותנו (רוני ואנוכי) קצת יותר טוב?

רוני שטנאי
23-08-06, 23:59
לך תחפש עכשיו את מי שירצה לקנות את שניידר...הוא עוד ימכר בפחות ממה שמכרנו את רפי.
העונה הזו אלא אם באמת נעשה משהו באופא ונזכה באליפות(ושני הדברים הללו כמובן לא יתממשו ..), הולכת להיות קשה מאוד מאוד.
זה כבר ריטואל חוזר ההספד שלי על העונה, הפעם הוא מגיע מוקדם מאוד ואין מה לעשות. ההפסד הזה יהיה גיבנת לכל המשך העבודה של טן קאטה.
הכסף שהיינו מוציאים על דווידס הוא קטן בהרבה מההפסד העצום כעת. ההפסד הזה עלול באמת לקחת אותנו כמה שנים לאחור, ולקחת כמה שנים לאחור לאחר השנים האחרונות המתסכלות, זה כבר משהו עגום באמת.

Mokum
24-08-06, 00:12
תשמע, אני צריך לחזור להיות פסימי...לא יודע למה, אבל אני לא משתכנע ממך רוני ;) . אני ממשיך להאמין שנראה העונה דברים יותר טובים מאשר בזמנים של בלינד...מה שכן, ואשאר ריאלי, ההדחה הזאת תכאיב לנו הרבה בארנק ובשחרור שחקנים. נו טוב, מצדי שיקחו את כל הצעירים האלו...בעיקר שחקן כמו שניידר.
אין ספק שהפצעים נשארו פתוחים והיום ראינו את התוצאות. לאייאקס יש בעיות קשות עם כמה שחקני מפתח צעירים. הנטייה שלהם להכנס לפאניקה ממש לא נורמלית. השער העצמית של וורמהלן עוד אפשר לתקן, זה קורה, אבל הטעות האיומה (וחובבנית!) בפנדל שלא נשרק לדנים פשוט בלתי נסבלת.
החבר'ה האלו לא מתפקדים תחת לחץ אמיתית. לא שניידר, לא וורמהלן, לא באבל, לא הייטינחה, לא אורבי ואפילו לא שטקלנבורח. היום היה כתוב בפוטבול אינטרנציונל שצעירים מתפקדים הכי טוב מתי שהם יכולים להסתמך על וותיקים. למרות שמאד קשה עכשיו להסתכל לעתיד, אני עדיין לא צועק הצילו (רק לנועם: אמרתי לך ;) )

בנתיים זה רק מתסכל ביותר, כי בוא נגיד את האמת. כמו שציינת רוני, מי אלו קופנהאגן? קבוצה כל כך בינונית, אבל פיזית וקרת רוח כמו שהסקנדינבים יודעים...וזה בדיוק הבעיה של אייאקס...

NoamGreen_Ajax
24-08-06, 00:22
לא הבנתי למה אתה מתכוון שי.

העונה הזאת מתה. אחרי כל מה שדמיינתי וכל מה שקיוויתי, השחקנים האלה שמצד אחד כואב לי עליהם (הונטלאר ומי שהיו אמורים לפרוח) ומצד שני עצבני עליהם וגם פחות מאמין בהם, פשוט נתנו לעונה הזאת ללכת.
בא לי לבכות, לא יודע מה לעשות עם עצמי.
הקבוצה הזאת תתפרק, זה כל כך ברור. שחקנים יימכרו, גם אם לא, למי יש מצב רוח להמשיך את העונה הזאת?
יכול להיות שיהיו מעשים למען כיסוי המינוס אבל מה זה משנה? באמת שאני לא רואה כבר עתיד לקבוצה הזאת...
כל הציפיות שלי, כל החלומות שלי, אפילו החלומות הקרובים! למה כבר ציפיתי?? להגרלה של הבתים מחר!?!?!?! גם את זה הם הצליחו לדפוק?!!
בא לי לזרוק את החולצה של הונטלאר לפח!!!

ואגב אני מסכים עם התיאורים של רוני, חוץ מדבר אחד לגבי גאברי: הוא פשוט שחקן בינוני. לא היה לנו היו מישהו שייזום משהו טוב כשהיינו צריכים את הגול, אבל עזבו, אין לי כוח להיזכר במשחק, אין לי כוח לחשוב בכלל. לא יודע מה אני עושה עם עצמי, אבל מה שבטוח זה שעכשיו שנה אין לי מה לדבר על כדורגל ושנה שלמה שפשוט ליגת האלופות לא תעניין אותי ואני לא אצפה בכדורגל בהתלהבות ובחשק גדול.

רוני שטנאי
24-08-06, 00:25
אכן לא הזכרתי את הפנדל השערוריתי. זה יכול היה להיגמר ב3-0 חלק ובכלל לא היינו צריכים לחכות עד לסיום, היה פנדל של מאה אחוז והשופט עשה טעות.

לפחות עכשיו אני יכול להתפנות בראש שקט ללידה. אני לא אצטרך לסבול את המתח הזה של שלושה ארבעה משחקים באלופות(עד שהיינו מודחים סופית ), שידורים כבר אין העונה, כך שאצלי היא באמת נגמרה עוד לפני שהיא התחילה.

חבל , כל כך חבל הבעייה היא שאי אפשר להגיד שהשחקנים באמת עשו את הכל וזה מה שמעצבן. טעויות נמהרות של איבודי כדור לא עושים שחקנים שנותנים את הכל ולוקחים אחריות על המעשים שלהם . אותו הדבר ניתן לאמר על העבירות חסרות האחריות שלמעשה נתנו את האופציה היחידה לדנים להבקיע. חוסר המחוייבות מול השער בעיקר של שניידר שוב שבעט ובעט ולא חיפש אולי את האנטלאר שהיה במצב יותר קורץ.
אולי אני טועה שהם כן נתנו את הכל, אבל זה לא מה שאני חשתי, נראה כי אחרי המחצית הראשונה המצויינת החברה חשבו שהניצחון כבר בכיס ושהשער יגיע מתישהו, אבל כשלא משחקים ונזכרים רק בפיגור מוצאים שוקת שבורה.

כבר הייתי עם אייאקס בזמנים קשים , ואני כמובן אמשיך לסבול, אלא שלהפסד הזה יש ערך מוסף= הכל כבר היה ערוך ומוכן, גם ראינו כדורגל מעולה לפרקים, אבל התוצאה הסופית מותירה לדעתי אייאקס מנופצת לרסיסים. קשה לי לראות את הקבוצה מתאוששת מזה כל כך מהר, ועוד עם חוסר היכולת הכלכלית העתיד נראה רע מאוד.

לילה טוב

NoamGreen_Ajax
24-08-06, 00:27
אני מקווה מאוד שאני מחר ארגע, אבל כרגע אני פשוט מרגיש שלאף אחד מאיתנו לא יהיה יותר מדי כוח להיכנס לפורום כאן כי העניין ירד מאוד, ואני גם מרגיש שפשוט אין לי חשק להמשיך עם האתר שאני מנסה להקים.

אין תקווה, אין עתיד. אם זה לא הצליח העונה, עם קבוצה כזאת, אז מתי כן?

AFC EREZ
24-08-06, 00:34
חמש שש שנים עברו מאז ההשפלה מול הדנים וסגרנו את המעגל בצורה מושלמת. מה, מה היה פה בחמש השנים שעברו? הגעה מקרית לרבע גמר ליגת האלופות עם כדורגל מזוויע?. שתיים שלוש אליפויות מקומיות?. אין פה כלום, אייאקס עדיין כנראה מאשימה את חוק הבוסמן מ96 וכנראה שנמשיך לבכות על נבכי העבר. עוד עונה מתה, אייאקס לא חוזרת ולא תחזור גם לבמה המרכזית. שימכרו את כולם באמת, אין לי בעיה, סניידר שכבר 3 עונות אנחנו סובלים מהקריזות שלו, מאדורו ואימנואלסון שהיו על תקן אחראים בלעדיים להפסיד היום עם טעויות אדירות.
לפני חמש שנים אמרנו שזה הרגע השחור ביותר בהיסטוריה של אייאקס ועכשיו שוב אנחנו ניציבים בנקודה כזאת, עם כל הציפיות והציידים והסתאמים. אייאקס היא כלום ושום דבר בכדורגל העולמי של היום, אנחנו יכולים להמשיך לעבוד על עצמנו כמו שאנחנו רוצים, הגעה למשהו באופא כאילו מישהו בכלל עוד מחזיק מהמפעל הזה מפעל שני בחשיבתו? אנחנו כבר לא ב92, קבוצות עולות שם למשחקים בהרכבים משניים ואפילו קבוצת תחתית באנגליה מגיעה לגמר.... המפעל הזה הפך בדיחה.

עוד עונה הלכה, ואי אפשר להגיד שצריך זעזועים כי מה כבר לא עשו. שימשיכו לבנות קבוצות כישרוניות, אנחנו תמיד נהיה מוכשרים. אייאקס המוכשרת, והנה הכישרון הגדול הזה מחזיר אותנו לשנים האפלות. והנה חשבנו שנצא לדרך חדשה אבל עם ההדחה תבוא גם המכירות המוצדקות. אין לי ספק ששניידר הוא הראשון שצריך למצוא את הדלת החוצה. עם כל החיבה וההערצה הבן אדם 4 שנים לא פורץ כמו שציפו ממנו ושמגיעים לדקות הקריטיות כמו שרוני אמר הוא מעדיף את הבעיטה במקום את מסירת ההמשך החכמה( מצב אדיר שיכל לסדר לצייד בדקה ה80 ובמקום זה ירה טיל לביצים של איזה דני..) אייאקס מתה היום בהרבה מובנים, צריך כל כך הרבה זמן לבנות הכל אבל כדי להרוס דרושה שנייה אחת בלבד. נמשיך להתסכל לצד הקטלוני האמיתי מעבר לים ולראות כיצד קבוצה שמחקה את אייאקס בכמעט כל המובנים הופכת להיות אחת מהגדולות בהיסטוריה ואנחנו עוד מסתעסקים עם קופנהאגן. עברו שש שנים מההדחה המפורסמת, ולא קרה פה כלום. שום דבר לא יחפר על הבושה הגדולה שהייתה פה, גם לא הגעה לחצי-גמר או גמר גביע אופא שירד מנכסיו בלבד. אז הנה אוייר עזב ואולי ניקח גם אליפות מבלי שתהיה לנו בכלל אתגר אמיתי( כאילו שאלקמאר לא תיפול ככל שהעונה תתתקדם כמו תמיד...) אין פה כלום ושום דבר, למכור, ויפה שעה אחת קודם.

הייתה לי משאלת לב קטנה שאייאקס תצליח העונה. זאת העונה האחרונה שלי לפני הגיוס שלא יאפשר לי לעקוב אחרי אייאקס בצורה שוטפת. גם אותה אפשר לזרוק לפח..

רוני שטנאי
24-08-06, 00:43
נועם חייבת להיות תקווה, בלעדיה אין בכלל טעם להיות אוהד כדורגל.
תמיד נקווה לטוב יותר. מה לעשות המצב עכשיו נראה רע מאוד והוא כנראה יהיה רע לפחות בתקופה הקרובה. זה הכדורגל לעיתים הוא מרטיט את הלב וגורם לנו לאושר עלאי שקשה לזכות בו במקומות אחרים, ולעיתים הוא גורם לנו למפח נפש ולהרגשה של די נמאס כבר מה אני עושה כאן.
לך אחורה רק שלוש שנים, איזה ציפיות היו לנו הקבוצה הזו עומדת לכבוש את אירופה וכו'..ומה קרה מאז לא צריך להזכיר.

אז עכשיו אולי כשאין לנו בכלל ציפיות(ובינינו אייאקס לא הייתה עוברת את שמינית הגמר שוב העונה..) והעתיד נראה שחור. דווקא כן יגיע לנו משהו טוב?

אוהד כדורגל חייב להיות מוכן לספוג גם את התקופות הרעות, מי הייתה אייאקס לפני 1969? מי הייתה אייאקס בין '75 ל'87 ? מה עשו האוהדים אז לא המשיכו לאהוד את הקבוצה ולקוות לטוב? מה עשתה הקבוצה לאחר 97'? נטשנו אותה?
אוהדי יובה יעזבו עכשיו את הקבוצה שלהם ולא יכתבו כאן בפורום כי היא ירדה ליגה?
לא ולא, אנחנו נלך לישון, נשחזר עד שנירדם את השערים המעצבנים להחריד, נכעס על כל דבר שלבש היום אדום לבן והיה גם על הספסל בצורה שלא כעסנו כבר הרבה זמן.
אבל נקום מחדש, ונחשוב על מה קורה הלאה, את מי נקבל בגביע אופא אולי זה יחשל את הקבוצה והסגל עם הפוטנציאל הזה כן ישאר. זה יכול לקחת כמה ימים, אולי שבועות ואפילו חודשים, אבל עדיין נמשיך להאמין שהקבוצה הזו מסוגלת לעשות לנו נחת והרבה.

נו מה אני לא מגיע לכל אליפות אירופה או מונדיאל בתחושה שהולנד יכולה לזכות בו, אם לא זה בשביל מה בכלל להתעניין במשחק הזה?

נו נוסיף עוד משהו גם אליך ארז, מה אפשר לעשות להוריד הכל לטמיון ולאמר שאין לנו כוחות יותר וזהו?
אתה חושב שבבארסה לא סבלו שנים על גבי שנים עד למצב הנוכחי עם ההוצאות המטורפוות של מאות מיליוני דולארים? זה לא ממש חיקוי של אייאקס עם כל הכבוד לרייקארד.דקו, אטו, רונאלדיניו, טוראם, גי'ו, בלטי, וכו'..זה לא בדיוק לחקות את אייאקס.
ומי זו צ'לסי בכלל ? קבוצת חלומות שההרכב שלה יכול להיות הרכב העל שהייתי בוחר במשחק מחשב כי יש לא מילארדר שקונה כל מה שהמאמן שלו רוצה.

או ריאל שיכולה למכור כמה נכסים כדי לכסות חובות של מאות מיליוני דולארים.

ולארסנל יש זהות? כמה גביעי אירופה יש לה?

ויובה מה יגידו האוהדים שלה? אחת הקבוצות שהפסידו הכי הרבה במאני טיים בעשור האחרון וליד שני גביעי האלופות שלהם ישנה כוכבית בולטת ..

עולם הכדורגל השתנה , יש שיגידו לטובה ואני אומר שלרעה מאוד, ולקבוצות הקטנות יהיה קשה להתמודד עם התופעות הללו, אבל עם נזרוק הכל לפח ולא נאמין ונכנס לתסכול , זה רק יוביל לתחושה רעה עוד יותר.
אני מבין את שניכם מאוד גם אני מתוסכל, אבל בואו נהיה ראליים. אנחנו כותבים ה4רבה דברים על הקבוצה הזו לא זתם וכנראה שזו האמת ולא הצפיות והתקוות שבנינו.
שטקי לא שוער מספיק טוב.ץ
הייטינחה לא מגן ימני והוא גם בלם מאוד בינוני.
וורמלן לא מספיק טוב וחלש מדי .
אמנואלסון צריך לחטוף עוד כמה סטירות טובות כדי להתקרב למשהו שדומה ליציב.
מי זה גבר י?
שניידר כבר כתבנו..
מאדורו לא זה .
פרז היה זה.
באבל עדיין פוטנציאל
ומי שבאמת שחקן הוא הצייד.
אז באמת חבל שלא נעשה משהו השנה, אבל תראו את המציאות ...

צריך רק לקוות לטוב והכל מסתובב, אם קבוצה כמו ליברפול זכתה בליגת האלופות יכולות עוד קבוצות לזכות בה, ויאריאל חצי גמר...

ובנימה זו, באמת אלך לישון, לילה טוב.

Mokum
24-08-06, 00:49
לדעתי מאד מרגש מה שקורה פה עכשיו. אני אתכם. ליבי בהחלט מרגיש את העצב והתסכול של החבר'ה הצעירים בינינו. אני מכיר את הגיל הזה. אני יכול לדבר על מספיק רגעים שמזכירים את מה שאתם מתארים.

אני ורוני קצת יותר מבוגרים ממכם, אבל אני בטוח, נועם וארז, שתמשיכו לאהוב את הקבוצה! לצערי אני מאד מסכים איתך ארז. אתה מעלה דברים שמאד קשה להתעלם מהם. אתה צודק. אני הייתי מההתחלה נגד המקק הזה ששמו ז'אן מארק בוסמן. אין ספק שהוא הרס את הקבוצות הקטנות ותרם לכוח של המאפיות הגדולות. אני רק ממשיך להאמין שבאיזה שנה נזכה בכל הקופה. אייאקס עברו בשנות השבעים המאוחרים עד להתחלת שנות התשעים, משבר כמו עכשיו. בהולנד עוד הצלחנו, אבל באירופה זה נראה לפעמים כמו בדיחה עצובה. ארז, תמשיך להאמין. אם נזכה בגביע אני אזמין את כולכם אליי הביתה! היום הזה יגיע. אולי לא בעוד שנה או שנתיים, אבל לאייאקס יש יותר כשרון מפיינורד או PSV...

אני מרגיש עכשיו כמו איזה צדיק או כומר שמחולל נסים..., אבל את מי נאהב?
פיינורד? PSV? לא אני...

NoamGreen_Ajax
24-08-06, 00:57
לילה טוב רוני. הצלחת קצת להרגיע אותי, אבל בטח שלא להוריד את העצב.

אני לא אהיה מסוגל לראות מחר את ההגרלה, לראות את הגרלת הבתים, איפה שאנחנו היינו אמורים להיות, ופתאום להיזכר שאני בכלל מחכה להגרלה של אופא.

מצטער, אני לא רואה עתיד לא לעונה הקרובה, ומבחינתי אם העונה הזאת שהבטיחה כל כך כבר הספיקה להיכשל, אני לא יכול לחשוב מה כבר ירים את אייאקס מתישהו.
למרות זאת, מפני שזה חזק ממני, לא חשבתי לרגע (אני בניגוד אליך רוני לא הולך לישון עכשיו) שלא לצאת עם טי שרט של אייאקס הלילה.
אבל זאת כמעט הצגה, כי מבפנים אני פשוט שבור וחסר תקווה.
כשאין פה אוהדי פיינורד או פ.ס.וו בארץ, ובטח שאין אוהדי קבוצות משניות, אוהדי מילאן, מנצ'סטר ושאר הגדולות הם מי שנשאר לך להתסיס, ועל זה אני מדבר שאין לי מה לדבר על כדורגל עכשיו שנה, כשאייאקס שוב לא ביניהן.

NoamGreen_Ajax
24-08-06, 01:05
אל תדאג שי, אף אחד מאיתנו לא יעזוב את אייאקס בחיים! גם לא ברגעים כאלה!

אין לי כוח לעשות את זה בפוטושופ אז תדמיינו לב גדול שבתוכו הסמל של אייאקס, וליד זה אני מתרגש ולחלוחיות קטנות מדגדגות לי בעיניים.

איך שרו האוהדים אחרי ההפסד הנורא למילאן בסאן סירו?

wij houdt je ajax
רק באנגלית.

ועם כל האהבה, אני עדיין כועס אבל זה יעבור.

Mokum
24-08-06, 01:24
נועם, רק תשפר את ההולנדית שלך ;D
Wij houden van je, Ajax
ככה יותר טוב ;)

אני בהחלט פחות ופחות עצוב עכשיו. יותר מדי דברים השתבשו הערב. פשוט לא מגיע לנו להיות בשלב הבתים. אולי גביע אופא זה מקום יותר טוב...
בוא נגיד את האמת, בלי הפלייאוף לא היינו משחקים היום...
ברור שיש בימי חמישי קבוצות הרבה פחות איכותיות, אבל זה רק יעשה טוב לצעירים. הם יכולים להתכונן למעבר להמבורג...יותר גבוה מזה הם לא יגיעו...

שונאי אייאקס חוגגים עכשיו באינטרנט. ליבי איתם...בטח אוהדי פיינורד. חוץ מלצחוק עלינו אין להם סיבות לחגוג...

למרות הכל אני ממשיך להאמין בסתאם, גאברי וטן קאטה. בוא נתן להם זמן.
אי אפשר לעשות דברים גדולים ב-3 משחקים מפתיחת העונה...אם הדברים יישארו בעוד כחצי שנה כמו שראינו היום, אז אני אצטרך אליכם.
שיחקנו היום שעה הרבה יותר טובה מהדנים הבינוניים. אולי חוסר ריכוז, אולי חוסר מזל. אם הקורה של באבל היה נכנס הדנים היו מובסים!
טעות אחת קריטית גמרה אותנו. בוא נראה איך טן קאטה מתמודד עם זה. בלינד היה חסר ניסיון. הנקי טן קאטה לא...קנינו שחקנים וותיקים שאמורים לעזור לנו דווקא באירועים האלו. בוא נראה מה סתאם יעשה. אני לא מאמין שהוא ישב בחדר ההלבשה ובכה...אם ראיתי טוב בטלוויזיה הוא עוד נתן ליטוף לוורמהלן אחרי השער השני. אנחנו נצחק אחרון, ועוד איך!

אני בהחלט עדיין מאמין!

AFC EREZ
24-08-06, 01:33
להפך המשחק של היום רק אני חושב מקרב לאייאקס ומחזק את האהדה, עצם סערת הרגשות והכאב האדיר בפנים מראה עד כמה זורמת אייאקס בדם. בעניין הזה כמובן שבכלל אין מה לדבר. אף אחד לא חושב להפסיק לאהוד אחרי מפגן כזה או אחר, להפך, זה לדעתי רק הופך את האהדה לחזקה יותר.

אני גם מאמין שאי שם כמה אלפי קילומטרים נמצאים באמסטרדם שותפי לכאב ואני מאמין ובטוח שכולם עכשיו באמסטרדם בדממת אבל, ושהמועדון עצמו לקח את זה מאוד מאוד קשה( כי אם לא, המצב באמת חמור...)

ברור ומובן לי שברגע שהשופט ישרוק את שריקת הפתיחה מול ברדה כבר נסתכל קדימה. כמו שרוני אמר יקח כמה ימים וכבר נחשוב על ההגרלה באופא, ההרכב מול ברדה ואוטרכט ואיך זה שבאבל ממשיך לראות הרכב....

אבל זה לא משנה ולא מוריד מהכאב הגדול של היום הזה. מכה אדירה כל כך, ועוד יותר לא צפוייה. אחרי הסופרקאפ, המשחק בדנמרק והאחרון בליגה לא שיערנו ולא פיללנו לכזה מצב.
מניח שכבר בימים הקרובים נדע מה קורה עם השחקנים, מי בדרך החוצה ומי ישאר למרות הכל ואם באמת המצב באמסטרדם קשה עכשיו( טוב נו ששי יציץ מהחלון ויגיד...)

הלילה הזה כולו מרור, ומרור גדול מאוד....אבל מה לעשות וחוקי הטבע דורשים מהשמש לזרוח כל בוקר. ככה זה גם אני מאמין אצלנו אוהדי הכדורגל בכלל ואייאקס בפרט. ספגנו מכה, כואבת וקשה, אך נקום ונמשיך ללכת. עוד לא נולד הבן זונה שיעצור את אייאקס. טוב נו, אם נוציא מהמשוואה הזאת את וורמלן....

אני חייב להגיד בנימה זו שזה מאוד נחמד שיש איפה לפרוק את התסכול, יש עם מי לדבר ויש שני אבאים שירגיעו. מה לעשות פה בסביבה אין הרבה עם לדבר על אייאקס ואין הרבה אוהדים, אבל פה מצאנו בית קטן לפרוק את היצרים. אין לי ספק שבעוד כמה שנים אני יסתכל במחשב וייזכר איפה היה לי לפרוק זעם, עצב ושמחה במקום הזה שאם הוא לא היה אז כנראה שהכל היה נשאר בבטן...

מה שלא הורג מכשל, לא?

לילה טוב ושקט.

Mokum
24-08-06, 01:47
אתה בחור טוב ארז!
נהדר לקרוא את המלים שלך.

נקום מחר בבוקר עם שיר חדש בלב
למרות שנרגיש עדיין קצת את הכאב והתסכול...
יהיה בסדר! לאוהדי פיינורד אין בכלל למה לצפות העונה...שוב פעם ;D

לילה טוב מאלמיירה השקטה והקרה......

NoamGreen_Ajax
24-08-06, 07:36
לא נכון! כן מגיע לנו להיות בבתים!
ולא, לא ציפיתי שנעשה היום דברים גדולים בשלב הזה של העונה, וזה גם לא היה הכרחי. היה דרוש הרבה פחות מזה ומשום מה גם את זה הם לא הפיקו!!!

אחרי כמה שעות של אוויר צח ועיסוק בדברים אחרים, חזרתי עכשיו הביתה - ולא, לא עברה התחושה שאוכלת אותי מבפנים... אני עדיין עצוב, עדיין לא מאמין, ועדיין לא יודע מה לעשות עם עצמי. איך מעבירים שנה? איך??
ארז למשל, עוד שנה הולך לצבא, אני מניח שבשבילו זאת אכזבה עצומה ככה לפספס את השנה האחרונה שבה הוא באמת יכול לעקוב אחרי אייאקס עד הצבא (ואני מצטער ארז, רק מבין לליבך, לא מנסה לבאס יותר).
נכון שאף אחד לא ציפה מאיתנו לזכות בליגת האלופות ושאייאקס למרות הכל בסהכ רצתה קודם להחזיר את השליטה בהולנד, אבל ליגת האלופות תמיד היא הדבר המרכזי, אחרת אייאקס לא מעניינת אף אחד מחוץ לאירופה.
איפה קלאס יאן יראה מה הוא שווה ושיקחו את זה ברצינות? בשביל מה הביאו את סתאם ופרז? בשביל אופא?
איפה באבל, אימנואלסון, מאדורו וחבריהם (ולמרות המשחק המזוויע היום, אל תקברו את היכולת שלהם בתור שחקנים, זה טיפשי. זה שמשחק הנפל הגיע היום זה חוסר מזל לנו האוהדים אבל לא משקף לגביהם) יתפתחו ויתגלו בפני כולם?? מי ייקח עכשיו את אייאקס ואת ההבטחות שלה ברצינות? גם אם לא מכוונים על המפעל הזה, ליגת האלופות תמיד הכי חשובה וקובעת, ואני בטוח שלהמון שחקנים ייצא החשק והם מרגישים שאין להם מה להוכיח כי אופא זה לא מעניין (פארמה בזמנו העדיפה להישאר ליגה מאשר לנסות את כוחה מול צסקא בחצי גמר לפני שנתיים), וכרגיל בטוחים שהאליפות קרובה אלינו, ואולי גם פה היהירות הפוטנציאלית עלולה לשחק בסוף נגדנו.
אה, שכחתי גם לציין את זה שליגת האלופות משודרת בארץ והייתה אמורה להיות בין ההזדמנויות הבודדות שלנו לראות את אייאקס בטלויזיה, אבל עכשיו מה? אני אראה סיכום הולנדי ואולי את השלבים האחרונים של גביע אופא שבעצם גם שם בטח נעשה בושות איכשהו?

פשוט נשבר לי הלב וייקח הרבה זמן לתקן אותו. אני פשוט לא מסוגל לראות את ההגרלה של הבתים היום בערב!!! לא מסוגל!!! בא לי להרוג מישהו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

במצבים כאלה אני כבר מתחיל גם לכעוס על עצמי. ברור שאני לא אשם פה בכלום, אבל אתם בטח מכירים את זה שאתם משתכנעים שהכל בגללכם?
למשל, אני עצבני שאתמול בשעה הזאת התייחסתי למשחק שהיה הערב כ-90 דקות להעביר, ושהתיישבתי מול המסך בלי יותר מדי התרגשות, כי הייתי בטוח שפשוט כ-ל-ו-ם לא יכול באמת לקרות כאן שאייאקס בטוח בשלב הבא, עד ש... פשוט קיבלתי סטירה מצלצלת. אפילו שהיה 1-0 לא האמנתי, עד אותו כדור של וורמיילן, שאני פשוט לא צוחק איתכם, אבל כשזה קרה אז הרגשתי שהעולם עוצר ושאני רואה את זה ב- slow motion, שוב פעם ושוב פעם עד שבאמת הבנתי שהכדור נכנס, 2-0 להם, אנחנו לא עולים.
ואז הגיע השלב שממש רציתי לבכות (ואם זה מעניין אז לא, אני אף פעם לא מצליח לבכות וגם עכשיו לא הצלחתי למרות שזה אולי היה משחרר קצת).

Mokum
24-08-06, 15:55
נועם, הכאב והתסכול בהחלט עדיין חזק באוויר. כבר אמרתי לעצמי אתמול בלילה שאני כמה שפחות אסתכל השנה על ליגת האלופות. ממש לא מעניין אותי מה PSV יעשו...
ימי שלישי ורביעי ישארו פתוחים בשביל דברים אחרים...

אני עדיין נשאר בדברים שלי של אתמול אחרי המשחק. יאפ סתאם, גאברי, רוג'ר, ופרז נקנו בשביל לעשות יותר איזון בקבוצה שלנו. לצערי אין להם עדיין מספיק השפעה. זה מוקדם מדי. כואב לראות את התוצאות, אבל אני אמשיך להאמין שההנהלה וטן קאטה יעשו את המהפך.

כן ברור עכשיו לגמרי ששניידר, מאדורו, הייטינחה, אורבי, וורמהלן ובאבל עדיין לא עומדים בלחץ האמיתי. יש לי בעיקר מלים קשות לשניידר. זה לא השנה הראשונה שלו בנבחרת הראשונה...גם הייטינחה צריך עוד הרבה מה ללמוד.
אורבי, באבל וורמהלן מוכיחים שכשרון בנתיים לא מספיק. אנחנו יותר מדי מעורבים רגשית בקבוצה שלנו, ולכן נמנעים מלראות בעיה רצינית בהגנה. עמנואלסון. הבחור מתאים יותר לשחק בקישור. טן קאטה בהחלט כעס אתמול עליו בצדק. הוא ביצע כמה טעויות חמורות שגרמו לנו את ההעפלה לשלב הבא.
אני לא אגיד שהוא האשם היחיד בקבוצה, זה שטויות, אבל קופנהאגן ניצלו בצורה אופטימלית את נקודות החולשה שלנו.

סתאם, גאברי, רוג'ר, פרז ואפילו חנטנאר, צריכים לקחת פיקוד על הקבוצה.
הם עכשיו המורים במגרש. לגבי סתאם אין לי בכלל ספק שהוא יצליח אצלנו ובגדול. האחרים יצטרכו במהרה להרגיש בבית ולהתחיל בעבודה.
העתיד יספר לנו האם המכה של אתמול היתה סוף העונה הזאת או שדווקא נלמד מזה הרבה. אני מאד נחוש עכשיו להגיד שהאופצייה השנייה תהיה המציאות.

PachaMama
24-08-06, 16:26
יש בעוד כחצי שעה (בשעה 17:00) את סיכום המחזור הראשון בליגה ההולנדית בערוץ הספורט, ספורט 5.

NoamGreen_Ajax
24-08-06, 18:43
תודה, אבל לראות את הניצחון על RKC בפעם המי יודע כמה לא ינחם פה כל כך אף אחד...

שי, האיטיות של אימנואלסון פשוט כל כך בולטת. לפעמים אני כועס שהוא לא עולה מספיק להתקפה, אבל עכשיו אני מבין כנראה למה, אחרי שאתמול הוא עלה כמה פעמים, ולא חזר אחר כך להגנה.
אני לא יודע בעצם אם הוא רק איטי או שפשוט אין לו כושר... אני מקווה שזה הדבר השני כי על זה אפשר עוד לעבוד, אבל אם זה לא זה אז יש פה בעיה רצינית איתו ועם התפקיד שכדאי לייעד לו.

עוד משהו, הוא, באבל ורוזאלס חייבים להתחיל לגוון עם התנועות וההטעיות שלהם!! זה כבר נהיה קל כל כך לקרוא אותם!
באבל תמיד חותך לאמצע, והוא עושה את זה יותר מדי לאט לטעמי ובלי יותר מדי גיוון בשינוי כיוון או בהטעיות. אימנואלסון תמיד מחפש מסירה גם כשהוא לא צריך, ולא מנסה בכלל לכדרר ולעשות את הדאבל פס המפורסם על הקו עם באבל. רוזאלס פשוט ת-מ-י-ד עושה כאילו הוא חושב לחתוך לאמצע ואז גם אם השטח לא פנוי הוא ממשיך לרוץ על הקו ומרים...
לא ראיתי אותו יותר מדי פעמים משתמש למשל במהירות שלו כדי לעבור שחקן ולהתפנות להרמה.

בוא אני אגיד לך משהו על המבוגרים שי.
יאפ סתאם הוא לא רק מנהיג, אלא שחקן ברמה עולמית.
גאברי? האמת שהוא גם לא מנהיג, וגם לא שחקן ברמה עולמית.
רייקארד היה כמו סתאם. שחקן שלא יילחץ ויהיה מספיק טוב בשביל לעשות את השינוי, את המהלך שיעשה את השינוי... הדוגמא הכי טובה לכך היא הגמר נגד מילאן ב-95.
גאברי פשוט בינוני, הוא בעצמו נלחץ מהסיטואציה אתמול! אז מה עוזר שהוא מבוגר בכמה שנים מהשאר?
דווידס היה עדיף עליו פי 1000, כי דווידס שחקן ברמה גבוהה, ומנהיג אמיתי.
יכול להיות שקנת פרז צריך לפתוח במקומו. גם הוא מבוגר, והוא שחקן חכם שיכול לעשות את המהלך שמביא שינוי.

אבל כל העניין הזה עם המבוגרים כבר נהיה לי מיותר. הרווחנו את יאפ סתאם, כשחקן וכמנהיג. השאר דיי מיותרים. גם בלי גאברי והשאר, אייאקס צריכה לזכות באליפות, ועל אופא אני לא מדבר בכלל כי זה מפעל הזוי, לא חשוב, ואתה לא יכול לדעת מי הפעם תיקח אותו ברצינות ומי לא.

מעונה קסומה העונה הזאת לדעתי תהיה סתמית למדי, ואני עדיין כואב ושואל איך הם נתנו לזה לקרות? הפעם זה לא השופט, זה לא חוסר מזל, זה לא יריבה חזקה ולא כלום. השחקנים אשמים ב-100%, ואם הצעירים טוענים שהם AJACIEDEN אמיתיים (כמו שניידר למשל), אני מצפה שייתנו לנו עונה מדהימה! אליפות בהליכה! להתעלל בקבוצות הקיקיוניות שמשחקות באופא!
כי אייאקס השנה עדיין קבוצה חזקה, ועל אתמול ייקח לי הרבה זמן לסלוח לחבורה הנוכחית, ובשביל לקבל את הסליחה שלי ושל עוד הרבה אוהדים, אני רוצה לראות כדורגל יפה ותוצאות יפות! לא רוצים לראות 10 נמושות (חוץ מסתאם :)) רצות על הדשא כמו אתמול!

יאללה אייאקס להתעלל!!!

AFC EREZ
24-08-06, 20:04
אני רוצה להעתיק את דברי KO, המנהל של אייאקס-USA, יש בו כמה נקודות מאוד יפות וחיוביות, בהקשר לאופא ולמשחק אתמול בהשוואה לשנה שעברה
-
.
Also - my final point - I've always (I repeat: always) protested against people who claim that the UEFA Cup is a shitty, crappy, unimportant competition for losers. It's less prestigious than the Champions League, for sure. But it's still a European trophy and, therefore, a much bigger trophy to win than the Dutch championship. Even when Feyenoord won the UEFA Cup in 2002, I always protested when people said: Oh, it's only the UEFA Cup... F*ck that. Winning a European trophy is a major achievement, and a tremendous highlight in the history of every football club. That goes for the Champions League and the UEFA Cup.

I am disappointed because we lost to FCK, in a pretty amazing way. That is why I'm disappointed. But we didn't end up with nothing. The UEFA Cup is a major, major trophy. I simply refuse to regard the Champions League as the only thing that counts. It would totally destroy my love for football if I looked at it that way.

Tomorrow I will be excited about the draw, I will be interested in the club we get no matter who they are and I will look forward to the games and support my team. Because they're Ajax. Because the UEFA Cup is a nice, prestigious competition. And because I love my football matches and my club, wherever and whoever they play.

Period.

Great first half yesterday. This team is much better than last year and I can feel that we're going somewhere - for the first time in three years or so. Yesterday night didn't change that, no matter how huge the disappointment was.

קראתי את דברי טן קאטה, אני לא חושב שזה נכון לנקוב בכזאת בוטות בשמו של אימנואלסון אפילו אם אכן הוא אשם. את הסתירה הוא צריך לקבל בינהים בחדר הלבשה, ולא דרך העיתונאים.

גם את דברי פונטאין שמעתי, מאוד אהבתי. המסע ממשיך....אני חש שיש בקבוצה בהחלט שוק אדיר, אבל גם המון כח רצון להמשיך הלאה ולהוכיח שהעונה הזאת יכולה להיות עונת המפנה לטובה בכל זאת.

NoamGreen_Ajax
24-08-06, 20:58
הצליחה קצת לשכנע אותי התגובה שלו. מה שבטוח זה שלא הייתי מסוגל שלא לראות את ההגרלה מחר...

הדברים של טן קאטה באמת מעצבנים, אני מקווה שאולי יאפ סתאם ייקח יוזמה ויעודד את אורבי.

Mokum
24-08-06, 23:46
היום הרגשתי יותר גרוע מאשר אתמול...הכעס נמוגה והאכזבה עלתה.
לקחת גביע אופא יהיה בהחלט הישג. אני מסכים עם הבחור האמריקאי. לנצח קבוצה כמו למשל קייבו היא גם לא דבר פשוט. ברור שבהתחלה נראה יותר קבוצות כדוגמאת קופנהאגן, אבל בוא נגיד את האמת? האם לאייאקס היו סיכויים גבוהים בליגת האלופות? בוא נגיד ככה, אם אייאקס לא יעברו את החורף בגביע אופא האוהדים בהחלט יהיו לא מרוצים. אני בהחלט דורש מהקבוצה הזאת שיהיו באביב הבא משחקים ביום חמישי...
הלחם והחמאה שלנו היא הליגה. אירופה זה בונוס. אין לנו את הכסף של אברמוביץ...המכה שקיבלנו אתמול היא מכה כואבת, אבל אם אייאקס רוצה לזכות בגביע אופא, היא תצטרך לנצח כמה קבוצות ברמה של הצ'מפיונס ליג. אל תשכחו ששמונה קבוצות עוד ינשרו מהמפעל היוקרתי.

אני מניח שטן קאטה אמר את דבריו קודם כל בחדר ההלבשה. אם לא, אז מגיע לטן קאטה נזיפה.
בעיניי הוא לא תקף רק את אורבי. אין מה לעשות הוא עשה שתי טעויות חמורות. אני לא שמעתי שהמאמן שלנו קילל את השחקן הצעיר. הוא לא זרק אותו לכלבים. הוא כן ציין את מה שכולנו ראינו. אם עמנואלסון לא יכול נגד קצת ביקורת אז הוא לא מתאים לאייאקס....

מלה אחרונה על PSV. לא בית מוות, אבל משחק בטורקיה אף פעם לא קל... אני ממש לא מתרשם מליברפול ובעיניי בורדו קבוצה לא פחות מסוכנת. הטורקים אולי לא קבוצת צמרת אירופאית, אבל הם לא קופנהאגן...
אם PSV יעלו זה לא יהיה סנצסיה, אם יעופו אז קומאן הוא לא הידינק...

NoamGreen_Ajax
25-08-06, 03:43
יש דיבורים על שחקנים שאמורים להימכר בעקבות ההפסד של הכסף?

NoamGreen_Ajax
25-08-06, 03:45
אגב לפי האתר של אייאקס, אייאקס והראקלס במגעים בנוגע לשחילדר...

Mokum
25-08-06, 12:00
אין שום שמועה על מכירה של שחקן זה או אחר.

שחילדר יושאל להראקלס.

היריבים האפשרים של אייאקס בסיבוב הראשון של גביע אופא:
דינמו זאגרב (קרואטיה, ארטמדיה (סלובקיה), הראקליס (יוון), סטארט (נורבגיה), פסינג (אוסטריה)

Mokum
25-08-06, 12:07
שכחתי לכתב אתמול.
יוריס מתהסן חתם בהמבורג.

Mokum
25-08-06, 14:59
אייאקס תצא לנורבגיה כדי לפגוש את סטארט. פיינורד תפגוש את לוקומוטיב סופיה, כרונינגן את פרטיזן בלגראד, AZ תארח את קאייסריספור הטורקית והיירנביין תתמודד עם ויטוריה סטובל מפורטוגל.

אייאקס תעבור את הנורבגים (לא לעבור תחשב מבחינתי לסוף העונה), פיינורד תנצח את הבולגרים, כרונינגן יתקשו מאד מול הסרבים, AZ צריכה לנצח את הטורקים והיירנביין צריכים גם קצת מזל מול הפורטוגזים.

NoamGreen_Ajax
25-08-06, 18:37
ברור שנעבור!
סתם, עכשיו מה? גם מול סטארט אני לא רוצה להתחייב על כלום כי אני כבר מפחד ממה שקרה מול קופנהאגן. לא מספיק שאני מתבייש בקבוצה שלי וקשה לי להסתכל לה בעיניים, עכשיו גם מסטארט אני מפחד??
טוב, לא צריך להגזים כי אני לא באמת מפחד, אבל אי אפשר לדעת כבר מה יבוא עלינו.

מתי המשחק הראשון? אני רוצה כבר לעבור את זה...

הימור שלי מי מההולנדיות עולות לשלב הבא: אייאקס, AZ ופיינורד (אחרי מפגש מרתק בין שני מחנות אוהדים נאצים).
אני לא מחזיק מפיינורד השנה, פשוט יש להם יריבה ממש קלה. AZ גם קבוצה לא רעה וגם קיבלה יריבה קלה.

וגם אני שמעתי כבר לפני יומיים שיוריס מתהאסן חתם וזה שימח אותי כי זה כנראה על חשבון שחקן שלנו.

כבר אמרתי שנמאס לי מהמבורג?

AFC EREZ
25-08-06, 20:39
וואו, איזה נהירה המונית פתאום, ונפילים כמו הסלנק אומרים שסלטיק זה עליית מדרגה בשבילו? :o, מה?!

שימו לב, במשחק הידוע מול פורטוגל שיחקו בהרכב ההולנדי (ואן דר סאר, ג'יו, מתאייסן, אוייר, בולהארוז, קוקו,סניידר,ואן בומל, ואן פרסי, קוייט, רובן) חמשה שחקנים מהליגה, פלוס הסלנק ששותף זה כבר שישה שחקני ליגה.

היום, אם ההרכב הזה שוב פותח(גם עם נשלב את הסלנק) זה רק שני שחקני ליגה.

מדאיג או מרומם? ???

SOLO
25-08-06, 21:24
אייקס זה בית חרושת לשחקנים והיא צריכה להפסיק עם המכירות ולהשקיע את כל המאמצים על מנת להשאיר את שניידר וזה הצעד הראשון.והצעד השני זה לקנות שחקנים טובים אני לא מבין מה הם עושים עם כל הכסף שהם מקבלים בשנים האחרונות המדיניות של הליכה אחרי שחקנים לא מוכרים מארצות כמו רומניה ובלגי לא מוכיחה את כצמה וגם שזה כבר הולך עם שחקן מסוים הם ישר מוכרים אותו.מכווה שאייקס תחזזור היא חסרהמ בנוף הכדורגל העולמי.

NoamGreen_Ajax
25-08-06, 22:37
זהו, שגם לא ממש עשינו יותר מדי כסף בזמן האחרון.
חוץ מזה העיקרון בלהביא שחקנים אלמוניים ממדינות כאלה, הוא עיקרון של שנים. באייאקס לא מביאים שמות ושחקנים יותר מדי מוכרים, אלא מוצאים כישרונות ומפתחים אותם (גם מחול וגם מהולנד). בגלל זה אייאקס היא בית חרושת לשחקנים.
חוץ מזה, אם להתייחס לשחקנים ספציפיים מרומניה ובלגיה, אז יש לנו את מיטאה שהוא שחקן לא רע בכלל שפשוט לא מקבל הזדמנויות כרגע, יש את אגורארו שרק הגיע ועדיין לא יודעים מה הוא שווה ככה שלקבוע שהוא לא טוב זה לא צודק, ומבלגיה יש את וורמיילן שלמרות השער הזה הוא עדיין בלם טוב.

הלאה, שניידר הופך להיות השחקן שאולי דווקא רוצים כבר למכור, הבעיה היא שאחרי התצוגה שלו לפני יומיים לא הרבה ירצו אותו (למרות מחצית ראשונה לא רעה).

יותר חשוב לשמור על באבל, אימנואלסון, ובעיקר הונטלאר.

שכחתי: רודה מנצחת את הקבוצה של הפצועים ( ;D) מדן האח 1-0.

Mokum
26-08-06, 00:09
Solo,
אייאקס והולנד הם לא המקום של שחקנים באמצע הקריירה שלהם. אין מה לעשות, אייאקס לא משחקת בליגה מספיק אטרקטיבית ואין אנו יכולים לעמוד בתשלומים של המדינות העשירות. אייאקס והולנד כולה מתרכזת בעיקר בצעירים כשרוניים.
מדי פעם יש איזה שחקן יוצא דופן כמו גאברי או רוג'ר. יש גם כמה דוגמאות של שחקנים וותיקים שרוצים לגמור בסטייל את הקריירה שלהם. האחים לאודרופ הם דוגמא.

תאמין לי, אני מתפלל כל יום שנראה בהולנד שחקנים קצת יותר רציניים, אבל זה לא יקרה. אייאקס תצליח לחזור לצמרת האירופאית אם שחקנים וותיקים כמו סתאם יחזרו ארצה (בשנה הבאה כנראה דווידס) ביחד עם אוסף של כשרון מהבית ספר המקומי. העניין הוא שהזמן הוא האויב הגדול ביותר של הקבוצות ההולנדיות. הכשרונות ההולנדים רצים למדינות העשירות בדכ בגלל הכסף. אין יותר אפשרות בנייה באייאקס או בקבוצות האחרות. בימים שלפני ז'אן מרק בוסמן היו שחקנים כמו ואן דר וארט, דה יונג, או פינאר היו נשארים הרבה יותר זמן בהולנד כי מכסה הזרים היתה גורמת להם לשבת ביציע. היום כל 'כשרון' רץ לכל חור באירופה. העיקר להרוויח יותר מאשר בהולנד. כי בינינו האם ו.ד וארט, דה יונג או פינאר באמת נעשו יותר טוב? אני חושב שלא.

Mokum
26-08-06, 00:18
ארז, הטענה שלך רק ממחישה את מה שלשחקן ההולנדי היום באמת חשוב: כסף...האם PSV לא טיפה יותר גדולה מסלטיק? האם הליגה הסקוטית היא יותר טובה מההולנדית? לפני 1996 היה שחקן כמו הסלינק נשאר בהולנד כי באמת כדאי להשקיע בשחקן שכזה? היום השחקנים האלו חושבים רק על חשבון הבנק שלהם ועל העובדה שהם שיחקו פעם בחול. קריירת הכדורגל הפך לדבר לא חשוב במיוחד.

לגבי סוגיית השחקנים בנבחרת. אני חושב שואן באסטן מסתכל יותר על השחקן מאשר על איפה הוא משחק. מיקום הקבוצה לא מעניינת אותו.
הרי אחרת סיידורף, דווידס, ניסטלרוי, מקאיי, ומארק ו.בומל היו משחקים באוראנייה? ואן באסטן מעדיף שחקנים שאין להם יותר מדי אגו מנופח או חשבון בנק גדול מדי...בעיניי זה לא רע, אבל לאחר יום רביעי אני ממש מטיל ספק בכמה שחקני אייאקס...

Mokum
26-08-06, 00:36
מלה אחרונה על מקבץ קבוצות חזקות בגביע אופא:
סלטה, שאלקה, אספניול, ניוקאסל, אוקזר, פנרבחצ'ה, הרטה ברלין, פלרמו,
PSG, מארסיי, אוססונה, ריינג'רס, סביליה, ווסטהאם ואפילו ברונדבי...

בוא לא נזלזל בגביע אופא....בעיניי לאייאקס יש הרבה יותר מה להציע מול קבוצות אלו מאשר המאפיות של אירופה...

AFC EREZ
26-08-06, 01:14
שי, אתה מפספס את הטענה המרכזית כנגד המפעל הזה בשנים האחרונות.

לא, לא התכוונתי לזה שאין שם קבוצות חזקות( והנה אני מוסיף, מבית שכולל באלופות את ברצלונה, צ'לסי וורד ברמן, סביר להניח שנראה את הגרמנים החזקים באופא, ועוד שבע קבוצות שינשרו מהאלופות, ורובם חזקות למדי)
יש קבוצות חזקות וחזקות מאוד.

הבעיה היא בגישה! הגישה של הקבוצות החזקות למפעל ירדה בשנים האחרונות. הקבוצות האיטלקיות מייחסות למפעל חשיבות משנית ועולות עם הרכבים משנייים! (פאלרמו שבאה לארץ בלי כמעט שחקני הרכב...)

קבוצה כמו מידלסברו להזכריך עלתה לגמר, רק בגלל שעברה את רומא הגדולה, כשהאיטלקים בפירוש מורידים את הכוכבים לספסל על מנת לשמור אותם לליגה.

קבוצות שמגיעות למצבי לחץ בליגה (מאבקים וכו') מוותרות על הגביע הזה על מנת להשאר מפוקסים בליגה (נועם כבר הביא את דוגמת פארמה בחצי הגמר לפני שנתיים).
זה ההבדל- בליגת האלופות לפעמים קבוצות שומרות את הכוכבים שלהם על הספסל בליגה, כדי שיהיו רעננים לליגת האלופות. כאן ידידי, יש לא מעט מקרים הפוכים. שומרים את השחקנים באופא על מנת שיהיו כשירים לליגה.

ברור שלא כולם, ברור שקבוצות שיגיעו לשלבים המאוחרים באופא כשהליגה שלהם גמורה, יתנו את הכל, אבל לא בטוח שיהיה כאלה, ובמיוחד האיטלקיות, כמו שראינו בעבר, מתייחסות לגביע הזה כאל גביע זניח. והם להזכרירך חלק גדול מהקבוצות החזקות במפעל.

אני פשוט לא חושב שזה סיבה למסיבה אם אייאקס תנצח איזה קבוצה כמו רומא למשל, שתשים את טוטי והחבר'ה על הספסל כי הם רוצים אותם כשירים למשחק העונה בליגה, ונעלה לגמר המפעל ככה...

במצב כזה אנחנו עובדים על עצמנו.

Mokum
26-08-06, 02:30
ארז, אתה מעלה טענה טובה, אבל הנה לך דווקא מצב שצעירי אייאקס יכולים להוכיח שהמשחק נגד קופנהאגן היתה מעידה חד פעמית. אם הם באמת חושבים שמגיע להם לשחק נגד צ'לסי, מילאן, ברצלונה וכו' אז בוא נראה אותם שורדים את החורף ובאביב הבא מתמודדים מול קבוצות חזקות מגרמניה, צרפת, ספרד או אנגליה. אין בעיה, בוא נופיע בשנה הבאה בגמר בגלאזגו... ;)
גם לפני הקרב נגד הדנים לא היינו נמנים עם הדרג הראשון באירופה.

אז הקבוצות האיטלקיות משחקות עם ההרכב השני.
קבוצה כמו אספניול, שאלקה, או ניוקאסל ישחקו עם הרכבן הטוב ביותר. כך אני לפחות מאמין. אלו קבוצות טובות שנמצאות רמה אחד מתחת לקבוצות הממש חזקות במדינתן. לצעירי אייאקס יש עוד הרבה מה ללמוד מהן...
אני לא משוכנע שהם יבואו עם הרכב שני לארינה כי את האליפות הם בסוף בדכ לא לוקחים. גביע אופא היא הזדמנות נהדרת בשביל השחקנים לקחת תואר אירופי ואולי לקבל מקום בעלית של אירופה.

NoamGreen_Ajax
26-08-06, 09:36
שתי נורות שנדלקו אצלי:

1) אתם יודעים מה? אולי יש פה משהו שצריך להיבנות בהדרגה? אולי השלד הזה כן יישמר, ובמקום להיזרק יש למים, כדאי שנעבור טבילה קלה באופא? נגד קבוצות נחמדות יותר?
נתחיל שם, ומשם ננסה להתקדם, אבל חובה להתקדם במפעל הזה!
אפשר להסתכל על זה ככה, הרי יש פה שלד דיי חדש, שלד שצריך להתחיל לרוץ, אז שיתחיל לרוץ ברמה הזאת, יצבור נסיון וכו', ומשם יתקדם בשנה הבאה.

לא נשמע מעודד? אפילו נשמע טוב, שלמרות הפאשלה אנחנו עדיין מתכוונים להכין משהו פה, נצבור נסיון השנה, נלמד לקחים חשובים, ושנה הבאה נבוא מוכנים ובינתיים אסור לוותר על אף פיסת דשא בגביע הזה.

2) עם כל מה שאמרתי, בשביל מחילה אמיתית, אני דורש כדורגל טוב, ובכל קבוצה שקוראים לה סטארט, פשוט להתעלל!! לא מוכן יותר לזלזולים, הגיע הזמן להוכיח גם מה הם שווים ולא רק לסמוך על האוויר.
לא להתעסק במי מופיעות במפעל הזה כדי שנצא יותר מכובדים, זה לא צריך לעניין! אני רוצה שהקבוצה שלנו לא תראה בעיניים ותפרק כל מה שעומד בדרך! קצת כעס, קצת גישה של no one likes us we don't care ,אכזריות ורצון להראות משהו לא יזיקו!!!!!!!!!!!!

H U P A J A X ! ! !

http://img183.imageshack.us/img183/614/untitledth9.png

אאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאהה ההההההההההההההההההההה!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

מי שלא התרגש שילך לשבת באיצטדיון הגיגית

Mokum
26-08-06, 11:28
אני בהחלט מסכים איתך נועם. כמו שכבר ציינתי נראית אייאקס לא מספיק בשלה בשביל ליגת האלופות. מבחינה טכנית ראינו מול הדנים ניצוצות טובות של כישרון, אבל נקודות החולשה לבסוף ניצחו. בשביל להצליח בצ'מפיונס ליג אתה צריך להיות פחות חובבני ואולי לשחק יותר על התוצאה. כאשר קומאן הוביל את הקבוצה להישג באירופה, שיחקנו לרב כדורגל די הגנתי. PSV בהחלט לא משחקים כל כך יפה...
הבעיה אצלנו יותר מנטלית. אני בהחלט מקווה שסתאם, גאברי, פרז, ורוג'ר יצליחו במשימתם ושהצעירים יהיו קצת יותר שקולים לפני שכולם יילכו קדימה...

גביע אופא היא לא תחרות קלה למרות שאין בה ממש קבוצות מהדרג העליון. אני בהחלט רואה אתגר טוב בתחרות הזאת. אני חוזר על דבריי, לעוף לפני החורף תהיה בהחלט כישלון. אני מצפה שנחזור לאירופה באביב.

ברור שלהפסיד 9 מיליון אירו היא מכה בשבילנו, אבל זה לא יגרום שאייאקס יתמוטטו לגמרי. בואו נקווה לטוב. אני קצת יותר אופטימי מאשר ביום רביעי וחמישי...

NoamGreen_Ajax
26-08-06, 12:09
שי, אני דווקא לא ממש הסכמתי איתך שאין לנו מקום בליגת האלופות, אבל בתור נחמה אני אומר לעצמי ולכם שאולי אפשר יהיה להוציא מזה תהליך שיעשה טוב. הבעיה היא שאי אפשר לדעת אם פתאום הקבוצה תתפרק או שמישהו יימכר. אני מאוד חושש מהדברים האלה, מישהו יכול להבטיח שהונטלאר למשל יישאר פה בשנה הבאה להמשך התהליך?, מישהו יכול להבטיח בכלל שהוא עוד יהיה כאן אפילו בינואר?.
אבל בגדול הנחמה היא שאולי נוציא מזה איזה תהליך מסודר שיעשה טוב לבסוף.

אגב, הגעה לשלבים הממש מאוחרים של אופא לא תהווה הכנסה של מספיק כסף?

רוני שטנאי
26-08-06, 14:09
כמה נקודות -
מבחינה כספית גביע אופא = עורכי הדין של ביל קלינטון.
ליגת האלופות= עורכי הדין של משה קצב.

בקיצור עולם אחר לחלוטין גם עם מגיעים לשלבים המאוחרים ביותר, כמות הכסף שזורמת באלופות בייחוד על זכויות השידור היא ללא שום פרופורציה והשוואה לזו של אופא.

התעללות, פירוק וכו'- אנא נועם לא בבית ספרנו. המטרות שלנו זה לנצח תוך כדי הצגת כדורגל טוב ובראייה לעתיד, אנחנו לא צריכים להוסיף את שאר הדברים ששייכים לרוח ומסורות של מועדונים אחרים לגמרי.

איטלקיות וזלזול - באיטליה גם הגביע האיטלקי לא ממש נחשב לאורך השנים אז מה?כשאני מסתכל בהיסטוריה של המועדון ומפאר אותו ליד תואר זה מוסיף.
באיטליה סדרי העדיפויות הם שונים, גם לכו תדעו אולי הפסד ועליה בהרכבי משנה , תהיה רווחית יותר למועדון בדרך כזו או אחרת והמבין יבין...

עם ההבדלים העצומים כיום בין מותגי העל לבין שאר המועדונים, למרבית המועדונים גביע אופא הוא תואר נחשב ביותר, ואם וכאשר תודח קבוצה בכירה מליגת אלופות, היא תעשה לדעתי כל שביכולתה כדי לזכות בגביע הנותר.

הרכבים וניצחונות קלים- בספרי ההיסטוריה ולרוב גם בתודעה של האוהדים לאחר כמה שנים זוכרים את התוצאה ואת התארים. לא זוכרים מי שיחק, מי שלט לחלוטין אולי במשחק והחמיץ שערים בשלומיאליות, באיזה הרכב משני עלתה הקבוצה היריבה בגלל שהיו לה מאבקים בליגה. הניצחון לרב נזכר הרבה יותר מהדרך וכך גם התואר. לאורך העונה יש המון דיבורים על הדרך על השיפוט וכו' , עד היום סבורים אוהדי צ'לסי וברצלונה כי גביע האלופות של לפני שנתיים היה צריך להיות שלהם(כנראה גם אוהדי מילאן), אלא מאי הגביע נחת באנפילד וזה מה שכולנו נזכור. מישהו כאן יכול באמת לזכור איזה קבוצות ניצחה הכוכב האדום בדרך אל התואר שלה לגביע האלופות אי שם בתחילת שנות התשעים?

נהירת השחקנים לאירופה - מתוך תשעת השחקנים הללו ישנם שחקנים שלא היו רואים בעבר שום שילוב בכלל בסגל הנבחרת אפילו, שלא לדבר על מעבר לאירופה. אבל כמו ששי כתב ואני כבר הזכרתי בעבר בוסמן שינה את הכל וכיום שחקנים בינוניים מאוד יכולים לעבור ולהרוויח יותר מבלי באמת להתקדם ולתרום לקבוצה ולעצמם. הכסף הגדול הוא זה שמשחק את התפקיד וזה הופך כבר לאבסורדי. הקבוצות הגדולות קונות את מה שהן רוצות ואם חס וחלילה קבוצה כבר מצליחה מייד יעוטו ויפרקו אותה(פורטו לדוגמא). מאטיינסן עם כל הכבוד הוא לא בדיוק מציאה, פינאר ודה יונג לא היו מוצאים לעולם הרכב אמיתי בקבוצת בונדסליגה מובילה עם ההגבלה של שלושה זרים( אפילו לאודרופ אז לא תמיד היה בהרכב...), וההתרוקנות הזו מסמלת אולי יותר מכל את הבינוניות העמוקה וחוסר האונים ששורר בליגות היותר קטנות של אירופה.

אי אפשר להחזיר כנראה את הגלגל לאחור(ולא צריך להחזירו לחלוטין, אלא לקבוע שינויים) ובגלל זה אפילו ליגת האלופות נראית כמו מפעל עם הרבה יותר מדי קבוצות, כשכולנו יודעים שמתוך שלושים ושתיים הקבוצות ישנן אולי ארבע חמש שירגישו מאוכזבות מאי הליכה עד הסוף.

ונשוב אל העתיד- אומרים שיש דרך, ויש מטרות אבל כבר אומרים את זה כמה שנים, הפעם נקווה שעם ואן חיל ומאמן שמתחיל את העונה מההתחלה באמת נראה שינוי ולא הצהרות. השאלה היא האם הנזק הכספי יהיה כזה שיכול לשוב ולהחזיר אותנו שנים אחורה, כלומר לוותר על כל אפשרות להשאיר את הסגל ולהתחזק ולמכור כדי להחזיר את ההפסדים. את זה נוכל כנראה לראות רק בינואר.

אתם רואים אבל שלמרות התסכול העצום והמחשבה השחורה כאילו אנחנו נמצאים במקום הרע ביותר, אנחנו קמים מחדש ומפתחים שוב ציפיות לא ראיליות...

*ולארז ונועם ננסה לעשות משהו- אם יהיו שתי ישראליות באופא אולי שוב נזכה לראות את אייאקס מפסידה ברמת גן...

Mokum
26-08-06, 21:17
כמו תמיד רוני, אתה מעלה כמה נקודות מצוינות.

לאייאקס יש תמיד מה לחפש בליגה הזאת, אבל תלוי מה אתה רוצה להשיג שם. אני בדיעה שהמועדון שלנו צריך לשאוף להגיע לצמרת. להשתתף זה תמיד נחמד, אבל לא סתם הגענו לארבע זכיות...
כרגע לאייאקס אין כנראה מספיק כלים להתמודד עם הצמרת. זה כואב, מתסכל, אבל זו המציאות. שיחקנו 180 דקות מול קבוצה דנית בינונית והצלחנו להראות יכולת אמיתית רק ב-45 דקות. זה מעט מדי...
אני ממשיך לקוות שיאפ סתאם והקניות האחרות יתחילו לקחת פיקוד על הצעירים. לצערי זה ייקח זמן...
אני מבין את רוני. אולי לא כדאי להתחיל עוד פעם עם הציפיות, אבל זה הטבע שלי...למרות הכל להיות אופטימי ;)
ברצינות, מה ריאלי? להגיד עכשיו שאייאקס יהיו בגמר בגלאזגו? זה יותר מדי, אבל אני בהחלט חושב שאנחנו יכולים לדרוש מהקבוצה הזאת שנחזור לאירופה אחרי פגרת החורף.

אני בהחלט סומך בנתיים על ואן חיל. לדעתי הוא עשה טעות כשלא החתמנו את גראבסן, אבל תחת שרביטו הגיעו הנטלאר וסתאם. אני כן בטוח שבינואר כבר יתחילו לחזר מחדש אחרי הנטלאר...אני בונה על זה שבעוד שנה הוא כבר לא יהיה איתנו. את מחיר '9 מיליון אירו' כבר נראה בעתיד. אני חייב להדגיש שאייאקס קשורה לבורסה כך שאם המניות דורשות מכירה של שחקנים, אין לי צל של ספק שאפילו הנטלאר יימכר בינואר.

Mokum
26-08-06, 21:28
חדשות מהולנד.
1) ואן בומל חתם לשלוש שנים בביירן.
2) PSV מתעניינת בקלייברט.
3) אוהדי פיינורד כועסים על ההנהלה וסוגרים את השחקנים בתוך תחומי מגרש האימונים...פיינורד, כמו PSV, מתעניינים בחלוץ הברזילאי אדווארדו דה סילבה של דינמו זאגרב.
4) נפטר השופט הבינלאומי לשעבר ג'ון בלנקנסטיין. היה בן 57 במותו.
היה השופט הראשון שיצא בפומבי מהארון. אני חושב שרוני עוד זוכר אותו.

NoamGreen_Ajax
26-08-06, 21:57
רוני, אני לא יודע אם הבנת אותי נכון...

כשאמרתי אכזריות ולפרק, לא התכוונתי שצריך לקנות את מאטרצי ולשחק אגרסיבי ומגעיל. ההיפך! אני בעד כדורגל יפה לגמרי, זה אחד הדברים שבהם אני מתגאה כשמדובר באייאקס.
התכוונתי לשחק באכזריות ולפרק מה שזז, כמו שנתניה ומכבי תא בשנים הגדולות שלהן היו עושות בליגה. לשחק בכל הכוח ועם כל היכולת נגד קבוצה כמו סטארט, ולא שנראה עוד פעם את השחקנים משחקים בנינוחות וזילזול כי הם השיגו ניצחון מוקדם או כי מדובר בקבוצה קטנה.
כמו שלא ריחמו על RKC, ככה לא לרחם על אף קבוצה, כי יש להם את היכולת לזה ואייאקס קבוצה טובה למרות הכל. משחק אחד רע לא קובע הרבה (למרות שהוא היה בטיימינג גרוע).
אולי אחרי שנה של ניצחונות יפים באופא והגעה לשלבים רחוקים, והצלחה בליגה כמובן, הקבוצה הזאת תקבל ביטחון לקראת השנה הבאה.

דבר אחרון, סליחה על הבורות, אבל לא הבנתי את ההשוואה שעשית בין הכסף לגביע אופא לבין הכסף בליגת האלופות.

אתה אומר שבאופא יש יותר כסף?

NoamGreen_Ajax
26-08-06, 23:09
תוצאות מעניינות מהיום:

היירנביין מנצחת את ווילם II בטילבורח 5-1.

AZ עם ניצחון חוץ יפה על וויטסה 3-1.

אקסלסיור עם תוצאה לא רעה בחוץ, 1-1 עם RKC.

אוטרכט ממשיכים לאכזב את אוהדים ולשמח אותנו, עם תיקו 2-2 מאכזב בבית נגד ספרטה רוטרדם.

AFC EREZ
27-08-06, 06:19
לאזוביץ' עם שער שני בשני משחקים לויטסה. סתם שתדעו.

מחר כאמור, 3 וחצי, במגרש בברדה שם כבר אימן בעבר טן קאטה, ינסו השחקנים של אייאקס להתאושש מהמכה הקשה שקיבלו ברביעי האחרון.

מי שישלם את מחיר הכישלון, ובצדק רב יש לומר, הוא מאדורו, שלא יפתח. רוג'ר ישחק במקומו. מלבד השינוי הנל, כל ה-11 הפחות או יותר קבועים יפתחו.
סטקנבורג
אימנואלסון,וורמלן,סתאם,היי ניחה
שניידר,רוג'ר,גברי
באבל,הנטלאר,רוסאלס

Ajacied
27-08-06, 16:32
אני יודע שרק התחילה המחצית השניה עכשיו.
אבל אני רואה שפיינורד נגד הראקלס הופסק. מה קרה שם?

AFC EREZ
27-08-06, 17:30
ראיתי לצערי רק את המחצית השנייה. סניידר מציל אותנו ממבוכה די גדולה, כשהצייד לא פוגע( פשוט ניגש לפנדל גרוע) ושער שלא קשור לשום מהלך במשחק הזה מעלה את ברדה ליתרון.

שליטה מוחלטת של אייאקס, אבל במחצית השנייה היא הפכה לאופטית בלי הרבה מצבים. בסופו של דבר שני שוטים של סניידר מ18 מטר מנצחים לאייאקס את המשחק, כשבטווח מהלך כדורגל מצויין מסתיים בהכשלת חריסטאס ברחבה. הצייד ניגש גרוע ומחטיא.

מהפכה בהרכב כאשר לינדברח פתח במקום אורבי, הייטניחה במקום וורמלן ואוגארארו כמגן. בקישור, רוג'ר שהחליף את מאדורו היה בסדר גמור ולדעתי חייב להמשיך.
הצייד, לא משהו בכלל, למרות שהבחור שומר על הכדורגל עם הגב לשער בצורה מצויינת. באבל חלש ממה שראיתי.

יהיה בסדר.

פ.ס.וו מפסידה בטוונטה משער של נאקופו שהיה מועמד להחליף את קוייט בפיינורד. 1-1 לכרונינגן בניימכן.

פיינורד והארקלס ב0-0 דקה 75.

Mokum
27-08-06, 18:32
אני משלם כסף בשביל לראות את אייאקס בלוויין ומה אני מקבל?
14:30 פיינורד - הראקלס
16:30 טוונטה - PSV
19:00 NAC - אייאקס...
בקיצור, לחכות עד 7 בשביל לראות אותנו???? :-\

אז הסתכלתי בטלטקסט והבנתי ששוב פעם שיחקנו לא רע, אבל בקושי חוזרים הביתה עם הנקודות. הצייד ממשיך להחטיא פנדלים ושניידר בנתיים מלך השערים של הליגה...
די ברור שהמכה ביום רביעי עדיין בזכרון השחקנים. ניצחנו וזה מה שכרגע חשוב. שונאינו נמצאים במצב יותר גרוע...בטח פיינורד. ראיתי את רב המשחק שלהם. הבינוניות חוגגת שם. שיביאו את פיזארו, או קרוז, או וגנר לאב. הקישור מאד בינוני וחסרונו המנטלי של קויט מודגש. ואן הוידונק בעט פעם אחד לקורה (בעיטת חופשית) ושחקן אחר פספס הזדמנות נוספת. בצד השני ראינו כמעט שער בדקה ה-93...במחצית השנייה נגח קוואנסה (אקס אייאקס) בצורה טובה לשער. זה לא היה מספיק.

הראקלס הראו שלא צריכים לפחד מפיינורד. הם לא הסתפקו רק במתפרצות אלא ניסו לשחק כדורגל במחצית של חובבי ציון.

הקוון טייס רוזנבאום (שם יהודי לכל דבר...) התמוטט בדקה ה-35. הדיווחים היו שלקה בליבו. הוא פונה לבית החולים בהכרה מלאה.

למשחקים האחרים:
PSV, יש שמועה די חזקה שמחר יהיה להם חלוץ בעל שם חדש. שמו...פטריק קלייברט. צד אחד אני ממש לא שמח על החתמה מסוג זה, אבל מצד שני בוא נודה, כמה טוב הבחור היום? זה לא השחקן מימי אייאקס וברצלונה.

קשה לי להגיד שהמשחק היום בטוונטה הוא סימן לבאות, אבל הדיווחים הם שהקבוצה של כמה שחקני ומאמני אקס אייאקס שיחקו כל המשחק בצורה לא מרשימה. האם התחזית שלי לגבי קומאן תתממש? האם הידינק היה פשוט האיש בקבוצה?

AZ נראית בנתיים הכי טוב. ואן חאל עושה בשקט עבודה טובה. מאד מעניין אם הפעם זה יספיק לתואר כלשהו. כי בוא נתוודה, עדיף AZ אלופה מאשר PSV או חס וחלילה פיינורד...

Mokum
27-08-06, 19:10
אם דני נעלם לנו אז אני אעשה את זה ;)

סיכום המחזור מס' 2
המחזור השני נפתח בקרקרדה. רודה מנצחת בצדק את ADO . שער יחיד הובקע עי ואנדאמה (78')
ביום שבת ראינו את היירנביין מנצחת את משחקה השני. הקבוצה הסימפטית ממחוז פריזלנד מציגה כדורגל מצויין ומביסה ללא תנאי את
ווילם טויי התוצאה הסופית: 5-0 . זויפרלון ('2), אלבס הברזילאי (12'), נילסן (23'), אלבס (42'), ופרנד (47') כובשים.
RKC עולה בבית ליתרון עי שער מוקדם של הבלם טייקסרה (3'), אבל אקסלסיור חוזרת הביתה עם נקודה אחרי שער שיוויון של סלורי (53'). טום קאלובה (25', 45') מעלה אוטרכט פעמיים ליתרון, אבל ספרטה חוזרת פעמיים לשיוויון. רוזה (38') ואולפרס (84')
כובשים לזכות הקבוצה השנייה של רוטרדם.
AZ יוצאת למשחק חוץ לא קל בארנהם ומנצחת 3-1, את ויטסה . לקבוצה של לואי ואן חאל כובשים, קוברמנס (20'), שחארס
(57), ודה זאייו (93). דנקו לאזוביץ כובש את שערו השני העונה לזכות ויטסה (90'). בדה קויפ מנפנפים את קויט לשלום, אבל פיינורד
לא מצליחה לנצח את הראקלס. המשחק נגמר בלי שערים.
אייאקס מנצחת עם הרבה קושי את NAC בחוץ. המארחים עולים ליתרון עי דה חראף (63'). שניידר (73', 84') כובש פעמיים ונותן קצת אוויר לנשימה. הנטלאר מחטיא פנדל שני העונה. NEC כובשת מהר עי דננבאום (8'), אבל כרונינגן חוזרת הביתה עם נקודה. סאלמון (38')מבקיע לזכות האורחים מהצפון. PSV משחקים באנסחדה ומפסידים לראשונה העונה . נ'קופו (71') כובש לזכות טוונטה

AZ, הירנביין, אייאקס ורודה בנתיים עם 100 אחוז. PSV עם הפסד אחד במקום השביעי, ופיינורד ללא ניצחון. היא ממקומת במקום ה-15.

NoamGreen_Ajax
27-08-06, 20:29
תודה שי :)

הרבה קושי? למה הרבה קושי? אם אומרים ששיחקנו לא רע וניצחנו, כרגע אני מסתפק בזה. נכון שאני רוצה שאייאקס תתחיל להיות חיה רעה, אבל משחק אחרי מה שקרה אני עדיין לא מצפה ליותר מדי, ואם שיחקנו לא רע וניצחנו (ויכולנו גם להגדיל את הניצחון אז מה רע?)

- עצה שלי: תנו לשניידר לבעוט פנדלים
- עצה שלי 2: תטיסו את לינדנברח הראש אבוקדו הזה כבר מההרכב. זה צורה להראות לשחקן שאתה מאמין בו? להוציא את אימנואלסון מההרכב אחרי משחק אחד שהוא לא היה טוב??
אולי בכלל יש פה משהו משמעתי?

Mokum
28-08-06, 00:36
כתבתי בקושי כי למרות הרבה מצבים ניצחנו רק 2-1.
ראיתי את התקציר וחוץ מאייאקס לא ראיתי את NAC הרבה. בסטטיסטיקה אחרי המשחק ראיתי דבר מדהים. אחוז שליטה בכדור היה מעל 60 אחוז. היו לנו איזה 20 בעיטות לשער. בקיצור, 2-1 לנו היא תוצאה טובה למארחים.
אני חושב שאסור לנו לדאוג יותר מדי. אם אחוז ההחמצות שלנו נקטין, ננצח משחקים בקלות.

מה שכן, כמה נקודות שליליות. שטקלנבורח כמעט גרם לשער של NAC בגלל יציאה לא נכונה. הבחור עדיין לא שקט.
החטאת פנדל נוסף של הצייד. כדאי שיתחיל לעבוד על טכניקת בעיטות עונשין. אם בועטים כמו שצריך, לשוער אין סיכוי.

NoamGreen_Ajax
28-08-06, 10:34
ראיתי עכשיו את התקציר של Ultrasuid. באבל דווקא היה לא רע, ומי שמדאיג אותי הוא דווקא הונטלאר שחוץ מהפנדל החמיץ שתי הזדמנויות שלא מתאים לו להחמיץ.

גאברי כרגיל לא מדהים, רוג'ר היה בסדר, מלינדנברח לא ראיתי הרבה (אבל בטוח שראש אבוקדו שיחק רע), אימנואלסון החליף את רוג'ר והחליף מקום עם לינדנברח, הוא היה בסדר לפי מה שראיתי, אבל אני חושש שקצת ירד לו הביטחון (ואורבי שלנו היה בחור שקט ובטוח בעצמו).

שניידר היה לא רע אבל קשה להתעלם מזה שרק בליגה הוא מצליח להבריק.
היה מהלך אחד יפה מאוד, אותו מהלך שהוביל לפנדל, אבל את הסוף של הפנדל כולם יודעים.
אגב, אוגרארו נראה לא רע גם כן... אני לא חושב שצריך היה להוריד את וורמהלן לספסל כי הוא עדיין בלם טוב והגול העצמי כמה קריטי שיהיה לא קשור למציאות. מצד שני אני לא מתנגד שג'וני יהיה בלם ושנראה מה שווה אוגרארו בצד ימין.

AFC EREZ
29-08-06, 02:57
והנה התקציר:
http://www.ultrasuid.nl/nacajax.htm

עלה במוחי (כן, שרק חוזרים מהעבודה והעיינים נעצמות מול המחשב עולים הרבה דברים..) לשאול אתכם שאלה מסקרנת, על פניה פשוטה, אבל בכל זאת יהיה מעניין לראות מה תגידו.
מי השחקן שהכי הייתם רוצים לראות באייאקס?

כמובן, הדבר צריך להיות ריאלי, ותואם להרגלי הרכישה של אייאקס. אתם יודעים, קצת לא הגיוני להגיד רונאלדיניו, שבצ'נקו או מסי. השחקן, שלדעתכם, אייאקס מסוגלת ויכולה להביא גם ביכולת הכספית וגם בהתאם להרגלי הרכישה של אייאקס. השחקן שיפתור הכי הרבה בעיות ושהכי נחוץ.

חשבתי על שניים-
הראשון, תתפלאו, יוסי בניון. הבחור שכבר שיחק בנוער של אייאקס (עד שהתגעגע הבייתה לדימונה..) משחק כמין קיצוני בוווסטאם ובצורה מצויינת, מה שבדיוק לדעתי חסר לאייאקס. תוסיפו לזה שהוא ישראלי, והדבר בטוח יתקבל בשמחה אצל האף סייד ;D

השני, חשבתי חשבתי, והגענו למסקנה שסטיין שחארס יכול להיות שחקן שמתאים כמו כפפה לאייאקס. גם צעיר מקומי(הולנדי..), גם קשר שיוריד מהנטל על שניידר, וגם כישרון צעיר ואדיר, כיאה לימים יותר יפים של אייאקס. בנוסף אני באמת מאמין שהוא מתאים לאייאקס. מאוד הייתי רוצה אותו.

אז טוסו במחשבות והביאו את החיזוק היחיד שיעניק לאייאקס אליפות, גביע, וגביא אירופה חמישי בארון 8).

NoamGreen_Ajax
29-08-06, 07:34
לא חושב שזה כל כך ריאלי, אבל הייתי רוצה את דויד אודונקור לצד ימין, ואם לא אותו אז את קאסטלן.

עוד שחקן שהייתי רוצה שנביא אבל חתם באתלטיקו, היה סרחיו אגוארו.

כמובן שגם הייתי רוצה את דווידס.

Mokum
29-08-06, 10:39
אודונקור חתם רק לפני יומיים בבטיס... ;D
אני בהחלט הייתי שמח לראות אותו אצלנו. בניון הוא גם אופצייה טובה.
בניון וסחארס היו בהחלט מתאימים לאייאקס.

מי הייתי רוצה לראות אצל אייאקס? גראבסן ופרפאן. אולי גם את אופדאם.

עוד כמה ידיעות.
קוקו דיבר בקיץ עם פיינורד...הוא בסוף נשאר ב-PSV.

קלייברט עדיין לא אצל PSV. קומאן ממש רוצה אותו, אנשים בהנהלה לא. הכושר והתדמית שלו הם חלק מהבעיה.

פיינורד היתה לפני שנתיים על סף פשיטת רגל! הם עדיין במצב כלכלי לא טוב, אבל אין סכנה לקיומם. בהולנד אתה לא יכול להיות בחובות כמו באיטליה או ספרד. פה מאד מקפידים על זה.

NoamGreen_Ajax
29-08-06, 18:22
אני חושב שמה שחסר לנו זה פליימייקר ליד שניידר, ולא קשר אחורי נוסף.

אני חושב שמאדורו צריך להתבגר ולדעת להסתדר לבד, ולהוציא את הבריון שבתוכו, אבל שניידר הקטן פשוט לא מסוגל להסתדר לבד שם למעלה.

בגדול מה שחסר לנו זה קשר אחורי או קדמי, וקיצוני ימני ברמה.
אני חושב שאנחנו צריכים להציץ שוב בליגה הארגנטינאית, אבל לא בכדי להביא קיצוני! (אם אתם שואלים אותי הקיצוני צריך להיות הולנדי, כי בהולנד חיים ונושמים את ה-4-3-3 וקיצוני הולנדי ידע את העבודה יותר טוב מאאוטסיידר כמו רוזאלס).

הייתי מביא את דניאל רולפי מונטנגרו מאינדפנדיינטה. שחקן מצויין, פליימייקר אמיתי (מהיר עם שליטה אדירה בכדור ומסירות חכמות) שאומנם ניסה כבר את כוחו באירופה ללא יותר מדי הצלחה, אבל לדעתי הוא עדיין שחקן מצויין שכדאי לתת לו הזדמנות.

כל אחד פה יכול לזרוק בעצם הרבה שמות ריאליים, אבל מה זה נותן? סתם נזיל ריר כשבעצם הסגל סגור ומדובר בשחקנים שאני לא מאמין שאייאקס תביא (כמו שהתעלמנו משחקן כמו אגוארו).

Mokum
30-08-06, 23:56
מחר מסתיימת לה שוק ההעברות. PSV ופיינורד מנסים נואשות לחפש שחקנים. אז מה חדש?
קודם כל PSV. היא תחתים קרוב לוודאי את קלייברט. לעסקה הזאת יש שתי פרצופים. מבחינה מקצועית אני לא בטוח אם הוא יציל את PSV. בניוקאסל ובולנסיה ממש לא הצטיין. האם הבחור בריא?
מבחינת האוהדים. לא כולם יאהבו באיינדהובן את החתימה הזאת. רבים סבורים שהוא לא מתאים לתרבות של הקבוצה. החבר'ה שצעקו אליו רוצח יצטרכו עכשיו לאהוב אותו...אם הוא יחתום מחר על חוזה ב-PSV, הוא בעיניי גם לוזר ויותר מזה שקרן. לא פעם הוא אמר שיחזור רק לאייאקס...אני בטוח שההצלחה שלו ב-PSV לא יהיה יותר גדול מאשר של הצייד באייאקס...

התקשורת מדווחת ש-PSV במומ להבאת קרומקאמפ והחלוץ המצרי עמר זאקי.

עכשיו לפיינורד. מהם אני ממש לא חושש...דני בויס יחתום מחר בקבוצה. הקשר מכרונינגן הוא חמום מוח רציני. מתאים למנטליות של חובבי ציון...
שחקן לא רע, אבל הוא לא יוביל את פיינורד להשגים.
אחרי שהיו שמועות בקשר לפיזארו (ביירן), קרוז (אינטר), וגנר לאב (צסקא מוסקבה), ופרנק באומן (ברמן) הגיע תורו של ג'ון קארב (או קארו, אנא עארף... ;) ). החלוץ של ליון לא יגיע. היו דיווחים על עמר זאקי, אבל גם זה לא היה יותר משמועה. אז כרגע נראה שלא יבוא שום חלוץ...

AZ, אייאקס, ו-PSV בעקבות הבלם הצעיר של RKC ראיין דונק. רק אציין שהוא נולד באמסטרדם...

לסיום ידיעה מעניינת על קיקי מוסאמפה ומתיז'ה קזמן. הראשון חתם בטרבזונספור, השני בפנרבחצ'ה. ימי התהילה של שניהם כבר מזמן חלפו...
מעניין איפה נורדין ווטר ;D

AFC EREZ
31-08-06, 21:25
טו מאצ' פ.ס.וו ליום אחד.

שי, עשה סדר, לא הבנתי כלום. קלייברט וקרומקאמפ חתמו? ביזלי לסיטי, העברה או השאלה? טארדלי גם הגיע?.

מה קורה שם?.

עריכה:
http://www.psv.nl/upload/108699_296_1157041014404-Kluivert195.jpg

http://www.psv.nl/upload_mm/1999978583_1999999560_HOMEHOME.jpg

או קיי, שניהם חתמו.

עריכה 2:
חריסטאס בפיינורד!!!!! :o :o

Ofir10
31-08-06, 23:58
מעניין איפה נורדין ווטר ;D
ישחק לצד פיני בלילי בסיבאספור הטורקית, הוא חתם שם שלשום :)

Mokum
01-09-06, 02:00
אז הנה אני...
הרכישות הבולטות:
PSV - קלייברט, קרומקאמפ, טארדלי (חלוץ ברזילאי צעיר בן 21)
פיינורד - פיליפ לאונר (מגן שמאל), טינדאלי, בויס (קשר, כרונינגן),
חאריסטיאס...
AZ - ראיין דונק (בלם, RKC)
ADO - בוסחארט (פיינורד)
NAC - אורלנדו אנגהלאר (גנק)

Ajacied
01-09-06, 05:32
חריסטאס בפיינורד!!!!! :

תאמת, זה לא ממש מעניין. מצטער אבל אני לא יודע מה איתכם, אני לא מרגיש אבדה. לא נתן לנו הרבה ונראה לי מאוד שגם לא ייתן בכלל בפיינורד.
חארי הפך ג'וק...

NoamGreen_Ajax
01-09-06, 23:12
אני לא חושב שיש פה מישהו שיותר מדי מצטער על זה.

להיפך, אני למשל, שמח שאת הכסף שצריך היה להחזיר עשינו על שחקן פחות חשוב, ולא על שחקן\שחקני הרכב, מה שהיה מפרק את הקבוצה (ברור שלא מכרנו אותו ב-9 מיליון יורו אבל עדיין...).

חברים אני צריך עזרה קטנה שלכם, תחשבו על שם לאתר, משהו נחמד וקצת יצירתי (זה יכול להתקשר כמובן לכל הקטע של היהודים והכל).

AFC EREZ
02-09-06, 15:25
ואן דר סאר
הייטניחה, אוייר,מתייאסן, דה קלר.
לנזדאט, שחארס, ינסן
ואן פרסי, הצייד, קוייט.

להזכריכים, סניידר(אשתו כורעת ללדת), ואן דר וארט( נחשו מה, פצוע), ואן בומל, ואן ניסטלרוי ורובן לא הוזמנו. לגבי האחרון, אין לי מושג למה, באמת לא זכור לי שראיתי שהוא נפצע איפשהו...

Mokum
02-09-06, 15:56
רובן לא בריא במאת האחוזים. בולארוז וואן ברונקהורסט מושעים.

NoamGreen_Ajax
02-09-06, 17:27
רובן גם בצ'לסי לא משחק, כנראה שהוא אכן פצוע.

ובחיייייאת, אל תתחמקו, תתנו שם!

AFC EREZ
02-09-06, 17:37
סופר יודן?

NoamGreen_Ajax
02-09-06, 19:02
נחמד :)

אגב, עוד שאלה בקשר להיכל התהילה. אני מכניס את רינוס מיכלס, שעל כך אין שאלה בכלל, אבל חשבתי שאולי כדאי גם להכניס את ואן חאל למרות שהוא מסוכסך עם אייאקס היום.

מה אתם אומרים? בכל זאת הוא עשה גדולות.

AFC EREZ
02-09-06, 19:19
לא צריכה להיות שאלה. מבחינתי כל מאמן שהביא לאייאקס גביע אירופה (ושיביא.. ;)) חייב להכנס להיכל. ואן חאל, עם גביע אופא וגביע אירופה ועוד מספר אליפויות מקומיות, חייב להכנס.

NoamGreen_Ajax
02-09-06, 20:03
הנה הרשימה הסופית (יש 14 כי הייתי צריך מספר זוגי):

רינוס מיכלס
לואי ואן חאל
יוהאן קרוייף
מרקו ואן באסטן
יוהאן נייסקינס
פרנק רייקארד
דניס ברחקאמפ
יארי ליטמאנן
דני בלינד
ארי האן
רוד קרול
רונאלד דה בור
פרנק דה בור
שייקי סבארט (השחקן היהודי עם הכי הרבה הופעות בהיסטוריה של אייאקס, שנכנס בין השאר בגלל זה, בגלל שהייתי צריך מספר זוגי ובגלל ששי והאף סייד אוהבים אותו ;D)

NoamGreen_Ajax
02-09-06, 23:40
1-0 קטן על לוקסמבורג להולנד. מתאייסן כבש.

1-0 על לוקסמבורג? זה כל מה שהולנד יכולה?

ישראל (שלשמחתי גם ניצחה היום) מסוגלת ליותר...

Mokum
03-09-06, 01:57
חבר'ה, היום ראיתי את המשחק הגרוע ביותר בתולדות הולנד....זה היה פשוט בלתי נסבל. כל האחד עשרה יכולים ישר ללכת הביתה ברגל. כולל המאמן והספסל. ראיתי הערב חבורה של שחקנים שנראו ללא שום מוטיבציה. זה היה הדבר שהכי הרגיז אותי. אפשר לשחק לא טוב, אבל להגיע בקושי למצב אחד מול חובבנים? זה בלתי נסלח. יותר גרוע, לוקסמבורג עוד הגיעה לכמה הזדמנויות מצוינות!

הגיע הזמן שכמו באייאקס, נוריד את רף הציפיות. לכדורגל ההולנדי יש היום בעיה חמורה בכמה נקודות. כשרון אולי יש, אבל הבעיה מתחילה ומסתיימת בראש...גם הבעיה של חוסן גופני מאד בולט.

ואן באסטן מתחיל ממש להמאס עליי אבל אני לא לבד...בשביל מה צריכים שחקנים כמו תיאו יאנסן, או פנחור לשחק בנבחרת? במחצית נכנס שחקן סלטיק החדש ומה ראינו? 45 דקות של כדורגל אנגלי מיושן. זה היה פשוט מדהים. הולנד שיחקה על כדורים גבוהים לפנחור!?! 45 דקות ברציפות!?!
נגד לוקסמבורג!?! חובבנים!?!
גם משחק האגפים פשוט לא עובד. קויט וואן פרסי רק הפריעו ולא עשו שום דבר חיובי. למה בשם אלוהים ה4-3-3 קדוש? גם באייאקס זה כבר בלתי נסבל. אם אין לך איכות אז תשחק אחרת. ארווין קומאן חושב עכשיו לשחק בפיינורד 4-4-2...להגיד את האמת? עם חאריסטיאס הוא צודק! גם שם אין שחקני כנף ברמה.

זהו, אני רגוע עכשיו ;)

Mokum
03-09-06, 19:02
שתי ידיעות. הראשונה, היונייטד רוצים בחורף להעביר את הייטינחה אליהם.
כך מדווחים באנגליה. הידיעה השנייה קצת מוזרה. אופא מחליטה אולי בקרוב להעיף את הקבוצות הפורטוגזיות מהצ'מפיונס ליג. הנה הלינק למה:
http://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=398&docID=10237&lang=he

בכל מקרה אני לא הייתי מחכה לזה...אני הייתי מתכונן לסטארט...

ידיעה אחרונה שרק עכשיו קראתי. ואן באסטן רוצה להחזיר את ואן ברונקהורסט ובולארוז לסגל. גם שניידר מועמד. המאמן מאד לא מרוצה מאתמול בערב.

Ajacied
03-09-06, 21:12
שי אתה כלכך צודק. אין מה סתם לתלות תקוות בנוגע לזה.
לפי דעתי אייאקס צריכה לעלות עכשיו על דרך, ואסור לעצור בצד פתאום או לתת למשהו להפריע. זה מה שחסר לנו, שהשבדית הזאת גם מאופא תעיף אותנו...

NoamGreen_Ajax
03-09-06, 21:49
תאמינו לי שאני כל כך רוצה צ'מפיונס, אפילו בדרך כזאת.

אבל:

1) מה הסיכויים שזה באמת יקרה? אפילו את היווניות החזירו בסוף, שלא לדבר על מילאן.

2) איך קשור מעשה של ז'יל ויסנטה לשלושת הפורטוגזיות הבכירות? לפי מה שקראתי הן בכלל לא עשו כלום!

3) למה דווקא אייאקס תהנה מזה (למרות שזה בטח לא יקרה) ?

ועוד דבר קטן ל- Ajacied. זאת הפעם האחרונה שאתה עושה איזהשהי טעות כזאת. הקבוצה מנורבגיה, וחסר למי שמראה פיפס של זילזול אחרי שאכלנו אותה מול קופנהאגן. ;)

Ajacied
03-09-06, 22:52
אני מצטער על טעותי. תאמינו לי שלא אחזור עליה ;)
נועם, אם שמת לב בהודעה שלי רמזתי שאנחנו כן צריכים לקחת ברצינות את המפגש הזה, שחס וחלילה שאותו מקרה (שכן, עדיין לא עיכלתי אותו) לא יחזור שוב. אתם יודעים מה, אני אגיד לכם יותר מזה, אנחנו לפי דעתי עכשיו בעמדה שלא צריכים לזלזל בקבוצות יותר, באירופה כבר לא סופרים אותנו (או יותר נכון לא זוכרים), ועובדה שכן הגענו למצב כזה!
אין שום קבוצה באירופה כיום, ולא משנה מי היא, שאייאקס לא צריכה להיות מוכנה אליה במלוא הרצינות.

Mokum
04-09-06, 01:14
עדכול לגבי שניידר. הוא חזר לנבחרת. ברונקהורסט ובולארוז חזרו אוטומטית לסגל אחרי השעייה. מי שמצא את הדרך החוצה הם דה קלר, יאלינס ומארטיין מהרדינק.

משהו אחר.
אני חושב שאייאקס עדיין חזק בשוק מבחינת שוק השחקנים. לקבוצה יש עדיין מוניטין של מועדון שמצליחה יפה לגדל כשרונות צעירים. הקבוצות העשירות עדיין רוצות את הסחורה שלנו...

NoamGreen_Ajax
04-09-06, 07:18
אם יש משהו שהייתי רוצה להיפטר ממנו זה זה.

עוד לא התחילה העונה וכבר המבורג ניסתה לגנוב לנו שחקנים. לפי מה שההנהלה הרגילה אותי בשנים האחרונות, כבר הייתי בטוח שמישהו יימכר.

לפעמים אני חושש שכסף מעניין את ההנהלה הרבה יותר מהישגים. כמובן ששום דבר לא מובטח אבל איך תשמור על הסיכויים שלך אם אתה קבוצה שמוכרת שחקנים באופן כרוני?

בקשר לעניין של הפורטוגזיות, אני לא רוצה לפתח ציפיות אבל אני יודע שזה יקרה בסוף והציפיות יגדלו. מישהו יודע מתי ההחלטה צריכה ליפול?

Ajacied
04-09-06, 16:47
ציטוט מאתר וואלה:
בתאריך ה-11 בספטמבר, ערב פתיחתה של ליגת האלופות, יפרסמו מוסדות פיפא את החלטתם. הקבוצות הפורטוגליות במפעל היוקרתי אמורות לפתוח את משחקיהן בשלושה-עשר בספטמבר, כשפורטו תארח בביתה את צסקא מוסקבה ואילו בנפיקה יוצאת למשחק חוץ נגד קופנהאגן מדנמרק. אם וכאשר פיפא תזרוק את הפורטוגליות מהמפעל, השתיים יוחלפו ברגע האחרון.

NoamGreen_Ajax
05-09-06, 03:09
כן קראתי את הכתבה הזאת קצת אחרי ההודעה שלי, כשדרך אגב בכתבה הזאת משום מה התעלמו מספורטינג ליסבון.

רוני שטנאי
05-09-06, 17:09
חברים זה יהיה פשוט שערוריה ואין מה לבנות על זה, יש גבול לכל תעלול אפילו שם באופא. בגלל שאיזו קבוצה זניחה תובעת משהו בבית דין הבריון השכונתי מאיים לפגוע בכל העולם ואשתו, כל כך הזוי וכל כך מתאים לאופא, כמו שיתאים להם שם לא להעיף את הפורטוגזיות בסופו של דבר. אגב אייאקס נמצאת בדיוק איפה שצריכה להיות קבוצה שסיימה רביעית בליגה שלה, ועפה לקבוצה מקופנהאגן לאחר שני משחקי מוקדמות.

חריסטאס, אין יותר מדי מה להגיד היה צריך למכור אותו וכנראה שפיינורד היו היחידים שהציעו משהו נורמלי. בטח הסכום לא גדול והעיתוי לא ממש גאוני כמו גם היריבה ולכן יש קצת כעס , הבעייה היא שזה כלום לעומת מה שאני צופה שיקרה בינואר- המכירה הגדולה 3.

על הנבחרת אין טעם שאני שוב אתלבש על שחקנים והמאמן, בכל מקרה ללא רובן וקשר אחד נורמאלי אין לנבחרת הזו מה לחפש ועדיין לוקסמבורג ??? עדיף ש :-X נקודה אחת שאני לא יכול בלעדיה- כמה עוד נאלץ לסבול מהקונוס הזה שמכונה מגן שמאלי???

מחר- ואן באסטן ונבחרתו כבר מוכנים על השולחן והמרדים בדרך..

Mokum
05-09-06, 18:56
ברור שיהיה כיף אם נחזור לליגת האלופות, אבל רוני בהחלט צודק. עפנו לאחר תצוגה מחפירה במחצית השנייה, אז מגיע לנו לשחק בגביע אופא.
לגבי המוסד שנקרא אופא. כשרואים את הטיפול בכל מה שקשור לעניין ישראל, אני לא מופתע מההתנהגות שלהם בפרשה הזאת. בכלל, שיתחילו לאיים קצת על הקבוצות האיטלקיות...או הספרדיות שנמצאים בחובות כבדים.
מה לעשות, להתנכל לקטנים תמיד קל...

עניין חריסטיאס. לי אין הרבה כעס בנושא המכירה לפיינורד. כבר נזכר פה ההעברה של זלאן ליובה. שם בעיניי היתה בהחלט על מה לכעוס. ראינו גם אחרי העסקה הזאת את הנזק של חסרונו של זלאטן. 'הארי' לא ייחסר לנו. אגב טן קאטה רצה למכור את רוזנברג...
לחזור ליווני. אני בדיעה שהוא בהחלט לא שחקן רע, אבל קשה לי להניח שהוא יהיה תחליף ראוי לקויט. לנו הוא לא יחסר יותר מדי. שיהיה להם לבריאות בדרום רוטרדם ;)

לגבי 'המכירה הגדולה 3'. אני בהחלט חושב שהיא תבוא בשנה הקרובה...הבורסה תדרוש את זה...זה הכישלון של 'קופנהאג ן2'.
זה יקרה בינואר או בקיץ הבא. שניידר והנטלאר הם המועמדים הראשיים.
זה דווקא מכעיס אותי. יותר מההעברה של 'הארי' לחובבי ציון.
בעיניי ה'כוכבים' בישלו את הדייסה הזאת בעצמם, עכשיו שיאכלו אותה...

עוד מלה אחרונה על חאריסטיאס. אני חושב שהגיע הזמן שנשיאי הקבוצות יגידו בפה מלא שאין יותר יריבות בינם לבין עצמם. אצל פיינורד רואים את חאריסטיאס, גרין, טינדאלי. אצלנו רואים את סתאם ואת הנטלאר. ומי זה
http://www.voetbalzone.nl/images/uplimages/pu_groot_kluivert.jpg
בדיוק...לא לשכוח את רייזיחר, קולינה, לאמיי ואפילו אוייר.

מלה אחרונה על הנבחרת. לא הבנתי אותך רוני. מה אתה רוצה להגיד על המגן השמאלי? דה קלר אמר היום שהוא בהחלט הופתע שהוא לא בסגל. אני אישית חושב שהוא היה בסדר גמור. אנשים שהם נגד ואן באסטן מדברים יותר ויותר על קליקה של שחקני אייאקס...להגיד את האמת? זה נראה ככה...

AFC EREZ
05-09-06, 20:45
לא ראיתי שמישהו ציין, אז רק נגיד מזל טוב למקים הדיון, הלוא הוא רוני, שחוגג היום 29 קייצים. עד 120, אושר, נחת מהאישה והילדים, ונחת גם מאייאקס (לא תזכה כנראה לזה..). מזל טוב.

לגבי הנבחרת, דווקא אני לא מסכים רוני לגבי מחר. נראה לי שהבום התקשורתי הזה בהולנד יעשה את שלו והנבחרת תתעורר ותדרוס בפיליפס סטדיום את הבלארוסים. זה לא שהיריבה מסוכנת או משהו... והתצוגה מול לוקסנבורג נבעה לדעתי רק משאננות וזילזול. עכשיו שהשחקנים קיבלו את הסטירה, יש לי הרגשה שנראה ניצחון גבוה, לא שזה יסמל משהו, אבל זה טיפה יעיר את הבחורים.

חלוצי יריבותיינו למאבק על התואר:
פ.ס.וו-קלייברט
AZ-ארבלרדזה
פיינורד-חריסטאס

נו, אז מה משותף לשלושתם?.

רוני שטנאי
05-09-06, 21:38
תודה רבה מזדקנים, ולמה לסתום את הגולל על אושר מאייאקס? אנחנו עדיין יכולים תמיד לחלום..
לגבי הנבחרת קודם כל הכוונה היא כמובן לסיוט שלי- ג'יו. ברור שלא דה קלר היה הבעייה נגד הנסיכות מהדרום וההדחה שלו היא בדיחה לטובת שחקן שלא מפסיק להעלות לי את לחץ הדם.

ואן באסטן יכול לצעוק עד מחר שהשחקנים היו רעים ושזה המשחק הכי גרוע שהוא ראה וכו', אבל ברגע שאתה מכניס את הפיבוט כבר במחצית ומוותר על קשר אז זה איזה רמז לחברה בואו נתחיל להגביה.
יכול להיות שהולנד תתפוצץ מחר, הבעייה היא ששוב כמו שציינתי ללא רובן וללא קשרים רציניים המצויים בכושר עם כל הכבוד ליאנסן ,שחארס ולאנדזאט אין להולנד יותר מדי מה להציע. בבית הזה זה עדיין לא אמור לגרום לבעיות מהותיות, אבל הדרך ממשיכה להיראות רע ואפילו רע מאוד.

AFC EREZ
05-09-06, 23:20
אז בוא נעבור כבר למחר:

מחר, 21:30, ה-פיליפס סטדיום באיינדהובן יארח את נבחרת האורנג' המקומית, במשחקה השני במוקדמות אליפות אירופה, מול בלארוס.
המטרה, כמובן, למחוק את החרפה מול לוקסנבורג ולצבור את מלוא 6 הנק', וכמובן, הדרך חייבית להיות קצת יותר הולמת.

סחארס וינסן חוזרים לספסל, סניידר להרכב, דה יונג מקבל את הקרדיט, וכמובן, שתי המושעים- בולהארוז' וואן ברונקהורסט חוזרים להרכב.

ההרכב הכתום:

ואן דר סאר.
בולהארוז(הייטניחה), אוייר, מתייאסן, ג'יו
סניידר, דה יונג, לאנדזאט
ואן פרסי, הצייד, קוייט.

בהצלחה.

http://www.ad.nl/multimedia/archive/00091/trainingFC_91385h.jpg
זה ממש לא בעיה לעצור את הצייד הזה..

Mokum
07-09-06, 01:06
ניצחון 3-0 די מטעה. חוץ משניידר וואן פרסי לא ראיתי מצטיינים. החלשים במשחק היה הייטינחה שנראה חיוור. הקהל באיינדהובן שרק פעם אחרי פעם בוז לשחקן. גם זה לא מפתיע אותי.

הולנד שיחקו כחצי שעה טוב. בשאר הזמן הכל נראה כמו לפני כמה ימים. ללא איכות וחסר כל השראה. אני די בטוח שבסוף נעלה, אבל באליפות אירופה אין לנו הרבה מה לחפש. יכול להיות שבתוך שנתיים ואן באסטן יצליח לשנות את הבינוניות האישית ליחידה מלוכדת ומאיימת, אבל אני נוטה לחשוב היום שזה יותר פנטזיה מאשר מציאות עם סיכוי. ואן באסטן מאמן בלי ניסיון ולצערי ללא איכות מיוחדת. בטח היום.

בעוד כחודש אני מאד רוצה לראות מה נעשה בסופיה. לא יהיה שם קל.

Mokum
09-09-06, 11:54
חזרנו לליגה.
NAC ניצחו את ADO, טוונטה ורודה מסיימים בתיקו שתיים.

כמה ידיעות מעיר הבירה.
סתאם מרגיש בבית באמסטרדם...הוא טוען שאייאקס יכולים להתחרות שווה בשווה עם הצמרת באיטליה. לא קצת מוגזם יאפי? ;)

אייאקס מתכוננת לויטסה בלי פציעות משמעויות.

Mokum
10-09-06, 17:30
אין לי הרבה זמן...אייאקס שיחקו טוב, אבל היו צריכים להשפיל את ויטסה. 3-0 תוצאה סופית. הצייד עם 2 שערים, רוג'ר עם הראשון שלו במדי אייאקס.
פיינורד ו-AZ ניצחו.
מאוחר בערב אפרט קצת יותר על המשחק.

מלה אחרונה לנועם. נהנתי מבאבל... ;D

NoamGreen_Ajax
10-09-06, 18:09
אני אמשיך את שי:

אייאקס כרגיל לא הבריקה, אבל שיחקה בכלל לא רע, ויותר חשוב - כמו שביקשתי כתנאי למחילה, היא השפילה את ויטסה פשוט. עוד אין לי את הסטט' המדוייקת, אבל אני מאמין שויטסה לא בעטה לשער שלנו יותר מ-5 פעמים, ואנחנו בוודאות בעטנו איזה 30 בעיטות לשער של ויטסה (ומשהו כמו 60 אחוזי החזקה בכדור).

כולם היו טובים היום - באבל, הונטלאר שחזר לעצמו, אוגארארו שהיה נפלא!, רוג'ר שגם כן התעלה על עצמו וקיבל קצת ביטחון, שניידר היה לא רע, יאפ סתאם כרגיל היה טוב (הוחלף בסביבות הדקה ה-50 בגלל פציעה).
להגנה לא הייתה הרבה עבודה ובכל זאת גם הייטינחה היה לא רע. אימנואלסון היה בסדר.

מי שלא יקבלו ממני מילה טובה הם גאברי ורוזאלס המעצבן. נתחיל עם גאברי, הוא פשוט בינוני. אני באמת לא רואה מה הוא תורם, ואם רוג'ר ימשיך לנהל את המשחק יפה ובשקט מאחורה, וכשיש את סתאם כמנהיג אמיתי, אני לא רואה סיבה שגאברי ימשיך לפתוח בהרכב.
הלאה, רוזאלס: מה יהיה איתך מאורו? אף אחד לא לימד אותך שחוץ מלרוץ ימינה על הקו ולהגביה, אפשר גם לחתוך לאמצע? אף פעם לא סיפרו לך שעם המהירות שלך זה אפשרי ביותר ואפילו מועיל? למה אתה מתעקש להיות השחקן הכי שקוף באירופה? למה אתה מתעקש להראות שאתה טמבל ובמקרה גם מאוד מעצבן? אתה לא רוצה לבלבל קצת את המגינים? אולי עם תגוון קצת ותבלבל אותם הם בכל זאת יאכלו את הפעולה האהובה עליך (או שזאת אולי היחידה שאתה יודע לעשות) של לעשות כאילו אתה נכנס לאמצע ואז לרוץ על הקו ולהרים על הרגל של המגן.

עזבו, הילד מתקשה. באמת שאני לא רוצה יותר מדי לכעוס, כי חוץ מהם אייאקס עשתה לי הרבה נחת ודרסה את היריבה שלה כמו בימים הטובים (הכדורגל לא בדיוק אותו דבר אבל ההרגשה הטובה כן).
כל הכבוד לקבוצה, שדבר אחד שאהבתי ושכחתי לציין, הוא שגם ב-2-0 וגם ב-3-0 היא לא נרגעה לגמרי אלא המשיכה לחפש את השערים ולא נתנה לויטסה לנשום.

תוצאות נוספות מהמחזור:

PSV מנצחת בחוץ 3-1 את ווילם טווי.
היירנביין מפסידה ב-10 שחקנים בחוץ לאקסלסיור.

הג'וקים של פיינורד עם ניצחון בכורה העונה, 4-1 על ספרטה בדרבי של רוטרדאם (עם היכולת של פיינורד העונה כבר חשבתי לקרוא לזה סנסציה ;D).
כנראה שלדרבי חוקים קבועים משלו, מה שלא תופס בשביל פיינורד מול הקבוצות האחרות בליגה.

AZ של ואן חאל ממשיכה לנצח ולתפוס את המקום הראשון, 2-0 בניימיכן על NEC.

כרונינגן מנצחת בבית 2-1 את הראקלס, ואוטרכט שהובילה כבר במחצית 5-0, נרגעה במחצית השנייה והשאירה את התוצאה כמו שהיא. היריבה הייתה כמו RKC שמסתמנת כמי שאוהבת לקבל חמישיות.

NoamGreen_Ajax
11-09-06, 00:18
http://www.ultrasuid.nl/ajaxvitesse.htm

תקציר המשחק.

Mokum
11-09-06, 00:50
חבר'ה, אייאקס בדרך הנכונה. בעיניי ההפסד נגד קופנהאגן היתה מכה כואבת, אבל לאחר 3 משחקים בליגה אני מעודד. מעודד כי בכל השנה שעברה לא ראיתי את אייאקס כל כך טובים. ויטסה יצאו בזול מהמטווח שלנו...גם שוער שתפס יום טוב, אבל גם שאננות שלנו ליד שער היריב מנעו הפסד עוד יותר צורב לאורחים.

אצטרך היום קצת להתווכח עם נועם ...
רוזאלס היה בסדר גמור (אסיסט בשער השני לרוג'ר...). גאברי עושה המון עבודה שחורה. אל תשכח נועם איך ירדת על רוג'ר ;)
נהנתי הרבה מבאבל. היה באמת חיובי היום. הוא מסר כמה מסירות נהדרות והיה מעורב במשחק. הנטלאר עדיין החטיא יותר מדי הזדמנויות, אבל עם 2 שערים אי אפשר לבוא אליו בטענות. השער הראשון של הצייד הראה את האיכות של השחקן הזה. האופן שהוא השכיב את וופנאר היה באמת יפה.

אייאקס ו-AZ בנתיים מובילים את הטבלה. בשבוע הבא נראה אם פיינורד יכולים לעשות משהו נגד PSV....

NoamGreen_Ajax
11-09-06, 00:57
שי, חלק מהניצול הלקוי של ההזדמנויות הוא בגלל הבינוניות של רוזאלס. בחייך, הבן אדם יצא לו איזה פוקס במסירה לרוג'ר. הוא לא יודע להרים, הוא שקוף והוא פשוט הורס כל כך הרבה התקפות (ואם לא הורס אז עושה אותן פי 2 פחות מפתיעות ויעילות). הוא כבר מתחיל באמת להימאס.
אני יכול להגיד עליו עוד דברים אבל הבנת מה אני חושב עליו, פשוט שחקן לא משהו.

לגבי גאברי, הבן אדם בניגוד לרוג'ר שעליו עוד נזהרתי כי הוא לא שיחק יותר מדי, כבר פותח בכל המשחקים של אייאקס מאז שהתחילה העונה והוא פשוט בינוני. אם הוא עושה עבודה שחורה אז שיישאר מאחורה ויתן לרוג'ר שהוא כנראה יצירתי ואיכותי יותר בהתקפה את המקום למעלה. ברגע שהוא תופס מקום בהתקפה וסתם נמצא שם כדי להעביר מסירות קצרות שלא מוסיפות מי יודע מה אז מה צריך אותו? שחקן בעמדה הזאת צריך לתת קצת קילר מובס, מהלך שישנה את המשחק. אין לו את זה.

אגב, כמובן שהציפיות עלו ואני כבר מחכה להחלטה של מחר. מישהו יודע אם הייתה איזה התפתחות בנושא? הבנתי שמדובר באולטימטום להנהלה של ז'יל ויסנטה לבטל את התביעה שהם הגישו נגד ההתאחדות הפורטוגזית ושאם הם לא מבטלים אז הפורטגזיות מודחות. מישהו יודע אם כבר ביטלו או לא? מחר באמת מתקבלת ההחלטה? אם כן אז מתי בערך ואיפה יפרסמו?

Mokum
11-09-06, 03:10
הויכוח נשאר בעינה ;)
בכל מקרה הנה הסטטיסטיקה של המשחק:
בעיטות לשער: 36...
בעיטות למסגרת: 15
קרנות: 16
אחזקת כדור: 60 אחוז.
מדהים!

AFC EREZ
12-09-06, 14:58
לפי התקציר, אכן הצייד יכל לגמור את המשחק עם שיישייה. כמה מצבים בראש, איך לאזעאזל הבחורים של דה מוז נתנו לו כל כך הרבה כבוד ברחבה.

עם כל הכבוד לתוצאה, אני בהחלט חושב שויטסה תרמה לכך במשחק לא משובח בל שון המעטה וטעויות גדולות בשערים. השער הראשון שנכבש הוא כתוצאה מחובבנות בהגנה, כן, אייאקס מאז ומתמיד לוחצת את הכדור, אבל ככל זאת, אפשר לזקוף את השער לשני הדברים.

הצייד שכמו שאמרתי יכל להבקיע יותר אולי קצת הסתנוור מהשמש המאוד קופחת עליו. הציטוט האחרון שלו מהראיון ( עם האופניים..) לדעתי גובל מאוד בשחצנות לא מתאימה. אולי כדי שירגע טיפה, עם כל ההערכה אליו.

אני לא יודע, בניגוד אליכם קשה לי ממש להתרשם גם מאייאקס ולצורך העניין גם מAZ.
שתי הקבוצות עדיין לא נתקלו במוקש רציני ( קרי- פיינורד, פ.ס.וו, כרונינגן, אוטרכט והירנביין בחוץ) ושאייקס נתקלה העונה באחד כזה...ראינו מה קרה.

מוקדם לחגוג, ונאחל בהצלחה לדירק קוייט היום שישתיק את הפיליפס ארינה באיזה צמד מפולפל. פ.ס.וו תחסר את קוקו המושעה.
הרכב האיכרים:
גומז'
סלסידו, אלכס, אדו, קומקאמפ
אפאלי,סימונס, מנדז.
קולינה, קונה, פארפאן

ושבוע הבא כמובן, פיינורד מול פ.ס.וו למפגש מסקרן באיינדהובן.. אייאקס תשחק ברודה, ואלקמאר תארח את טוונטה.

Mokum
12-09-06, 15:21
הרשה לי קצת לחלוק עליך ארז.
קבוצה ששוטפת את המגרש תמיד צריכה עזרה מהיריבה...אני מודה, אייאקס פגשו יריבה נאיבית וחלשה, אבל הענשנו אותם על כל טעות קטנה. העיתונים משבחים את הרכישות החדשות ואומרים שבשנתיים האחרונות לא ראו את אייאקס הורסת קבוצה בצורה הזאת. סתאם, רוג'ר וגאברי מקבלים המון מחמאות. 'סתאם הוא האיש המנוסה בהגנה שחסרנו כל כך, רוג'ר מראה ניצוצות של כדורגל התקפי שמזמן כבר לא ראינו בהולנד, וגאברי מראה שיש מישהו יותר טוב מגלאסק'. אלו רק חלק מהציטוטים.

לדעתי הבעיה הגדולה כרגע היא ניצול הזדמנויות. מאז המשחק נגד PSV אנחנו מגיעים כל משחק למבול של הזדמנויות, אבל לא מנצלים אותם. אפילו במשחק נגד קופנהאגן קיבלנו אינספור הזדמנויות....
אתה אולי צודק לגבי היריבות החזקות שעוד לא קיבלנו, אבל מבחינת הכושר שאנחנו מפגינים, אני בהחלט יותר ממרוצה. בעוד שבועיים נשחק באוטרכט.
בוא נראה את הקבוצה שלנו שם...

לגבי הערב. אני אסתכל על משחקים אחרים...לראות את קלייברט במדי PSV? לזה חיכיתי כל השנה...תודה, אני מוותר על העונג. מצדי שינצחו את ליברפול בגלל הנקודות שהולנד צריכה וגם בגלל בניטז, אבל לי אישית מעניין המשחק צ'לסי - ברמן הרבה יותר.

AFC EREZ
14-09-06, 01:14
חמש קבוצות הולנדיות ינסו להעפיל לשלב הבתים של גביע אופא, והיום זה יהיה הצעד הראשון.

אייאקס אמסטרדם תתארח בסטארט הנוורווגית(19:15), במה שאמור להיות ההגרלה הכי נוחה שרק אפשר. פרז הפצוע (גב) לא נסע עם הקבוצה.
ב20:00 באיצטדיון בבלגרד תעלנה פ.צ כרונינגן למשחק לא פשוט מול פרטיזן המקומית.
אחרי שדילגה מעל בני יהודה, מצפה ללקומוטיב סופיה משימה טיפ טיפה יותר קשה, בדמות פיינורד ההולנדית. 21:15 בבולגריה.

21:00 בDSB סטדיום, AZ אלקמאר רוצה להגיע לשלב הבתים ובדרך ניצבת קייסירספור הטורקית.
ואחרונה חביבה, ב23:00 שעוננו, בפורטוגל, הירנביין חביבתינו תצא למשחק מול ויטוריה סטובאל.

נקווה למקדמות יפות.

Mokum
14-09-06, 02:56
תחזית שלי:
אייאקס יסיימו בתיקו בנורבגיה. קשה לי להעריך את כוחה של הנורבגים. אני יוצא מההנחה שאנחנו לא נירה עם כל התחמושת שלנו. אולי בכל זאת אהיה קצת יותר אופטימי. קלאס יאן ינצח עבורנו את המשחק...2-1 לנו

כרונינגן יפסידו בבלגרד. אין לשחקנים שום ניסיון במעמדים האלו. בבית יש לירוקים מהצפון בהחלט סיכוי גדול לנצח, אבל משחק חוץ באירופה אף פעם לא קל. אני הולך על ניצחון 2-0 לסרבים.

פיינורד היא עדיין תעלומה בעיניי. יש סיכוי שינצחו שם, אבל הפסד אומלל של חובבי ציון גם לא יפתיע אותי. אני הולך על תיקו אחת. חארי יכבוש ;)
אגב לשמחתי בני יהודה עפו...רק לחשוב מה הנאצים האלו היו עושים בגומלין...

AZ תנצח. ואן חאל בונה קבוצה מגובשת ואני צופה בעתיד דברים טובים לקבוצה הזאת. הטורקים אולי יכבשו שער חוץ, אבל שוטה תדאג לניצחון חשוב. 3-1 בסיום.

הירנביין יפסידו בפורטוגל. הקבוצה הסימפטית מפריסלנד טובה בבית, אבל נוטה לאבד את הראש בחוץ. 2-0 לסטובל.

נ.ב ליגת האלופות פשוט לא מעניינת אותי. יומיים מלא כדורגל ואני ראיתי אולי איזה 15 דקות בשידור ישיר...יותר מדי משחקים שחבל עליהם את הזמן.
ההרגשה שלי היא בכל זאת שה'חזקים' (חלק מהם מאפיונרים...א.ס מילאן...)
גם ככה צריכים לעבור אז עד לרבע הגמר בכלל אין מה לראות.
מה דעתכם בעניין הזה?

רוני שטנאי
14-09-06, 05:50
אפילו אני יותר אופטימי משי לגבי המשחק היום מול הנורבגים, רק ניצחון יספק אותי. אמנם התרגלנו לסבול אבל אפילו לנו יש את האפשרות לבקש -עד כאן !! אנחנו חייבים להגיע לשם ופשוט להשחיל בהתחלה את המתחילים כדי לגמור את הדברים בהתחלה ולא נחכה לאיזה שער עצמי בגומלין.

לגבי כל שאר ההולנדיות הערב קשה מאוד לשער, פיינורד כל כך לא צפויים, כרוניגן אין לי מושג, הירנביין אין למה לצפות אחרי שמכרו איזה שחקן באמצע העונה שעברה. ואלקמאר נראה, אי העפלה תהיה כישלון צורב.

ליגת האלופות, לא הייתה לי כל כך אפשרות לראות וגם אם כן לא ממש מושך כרגע, יותר מדי הבדלים בין הקבוצות . ניצחון בית של ספורטינג על ליגיון שכירי החרב של אינטר נחשב להפתעה עצומה, רק מראה לאן הגענו.
כולם מחכים להפתעה שבארסה או צ'לסי תודחנה, תחשבו על זה טוב קבוצה מהצמרת הגבוהה הקבועה בגרמניה תדיח קבוצות אחרות(בסדר אלופת אירופה וקבוצת הפלייסטיישן של אברמוביץ') וזה יחשב לסנסציה, שוב מראה על ההבדל בין קבוצות העל לשאר המשתתפות בליגת האלופות.

עדיין אפשר להנות - יש את ליון , אבל בגדול באמת לי אין יותר מה להתלהב כרגע מבארסה מפרקת קבוצה מסכנה מסופיה. יש יותר מדי משחקים וקבוצות שפשוט אין סיבה לפתוח את הטלויזיה כדי לצפות.

ומגיע לי מזל טוב -נולד לי בן :)

NoamGreen_Ajax
14-09-06, 09:53
אפילו שכבר הקדמתי את המאוחר בהודעה הפרטית, מזל טוב!!

הערב אני ממשיך בקו התנאים שלי למחילה. לדרוס את סטארט ולגרום להם להבין שזה רק הסטארט של המפגש הכפול הזה ושגם בארינה לא יהיו חיים קלים כמו לקופנהאגן.

לגבי שאר ההולנדיות אני חושב כמעט כמוך, פרט לזה שאני דווקא מאמין שהירנביין תעלה בית כי היא קבוצה לא רעה השנה, וגם אלקמאר תעלה כי גם היא קבוצה טובה. פיינורד באמת סימן שאלה (ולא אופטימי מדי, אבל זה לא שלוקומוטיב סופיה היא מאריות אירופה), מכרונינגן אין בכלל מה לצפות יותר מדי.

לגבי האלופות, באמת משפט קטן - ליון מעוררת כבוד. איזה אימפריה הם בנו שם במשך כמה שנים, איך שהם מפרקים שנתיים ברציפות את ריאל, ובכלל משחקים כדורגל יפהפה. באמת קבוצה שכיף לראות, קבוצה שנבניתה בעבודה קשה ולא במאות מיליוני דולרים שפשוט הביאו סופרסטארים שכירי חרב. השנה הזאת צריכה להיות של ליון, ואם היא לא תגיע לחצי גמר אז התדמית של הקבוצה המוכשרת שלא מצליחה להגיע באמת רחוק תידבק אליה וזה לא יהיה טוב.

Ajacied
14-09-06, 15:39
טוב אז קודם כל באמת מזל טוב, הפורום מחבק באהבה.

נועם, אני ללא ספק מסכים איתך, לכוון לאן שאנחנו צריכים להגיע, לקרוע אותם פשוט.
דרך אגב נועם, לא יודע מה איתכם אבל, התוית הזאת שאולי תודבק על ליון, די מוכרת לי. לפחות מצד כל התקשורת הישראלים. ובכלל מאוהדי הכדורגל פה. הודבקנו בתוית הזאת. אני טועה?

עוד נושא שעלה לי בראש לפני כמה ימים, אני פשוט לא ממש יודע.
מהם בערך סכומי המשכורות של שחקני אייאקס?

AFC EREZ
14-09-06, 21:09
כן, מצטרף לברכות רוני....הפורום אכן מחבק חיבוק אוהב :D.

אז עם כל הכבוד לחמיישיה, אני חושב שבהחלט לספוג שני שערים מקבוצת דייגים נוורוגית זה משהו שצריך להדליק נורה אדומה. נגד ויטסה אוגארארו היה נהדר והייטניחה וסתאם באמצע גם נראה טוב, אז למה לשנות? למה שוב הייטניחה מגן וורמלן וסתאם באמצע?.

טוב נו, נחכה לשי ולתקציר יותר מאוחר.

Mokum
14-09-06, 22:28
GEFELICITEERD
רוני, עוד בן? מסכנה אישתך ;D

אייאקס עיצבנו אותי היום. חביבו של נועם, גאברי היה רק אחד החלשים...לאייאקס יש בעיה מנטלית קשה. מבחינה מקצועית עשינו את שלנו, אבל למה קודם לחטוף שתי שערים (הראשון חצי עצמי, השני בגלל הגנה לקויה של רוג'ר ואורבי)?
טן קאטה עלה גם בלי באבל...(אני שומע את נועם כועס...). הוא שם את רוזנברג כקיצוני שמאלי. למרות שער מצויין השבדי לא בלט. רוזאלס כבר עף לפני חצי השעה הראשונה. באבל לא היה תמיד חד, אבל הבחור בתקופה טובה. שניידר לא התאמן אתמול בגלל חום. הוא יוצא הערב זכאי...
רוג'ר היה בסדר, אבל כמו כל הקבוצה לא תמיד מרוכז.
ההגנה נראתה יותר מדי מפוזרת. אני מסכים עם ארז. לא היה סיבה לערוך שינויים בהרכב.

באולפן אמרו שלא צריכים יותר מדי לשים לב לצורת המשחק. ניצחנו 5-2 ולמעשה כבר עלינו לשלב הבתים. אני נוטה להסכים עם ארז, סיפור קופנהאגן עדיין לא מחוץ לזכרון...

אעדכן אחכ על הנציגות האחרות!

Mokum
15-09-06, 01:33
סיכום הערב:
ניצחון אייאקס: טן קאטה בהחלט צודק שהקבוצה שיחקה בצורה נאיבית. הוא הדגיש שהוא לא אהב את מה שראה. באבל לא היה בהרכב כי המאמן רצה לתת לו מנוחה.
בסוף ניצחון, אבל בוא נסתכל קדימה...לאייאקס יש בעיה מנטלית קשה. מבחינת יכולת מקצועית יש התקדמות מאשר בתקופה של בלינד. אייאקס משחקת לפרקים כדורגל טוב, אבל סובלת מחוסר ריכוז כשהשחקנים חושבים שהכל בא להם בקלות. ראינו את זה בניצחונות על RKC וויטסה, ראינו את זה נגד קופנהאגן, וראיתי את זה הערב. אני בהחלט מבסוט מהמשחק המופגן, אבל אם החבר'ה לא יתמקדו ברצינות במוקשים שלהם, נופתע בהמשך.

תיקו פיינורד
מחצית ראשונה איומה של פיינורד. פיגור 2-0 ועוד דרמה נראית באופק.
פנדל בדקה ה-45 (חארי הוכשל...), מחזירה את פיינורד למשחק. שיוויון יפה של גרין בדקה ה-59, אבל אחכ הבולגרים חוזרים לייצר הזדמנויות. טימר מציל כמה כדורים מצויינים ובסוף החבר'ה מרוטרדם צריכים להיות שמחים.
גומלין ברוטרדם? קשה לי לחשוב שחובבי ציון לא יעברו, אבל הקבוצה ממש לא יציבה. גם אייאקס 'עברו' כבר את קופנהאגן...

ניצחון AZ
ציפיתי ליותר מהחבר'ה של לואי ואן חאל. האם שתי שערי החוץ של הטורקים יספיקו לגומלין? אני לא מכיר את האיצטדיון הביתי של קאיסריספור, אבל AZ יזיעו שמה. סחארס החטיא בדקה ה-81 כדור על קו השער...החטאה פשוט נדירה. זה אולי יהיה הרגע של הטורקים...

הפסד כרונינגן
כמו שציפיתי. כרונינגן ללא שום ניסיון במפעלים האירופאיים. לפני איזה 14 שנה שיחקו לאחרונה באירופה...הסרבים קיבלו פנדל במתנה, נראו הרבה יותר מסוכנים, אבל 2-0 באירובורג וכרונינגן עלו. לא אופתע אם זה יקרה. הקבוצה הזאת מקבלת בבית כנפיים...

ניצחון הירנביין
תוצאה פנטסטית. לא ראיתי שום דבר מהמשחק הזה, אבל לנצח 3-0 בפורטוגל זה מצויין.

NoamGreen_Ajax
15-09-06, 03:34
אני כל כך אוהב אותך אייאקס

NoamGreen_Ajax
15-09-06, 03:39
ומשהו שלא מהלב: ההגנה חייבת לגלות קצת יותר יציבות או יותר נכון עמידות. אני לא אוהב את השערים שאנחנו מקבלים, שלא לדבר על זה שגם ההתקפה פחות יעילה עם הייטינחה בימין במקום אוגרארו שהוכיח שיש לו כדורגל. הייטינחה עדיף כבלם (אני חושב שחוץ מזה שאני אוהב אותו שם הוא גם באמת שחקן טוב בעמדה הזאת ולא סתם מתלהב אחד), אוגרארו עדיף כמגן ימני וורמהלן צריך להיות על הספסל כי הביטחון שלו כרגע בקרשים (ונכון שזה לא מה שישפר לו אותו אבל הוא לא מועיל כרגע לאייאקס וטובת הקבוצה חשובה מטובת השחקן).

מבחינה התקפית, אני לא יכול להתלונן על 5 שערים. נכון שאייאקס מגיעה להמון מצבים ונראית נאיבית, אבל בכל זאת הבקענו 5 שערים. כמה אתם מצפים שנבקיע? 5 זה לא מספיק? שוב אני אומר שלדעתי ההגנה צריכה לחזק את עצמה כי כדי שהתוצאה תראה משכנעת ביותר, צריך למחוק את ה-2 של סטארט ולא להעלות את ה-5 של אייאקס.

בנוגע להיירנביין - אמרתי לכם! הם קבוצה מוכשרת השנה. לפי דעתי הטבלה השנה צריכה להסתיים באליפות שלנו, AZ מקום שני, ושהיירנביין תנסה להפתיע את PSV ולסיים שלישית.

Mokum
15-09-06, 12:12
אתה לא היחיד שלא אוהב את שערי החובה שאנחנו מקבלים באירופה. טן קאטה בהחלט כעס על זה אתמול. אפשר להתווכח אם המאמן היה צריך להשאיר את ההגנה כמו נגד ויטסה, אבל אין שום סיבה בעולם לקבל כאלו שערים טפשיים.

ההתקפה עשתה את שלה. זה הפעם החמישית שאנחנו כובשים 5 שערים במשחק חוץ אירופאי. לפני חמש שנים ניצחנו 6-0 בגנט. לפני 11 שנה ניצחנו בהונגריה את פרנצבארוש 5-1 (זוכר עדיין את ההצגה הזאת). ב-1979 ניצחנו בפינלנד את הלסגין 8-1, ולפני 31 שנה הבסנו את גלנטורן בביתה
6-1. בקיצור, בכל זאת קצת הסטוריה!

חדשות מכיוון איינדהובן. קוקו ייעדר כשלושה שבועות עקב פציעה.

AFC EREZ
15-09-06, 15:10
תקציר אייאקס-סטארט (http://www.ultrasuid.nl/startajax.htm)

Mokum
16-09-06, 18:25
קצת חדשות:
נשיא ברצלונה, חואן לאפורטה, אמר שהקבוצה מתעניינת בוסלי שניידר.
בוא נגיד ככה, איזה הפתעה...מפתיע שאין התעניינות בהצייד ובאבל...

בקרוב יתחילו להחליף את כל הכסאות בארינה. ההנהלה רוצה שכל הכיסאות יהיו בצבע אדום

NoamGreen_Ajax
16-09-06, 23:12
לא הבנתי את למה הפתעה?

ובקשר לכיסאות, הם כבר עכשיו בצבע אדום לא?

Mokum
17-09-06, 01:44
כתבתי את זה בצורה אירוני. אני ממשיך בטון הזה:
ממתי ברצלונה מתעניינת בשחקני אייאקס? הרי הם אף פעם לא מתעניינים בשחקנים שלנו...הבנת? למה אני קורא לברצלונה 'אייאקס2'? הרי כולנו יודעים פה שבלי אייאקס לברצלונה היו אולי כמה תארים פחות.

והנה ההוכחה מהארינה:
http://www.voetbalprimeur.nl/pics/press160x120/press_2006-09-16_36995.jpg
לא כל הכסאות בצבע אדום ;D

תוצאות משחקי היום ואתמול:
RKC ניצחו אתמול בבית את ADO בתוצאה 1-0. יאנסן כבש לקראת הסוף. החבר'ה מדן האג עדיין ללא שום נקודה. NAC ניצחו היום בדקה ה-92 את ויטסה בחוץ. שער ניצחון יפה של מייק זונפלד.
הראקלס ניצחו בבית את אוטרכט. שערים של קוואנסה (5'), ופעמיים הברזילאי אברטון (26, 82) הכריעו את המשחק. אקסלסיור עלו במחצית הראשונה ל-3-0 על ווילם טויי, הקבוצה מטילבורג כבשה פעמיים במחצית השנייה. לאקסלסיור כבשו סטאויר (35, 38) וסלורי (41). מוניר אל המדאויי המרוקאי צימק פעמיים לזכות ווילם טויי (45, 83).

AFC EREZ
17-09-06, 01:52
איזה ריחום שי, תגיד תאמת פשוט, בלי אייאקס בארסה על 0 אליפיות אירופה(קומאן, רייקארד) , בלי קרוייף וניסקנס, ובלי הרבה דברים שהפכו אותה למה שהיא.

Mokum
17-09-06, 01:55
ארז, לא רציתי לפגוע באוהדים של ברצלונה ;)
אני לא אכנס איתך לויכוח, אתה צודק.

AFC EREZ
17-09-06, 02:01
למה פגיעה? אם הם לא מודעים לזה, מצבם חמור.

ובכלל, כל העניין הזה שבארסה היא למעשה אייאקס 2 מאוד מחליא אותי. אני שמעתי הרבה אוהדי אייאקס שבגלל כל הקירבה מספטים מאוד את הקטלונים וכו'. אני ממש הפוך, כל עניין החיקוי הזה (השיטה..) מגעיל אותי. יש יגידו שאולי אני מקנא, אולי, אני לא חושב (להפך, אם הדבר הזה הוא הכי טוב באירופה, אז אנחנו צריכים להיות גאים באייאקס שלנו..) אבל אני פשוט פיתחתי שנאה די רבתית לקבוצה הזאת. כמובן, גם בגלל ההייפ הגדול סביב רונאדליניו ובארסמניה, שמצטיירת כזאת שמציגה את הטוב והיפה בכדורגל. ועוד אומרים היום שהלהטוטן הברזילאי הוא אולי גדול שחקני בארסה. איכס, נעלבתי בשביל קרוייף.

Mokum
17-09-06, 02:09
אתה בהחלט מעלה דברים נכונים. תשמע, לא אכנס לויכוח איתך. אתה במאת האחוזים צודק. הרבה הולנדים מתים על ברצלונה וספרד. יש הרבה חבר'ה שהולכים לשם לנופש ואפילו נשארים. זה בסדר, אבל האהדה לקבוצה הקטלונית? בחיים לא! היתרון שלהם עלינו זה הכסף...
תנו לנו את חצי התקציב של ברצלונה ותראה שאנחנו כל שנה מגיעים לפחות לחצי גמר...כל הכשרונות הצעירים היו באים אלינו. שחקן כמו רוביניו היה משחק בארינה. היינו קונים בכיף בגיל 17 את רוני...(סתם דוגמא).
בכלל זה היתרון של כל הקבוצות 'הגדולות' בספרד, איטליה, גרמניה ואנגליה. לכן אין לי שום קבוצה מועדפת שמה. העובדה שאייאקס עם 4 הזכיות שלנו בגביע האלופות רק נותנת לי הרגשה של גאווה. אנחנו עם 16 מיליון תושבים וללא חובות...,זכו ביותר גביעי אירופה מאשר קבוצות כמו אינטר, ארסנל, היונייטד, צ'לסי, ברצלונה וקבוצות אחרות.
רוני כבר אמר את זה. לנו יש זהות אמיתית (כמו אוקזר למשל). מה יש לצ'לסי? רק כסף...

NoamGreen_Ajax
17-09-06, 10:09
כמה שאני איתכם בעניין הזה! טוב לדעת שאני לא היחיד שחושב ככה.

ושלא תחשבו שאני סתם אומר, כי לפני כמה ימים ישבתי עם אבא שלי בבית קפה פה בהרצליה, וישבו שם כמה ספרדים שאוהדים ברצלונה ודיברו על הקבוצה בספרדית (וקצת הבנתי מה הם אמרו), אז הזכרתי להם מי באמת אחראית להישגים של המועדון הזה שלהם.

Mokum
17-09-06, 15:51
אולי כדאי היום לעודד את 'אייאקס2'...
ראיתי כרגע משחק מתחת לכל ביקורת. רודה מנצחת אותנו 2-0. אני בעיקר מתרגז מצורת המשחק. רק בעשר דקות מתוך התשעים שיחקנו בצורה נורמלית. בעיטה לקורה של שניידר ועוד כמה חצי הזדמנויות.
אני מתרגז משתי השערים שקיבלנו. השער הראשון היא העתק מדויק של השער הראשון של קופנהאגן בארינה. כדור חופשי עולה לקורה הרחוקה ובלי שום כיסוי בועטים פנימה. הייטינחה אולי נחסם באווירה קלה, אבל זה שער שפשוט מביש. השער השני באשמה ישירה של סתאם. הבלם פשוט לא שם לב לבעיטה חופשית שרודה לוקחים בצורה מהירה.

מלה רעה לטן קאטה. בשביל מה אתה קונה שתי שחקנים ספרדים ובמשחק לא טוב אתה מחליף אותם? לא רק זה, הוא מכניס את לינדנברח במקום רוג'ר וקרוהן דהלי במקום גאברי. האם אני מטומטם או האם אלו חילופים דבילים?

מלה אחרונה לשניידר והנטלאר. הראשון ממשיך בחוסר המנהיגות שלו. הוא יותר עסוק בלצעוק לשופטים מאשר לארגן בשקט את המשחק. ראיתי אחרי השער הראשון, ובטח אחרי השני, חבורה של חמומי מוח שמנסים לעשות הכל לבד...באבל לא יודע למסור ואין אף שחקן שמארגן בשקט את המשחק.
מה, היינו צריכים לנצח את המשחק בהפרש של 10-0? מה קרה? אפילו
הנטלאר נראה עצבני ולא בפוקוס. ביצע עבירות מיותרות וחוץ מצהוב צודק, הוא ייקבל כנראה הרחקה בגלל שהטלוויזיה תפסה אותו בועט ונותן מכה קלה במגן רודה.

מסקנה? PSV ו-AZ נראים כרגע מבחינה מנטלית הרבה יותר טובים. אני קופץ אולי יותר מדי מהר למסקנות, אבל אייאקס תסיים את הליגה במקום השלישית אם שניידר לא יקח את עצמו בידיים וסתאם יתחיל סוף סוף להרגיע את ההגנה.

AFC EREZ
17-09-06, 23:41
תקציר המשחק:
http://www.ultrasuid.com/rodaajax.htm

מה כבר אפשר לומר.. :-[ :-[

NoamGreen_Ajax
19-09-06, 16:31
הכל בגלל דני בלינד וגאברי.

גולים מטומטמים.

Mokum
19-09-06, 18:50
נועם, לא הבנתי את מה שאתה אומר.

בנתיים הודיעו שסתאם לא ישחק מחר בגביע נגד המילואים של RKC.
הוא מקבל מנוחה עקב כאבים קלים בברכיו. לא רציני!

ב-PSV לא ישחק פרפאן ואפלאי. שניהם סובלים מפציעות ראש אחרי התנגשות ראשים במשחקם נגד פיינורד.

אצל פיינורד לא ישחקו חאריסטאס וואן הוידונק.

NoamGreen_Ajax
19-09-06, 19:05
אין מה להבין, סתם רציתי להוציא קצת עצבים על מי שאני לא אוהב.

אולי מחר נראה קצת שחקנים כמו חוסנס או לפחות סרפונג שישחקו?

אגב, לאן נעלם ניקולאי מיטאה??

Mokum
20-09-06, 01:31
מיטאה עושה את הכל לאט לאט. אני כרגע לא יודע אם הוא כשיר, אבל לאחרונה דובר שהרומני לא רוצה לעשות צעדים חפוזים. הוא רוצה בשקט לחזור לכושר משחק.

תוצאות משחקי הערב בגביע ההולנדית (סיבוב 2)
ההפתעות בהדגשה!

IJsselmeervogels - NAC Breda * 2-4
RBC Roosendaal * - Helmond Sport 3-1
FC Emmen * - FC Zwolle 1-0
De Graafschap * - VVV-Venlo 3-1
Rijnsburgse Boys *- Fortuna Sittard 1-0
Flevo Boys - Willem II * 0-2
HSC'21 Brein - FC Den Bosch * 3-4
Excelsior'31 - Go Ahead Eagles * 0-1
HHC Hardenberg - MVV * 1-4
Sparta Nijkerk - HFC Haarlem * 1-6
FC Utrecht * - AGOVV Apeldoorn 3-1

אחרי הארכה
Genemuiden* - Omniworld 3-2
FC Eindhoven* - Heracles Almelo 3-2
ASWH * - Cambuur Leeuwarden 4-2
Ter Leede - Stormv./Telstar * 1-2
Achilles'29 * - FC Volendam 0-0
(Achilles wint na strafschoppen; 4-3)

AFC EREZ
21-09-06, 00:31
בסופו של יום אין שום הפתעות ביום השני של משחקי הגביע. מהדיווחים שקיבלנו בעת צפינו במכונה הבלונדית משחיל את הראשון שלו באנגליה, קיבלנו תוצאות לא מפתיעות.

ויטסה ארנהיים ממשיכה לשלב הבא לאחר 1-3 בארגון מליגת המשנה. ספרטה רוטרדאם כובשת שישייה (וסופגת 2) לדה טאפרס, טוונטה כובשת שביעייה לדוטו.

ניימכן ממשיכה לאחר 0-2 על EVV. פ.ס.וו איינדהובן עברה גם היא, אבל רק לאחר חריקת שיינים ושני שערים מאוחרים של קונה וסימונס (פנדל) שנתנו 2-0 על קאזקאן בויז.
כרונינגן מנצחת בקושי 1-2 את טופ אוס מליגת המשנה ועוברת הלאה.

קבוצת המשנה של אלקמאר גם בשלב הבא לאחר 0-2 על ONS.

דן האג גם היא בניצחון קליל 1-6 על טוריקמספור.

אצל אייאקס אמסטרדם זה זה נגמר 5-2 קליל על צעירי RKC, משערים של רוזנברג (2), מאדורו, פרז והצייד.

Mokum
21-09-06, 00:43
אייאקס ניצחה 5-2 בחוץ את המילואים של RKC. תוך 2 דקות היינו בפיגור 1-0 אחרי שגריגרה נגע בצורה ברורה בידו ברחבה. עד למחצית אייאקס כבר הפכו את התוצאה. רוזנברג ומאדורו כבשו. אחרי ההפסקה נגמרה ה'חגיגה' המקומית בתוך דקותיים. פרז כבש את השלישי. הנטלאר שנכנס במחצית העלה את האורחים ל-4-1. בלם RKC עוד הספיק לכבוש בנגיחה אחרי קרן לפני ששער שני של רוזנברג גמר את המשחק.

ניצחנו, אוקיי, אבל כמו בשבועות האחרונים רואים דקות שבהן הקבוצה נראית ממש רע. בעיניי זה מדאיג.
ההרכב:
חנטנאר, אגורארו (הייטינחה 46'), גריגרה, וורמהלן, לינדנברח, רוג'ר (הנטלאר 46'), מאדורו, שניידר, רוזאלס (באבל 62'), רוזנברג, פרז

AFC EREZ
21-09-06, 00:46
ועם כל הכבוד לגביע, תמונות היום שלי מגיעה מאנגליה:

http://mad.walla.co.il/archive/247151-5.jpg

עוד משחק מצויין, הפעם גם עם שער, וקוייט מתחיל בפריעת השטרות...

ואגב, לא ציינו שואן באסטן זימן את 22 השחקנים לאלבניה ולבולגריה, אין הפתעות, ואן בומל וואן ניסטלרוי בחוץ.

Mokum
21-09-06, 01:02
ארז, מה זה התמונה הזאת?!? ;D

אני אולי לא תמיד מבין את החילופים של טן קאטה, אבל הביקורת שלו על הקבוצה מוצא חן בעיניי. הוא בהחלט כעס הערב. ציטוטים כמו: כל מלה שאתייחס למשחק הזה, מיותרת או אנחנו לא במצב שאנחנו יכולים לזלזל בקבוצות יריבות הם רק חלק ממה שהוא אמר.
אז עדיין נשאר תעלומה למה השחקנים נראים בשבועות האחרונים לא מרוכזים ומרבים לזלזל ביריבות שלהם. טראומת קופנהאגן אולי? או זה פשוט שהמאמן שלנו לא מצליח להכנס לראשם של השחקנים?

לגבי הנבחרת. אני קצת 'מוריד הילוך' לקראת בולגריה. אני ציפיתי שהסגל ייראה פחות או יותר אותו דבר. דעתי היא שאין הרבה געגועים לואן ניסטלרוי או ואן בומל, אבל מה שבא אחרי זה מאד מצומצם. נו טוב, בקרוב נחזור לדבר על זה.

בכל זאת זה תמונה יותר יפה...
http://www.ajax.nl/upload/171392_657_1158786612407-j_rkc-ajax_330.jpg

NoamGreen_Ajax
21-09-06, 01:53
שי, תראה באיזה הרכב עלינו, מה יש לך להתרגש?

אגב, עם כל הכבוד לג'וק מליברפול (ויש כבוד, אפילו שאני כל כך שונא אותו), איך אף אחד לא ציין פה את החזרה של שחקן שדווקא בא מאייאקס ולא מפיינורד, והוא מקסוול ששותף ב-9 הדקות האחרונות בניצחון של אינטר על רומא 1-0.

כמובן שהוא לא עשה יותר מדי, אבל שתי נגיעות שלו בכדור העלו בי געגועים ושימחו אותי על כך שהוא חזר סוף סוף אחרי לפחות שנה וחצי למגרש.

Mokum
21-09-06, 11:52
אני כן מתרגש כי המחליפים שיחקו בצורה אדישה. זה גם מה שהרגיז את טן קאטה. מאד מפתיע אותי ששחקנים שלא משחקים בהרכב לא רוצים להראות שמגיע להם מקום בהרכב. בכל מקרה בוא נראה מה אייאקס יעשו במשחק הבא נגד NEC ושבוע אחרי זה בחוץ באוטרכט...

מקסוול בחור טוב ואני שמח שהוא חזר לשחק. אני רק חושב שהוא יותר קשר מאשר מגן...באיזה עמדה הוא שיחק אתמול?

NoamGreen_Ajax
21-09-06, 15:12
בתור מגן שמאלי. הוא החליף את גרוסו.
בכלל מנצ'יני פשוט הדהים אותי כשבמשחקים הראשונים של בעעע (אינטר) הוא פתח עם חבייר זאנטי כמגן שמאלי (כנראה סתם כי לא רצה לוותר עליו) כשיש לו את גרוסו ומקסוול על הספסל. בשביל מה בכלל הוא הביא אותם אז?

אבל אתמול הוא התעשת ופתח עם גרוסו (אבל לא לגמרי התעשת כי מקסוול כשהוא בכושר סביר גם אז הוא לא רואה את גרוסו ממטר, ואתמול בכמה דקות שהוא שיחק הוא נראה היה כושר סביר ביותר).

בקיצור, אני באמת לא בטוח כל כך ביכולות ההגנתיות של מקסוול, אבל מה שבטוח זה שאם תעשה שילוב של התיקולים והחוכמה של אורבי, עם המהירות, הנמרצות והיכולת האדירה של מקסוול בהתקפה, תקבל מגן שמאלי מהסרטים - תוצרת לבן אדום לבן.

Mokum
22-09-06, 01:21
תוצאות בולטות הערב בגביע וההגרלה...
קודם כל ניצחון קל של AZ אצל החובבנים של בנקום. 10-0 בסוף.
פיינורד נלחמה נגד עצמה ונגד השופט (פסל שלא בצדק 2 שערים) וניצחה 3-2 בדקה האחרונה בפיינדהם.

ההגרלה לסיבוב ג'. תתכוננו יש כמה משחקים טובים...
FC Groningen - NAC Breda
Jong AZ - SC Genemuiden
Achilles '29 - Sparta Rotterdam
Haarlem - FC Den Bosch
FC Twente - NEC
Roda JC - ASWH
De Graafschap - FC Emmen
RBC Roosendaal - FC Eindhoven
Be Quick '28 - Willem II
RKC - Feyenoord
FC Utrecht - Rijnsburgse Boys
Vitesse - PSV
MVV - Stormvogels/Telstar
AJAX - ADO Den Haag
AZ - SV Meerssen
Go Ahead Eagles - Excelsior

המשחקים יתקיימו ב-7, 8, 9 בנובמבר.
אני לפחות שמח שלא נשחק אצל הטינופת בחוץ. אני כן חושב שיהיה לנו ערב 'מהנה' כי משחקים שכאלו בגביע אף פעם לא קלים...
פיינורד יכולה לעוף בחוץ מול RKC ול-PSV לא יהיו חיים קלים בארנהם.
בקיצור, יהיה שמייח...

AFC EREZ
22-09-06, 01:45
אבל לא פירסמת את ה- חדשה!!. ברבאטוב, הכוכב הגדול של נבחרת בולגריה נפצע ולא ישחק מול הולנד :D :D.
;)

ולגביע, נו, דן האג...אמסטרדם ארינה... זה אף פעם לא מזכיר דברים גדולים, במיוחד שמובילים 2 או 3 אפס בדקה ה90.. :-X.

ולא שכחנו את רודה, שממשיכה את הכושר הפנטסטי מהליגה (רמזי נשלח כל שנה למקום אחר ובכל מקום הוא מככב מחדש) ומדיחה את הירנביין אצל הבחורים מהצפון. שאפו.

AFC EREZ
22-09-06, 15:12
רק כמה שעות לפני שיושבים לארוחת החג, רציתי לאחל לכל באי הדיון ויושביו, חג שמח ושנה טובה ומתוקה. מי ייתן ובשנה הבאה נדע אושר, בריאות, הצלחה וכמובן, טראבל היסטורי של אייאקס שכולל גביע, אליפות וגביע אופא :D.

כמובן, המשך שיתוף פעולה ודיונים פורים, הולנדיים ואחרים. שנה טובה לכולם!.

NoamGreen_Ajax
22-09-06, 17:15
שנה טובה!

Ajacied
22-09-06, 17:28
שנה טובה לכם!
אני מאחל לכולם שנה חדשה טובה בכל תחומי חיינו.
ואיחול יותר ספיצפי, אני מאחל לי, ולכל אוהבי אייאקס היושבים בציון, שקבוצתנו תגיע לפה בזכות חיפה או הפועל, אמן לזה 8)
זה בהחלט יהיה הדבש האמיתי של השנה החדשה ;)

Mokum
22-09-06, 18:23
אני מצטרף בזאת באיחולי שנה טובה!
שיהיה לנו שנה נהדרת עם הרבה בריאות והמון ביטחון!
שיהיה לנו שנה עם הצלחות של קבוצתינו ונבחרתנו (ישראל והולנד!).

שנה טובה!

Mokum
24-09-06, 00:31
משחקי ליגה מהערב:
PSV חוזרת מדן האג עם 3 נקודות. ל-ADO הגיע יותר, אבל בכדורגל לא תמיד הטובים מנצחים. שוער ADO פוסטמה שבר את הרגל. בעת פציעתו המשיכה PSV לשחק וכבשו...קלייברט שיחק רק 15 דקות. הוא כנראה נפצע בשריר הירך האחורי. כובשי המשחק היו טארדלי (58) ומנדז (85). ויטסה הביסה בביתה את הראקלס . לאזוביץ (37, 52, 75) ופריזור (66) כבשו. טוונטה ניצחו בבית את ספרטה שתקועה בתחתית. ואן ביורן (עצמי, 20), ונקופו (49/פ) כבשו לביתיים.
ביום ששי סיימו NAC ו- ווילם טויי בתיקו אפס.

AFC EREZ
24-09-06, 01:09
http://www.psv.nl/upload/110663_296_1159041431282-0607-ADOPSV3753.jpg
אכן, תמונה מזוויעה.

רק מה גודל האשמה של פ.ס.וו בפייר פלי עאלק הזה?. האם זה היה ממש בתוך התקפה כהוא התפל מכאבים אבל בדיוק באותו זמן הכדור הגיע לטארדלי שלא ממש ידע מה הולך וכבש? או שבבירור פ.ס.וו ראתה שיש פציעה חמורה ובכל זאת המשיכה את ההתקפה?.

היום אגב, סאמארז, הכינור השני לצייד עד לפני עונה, בצמד שערים אדירים לזכות הסיטי מול ווסטאהם. מי יודע, בקצב הזה סאמארז והצייד אולי יחזור לשתף פעולה בעוד שנתיים...בקבוצות הטובות ביבשת.

Mokum
24-09-06, 19:27
ניצחנו לפני שעה קלה את NEC. פרז במחצית השנייה עם צמד. אני חושש לקראת שבוע הבא...(אוטרכט בחוץ). מחצית ראשונה טובה, שליטה מלאה במגרש, מספיק הזדמנויות, אבל אין שערים. רוג'ר בטעות נוראית כמעט דואג ליתרון NEC. את רב המחצית השנייה לא ראיתי...ערוץ הלווין ששידר את המשחק באיחור לא שידר את 25 הדקות הראשונות של החצי השני...מה שהבנתי התמונה לא השתנתה ואייאקס המשיכה לשלוט.

כמה דברים שראיתי:
1) סתאם הופך אט אט לשחקן מרכז שדה...הבחור עלה בעיקר במחצית הראשונה אינספור פעמים לכיוון שער היריב. הוא חזק, מהיר וקשה להוציא לו את הכדור. נגד קבוצות שבאות לשחק בונקר זה יכול להביא לבסוף יתרון.
2) חוסר ריכוז ברחבה. זה עדיין לא זה. אייאקס שולטים במשחקים נגד סטארט, RKC הצעירה והיום מול NEC, אבל אנחנו לא כובשים מספיק. זה גם נראה נגד RKC בליגה וויטסה בבית.

סיכום: ניצחנו וזה כרגע הדבר הכי משמח. אני מדגיש, בשבוע הבא זה לא יספיק. אוטרכט בבית קבוצה לוחמנית עם קהל משולהב (ואנטישמי...).
אם נרצה לזכות באליפות אז המקומות האלו צריכים להיות שלנו.

למשחקים האחרים:
AZ מנצחת במקום שאנחנו נכשלנו בה...בקרקרדה ניצחו החבר'ה של ואן 2-0 את רודה. ארבלדזה (69) ודמבלה (75) כבשו. שער מוקדם של דה גוזמן (9) הספיקה ל פיינורד לנצח את אקסלסיור בדרבי של רוטרדם. אוטרכט ניצחו בדקה ה-94 את היירנביין בבית מפנדל של ואן דייק. פרניידס החטיא פנדל להיירנביין. כרונינגן איבדו נקודות חשובות. באירובורג סיימה הקבוצה בתיקו אחת עם RKC. נבלנד (10) הנורבגי כבש לכרונינגן, יאנסן (58) השווה לדרומיים.

AFC EREZ
24-09-06, 20:57
תקציר המשחק:
http://www.ultrasuid.nl/ajaxnec.htm
אוי באבל באבל.. :-X

אגב, נראה שאימנאולסון היה מהבולטים היום. נחמד.

שבוע הבא, ערב יום כיפור, אכן משחק קשה אצל אוטרכט הלא ממש יציבה. רק 3 נק' יתקבלו!.

NoamGreen_Ajax
25-09-06, 00:26
ערב יום כיפור לא יוצא יום שני? והמשחק אמור להיות ביום ראשון...

AFC EREZ
25-09-06, 01:37
ערב כיפור זה יום ראשון.

NoamGreen_Ajax
25-09-06, 01:47
אבל גם ככה הכי מאוחר שהמשחק יכול להיות זה ב-3 וחצי ולהיגמר ב-5 וחצי ככה שזה לא נורא (לא שלמען האמת אני שומר מסורת או משהו. האמת שאני אפילו לא צם. ככה זה, איש באמונתו יחיה).

Mokum
25-09-06, 02:13
בדה קויפ התנגשו שתי הבלמים של פיינורד באהייה וגרין. הברזילאי ייעדר לפחות שבוע. הוא סובל מזעזוע מוח ומחיבולים מתחת לעיניו. א.קומאן היה די נסער מהתקרית הזאת. הוא כעס על חוסר התקשורת במגרש...

לגבי הפציעה הקשה של שוער ADO. בוא נגיד את האמת, בגלל שנאתי לקבוצה מדן האג לא התרגשתי מהשער של טארדלי. העניין הוא שאני כן בדיעה ששחקני PSV היו יכולים לעצור אחרי שקונה החטיא את הכדור הראשון. בכל מקרה אחרי הקללות שנשמעו בעקבות פציעתו של קלייברט (קללות רמות עם המלה יהודי...) לאוהדי ADO אין בכלל על מה לכעוס. המקרה היה גבולי ומאד מעניין אותי מה היה קורה אם זה היה הפוך...

לגבי יום ראשון הבא. המשחק ייערך ב-12:30 שעון הולנד. כך שהשחקנים יכולים לצום בשקט ;D

רוני שטנאי
25-09-06, 17:04
לא כל כך קריטי שעת המשחק כי אני שמעתי על פטנט חדש. אם הצום היה נכנס לפני סיום המשחק ניתן היה להתחיל את הצום לאחר מכן ולהוסיף את שעות הצום ביום שלמחרת, כך כך פשוט וקל , איך לא חשבו על זה קודם?
בכלל לדעתי אפשר להשתמש בשעון סידני כשרוצים להקדים את הזמן או להשתמש בשעון ניו יורק כשרוצים לקחת את הזמן אחורה, מה יותר קל מזה ?

AFC EREZ
27-09-06, 23:44
איזה ניצחון גדול של פ.ס.וו שנותן לאיכרים מקדמה ענקית בקרב על המקום ה2(ואולי יותר מזה..) בבית. וארינינן בדקה ה65 כובש שער ניצחון יקר בצרפת מול בורדו החזקה. שאפו.

NoamGreen_Ajax
28-09-06, 01:00
חבל שלא הפסידו.

מחר סטארט מגיעה לאמסטרדם. אם אחרי ניצחון 2-1 בחוץ קיבלנו 2-0 מקופנהאגן, כמה נקבל מחר?

אגב לאן נעלם שי שכותב פה פחות וגם לא ממש פירט לגבי המשחק מול ניימיכן? לא יכולתי לראות את המשחק ועד עכשיו מסקרן אותי איך שיחקנו, כי לפי התקציר זה נראה שכלום לא השתנה - ההתקפות היפות הן כתוצאה מהגנות ברמה נמוכה, והשחקנים בנאיביות לא מסיימים אותן, אותו דבר לגבי התקפות רגילות אחרות ורבות, והגולים מגיעים ממצבים אומנם לא מקריים, אבל לא ממהלכים אפילו מעט ארוכים.

Mokum
28-09-06, 01:04
PSV בהחלט השיגה תוצאה טובה. לא ראיתי את המשחק כך שלא אוכל להגיד שום דבר על אופן המשחק. אני כן קראתי באינטרנט שהמשחק היה משעמם והצרפתים היו יותר טובים. נו טוב מה חדש? אייאקס שיחקו תחת קומאן כדורגל משעמם. עכשיו ב-PSV הוא יכול בשקט להמשיך עם זה. באיינדהובן לא כל כך שופטים את הקבוצה על איכות המשחק.
מה שכן וזה מרגיז אותי. ה'איכרים' מצליחים יפה בשנים האחרונות באירופה. אני בהחלט קצת מקנא...

למחר. טן קאטה נותן כמעט לכל ההרכב הראשון לנוח! הנה ההרכב הצפוי:
חנטנאר, אוגאררו, סתאם, גריגרה, וורמהלן, מאדורו, פרז, לינדנברח, דה מול, הנטלאר, רוזנברג.

NoamGreen_Ajax
28-09-06, 02:08
עדיף שאני יעלה על המטוס לאמסטרדם ואחליף את דה מול.

בשביל מה לתת לבדיחה המהלכת הזאת מקום בהרכב? למה לא מאנוצ'ריאן?
למה לא לתת לחוסנס לשחק בשמאל אם כבר הולכים על הרכב שכזה, ולתת לרוזנברג לשחק כחלוץ?
אתה מעלה הרכב שהונטלאר וסתאם הם כאילו העוגן? אומנם זאת רק סטארט אבל העוגן הזה הוא לא כל כך חזק כמו שטן קאטה חושב.
אין לי בעיה שיעלה עם מחליפים, אבל יש שחקנים שפשוט מיותר לתת להם לשחק, בזמן ששחקנים מוכשרים יותר שצריכים יותר את הנסיון ויכולים לתרום לאייאקס בעתיד, יושבים על הספסל ורואים את טום דה מול ממשיך בנסיונות שלו שלא ליפול.

AFC EREZ
28-09-06, 22:00
אווווווו מוסא דמבלה!! ;D ;D.

וואו, מודה שגם אני קצת נלחצתי בדקות הסיום, אבל AZ מצליחה להעפיל לשלבה בתים של אופא. ביינתים שתי נציגות (AZ והירנביין) הבטיחו את העלייה, אייאקס גם בדרך (1-0..רוזנברג).

הבעיה טמונה בכרונינגן ופיינורד. הראשונה עדיין ב0-0 באירובורג וחייבית לפחות שני שערים כדי לעלות.

פיינורד שומרת על ה0-0 ביינתים לאחר ה2-2 בראשון. דקה 60 שם.

יאללה, רוצים 5 נציגות.

AFC EREZ
28-09-06, 22:57
חבל שקבוצה כל כך ססגונית כמו כרונינגן לא תהיה בבתים בסופו של דבר. ראיתי רק את ה20 דקות האחרונות, מטווח של כרונינגן, פשוט חבל. 1-0 שלא מספיק.

ולעומתה, קבוצה אנמית ומגעילה כמו פיינורד כן עולה, עם 0-0 ביתי בדה קייפ, מול סופיה. בושה.

חבל, סך הכל, 4 מתוך 5 זה בכלל לא רע, אם כרונינגן הייתה עולה במקום פיינורד זה היה עוד יותר נחמד.

(אייאקס אגב, ב3-0 מצמד של רוזנברג ואחד של גריגרה.)

AFC EREZ
28-09-06, 23:40
4-0 בסיום...באבל עם הרביעי.

אגב שי או כל אחד אחר, אולי במקרה אתה יודע באילו דרגים ידורגו ההולנדית בשלב הבתים?. אייאקס אני משוכנע בדרג 1. AZ שנה שעברה היו בדרג 1, אני לא חושב שזה ישתנה. הירנביין היו שלישי, כנל השנה?.
וכמובן איפה תהיה פיינורד.

Mokum
29-09-06, 01:20
בוא אגיד את האמת. הייתי יותר עם הראש במשחקי הנציגות שלנו באירופה... ;) . אייאקס הגיעה הערב במקום השני. היותי אוהד מכבי חיפה רק עשתה את הערב ליותר טוב. הנה ה'יהודים' אולי יפגשו את הקופים הירוקים? ומה יקרה אז? אני אלך עם אייאקס ;D

לשאלה שלך ארז. איכשהו יש לי כמה פרטים. חסר לי תמונה מלאה, אבל אייאקס נמצאת ברמה הראשונה. יהיו 40 קבוצות ב-5 רמות שונות. כל רמה עם 8 קבוצות. שלוש הקבוצות הראשונות יעברו לשלב הבא.
אייאקס נמצאת ברשימה המלאה במקום החמישי. סביליה, ניוקאסל, פנתינאייקוס ופארמה נמצאים לפני הקבוצה שלנו.

לגבי המשחקים של הערב. ארז, גם אני לא שמחתי שפיינורד עלו...כל הזמן קיוויתי לשער של הבולגרים, אבל בוא נודה, במשחקים נגד בני יהודה התגלו הבולגרים כאנטישמים לא קטנים. בשביל הולנד טוב שפיינורד יעלו. בוא נקווה שאם כבר יהיה מפגש הולנדי ישראלי, אז שהקבוצות שלנו יפגשו את אייאקס, AZ או היירנביין...
ההגרלה ביום שלישי הקרוב!

לא ראיתי הערב הרבה מאייאקס או מהקבוצות האחרות, אבל מהדקות המעטות שראיתי של אייאקס אוכל להגיד שזה לא היתה רמה. במשחקים האלו אני מתגעגע לימי שלישי או רביעי...הטובים אצל אייאקס היו דה מול וגריגרה.
כן כן השחקן שנועם רצה להחליף אותו ;D
בעיניי רוזנברג נכנס יותר ויותר לתמונת ההרכב. אני חייב להודות שבאבל בהחלט נמצא בתקופה הכי טובה מאז משחקיו הראשונים בקבוצה, אבל השבדי תמיד כובש בדקות שהוא משחק. אולי רוזאלס יכול להשאר משחק או שתיים על הספסל.

מלה אחרונה על משאלתו של נועם...אל תדאג חביבי, חוסנס וסרפונג יקבלו את ההזדמנות שלהם. לאט לאט, יהיה בסדר.

AFC EREZ
29-09-06, 13:20
פיינורד בסופו של דבר בדרג 1 ואלקמאר רק ב2!!!. איזה ביזיון.. :'(

רשימת הדרגים:
דרג 1: ניוקאסל (אנגליה), פנתינאייקוס (יוון), פארמה (איטליה), סביליה (ספרד), אייאקס (הולנד), באייר לברקוזן (גרמניה), פיינורד (הולנד), אוקזר (צרפת).

דרג 2: קלאב ברוז' (בלגיה), באזל (שוויץ), AZ אלקמאר (הולנד), ספרטה פראג (צ'כיה), גלזגו ריינג'רס (סקוטלנד), סלטה ויגו (ספרד), פ.ס.ז' (צרפת), לאנס (צרפת).

דרג 3: בשיקטאש (טורקיה), פאלרמו (איטליה), אספניול (ספרד), הירנביין (הולנד), פרטיזן בלגרד (סרביה), ראפיד בוקרשט (רומניה), ויסלה קראקוב (פולין), סלובן ליברץ (צ'כיה).

דרג 4: פנרבחצ'ה (טורקיה), אוסטריה וינה (אוסטריה), הפועל תל אביב, אוסאסונה (ספרד), בלקבורן (אנגליה), גראסהופרס (שוויץ), דינמו בוקרשט (רומניה), ליבורנו (איטליה).

דרג 5: טוטנהאם (אנגליה), מכבי חיפה, נאנסי (צרפת), איינטרכט פרנקפורט (גרמניה), מאלדה בלוסלאב (צ'כיה), אודנסה (דנמרק), זולטה וורגאם (בלגיה), ספורטינג בראגה (פורטוגל).

הרכבת בתים סימולטנית.

הבית האולטימטיבי, לאייאקס ופיינורד:
דרג 2- ברוז'/ספרטה פראג
דרג 3- ויסלה קראקוב/ליברץ'
דרג 4- הפועל תא
דרג 5- מאלדה/זולטה.

האפשרות הקשה ביותר, לדעתי:
דרג 2- רנג'רס/ויגו
דרג 3- פאלרמו
דרג 4- אוססואנה/פנרבחצ'ה
דרג 5- טוטנהאם

לגבי אלקמאר, הכל תקף בדיוק רק במקום דרג שני אפשר להחליף בדרג ראשון את אוקזר כהגרלה הטובה ואת סביליה כקשה ביותר.

הירנביין, בדרג 3, בהגרלה נוחה יכולה לקבל את אוקזר, פראג, הפועל ומאלדה/זולוטה, ובהגרלה קשה את סביליה, רנג'רס, אוססונה וטוטנהאם.

אפשרויות קשות מאוד לצד הגרלות נוחות מאוד. נאלץ לחכות ליום שלישי ב12 (שידור ישיר בספורט 5 +).

אה כן, שתי קבוצות מאותה מדינה לא יכולות לשחק בשלב הבתים יחדיו. (משמע, אייאקס למשל לא יכולה לקבל את הירנביין או אלקמאר.)

Mokum
29-09-06, 14:03
בוא אנתח קצת את מה שאני רוצה ולא רוצה. בעיניי יש בגביע הזה מספיק קבוצות חזקות. בשבילנו נסיעה למשל לברוז' היא לא דבר קל...
ארז כבר ציין את מה שהוא היה מעדיף בשבלנו.
חשוב לציין שאייאקס לא תשחק 8 משחקים בסיבוב הזה! אין פה בית וחוץ. יש רק סיבוב אחד!

בדרג 2 אני מעדיף לקבל את גלזגו מאשר ברוז. היריבות עם הבלגים ידועה. לדעתי הריינג'רס קבוצה יותר נוחה לשחק נגדה מאשר הקבוצה הבלגית.
בדרג 3 אני מעדיף את אספניול מאשר בשיקטאש. נסיעה אפשרית לטורקיה זה בעיניי חוויה לא נעימה. עדיף לנסוע לספרד. אם זכור לי אין הרבה קהל בברצלונה. אספניול משחקת באיצטדיון האולימפי ובדרך כלל היציעים שם לא מלאים. פאלרמו אני בכלל לא רוצה לקבל. לא בבית ולא בחוץ. הקבוצות האיטלקיות הם הנאחס שלנו. לא רוצה לראות 70 אחוז החזקת כדור שלנו ובסוף לקבל שער טיפוסי במתפרצת...
בדרג 4 יש עוד קבוצה טורקית...גם נסיעה לארץ הבסקים תקשה עלינו. אם כבר בוא ניסע לבלקבורן. ליבורנו? קבוצה איטלקית...מעדיף לנסוע לבלומפילד! ;D
בדרג 5 יש כמה מוקשים. לשחק נגד גרמנים? או לשחק בדרבי 'היהודים' (טוטנהאם נחשבת לקבוצה יהודית)? אז בוא ניסע עוד פעם לארץ! ;D

אז מה הייתי רוצה בשביל אייאקס?
הבית האולטימטיבי:
ספרטה פראג (בחוץ)
פרטיזן בלגרד (בית)
אוסטריה וינה (בחוץ)
מכבי חיפה (בית)

הבית הקשה ביותר:
פריס סן זרמן/סלטה ויגו (בחוץ)
פאלרמו (בית)
אוססונה (בחוץ)
טוטנהאם (בית)

לגבי הקבוצות האחרות. AZ יכולה לעבור לסיבוב הבא. עם קצת מזל היא יכולה לעבור. מפיינורד אני ממש לא יודע למה לצפות. שלוש הקבוצות הראשונות יעלו. בעיניי גם בעונה שכזאת היא צריכה לעבור. היירנביין היא קצת כמו סינדרלה. עם הגרלה נוחה היא יכולה לעבור, אבל אני מצפה שהיא תסיים את דרכה באירופה אחרי הסיבוב הזה.

NoamGreen_Ajax
29-09-06, 16:42
דבר ראשון, פיינורד בדרג הראשון בעקבות הזכייה שלה בגביע אופא לפני חמש שנים.

הבית הקשה ביותר לדעתי:
סלטה ויגו\ריינג'רס
פאלרמו
פנרבחצ'ה\בלקבורן
טוטנהאם

הבית הקל:
ספרטה פראג
ויסלה קראקוב
הפועל תא
מאלדה\ אודנסה\ זולטה

יודעים מה, לא אכפת לי שיהיה בית קשה, העיקר שישראלית אחת תהיה בו כדי שאייאקס תגיע אולי לארץ.

NoamGreen_Ajax
29-09-06, 17:41
ראיתי את התקציר, היה שם מהלך אחד יפה של דה מול אבל הבן אדם פישל יותר מדי עד עכשיו, ככה שזה עוד לא קנה אותי.

מצד שני, זה רשמי: קבלו את הבייבי החדש שלי - אדגר מאנוצ'ריאן.

איזה טאץ' יש לו, באמת שבכל פעם שהוא נכנס לשחק הוא מצויין (ואני עוקב אחריו מהעונה הקודמת מהרגע שהוא הגיע).

עם שחקנים שלא עברו את ה-18 כמו סרפונג, חוסנס, מאנוצ'ריאן, לצד סתאם שצפוי להישאר פה עוד כמה שנים, אולי העתיד של אייאקס לא כל כך רע.

Mokum
29-09-06, 19:21
נועם, לא רוצה לאכזב אותך אבל סתאם חתם רק לשנתיים...כרגע הוא נראה בריא אבל הבן אדם החליט לפרוש בעוד איזה שנה וחצי.
מי שפחות בריא הוא הצייד...הבחור נתקל היום באימון ביאן וורטונגן וייעדר כנראה מהמשחק באוטרכט ונגד בולגריה. יש לו קרסול נפוח.
קצת קשה לי להעריך מה יהיה עם אייאקס בלי הצייד. הנטלאר עדיין לא מספיק בכושר ולדעתי רוזנברג ובאבל נמצאים כרגע בכושר יותר טוב.

לחזור רגע לנבחרת. ואן באסטן הזמין מחדש את...מרק ואן בומל. אני לגמרי איבדתי את הדרך עם האיש הזה. עכשיו שהנטלאר כנראה בחוץ הוא יזמין מחדש את ניסטלרוי...? :-\

רוני שטנאי
29-09-06, 20:07
איפה נתחיל בואן באסטן? מה כבר יש לאמר, ואן בומל התחיל להבריק פתאום אחרי שלושה משחקים וחצי? ואן ניסטלרוי פתח את הפה וכנראה צדק במה שאמר =הדברים הם הרבה יותר מכדורגל נטו וראינו את זה יותר מדי טוב גם במונדיאל וגם אחריו. איך לפתע הצייד הוא החלוץ המוביל לאחר שלושה משחקים של RVN במונדיאל? זהו נגמר העידן.. באמת שקשה כבר להבין את הדברים, בהתחלה זה נראה כאילו הוא מנסה באמת לגבש משהו חדש עם שחקנים חדורי מוטיבציה, אבל כרגע זה נראה שהוא פשוט לא מסוגל להתמודד עם שחקני בעלי אגו ומעמד ורק רוצה כבשים. אין לי יותר מדי ציפיות כך שאכזבה אני לא אקבל בצורה קשה מדי לאחר ההשפלה במונדיאל.

וחזרה אלינו- חברה אנחנו פאקינג אייאקס !!!, אז מה אם הקבוצה כרגע היא יותר שם והיסטוריה עדיין אנחנו אייאקס ואנחנו לא צריכים לפחד משום קבוצה במפעל הזה. אין כאן את בארסה,צ'לסי, מילאן, ליון וכו'..
אמנם יש כאן קבוצות טובות, אבל גם אנחנו יכולים לעשות לא מעט.
אי העפלה מבית של חמש קבוצות ולא משנה כעת איזה חמש יהיה כישלון איך שלא תגדירו את זה. גם כשאתם משבצים את אייאקס לבתים הקשים, אני לא מוכן לקבל את זה שאנחנו באים בנחיתות, אייאקס צריכה ויכולה להעפיל מעבר לשלב הבתים. הקבוצות מדורגות בדרגות הללו לא מאיזה גחמה של אופא לשם שינוי, אלא על פי הישגים בחמש השנים האחרונות יש קבוצות שעל הנייר צריכות להיות חזקות ומדורגות יותר גבוה ולהיפך, אבל זה המצב.
אני מצפה למשחקים טובים, לא יודע אם כדאי שוב קבוצה ישראלית על הראש לאור הפעם האחרונה, אבל עדיין זו תהיה חוויה כך שכן כדאי.

NoamGreen_Ajax
29-09-06, 21:08
רוני, אתה יודע שאני תומך באגרסיביות ובעליוניות הזאת של אנחנו פאקינג אייאקס, אבל כמו שהשחקנים הרגישו שהם פאקינג אייאקס וזילזלו קצת יותר מדי בקופנהאגן, הם גם כל פעם מפחדים מכל אתגר שבא מולם, וזה כי כיום אנשים מחזיקים הרבה יותר מפתיחת העונה של פאלרמו, מהמשך המומנטום של סביליה, ומטוטנהאם שעדיין נחשבת חזקה.
הליגה ההולנדית לא מרשימה יותר מדי אנשים, ולעוף מול קופנהאגן בטח לא מהווה איום על קבוצות, ככה שזה עלול להשפיע על הקבוצה.

בכל מקרה, ברור לכולם שלא לעלות ייחשב כישלון, ואף אחד כאן לא מעלה על דעתו שלא לעלות, ואכן זה לא משנה מי יהיו היריבות.
בכל מקרה, אמרתי מיד אחרי ההפסד לקופנהאגן שאני דורש כדורגל סביר ומעלה, ולדרוס מה שזז. בינתיים לא ראינו כדורגל גדול, אבל 5-0 על RKC, 3-0 (שהיה צריך להיות 8) על ויטסה, וגם רק 2-0 על NEC, אבל גם אותם שיתקנו. כמובן שגם 9-2 בסיכום על סטארט עובר את הקריטריונים הקשים שלי.

רוני שטנאי
29-09-06, 22:30
נועם אתה יודע שאני לא תומך באגרסיביות וכו', אבל גם לי יש את הציפיות שלי.
מול קופנהאגן לחלוטין לא היה מדובר בזלזול לדעתי אלא במאין שיתוק שהתקיף את הקבוצה במחצית השנייה, שיש לו יותר מדי סיבות שיעסיקו פסיכולוגים ופסיכיאטרים בכירים, אבל לאמר שהפסדנו בגלל זלזול זה לתת לשחקנים להנות מהקלות משמעותיות.
את ההפסד הזה כבר צריך להשאיר מאחור, זה יכול רק לתת לנו יתרון כי קבוצות אולי באמת לא יבואו לשחק מול אייאקס הגדולה אלא מול אייאקס שעפה לקופנהאגן.. הבעייה המרכזית היא התפיסה עצמה של השחקנים שצריכה להשתפר עם המשך העונה, פוטנציאל יש אבל צריך הרבה יותר מכך ועיקר הבעיה כרגע היא במנטליות השבירה וההגנה.
אבל שוב בכל בית שלא יהיה אין הנחות ואייאקס צריכה להיות אחת מהשלוש.

NoamGreen_Ajax
29-09-06, 22:39
אני חושב שזאת הפעם הבאה שאתה מבין אותי לא נכון. אני לא מדבר על אגרסיביות שמתבטאת בפאולים וכו', אלא באכזריות כמו שמכבי נתניה ומכבי תא היו מכניסות פה חמישיות לקבוצות בתקופות הגדולות שלהן.

אייאקס לא בתקופה גדולה אבל עדיין רמה מעל הרבה קבוצות איתן היא מתומדדת. גם בקופנהאגן היינו צריכים להיכנס, אבל עדיין לפי דעתי כתוצאה מזילזול לא הכנסנו כלום מכל ההזדמנויות שהיו לנו במחצית הראשונה, ובשנייה בכלל עברנו מריצה קלה להליכה משחררת, ורק כשהגיע הגול השני אייאקס נזכרה לתקוף קצת, ואם הכדור של הונטלאר למשקוף היה הולך טיפה למטה היה נעשה אי צדק גדול כי לאייאקס לא הגיע לעלות בגלל הזלזול והחוסר יכולת שהילדים הפגינו.

בכל מקרה, גם לי אין ספק שצריך לעבור כל בית. לא חשבתי לשנייה על לא לעבור. אגב, יש הבדל אם מסיימים במקום הראשון או בשלישי?

Mokum
30-09-06, 01:58
כמה דברים.
ואן בומל: אני חושב שהמאמן הלאומי ממשיך לעשות זיג זגים. אם הנטלאר פצוע הוא היה צריך להזמין את ו.ניסטלרוי. רק נראה לי שהחלוץ לא בדיוק יתלהב לחזור למדים הכתומים. אני לא קראתי את ההשתלחות של השחקן בואן באסטן כי זה פשוט לא מעניין אותי. ההערה של רוני בהחלט מתאימה לי. גם הרבה עיתונאים אמרו אותו דבר על ואן באסטן.
מה שיקרה מול בולגריה במגרש זה הדבר הכי חשוב. 'נערים טובים' או לא, הניצחון הכי חשוב. מצדי ישחק ואן באסטן בעצמו...

אייאקס באופא
מאד אהבתי לקרוא את התגובות שלכם, רוני ונועם. אני מצטרף לציפיות בקשר לעלייה לשלב הבא. לגבי 'פאקינג אייאקס'. במשחק נגד קופנהאגן גיליתי יותר פאניקה אחרי השער הדני הראשון מאשר זלזול. כן ברור שעם יותר ריכוז במחצית הראשונה המצב היתה נראית לגמרי אחרת. פה אני מסכים יותר עם רוני. נגד קבוצות איטלקיות, ספרדיות ואנגליות אין לי ספק שהקבוצה תבוא חדורי מוטיבציה. מה שמפריע לי זה המשחקים 'הקלים'. האם אז נועם צודק? האם השחקנים של אייאקס עדיין יותר מדי עם האף בשמיים? יש לי נטייה להגיד שכן. ראה המשחק בקרקרדה. המפתח בעיניי היא דווקא הליגה ההולנדית. משחק כמו ביום ראשון בצהריים. בשבע השנים האחרונות ניצחה אייאקס רק פעם אחת באוטרכט. אני מדגיש, רק פעם אחת. מבחינה מקצועית לאוטרכט אין הרבה מה להציע. אני מצפה כבר הרבה זמן שאייאקס פעם ותמיד יעלו למגרש עם 'רצח בעיניים'. אני לא צריך לראות פיצוצים אלא ריכוז ונחישות לנצח. נחישות זה לא לראות את שניידר משתולל מול פרצוף השופט אלא להלהיב את השחקנים בקבוצה שלו. כרגע אני עדיין לא משוכנע ששניידר מסוגל לעשות את זה. גם ו.ד וארט, פינאר, דה יונג וטרבלסי לא יכלו לעשות את זה. לדעתי זה הבעיה של אייאקס בשנים האחרונות.
אם נצליח לשנות משהו במנטליות הזאת אז קבוצות באירופה יחזרו להכיר אייאקס 'יהירה' בצורה חיובית. אז גמר גביע אופא היא בהחלט אופצייה.

Mokum
30-09-06, 14:38
הצייד בחוץ כחודש. בדיקות גילו שהנטלאר נפצע יותר קשה מאשר חשבו בהתחלה. נו טוב, שאחרים ייקחו את הפיקוד. פציעות הם חלק מהמשחק והצייד לא אלוהים...

AFC EREZ
01-10-06, 14:30
WE LOVE YOU AJAX WE DO
WE LOVE YOU AJAX WE DO
WE LOVE YOU AJAX WE DO ohhhhhhhhhhhhhhh AJAX WE LOVE YOUU!!!!!!!!!!11

Kenneth PereZZZZZZZZzZ
Kenneth PereZZZZZZZZzZ
Kenneth PereZZZZZZZZzZ
Kenneth PereZZZZZZZZzZ

Mokum
01-10-06, 17:28
אנחנו במקום הראשון!
זה אולי הדבר היחיד שמשמח אותי...שלא תבינו אותי נכון, אייאקס ניצחו במאה אחוז בצדק, אבל למה זה תמיד צריך ללכת בסוף בשיניים? אם לא מספיק שאוטרכט מקבלים פנדל שלא היה (סתאם ביצע את העבירה בבירור מחוץ לרחבה) אז למה אוטרכט עוד מספיקים לחזור לשיוויון כשדקה לפני זה ואן דייק מקבל אדום מוצדק (בעט בשניידר)? למה הפאניקה הזאת???
במשך 80 דקות שלטנו ללא בעיה. לאוטרכט היתה הזדמנות אחת בכל המשחק. הספקתי עוד להגיד לאחייני שאוטרכט יחזרו למשחק רק אם יהיה טעות שיפוט או פאניקה אצלנו. ומה קיבלנו? בדיוק...

לשמחתי הציל פרז את המולדת, אבל יש לנו בעיות קשות עם המנטליות של הקבוצה הזאת. סתאם לבד בהחלט לא מספיק. גאברי ורוג'ר אינם הולנדים ונמצאים רק חודשיים אצלנו. אז לפחות נשמח שפרז הציל אותנו היום. הוא הציל אותנו מהשטויות של עצמנו.

למשחקים האחרים:
AZ איבדה את ראשות הטבלה אחרי תיקו שתיים ביתי מול האחרונה בטבלה, ADO. קנופר האקס שלנו כבש בדקה החמישית לדן האג. קוברמנס השווה כעבור חמש דקות. מולס (34) ויאלינס (69) דאגו לשיוויון בנקודות. PSV לא משכנעים מול היירנביין. במשחק ללא אירועים מיוחדים נפרדים מיור היירנביין רימר ואן דר פלדה שפורש לאחר יותר מעשרים שנה בתפקיד. פיינורד ממשיכה לא לשכנע, אבל גם היום היא ניצחה. NAC מובילה פעמיים עי ריחטרס (13) וזוננפלד (37)
אבל פיינורד מגיבה בשלושה שערים. בויס (33), הופס (45), וואן הוידונק (67) משאירים את הנקודות בבית. כרונינגן מנצחת בבית את
ויטסה. במשחק רב שערים כובשים לכרונינגן לבצ'נקו (39), ו.ד לאק (82 פ') ופעמיים סוארז (89, 90). לויטסה המסכנה כבשו פריור (2) ופעמיים אקס אייאקס, הרשי (53, 79).

תוצאות אתמול ושלשום:
NEC גוברת בבית על הראקלס עם צמד של בוטהאר (11, 74). רודה מתקשה בבית, אבל מנצחת לבסוף את ווילם טויי. רמזי (63) כובש את השער היחיד. טוונטה מנצחת במשחק הפכפך את RKC האומללה. הקבוצה מוואלווייק מובילה 2-0 ו-3-1
אבל הקבוצה הביתית מנצחת בסוף. למנצחים כבשו אנגלאר (45), טומה (70), נ'קופו (73), ובאקירצוגלו (89). אקסלסיור מנצחת 3-1 בביתה את ספרטה. סימר (36), סטויר (75), ולסקו (81) למנצחים. מדוניאנין (85) למפסידים.

Mokum
01-10-06, 23:23
חדשות בצבע כתום:
ואן בומל פרש מנבחרת הולנד. השחקן הוזמן מחדש עי ואן באסטן, אבל היום בערב אמר שלא יחזור לשחק תחת ואן באסטן. הסיפור עם ואן ניסטלרוי פחות או יותר אותו דבר. שחקן ריאל מדריד אמר שאם יחזור לשחק בנבחרת תחת המאמן הנוכחי יצטרכו דברים להשתנות.

גמר חתימה טובה וצום קל

NoamGreen_Ajax
02-10-06, 15:20
אני כמו שי, שמח עם הניצחון ומתרגש להיות שוב במקום הראשון מזה תקופה לא קצרה בכלל, אבל מעצבן אותי איך כמעט ואיבדנו את המשחק הזה. לפי מה שאייאקס הרגילו אותי אליו, עברו לי רק מחשבות של פספוס נוסף והרגשות של עצב ועצבים, כי לא האמנתי שננצח את המשחק.
אם הייתי כותב אתמול הייתי כותב בהרבה יותר התלהבות ורק שמחה, אבל לא הספקתי.

פספסתי אתמול את המחצית הראשונה. רציתי שתגידו לי למה רוג'ר לא פתח ועוד יותר עניין אותי איך היה מאדורו שחזר להרכב (למרות שקשה לשפוט שחקנים כשההרכב נראה איך שהוא נראה אתמול).

NoamGreen_Ajax
02-10-06, 21:26
בואנה איפה השמחה?!?!?

ז**נו את אוטרכט!!!!!!!!

Mokum
03-10-06, 00:04
אני שמח ;D
אני רק עדיין נורא מודאג מאיך שאיבדנו כמעט משחק שהיה ממש בתוך הידיים שלנו. אין ספק שזה עדיין מקור הבעיה מספר אחד של הקבוצה הזאת.

ההתאחדות תשעה את ואן דייק לחמישה משחקים. מתברר שלפני המשחק הוא הסית לאלימות נגד שניידר. בכלל, הקהל של אוטרכט קילל ללא הפסקה ובין הנאצות נגד שניידר (נולד באוטרכט) נשמעו הנאצות הרגילות כלפי היהודים.
כמו שבארץ לא עושים דבר נגד אלימות האוהדים, בהולנד הסיפור לא שונה.

בנתיים תתכנס הנבחרת מחר. התקשורת עסוקה ללא הרף בואן ניסטלרוי וואן בומל. אין ספק שהקרדיט של ואן באסטן נגמרה לגמרי. יהיה מעניין בבולגריה...

AFC EREZ
03-10-06, 02:29
יש דברים יותר חשובים מחר!! האם ניסע לבלומפילד? האם נגיח לקריית אליעזר? האם דרבי גדול עם טוטנהאם בדרך?. מחר ב12!!. :o ;D :D.

באייאקס USA יש פינה מדהימה לדעתי שמסקרת כל חודש את אייאקס, באותו חודש, 15 שנה קודם. אייאקס 15 שנה לפני... הייתי מאוד רוצה לתרגם את הפינה כל פעם לאתר, אבל היות ואתר עוד אין לנו..(**אהממ נועם אהממ**), הייתי מעוניין לעשות את זה כאן. זה בהחלט אחד הדברים היפים ביותר שיש ברשת אודות אייאקס. ועוד השנה, הסיקורים הם 15 שנה קודם לעונת 91-92 האדירה שלנו. חובה לכל אוהד. קריאה מהנה.

אייאקס אמסטרדם, 15 שנה לפני...ספטמבר 1991.
להתאחדות לכדורגל היה מאוד קשה להרכיב לוח משחקים שכל אוהד, קבוצה, עיר, ובעיקר משטרה תוכל לחיות איתו. זה היה חתיכת פאזל, והתוצאה הייתה שאייאקס תשחק 5 משחקים ברצף, החודש הזה יהיה של משחקי בית בלבד ליהודים, ובנוסף, המפגש בגביע אופא מול SK אוראברו ישוחק בעיירה גרמנית בשם דוסלדורף.

הקבוצה הראשונה לבקר בדה מיר הייתה MVV, ביום ראשון אביבי באחד בספטמבר. הקיצוני הצעיר מיכאל קריק ישחק במקום בריאן רוי, בעוד סטפן פטרסון ישחק כמספר 10, מאחורי ג'ון ואן לואן, איש המטרה החדש של אייאקס.
ג'ון שלנו לא היה חלוץ אייאקסי טיפוסי, אבל ההתחלה שלו הייתה בהחלט משכנעת. היה זה הוא כמובן ששבר את הדד לוק בדקה ה37 כדי להעניק לאייאקס את היתרון. לאחר מכן? זה ההצגה של דניס ברחקאמפ!, שחזר במפגש הזה לעמדתו הישנה, כקיצוני ימני, אבל בשביל דניס, זה לא ממש משנה אם זה קיצוני, מטרה, קשר או שוער, הוא יכבוש מכל מצב. האומנות והאלגנטיות של ההולנדי הצעיר נתנו לאייאקס 0-3 עם צמד נהדר שלו. ביינתים, בטירה, פ.ס.וו מנצחת את ספרטה 1-3, והיא עדיין מושלמת, במקום הראשון כמובן. אייאקס אם שאלתם, עם נקודה אחת מתחתיה.

'Bergkamp show' (מצטער, זה עדיין יותר טוב באנגלית) המשיכה גם בשבוע שלאחר מכן, נגד RKC. אחרי שערים של ואן שחיפ (דקה 14) וברחקאמפ עצמו(דקה32), ג'וס לוקוס עם שער בדקה ה67 צימק, ונדמה כי RKC חוזרת לעייניינים. תקוותם נגוזה בדקות:
שלושער פשוט מדהים של דניס העלה את אייאקס ל1-5 בתוך 18 דקות!. המשחק חוסל, ותשומת הלב הופנתה לכך שדניס מתחיל באמת לפרוח עם פטרסון לידו, לאחר שהחליף את לואן. אומנם ואן לואן כבש מספר שערים, אך הכימיה עם דניס לא הייתה מושלמת כמו לשבדי עם ההולנדי. דילמה בשביל ביהאנקר.

http://www.ajax-usa.com/history/fifteen-years/1991/assets/sep91-dusseldorf.jpg
הבוס יורד מהמשחק הביתי של אייאקס באופא. עדיין בדילמה.

בריאן רוי, אם שאלתם, שוב נשאר על הספסל. הפעם לא היה זה מיקל קריק הצעיר שהחליף אותו, אלה צעיר אלמוני בן 18, העונה לשם..אדגר דווידס. הופעת הבכורה שלו בכנף השמאלית הייתה מדהימה, ונדמה שהדבר מוציא את רוי מתמונת ההרכב.

ברביעי הבא (11 בספטמבר) ראו חמשה אייאקסים (ברחקאמפ, ווינטר, בלינד, ווטרס ווינטר) את חולצת האורנג', כשאייאקס סיימה בתיקו 1-1 מאכזב עם פולין באיינדהובן, כשדניס ברחקאמפ הוא הכובש.

יום שני ה16 בספטמבר הוא יום היסטורי לאייאקס. בפעם הראשונה בתולדותיה תארח אייאקס משחק אירופאי מחוץ לגבולות הולנד. שלושה משחקי בית בגרמניה השכנה, ואייאקס יכולה סופית לשכוח מה bar incident ב1989, שכמעט הרסה את אייאקס פיננסית. היום, ב ריין סטדיום, כל אוהד אייאקס ביציע מחייך, והיו 17,000 כאלה, שעשו את הדרך הלא ממש ארוכה. המגרש בערך מלא רק במחציתו, אבל זה לא מפריע לאווירה החגיגית ולהתרגשות- אייאקס חוזרת לאירופה אחרי שנת הרחקה, ולמעשה, לאחר השעייה בת שנתיים.

http://www.ajax-usa.com/history/fifteen-years/1991/assets/sep91-orebro-1.jpg
חוזרים לאירופה, ברחקאמפ בפעולה מול השבדים.

המהלך הטקטי הזכור ביותר של ביהאנקר היה הורדת ואן לואן לספסל. פטרסון חוזר לתפקד כחלוץ כנגד חבריו השבדים. המחצית הראשונה הבהירה דבר אחד: השבדים השאירו את השאיפות ההתקפיות בבית, ועברו לשחק טוטאל הגנתי, כן, מישהו נותן קונרטה למיכלס וחבריו...

זה לקח שעה של כדורגל עד שהבונקר נפרץ. כדור חופשי של ברחקאמפ פגע בחומה השבדית והטעה את השוער, קארלסון. 1-0 לאייאקס, זהו השער האירופאי הראשון מאז ה27 בספטמבר 1989, יום חג, כבר אמרנו?.

ברגע שהראשון נכנס, זה כבר היה משחק ילדים. ווינטר עשה 2-0 בנגיחה לאחר כדור קרן (84), ופטרסון סגר עניין בסיום עם 0-3. נוסעים לשבדיה עם מקדמה מבטיחה!.

ב22 בסמפטמבר היה זו עוד משחק ליגה, והפעם, קבלת פנים לעולה החדשה- דה גראשאחרפ. ביהאנקר עדיין לא מצליח לגבש הרכב יציב. שוב ואן לואן בהרכב ופטרסון על הספסל. בריאן רוי חוזר ל11 הפותחים, בעוד מייקל קריק מקבל את חולצת ההרכב כקשר שמאלי, במקום אלפונס גרונאנדיק הפצוע.

המשחק היה פיס אוף קיק לאייאקס. חמשה שערים (שוב) לעיני כמעט שבעה עשר אלף איש בדה מיר. בריאן רוי וווטרס עשו 2-0 בהפסקה, ולאחר מכן היה זה ארון ווינטר, דניס ברחקאמפ ווינק שעשו 1-5 לאייאקס, לאחר שער מצמק של האורחים. קליל.

המשחק הבא בליגה לא משוחק בראשון בצהריים, אלה בשבת בערב, נגד פורטונה סיטארד. תמיד מיוחד: משחק ליגה בערב בדה מיר, 18 אלף איש רוצים רק דבר אחד- שערים, שערים ושוב, שערים.
בריאן רוי איבד את המקום שלו שוב, קירק עלה כקיצוני שמאלי וואן לואן שוב עלה כאיש המטרה. סטפן פטרסון תופקד כקשר שמאלי, לא מהעמדות האהובות עליו.
אייאקס פשוט במומנטום ובכושר מטורף. 0-3 עוד לפני ההפסקה. ואן לואן בפנדל, ווינטר, וכמובן, המאסטרו- דניס ברחקאמפ, עם השערים. לדניס מאזן בלתי נתפס של עשרה שערים בחמשה משחקים בספטמבר.
במחצית השנייה זה היה כדורגל יחסית משעמם, כששער של האורחים מסיים את המשחק ב1-3 לאייאקס. עדיין לא רע בכלל.

http://www.ajax-usa.com/history/fifteen-years/1991/assets/sep91-orebro-2.jpg
אייאקס חוזרת לאירופה- ברחקאמפ כובש מול השבדים.

חמשה משחקים, חמשה ניצחונות, 19 שערים. חודש ספטמבר היה חודש נפלא לאייאקס.

ורגע, העיתונאים עדיין מחכים למסיבת העיתונאים של ביהאנקר. משהו השתבש. האיש שיצא לדבר בשמו של המאמן הוא היור, ואן פראג, מלווה באחד מעוזרי המאמן, לואי ואן חאל. הוא התיישב, עם פנים מאוכזבות, והודיע הודעה שאף אחד לא יכל להאמין לה. המאמן, ליהו ביהאנקר, איש המפתח מאחורי תוכניות אייאקס לעתיד, התפטר. הוא קיבל הצעה מאהבתו הישנה , ריאל מדריד, והחליט להסכים לה. כל מה שאני יכול להגיד זה שליאו ביהאנקר מאוד, מאוד, מאוד איכזב אותנו. למעשה, אני מרגיש נבגד, וזאת התחושה הגרועה ביותר שאפשר לדמיין. סיכם היור.

http://www.ajax-usa.com/history/fifteen-years/1991/assets/sep91-van-gaal.jpg
הזמן ללכת, ביהנאקר. זה הזמן שלי, ואן חאל.

עכשיו מה?. העיתונאות מקבלת תשובות יחסית במהרה. הבן אדם שיחליף את ביהאנקר בתפקיד הוא האדם שבדיוק יושב ליד היור כרגע... לואיס ואן חאל. אדם כמעט אנונמי לעיתונאים ולאוהדים כאחד. הוא שיחק באייאקס, אבל אף פעם לא הותיר חותם בהרכב הראשון. הוא עבד באייאקס כמאמן, אבל אף פעם לא כ מספר אחד. הוא ידוע בזכות היצרתיות והמשמעת החזקה שלו- בדיוק כמו למיכלס האגדי. זה ה-רגע שלו. השאלה הראשונה, מר ואן חאל, איך תתאר אותך?. לואי שלנו לא מתבלבל, ועונה: אני אדם ישיר מאוד, כנה והגון. וכן, זה לפעמים בעייתי.
הייתם מאמינים? ביהאנקר עוזב, והאיש החדש על הקווים יחל את התפקיד באוראברו, שבדיה. גומלין הסיבוב הראשון בגביע אופא.

כן, זה היה חודש ספמטבר, וכרגע התחלנו את אוקטובר. אני אנסה לתרגם עוד השבוע את אוקטובר כדי שנעמוד שווה בשווה עם אייאקס יו.אס. אי, וככה, הפינה הזו תוצג בכל ראש חודש- פעם בחודש. סידרה שתעקוב למשך עונה שלמה באייאקס, 15 שנה לפני.

מקווה שנהנתם, לילה טוב.

Mokum
03-10-06, 12:50
בנתיים רק הבית של אייאקס:
מחזור 1: Zulte Waregem מבלגיה (בחוץ)
מחזור 2: אייאקס חופשית
מחזור 3: אייאקס מארחת את ספרטה פראג
מחזור 4: אספניול (בחוץ)
מחזור 5: אוסטריה וינה (בבית)

כמה מלות סיכום. אנחנו צריכים לעבור!
יש לי חידה בשבילכם. אייאקס נגד אוסטריה וינה. מפגש עם מלא היסטוריה. מה קרה במפגש הזה בעבר?

AFC EREZ
03-10-06, 13:57
שי שים לב, זה הלוחהרגיל מבלי התחשבות בכל מיני דברים שתמיד מתחשבים בהם (קבוצות הולנדיות אחרות וכו').

הסדר שונה לביינתים:
מחזור ראשון- חופשי
מחזור שני- אוסטריה וינה בבית
מחזור שלישי- ספרטה פראג חוץ
מחזור רביעי- אספניול בית
מחזור חמישי- זוול וורגם בחוץ

עדיין צפו לשינויים, אבל עושה רושם שהגרלה די נוחה, ולא רק לאייאקס, לכל ההולנדיות, מלבד הירנביין..

Ajacied
03-10-06, 15:26
מה קרה במפגש הזה בעבר?

נפגשנו איתם ב89' והפסדנו בחוץ 1:0 ובבית 3:0 אבל חוץ מההרכב שראיתי של המשחק, אין לי מושג. מה באמת קרה??

AFC EREZ
03-10-06, 16:04
מניח שזה הקשר לכתבה שתרגמתי, תקרית הבאר שהשעתה אותנו מאירופה הייתה נגדם.

Mokum
03-10-06, 18:17
http://home.concepts.nl/~meeuwse/plaatjes/staafincident.jpg

ארז קצת התחיל עם זה, אבל אני אפרט במקצת. ב-27/9/1989 שיחקה אייאקס את הגומלין במשחק אירופאי נגד האוסטרים. אייאקס היתה צריכה למחוק פיגור של 1-0 מהמפגש הראשון. בזמן שוינה השוותה לשיוויון אחת התחילו האף סייד להשתולל בדה מייר. למגרש נזרקו כל מיני חפצים. מוט ברזל פגע בראשו של שוער האוסטרים פרנץ וולפארט. המשחק ננטש.
בעקבות האירוע החליטה פיפא להרחיק את אייאקס לשנה מאירופה. בשנה שאחרי זה הם היו גם לשחק כמה משחקי רדיוס על אדמת גרמניה.

מצחיק שבשנים האחרונות ראינו תופעות דומות במשחקי פיורנטינה, רומא, ואינטר מבלי שהקבוצות הללו נזרקו מאירופה. זה רק מראה איך פיפא היא ארגון פוליטי ומושחת.

Mokum
03-10-06, 18:30
אני קצת רוצה עוד קצת לפרט יותר על ההגרלה. אני רואה באי העפלה לשלב הבא כישלון. 3 מתוך 5 קבוצות עולות. אני בכל מקרה רואה שארז עדכן אותנו בסדר המשחקים. אני בהחלט מעדיף משחק בית מול אספניול מאשר לשחק בברצלונה. בקיצור, יהיה בסדר!

לנציגות האחרות. להיירנביין יש משימה קשה ביותר. הם לא יצליחו לעלות. פיינורד אולי מנצחת לאחרונה, אבל אני חושב שהיא צריכה להזהר. אני מניח שלואי ואן חאל מצפה מהקבוצה שלו לעלות לשלב הבא. אני מקווה שהם יעלו.

רוני שטנאי
03-10-06, 19:03
ראשית חייבים להסיר את הכובע בפני ארז, כל הכבוד ותודה רבה.

עכשיו אתה צריך לתרגם את חודש ספט' 89' אולי החודש האפל בתולדות הקבוצה- תקרית מוט הברזל, וגם את ההמשך באוקט'..
שי די תמצת כאן את הארוע האיום הזה, אבל אפשר להרחיב כמובן הודות לכתבות הנהדרות של מנו מהאתר.
העבודה שהתחלת מבורכת , ובמידה ונתמיד(אולי גם אני, בנוסף למה ששי וארז כבר תרגמו, אתרום פה ושם להיסטוריה בהזדמנויות), נוכל להקים ארכיון יפה גם בעברית.
להגרלה- חבל שאין מפגש בארץ אבל עדיין הגרלה סבירה + כפי שצפוי היה להיות מראש. שום תירוצים לא יתקבלו, ולבאבל חבל על הזמן אם הוא מתכוון לא לגמור משחקים כמו שהוא עשה מול החברים מאוטרכט(למה חייבים לקצר לי את החיים?? לא מספיק כל הקטיעות בשידור שנפלו עלי, אני צריך גם לעמוד בלחץ הזה??) בכל מקרה אפילו יהיה זמן לצייד להחלים ולמיטאה לחזור ולהיפצע שוב...

אף מילה על ואן באסטן.

AFC EREZ
03-10-06, 20:21
ראיתי כבר את החודש הזה, רוני, ואני אכן יתרגם אותו. אבל כל דבר בעיתו. בבוא המשחק מול וינה אין דרך טובה יותר להכניס אתכם לאווירה עם האירוע הזה. מבטיח סיקור מורחב על התקרית למען צופינו הצעירים יותר, אבל בעיתו.

איך מישהו שאל: שיחקנו כבר בעבר מול אוסטריה וינה?,
שאלה כואבת ענה לו האחר. אכן, כואב.

קראתי מעט תגובות של טן קאטה והאחרים (שאמר אגב שישמח לקבל את אספניול), הוא גם אמר שהוא מכיר אותם היטב. כמובן, הרגשה טובה באייקס אבל עדיין מדגישים שצריך לעשות את העבודה. אכן.

והפרט המעניין ביותר. שימו לב! אייאקס לא תשחק במחזור הראשון של שלב הבתים (19 באוקטובר) משמע ששלושה ימים לפני הקלאסיקה מול פיינורד בדה קויפ הבחורים ינחו, לעומת פיינורד, שתשחק בשוויץ מול באזל!.
מהבחינה הזו, אין ספק, הגרלה נהדרת.

NoamGreen_Ajax
03-10-06, 23:58
קודם כל, כל הכבוד ארז! זה ממש יפה, נהניתי לקרוא!

בנוגע להגרלה, הגרלה מצויינת לדעתי. ראיתי ששינו גם את סדר המשחקים, ואני חושב שהשינוי נעשה לטובתנו בהרבה. הייתי שמח לוותר על המשחק מול אספניול בברצלונה, וכך קרה. לא הייתי רוצה לבזבז משחק בית על זולטה האלה, וכך קרה. לא אכפת לי איפה נפגוש את ספרטה פראג (אני יותר מפחד מאספניול בחוץ מאשר מהם), כי הם לא קבוצה ברמה סבירה אפילו כבר במשך כמה שנים ולנצח אותם בחוץ עם האוהדים שכועסים שם על ההנהלה כל הזמן ולא מגלים הרבה נאמנות, לא צריכה להיות משימה כל כך קשה.
גם אוסטריה וינה יכולה להפתיע אותנו, אבל גם זה בארינה, אז זה מקל הרבה יותר, מה גם שטוב שנמנענו מלנסוע לשם, כי לא בטוח שהיו מכינים אווירה נעימה ל-יהודים שזרקו על השוער שלנו פעם מוט ברזל, ואת הילדודס שלנו אווירות עוינות יכולות לשבור בקלות (זאת לפחות ההרגשה שלי).
כמובן גם שהמנוחה במחזור הראשון טובה לנו גם בגלל המשחק נגד הג'וקים שמצפה לנו 3 ימים לאחר מכן, וגם משחק פחות לשחק בלי הצייד.

בקיצור, נראה שהכל מסתדר טוב? עם הקבוצה שלנו אי אפשר לדעת אם מרוב שזה טוב זה יפיל אותנו.
נראה לכם שאני רציני?!
החבר'ה רוצים מחילה על קופנהאגן??? מקום ראשון ולא פחות!!!

(אגב, מי אחראי לשינויים האלה? הם קרו רק בבית שלנו כל החילופי ביתיות והחילופים של סדר המשחקים? כי אם זה מוחלט על ידי הקבוצות עצמן, בשביל מה אספניול ויתרה על הביתיות היקרה מולנו?)

Mokum
04-10-06, 17:42
נועם במצב רוח קרבי ;D
בוא נקווה שקודם כל נעלה. זה המטרה הראשונה. אנחנו לא יודעים איך נראה במשחקים...ברור שצריכים לשאוף למקסימום, אבל בעיניי אייאקס עדיין נראית שבירה מבחינה מנטלית. אנחנו בסוף יכולים לקחת את המקום הראשון, אבל מקום שלישי בדקה ה-90 היא גם אופצייה.

חדשות נבחרת. קויט העביר היום ביקורת גלויה בואן ניסטלרוי. הוא ציפה שהשחקן יגיד את הדברים הקשים באופן פרטי. לי ממש אין עניין בכל המלחמה הזאת...ביום שבת אנחנו צריכים לנצח, נקודה!

NoamGreen_Ajax
04-10-06, 21:21
שי, ברור לי שאנחנו קבוצה כזאת ושהילדודס שלנו נשברים מהר, אבל שוב נגיד את הפתגם הידוע, שאנחנו פאקינג אייאקס!

זה הביא אותנו למקום רע מול קופנהאגן, אבל אחרי הטעות הזאת צריך ללמוד ולא לפחד עוד יותר. אף פעם לא טוב להראות שאתה מזלזל, אבל באמת, אוסטריה וינה, אספניול, ספרטה פראג וזולטה...... המטרה של הקבוצה שלנו היא לסיים במקום הראשון בהפרש ראוי מהמקום השני, כי כל דבר מתחת ל-להראות שאנחנו רמה מעל הקבוצות האלה (מה שגם נכון), פשוט לא יתקבל אצלי ואצל הרבה אחרים בצורה יפה. זאת המציאות, לא משנה מה רמת השבירה של הקבוצה שלנו. הגיע הזמן שנחזור להסתכל על קבוצות כאלה הרבה מלמעלה! גם אם מה שאני אומר גובל בזלזול רב, זה לא משנה, שם המקום שלנו ולשם אנחנו רוצים לחזור!

Mokum
05-10-06, 14:01
אני לא אתווכח איתך על הגישה, אבל בעיניי אייאקס לא בדיוק נמצאת עדיין במצב שאתה מתאר. זה לצערי אנחנו כבר רואים יותר מדי שנים...זה אולי במקרה אבל לפני כמה ימים היה קרויף באמסטרדם. הוא דיבר עם טן קאטה ואחרים. אייאקס לא מרוצה מאיכות מחלקת הנוער שלה. ההרגשה היא שאין מספיק צעירים מוכשרים בקנה מידה עולמית. קרויף הציע כמה דברים כדי לחזור לימים יותר טובים. הבשורה היא שבתוך חמשת השנים הקרובות צריך להערך שינוי בבעיה הזאת. אנחנו מחכים...

ידיעה חיובית על הצייד. הבחור כבר חזר לאט לאט להתאמן. טן קאטה מעריך שבעוד שבוע הוא ישחק מול כרונינגן.

לנבחרת. הנה ההרכב המשוער:
סאר, בולא, אוייר, מתהסן, ג'יו, לנדזאט, שחארס, שניידר, ו.פרסי, קויט, רובן.

NoamGreen_Ajax
05-10-06, 15:16
שוב הרכב אפור של הנבחרת. כנראה שלא מצפה לנו משהו מיוחד (כרגיל) מול בולגריה.

אגב מזל טוב לפרז (שזה ארז עם שם משופץ), יום הולדת 18 !
מי ייתן ותזכה לראות את אייאקס מנצחת את פ.ס.ו בחוץ או משהו :P

Mokum
05-10-06, 23:47
אתגר בשבילך נועם. כן או לא הרכב אפור. מי היית מזמין שלא נמצא במגרש ביום שבת? אל תבחר את ו.ניסטלרוי וואן בומל כי הם לא רוצים לבוא ;)

NoamGreen_Ajax
05-10-06, 23:51
זה פשוט מאוד. הייתי שם את דה רידר בכל עמדה!

ועכשיו ברצינות מה שהייתי עושה זה לא פחות ולא יותר מהרכב כזה: את ההגנה הייתי משאיר אותו דבר פרט לזה שהייתי מעדיף שבולא ישחק כבלם ושאת עמדת המגן הימני יאייש מצידי נייג'ל דה יונג שהחלים כבר מזמן, ובעמדת המגן השמאלי הייתי שם את אורבי שלנו.
בקישור הייתי משחק עם שחארס כקשר אחורי, ושניידר ו-ואן פרסי קדמיים, ובהתקפה הייתי שם את רובן בשמאל, קויט בימין ובאבל באמצע.

Mokum
06-10-06, 00:30
בוא נראה איך אני הייתי שם את הבחורים ביום שבת:
סאר, דה יונג, בולארוז, מתהסן, אורבי, לנדזאט, שחארס, שניידר, ואן פרסי, קויט, רובן. תמיד אפשר לשחק עם שתי חלוצים וואן פרסי מאחורי החלוצים, אבל ואן באסטן שרוף על השיטה ההולנדית.
בכל מקרה הערב המאמן אמר שהוא שוקל להזמין עוד חלוץ. הצייד ופנחור פצועים.

Mokum
07-10-06, 22:25
קצת משונה מה קרה הערב. דקות ראשונות חלשות עם יתרון בולגרי הופכים את הערב למשחק מהנה ביותר. הכתומים שיחקו מצויין. קויט נפצע בהתחלה ובאבל נכנס במקומו. ואן פרסי עבר לשחק כחלוץ והולנד התחילה לשטוף את המגרש. לשטוף היא מלה נכונה כי במגרש בסופיה שררו תנאים בלתי אפשריים. מצחיק שדווקא בתוך השלוליות הולנד שיחקה כדורגל מצויין. התוצאה ממש משקרת. השוער הבולגרי ראה שתי קורות וקיבל לפחות פעם אחד את עזרתו של השופט הנורבגי אחרי שואן פרסי עשה לכאורה עבירה על בולגרי רטוב. אותו בולגרי היה צריך לעוף עם אדום אחרי שאגרף את שחקן ארסנל. כל זה לא העיבו על ההרגשה של רבים בהולנד. תוצאה קצת מאכזבת, אבל מיהם ואן בומל או ואן ניסטלרוי? קיבלו מהערב את רובין, ווסלי וראיין ;)

יום רביעי בבית נגד ארמניה. בטוח 3 נקודות, אבל יהיה בימים הקרובים מאד מעניין לראות מה יקרה עם ההרכב הזה. האם קויט יתאושש מהפציעה בקרסול? (המאמן כבר הודה שכנראה הוא יחמיץ את יום רביעי), האם הצייד אולי יחזור?

לסיכום, תחשבו על זה. הולנד משחקת נהדר, אבל מפסידה 2 נקודות. באיטליה וגרמניה היו משחיזים את החרבות...בהולנד נהנים מהמשחק ולא מסתכלים כל כך ללוח התוצאות. הבדל של תרבות ופילוסופיית כדורגל...

NoamGreen_Ajax
08-10-06, 05:17
בגלל זה אני כל כך אוהב את הכדורגל ההולנדי שלנו...

הצלחתי למצוא שידור רק בסביבות הדקה ה-75, ככה שיותר מדי להתרשם לא הצלחתי, אבל זה משמח לשמוע שהולנד שיחקה טוב. אני כמובן חייב לדעת איך שניידר ובאבל היו(?)

ראיתי גם שבסוף שחארס לא פתח והוא רק נכנס בערך בדקה ה-90 במקום שניידר.

רוני שטנאי
08-10-06, 14:53
אני בניגוד עליך נועם מצאתי לינק מעולה למשחק וראיתי כמעט את כל המחצית הארושנה ואת המחצית השנייה עד בערך לדקה ה 70-75' לאחר מכן הצצתי לסירוגין מסיבות פרטיות. אגב אני מתחייב ואני מקווה שכל שאר החברים כאן יתחייבו גם הם - במידה והם יודעים מראש על שידור כלשהו (גם על גמר אליפות העולם בו משתתפת הולנד הנהדרת היום ביורוספורט- 17:00 מול האוסטרליות הקרב על תואר אלופות העולם באחד המקצועות האהובים עלי , הוקי שדה) נא לפרסם, לצערי הגעתי לשידור יחסית מאוחר כך שעד שכבר קלטתי מאוחר היה לעדכן.

לגבי המשחק צר לי לאכזב אתכם אבל למרות מחצית ראשונה בהחלט מצויינת עם שני כדורים לעמוד ועוד כדורגל מצויין, עדיין נתגלו שוב אותן מחלות ובראשן האיש שנעצר על שוטטות בשער הראשון- GVB. עד מתי נאלץ לסבול את הקונוס המתיימר להיות מגן שמאלי??? שוב ושוב אותן טעויות בכיסוי, כל התקפה בולגרית מסוכנת הגיעה מכיוונו ואמנם אני לועס את העניין הזה כבר שנים אבל לא הגיע הזמן להגיד שלום?
שנית בהגנה מדוע שוב את בולא כמגן ימני ולראות גם את מאטינסן הגמלוני כאשר דה יונג כשיר ונבלע בקישור.

מי שכן הגיע למשחק ונתן משחק מעולה היה שניידר עם המון יוזמה כאשר הוא למעשה שחקן הקישור שהיחידי שבאמת נתן תרומה התקפית, דה יונג ולאנדזאט לא תרמו כל כך מההיבט ההתקפי ולעיתים לא נראו על כר המרעה הרטוב. אבל מדוע צריכים שוב לראות את שניידר כמעט ומאבד את העשתונות וסופג צהוב מטופש, גם כאן תתבגר כבר ווסלי ומספיק עם הויכוחים המיותרים הללו.

בהתקפה פתיחה פנטסטית לרובן אבל לאחר החילוף(פציעה די מטופשת יש לאמר של המקק- הכדור לא היה בכלל קרוב אליו והוא באיזה ניסיון הירואי להתעופף עליו ולהבקיע התרסק וסובב את הקרסול), הוא די נחלש ודווקא באבל באגף השמאלי היה הדומיננטי יותר, ציפיתי במהלך המשחק אולי לשינוי מקומות שהיה מחזיר את רובן שמאלה ומערב אותו יותר במשחק אבל זה לא הגיע לצערי.

באבל היה יחסת טוב מאוד, אבל עדיין לוקה במסירה או ההרמה האחרונה עם הרגל החלשה משמאל פעם אחת הרמה שלו הייתה פתיחה מעולה למתפרצת בולגרית. ואן פרסי עשה הכל בפתיחה משמאל ולאחר מכן בעיקר באמצע, הבקיע בנגיחה, לאחר נסיון אחד למשקוף(הוסט מרגל בולגרית אבל הסבסוב במקום היה נפלא), ועבירה שלא הייתה כפי ששי כתב ולאחריה היה שער שצריך היה להיחשב, את העבירה עליו לא ראיתי אבל את השטויות שהוא עושה עם הידיים קשה שלא לראות- שופט אחר גם היה מטפל בו. עדיין ואן פרסי השחקן המצטיין וזה שמצוי בכושר הטוב ביותר בהולנד.

המשחק היה מאוד מהנה עם קצב מצויין והרבה הזדמנויות, שניידר היה מצויין עם הרבה איומים עם המסגרת ונסיונות מסירה לעומק, עדיין חסר הקשר לצידו שיעשה את ההבדל מקבוצה של שלושה שחקני התקפה וחצי קשר תומך, לבין קבוצה עם התפקה של שלושה ולפחות שני קשרים תומכים.

אבל והאבל הגדול הוא שצריך לזכור שבולגריה לא מהווה כבר שנים פקטור אמיתי בטורנירי הכדורגל הגדולים כך שלא צריך לעשות מהמשחק אמש יותר ממה שהוא. הוא היה אולי טוב יותר מהמצופה עקב הפרשיות השונות(ראיתי כינוי נחמד לקשר של באיירן בומאלדיניו), ואן בומל אף פעם לא היה שחקן מפתח בנבחרת והוא לא הוכיח את עצמו כך שאין לי שום בעייה שוהא לא בסגל,אבל הסיפור עם ואן ניסטלרוי(מה יש לך לקפוץ גם מר קוייט?) מאכזב ובכלל הרעש וחוסר השקט יכלו היה לתקוע מקל בגלגלים עוד לפני שהקמפיין כמעט יוצא לדרך, נקווה שאחרי אמש יהיה קצת יותר שקט תעשייתי ואולי נראה הולנד מעט טובה יותר.
מול אלבניה (מה יש לכם מארמניה) ביום רביעי חייבים לשמור על אותה רמת מתח ולא להיכנס לשאנות.

Mokum
08-10-06, 17:50
בשביל משחקי החוץ יש לי לינק מצויין. השידורים משודרים בתחנה Talpa ויש להם לינק של שידורי לייבסטרים. ממה שראיתי אתמול רואים תמונה טובה.
www.talpa.tv
לגבי משחקי הבית אין לי אתר.

רוני, אני שכחתי את GVB...להגיד את האמת, לפני שהמשחק שלנו השתפר ללא היכר נזכרתי ב'אהדה' שלך למגן. בדקות הפתיחה התרגזתי עליו. זה היה נורא. קצת משונה שבברצלונה הוא שחקן קבע בהרכב.

אני חושב שתימצתת את הדברים. לי אין הרבה יותר מה להוסיף. רק אציין שלמרות שזאת היתה 'רק' בולגריה, אני בדיעה שהיו יותר מדי משחקים נגד יריבות שכאלו שניצחנו אותן עם משחק משעמם...אז אולי כדאי לחזור להיות איטלקי? ;)

ארמניה? מה יש לי עם ארמניה? זה אלבניה ;D

עכשיו רוני, ישראלי שאוהב הוקי שדה? וואו! אם יש ספורט שהולנד מעצמה בה אז זה הוקי שדה. גברים ונשים. בנתיים 0-0 במחצית. אז מי מעדיפים? טאקה טאקמה או פטימה מוריירה דה מלו? ;)

Mokum
08-10-06, 18:52
אנחנו אלופי עולם לנשים! ;D
הולנד ניצחה 3-1 את אוסטרליה. מה יותר כיף מלראות בנות מתחבקות ומתנשקות? ;D

בנתיים מתרבים הידיעות שמחר הצייד יצטרף לסגל של הולנד.

NoamGreen_Ajax
08-10-06, 21:42
יומני היקר,

היום ראיתי בפעם הראשונה בחיים שלי הוקי שדה. חיפשתי כוסיות, לא היו, אז הסתפקתי בזה שראיתי שער נחמד של הולנד שמה לעשות, הייתי בעדה. אחרי זה העברתי וחזרתי לראות את הספרס נותנים בראש למכבי.

אגב, תזכיר לי לספר לשי שאף אחד פה לא באמת מתעניין בהוקי שדה, ושמדהים אותי שהוא מכיר את השמות ;D

Mokum
08-10-06, 22:03
אין כוסיות? נועם, אתה הומו? ;D
אני חושב שאתה הסתכלת לא נכון...חולצות צמודות ורגליים שזופות...בחיי נועם מה קרה לך ;D

אההה, רוני מתעניין ;)
אתה רוצה יותר שמות? יש שחקנית מוכשרת בשם מיינטייה דונר שפרשה בשיא. לה ממש אין חזה ;D
ולגבי הגברים. יש לך את טון דה נוייר המצויין. שחקן שזכה כמה פעמים בתואר שחקן השנה בעולם!
תשמע, אני לא מסתכל לליגה המקומית שמשודרת בטלוויזיה למרות שהליגה נחשבת לאחד הטובים בעולם (השני בגרמניה), אבל אין ספק שתמיד כיף להסתכל לטורנירים הגדולים של עולם ההוקי שדה. כן כדאי לציין שההוקי הוא הספורט של העליתא העליונה. כולם שם בלונדינים...אין סורינאמים או ערבים...

נועם, אתה רוצה לדבר על Darts? זריקת חיצים מאד פופולארית בהולנד. ספורט שבעיקרון רק מוכר באנגליה הפכה לדבר של מה בכך אחרי שבחור בשם ריימונד ואן ברנפלד זכה באליפות העולם. הולנד מייצרת ללא היכר כשרונות לספורט ה'ערסי' הזה. הרבה בירה ובטנים מלאים ;D

לחזור לכדורגל!
הצייד לא כשיר. הרופאים באמסטרדם דיווחו הערב שהנטלאר עדיין לא כשיר לגמרי. לפי הדיווחים האחרונים לא יוזמן שחקן נוסף. ואן באסטן היה מענויין בחלוץ AZ דני קוברמנס, אבל גם הוא פצוע.

Mokum
08-10-06, 22:09
לסיום הערב הזה, כמה תמונות בשביל נועם ;D

http://www.hockeymagazine.nl/uploads/26/UPL_9075.JPG
לא משהו?

http://www.hockeymagazine.nl/uploads/26/UPL_9180.JPG
וזאת משמאל? מכוערת לא...?

http://www.hockeymagazine.nl/uploads/26/UPL_9188.JPG
וגם היא מכוערת! ;D

http://www.hockeymagazine.nl/uploads/26/UPL_9193.JPG
שכחתי לציין..., גם אני הייתי שם ;D

http://www.hockeymagazine.nl/uploads/26/UPL_9208.JPG
ולסיום: שי אנג'לס.........

AFC EREZ
09-10-06, 00:46
נועם, מה זה משנה במה, העיקר שמביאים כבוד למולדת הכתומה!! :)

ועם כבר.. יום גדול לממלכה הכתומה:
http://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=413&docID=11539&lang=he ;D

ואן פרסי יפתח ברביעי כמספר 9, מאמין שבאבל ישחק בכנף. מול אלבניה זה אמור להספיק.

אגב, מה חומרת הפציעה של קוייט?

AFC EREZ
09-10-06, 03:13
חודש עמוס וגדוש לפנינו, אז בואו נמהר לפינת ההיסטוריה.

אייאקס אמסטרדם, 15 שנה לפני.... אוקטובר 91.

לואי ואן חאל נטל את הפיקוד בדה מיר רק שלושה ימים, והנה מבחן אירופאי ראשון. זה לא רע כל כך- המשחק מול אוראברו בשבדיה הוא הגומלים למשחק ראשון, שם כזכור ניצחה הקבוצה בקלות 3-0, והיינו מהמרים די בבטחה ששום דבר משמעותי לא ישתנה בגומלין, באיצטדיון האירבלן שבשבדיה, ה1 באוקטובר, 1991.

http://www.ajax-usa.com/history/fifteen-years/1991/assets/91-team.jpg
מאמן חדש, תמונה קבוצתית חדשה. אייאקס מודל 91'.

לבוס החדש של אייאקס יש ראייה קצת שונה בכל הנוגע למערך הטקטי וההרכב שעל המגרש מקודמו בתפקיד. לעיני ואן חאל, וים ווינק אינו קשר, הוא מספר 4, שמשחק בקדמת ההגנה, מה שנקרא בשפה פשוטה- בלם קידמי. מספר 4 של ביהאנקר, יאן ווטארס, עבר לקישור. הצעיר אדגר דווידס יערך את הופעת הבכורה שלו באירופה. נדמה שאייאקס משחקת במערך של 4-4-2, עם ברחקאמפ וואן שחיפ כחלוצים ופטרסון מאחוריהם.

זה שינוי די קיצוני ו...זה לא עובד. זה בקלות לוקח את תואר המשחק הגרוע של אייאקס מזה חודשים. הקבוצה לא מצליחה לחבר שלוש מסירות רצופות, השבדים מקבלים מספר הזדמניות, ואייאקס נראית..מתגוננת.
הרגע היחיד המרהיב במשחק מכיוונה של אייאקס היה השער של ארון ווינטר בדקה ה63. אייאקס עולה לשלב הבא (השלב השני ) ומקבלת בהגרלה את...רוט-ויסס ארפורט. הגרלה קלה מאוד לכל הדעות. הקבוצה הגרמנית העפילה לאופא בשלבים המאוד מאחורים של העונה בליגה הגרמנית הישנה של מזרח גרמניה ((DDR, והעונה הם משחקים בליגה השנייה של הבונדסליגה, של גרמניה החדשה והמאוחדת.

ב6 לאוקטובר מנצחת פ.ס.וו את דן האג בשיעור של 0-2. אייאקס לא שיחקה בסוף השבוע הזה, מה שרק הוסיף לכאוס המוחלט בליגה ההולנדית. ב9 באוקטובר, יום רביעי, אירחה אייאקס בדה מיר את ספרטה, וזה היה מאוד טיפוסי למצב בליגה, שהאורחים שיחקו כבר 11 משחקים, בעוד אייאקס שיחקה רק 6. כאוס, כבר אמרנו?. הטבלה בקושי טבלה.
האם אייאקס תשחק שוב 4-4-2? התשובה היא לא, אבל ואן חאל שוב מספק לנו שינוי מפתיע. אדגר דווידס יפתח במקום בריאן רוי, ויאן ווטרס ישחק כקשר שמאלי.

אייאקס במחצית ראשונה חלשה. יונק כבלם? ווטרס כקשר שמאלי? רוי על הספסל? מה הבחור הזה העונה לשם לואי ואן חאל חושב לעצמו?!. האוהדים כבר מתחילים להתעצבן, עד שאייאקס מצליחה למצוא את הפירצה ולכבוש לאחר שעה של כדורגל. בסופו של דבר זה היה קל, ואייאקס כובשת עוד שלושה שערים בדרך ל0-4 בסיום. פטרסון עם צמד, רוי שנכנס כמחליף עם אחד ואהרון ווינטר עם אחד משלו.
באותו זמן, פ.ס.וו מסיימת ב1-1 עם פיינורד בדה קויפ. בעוד 11 ימים, ה20 באוקטובר, אייאקס יוצאת לאיינדהובן, למפגש לוהט בפיליפס סטידום בין שתי הענקיות הבלתי מנוצחות. לפ.ס.וו 15 נק' מ8 משחקים, לאייאקס 13 מ7.

אבל קודם, עוד משחק חשוב בדרך. הולנד נגד פורטוגל ברוטרדם (16 באוקטובר). שישה אייאקסים נקראים לדגל- ואן שחיפ, וינטר, בלינד, ווטרס, ויטסחה וברגחאפ. ניצחון על אחד מהיריבות החזקות בבית יתן להולנדים קפיצה אדירה לעבר יורו 92'. והולנד אכן עושה את זה, תודות לוולה פשוט מרהיב של ויסחדה בדקה ה22, 1-0 להולנד בסיום. פשוט ניצחון גדול לכתומים. נותר יומיים להתכונן לפ.ס.וו VS אייאקס...

באיינדהובן חוזר בריאן רוי להרכב. מאנזו בשער. בלינד, וינק, יונק ודה בור בהגנה. וינטר, ברחקאמפ וווטורס בקישור וואן שחיפ, פטרסון ורוי בהתקפה. 4-3-3 קלאסי.
זה הקבוצה שצריכה לטפל באלופה, שבפורמה, ושחייבים לציין, עם הרכב סופר התקפי- רומאריו וקיאפט בחוד, אלארמן וקאלשה בכנפיים- וכן, רונאלד קומאן במרכז הקישור, המנוע של פ.ס.וו.

ההתחלה נוראית לאורחים. טעות קשה בהגנה מאפשרת לקאלשה ן לכבוש בדקה ה18, ועוד לפני שאייאקס מתאוששת משחיל רומאריו את השני, 2-0 לפ.ס.וו בדקה ה21. למרבה המזל, דניס ברחקאמפ מנצל את ההזדמנות הראשונה שלו ושל אייאקס בדקה ה28', ומחזיר את אייאקס למשחק. אייאקס משתפרת ומתחילה לשטוף את המגרש. איזה משחק כדורגל נהדר!.

כבר כעבור שבע דקות מפתיחת המחצית השנייה, יונק עולה למעלה ומצליח לכבוש את השיוויון. 2-2. המומנטום של אייאקס. ואן שחיפ יוצא, ואן לואן נכנס.
8 דקות לאחר השיוויון, קאלאשה כובש את השני שלו, ופ.ס.וו עולה ל2-3 בדקה ה60. השער מוציא את האוויר מהמפרשים של אייאקס.
זה היה משחק כדורגל נהדר, אבל אייאקס חוזרת לאמסטרדם בלי אף נקודה. 2-3 לפ.ס.וו בסיום.
אייאקס 4 נק' מאחורי האלופה, עם משחק אחד חסר.

יום למחרת. כל עיתוני החדשות בהולנד מפרסמים הצהרה בלתי נשחכת מפיו של ואן שחיפ: אני מעולם לא רציתי לשחק בכנף הימנית. אני לא מרוצה מהעמדה הזאת, ואני חושב שאני יכול יותר לתרום כקשר ימני.
בפעם הראשונה נאלץ ואן חאל להפגין את יכולתו כמאמן, בכל הנוגע ליחסים בינו לבין השחקנים. המסר של ואן חאל פשוט מאוד: אני לא ישחק איתך כקשר ימני, ומכיוון שאתה לא רוצה לשחק בכנף, אני גם לא ישים אותך שם..
למעשה- אתה מוצב ברשימת ההעברות ואתה יכול לחפש לך מועדון חדש. אאוץ'.

למרות כל העניין, ואן שחיפ הוא אחד מה18 שעושים את הדרך לארפורט, העיירה האפורה שבמזרח-גרמניה לשעבר.
זה חוויה די מפחידה. אבטלה זה דבר די שכיח באזור, והמון אנשים חיים בעונה. נאו-נאצים, שנאת זרים, ראשים גלוחים, ועוד מספר ביטויי שנאת זרים.
והנה אייאקס, מועדון היהודים, עם מספר שחקנים ממוצא סורינאמי. האוהדים השרופים של הגרמנים ניסו בכל דרך שהיא לפגוע בשחקני אייאקס ובאוטובוס הקבוצה. ניסיון לפגוע נרשם גם בהליכה הקצרה מהאוטובוס למגרש. אוהדי אייאקס שעשו את המסע המומים כשהקבוצה יוצאת החוצה ואלפי האוהדים המקומיים נעמדים, וכאיש אחד מצדיעים במועל יד. אפילו גם יושבי הVIP. מחזה מחריד.
בכל פעם שמאנזו, וינטר, וינק ורוי נגעו בכדור נשמעו קריאות הקופים לעברם. מקום מחריד, פשוט כך. ניצחון גדול יהיה מאוד הולם, אבל לצערנו אייאקס נאבקת וזה לא הולך בפשטות. הגרמנים אפילו מצליחים להבקיע לפני ההפסקה. טומאס סחאלס כובש, 1-0 משפיל. אייאקס עונה ישר בפתיחת המחצית השנייה, כשהתקפה מהירה מוצאת את ווטרס באחד על אחד עם השוער, ואייאקס מאזנת ל1-1. בדקה ה72', דניס ברחקאמפ חולף מעל לשוער הגרמני, ואייאקס עולה ל2-1. זהו זה, עכשיו בוא נעוף מהמקום הזה, ויפה שעה אחת קודם.

המשימה הבאה: כמה אירוני, אוטרכט בחוץ. תמיד, אבל תמיד משחק קשה. לאחר הניצחון האחרון באוטרכט (אפריל 85!!) הפסידה הקבוצה שלוש פעמים ועוד שלושה משחקים הסתיימו בתיקו. אייאקס בלי וינק שנפצע ויעדר מספר שבועות. סוני סילוי, שלא ראה הרבה אקשן, חוזר לקבוצה. ואן שחיפ כמובן בחוץ, מה שמאלץ את ואן חאל לשנות מספר דברים בהרכב: ברחקאמפ עובר לכנף הימנית ווטרס עובר למרכז השדה כשנראה שבקישור השמאלי זוכה אלפונס גרונאנדיק שוב בחולצת ההרכב.

ההתחלה הייתה טובה (ברחקאמפ מעלה את אייאקס ל1-0 בדקה ה11) אבל אחרי שיוויון של רוטס בדקה ה33 ההיסטוריה חוזרת- אוטרכט נלחמת, בעוד אייאקס נראית נואשת. שער הניצחון המקומי היה בלתי נמנע, אוטרכט מנצחת 1-2. ומאות אוהדי אייאקס מתחילים לשאוג : יואן קרוייף! יואן קרוייף!. ואן חאל בתפקיד רק מספר שבועות, אבל נדמה שהאוהדים כבר שונאים אותו. כנה וישיר?! בסדר, אבל איפה הנקודות?. פ.ס.וו מנצחת את ווילם וו, ואייאקס כבר בפיגור של 6 נק'.

ביום רביעי ה30 באוקטובר מגיעה ווילם וו לדה מיר וכמות הקהל אומרת הכל- הנמוך ביותר מתחילת העונה- 14 אלף בלבד.
כמה שלטים היוצאים נגד ואן חאל כבר נשלפו. ונדמה שואן חאל מתקפל מהגישה הראשונה שלו. ווטרס חוזר למספר 4, ברחקאמפ חוזר למספר 10 ופטרסון משחק מההתחלה, במקום ואן שחיפ.

ואן שחיפ הוא לא היחיד שנדמה שלואן חאל יש בעיות איתו: ואן חאל העביר ביקורת בכמה כלי תקשורות נגד בריאן רוי, ובמשחק מול ווילם וו השפיל אותו, כשהחליף אותו כבר בדקה ה22.
האוהדים הפכו מיידית נגד המאמן ובעד רוי. אבל דווקא בערב הזה נדמה שלא היה להם משהו מוכח בשטח כנגד הדבר הנל. דן פטרסון כבש כבר בדקה השישית, ואדגר דווידס(מחליפו של רוי) קבע 2-0 בדקה ה25. ברחקאמפ קבע כבר 0-3 לאייאקס מהנקודה הלבנה עמוק בתוך המחצית השנייה, אבל זה לא היה תצוגה גדולה של אייאקס, בלשון המעטה.

החודש הראשון של ואן חאל בתפקיד היה לא מוצלח. הכדורגל חלש, שני משחקי חוץ נגמרו בהפסדים צורמים ליריבות מרות והמאמן עוד הדיח שני שחקני כנף, שחקני בית שנולדו באמסטרדם ועם לב של אייאקס, ועוד בדרך משפילה ומבזה. עוד משהו? כן, האוהדים ממש לא בצד שלו.

קישורים קודמים:
ספטמבר 91' (http://forum.sportenter.co.il/index.php?board=2;action=display;threadid=4070;sta rt=1920)

בחודש הבא:
הקלאסיקה מול פיינורד- בחוץ!
עולים לשלב הבא באופא...?

כרגע השלמנו את הפער מאייאקס USA ואני יעבור למתכונת הרגילה- פעם בחודש, בכל חודש חדש, תעלה כתבה שתסקר את אייאקס באותו זמן, 15 שנה קודם.

מקווה שלא נבהלתם מהגודל ;). לילה טוב.

NoamGreen_Ajax
09-10-06, 05:09
בואנה שי, הפתעת אותי נורא עם הידע שלך. ובסדר, יש כוסיות, סתם אמרתי שאין כי בעיקרון לא היה לי כוח להסתכל על המשחק הזה יותר משתי דקות.

ארז, אכן יום של כבוד (יום שבת היה יום ישראלי, אתמול הולנדי...).
את התרגום שלך לאייאקס לפני 15 שנה אני אקרא מחר, כי חזרתי עכשיו שיכור ממסיבה ואין לי כוח לכלום... אז לילה טוב לכולם.

Mokum
09-10-06, 09:56
אני בהחלט מעריך אותך ארז על הכתבות הארוכות שלך! יפה מאד!
מצחיק לקרוא על שחקנים כמו ג'ון ואן לון ודן פטרסון. אין ספק שהלחץ מצד האוהדים תמיד נשאר אותו דבר. לפני 15 שנה או היום. אייאקס קבוצת צמרת הולנדית וכעיקרון גם עולמית (בטח בשם שלה). ניסויים במגרש זה לא בשביל האוהדים. השיטה קדושה ונראה שעדיף לקבל תבוסה מאשר לעבור לשחק עם 2 חלוצים. בעיניי זה לא תמיד חכם, אבל מי אני?

חומרת הפציעה של קויט עדיין לא ברורה. הוא ייבדק היום בבית חולים. הוא אמר אתמול שיש המון נפיחות, דבר שמקשה על הרופאים לראות מה באמת קורה עם הקרסול. בהמשך היום יגיעו דיווחים על חומרת פציעתו.

אתמול ראיתי את ואן חאל בראיון בטלוויזיה. הוא אישר שיש התעניינות מעשית מצד באיירן מינכן. ואן חאל בעצמו הודה שהוא רואה את ביירן כחלום ילדות...קצת משונה אבל נו טוב. יש בהחלט סיכוי שהוא ב-2008 יתחיל לאמן שם. ואן חאל גם הודה שהוא עדיין רוצה לאמן נבחרת במונדיאל 2010.

רוני שטנאי
09-10-06, 21:13
יופי של משחק הוקי היה לנו ;) וגם תמונות לא רעות בכלל...
נועם בפעם הבאה קצת יותר סבלנות לוקח זמן גם להתקרב אל המשחק כי באמת למי שצופה בו לראושנה הוא נראה משעמם. אני התקרבתי אל המשחק עוד לפני שנים כשלקחו אותי בהולנד לראות את הנבחרת באיצטדיון של... אוטרכט. עד שהבנתי את החוקים, הולנד כבר הובילו שתיים אפס כך שיכולתי באמת להנות ולהתחיל לסמפט את המשחק ומכיוון שהולנד היא מעצמה המשכתי לעקוב גם באולימפיאדות וכו'. את דה נוייר גם אני מכיר ;)

נחזור לכתום הרגיל, ראיתי את התקציר הדי ארוך ביורוספורט ואולי ואן באסטן כן שמע אותי- היה חילוף מקומות בין רובן לבאבל קצת מאוחר אבל החילוף די תרם לסיכון השער. ושוב המשחק היה מאוד מהנה גם בהילוך החוזר, כך שלא תודה לא רוצה לחזור להיות הולנד האפורה .

ארז כל הכבוד על המאמץ, באמת כל הכבוד. אחרי שאתה עשית את זה נהיה לי חשק ואני תירגמתי את המשחק הגדול בהסטוריה ה4-0 מול באיירן ב 73'. אני אפרסם את זה בקרוב- ניתן לנועם זמן להתאושש מההאנגאובר ולקרוא את התרגום שלך.

איזה היסטוריה איזה שמות קלושה מזמביה, רומאריו וקיפט בחוד של פ.ס.וו.. היו ימים.

ואן חאל במונדיאל, אולי זה צריך היה להיות החלום שלו ב 2002 ולא החלום להיות בבאיירן >:(

NoamGreen_Ajax
09-10-06, 22:01
באמת שזאת יופי של פינה ארז!
לא רק שזה חידוש בכל פעם לאלה שנולדו שנה לפני העונה הזאת (כמוני), אלא גם שבכל פעם שאתה כבר נכנס לסיפור, פתאום הוא נגמר ואתה כבר רוצה לדעת מה קרה בחודש שאחרי (וגם מתעצבן קצת שזה רק על חודש אחד :P)

AFC EREZ
09-10-06, 22:23
קודם כל אפתח בהתנצלות. צריך להוציא ממני את המנהג של לעשות דברים בשעת לילה מאוחרת. מתחילים עם המון אנרגיה ורצון, ומסיימים בחצי עין, מה שאומר שאין מספיק כח לקרוא הכל ולעשות הגהה, וכמו שאני רואה יש לא מעט טעויות מרגיזות. עמכם הסליחה.

וזה כל היופי נועם. להשאיר אתכם מרוצים, אבל עם טעם של עוד.. ::)

קלטתי ככה בין השורות של שי ורוני את תיקוני השמות הקלים. ;) מה לעשות, ההולנדים חייבים לסבך אותנו בשמות קשים לתירגום (כמו המספר ה9 ההוא הצייד מאייאקס..).

אני חייב לומר שגם בשבילי זה סוג של למידה. מדברים על עונת 91-92, ואני, ואני מניח שהרבה אוהדי אייאקס היו מנפחים את החזה ואומרים עונה אדירה, עונת החזרה שלנו לאירופה. במחשבה של הכל היה וורוד. והנה, החודש הנל הוא דוגמא למשברים שקרו בקבוצה בתקופת ואן חאל, + המשחק המאוד רגיש מול הנאצים בגרמניה. סך הכל דברים שהאוהד הממוצע לא זוכר מהעונה הזאת ובכל זאת הם ראויים לציון ולהערכה. כמו גם להוסיף לידע של אנשים שמבחינתם העונה הזאת היא הגמר מול טורינו, וכל השאר טפל.

אה כן, ועם אני גורם לרוני לתרגם משהו..אז בהחלט עשיתי את שלי. :)

בכל סוף סיקור אני מוסיף קישור לחודשים הקודמים. הבעיה היא שאני לא יכול לקשר ממש להודעה המדוייקת אז אני מקשר לעמוד שבה היא נמצאת בתקווה שזה די פשוט למצוא אותה. וגם, כשנרצה להעביר את זה למקום יותר מסודר (אהממ אתר ..) זה יעבור בקלות יתרה.

לשגרתנו,
קראתי איזושהי התעניינות של מילאן בסטלנבורח כמחליף לדידה? :o. היש אמת בדברים?.

NoamGreen_Ajax
09-10-06, 22:27

מצד שני, זה ממש מצחיק הקטע של המתח כי זאת לא העונה החדשה של הסופרנוס, אלא משהו שכבר קרה וידוע (רק לא לי ;D), ככה שאפשר לברר בשניות, מה שכמובן אני לא אעשה :)

Mokum
10-10-06, 00:04
החדשות לגבי שטקלנבורח בהחלט נכונות. בנתיים אלו רק שמועות. באותה ידיעה מספרים שגם השמות של בופון ושוער מרקו אמליה מליבורנו עלו. לדעתי אין לשטקי מה לחפש במילאן. שיוכיח קודם כל הרבה יותר בגרות ויציבות בשער אייאקס. אם יילך, אז יילך. לי אין בעיה עם זה. וורמיר וחנטנאר מספיק מוכשרים בשביל למלא את החסר.

ידיעות אחרות:
הפציעה של קויט פחות חמור ממה שחשבו. חלוץ ליברפול מתח את הרצועות בקרסולו. לא בטוח מתי יחזור. נגד אלבניה הוא ישאר מחוץ לקווים.

נייג'ל דה יונג לא בטוח בשביל יום רביעי. הוא סובל מפציעה ישנה בברכו. אגב דה יונג וואן דר וארט מתראים יותר עם הרופא מאשר עם שחקני היריב...

(בשביל נועם...) קאסטלן יחזור רק אחרי פגרת החורף. הוא נותח היום מחדש בקרסולו.

Mokum
10-10-06, 00:07
קודם כל אפתח בהתנצלות. צריך להוציא ממני את המנהג של לעשות דברים בשעת לילה מאוחרת. מתחילים עם המון אנרגיה ורצון, ומסיימים בחצי עין, מה שאומר שאין מספיק כח לקרוא הכל ולעשות הגהה, וכמו שאני רואה יש לא מעט טעויות מרגיזות. עמכם הסליחה.

קלטתי ככה בין השורות של שי ורוני את תיקוני השמות הקלים. ;) מה לעשות, ההולנדים חייבים לסבך אותנו בשמות קשים לתירגום (כמו המספר ה9 ההוא הצייד מאייאקס..).

ארז, אל תקשה על עצמך! מאד נחמד לקרוא את מה שאתה מביא. אין מה לעשות הולנדית קשה שפה ;D

God's Glove
10-10-06, 13:48
פציעותו של קוייט התבררה כחמורה יותר ממה שחשבו. הוא ייעדר שבועיים ובוודאות לא יהיה כשיר למשחק של הולנד מול אלבניה מחר.

NoamGreen_Ajax
10-10-06, 16:02
מסכן קאסטלן... שתי פציעות קשות בגיל כל כך צעיר.

טוב, אני מודה, סידרתי את הכל בשביל דה רידר, אבל ואן באסטן לא מבין רמזים! שייזהר כי גם אל שחקני הבוגרת אני מסוגל להגיע.

AFC EREZ
11-10-06, 02:05
מחר באמסטרדם ארינה הולנד מארחת את אלבניה למשחק שעל הנייר צפוי להיות קל (20:30). אחרי היכולת הדי נאה בבולגריה העיתונים חדלו מהטלת כידונים לעבר ואן באסטן ועברו יותר לעסוק בעובדה שכל חלוצי הולנד האפשריים פצועים. אה כן, ויש אחד שלא רוצה לשחק יותר.

אחרי הפציעה של הצייד, הסירוב של ואן ניסטלרוי, הפציעה של קוייט בבולגריה והפציעות של ונחור וקוברמאנס, הולנד נשארה ללא חלוץ מטרה מובהק. ואן פרסי, שחקן הכנף, יעשה הפעם את ההסווה לאמצע, בדיוק כמו בבולגריה. כמו שזה נראה שם ובכל התקופה האחרונה, יש על מי לסמוך.

דה יונג כשיר, לא ברור אם יפתח. באבל ישחק במקום ואן פרסי (שכאמור יעבור לאמצע..)

הרכב האורנג'/האורנייה(תבחרו אתם):

ואן דר סאר

ג'יו ואן ברונקהורסט------מתאייסן----אוייר----בולהארוז

לאנזדאט--------סניידר------שחארס(דה יונג)

באבל---------ואן פרסי-------רובן

בהצלחה!.

NoamGreen_Ajax
11-10-06, 05:57
מישהו פה שכח שעד שהגיעו דני בלינד והונטלאר, באבל היה חלוץ?

בכל מקרה: IT'S BABEL TIME

Mokum
11-10-06, 09:33
ואן באסטן יעדיף לשים את ו.פרסי כחלוץ. עניין של מעמד...
במקור באבל חלוץ מרכזי, אבל אני חושב שהוא לאט לאט גם יכול לשחק בכנפיים. בכל מקרה הערב הוא ישחק.

NoamGreen_Ajax
11-10-06, 17:28
יש שידור באינטרנט? מישהו יכול לתת לינק?

חבר'ה, תתכוננו, האתר עולה בעוד מעט זמן. רוב התוכן שהיה קשה להכנה מוכן, רק נשארו המשחקים הגדולים בהיסטוריה, ככה שמי שאחראי על זה שיזדרז ;)

Mokum
11-10-06, 17:52
חבר'ה, הודעה חשובה!!! באתר הרשמית של ההתאחדות ההולנדית יש לינק בשביל לראות הערב את המשחק. זה פעיל רק מחוץ להולנד. הכתובת היא: http://www.knvb.nl/multimedia/video

נועם, אני מחכה לזה בכליון עיניים!

בנתיים ידיעה קצת מוזרה. רפא' בניטז ה'זכור לטוב' אומר היום בראיון שהוא מצפה שההתאחדות ההולנדית תשלם לליברפול כסף בגלל הפציעה של קויט...היה מישהו שאמר משהו מאד נכון. ואם קויט לא יכול לשחק בשביל הנבחרת, האם בניטז גם ישלם להתאחדות ההולנדית? יותר טוב מזה אני לא יכול לנמק את הטמטום של איש קטן (עדיין לא סולח לו על ההתבטאויות המזלזלות בחיפה וישראל...).

הולנד מתחת לגיל 19 עלתה לשלב הבא של מוקדמות אליפות אירופה. שער של חוסנס בזמן פציעות נגד מקדוניה העלתה את הכתומים לשלב הבא. גם סרפונג שיחק שם.

AFC EREZ
11-10-06, 21:39
2-0 במחצית לא רעה בניצוחו של ...רובין ואן פרסי כמובן.

שער נהדר בדקה ה19 לאחר כדור גובה שהגיע לבאבל, שבנגיחה נהדרת העביר למתאייסן שהוריד בראש לואן פרסי שבסיומת מצויינת בעט נהדר והכניע את השוער האלבני. ואן פרסי המשיך להיות איש המטרה ובעיטה חופשית שלו נעצרה נפלא בידי השוער. בדקה ה41 חילופי מסירות ובסיומן מצד שמאל של הרחבה ואן פרסי מעביר רוחב, כדור שפוגע שחקן אלבני שנכנס. 2-0.

HUP HOLLAND HUP.

נ.ב.: שי, תכין את הפיצוחים, בקיץ תפגוש ב11 שחקנים שדי זרים לאליפות אירופה.... נבחרת ישראל. ואת החגיגות אפשר לשמוע עד הבית שלי. טירוף.

Gooner
12-10-06, 00:30
ואן פרסי אדיר.

הוא מסתמן כאיש המפתח במערך של ואן באסטן.
מאז המונדיאל לא ראיתי את הולנד. במונדיאל ואן פרסי שיחק באגף, איפה הוא משחק מאז מוקדמות היורו?

AFC EREZ
12-10-06, 00:47
בעיקרון, גם כן באגף.

רק במשחק הקודם מול בולגריה (מהדקה שביעית, הפציעה של קוייט) הוא עבר לשחק באמצע עקב בעיית החלוצים האדירה (הצייד, קוייט, ונחור ווברמאנס פצועים..ואן ניסטלרוי- ידוע.)
והיום אותו דבר, פתח באמצע כשרובן ובאבל באגפים.

צפוי לחזור לאגף כשהצייד יחזור למשחק הנבחרת הבא.

Mokum
12-10-06, 02:23
אני מקווה שכל התגובות היו עד למחצית...אלוהים ישמור אותנו אחרי ההפסקה. איזה ביזיון. אני מרגיש כמו פוליטיקאי שנושב עם כל רוח הכי קטנה...אלון יפת פשוט דאג שאנחנו ננצח. אל תדאגו, השופטים בהולנד לא יותר טובים ;) הישראלי יכול היה לשרוק נגדנו לשתי פנדלים (פעמיים יד ברחבה), אבל יפת כנראה עדיין חושב שההולנדים טובים ליהודים...

המשחק בבולגריה היה פשוט מקרית. קשה לי להודות בזה, אבל זה נכון. הערב חזרנו לימי לוקסמבורג העליזים. חוסר ריכוז, הצלת המולדת במבצעים אישיים ושריקות בוז מוצדקות מהקהל. פשוט ביזיון. השיא היה בשער של אלבניה. מי שכח לחזור להגנה? החבר של רוני...אתם יודעים מי. ואן באסטן הוציא אותו בצדק. אורבי נכנס. העניין הוא שאורבי שיחק בארינה וחשב כנראה שהמדים הלבנים של היריבה הזכירו לו נשכחות. החולצות הלבנות של קופנהאגן...בתוך איזה 10 דקות נכנס עוד מגן שמאלי...הפעם דה קלר.
חבר'ה, 3 מגינים שמאליים נגד... א-ל-ב-נ-י-ה!!!

עוד כמה מלים יפים לואן באסטן. עד מתי נמשיך עם השלושה חלוצים? עד מתי הדומבו הזה יבין שרובן בצד שמאל אינו אפקטיבי כי אין לו רגל ימין .
למה באבל לא במרכז ופרסי בשמאל? או בימין? בגלל שהמקק הזה משחק בארסנל? גונר אולי חושב שהאקס חובב ציון שחקן אדיר, אבל אני חושב שהוא עדיין שחקן צעיר שצריך הרבה ללמוד. יש לו פוטנציאל, אבל בטח לא כחלוץ.

בוא נמשיך להגנה או יותר נכון, נחזור להגנה. בולארוז כמגן ימין. מוריניו עושה את זה כי הוא לא רוצה לבזבז את הכסף של הבוס שלו...אוייר עם המגבלות שלו יתרום הרבה יותר מהמרוקאי ההולנדי. מתהסן היה הערב גרוע. אולי הגיע הזמן להחזיר את אופדאם? או את סתאם...

קישור? לדה יונג יש פה ואגו ענקיים ולכן הוא לא ממשיך ללמוד באייאקס...תנו לסחארס את התפקיד. לנדזאט זה אפילו לא גברי...ומה נשאר? שניידר. שיחק היום גרוע ושוב הוכח שבימים גרועים אין לו מנהיגות.

תראו, אני מבואס וכועס. אחרי התקווה בסופיה נחתתי חזק ארצה. העניין הוא שאני צריך להפסיק לקוות שהנבחרת הזאת תעשה משהו רציני. במשך שנתיים הנבחרת מראה כדורגל משעמם עם תוצאות לא רעות...וזה הסיבה למה ואן באסטן עדיין מאמן. לדעתי הבית הזה קל מדי להולנד. יש עוד מוקשים בדרך, אבל לצערי לגיבור שלי מימי הילדות העליזים שלי יש הרבה מזל. הרבה אנשים צועקים עכשיו את השמות סיידורף, דווידס, ואן בומל, ואן ניסטלרוי ואחד שיבוא על חמור לבן...כל אלו הם לא התשובה. אני חושב שהבעיה אצלנו, האוהד. אני מתרגז כל פעם מחדש כי אני אוהב את הנבחרת, אבל אנחנו נמצאים היום במשבר. יש אולי כשרון, אבל לדעתי המנטליות של צעירי נבחרת הצעירה (גם של ישראל...) יותר טובה.

אני מסיים עכשיו. יום שבת אייאקס...נקווה לטוב!
אההה, סביר להניח שאחייני יגרור אותי בעוד שנה לאליפות אירופה כשישראל תבוא לבקר פה. אולי אהנה יותר ;)
לילה טוב.

AFC EREZ
12-10-06, 03:02
גם הולנד משחקת קטסטרופה, גם האייאקסים בנבחרת לא פוגעים, וגם מנצחים בזכות ואן פרסי. יותר גרוע מזה לא יכול להיות ליושבי הארינה.

עד מתי :'(

NoamGreen_Ajax
12-10-06, 05:46
נבחרת ישראל - היה מדהים במגרש!

נבחרת הולנד - קטסטרופה!

רוני שטנאי
12-10-06, 17:31
אני עדיין לא מבין דבר פשוט, למה עדיין לא מקשיבים לי כאן בפורום???
הרי לא כתבתי לפני כמה ימים שלא צריך לצפות לכלום מהנבחרת הזאת?
כבר מול בולגריה לאחר משחק טוב מאוד יחסית התרעתי על הליקויים, אבל אף אחד לא מקשיב, כמה נאלץ לסבול את הנודניק הזה משמאל? כמה?? אורבי התאמן מהדקה ה 35',אז מדוע לא להכניס אותו במחצית, צריך לחכות לשער שברור שיגיע באשמת ואן חור?

זמני קצר לכן ממה שראיתי היום בESPN וזה לא היה הרבה, -
דה יונג היה צריך לקבל אדום ישירות על הכניסה המטורפת בסוף המחצית הראשונה, הבדיחה היא שיפת עוד הוציא צהוב גם לשחקן האלבני שהתקומם על זה שרצו לגמור לו את הרגל.. ושוב במקום להוציא את דה יונג באותו הרגע או במחצית מחכים חמש דקות כדי להכניס את שחארס. חמש דקות בהן אולי דה יונג יהפוך לרייקארד לפתע , למי שמחפש הגיון רצוי לעשות את זה במקום אחר לגמרי.

לגבי שני פנדלים בגלל יד, אם הראשון זה היד של דה יונג לדעתי זה לא היה פנדל, אבל הנגיעה של בולהארוז היא פנדל של מאה אחוז, ידלא צמודה כדור מסוכן ברחבה לא טיל שנורה אין כאן בכלל מה להסס. אלא שיפת באמת הלך כאן עם הקבוצה הגדולה ואולי הוא באמת חושב עוד שההולנדים אוהבים את היהודים.

קיבעון במערך שוב , כבר דיברנו על כך אבל עדיין זה מתקיים, בולא בימין, רובן הולך לאיבוד בימין למרות שיש חילופי מקומות זה לא זה, המערך הקבוע הזה פשוט לא הולך וזה לא קשור רק לכך שאין חלוץ(יש בערך חלוץ אלא שאם כבר הפכו אותו לקיצוני אז למה לא להמשיך..), אלא לתפיסה המקובעת של 4-3-3, ממש כאילו אסור לשנות את זה ושאם נשנה נעבור על החוק.
אבל באמת שחבל לקחת את הדברים קשה, אחרי משחק אחד טוב כבר קיווינו וציפינו אבל באמת שכרגע אין טעם לקוות למשהו חדש.
אגב,שער של לאנדזאט במצב של 2-0 שתי דקות לפני השער של האלבנים היה משנה כנראה את כל הצורה בה היינו מתייחסים למשחק.

ועוד דבר ארז, הקהל בארינה לא סובל במשחקי הנבחרת מכך שמקק או מקק לשעבר כובשים, זה לא ה F-SIDE זה קהל שונה לחלוטין שמחוייב כולו לנבחרת והוא לא שם את הדגש שאנחנו שמים או האוהדים השרופים של הקבוצות על מוצא שחקני הנבחרת. כך לפחות אני יודע , יכול להיות שאני קצת טועה בעניין אבל בפעמים שאני ראיתי את הנבחרת כל השחקנים התקבלו באהבה , יש יותר אהדה באמת למקומיים, אבל אין שנאה לשחקנים שבאים מקבוצות אחרות. את סיידורף בכל מקרה שונאים בכל רחבי הולנד ;).

שבת חוזרים לליגה משחק לא קל מול כרוניגן,את התחזית שלי אני אשמור לפעם אחרת, מספיק לעת עתה עם השחורות.

Mokum
13-10-06, 00:19
תשמע רוני, קשה לא לצפות לכדורגל טוב. בטח אם אתה משחק נגד מדינות קטנות. אם אנחנו נשחק נגד 'המעצמות' (שהם לרב גם כן כבר לא משהו....) אני בטוח שהציפיות יהיו פחות, אבל אלבניה? או לוקסמבורג? העניין הוא שבדרך כלל יש בין המשחקים איזה חודשיים ואז שוכחים את מה שהיה...המשחק הבא של הולנד יהיה רק במרס 2007! (משחק ביתי מול רומניה).

אני קצת חולק עליך בדבר העבירה של דה יונג. בעיניי זה היה תיקול חזק אבל לא מכוער. לפי הטלוויזיה ההולנדית קיבל דה יונג את הצהוב. לא האלבני להלה. מה שכן, דה יונג כמו חבר'ה אחרים שעזבו את אייאקס ממש לא השתפר בכדורגל שלו. אם החבר'ה האלו היו חושבים יותר על כדורגל ופחות על כסף הם היו ממשיכים להשתפר. נו טוב, לא בעיה שלנו.

לגבי הפנדלים. אני מסכים איתך רוני שהראשון לא היה. דה יונג ניסה להרחיק והכדור איכשהו ניתז למעלה. אני חולק עליך בקשר ליד של בולא. לדעתי הוא לא עשה תנועה לכיוון הכדור. בהולנד מסכימים איתך יותר מאשר עם הדיעה שלי. אני כן חושב שהגיע הזמן ש כל נגיעה תהפוך לפנדל. מכוון או לא מכוון. כל עוד לא מפציצים כדור ממטר אני הייתי נותן פנדל.

'אם לנדזאט היה כובש'. אני הייתי מוסיף: אם המשקוף של האלבני היה נכנס.
זה לא משכנע אותי רוני ;D.

לגבי הקהל הרשו לי להגיד משהו. הקהל של נבחרת הולנד לרב לא מבדילה בין אייאקס, PSV או פיינורד, אבל בימים שהכל לא כל כך הולך כמו שרוצים שומעים במהלך המשחק באיינדהובן שריקות בוז לכיוון הייטינחה ואתמול לכיוונו של רובן. הגרעין הקשה של קבוצה לא מגיע למשחקים של הכתומים, אבל מתי ששיחקו באוטרכט קיבלו את שחקני אייאקס בשריקות בוז וקללות. אני חושב שהיריבויות נשארות כי אין ממש פטריוטיזם. רואים את זה גם ברחבי האינטרנט. השנאה נשארת למרות שבאמת הקהל לרב ממש בסדר גמור.

לגבי שבת. צריכים ניצחון, אבל תיקו לא יפתיע אותי. כרונינגן נמצאים בשנה שנתיים האחרונות בעלייה מתמדת. הקבוצה מהצפון לא תפחד בארינה. אם אייאקס לא יהיו במיטבם אני צופה בעיות. יתר המשחקים:
ADO תארח בבית את טוונטה. ביום שבת חוץ מהמשחק שלנו עוד שלושה משחקים. NAC מארחת את NEC.
AZ יורדת דרומה לרוטרדם לפגוש את ספרטה. בארנהם יארחו ויטסה את ווילם טויי. ביום ראשון שאר המחזור. במוקד משחק מעניין באיינדהובן. PSV מול רודה. משחק מעניין נוסף תתקיים בוואלווייק. RKC תפגוש את הקבוצה הלא יציבה של פיינורד. ולסיום יש לנו את אקסלסיור בבית מול
אוטרכט ובצפון המדינה תתקיים המשחק הראקלס מול
היירנביין.

NoamGreen_Ajax
13-10-06, 04:09
פעם כשדיברתי על זה עם חבר שלי מ-410, הוא אמר לי שהגרעינים הקשים של כל הקבוצות (בעיקר הגדולות) לא מגיעים למשחקים של נבחרת הולנד ובכלל לא בעדה. אותו חבר למשל מעדיף בכלל את נבחרת ישראל.
ועוד משהו זה שבאמת אני לא חושב שקיים כזה דבר בשם פטריוטיות כתומה. אולי רק כשמעורבים גרמנים בעניין (ומיוני האחרון גם פורטגזים ;D).

כאן בארץ, בניגוד מוחלט (חוץ מאוהדי ביתר הקנאים אבל הם סתם מגזימים (וזה בלי להשתמש במילים שאני באמת חושב עליהם)), לא משנה כמה שנאה יש לשחקנים מקבוצות מסויימות, כשזה מגיע לנבחרת אם אני לא טועה כולם מתייצבים (גם אם אתה בשחקן ה-12 וגם אם אתה באולטראס הפועל) כי הנבחרת מאחדת אותנו בתור אחים יהודיים למרות הכל. אני בתור אוהד מכבי אני אשמח אם סלים טועמה יבקיע כמו שאני אשמח אם עידן טל יבקיע (אני לא יכול לתת דוגמא לשחקן של מכבי כי כרגע אין אף אחד כזה בנבחרת :(), העיקר זה ההצלחה של הנבחרת שמייצגת את המקום שכולנו אוהבים. כולנו (מכביסטים, חיפאים, אוהדי הפועל וביתרים) רוצים צבא כחול - לבן בטורניר גדול כדי להגיד אנחנו כאן!.

AFC EREZ
13-10-06, 05:50
אאאאאה. לא פייר. ממתי אנחנו משחקים בשבת? :o. הם לא מבינים שיש לנו (לנו=עבדכם הנאמן + בדיוק 7 אנשים) משחק גורלי בשכונת התקווה מול הכח עמידר המפלצתית באותו זמן? עד איפה תגיע האטימות בהנהלה? עד מתי נראה החלטות תמההות שכאלה
:)

עדיין בלי הצייד ככל הנראה. אבל החשוב הוא שכנראה הוא יהיה כשיר לקלאסיקה מול המקקים.

אגב, שימו לב לשבוע הבא:
פיינורד- אייאקס
אלקמאר- פ.ס.וו
הירנביין-כרונינגן

:o

עריכה: שימו לב, וקבלו עוד אוהד של אייאקס בארץ, יותר נכון, אוהדת.

לא לצפייה לילדים מתחת לגיל 18, או לנשואים :) (http://www.one.co.il/cat/extra/glitch.aspx?id=20562)

רוני שטנאי
13-10-06, 06:25
על המשחק כבר אמרתי שלא ראיתי הרבה וכמובן שלא את המשקוף וכידוע אם וכאשר....
יש כרגיל חילוקי דעות אבל על הרוב אנחנו מסכימים, לגבי האוהדים אני לא חושב שאין פטריוטיות הקהל הכתום הוא אדיר גם אם יש פה ושם יציאות נגד שחקנים. כפי שכתבנו כאן זה לא הגרעין הקשה של הקבוצות. ואולי הפטריוטיות היא לא כמו של קהל סרבי לדוגמא אבל היא עדיין קיימת.
גם אצל הקהל שלנו יש את השטויות האלו ולא רק אצל ביתר זכורים לי לא מעט מקרים אבל חבל להרחיב בנושא.

אבל עזבו את הנבחרת המעצבנת ואת הדאגות לקראת כרוניגן ,הנה התרגום למשחק הגדול בהיסטוריה. אני מתנצל מראש מדובר בתרגום של תרגום. המקור היה ל'אקיפ הצרפתי שתורגם לאנגלית וממנו אני תרגמתי עם תוספות קטנות משלי. ועדיין התוצאה הסופית לא מספקת אותי-

המגזין הצרפתי ל'אקיפ ערך סקר בין עיתונאים, השאלה הנשאלת הייתה: מהו המשחק האירופאי הגדול ביותר מאז ומעולם ? נערכה הצבעה והמנצח הוא..

אייאקס אמסטרדם - באיירן מינכן 0-4.( ארי האן 53',70', גארי מיורן 67', קרוייף 89')
רבע גמר גביע אירופה לאלופות ,האצטדיון האולימפי באמסטרדם
7 במרץ 1973.

אייאקס: סטוי,סורביר,שילר, בלנקנבורג, קרול, האן, ניסקנס, מיורן, רפ, קרוייף, קיזר.
מאמן :סטפן קובץ'.

באיירן : מאייר, הנסן, בקנבאואר, שוורצנבק, ברייטנר, זובל, רות', האנס, דורנברגר,מולר, הופמן.
מאמן : אודו לאטק.

באותו משחק היסטורי אחד ממביאי הכדורים היה דוויד אנדט(כיום מנהל הקבוצה), שחקן אייאקס הצעירה שנמצא כל העת סמוך לקו הימני. כך ציווה עלי המאמן ,ההוראה הייתה להשגיח היטב וללמוד מווים סורביר ששיחק בעמדה שלי כמגן ימני, הרגשתי בעננים.
כמה דקות קודם לכן כשהוא יושב על ספסל פשוט ממול לחדרי ההלבשה, הייתה לאנדט הזדמנות לראות מקרוב את האליל שלו- גרד מולר (בכלל אנדט נחשב אז לטיפוס מוקצה- בעונה הקודמת בגמר האלופות מול אינטר הוא היה ביציע של האיטלקים ברוטרדם כשהוא מעודד את הנראזורים האהודים עליו משחר ילדותו בניגוד לכל שאר חבריו לאייאקס הצעירה, את הכרטיסים ליציעים הללו הוא השיג אגב, בלא מעט מאמץ).

באיירן היו בחדר הלבשה 53, אייאקס ב 52, ואנחנו(מביאי הכדורים) היינו בחדר 51, זה היה לנו כמו משחק הגמר הגרמנים המגיעים מהסגל של נבחרת גרמניה אלופת אירופה של 72', קוראים תיגר על אייאקס הגדולה. אייאקס מגיעה כאלופת אירופה הגאה לאחר שתי זכיות רצופות.
ב20:20 דלתות חדר ההלבשה נפתחות שחקני אייאקס יוצאים ראשונים כשהם מביטים ביהירות לעבר שחקני באיירן שנשארים מאחור, כל האלים של האצטדיון נמצאים ומוכנים להצגה, פרט לבארי האסהופ המזוקן הענק. אצל הגרמנים מולר למרות סדק לא קל בעצם הירך נמצא באחד עשר הפותחים.

במסדרונות למגרש שחקני שתי הקבוצות נועצים מבטים עוינים לקראת ההתמודדות, מיורן הביישן לא לוקח חלק במשחק הפסיכולוגי הקטן את מבטו הוא מוריד לעבר נעליו. מי שנטל חלק בעניין היה סורביר שנהג להקניט את שחקני היריבה, מיורן מעיד עוד שבין הקבוצות שרר דם רע –לפני מספר חודשים הבסנו אותם 5-0 במשחק ידידות והם לא ממש נהנו מהעניין, זה היה אחד המשחקים הטובים שלנו והחלטנו בחמישי שזה מספיק ולא ניסינו להבקיע עוד,(כעבור מספר שנים הגיע הנקמה של באיירן בניצוחו של מולר שוחר הנקם , אבל על כך לא נרחיב כאן). באיירן באותה עת עדיין לא התגברה על אותה תבוסה במשחק הידידות ,רוד קרול נזכר במשחק שנגמר עוד לפני שהתחיל ברגע שלבשנו את החולצה האדומה לבנה גבהנו מייד בעשרה סנטימטרים .

האצטדיון הפך להר געש, הפעם היחידה שחשתי כך הייתה מול אינדפנדייטה (גמר הגביע הביניבשתי
ב 72' בו אייאקס מנצחת בבית עם צמד של רפ ושער של ניסקנס 3-0 לאחר 1-1 בחוץ עם כניסות איומות בקרוייף שיצא על אלונקה לאחר שהבקיע בפתיחה, וזוכה בתואר אלופת העולם).
דברי השוער האנס סטוי, סטוי שכינוי היה 'האנס הקרוקט' היות שלעיתים הוא שמט כדורים כאילו היה מדובר בקרוקטים לוהטים. גארי מיורן מספר בחיבה על הכינוי תוך כדי הדגמה של נשיפות על אצבעותיו, השוער לא מעוניין להתעכב על הכינוי והוא עובר הלאה-לאחר מלחמת העולם השנייה מערכת היחסים בין הולנדים וגרמנים היא לא בדיוק סיפור אהבה, ואני יודע על מה אני מדבר, נולדתי בגרמניה וחייתי שם שבע שנים בהן לא דיברתי מילה בהולנדית הורי הם חצי חצי, ובכלל הייתי מעוצבן כי המאמן של באיירן, לאטק טען שאני שוער חלש ושהם ישחילו לנו חמישייה....

המחצית הראשונה הייתה עקרה, אייאקס במערך הקבוע של 7-3(או המערך שכולנו מכירים 4-3-3), עם קרול, סורביר ובלנקנבורג בקו אחד מאחור וכל השאר בלחץ תמידי קדימה בעומק השטח הגרמני.

תמיד שיחקנו כך מסביר ג'וני רפ, רפ האגדי שהיה אחד הצעירים שפתחו אומר כיום לחץ , לחץ , לחץ ,היינו צריכים לזכות בכדור כמה שיותר עמוק בחלק הגרמני עוד לפני שההתקפה שלהם בכלל תתפתח.

מאייר השוער הגרמני בשחור נראה מאוד לא שקט ויציב, כדור שהוא שומט מורחק מהקו עי זובל, בדקה ה43' בעיטה מרחוק של קרול מוצאת רק את הקורה השמאלית.
אנחנו חיסלנו אותם מהבחינה הפיסיולוגית מנתח קרול את המצב. ההתקפות המתפרצות הבודדות של באיירן נשכחו בדפי ההיסטוריה.

ג'אק פרן כתב בפראנס פוטבול כתב כמה ימים לאחר המשחק- המשחק המדהים בין אייאקס לבאיירן...רוברט בונדינסקי , אחד מהמנהלים הטכניים הצרפתיים שנכחו במגרש התוודה באוזני בדרך חזרה , כי הוא חווה כמה פלאשבקים מהמשחק שהוא לא יוכל לעולם לשכוח- השיעור שאייאקס לימדה לא ישכח והוא יעורר הדים בכל העולם.
במחצית שקט לאחר 0-0 הגרמנים כנראה היו שלווים מדי לדבריהם לאחר התיקו המאופס במחצית הם חשבו שדבר לא יכול היה לקרות , אבל הם היו צריכים להיות זהירים יותר לנוכח התשוקה העצומה של הקהל והיריבה.

בחדר הלבשה 52 באותה עת המאמן קובץ' היה עסוק בעישון סיגר, סטוי- הוא ידע שהקבוצה הזו לא צריכה שום עצה,קרוייף וקיזר יעשו את העבודה, למעשה קובץ' רק המשיך את מורשת מיכלס שעזב לבארסה וכתוצאה מכך המילים היחידות שאמר הן-לחץ,לחץ,לחץ והכל יהיה בסדר .
אנקדוטה קצרה על קובץ'-המאמן הרומני הגיע לאחר מיכלס הגדול והשחקנים די התאכזבו מהעזיבה של מיכלס.קובץ' שנראה הכל רק לא אדם שקשור לכדורגל עם עמידתו השפופה נשאל במפגש הראשון בכדי לאמת את הסטריאוטיפים המזרח אירופאים- מה דעתך על אורך השיער שלנו ? (ספרי אמסטרדם באותה תקופה היו במצב די נואש..) התשובה הייתה- עד כמה שאני יודע אני לא מעצב שיער, התקבלתי לעבודה כמאמן כדורגל. המתח היה עדיין עצום וקובץ' ציפה להמשך.
באימון הראשון ערכו השחקנים ריצת חימום כשהרומני משקיף מהצד, לפצע נורה כדור מחבורת השחקנים ישירות אל עבר המאמן, בשלווה המאמן הרים את רגלו קצת מעל גובה הברך, השתלט על הכדור באלגנטיות ומסר אותו בחזרה לחבורה, מאותו הרגע אף אחד לא ניסה את המאמן שהפך בעצמו לאגדה.

קרוייף: זה יהיה משחק שיישאר אחד הגדולים ביותר בתולדות המועדון, היינו בשיא תהילתנו ונתמכנו עי כל האומה, סגנון המשחק שלנו היה נערץ על רבים. למרות שלבאיירן היה הרבה כישרון ועוצמה ידענו שאנחנו מסוגלים להתמודד איתם בלי הרבה בעיות, כולם רצו שנמשיך הלאה לכן למשחק הזה הייתה חשיבות מיוחדת.

כמה דקות מפתיחת המחצית ארי האן ממשיך פנימה הדיפה לא טובה של מאייר מבעיטה של שילר 1-0,מאייר נראה מיואש ולמיורן הייתה תחושה טובה- ספ היה עצבני , הגרמנים פחדו ראינו את זה בעינהם.
הטבח יכול היה לצאת לדרך- דקה 67' קרן שביעית מהאגף הימני מאייר הודף לחוץ מהצד הנגדי, רפ מוציא את החוץ אל תוך הרחבה, הרחקה לא מדויקת של ברייטנר ומיורן מ 25' בוולי מדהים הישר אל הרשת . אני מעריך שמאייר מעולם לא הוכנע עי בעיטה שכזו השער הזה צריך להילמד בבתי ספר לכדורגל- תיאור השדר הצרפתי.
אלא מה, הבימאי ההולנדי סבר שהוצאת החוץ לא הייתה כל כך מסוכנת לכן זווית הצילום שונתה ואת הבעיטה עצמה כמעט ולא רואים , צריך רק לדמיין מזוויות הצילום שאחרי שוער אייאקס סטוי כיצד נראית הבעיטה. מיורן: הבקעתי את אחד השערים הגדולים בתולדות הכדורגל האירופאי ואף אחד לא ראה אותו. השער הזה הוא אחד השערים שנחשבים למיתוס אצל אוהדי הקבוצה ממש כמו אותו משחק מפורסם מול בנפיקה ב 69' לאחר ההפסד הביתי 3-1 , משחק אותו שוב אף אחד לא ראה.
מיורן הוא אחד השחקנים שההיסטוריה זונחת, שחקן ביישן שמקריב את עצמו לטובת הכוכבים הגדולים היוהאנים קרוייף וניסקנס. מיורן עצמו בעל הטכניקה העילאית, מעדיף שיזכרו אותו אחרת-
בפתיחה החגיגית של מסעדת 'לה פרובנס' בבעלות סטוי התערבתי איתו שאוכל לבעוט מקצה הרחוב אל החלון בכניסה, עיתונאי סקפטי שתמך בצד של סטוי, ניצב בחלון והיה צריך להתאשפז לניתוח לאחר הניצחון שלי בהתערבות שגרם לו לחבלות קשות מהזגוגיות של אותו חלון...

מאייר נזכר ברגעים המרים לאחר המשחק לאחר שכולם נשבעו לנקום במשחק הגומלין, מאייר בבית מלון עם נוף לתעלה באמסטרדם פשוט לא הצליח להירדם,זזה היה סיוט מעולם לא הפסדתי בדרך כזו, הרגשתי נורא בסופו של דבר קמתי מהמיטה לקחתי את כל הציוד וזרקתי אותו היישר אל התעלה.הסיפור הזה לא נודע להולנדים באותה העת, רודי קרול מאוד משועשע מהסיפור זה אחד הסיפורים הטובים ביותר ששמעתי, כדורגל הוא כל כך מיוחד , לדמיין את מאייר הגדול זורק את הציוד לתעלה.. בטח הבחור שמצא את הדברים היה מאוד מאושר.

לאחר השער של מיורן המשחק הפך להתעללות , שני שערי נגיחה של האן וקרוייף חתמו את התוצאה. סטוי-הם היו נואשים אפילו שחקן בקלאסה של בקנבאואר איבד את העשתונות והתחיל לבעוט בשחקני היריב מתוך תסכול.
שריקת הסיום של השוויצרי שורר מסיימת את הטרגדיה של הגרמנים, אנדט רץ לחדרי ההלבשה ושומע את התפרצות השמחה של שחקני אלופת אירופה, הוא היה מאחורי הדלת ושמע את כל שאגות השמחה בייחוד של סורביר בעל הקול הרועם, בזווית העין הוא הבחין במולר המובס.

מולר לא שכח- היינו הרוסים לאחר ההפסד אבל בשבילי ההשפלה הגדולה יותר הייתה כשקרוייף בחר שלא להשתתף בגומלין כעבור שבועיים, הייתי המום מהשחצנות.
פרנץ רות' כלב השמירה של קרוייף(ספג צהוב עוד בטרם עברו חמש דקות מהפתיחה) היה נואש –
מעולם לא הפסדתי בצורה כזו, זה ההפסד הצורב ביותר בקריירה שלי, הייתי אמור לשמור על קרוייף, אז אתה בטח מתאר לעצמך כיצד חשתי לאחר המשחק.

הגרמנים שבו באוטובוס בלילה השחור ודרך הערפל ואנדט הצעיר חזר הביתה באופניים.
כל החברה הצעירים הלכו לבלות בעיר, אבל אשתי פאולה חיכתה לי בבית אז חזרתי ישירות אליה עם ראש מלא בחלומות.

זהו דוויד אנדט.

אפילוג
בגומלין ניצחה באיירן (מולר כובש את שער הניצחון) 2-1 אבל זה לא הפריע לקבוצה הגדולה מאמסטרדם לעבור בחצי הגמר את ריאל ואת יובנטוס בגמר ולהשלים בכך זכייה שלישית ברציפות בגביע אירופה לאלופות.

את שלושת אליפויות אירופה הבאות חגגו דווקא בבירת באווריה.

Mokum
13-10-06, 10:57
מה קרה לכם חבר'ה? עודף של תגובות באמצע הלילה ;D
לרוני יש עכשיו תינוק בבית (העיר אותך מוקדם בבוקר?), אבל שני החבר'ה האחרים? איזה סיבה יש לכם? ;D
אני כן מגלה עליכם כמה פרטים חדשים. הראשון, את האהבה שלכם לקבוצות ישראליות. נועם למכבי תא וארז? אתה משחק בעצמך? 7 אנשים? תעזור לי בבקשה ;D

קודם כל לגבי שבת. זה בהחלט לא טיפוסי שאייאקס משחקים בשבת. בדרך כלל אלו PSV. לי אין סיבה מדוייקת למה הפעם ביום שבת בערב. אולי בגלל שלילי מקבלת מקום של כבוד בארינה...? הבנתם אותי, אני קצת במצב רוח משונה הבוקר הזה...

המחזור הבא יהיה בהחלט מעניין ביותר. שתי מפגשי צמרת פלוס דרבי בצפון.

ולסיום מלה אחרונה על המשחק ההיסטורי של רוני. לדעתי המשחק של אייאקס נגד הגרמנים ב-1995 היה לא פחות מרשים. לנצח את ביירן 5-2! אני מניח שהגרמנים נהנים מהמשחק האחרון בגרמניה. ביירן - אייאקס 0-4...

Mokum
13-10-06, 11:09
שכחתי לספר לכם שתי ידיעות. הראשון מעט מרגיז. מתברר שר.קומאן רודף אחרי מקסוול...הברזילאי לא מקבל הרבה דקות באינטר דבר ש-PSV רואה. בעיניי עוברת הקבוצה מאיינדהובן כל הגבולות האדומים. לאחרונה הם רוצים כל דבר שזז מאמסטרדם ואפילו מנסים להעביר שחקנים ישירות מאיתנו אליהם (ו.ד וארט, טרבלסי, דה יונג). לאט לאט הופכים PSV למדור שני של שנת 1988. לי אישית זה מאד מפריע. אני הייתי ממליץ לאייאקס להכניס לסעיפים של השחקנים שהיא מחתימה שאם הם יחזרו להולנד אז רק לאייאקס או לקבוצות שאינם יריב של ממש של המועדון. למרות הכעס שלי זה רק שמועה, אבל גם שמועה שכזאת לא עושה לאוהדי אייאקס הרבה טוב.

שמועה שנייה. טן קאטה כבר דיבר לפני זמן מה על אהדתו לקשר NEC סעיד בוטהאר. היום אומר הקשר שהוא בהחלט היה רוצה להצטרף אלינו. בקיץ יהיה חופשי. פרט מעניינת על המרוקאי. הוא התחיל בפיינורד...נו טוב, אחרי גרין, טינדאלי וחריסטיאס אז לנו מותר להחתים את השחקן הזה...אני אישית די מתלבט אם הוא יכול להרשים אצלנו, אבל מי יודע.

AFC EREZ
13-10-06, 16:21
שי, קבוצתי האהודה בארץ היא הקבוצה עם מספר האוהדים הקטן בליגה, שבנוסף לכל הצרות נמצא במקום האחרון עם אפס נקודות. מכבי הרצליה כמובן.לעולם לא נתייאש! ;)

לגבי הבחור מניימכן, קראתי את זה די מזמן .אגב, אם כבר אנחנו שם, בארטו הוא שם שיותר קוסם לי מהבוטהאר הזה.

תגידו מה שתגידו על כרונינגן, אבל יש להם את השיר הכי יפה בהולנד:
http://www.youtube.com/watch?v=gdIkar9r-rs

ואחרון חביב: תענוג היה לקרוא רוני, בהחלט נעים לשמוע על אותו משחק(אני אפילו לא הייתי בתיכנון..) ממקורות ראשונים. אנדט מביא כדורים ???. התקדם מאז הבחור :).

שבת שלום.

Mokum
13-10-06, 21:18
אלוהים, ארז מאיפה הבאת את הקליפ הזה? אל תצפה ממני לתרגום ;D
אני כן חייב לציין שהשירים האלו יותר נחמדים משירי האליפות בארץ. אבל זה עניין של טעם.

טן קאטה הודה היום שהוא מחפש בשביל אייאקס 'טיפוס שחקן כמו בוטהאר', לא המרוקאי בעצמו...אני מסכים איתך ארז שבארטו שחקן הרבה יותר טוב.

מכבי הרצליה? נו טוב, אם אני צריך לאהוד את הקבוצה של עירי בהולנד אז אעודד מהיום את פ.צ אומניוורלד. הם נמצאים בליגה השנייה. ;)

רוני שטנאי
14-10-06, 12:48
אני חושב ששי עדיין עצבני על משחק הנבחרת לכן הוא יורה לכל הכיוונים ;)
תמיד פ.ס.וו היו כאלה אז מה הפלא? לא צריך להתרגש יותר מדי.

תודה על המחמאות המשחק השני מול באיירן אף הוא ענק, אבל ההוא חקוק לנצח והיה באמת נקודת ציון בתולדות הטוטאל פוטבול המושלם של אז וצריך לזכור שבאיירן של אז הייתה גדולה יותר מבאיירן של ה5-2 למרות שגם היא לאחר כמה שנים זכתה באלופות . בכל מקרה קשה תמיד להשוות בין תקופות וקבוצות ניתן רק לנסות ולהנות ולחשוב על אם קרוייף היה משחק בשנות התשעים, או ברחקאמפ בשנות השבעים וכו'..

הנה לינק למשחק היום כפי שהבטחתי, למרות שלא בטוח בכלל שכדאי להתחבר אליו ...בוחרים את המשחק, אחכ בוחרים את התוכנה וקדימה..
צריך להתחבר כמובן מראש ולקוות שהאיכות תהיה טובה.

http://www.footsat.be/tvguides/footy.html (http://www.footsat.be/tvguides/footy.html)

הקליפ של כרוניגן לא רע בכלל :D
פלא שגוגל שילמה את הסכום הזה אם ארז מחפש שם סירטונים??

Mokum
14-10-06, 17:33
שגרירכם הנאמן בהולנד גילה למה המשחק של אייאקס הערב! מחר יש במהלך היום מרתון באמסטרדם. היות שמשחק כדורגל לא יכול להערך ללא שיטור, לא היה מנוס מלהעביר את המשחק להערב.

רוני, אני עדיין עצבני ;D
לא ברצינות, אחד הסיבות שאני ממש לא אוהב את PSV זה העובדה שהם ממש 'מחרמנים' עלינו. האם זה לא היה שונה ב-1988? אין לי בעיה שמדי פעם שחקן שלנו לשעבר ישחק אצלנו, אבל הנתון הבא רק מדגיש את הבעיה שלי. במשך ההיסטוריה עברו ל-PSV קרוב לארבעים שחקנים עם עבר באייאקס. אנחנו החתמנו רק 5 שחקנים שכאלו. מיותר לציין שאת הגביע אירופה היחיד שלהם הם זכו עם הרבה שחקנים שלנו (קיפט, ארנסן, לרבי, קומאן ווננברח).

חדשות על קבוצה 'חביבה' אחרת, פיינורד. אתמול העלה העיתונאי הבכיר יוהאן דרקסן פרט מעניינת. הוא בטוח בעצמו שבקרוב לפיינורד יש מעין 'אברמוביץ' משלה. היום הכחישו אנשים בקבוצה שיש בכלל קשר בין המועדון לבין איש העסקים סטיבן רוטיר. ברור שאיש שכזה רק יביא לנו חדשות רעות...אני כל כך מהנה עכשיו מאיך חובבי הציון מתפקדים...איש כזה יכול בקלות לקנות שחקן כמו מקאיי...אני אעדכן אתכם בפרשה הזאת.

AFC EREZ
14-10-06, 21:18
http://www.talpa.tv/upload/297731_610_1143559567271-370emanuelson.gif
ענק!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! איזה שער מדהים!!! יש יש יש!!

Mokum
14-10-06, 22:11
לפי התגובות של ארז, אני מניח שהוא ראה את השער היפה ;D
אבל שער יפה לחוד וכמעט ביזיון ככותרת. אני ממש לא מתלהב ממה שאני רואה במגרש. אולי אני פשוט ריאלי מדי, אבל לאייאקס ממש לא הגיעו שלוש נקודות. לראשונה אטחי בכמה אנשים ביקורת נוקבת! הנה מה שאני ראיתי הערב:
מחצית ראשונה
חוץ מכמה פעולות נאות של אורבי, חושך מצרים. כרונינגן מצליחים בדקות הראשונות כמעט להפתיע. המאמן רון יאנס עושה עבודה נהדרת בקבוצה הירוקה. אנחנו מחזיקים אולי הרבה יותר בכדור, אבל המשחק משעמם עד כדי פיהוקים. אני עדיין ממשיך להתלהב מסתאם, אבל בשביל להרגיז אותי שם המאמן ה'גאון' שלנו את דה מול בצד ימין. מה לעזעזאל עושה הבחור הזה אצלנו??? הבנתי שרוזאלס לא היה כשיר. כשיר בגוף או בכושר המשחק שלו? אני לא יודע. בכל מקרה שריקת ההפסקה עושה לכולם טוב

מחצית שנייה
מה לעשות, הלווין שלי החליט לשעשע במקצת. את 15 הדקות הראשונות של המחצית השנייה אני מפספס בגלל שאין קליטה. אז מה עושים? שומעים 'שירים ושערים'. בהולנדית, לא בעברית ;)
אני שומע כמעט שער לכרונינגן...בתוך דקה אני עושה 'יש' בסלון. באבל מבקיע. אני חושב לעצמי: אולי זה סימן מאלוהים. אין שידור, יש ניצחון?''. בתוך כמה דקות אני כבר יכול להרגע. פנדל לכרונינגן. השדר אומר שהיה במאת האחוזים פנדל. נו טוב, מה חדש? אי אפשר לנצח בקלות.... אחרי השיוויון אני מקבל בחזרה קליטה. לפני שאני מספיק לשבת גומר שטקלנבורח כמעט את הקריירה של הטלוויזיה שלי...אתם מכירים אותי כבר, לא? השוער הזה שוער קו מעולה, אבל בדברים אחרים הוא לוקה בחסר. בשביל מה הוא בכלל יוצא מחוץ לרחבה?!? אייאקס בפיגור ומה שקורה אחכ זה בעיניי בושה אחת גדולה. פאניקה מוחלטת. שניידר כמעט מחסל את השופט אחרי שהנטלאר נופל ברחבה. שיירגע פעם ויתחיל להיות המנהיג במגרש...השיוויון מגיע, אבל לדעתי הצייד עושה שם יד...אורבי שולח טיל קרקע קרקע כדי לעשות 3-2. מצחיק, אבל כרונינגן כמעט משווה. אייאקס מנצחת לבסוף, אבל אני ממש לא מרוצה. וכשאני אומר מרוצה זה עוד בלשון המעטה...

לחבורה הזאת יש בעיה רצינית ביותר. בבירור רואים היום שהפאשלה מול קופנהאגן לא היתה פאשלה. לאייאקס המון כישרון אבל כמה דברים עומדים בדרכה כדי שנוכל להנות בשקט.
1) קור רוח - סתאם כנראה עדיין לא שולט בכל הנעשה במגרש. כשמפגרים רצים קדימה כמו חבורה שרק לפני רגע באה מהשכונה...
2) בגרות. שניידר, שטקלנבורח ואחרים כבר 'חתומים' במילאן וקבוצות אחרות. האם לא כדאי שיתבגרו קצת? מצדי שיעזבו. הם יתרסקו כמו למשל דה יונג ופינאר בגרמניה (ו.ד וארט לרב פצוע אז לא אוכל לרדת עליו...). אפילו הצייד עוד רחוק מלהגיע לאירופה הגדולה. הבחור נמצא בתקופה לא טובה, אבל הוא יהיה בסדר.
3) 4-3-3 האם אנחנו צריכים שחקנים מוגבלים כמו דה מול בשביל שהאף סייד יהיו מבסוטים? איפה ההיגיון? כנראה לא אצלם...

אז מה יהיה בסוף? שי ממשיך להתעצבן ובשבוע הבא ננצח בדה קויפ... :-\
שבוע טוב לכם!

נ.ב
ארז מבסוט, נועם פחות...למה? הרצליה ומכבי ;)

AFC EREZ
15-10-06, 01:28
באמת שאני לא מבין אותך שי, לפי כל התגובות שהולכות ברשת.

נתחיל מזה שהיה משחק פשוט נפלא. נפלא, מרתק, דרמטי ורב תהפוכות שאייאקס הייתה שותפה מלאה לו. משחק מצויין שאייאקס חלק ממנו זה כבר לא דבר של מה בכך.

לפי כל הדיווחים שראיתי (וקצת ממה שצפיתי) אייאקס שיחקה טוב מאוד. זה שכרונינגן נשארה צמודה מאוד מראה על הקבוצה שממול. באמת שאני לא מבין, אנחנו שיחקנו מול יריבה שלנו בצמרת, קבוצה חזקה מאוד. אתה אומר שמצחיק שכרונינגן כמעט משווה ומגיעה להזדמנויות. לא זכור לי שאנחנו משחקים מול רוזנדאל או ווילם וו או דה דחראששחפ. כרונינגן קבוצת צמרות בשנים הללו, כדאי שנפנים את זה.

כבר קראתי שהלוואי שהמשחקים בין אייאקס לאוטרכט ובין כרונינגן לאייאקס היו מתקיימים כל שבוע. לא , לא בגלל שאייאקס ניצחה, אלה פשוט בגלל שהם היו משחקים טובים. פשוט משחקים טובים. זאת אייאקס היום. אם אייאקס הייתה משלבת בין כישרון לאופי כמו צ'לסי זה היה היום נגמר אולי 4-0, אבל אייאקס זאת קבוצה עם המון כישרון ויתרונות, ולא מעט חסרונות, מה שיוצר את מה שקיבלנו מול אוטרכט והיום. אבל, וזה אבל גדול- בניגוד לשנה שעברה (משחקים כמו ויטסה בסוף עונה וטוונטה עם המפך בדקות הסיום) אייאקס מנצחת בשיינים ובמשחקים דרמטים כשהיא משחקת טוב. כשהכדורגל משני הצדדים טוב, ושהמשחק הזה, שאנחנו כל כך אוהבים הוא פשוט משחק כדורגל טוב. ולדבר זה יש לזקוף לזכות שני הדברים הללו: אייאקס עם כישרון ופוטנציאל ואייאקס נאיבית, צעירה ועם בעיה מנטלית. אם רק החלק הראשון היה מתמשש, לאוהדי אייאקס היה נחת עם 5-0היום, אבל זה היה פשוט משעמם ולא מאמין שאם מישהו היה רואה את זה הוא היה אומר שהיה פה משחק כדורגל טוב, ואם היה קורה רק החלק השני- אז אנחנו היינו סובלים.
הדברים האלה נפגשים באמצע בין אם אנחנו רוצים או לא. אייאקס פתחה את העונה בצורה טובה וצריכה להשתפר ככל שהעונה תתקדם. בסך הכל אף אחד לא ציפה שנשב בשלב הזה של העונה ונגיד אין תלונות. אז יש תלונות ורוני ואתה יכולים לספור אותן ולצעוק אותן עד מחר. אבל ALL IN ALL הדברים סך הכל נראים סבירים. זה לא מושלם וזה רחוק מלהיות כזה, אבל אנחנו לומדים ומשתפרים, טועים, אבל בדרך מנצחים ועושים אתזה מול קבוצות קשות וטובות. יהיה בסדר. אנחנו עם 7 משחקים מתוכם ניצחנו 6 כולל ניצחונות על כרונינגן ואוטרכט ועוד מספר משחקים שאמנם היריבות נוחות, אבל כמו שרוני יעיד במשחקים האלה לוקחים אליפות ולאו דווקא נגד הגדולות (בדיוק כמו פיינורד בשנים האחרונות..) וביינתים זה הולך לא רע.

יש לנו עכשיו את פיינורד שתבוא לאחר משחק חוץ באופא וגם אם לא, אין תירוצים- אייאקס קבוצה טובה יותר מפיינורד וצריכה לנצח. יש לנו עוד את דן האג פעמיים בבית (ליגה וגביע) ומתחילים עוד שבועיים גם את גביע אופא. צריך להביט קדימה ולזכור שאנחנו רק בתחילת הדרך והדברים עוד לא התבהרו בצורה סופית על אף ההבחנה שלנו בדברים הטובים ובליקויים, זה עדיין מוקדם לקבוע איך העונה אמורה להראות. יהיה בסדר.

עוד מעט תקציר.

Mokum
15-10-06, 02:21
ארז, הויכוחים ישארו היום ;)
אני לא מזלזל בכרונינגן וחושב שהגיע להם יותר, אבל אני נורא לא מתרשם מהבלאגן שאחרי ה-1-1. אנחנו הראנו סימנים של פאניקה אמיתית. בדיוק אותו סיפור כמו באוטרכט. שם עד לפנדל שלא היה, שיחקנו מעולה ומרוכז. כאשר הקבוצה הזאת נתקלת במשהו לא צפוי המשחק הקבוצתי נעלם. מה שראינו היום היה כמו נגד קופנהאגן. שם הכל הסתיים במפח נפש נוראית. היום ניצלנו שוער רע, ובעיטת פגז של אורבי. אבל ארז, אני לא ראיתי שום הנעת כדור סבלנית. שקט בקבוצה. אמונה שיהיה בסדר. מה שראיתי היתה חבורה שנראית כמו חבר'ה שמחפשים מנת סם יומי...ניצחנו כי יש לנו איכות, אבל אין לנו שום שקט נפשית במצבים קשים. הברקה אחת שלנו וניצחנו. אל תשכח שכרונינגן יכלו בקלות לצאת מהארינה עם נקודה או יותר. הזדמנות אדירה של פלדרוס הוחמצה בגלל היכולת הטכנית שלו אין ולאורבי יש. אני פשוט נדהמתי איך השחקן השתחרר. כולם רצו באמוק לצד אחד ושכחו שצריכים לסגור את פלדרוס.
אני מאד מקווה שרוני ונועם ייראו קטעים מהמשחק היום. אני מאד רוצה לשמוע את דעתם. יש לי בכל זאת הרגשה שרוני יבחר בצד שלי ונועם בצד שלך ;D

תשמע אני שמח שבמצב הזה אנחנו מובילים את הטבלה...אתה צודק שלפני שנה היינו אולי מפסידים היום ונגד אוטרכט, אבל הקבוצה כרגע רחוק מלהיות בכושר. בעוד שבוע יהיה לנו דרבי. במשחקים האלו חוקים משלהם...

משחקים אחרים הערב:
AZ מנצחת ברוטרדם את ספרטה. למרות החמצות נוראיות של המקומיים מנצחת הקבוצה של ואן חאל. סטיינסון (55') וקוברמאנס (79') כבשו לאורחים. NEC מנצחת בחוץ בברדה את
NAC. במחצית הראשונה כבש דננבוים פעמיים (17', 21'). בארנהם ניצחה ויטסה את ווילם טויי משער ניצחון של קאיה
(45').

AFC EREZ
15-10-06, 16:59
איינדהובן יוצאת מפיגור מוקדם בצורה אדירה כשעד לדקה ה75 התוצאה הייתה 0-1 לרודה. שער של פארפאן בדקה ה75 בצירוף אדום לאורחים דקה לאחר מכן נותן את האות לשער של אלכס, שבדקה ה77 קובע מהפך ושובר את האורחים. אייסאטי ובארנס כבשו בתוך תוספת הזמן. 1-4 די משקר.

הירנביין ממשיכה להיות לא יציבה לאחר הפסד בהארקלס משער של אברטון.

פיינורד חוזרת מRKC עם נקודה לאחר פיגור 2-0 מוקדם. בוסבון ולוסיוס(פנדל) איזנו ארבעה ימים לפני המשחק בבאזל במסגרת גביע אופא, וכמובן, שלושה ימים לאחר מכן הקלאסיקה מול אייאקס.

אוטרכט סוף סוף מנצחת וזה בלי הקפטן ואן דיק שכאמור הורחק ל5 משחקים בעקבות הבעיטה בסניידר בשבוע שעבר. ואן דר גאן כבש את השער היחיד מול אקסלסיור.

התקציר המלא- אייאקס-כרונינגן (http://www.ultrasuid.nl/ajaxfcgroningen.htm)

NoamGreen_Ajax
15-10-06, 19:26
אהלן חבר'ה,

מצטער שנעלמתי לכמה ימים פשוט יש לי וירוסים על המחשב ועוד לא הספקתי לתקן אותו. בינתיים אני מחובר ממחשב אחר :)

קודם כל, כל הכבוד רוני! ממש יפה!
בכיף אפשר יהיה להכניס את זה לאתר כאחד מהמשחקים הגדולים של אייאקס.

שי, כל הכבוד! אומנם עוד לא ראיתי את התקציר (זה מוריד בינתיים אבל נורא באיטיות), אבל גם לי בינתיים נראה שאני מסכים עם ארז. הוא מאוד שיכנע אותי בעניין הזה של ההשוואה לשנים קודמות והמצב שלנו בטבלה. אני אפרט על כך עכשיו כדי שאם באמת אייאקס לא תרשים אותי כל כך בתקציר, זה לא ישפיע עליי לרעה כי מה שאני חושב כרגע נאמר למרות שאייאקס לא מבריקה.

1) נתחיל בדבר מאוד פשוט, שנתיים לא היינו במקום הראשון, וזה מרגיש כל כך טוב!
2) יש משחקים שמשחקים טוב, יש משחקים שפחות. לפעמים אני פשוט שמח שניצחנו, כי למרות הבקשות שלי אחרי ההפסד לקופנהאגן, אנחנו עדיין לא מסוגלים לטחון מה שזז. המצב בכל זאת מעודד אותי, ודוגמא טובה לכך היא הרגע שבו בדקתי את תוצאת הסיום, וכמו בדרכ חסמתי עם היד חצי מהתוצאה (את הצד של אייאקס) כדי לראות כמה כרונינגן הבקיעו. הניחוש שלי היה שיהיה 0-0 אחרי שראיתי את המחצית הראשונה שהייתה לא משהו בכלל, וחשבתי שהיום זה יקרה ואייאקס לא תבקיע. הסתכלתי על התוצאה של כרונינגן, וראיתי 2, ובגלל הרגלים של השנתיים האחרונות, באמת שלא חשבתי שיש סיכוי שניצחנו, אולי איזה שוויון, אבל כשראיתי 3 בצד שלנו, קפצתי מרוב שמחה והרגשתי שזה לא מתאים לנו. זה כבר מראה על איזה שיפור לא? ואם קיבלנו 2 גולים בבית זה בטוח לא טוב, אבל עדיין ניצחנו וידעתי להעריך את זה. לדעתי זה שיפור ענק. זה גם יכול להפחיד יריבות שגם אם הן ישוו לנו בדקות הסיום או יובילו עלינו 2-1, אנחנו יודעים לחזור וזה לא יעזור מולנו.

3) אנחנו אכן בתחילת הדרך. אני לא יודע אם אייאקס באמת תשתפר ובאמת היא צריכה זמן, יכול להיות שכן ויכול להיות שלא. בכל מקרה לשפוט עכשיו אולי לא הכי נכון (חוץ מצנוניות כמו דה מול וגאברי שהייתי מחזיר אותם על טיל למאיפה שבאו). אפשר בהחלט לצפות לשיפור ולליכוד של החבורה המוכשרת הזאת. אולי נראה דברים יפים? שחקנים שגם נלחמים אחד עבור השני? בכל זאת הפוטנציאל הזה קיים ואנחנו רק בתחילת הדרך, ככה שיש לנו עוד זמן לעבור דברים.

NoamGreen_Ajax
15-10-06, 20:42
לפני שאני מפנה את המחשב כי הוא לא שלי, רציתי לומר שדווקא הייתי מאוד מרוצה מההתקפה, אבל ההגנה? על הפנים!

ועוד מילה טובה לשניים מהאהובים שלי, באבל (שאומנם הגולים שלו לא היו גדולים בלשון המעטה אבל שיחק טוב) ואימנואלסון (איזה גול!!).

תמשיכו ככה! אני מקווה שטן קאטה לא חושב עוד על להציב את גריגרה או לינדנברח בשמאל.

אגב, למה רוג'ר לא פותח כבר משחק שני ברציפות (אם אני לא טועה)?

Mokum
15-10-06, 23:59
אני קצת מנסה לאזן את תגובותיי מאתמול. בוא אנסה לענות על כמה דברים שלך ארז. אתה מבחין בדברים ומסביר אותם על הצד הטוב ביותר, אבל אני עדיין לא משוכנע.

ראיתי הערב תכנית עם שוער PSV לשעבר, רונלד ואטראוס. הוא אמר שלדעתו PSV יזכו באליפות. נו טוב, הוא איש PSV, אבל איכשהו עלה לי לראש הקטע של הבגרות שאין אצלנו. PSV לא משחקים כדורגל יותר טוב מאיתנו, אבל האווירה המיוחדת באיינדהובן משרה קטע של בגרות. אולי זה קוקו, אולי זה בגלל שיש פחות לחץ בקבוצה. אני חייב לציין שהאווירה ב-PSV פי כמה יותר טוב מאשר אצלנו. אני מתכוון בעיקר להנהלה. אצל PSV נשארים שחקנים יותר זמן ואצלנו? אלכס, גומז ופרפאן נהנים לשחק במועדון. שניידר, הייטינחה וכו' כבר חושבים שהם כבר הכי טובים שיש...רק לפני שלוש שנים עמדנו ברגל וחצי בתוך ארבעה הקבוצות האחרונות בצ'מפיונס ליג. ומה קרה אחרי זה? יש לי רושם חזק שהשקט התעשייתית באיינדהובן גורמת שהקבוצה לא מאבדת מכוחה. אצלנו רק בונים והורסים תוך שנה...

אני מסכים איתך במאת האחוזים שבשנה שעברה היינו יוצאים מהמשחקים האלו בתוצאה שלילית. זה בהחלט נקודה חיובית! אני רק חושב שרוני ואנוכי כבר ראו באמצע שנות התשעים איך הכל כן עובד נכון. היום זה נראה הרבה יותר טוב מאשר לפני שנה, אבל אני חושב ששנינו חושבים שזה לא מספיק. יש דברים שלא משתנים. אני רוצה בכל ליבי לראות את אייאקס זוכה בצ'מפיונס ליג, אבל אני מרגיש אחרי אתמול שאפילו אליפות הולנד תלך השנה שוב פעם לאיינדהובן. ולמה? רק בגלל המנטליות אצלנו...

אשמח אם בעוד איזה חצי שנה נשמח עם תואר אליפות נוספת, אבל אני כרגע מפקפק. ביום ראשון הבא יש לחבר'ה אפשרות מצויינת להטביע לגמרי את פיינורד...

חדשות אחרונות:
1) באבל נפצע אתמול ויש סבירות שהוא יצטרך להחמיץ את יום ראשון הבא.
2) הבלאגן ממשיך לחגוג בפיינורד. היום מדווחים שיש קרבות שליטה בהנהלה. כולם רוצים להדיח את היור מתפקידו, אבל היום גילה עיתונאי בכיר נוסף ש'המשיח' בשם רוטיר לא בדיוק כל כך עשיר. האוהדים המשיכו היום להניף שלטים בגנות היור ואן דן הריק.
3) שמועה אחרונה. הנטלאר בינואר ליונייטד...הנה זה מתחיל שוב פעם. אני מצפה שהבחור הזה מספיק חכם לחכות. הוא מוכיח שהוא חלוץ יוצא מהכלל, אבל עוד שנה וחצי אצל אייאקס לא תזיק לו. בנתיים הוא פתח רע את העונה ונמצא רחוק מהכושר המדהים בסוף העונה שעברה.

Mokum
16-10-06, 01:29
ידיעה 'משמחת'...סיידורף כנראה בדרך חזרה לנבחרת. מה אני אגיד על זה? וואו...

NoamGreen_Ajax
16-10-06, 14:12
שי, מה שראיתם מאייאקס בשנות ה-90 זה שיא של קבוצה. תמיד אנחנו צריכים לקוות שזה יחזור, ומה שניסיתי להסביר הוא שאנחנו רק בתחילתו של משהו שבכל זאת טיפה ורוד. אם שנה שעברה לא ידענו אפילו לנצח את המשחקים האלה, השנה אנחנו כן. זאת כבר התקדמות נכון? בזה אתה מסכים איתי, אבל תנסה גם להסתכל על זה שזה שלב אחד, ואחריו נקווה שיבוא אחר, ואחריו עוד אחד וכך הלאה, ואולי התברר שהשיפור הקטן הזה הוא התחלה של דרך ארוכה שבסוף אולי בכל זאת תוציא משהו יפה.
אי אפשר לדעת, אבל בטח שאי אפשר לצפות מקבוצה חדשה בכל עונה שתהיה כמו בשנות ה-90 או שתתקרב לכך.

אני בניגוד אליך ממש לא משוכנע שהאליפות נוסעת לאיינדהובן, אבל את זה נראה בסוף העונה...

אני מאוד מקווה שבאבל לא פצוע, אבל דווקא לעמדה הזאת יש לנו מחליף מצויין (מאנוצ'ריאן שאני מאוד מחזיק ממנו), אבל אני לא יודע אם הוא בנוי למשחק חוץ קשה כמו זה ול-90 דקות.

NoamGreen_Ajax
16-10-06, 14:14
אגב, מי שהייתי רוצה גם שיחזור להרכב הוא כמובן רוזאלס. לא שאני חס וחלילה חושב שהוא אפילו טיפה טוב, פשוט שמתם לב איך תמיד הולך לו נגד הג'וקים? זה לא ייאמן! חוץ מזה הוא עדיף על דה מול (אבל אל תתלהב אדון רוזאלס, זה לא כל כך קשה להיות מועדף על פני דה מול).

Mokum
17-10-06, 00:20
קצת חדשות מארץ הגבינה הצהובה, הפרחים, רמברנט, ואן חוח (זה לא גוך אלא חוח) והזונות ;D

באבל עדיין לא כשיר. אין עדיין ידיעה ברורה האם הוא ישחק ביום ראשון.
באינטרנט פורסמה היום הודעה שמילאן רוצים את השחקן. אנצ'לוטי כבר אמר לעיתונות האיטלקית שהוא מאד יהיה מעוניין לצרף את החלוץ הצעיר לקבוצה.
דעתי ברורה, מבחינה מקצועית הוא ממש לא מוכן. אם יילך בקרוב אני בטוח שהוא ירוויח פי כמה יותר, אבל ישחק אולי דקה בחודש.

כנראה ששטקלנבורח עומד בקרוב לאבד את האפודה מספר אחד. טן קאטה שוקל להכניס את חנטנאר לשער. אני אישית לא אבכה על זה.

טן קאטה הביע דיעה שאורבי, באבל ומאדורו צריכים להפסיק לשחק בשביל הנבחרת הצעירה. טן קאטה טוען שעד גיל 25 הם גמורים מבחינה פיזית. בנתיים הודיע מאמן הצעירה, דה האן, שהוא יזמין את החבר'ה אם הוא רואה בהם שימוש לטובה.

החדשות הרעות כבר הגיעו...: אייאקס איבדה בשנה האחרונה המון מיליונים.
הכסף החסר בא בגלל אי קבלת מיליונים על מכירת שחקנים. העתיד של השנה הבאה לא יהיה יותר טוב אם אייאקס לא תמכור שחקנים...ההפסד לקופנהאגן תגבה מחיר יקר. אני מאד מפחד מההשלכות של ההפסד הזה.

PSV מתכוננת לקראת גלאטסריי. קלייברט לא יהיה כשיר. פרפאן כבר חזר שלשום. לאמיי מושעה

רנה טמינק ישפוט את פיינורד - אייאקס. יאן ווייחרייף ישפוט את AZ מול PSV.

NoamGreen_Ajax
17-10-06, 02:31
:o

לא ידעתי שאלקמאר נגד פ.ס.וו זה גם במחזור הבא!

איזה מחזור ! אני מבקש מראש, למי שיהיו לינקים למשחקים בבקשה שיכתוב כאן כמה מוקדם שאפשר.

רוני שטנאי
17-10-06, 13:11
נו טוב לוקח לי זמן אבל גם אני צריך להגיב אחרי כל המילים ששמו בפי.
אני לא נביא הזעם תמיד, וזה לא יפה לקבוע שאני תמיד יהיה זה שיבקר וישמיץ. כשיש לי ביקורת אני לא חוסך אותה וכשיש מחמאות אני גם לא חוסך אותן.
על פי מה שראיתי אני חייב לציין שאני נמצא די באמצע, אז בסדר על הליקויים שלנו כבר טחנתי אין ספור והם עדיין קיימים ומעצבנים, אבל עדיין להבקיע שלושה שערים ולנצח משחק שכזה זה בכל זאת הישג לאור המהפכים שהיו בשדה.
השער של שטקי מה חדש? דגו גרם לי לעזוב את היציע אחרי כמה דקות כאן ברמת גן משער דומה, חשבתי שהוא למד משהו אבל כנראה שלא. אז הוא עף לספסל וזה עשה רק טוב, אין לי בעייה שזה מה שיקרה גם כאן.

אגב שי אתה מדבר כל הזמן על זה שסתאם לא מצליח לגרום לשקט בחלק האחורי,אז זה נכון הוא בעצמו יוצר הרבה מאוד אי שקט- העבירה מול קופנהאגן, העבירה מול אוטרכט(לא היה פנדל אבל עדיין עבירה לא חכמה סמוך לרחבה), חוסר הכיסוי בשער ההוא של רודה, הדריבל המטופש ואיבוד הכדור שהוביל למתפרצת של כרוגניגן שלאחר כמה הסתבכויות הסתיימה בפנדל(מטופש לא פחות של גברי), ואפילו ההשארה של הכדור לשטקי הייתה קצת לא במקום וחסרת תקשורת בין השניים, אז אמנם החברה האחרים לא שקטים ועושים דברים על סף איבוד האשתונות אבל גם סתאם עצמו הוא לא בדיוק הבלם השקט והיציב שציפינו.

אני שוב חוזר וטוען שחסר האיש שיקח את המשחק על עצמו וינהיג את החבורה במצבי לחץ, משניידר אני כבר לא מצפה ואולי האיש הזה צריך להיות פרז שמבחינתי יכול בשקט לפתוח בהרכב כמספר עשר, ראינו שיש לו מה לתרום.

הבנתי שאייאקס עברה למבנה של 3-4-3 עם סתאם, הייטינחה וורמולן מאחור ושאורבי עובר יותר לקישור, יכול להיות צעד נבון רק חבל שאין מגן שמאלי מחליף ושאורבי באמת יוכל לתפקד כקשר שמאלי\מרכזי.

מהתקציר שראיתי לא יכולתי באמת לקבל מסקנה איך אייאקס הייתה, מה שכן יכולתי להבין שהיה משחק פנטסטי וזה כבר שונה מהרבה מאוד משחקים שראינו את אייאקס סופגת ולא מגיבה(לרוץ לבכות לשופט זה לא ממש תגובה) או את אייאקס עולה ליתרון ויורדת למגננה חסרת פשר.
כאן ראינו את אייאקס יותר מנסה, נכון שעדיין חלק שוכחים שצריך גם לא לספוג אבל עדיין המגמה חיובית.

עוד נקודת אור חילופים לא בפאניקה, גם כשהיינו בפיגור קאטה לא זרק סתם חלוצים למגרש(זוכרים את בלינד עם ארבעת החלוצים..), המערך נשאר דומה וזה נותן לדעתי ביטחון.

שימו לב לעוד דבר הצייד לא משחק , וגם כשהוא משחק הוא לא פוגע ועדיין אייאקס מתפקדת ומנצחת אמנם בקושי אבל מנצחת, ועכשיו תיזכרו בחלק הראשון של העונה שעברה.

אגב תעזבו כבר את דה מול הוא עוד יוכיח שיש בו משהו, תזכרו את מה שאני אומר..

הבעיות המנטליות קיימות וגם עדיין חסר כישרון, לאמצע שנות התשעים כרגע אפשר רק להתגעגע, אבל אוהדי אמצע שנות השמונים היו במצב עוד יותר גרוע לדעתי. אתאירופה לא נוכל לכבוש , אבל לכדורגל טוב ואליפות אנחנו כן יכולים לקוות וגם זה במצבנו לא מעט לאחר תקופת קומאן ,בלינד, וואוטרס, אדריאנסה..

לא יודע מה אתכם אבל אני צופה שיום ראשון יהיה יום מפתח, גם אחת היריבות בצמרת תאבד נקודות וגם לנו יש אפשרות לאמר הפעם אנחנו אמיתיים וזה לא רק בסוף העונה או במשחקים חסרי חשיבות. לכן יש למשחק חשיבות עצומה פרט לחשיבות הרגילה.

וסוגיית המכירות, אין מה לעשות ברגע שאתה נרשם לבורסה, המאזן הכלכלי קובע כמעט כמו תואר וזה כל כך חבל, אבל נחכה ונראה.

ולפינת החלם של ההתאחדות ההולנדית- שני המשחקים ביום ראשון ברוטרדם ובאלקמאר יערכו באותה השעה...