PDA

צפה בגרסא המלאה : לימודים: יסודי, חטיבה, תיכון, בגרויות.

עמודים : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

קפה קולומביה
02-01-04, 02:43
שלום רב לכולכם! ;D

אני משתמש וותיק-חדש בפורום.

הוותיקים שביניכם בוודאי יזכרו אותי מהפורום הישן.

לאחר נתק כמעט מוחלט מכדורגל שנמשך כ-7 חודשים, אני מרגיש שזה הזמן לחזור.
לתשומת ליבכם, אני עשוי להיות מאוד לא מעודכן, היות והקשר שלי עם עולם הכדורגל נשמר דרך אינטר ומכותרות גדולות ומקריות מהעיתון.
תצטרכו לסלוח לי על בורות וחוסר עדכניות.
ראיתי כ-3 או 4 משחקים בסך הכל מאז חצי הגמר העירוני המפורסם ההוא.

החלטתי לחזור ולהתעניין כראוי שוב, עד כמה שזמני יאפשר לי ועד כמה שאסתקרן.

שמתי לב שחזרתי לפורום חדש(ידעתי שיש כבר חדש, רק שלא נכנסתי אליו למעט לגירסת ניסיון שמור נתן לי לינק אליה), הרבה יותר יפה, נוח, פונקציונאלי ועם זאת- שומר על מראה בוגר ורציני.

אז מה איתכם, חבריי הוותיקים?
כמה מכם עדיין נשארו מהתקופה שלי?
כל משתמש שזוכר אותי, מוזמן לציין זאת כאן, כדי שאזכר בכם.
אני יכול להניח שמור ושי עדיין פה, אך מה עם האחרים?

אם יש צורך בהערות לגבי שינויים מהותיים בהתנהלות הפורום- אשמח לקרוא עליהן, כאן, בת'רד זה.

ואסיים ב- פורצה אינטר!

Recoba
02-01-04, 02:51
ברוך השב

איך הגיהנום\טכניון?

שי
02-01-04, 03:00
ברוך השב. אי אפשר לחיות בלי הכדורגל (בניגוד לנשים ;))

01:43 בלילה? התגנבת למעבדה?

JUVEFAN
02-01-04, 05:12
הופה הופה ... טוב לראות אותך לאוניד.
אני מקווה ששוב .. תשתקע כאן בפורום הצנוע שלנו.

אז מה .. מה קורה באמת ? הכל טוב ?

Rangers
02-01-04, 13:57
טוב שחזרת!!!
מנהלים-תחזירו לו את התואר שהיה לו!!!!

martins
02-01-04, 14:31
ברנדס אחי האינטריסט, כל הכבוד שחזרץ, עם הכתיבה המענינת שלך, ברוך שובך לפורום.

martins
02-01-04, 14:37
שחזרת ולא שחזרץ .
;D

barca_man
02-01-04, 15:12
ברוך השב מהגיהנום:)
רק אל תשתקע פה יותר מדי...ההיפרבולואידים החד יריעתיים לא יאהבו את זה....

קפה קולומביה
02-01-04, 15:33
תודה לכולכם. :D

אז מה אספר לכם?
דווקא הולך לא טוב בגיהנום(כל הכבוד רקובה. סוף סוף מישהוא חוץ ממני מבין שזה גיהנום).
זאת בעצם אחת הסיבות שהחלטתי לחזור; קרסתי תחת הלחץ, לכן ביטלתי כמעט חצי מהקורסים הסמסטר- מה שפינה קצת זמן לחזור למשהוא שכל כך אהבתי- כדורגל.בסמסטר הראשון הלך בסדר+, בשני התחיל טוב, ואז חליתי, גנבו לי תיק ברכבת עם כל החומר והחפצים האישיים, קיבלתי 50 בפיזיקה, העבודה בתכנות שעבדה בסביבת מייקרסוסופט קרסה ב-UNIX והכל נראה כאילו הולך לקרוס, אז עשיתי מה שעשיתי.

מרטינס, להבא השתדל לערוך את ההודעה(EDIT) כדי לתקן, ולא לשלוח הודעה חדשה.

אלדד, סוף סוף למדת את שמו המלא של המשטח המרחבי.

Recoba
02-01-04, 16:50
רבים מחברי פרסו את התואר לארבע שנים כשאני למדתי וזה נפוץ מאוד גם היום ממה שידוע לי.

אני חושב שפרט לעתודאים (שלהם אין את האופציה הנל) רק איזה חצי-תריסר עשו את התואר בשלוש שנים.

אני עצמי תיכננתי לסיים בשלוש שנים אבל כשהגעתי לשנה השלישית, וארבעת השותפים שלי לחברה היו בעלי לוז הרבה יותר קל, לא הייתה לי ברירה אלא להצטרף לפריסה שלהם כדי שנוכל לעבוד יותר.

לסמסטר האחרון באנו בחליפות מפגישות עסקיות. בשנה הראשונה באנו באותה חולצה שבוע שלם בגלל עומס. איזה שינוי אוניברסיטה עושה...

Nerazzurri
02-01-04, 16:54
ברוך השב לפורום!

קפה קולומביה
02-01-04, 17:03
רבים מחברי פרסו את התואר לארבע שנים כשאני למדתי וזה נפוץ מאוד גם היום ממה שידוע לי.

אני חושב שפרט לעתודאים (שלהם אין את האופציה הנל) רק איזה חצי-תריסר עשו את התואר בשלוש שנים.

אני עצמי תיכננתי לסיים בשלוש שנים אבל כשהגעתי לשנה השלישית, וארבעת השותפים שלי לחברה היו בעלי לוז הרבה יותר קל, לא הייתה לי ברירה אלא להצטרף לפריסה שלהם כדי שנוכל לעבוד יותר.

לסמסטר האחרון באנו בחליפות מפגישות עסקיות. בשנה הראשונה באנו באותה חולצה שבוע שלם בגלל עומס. איזה שינוי אוניברסיטה עושה...

אתה צודק. כך זה גם היום.
היום אבל יש יותר עתודאים מבעבר.
והם באמת מסיימים בזמן, או מקסימום סמסטר יותר אם הצבא מרשה(וזה כבר יעלה להם במשהוא בעתיד כנראה).
מבחינה מסוימת אני מקנא באותם עתודאים, כי לפעמים הלחץ חיובי, כי הוא מאלץ אותך לעמוד בתנאים הקשים. ואולי לא- אולי כעתודאי בכלל היתי עף לעאזעזל לכל רוחות השמיים.
ואגב, אני הולך על ה-4 שנתי. מהנדס. אם כי עדיין האופציות פתוחות.
עדיין לא יודע מה אני מעדיף- מדע או הנדסה.
הסטודנטים של הטכניון, שרוצים לעשות פה תואר שני, נדפקים.
ומדוע? כיוון שצריך ממוצע מסוים לתואר שני. ממוצע שלסטודנטים זרים יותר קל להגיע אליו, מה שגורם למצב המשונה מעט בטכניון- אחוז הסטודנטים מאוניסרסיטאות זרות שלומדים לתואר שני, גבוה בהרבה מהנורמה.
בטכניון מודעים לבעייתיות, אך אין פיתרון פלא- הרי כיצד יוכלו לסנן?

Recoba
02-01-04, 17:21
הנה משהו מהניסיון האישי: ניסיון חיים חוץ לימודי (צבא בעיקר) נותן הרבה מאוד לאופי הנחוש של אדם ללמוד.

הגעתי לשם כשאני בן 22, סגן (במיל') בצנחנים, כשאני יודע שהעתיד טומן בחובו רק חרא אם אני לא מוציא מעצמי משהו באוניברסיטה. אתה תראה שרוב החיילים יוצאי קרבי הם גם הרבה יותר רגועים לאור המעמסה וגם נחושים יותר להצליח.

הבעיה של רוב האנשים שמגיעים לאוניברסיטה בכלל ולטכניון בפרט היא שהם לא יודעים לקחת את הדברים בפרופורציה בגלל שלא חוו שום דבר אחר בחיים פרט ללימודים.

למרות השם הטוב שיש לטכניון באירופה ובשאר העולם עדיף לעזוב את הסביבה שלו לטובת לימודים בחול. אני חושב מאוד ברצינות ללכת ללמוד aerospace engineering אבל לחיפה אני לא חוזר. אני חושב על www.tudelft.nl, האונירסיטה הטכנית של דלפט (הולנד).

טכניון זו חוויה של פעם בחיים למי שלא חייב ואני עושה את זה רק כדי לנסות להגיע לספורט האהוב עלי בעולם - הF1.

קפה קולומביה
02-01-04, 17:32
טכניון זו חוויה של פעם בחיים למי שלא חייב ואני עושה את זה רק כדי לנסות להגיע לספורט האהוב עלי בעולם - הF1.

התכוונת לאוניברסיטה הטכנית של דלפט?

כעיקרון, לטכניון אין מה לקנא באוניברסיטאות אחרות בעולם, בכל הקשור לרמה האקדמית ולהשגים של חוקריו.
המצב הכלכלי הוא המיכשול העיקרי.
הטכניון נחשב אף יותר טוב מה-MIT שבבוסטון, אך תנאי הלימוד בבוסטון מושלמים.
בשביל ללמוד בחול צריל הרבה(מאוד) כסף, או להיות סטודנט מצטיין בטכניון כדי להגיע לשם במסגרת תחלופת סטודנטים.

אגב, שמתי לב שלפני שעזבתי דיברתי איתך פה על לימודים, ועכשיו, כשהצטרפתי מחדש, שוב מדברים על אותו דבר.
סגירת מעגל.

Recoba
02-01-04, 17:45
ת'כלס: אין לי יותר מדי מה לעשות עם עצמי בחיים. הילדים עברו את שלב הינקות מזמן ועדיין רחוקים מגיל ההתבגרות - תקופת הגן היא השלווה ביותר בחייו של הורה :)

נחלק המשפט לשניים - חלק 1: טכניון זו חוויה של פעם בחיים למי שלא חייב

חלק 2: ואני עושה את זה רק כדי לנסות להגיע לספורט האהוב עלי בעולם - הF1
=
ואני לא חייב ולכן אני מעדיף ללמוד בטכנית של דלפט.

אני עושה את זה רק מתוך עניין ואיזו הזדמנות להיות טכנאי מנהרות רוח בקבוצה כלשהי או משהו בסגנון. ה СV הוא מעל מעבר מכל הבחינות פרט לכמה קורסים על תנועת גופים בחלל. הקורסים הללו יקחו שנה וחצי - אז אם כבר נעשה תואר.

הMIT הוא אף יותר מלחיץ מהטכניון שלנו, לידיעתך. שיעור ההתאבדויות שם (כש, יש סטטיסטיקה כזאת) הוא הגבוהה ביותר בארהב (מבין האוניברסיטאות). שנה בMIT תעלה לך כ50 אלף דולר (הכל כולל הכל).

קפה קולומביה
02-01-04, 17:52
ושיעור ההתאבדויות בטכניון הוא הגבוה בארץ מבין האוניברסיטאות.
אני מכיר את הסטיסטיקה.
בטכניון זה בנין אמאדו בעיקר, לכם גם בנו שם את הגדר על הגג כדי למנוע את זה(סיפור אמיתי!).

ומה יכול להיות יותר מלחיץ מסטודנט שעובד כל היום, ישן 5 שעות בלילה כשהוא חי על קפה, וכל זה כדי לקבל 76, שזה לא ציון מבריק בסך הכל.
זה מה שקורה לסטודנטים רבים שלוקחים מערכת מומלצת(אני ביטלתי ושמרתי על הבריאות שלי).
יש כמה בטכניון שפשוט נולדו מחוננים חבל על הזמן.
אלו אנשים שלא צריכים לחזור על ההרצאות ומתחילים כל עבודה מיד כשהיא מתפרסמת, ולא מתחילים לקרוא ולהבין את החומר פני תחילת העבודה...
כאלה שורדים בלי לחץ מיוחד.
אני לא יכול, גם כי איני יכול להשקיע את כל זמני(עובדה שאני כותב בפורום ומטייל קצת ברחובות חיפה) בלימודים.

Recoba
02-01-04, 18:19
למדתי שם כמעט שלוש וחצי שנים ואני בקושי מכיר את חיפה.

אבל לא היה לי אף ציון שנפל מה85 במהלך כל התקופה הנל והממוצע היה מעל ל90.

קפה קולומביה
02-01-04, 18:23
למדתי שם כמעט שלוש וחצי שנים ואני בקושי מכיר את חיפה.

אבל לא היה לי אף ציון שנפל מה85 במהלך כל התקופה הנל והממוצע היה מעל ל90.

1. אתה מחונן ו/או שחרשת כמו הסטודנטים החרשנים(לא מילת גנאי בכלל).
2. חשבתי שלמדת בבן גוריון!

Recoba
02-01-04, 18:30
היסטוריה למדתי בבן גוריון (האוניברסיטה הפתוחה) וגם התחלתי הנדסת תוכנה באבג אבל בדיוק הגיע הזמן לעבור למרכז ואם כבר ללמוד לא בבית אז בטכניון - אחרי סמסטר עברתי.

אני מחונן לפי מדינת ישראל.

אגב, אתה ממש שובר את הכלים, אינטרנט בשנה הראשונה של הטכיון זה בגדר פשע לכל מטרה שהיא לא בדיקת ציונים!

קפה קולומביה
02-01-04, 18:43
אגב, אתה ממש שובר את הכלים, אינטרנט בשנה הראשונה של הטכיון זה בגדר פשע לכל מטרה שהיא לא בדיקת ציונים!

ומה תעשה? תספר לדיקן?
מה הוא כבר יעשה לי?
יעיף אותי מהטכניון? ;D ;D ;D ;D ;D :D

אוטמאר היצפלד
02-01-04, 18:54
לאוניד, לא רוצה לבאס אותך אבל חכה תגיע לשנה שנייה...

מודלים חישוביים + תורת הגרפים = מוות !!
הראשון קשה ומשעמם בטירוף!
השני קשה אבל לפחות מעניין. לומדים שם כמה עקרונות מעניינים בנוגע לתכנות.

אחד היתרונות של לימודים בתל אביב ולא בטכניון זה העובדה שזה מקום פחות מלחיץ.
אתא מורכבת מאוכלוסיה מאת תחרותית מצד אחד אך מצד שני האווירה שם מאד שלווה ומאד רגועה. זה קרוב לים, זה קרוב לקניון היפה של רמת אביב, אם אתה גר בתל אביב אז אתה בכלל מקבל הווי חיים שלא כולל אך ורק לימודים.

אפשר לשלב בין הלימודים הקשים האלו לדברים אחרים.
הפורום שאתם כותבים בו הוא הוכחה לכך וגם האתר.
הממוצע שלי 84 שזה מבחינתי מצוין. אני הכרחתי את עצמי לא לצפות לממוצע גבוה. כך אני חי עם עצמי טוב, בשלווה, ולא נלחץ ממבחנים בכלל.

מקווה שאני אדבר כך גם בסוף המבחנים שיהיו בפברואר.

אגב, לאוניד - פריסת התואר זה מעשה חכם מאד.
אני בכלל לא מבין למה צריך להיות היסטרי ולסיים את זה ב3 שנים. שנה שעברה היה ממש קשה בגלל העומס וגם עכשיו.
אבל אני לא יודע אם יהיו לי ביצים לחתוך קורס אחד בסמסטר הבא ולהסתפק ב 16 שעות בלבד.

קפה קולומביה
02-01-04, 19:04
מודלים חישוביים דווקא נחמד.
מה רע בקצת שפות פורמליות ואוטומטים?
סביר בהחלט ועדיף פי 9*5^e מאשר אלגברות למיניהן(איפה שקית ההקאה שלי?!).
גרפיקה... כנראה שאף אחד לא שונא את זה, וגרפיקה היתה מלכתחילה הסיבה שבעתיה התהאבתי במחשבים.

גם בטכניון יש ים(וזה אפילו אותו ים כמו בתא, מדהים נכון?), קניונים ועוד...
אין ספק שהטכניון מציע שירותים חברתיים תוך-קמפוסיים טובים מאלו של שאר האוניברסיטאות בארץ.
ככל- הטכנון נראה אטרקטיבי לאנשים מבחוץ, כי יש בריכה אולימפית נהדרת, חדר כושר טוב מאוד, מגרשי טניס, ביליארד, באולינג, כדורת דשא, פאב, קולנוע, רכיבה על סוסים, מסאג' שוודי עם מדריכה כוסית חבל על הזמן, רכיהנ על אופני הרים, קורסי שחייה למיניהם והרשימה ארוכה ומגיע ל-40...

רק שוכחים דבר אחד- הלימודים פה לא מאפשרים להנות מכל זה!

זה מה שאני אומר לחבריי שחושבים שאני גר במעין גירסה חלשה של גן עדן.

אוטמאר היצפלד
02-01-04, 19:09
אני מאז ומעולם סלדתי מהטכניון. מהמראה שלו, מהאנשים שם.

אתא היא באמת גן עדן לדעתי. למרות שאין שם את כל מה שיש בטכניון מבחינת התנאים לתלמיד. אני לא בטוח שיש את כל מה שציינת (ים, קניון) במרחק זחילה מהטכניון.
וגם הלימודים, לפחות במדעי המחשב, לאוניד - לא קשים מאשר אלו בתא.

ואגב - אין קשר מינימלי בין תורת הגרפים לבין גרפיקה...
הקורס נקרא יעילות של חישובים אצלנו ואצלכם אלגוריתמים1.
ובבקשה - שפות פורמליות ואוטומטים זה שתי הרצאות בלבד. אחרי שתעשה את הקורס דבר...

קפה קולומביה
02-01-04, 19:27
גם אני לא אוהב.
לא אוהב את האנשים(אנשים נחמדים טובי לב דווקא, אבל משהוא אצלם אני ממש לא אוהב).
אבל המקום עצמו נראה בסדר גמור, במיוחד אם אתה בפקולטה שלי(בניין מצוין).
ברור שאני מעדיף את הדשא והצמחיה המישורית בתא.

שפות פורמליות ואוטומטים אמנם רק ההתחלה, אבל אם הקורס עוסק בגדול בזה- לי זה נראה כמו לוגיקה נחמדה לפתירת בעיות.
אני מבדיל בין קשה לבין מעניין.
כלומר יכול להיות קשה ומעניין, וגם קל ומשעמם.

ובקשר לגרפיקה- סליחה, כי התכוונתי לקורס גרפיקה ממוחשבת אצלנו.

דוקטורנט מפורסם שהוא גם מתרגל אצלנו(קוראים לו יניב חמו והוא כבר הספיק לפתוח חברה בשפ ACADEMICSOFT וכבר הספיק למכור לכם, לאתא, תוכנה לניהול ציוני סטודנט) אמר במפורש שבמדעי המחשב(והוא לא יודע בכל השאר) הלחץ האקדמי המופעל על הסטודנטים בטכניון גבוה מבכל שאר האוניברסיטאות בפקולטה למדעי המחשב.
הוא מכיר את תוכנית הלימודים של כולם. הוא עוסק בזה בין השאר(הוא גם מנהיג רפורמה לשינוי תוכנית הלימודים), והוא אמר בביטחון שפשוט אין מתחרים מבחינת הלחץ האקדמי.
הוא אפילו פירסם את זה.
אולי אני אביא את הציטוט(שנשאר בדואר האקדמי שלי מן הסתם).

Gattuso
02-01-04, 19:33
לאוניד :o :o :o

טוב שחזרת...

אוטמאר היצפלד
02-01-04, 19:37
שמע, התוכנית היא זהה
הקושי של המבחנים משתנה

הקורסים המתמטיים שלנו הם מהפקולטה למתמטיקה ולכן באופן טבעי קשים יותר משלכם. אצלנו ביהס למדעי המחשב וביהס למתמטיקה הם אותו דבר.

אצלנו גם יש קורסים למטרות סינון.
מתמטיקה דיסקרטית - אצלכם זה קורס ברמת קושי רגילה. אצלנו מכסים בקורס הזה כמות חומר כפולה (בדוק) ואחוז הנכשלים חייב להיות לפחות 40%. זה המבחן היחידי שבאמת הלחיץ אותי. (וגם המבחן הכי נמוך שלי)

מבוא למדעי המחשב בשפת סקים - שפה שהיא למטרות אקדמיות בלבד ומכאן אפשר להסיק את אופי השאלות. קורס מאד קשה ומאד עמוס. אצלכם זה בחירה ומופצל לשניים.

זה גם בכיוון ההפוך. אצלנו לא עושים פיסיקה. מבנה מחשבים אצלנו הוא קורס די קל ביחס למערכות ספרתיות שלכם. כנל מבני נתונים.

מה שאין לגביו ויכוח הוא מהיכן יוצאים הגאונים הגדולים וכאן הטכניון לוקח בגדול. שוב, זו הסביבה שמושכת אליה סוג מאד מסוים של אנשים שיש לי כלפיהם הרבה מאד הערכה כל עוד הם לא המרצים שלי.

קפה קולומביה
02-01-04, 19:42
תודה, גאטוסו.
מהמעט שהכרתי אותך, אני מעריך אותך.

והנה הציטוט שאני מביא:

The Technion is known for its high academic pressure. The Computer Science Department is very demanding. Practically all other universities in the country, and I mean all of them are less pressured. Not to mention colleges. But you do not want to be an amateur and study elsewhere - you want to be the best.
So you came here.
Excellent.
Here it is pressured like hell, and some swear that even more.

אני אפילו אביא את הלינק של האתר שלו, ששם בין השאר כתובים הדברים:
http://www.cs.technion.ac.il/~hamo/postponing/
אני מקווה שהלינק לא חסום רק לתיקשורת פנים-טכניונית.
אגב, יניב חמו ממש לא אוהב את הטכניון ויש לו ביקורות מפה ועד להודעה חדשה.
הוא כמעט הסתכסך עם הדיקן עד כדי העפה מפה.
ויש לו רעיונות כיצד לשנות את שיטות הבחינה בטכניון, שאינן משקפות לטענתו.
גם באוניברסיטאות אחרות הבחינות אינן משקפות לטענתו, אך הוא רוצה להתחיל להזיז דברים ולשנות מהטכניון.

Recoba
02-01-04, 19:57
אדם כלבבי. אני שותף מלא לאמונה שלו לגבי טלפונים.

יש לי ביפר וטלפון נייד שמכובה תמידית.

אני מעדיף שייצרו איתי קשר דרך פקס מאשר יתקשרו אלי הבייתה, אישתי עונה אקסקלוסיבית לכל השיחות בקו ה'בזק'.

קפה קולומביה
02-01-04, 20:02
אדם כלבבי. אני שותף מלא לאמונה שלו לגבי טלפונים.

יש לי ביפר וטלפון נייד שמכובה תמידית.

אני מעדיף שייצרו איתי קשר דרך פקס מאשר יתקשרו אלי הבייתה, אישתי עונה אקסקלוסיבית לכל השיחות בקו ה'בזק'.

אני מאוד מעריך אותו, רקובה. מאוד.
הוא הפך למודל לחיקוי עבורי, אם אמשיך ללמוד לפחות.
הפילוסופיה של החיים שלו מוצאת חן בעיני והוא חושב כמוני בהרבה דברים, רק יודע להביע את הדברים טוב יותר.
והוא, למרות שהוא לובש חליפות של דוקטורנט וכו', בן אדם מודרני, קול, מצחיק וקליל חבל על הזמן.
הוא גם תמיד מוכן לעזור.
תענוג לשמוע אותו מדבר על אספקטים שונים בחיים.

וגם אני, רקובה, שונא טלפונים.

Recoba
02-01-04, 20:10
אני שלחתי הודעה לפני כמה דקות. אז זו הייתה הפעם הראשונה שלבשתי חליפה. אני אפילו שקלתי לא להתחתן בחליפה. שנאתי חליפות באופן אלים - אבל לא לבשתי אחת אף פעם.

מאז אני חובב מושבע של חליפות. אין דבר יותר קול מחליפה. מסטודנט זרוק עם ג'ינס דהוי, נעלי נייקי בנות שלוש שנים וט-שירט אקראית (עם עדיפות למשהו שכתוב עליו בשפה זרה) הפכתי לחובב חליפות מושבע.

רק לאחרונה אני תופס את עצמי לובש ג'ינס דהוי כשאני יוצא לסידורים מינוריים אבל גם זו היא סטייה קטנה. רק למקום אחד אני לא לקחתי איתי חליפה - לדרום אמריקה, שם חליפה = מטרה.

קפה קולומביה
02-01-04, 20:15
אין לי שנאה/אהבה כלפי חליפות.
אולי כיוון שלא לבשתי אחת.

בכל מקרה- יניב חמו שונא את מייקרוסופט ואת התכנות שלהם, שלטענתו, ברמה נמוכה.
הרבה בהשפעתו עברתי ללינוקס והתהאבתי.

Omri
02-01-04, 21:01
ברוך השב לאוניד! ;D
הספקתי להכיר אותך חמישה חודשים (הצטרפתי לפורום לפני שנה), נחמד לראות אותך חוזר...
שיהיה בכיף. ;)

Jericho Jones
03-01-04, 02:58
אמנם הכרותנו האמיצה עוברת יותר בצינורות האייסיקיו האפלים אך בכל זאת ברוך השב לפורומינו הנשגב (חרוז ;D)

קפה קולומביה
03-01-04, 03:04
תודה רבה! ;D

נחמד לחזור.

omer
03-01-04, 12:40
שלום ברוך השב, אני עוד זוכר את האיום שלך לעזוב את הכדורגל אם אינטר יפלו בחצי-גמר ליגת האלופות ;)

ERREALA
03-01-04, 14:43
וואו

אחד הדיונים המאלפים ביותר שקראתי מימי

עכשיו אני מבינה למההבן שלי הלך לגור במעונות בתל אביב שנראים כמו קסרקטין מסרטי אימה ולא נשאר קרוב לבית בגן העדן של הטכניון..

הבת שלי דווקא בחרה באוניברסיטת חיפה, אבל לא בתחום המחשבים, אלא בפסיכולוגיה ובא מצטיינים, והמעונות שם כמו מלון 5 כוכבים.. למרות זאת אחרי שנתיים החליטה לעזוב את המעונות .. אז לא כל דבר הוא מה שנראה. ובהחלט אתה צודק רקובה, גם הבת שלי היתהקצינה מאוד מוערכת בצהל והלחץ שעמדה בו שם עוזר לה להתגבר על הלחץ הנורא בפסיכולוגיה שבה ציון 90 נחשב גרוע.

הבן שלי למד מה שמור לומד, והסביר לי שהידע שירכוש לא יהיה פחות מהידע שירכוש בטכניון, ובמתמטיקה עוד יותר אפילו, והוא טען שהטכניון הוא מוסד פאשיסטי. לא התיחסתי כי כולם במשפחה שלנו אוהבים להגזים אבל כנראה יש משהו בזה
ועכשיו? כמה שנים אחרי? הוא בכלל לא אוהב יותר לעבוד במחשבים, עושה את זה רק לפרנסה, ולומד ביום שישי קורס של וינגייט של מאמנים אישיים וחדרי כושר..

מופלאות דרכי האל
ונזכרתי בקשר לפיזיקה - גם בתל אביב חייבים בקורס פיזיקה מי שלא עשה ברגרות בפיזיקת אבל זה קורס בסיסי ביותר שלא עושה בעיות מיוחדות. כך אמר לי הבן שלי אבלאסור להתייחס לכך ברצינות יתרה, בשבילו הכל קל.. הילדים שלי לקחו את כל השכל במשפחה ולא השאירו לי הרבה, מה לעשות.

קפה קולומביה
03-01-04, 15:02
הת'רד הזה היה צריך להיות טקס החזרה שלי.
אך הוא הפך לת'רד אקדמיה.

ידע במתמטיקה אכן רוכשים יותר בתא, אראלה.
מניסיון כמעט אישי.
ידע כללי במיקצועות המדע(שאינם כוללים מתמטיקה), רוכשים יותר בטכניון.
בתא היום רוב הסטודנטים למדעי המחשב כבר לא לומדים פיזיקה, בעוד שבטכניון רוכשים ידע מכובד בהחלט בקורסים פיזיקה1 מ' ופיזיקה2 מ'.
בטכניון מחויבים הסטודנטים גם לקחת איזה 5-6(לפחות) קורסים של הנדסת חשמל, דבר שלא קיים בתא עד כמה שידוע לי.

בקשר למעונות.
אני גר בחרא של מעונות. ביתן משנות ה-50.
2 בחדר.
אבל רק 400 שח בחודש, וזה כולל מיים, חשמל ואינטרנט(אם היה לי מחשב בחדר).
אבל מה? בטכניון יש עוד מעונות! וכולם טובים משלי. אני צריך הרבה נקודות אקדמיות ו/או ציונים טובים כדי להתקבל לשם.
המעונות הכי טובים הם מעונות קנדה החדשים כמדומני, שם לכל אחד יש חדר די גדול, כאשר בכל דירה גדולה יש 5 חדרים, 3 שירותים, אמבטיה ומטבח גדול וסלון נהדר. תנאי חיים טובים ממה שיש להרבה אזרחים בארץ. וכל זאת ב-900 שח, אבל גם משלמים על חשמל לאחר שעוברים איזשהוא סף.

מוסד פאשיסטי?
אני לא יודע עד כמה למוסד שבו לומדים ערבים, אתיופים, הומואים(ויש להם מועדון מוכר בקמפוס, והסתדרות הסטודנטים פועלת רבות כדי לחנך אותנו להבין שהם בני אדם כמו כל אחד מאיתנו) אפשר לקרוא פאשיסטי.
יש פה את הסתדרות הסטודנטים הכי טובה בארץ, ללא כל תחרות בכלל.
ההסתדרות הא-פוליטית היחידה בארץ.

אבל יש המון ביקורות, ולפעמים באמת קשה להצביע נקודתית מאיפה הן באות.
אין עשן בלי אש.
וגם לי היום קשה להסביר, אבל משהוא פה ממש מסריח.

על פניו, עפ הנתונים היבשים, זה נראה באמת כאילו הטכניון הכי נעים(הקורסים החברתיים, המתקנים, הסצדרות הסטודנטים- אסט וכו'...), אבל כשבאים ללמוד פה, הכל משתבש. אין זמן לכלום, כולם בלחץ.
פתאום האשים עצובים ולחוצים נורא. יש פה פחות ימי חופש מבכל מוסד אחר(בדוק!).
אבל עדיין קשה להסביר למה ההרגשה כאן שלילית כזאת. בגלל הלימודים? מישהוא מוכן להתחייב שהלחץ האקדמי פה באופן כללי גבוה משמעותית מבמוסדות אחרים?

ERREALA
03-01-04, 15:52
ומרשים לשני הומואים או לסביות לגור יחד בחדר? ורק 400 שקל, זה ממש נהדר יחסית. המעונות של הבת שלי אמנם היו מלון 5 כוכבים, הכל חדש, ריהוט יפה, דירות של 5חדרים כשרק אחד בחדר ולכל חדר מקלחת ושרותים משלו, שזה יתרון, איך שהא הכי קשה לחלוק אמבטיה.. המטבח והסלון משותפים לחמש הבנות (או הבנים) שגרות שם

מחיר תענוג: 750 + חשמל , אין אינטרנט בחדר, צריך ללכת לחדר מחשב שלא פתוח בשבתות וחגים, כשזה הזמן הפנוי שיש לסטודנטים שחייבים מלגת הצטיינות כדי לעבור את השנה.

ואשר להנדסת חשמל ומדעים, גם איפה שאני למדתי, בזגרב, היינו חייבים ללמוד 2 סומסטרים מכל מיני מקצועות - פיזיקה, כימיה, חמרים, אפילו פסיכולוגיה וסוציולוגיה, שלא לדבר על חשמל (זה דווקא היה הקורס הכי קל שעזר לי לשפר ממוצעים) מתמטיקה ברמה מאוד גבוהה, והכל ביחד 10 סימסטרים, לא פחות (אני למדתי הנדסת אניות, שזה כלל מכונות ואת כל מה שהזכרתי, עוד מה שכבר שכחתי) וחודש עבודה מעשית במספנה כל קיץ. התואר , אמנם, הוא כמעט מקביל לתואר שלני מהנדס מדופלם

אנשים ידעו גם למשוך את הבחינות והגשת העבודות. (לפעמים בגלל שהיו חייבים לעבוד בגלל חסרון כיס) אבל מי שלא סיים בזמן איבד את הזכות למעונות ולביטוח בריאות חינם, כך שהרבה אנשים (גם אני) נרשמו לעוד פקולטה אחר כך כדי לא לאבד את כל זה. אז עד שסיימתי , סיימתי גם בית ספר גבוה לסטטיסטיקה, אולי משם החיבה היתרה שלי לסטטיסטיקות של כדורגל ;)

בקשר להתאבדויות, לצערי דווקא אצלנו בפקולטה בזגרב זה קרה לשני התלמידים הטובים ביותר בתולדות הפקולטה. שניהם סלובנים, לא במקרה. הסלובנים תמיד היו חייבים להצטיין בכל דבר. לאף אחד לא היה ברור למה הסטודנט המצטיין שנבאו לו עתיד ברזיל בתחום המדע, קפץ ממגרד השחקים הכי גבוה בזגרב יומיים לפני שהיה אמור לקבל את תעודת המהנדס המצטיין שלו. אמרו שהיתה אהבה נכזבת :'(

אז שוב כפי שאמרתי בדיון אחר - להיות גאון ו/או שקדן ונצטיין עדיין לא מבטיח לך אושר. למזלי אני הצטיינתי שם רק במתמטיקה, חשמל ואנגלית ובכל היתר הייתי מעל הממוצע אבל לא יותר מדי.. כך שנשארתי בחיים, למדתי ספרדית והתידדתי עם הרבה אנשים מכל העולם וגם ילדתי 2 ילדים.. לא פחות חשוב, ראיתי הרבה כדורגל וכדורסל משובח, וגם קפיצות סקי, וסך הכל היה לא רע בכלל. ביון השאר זגרב זה באמצע אירופה ואפשר לנסוע ברכבת לאן שרוצים בלי שום בעיה, וניצלתי את זה הרבה.

אז עוד הלימודים בזגרב לא עלו כסף והמעונות היו בשכר סמלי... לצאצאים שלי היה הרבה יותר קשה. הבן שלי שנולד בזגרב כועס לפעמים עלי ואומר למה לא נשארנו בזגרב, היום שכשקרואטיה נכנסת לאיחוד האירופי זה נראה וורוד...אבל בזמנו חשבנו שיהודים חייבים להיות בארץ, וזה כבר נושא לדיון אחר

טוב , אז קבלתם קטע מתולדות החיים הארוכים שלי.. אני מקווה שלא שעממתי אותכם יותר מדי

קפה קולומביה
03-01-04, 16:10
לתואר של הבת שלך, נראה לי שהמחשבים לא היו ממש חשובים.
אצלי כמעט הכל, אפילו מתמטיקה, דרך המחשב.
החדש שלי ממש זוועה, אבל אני לא מתלונן, כיוון שאני כמעט ולא נמצא שם.
השותף(בחור נהדר) שלי שותה הרבה וודקה כדי לשרוד בלימודים(אבסורד, אבל הוא משוכנע שזה עוזר), וחבר שלו שבא לשם מעשן המון, אז אני לא יכול להתקיים שם. הם דווקא שאלו אותי מהתחלה אם זה מפריע, ואמרתי לא רק בגלל שאני נחמד על גבול הפרייאר.

גם בברית המועצות לשעבר, כל בעל תואר אקדמי היה חייב להיות מעין איש אשכולות. למדו שם הכל. לא משנה מה המיקצוע שלך, הם למדו ספרות, עיתונאות, פיזיקה, כימיה, חשמל בסיסי, פילוסופיה ועוד...
היום, מה שלומדים בטכניון בפקולטה שלי, נחשב הרבה יחסית לשאר המוסדות(בתא אין פיזיקה חובה, בבש יש, אבל קורסי החשמל שם קלים יותר משמעותית, לפחות 2 הראשונים שבהם)).

בקשר להתאבדויות- שתדעי לך, שאף פיע בחיים שלי לא היתי מדוכא כמו בטכניון. אף פעם. לראשונה בחיי אני מתעורר עם חוסר חשק לקום ולהתחיל את היום. אין לי כוח לזה ומתחשק לישון עוד חצי יום...
החברים אומרים שנמחק לי החיוך הקבוע מהפרצוף, ואני כבר לא צוחק הרבה כמו פעם, והיום יותר קשה להצחיק אותי.
אני רחוק שנות אור מהתאבדות, כי אני אעזוב את הלימודים הרבה יותר מהר משאני אתאבד.
אבל קיבלתי שמץ של מושג למה זה יכול לקרות לאנשים, גם לאלו שמצליחים בלימודים.
יש משהוא בלימודים אקדמיים שיכול לדכא משהוא... והם גורמים לאנשים לאבד את הפרופורציות ולחשוב שהם חייבים להצליח בלימודים ושכל החיים שלהם תלויים בזה.
מי שעבר צבא או חוויות מבגרות אחרות מסתכל אחרת על העולם, ושם את הלימודים בפרופורציה הנכונה, ולא הופך אותם לכל העולם.
אני מניח שהמתאבדים הם צעירים שלא עברו דבר בחייהם לפני שהחלו לימודיהם.

Recoba
03-01-04, 16:26
לאוניד, לא לזלזל בבש! ;)

להתעורר בחוסר חשק? חצי מהשירות הצבאי שלי (סהכ שלוש וקצת שנים) קמתי עם חשק להרוג את הסובבים את שאר הבקרים ביליתי בחוסר חשק.

השתייה, העישון או כל הרגל (לא בהכרח מגונה) עוזרים להם להתגבר, לא בהכרח באופן פיזי. תמצא לך גם אתה משהו כזה. ההרגל המעצבן שלי דאז הוא אישתי כיום.

אראלה: הבן כועס שלא נשארתם בזאגרב? מוזר. בכל מקרה - אם את ילידת קרואטיה את זכאית לאזרחות ולכן גם לדרכון אירופאי (אם וכאשר). כנל בנך.

קפה קולומביה
03-01-04, 16:32
כל פעם שהוא נכשל במבחן, הוא שותה ומתחיל צחוק, ולמחרת הוא מתעורר כמו חדש, עם מצב רוח מרומם.
אני מתעורר בחוסר חשק ובדיכאון.
מי אמר שוודקה זה רע? ;)

ERREALA
03-01-04, 16:35
הבת שלי צריכה ועוד איך מחשדב, כי את כל העבודות שלה היאחייבת לעשות על סמך חומר מהאינטרנט, שלא לדבר על מצגות וכיוצא בזה שהם אוהדים בחוג לBA מצטיינים. מי שהפרוטה מצויה בכיסו עושה לו אינטרנט וקונה לו מחשב בחדר, אבל מה לעשות שהמשפחה שלנו לא מצטיינת בתחום הזה. והבת שלי רגילה עוד מהצבא לעבוד הרבה במחשב, ןגם לערוך מצגות וכו' והידע שלה עזר לה בכך, גם זה שהיא מדברת אנגלית ברמת שפת אם.

אבל אני לא מתווכחת מי יותר מסכן נכון שהבת שלי היתה בצבא בתפקיד מאתגר שבו היא נתקלה באנשים עם בעיות קיומיות קשות יום יום וזה עוזר לה לפעמים לקחת בפרופורציות.. אבל לכל אחד מאיתנו יש משברים

תאר לך שהיא רצתה עכשיו , בשנה שלישית, לעזוב את הכל, כי אין לה כבר כוח לעמוד בלחץ הזה ולהיות תמיד בלי גרוש , למרות שהיא עובדת בשתי עבודות, רכזת פרח ומורה 3 שעות בבית ספר, ועדיין קשה לה לגמור את החודש וגם להצטין ,כאשר אחרים סביבה נהנים ממצב כלכלי הרבה יותר טוב, וגם מפרוטקציה..שלא לדבר על כך שיש להם מכונית והם לא צריכים לבזבז שעה באוטובוס

אני בהחלט מבינה אותך, אבל זה יעבור.. ואולי יהיה זמן שתתגעגע לימים שלך כסטודנט

בכל מקרה, תזכור בשנה הבאה לבקש דירת לא מעשנים, יש דבר כזה. בקשר לשתיין, גם לי היו חויות כאלה עם כמה חברות לחדר שלי. בזגרב. מן הסם תכיר במש ך השנה מישהו שאתו תרצה לחלוק את החדר. האם אי אפשר להתחלף? אני מתכוונת בהסכמת כל הצדדים.

ואתה חייב להתנתק פעם בשבוע מהכל ולעשות משהו שונה שאתה אוהב, ואם זה כדורגל , שיהיה כדורגל. אחרת תשתגע... וזה לא כל כך רצוי.

קפה קולומביה
03-01-04, 16:49
השותף של נהדר בסך הכל.
העישון, האורות בלילה מפריעות פה ושם, אבל זו לא נראית לי סיבה מספיק טובה להתלונן ולעשות בלגן שלם.
אני כבר עברתי חדר בגלל שהתלוננתי וביקשתי למען האמת, בגלל השותף הקודם שלי, שהיה ערבי. לא עברתי בגלל שהיה ערבי, אלא בגלל הרגלי הניקיון שלו, ובגלל שלא היה לי נוח לחלק איתו הכל במשותף כפי שהוא עשה. בלי לשאול לקח ממני מה שבא לו ומבחינתו שגם אני היתי לוקח. הבעיה היא שהוא ליכלך לי כהוגן את הטוסטר, הקומקום ולקח גמר לי אוכל שרק הספקתי לקנות, ואני לא אהבתי את האוכל שלו, אז לא לקחתי.
דיברתי איתו, אז הוא הפסיד לקחת אוכל, ועדיין נשארנו סקשרים טובים.
אבל הרגלי הניקיון עדיין הפריעו לי.
מה גם שהוא התחיל להביא חברים(ערבים) שדיברו בקולי קולות בערבית וזה גרם לי להרגיש לא נוח. כאילו אני במקום זר, במדינה זרה שלא שייכת לי. הוא גרם לי לאבד את הרגשת הביתיות שמגיעה לי.
כשביקשתי שקט קצת, הם אכן השתתקו וביקשו סליחה, אך בהדרגה הווליום הטבעי חזר...

אז ביקשתי לעבור, לא נתנו לי. אז אמא שלי כבר עשתה שם מספיק בלגן ועברתי.

אוטמאר היצפלד
03-01-04, 16:53
לאוניד, סליחה על הביטוי, אבל מה שצריך זה לזרוק זין מדי פעם
זה בדיוק מה שאני עושה בשבוע האחרון

מקווה שאני לא אצטער על כך יותר מאוחר אבל זה נותן לי הרגשה טובה ואחר כך אולי יהיה לי כח להמשיך.
השבוע הלכתי רק יומיים לאוניברסיטה ובאחד מהם הלכתי באמצע לבית קפה מדהים ואחר כך לקנות קצת בגדים בקניון רמת אביב. נכון, עולה קצת כסף. אבל בשביל מה אני עובד?

ואם המקצוע לא מעניין אותך אז פשוט תפרוש ותלך ללמוד משהו אחר, במקום אחר.

Rangers
08-01-04, 22:21
אתה שירתת במקרה בזיקים?

JUVEFAN
08-01-04, 22:50
מי אמר שוודקה זה רע?

מי אמר באמת שזה דבר רע ? ;D

יש לי שאלה אליכם ... סטודנטים יקרים שלי.
תוכניות לעתיד שלי הם ללמוד מנהל ועסקים באיזה אוניברסיטה.
מישהו מכיר קצת משהו מזה .. אם כן אז שירחיב על הדרישות וכו'. מסקרן אותי.

שי
08-01-04, 23:28
אתה חייב לשלב מנהל עסקים עם מקצוע אחר. מנהל עסקים נטו הוא תואר ווירטואלי.

קפה קולומביה
09-01-04, 00:44
אולי אתה מתכוון לתעשיה וניהול?

מנהל עסקים זה שם שבולט יותר במכללות, לא באוניברסיטאות.

אוטמאר היצפלד
09-01-04, 00:51
מנהל עסקים זה מצוין כתוספת
למשל מדעי המחשב ומנהל עסקים
כלכלה ומנהל עסקים
חשבונאות וניהול
אני בספק אם באוניברסיטה ניתן ללמוד זאת לבד

אפשרות נוספת היא ללמוד תואר שני במנהל עסקים לאחר שכבר רכשת תואר ראשון במקצוע מדעי/הנדסי.

Recoba
09-01-04, 13:25
מנהל עסקים אף פעם לא עובד לבד. ברמה העקרונית אתה אינך מסוגל לנהל עובדים שמבינים את העבודה, כשאתה לא.

מנהל עסקים זה בדרך כלל תואר שני לבעלי מקצוע שמעונינים לעלות שלב בסולם של החברה בה הם עובדים.

קפה קולומביה
09-01-04, 16:10
מנהל עסקים אף פעם לא עובד לבד. ברמה העקרונית אתה אינך מסוגל לנהל עובדים שמבינים את העבודה, כשאתה לא.

מנהל עסקים זה בדרך כלל תואר שני לבעלי מקצוע שמעונינים לעלות שלב בסולם של החברה בה הם עובדים.

רקובה, הזכרת לי משהוא:
דיברתי עם מהנדס בוגר טכניון, והוא הזכיר לי תופעה שהוא לא אוהב בארץ: מנכלים ומנהלים חסרי תואר בכלל, תואר מתאים או תואר ברמה גבוהה מספיק.
בגרמניה, לדבריו, לא יעיזו למנות מנכל שהוא לא מהנדס לכל הפחות, ואילו בארץ הוא(המהנדס שדיבר איתי) עצמו היה תחת בוסים שסיימו מכללה(!!!) ואינם מעורבים בפרטים רבים של הפרוייקטים הצוותיים(בשביל זה יש ראש צוות)...

מה דעתך?

Del Pier0x
09-01-04, 18:21
יש לי גם שאלה אליכם מכיוון שחלקכם כבר בעלי ניסיון ובטח תוכלו לעזור לי:

עדיין לא החלטתי בדיוק במה אני רוצה לעסוק בעתיד, אבל בטוח שזה יהיה מהתחום הריאלי, ככל הנראה בתחום המחשבים.

האם יש צורך ב5 יחידות בגרות במחשבים? רצוי/חובה/לא משמעותי?

Recoba
09-01-04, 19:31
לאוניד:

אני עצמי הייתי כזה למשך שלושה חודשים. אמנם היה לי התואר המתאים אבל לעובדי היה ידע רב יותר ורק בגלל קורות חיים מרשימות ותקווה לחידוש צעיר מבחוץ (אני מצטט את החלטת הדירקטריון שהתגלגלה לידי מאוחר יותר) התקבלתי.

המוצר שניהלתי התקפל (שלא באשמתי) אבל הייתי נאלץ על בסיס כמעט יום-יומי לשבת וללמוד קצת כדי להפגין בדרך זו אחרת ידע שיש לעובדי - ולי לא היה.
הצלחתי להסתיר את מגרעותי בצורה טובה אבל לדחוף קדימה בכוחות עצמי לא יכולתי אבל למזלי הבאתי איתי חבר עם הרבה איניציאטיבה שעזר לי מאוד ולמעשה עבר כשווה.

אני מניח שאם הנפילה הכלכלית לא הייתה מגיעה לא הייתה מופיעה שום בעיה בשלב כלשהו כי דאגתי לשמור את סגני קרוב אלי בכל רגע בו עזבתי את המשרד אבל לבדי לא הייתי עומד במשימה - בשום פנים ואופן.

מסקנה: לא כל מי שיש לו תואר ידע בהכרח ידע לעשות את העבודה.

חברי, אותו הבאתי איתי, הוא ללא כל תואר ועם רבע קורס בפסיכולוגיה במכללה בקורות חיים שלו והוא התאים לתפקיד יותר ממני (ומכל אחד אחר, לדעתי) אבל הוא בחיים לא היה מקבל אותו בגלל ההדף נייר הזה (למעשה הייתי חייה להציב את העסקתו כתנאי לתפקיד שלי וגם זה רק למתכנת מהמניין, הסגנות שלו לא הייתה רשמית).

מסקנה נוספת: אי המצאות השכלה פורמלית אינה אומרת שהבן-אדם טיפש\אהבל\פחות טוב ממך\לא מסוגל לעשות את העבודה.

העניין של אי-מעורבות בפרטים יכול להיות בגלל מספר רב של סיבות אבל דבר אחד הוא בטוח: בן-אדם הוא לא דף A4 שעליו רשומים כל הישגיו האקדמיים בחיים.

DP:
בזמנו (אמצע שנות ה90) אני התקבלתי ללא אף מילה רעה על ההגברות שלי (פיזיקה, כימיה). אתה צריך הבנה וידע בסיסי, אם אתה יכול לרכוש אותם ללא התיכון - תהנה. כל מה שאני אומר רלוונטי לתקופת לימודי, אגב.

קפה קולומביה
09-01-04, 21:35
תשובה ל-DP: משהוא בין רצוי ללא משמעותי.
בטוח שלא חובה.
אני דווקא יכול לומר לך שבדיעבד, עדיף שלא היתי יודע לתכנת בסי, כי זה דווקא פגע בי בלימודי בטכניון, כיוון שזילזלתי(למרות שהשתדלתי שלא) ופיספסתי הרבה הרצאות, ובאתי למבחן חלוד מאוד בסינטקס של השפה(והחומר לא היה פתוח), וזה הקשה עליי מאוד בתחום הלוגי(כי במחן אתה נמדד בלוגיקה ולא בסינטקס, היות ומניחים שאתה יודע את הסינטקס פיקס).
סינטקס זה תחביר, למקרה שלא הבנת.

רקובה,
אני יודע את הנל.
בוגרי ממרם יודעים לתכנת בתכל'ס טוב יותר מבוגרים אקדמאים.
אתה הרי יודע שמטרת הלימודים באוניברסיטה אינה ללמד את העבודה הטכנית, אלא את התאוריה, הלוגיקה וההבנה העמוקה התאורטית(בין השאר, כי יש גם מטרה נוספת- ללמד כיצד ללמוד חומר רב בזמן קצר).
בוגרי מכללה וקורסים שונים יודעים לעשות את העבודה הטכנית טוב יותר.

Recoba
09-01-04, 22:20
היותך בוגר ממרמ עושה אותך מספיק מוסמך בימינו כדי שלא תצטרך ללכת לאוניברסיטה לעשות תואר כדי לקבל עבודה.

מטרת הלימודים באוניברסיטה היא קבלת תעודה. לאחר מכן אתה תרשום שיש לך את התעודה הנל על אחד הדפים בcirriculum vitae שלך ותגיש את הדף הנל למקום עבודה, בתקווה שהנל יסכים להעסיק אותך.

קפה קולומביה
10-01-04, 00:33
היותך בוגר ממרמ עושה אותך מספיק מוסמך בימינו כדי שלא תצטרך ללכת לאוניברסיטה לעשות תואר כדי לקבל עבודה.

מטרת הלימודים באוניברסיטה היא קבלת תעודה. לאחר מכן אתה תרשום שיש לך את התעודה הנל על אחד הדפים בcirriculum vitae שלך ותגיש את הדף הנל למקום עבודה, בתקווה שהנל יסכים להעסיק אותך.

אבל בוגרי ממרם מוגבלים יותר.
בוגר ממרם לא יוכל לבנות מנוע גרפי חדש, כיוון שאין לו קמצוץ מהידע המתמטי הנדרש.
בוגר ממרם לא יוכל לבנות דרייברים לחומרה חדשה תוך ניצול אופטימלי של החומרה, כי הוא לא למד לתכנת בשפות הנמוכות(אסמבלרים למיניהם).
בוגר ממרם לא יוכל להשתלב בפרוייקטים העוסקים בהאצת ביצועי אלגוריתמים מסובכים(תיקשורת, הצפנה ועוד...) בגלל היעדר ידע מתמטי(וכנראה גם חשיבה מתמטית).

barca_man
10-01-04, 02:24
אבל בוגר ממרמ יכול לקבל ג'ובות מהצבא עד סוף ימי חייו:)

קפה קולומביה
10-01-04, 02:58
אבל בוגר ממרמ יכול לקבל ג'ובות מהצבא עד סוף ימי חייו:)

הטעות שלך היא כזאת: לא כל בוגר ממרם יכול להישאר שם על בסיס קבע.

Del Pier0x
10-01-04, 15:46
ושאלה נוספת... זה לא משמעותי גם אם המקצוע המוגבר היחידי שלי הוא הומני?

אוטמאר היצפלד
10-01-04, 19:22
זה כן משמעותי כי מקצועות כמו פיסיקה/כימיה/מחשבים/ביולוגיה מקבלים בונוס גדול יותר כשהאוניבסיטאות מחשבות לך את הממוצע.

ציון גבוה בפיסיקה מסדר אותך יפה מאד.

Recoba
10-01-04, 20:05
אם יש לך רק הגברה אחת והיא הומנית אז הבעיה הכי גדולה שלך תהיה ממוצע בגרויות לא מספיק גבוה כי יהיו לך פחות בונוסים.

אתה תצטרך פסיכומטרי מרשים מאוד.

Del Pier0x
10-01-04, 20:50
בקיצור לא לנשור ממגמת מחשבים?

שי
10-01-04, 20:59
אם האוניברסיטאות ביטלו את המצרף, מה לו ולבגרויות?

הפסיכומטרי קובע באופן שרירותי בערך הכל.

Recoba
10-01-04, 21:00
מן הסתם, אם הציון שאתה תוציא בבגרות יהיה בסביבות ה60 אז אין שום תועלת פורמאלית, להיפך.

אם אתה מסוגל להוציא את ה90 בסוף יב' - זה בערך הסיכוי היחיד שלך (אלא אם אתה רואה את עצמך מוציא 760 בפסיכומטרי יחד עם ממוצע בגרויות מעל 90).

rami87
10-01-04, 21:20
טוב, יש לי שאלה, איזה ציונים אתה צריך בסופי ב-5 יחידות במתמטיקה, פיזיקה ומחשבים כדי להיות מסודר?

Recoba
10-01-04, 22:14
שי: יש ממוצעי בגרויות שאפילו פסיכומטרי של 750 לא יכול להעלים.

barca_man
27-11-04, 15:59
למי שיש חומרים על אנטיגונה/סופוקלס
בית הבובות/איבסן
בבקשה לינקים...
*תשובות לשאלות בגרות ולשאלות נפוצות על 2 היצירות יתקבלו בברכה...
בתודה מראש...

קפה קולומביה
27-11-04, 16:40
בית הבובות/איבסן
בבקשה לינקים...
בתודה מראש...

עכשיו נזכרתי כמה שהלימודים בטכניון אינם משעממים. תודה! :D

The Kaiser
27-11-04, 20:27
חחחחחח כן.. ;D

אני הולך לעשות שיעורים בגרמנית

Ronaldo#9
27-11-04, 21:01
אני גם מצטרך לבקשה..
למרות שאני לא צריך עדיין את כל החומרים אבל יעזרו בעתיד

Eytan
27-11-04, 21:28
אתה עושה בגרות חורף?

בית הבובות זה לא של ספרות מורחב?

Ronaldo#9
27-11-04, 21:44
אם התכוונת אליי.....אז לא
אני סהכ כיתה י' אבל חומרים אלו יעזרו לי בבגרות בספרות (שבינתיים אני ממש לא רוצה לדעת מתי היא) במיוחד עם המורה המאוד מחסיר שמלמד אותי וגם שהוא מלמד החומר לא כל כך מובן

Eytan
27-11-04, 23:01
התכוונתי לברסה מן

ואליך, רונלדו, הבגרות היא בחלק מהמקומות ביא, אצלי ביב...
אם אתה לומד השנה ספרות אז סביר ששנה הבאה תעשה בגרות

אני שנה שעברה למדתי ספרות, המורה בכלל לא לימדה בעל זבוב שזה לבגרות והשנה המורה לא מוכנה ללמד(זה אחת אחרת) ועוד פרק שלם של שירת ימי הביניים

נו מילא..גם ככה אני יושב על ממוצע 50 בספורת

Ronaldo#9
27-11-04, 23:20
נו מילא..גם ככה אני יושב על ממוצע 50 בספורת

אז זהו שאני יושב על 95 ויכול להיות שבבגרות בגלל המורה הזה שהוא מלמד לא מזהיר זה יהיה פחות מזה...

ושוב נחזור לבקשה....למי שיש חומרים על אנטיגונה/סופוקלס
בית הבובות/איבסן
בבקשה לינקים...
בתודה מראש...

barca_man
28-11-04, 00:39
אני עושה בגרות חורף ויש לי את בית הבובות ...

שי
28-11-04, 02:07

איך אמרנו בצבא? All the dick.

;D ;D ;D

LOL! אתם יודעים שעשו סרט על הסיפורת הגרועה מאין כמוה הזאת? ואני ראיתי אותו במלואו. שנים שמילמלתי אחכ בלילה אני מעדיף את דב אלבוים, תנו לי דב אלבוים.

http://images.nana.co.il/Upload/11980/IsraBlog/Upload/727.jpg

לייזר
28-11-04, 08:51
את הלימודים שלי לבגרות בספרות בטריפ רע מאוד של אסיד.
אני לא חושב שבמצב מאוזן יותר (כמו הסמי-אלכוהוליזם בו שקעתי לפני הבגרות בלשון, זוועה צרופה) הייתי מסוגל להתקרב לאנטיגונה. אני מוכן לחלל את הקבר של מר ביאליק, אבל היצירה שלו ממש לא שווה את המסע עד לשאריות היוצר...

barca_man
28-11-04, 16:44
יש מצב שאנחנו מקימים עמותה לשונאי אנטיגונה?:)

סעמק הסיפור הכי דפוק בעולם-רוצים לקבור אותו תקברו!
לא רוצים-אל תקברו!
רוצה להתאבד? תתאבדי!
אבל מה את רוצה מהחיים שלי??

RivaldoTheKing
28-11-04, 21:01
Hooollldddddddddddddd it!!!1
עד אנטיגונה!!!
יחי סופוקלס המלך!!!
חחחח
זהו הסיפור היחיד שהחזיק אותי לפני הבגרות!!
בכלל, תנסו להסתכל על הסיפורים בצורה קצת יותר הומוריסטית ותבינו שזה לא נורא ככ.
מה שמצחיק באנטיגונה שכולם מתים בסוף ורק קראון האדיוט הזה נשאר לבכות, ממש התאבדות קבוצתית (לי זה מזכיר כנס של החמאס).
ספרות זה לא תורה מסיני. כל מה שצריך לעשות זה לבדוק איפה הקטעים המוזרים ולבלבל את המוח עליהם (אני למשל, לא למדתי חומר שמהווה 50 נקודות מהבגרות, ובסוף הגעתי לבגרות וכל מה שעשיתי היה לזיין ת'שכל לבוחן - בסופו של דבר דבר הוצאתי 87 סופי, לא רע).

Yaniv 269
28-11-04, 23:39
אם אתם צריכים חומר בספרות אז אני חושב שאני יכול עזור בעיקרון אין לי חומר על אנטיגונה (לא יודע אנחנו למדנו על אדיפוס המלך )וגם לא על בית הבובות.
אבל יש לי על שירת ימי הביניים ואל ביאליק מי שצריך חומר שיפנה אלי בפרטי.

RivaldoTheKing
18-12-04, 18:54
חבר'ה! מחר יש לי מבחן באנגלית על הספר כל ילדי (all my sons).
כל מי שיציל אותי ויביא לינק לתקציר יקבל נשיקה (ואת הערכתי הרבה)!!!

18-12-04, 18:59
http://www.allreaders.com/Topics/Info_24794.asp

Maccabi Tel-Aviv
18-12-04, 19:00
והנה עוד אחד:
http://www.avodot.co.il/avodot/ENG/mysons.zip

RivaldoTheKing
18-12-04, 19:07
תודה רבה לשניכם, וכמו שהבטחתי :-*
אבל לצערי, זה עדיין לא מספיק :(
למישהו יש משו (קצת) יותר ארוך?

Guy1
18-12-04, 21:05
באותו נושא:
חומר על אדיפוס המלך (הפרק הראשון בטרילוגיה מאת סופוקלס, שסופה באנטיגונה) יתקבל בברכה. גם חומר על יש ילדים זיגזג (רומן, דוד גרוסמן), כל החיים לפניו (רומן, אמיל אז'אר) , וסיפור בלי כתובת (קצר, יהודית הנדל) כנל.

כולם היו בניי- אחלה מחזה. אני מקווה שעברתי את הבוחן עליו.

נ.ב. התפרסם כבר לוח בגרויות קיץ, לידיעת כל הנוגעים בדבר.

barca_man
18-12-04, 21:35
2 ביוני מתים ממתמטיקה....

שי
18-12-04, 21:50
יצא לי לראות את ההצגה על ילדים זיג-זג. השם ירחם.

NivC
18-12-04, 23:11
דווקא ספר חמוד.

Maccabi Tel-Aviv
18-12-04, 23:22
נ.ב. התפרסם כבר לוח בגרויות קיץ, לידיעת כל הנוגעים בדבר.

איפה אפשר לראות?

Guy1
19-12-04, 08:03
2 ביוני מתים ממתמטיקה....
אני עושה את זה יותר טוב. יום חמישי, ה-27 לינואר, בשעה 19:00, אני ומתמטיקה מסיימים את הרומן, לפחות לעת עתה. ואני ב5 יחל.

איפה אפשר לראות?

לחץ כאן להורדה (http://cms.education.gov.il/NR/rdonlyres/52BD9E0D-FC85-4D7E-B15E-888DC1B9DE95/15158/לוחמועדיםקיץ2005.doc)

Lavi Batis
29-12-04, 18:58
מישהו רוצה לעזור לי בפתירת תרגיל ההצבה הזה:

:-\ :-X

X3-4X2+5=0

*המודגש זה חזקה.

בר ביטון
29-12-04, 19:19
חבר'ה! מחר יש לי מבחן באנגלית על הספר כל ילדי (all my sons).
כל מי שיציל אותי ויביא לינק לתקציר יקבל נשיקה (ואת הערכתי הרבה)!!!

גם באיחור וגם לא נראה לי ממש שזה זה אבל תנסה אחי:
http://www.enotes.com/all-sons/16062
וגם זה:
http://www.curtainup.com/allsons.html

barca_man
29-12-04, 19:42
תכנה של 5 שניות אמרה כי רק מינוס אחד מתאים במשוואה זאת...(בניתי בוויז'ואל שאני די חלוד בו...)

Lavi Batis
29-12-04, 20:22
האמת, אני צריך להציב משהו במקום משהו במשוואה הזאת ואז לקבל מזה שורש, ללכת להצבה שעשיתי ולהציב שם ולקבל פיתרון.

הבעיה היא שאני לא יודע במקום להציב...

toref
29-12-04, 21:45
אתם מציב במקום האיקס בריבוע t מסויים ואז אתה אומר שאיקס בשלישית שווה לT בשלוש חלקי שתיים.
מפה לדעתי זה אמור להיות כבר יותר קל.

RivaldoTheKing
29-12-04, 22:53
גם באיחור וגם לא נראה לי ממש שזה זה אבל תנסה אחי:
http://www.enotes.com/all-sons/16062
וגם זה:
http://www.curtainup.com/allsons.html

העיקר הכוונה :-*

דא בבוקר הבוחן קראתי את התקציר שנתן מפקדיונר. ואיכשהו, מתוך 17 שאלות, המורה בחרה את השאלה היחידה שיכולתי לענות עליה!!!
כמובן שלא זכרתי בדיוק מה היה כתוב בתקציר, אבל אני חושב שזה הספיק לי בשביל לקבל עובר.

ולסיום: :-* לכולכם!!!

Lavi Batis
30-12-04, 19:23
אתם מציב במקום האיקס בריבוע t מסויים ואז אתה אומר שאיקס בשלישית שווה לT בשלוש חלקי שתיים.
מפה לדעתי זה אמור להיות כבר יותר קל.

תודה ! :D

Totti 10
31-12-04, 01:41
וואי יש לי להכין מצגת בביולוגיה על אברוני התא כאשר אני צריך פירוט על כל חלק וחלק כגדון קרום התא,הגרעין,מערכת אינדפולסמטית וכ'ו...אני ישמח אם מישהו יעזור לי בנוגע לזה.

barca_man
03-01-05, 19:58
רחמנים בני רחמנים-למי שיש סיכום במחשב על בית הבובות/איבסן
אליי דחוף לאייסיקיו!!!

Andrea Pirlo
03-01-05, 21:20
רחמנים בני רחמנים-למי שיש סיכום במחשב על בית הבובות/איבסן
אליי דחוף לאייסיקיו!!!

זה הסיפור על שני הבורגנים שיש להם מבשלת מנקה משרתת ומגרבצת?
נראה לי למדתי אותו בחטיבה.

דוגרי אחי, מה שאני עושה בספרות, תקרא את הספר יום שלם של עינויים ותלך לבגרות ותחרבש עליו, ספרות זה לחרבש, תביע דעה שממש אין לך על הדמויות על המעשים שלהן וכו'...ככה קיבלתי מאה במבחן הראשון השנה ושנה שעברה, ניסיתי את אותה שיטה בלי לקרוא את הספר קיבלתי 26 נק'...
חחחחחחחחחח. זה היה על אנטיגונה!

barca_man
03-01-05, 22:53
אני יודע לזיין בשכל רק על כדורגל וטוב שכך...

RivaldoTheKing
04-01-05, 04:46
אנטיגונה רוקס!
אני המעריץ מספר 1 של קראון ושות'!!
ללא ספק יצירה גאונית, שמכילה בתוכה כל מה שצריך להיות בספר מעניין:
דמויות מפגרות, מלך אובססיבי, נערה בהפרעה, ובסוף כולם מתאבדים כאילו הם בכנס הדגמה של הפתח ;D
גאונות לשמה!!!

נ.ב: עוד דף פוליו אחד וסיימתי ללמוד למתכונת המעפנה בהיסטוריה (ולחשוב שהתחלתי ללמוד ב-1 בצהרים).

* אני מודע לעובדה שהתיאור שלי נשמע דיי פסיכוטי, אבל ככה זה כשצריך למצוא דרך מהנה ללמוד את הדבר הזה...

עריכה:
03:53, סיימתי ללמוד!!!
wish me luck

Hristo Stoixkov
04-01-05, 05:19
בהצלחה קובי. תיזהר לא להירדם באמצע ;)

RivaldoTheKing
04-01-05, 09:06
תודה אור!! :D
בשביל למנוע את הסיכוי להרדם, אני תמיד שותה 3 כוסות קפה בבוקר :P
הרגשה כללית נכון לעכשיו - כאילו עבר עלי צונאמי.

bobogoal
05-01-05, 21:32
מישהו יכול להביא לינק לאיזה מאמר באנגלית על מונדיאל 2006 או על הטורנירים הגדולים בכדורגל בכלל עם פירוט.אני מדגיש באנגלית.
זה די דחוף.תודה מראש.

Totti 10
08-01-05, 00:41
טוב אז בהיסטוריה ביקשו לעשות עבודה גדולה על השואה.
כמובן על איזה נושא שאני רוצה...אז אני החלטתי לעשות על התעמולה הנאצית בגרמניה(אם יש לכם נושא יותר טוב ועם יותר מידע לעשות עליו תגידו).
אז אני צריך מידע בכל הקשור בנושא התעמולה הנאצית בגרמניה...אז אם למישהו יש חומר להביא לי על זה אני יודה לו מאוד

Lavi Batis
08-01-05, 00:56
טוב אז בהיסטוריה ביקשו לעשות עבודה גדולה על השואה.
כמובן על איזה נושא שאני רוצה...אז אני החלטתי לעשות על התעמולה הנאצית בגרמניה(אם יש לכם נושא יותר טוב ועם יותר מידע לעשות עליו תגידו).
אז אני צריך מידע בכל הקשור בנושא התעמולה הנאצית בגרמניה...אז אם למישהו יש חומר להביא לי על זה אני יודה לו מאוד

אתה מודה...מודה...מודה...לנו. (כולנו מוזמנים לכפר מרר...).

חפש בוויקיפדיה, יש שם תמיד חומר מועיל.

Totti 10
08-01-05, 01:16
מה אתה גר במרר?

Lavi Batis
08-01-05, 01:19
אתה לא רואה ארץ נהדרת?

אם לא, אז לא חשוב, אל תתייחס למה שאמרתי.

הנה כנס לפה:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A2%D7%9E%D7%95%D7%93_%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%99

Totti 10
09-01-05, 16:27
יש עוד מקורות אולי?

Ronaldo#9
09-01-05, 16:42
מישהו בבקשההההה יכול לתת לינקים על הספר גיא-אוני ???
אם מישהו עשה על זה עבודה הוא גם מוזמן לעזור :)

mutu
09-01-05, 17:38
למישהו יש לינקים טובים למידע בנוגע אמנות ג'נבה?

Ronaldo#9
10-01-05, 17:32
מישהו בבקשההההה יכול לתת לינקים על הספר גיא-אוני ???
אם מישהו עשה על זה עבודה הוא גם מוזמן לעזור :)

מישהו ??? :'(

11-01-05, 01:35
http://www.realit.org.il/pros/datas/datas.asp?D_type=9

חפש למטה,יש איזה קובץ שקשור לספר הזה.

Ronaldo#9
11-01-05, 15:21
תודה :-*
עזרת לי אבל בשאלה אחת...
מתוך
28!!!

למישהו יש לינק בהיקף יותר גדול?

levos
16-01-05, 00:09
זקוק דחוף לחומר על אדיפוס המלך...

יש לי מבחן ענק ביום שני ואין לי שום חומר :-\

mutu
16-01-05, 15:59
אמנות ג'נבה חייב דחוף יש לי למחר עבודה!!

16-01-05, 16:09
אמנות ג'נבה חייב דחוף יש לי למחר עבודה!!

לפעמים אני אומר לעצמי אחחחח איזה מזל שאני לא לומד בבקשה http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%AA_%D7%96'%D7%A0%D7%91 %D7%94

16-01-05, 16:14
זקוק דחוף לחומר על אדיפוס המלך...

יש לי מבחן ענק ביום שני ואין לי שום חומר :-\

פשוט תוריד את זה בהצלחה http://magen7.d-p.co.il/safrut2003a.doc

stasi_s
18-01-05, 18:51
איך אני פותר את התרגיל הזה(אי שיוויונים ממעלה 2)?בפרבולה...
X2-5MX+6M2<0
שהמס' מצד ימין זהו ריבוע ומצד שמאל זהו המקדם

Air Parker
18-01-05, 19:11
איך אני פותר את התרגיל הזה(אי שיוויונים ממעלה 2)?בפרבולה...
X2-5MX+6M2<0
שהמס' מצד ימין זהו ריבוע ומצד שמאל זהו המקדם

אני מניח שאתה יודע שהM הוא פרמטר ולפרמטר אתה מתייחס כמספר לכל דבר.
כך ש
a=1
b=5M
c=6M2
מכאן הדרך שלך קצרה...
אתה מציב בנוסחה של המשוואה הריבועית ואללה וואכבר...

Lavi Batis
19-01-05, 22:21
שאלה בתנך לגבי מלכים א', פרק יז.

בפס' 3 אלוהים מצווה על אליהו למצוא לעצמו מסתור בנחל כרית.
קרא פרק יח פס' 10-14 (במלכים א'), מדוע לדעתך נאלץ אליהו להסתתר? סמוך דבריך על הכתוב בפרק ז' פס' 1 ועל הפס' שקראת מפרק יח.

משום מה לא מבין למה הוא צריך להסתתר, אולי זה בגלל שאחאב רוצה לנקום בו או משהו כזה...

בתודה רבה מראש למי שעוזר.

Ronaldo#9
19-01-05, 23:05
בני רוצים את ראשו לא??

אם אני לא טועה זה ככה,נבחנתי על זה לפני שבוע,עכשיו פשוט אין לי כוח לפתוח ולראות מחברת,ולחשוב אפילו,5 שעות למידה למבחן במתמטיקה...

מי בא לחלל את קברו של ארכימדס?? ;D

Lavi Batis
19-01-05, 23:13
תודה על העזרה שי.

RivaldoTheKing
19-01-05, 23:29
שי, אתה טועה, ומטעה.

תנך מאז ומתמיד היה המקצוע החזק שלי (לא בכדי יש לי 97 סופי), ואם זכרוני אינו משטה בי, הסיבה שבגללה ה' הפנה את אליהו לנחל כרית, היא בגלל העובדה שאחאב שלח אנשים להרוג אותו (אליהו יצא נגד אישתו של אחאב, שהייתה ביתו של מלך צידון, ואמר כי לא הבעל הוא זה שאחראי לפריון, אלא הפריון מגיע בזכות ה'. ההיא חטפה קריזה, ובעלה התולעת שלח אנשים שיצודו את אליהו).

אני זוכר איזה כיף היה ללמוד לבגרות בתנך.. למדתי בדיוק 5 דקות את הנושא המסכם, והחלטתי שזה מספיק.

5 שעות למידה למבחן במתמטיקה...

5 שעות יותר מידי ;D

מי בא לחלל את קברו של ארכימדס??

איחרת בחצי שנה...
אבל אם ת'רוצה לדעת, היה ממש כיף ;D

נ.ב: נשאר לי רק אזרחות, וסיימתי ללמוד לבגרות הכי מייגעת ב??ה?יסטוריה (השנינות תהרוג אותי ;D).

Ronaldo#9
19-01-05, 23:37
תרחם קצת בנאדם...מסתחרר לי השכל מרוב תרגילים אפשר לטעות,העיקר במבחן נקבל את ה95-100 שלי... ;D

נו ירדנו מארכימדס,בני גורן,גם הבית ישנו,הבנאדם גם(או שהוא מת?? חחח)
צריך עוד?? ;D

Lavi Batis
19-01-05, 23:38
תודה רבה קובי !

ועוד שאלה למי שיש ספר עזר:

במלכים א' פרק יז בפס' 6 מוזכרים עורבים.

אני צריך להביא שני פירושים שונים לזיהויים של העורבים המוזכרים בפס' 6.

משום מה, אין לי מושג מה זה ספר עזר (קסוטו יש לי, אבל לא מוזכרת שם שום מילה על העורבים).

קובי ::)

RivaldoTheKing
20-01-05, 00:11
קצרה ידי מלהושיע :(
הספר היחידי שהתעסקי איתו בתנך, היה התנך עצמו.
אני לא איש של פירושים, אלא אם הם מובאים אליי ואני אמור לעשות איתם משהו. או אם מבקשים ממני לתת פרשנות אישית לדבר מה.

בגדול, השאלות שאתה מבקש שאני אענה עליהן, לא צריכות להדאיג אותך.
אני בחיים לא עשיתי ש.ב. בתנך (בעיקר בגלל שלמדתי שנתיים תנך בתיכון, ובשנתיים האלה קיבלתי 3 פעמים לעשות שיעורי בית חח), וגם למבחנים לא למדתי. העיקרון הוא לקחת את התנך במבחן, לדעת על מה מדברים איתך, ומשם אתה כבר אמור לדעת איך לענות על השאלה (ככה אני עניתי בבגרות על ספר נחמיה, ואחרי שיצאתי מהבגרות, וניסיתי להשוות תשובות, הסתבר לי שבכלל לא למדנו את הספר הזה ;D. המורה שלי חטפה עצבים, אבל כשהיא ראתה את התוצאות, היא נרגעה).

בני גורן

ימש וזכרו. אבל לי יש מטרה אחרת ---> גבי יקואל.

Lavi Batis
20-01-05, 00:22
גבי יקואל

מישהו מוכן להגיד לי איך אומרים את שם משפחתו?

עם מלעל או מלרע? (המורה למתמטיקה שלי בכלל שם את הטעם ב-י).

RivaldoTheKing
20-01-05, 00:34
י?ט?ב?לעט!!
ככה אני קורא לו...

דוד
20-01-05, 17:29
תודה רבה קובי !

ועוד שאלה למי שיש ספר עזר:

במלכים א' פרק יז בפס' 6 מוזכרים עורבים.

אני צריך להביא שני פירושים שונים לזיהויים של העורבים המוזכרים בפס' 6.

משום מה, אין לי מושג מה זה ספר עזר (קסוטו יש לי, אבל לא מוזכרת שם שום מילה על העורבים).

קובי ::)

הפרוש המקובל הוא עורבים, אך יש מפרשים הסוברים כי הכוונה לערבים.
הסיבה לכאורה, העורבים אוכלים נבלות וטריפות ולא הגיוני שאליהו יאכל אוכל זה.
הרדק אומר שהיו אלו עורבים, והם הביאו אוכל כשר כי בכל מקרה ה' ציווה להם להביא לאליהו אוכל אז הוא ציווה שזה יהיה כשר.

בעל המצודת דוד תומך אף הוא בגרסה זו ואומר: ובשר - ועל כי ה' אמר לו לאכלו ידע שבשר כשר הוא

הרלבג סובר שלא הגיוני שמדובר על ערבים בגלל הפסוק חי ה' א-לוהיך, אם יש גוי וממלכה אשר לא שלח אדוני שם לבקשך, ואמרו אין; והשביע את הממלכה ואת הגוי, כי לא ימצאך שממנו לומדים שאחאב השביע את כל העמים סביבו והכריחם לגלות את מיקומו של אליהו, ואם היו אלו ערבים שהאכילו את אליהו הם היו מגלים את מחבואו.

Lavi Batis
20-01-05, 18:14
תודה רבה.

בזכותך קיבלתי + ביומן של המורה.

The Kaiser
25-01-05, 00:32
אני מחפש מילון גרמני עברי עברי גרמני אם יש למישהו...?

Etoo
25-01-05, 17:22
אצלנו הפרוש היה אחר.
פרוש אחד היה עורבים-סוחרים. הסוחרים שעברו בנחל כילכלו את אליהו וסיפקו לו מזון.
הפרוש השני-עורבים-ציפורי טרף. זה הוא נס בגלל שהעורבים אפילו גוזלים אוכל מילדיהם, ובמקרה הנל מכלכלות את אליהו.

דוד
25-01-05, 17:39
אני מחפש מילון גרמני עברי עברי גרמני אם יש למישהו...?

http://www.mitos.co.il/Book/BookSearchResults.asp?Page=0

Peter Pan
02-02-05, 23:40
יש למישהו פה חומר על השבטים הגרמאניים/ברבריים?

רונלדיניו המלך
02-02-05, 23:54
האם אתה מתכוון לאוכלי האדם שחיו בפרוסיה בין השנים 375-500 לפנהס?

Peter Pan
03-02-05, 00:25
השבטים הברברים, התקיימו לאורך תקופה הרבה יותר ארוכה, כבשו חלקים מאירופה והפילו את האימפריה הרומית.

Lavi Batis
10-02-05, 21:21
מישהו יכול לעזור לי בפירוש המילים הבאות, הכוונה למקור של המילה (מאיזו שפה היא באה):

ארכיון
בנק
גזבר
ספסל
קיוסק
מנגנון
פנס
פנקס
פרוור
איצטדיון

*אם אתם יכולים, אז עדיף ממילון אבן שושן.

בן דוד שלי צריך את זה למחר, אז זה קצת דחוף.

תודה מראש לכל העוזרים!

Totti 10
10-02-05, 21:30
היי
אני עושה כעת במסגרת שיעור היסטוריה עבודה על השואה שמהווה כ-50% מהציון בתעודה,שזה חלק ניכר מן הציון הכולל בתעודה.
את העבודה אני עושה על הבריגדה(למי שלא יודע מה זה,אז הבריגדה זאת הייתה הקהילה היהודית באיטליה בתקופת השואה,משהו כזה).
בכל מקרה,אני צריך בבקשה כמה שיותר מקורות מידע כגון:
אנציקלופדיות,אתרי אינטרנט,ושאר מקורות המידע האחרים שיוכלו לעזור לי ושיהיה בהם חומר על הבריגדה.
תודה ענקית לעוזרים!

barca_man
10-02-05, 21:54
טוטי...אם היית עושה על מבצע ריינהרד היית נותן לך עבודה מוכנה...
(אם היא ישנה עדיין במחשב שלי..)...הכנתי אותה במיטב זמני וכוחי ומאמציי וקיבלתי מעל 90..

RivaldoTheKing
10-02-05, 22:02
היי
אני עושה כעת במסגרת שיעור היסטוריה עבודה על השואה שמהווה כ-50% מהציון בתעודה,שזה חלק ניכר מן הציון הכולל בתעודה.
את העבודה אני עושה על הבריגדה(למי שלא יודע מה זה,אז הבריגדה זאת הייתה הקהילה היהודית באיטליה בתקופת השואה,משהו כזה).
אנציקלופדיות,אתרי אינטרנט,ושאר מקורות המידע האחרים שיוכלו לעזור לי ושיהיה בהם חומר על הבריגדה.
תודה ענקית לעוזרים!

אחחח הבריגדה...
אני זוכר את כל אותם הלילות הקרים, שבהם ישבתי וחרשתי את החומר אודותיה.
היו זמנים...

Guy1
10-02-05, 22:37
ארכיון-יוונית
בנק-אנגלית
איצטדיון-יוונית[hr]טוטי- he.wikipedia.org
יותר מזה אי אפשר לבקש

Lavi Batis
12-02-05, 18:26
ארכיון-יוונית
בנק-אנגלית
איצטדיון-יוונית[hr]טוטי- he.wikipedia.org
יותר מזה אי אפשר לבקש

טוטי, גיא עזר לך, אולי החמצת.

Guy1
12-02-05, 20:07
http://www.eb.com/
יותר מזה באמת שאי אפשר למצוא באינטרנט.

Lavi Batis
16-02-05, 22:07
קטע קצר באנגלית, על ג'ון לנון, שמסכם את קורות חייו בתמציתיות.
(עד 10 שורות).

תודה מראש ! :-*

אגב, אם אתה מוצאים קטע ארוך יותר, תביאו.

בר ביטון
16-02-05, 23:14
היי
תודה ענקית לעוזרים!

כנל כל חומר לימודי או עבודה שהכינו שקשורה לשואה תעזור לי מאוד תודה מראש :-*

barca_man
16-02-05, 23:16
יש לי עבודה על מבצע ריינהרד פנה בפרטי /אייסי

Andrea Pirlo
26-02-05, 14:35
חייב דחוף אתר המסביר על דקדוק באנגלית ועל הזמנים, איך רושמים כא וכו'...
יש לי לסכם כמה טקסטים והדקדוק הוא הצד הרע מאוד שלי, העבודות למחר אז מי שיש לו הזמן משחק כאן תפקיד חשוב.

תודה גדולה לכל מי שמביא! ;)

Lavi Batis
26-02-05, 16:31
חייב דחוף אתר המסביר על דקדוק באנגלית ועל הזמנים, איך רושמים כא וכו'...
יש לי לסכם כמה טקסטים והדקדוק הוא הצד הרע מאוד שלי, העבודות למחר אז מי שיש לו הזמן משחק כאן תפקיד חשוב.

תודה גדולה לכל מי שמביא! ;)

http://afula.hinuch.net/web/show.aspx?id=4411

האתר שייך לתיכון שלי.
המורה שלי לאנגלית, סילביה, הכניסה את כל החומר הזה לאתר, היא ממש פריקית של עבודה.

Andrea Pirlo
26-02-05, 16:43
http://afula.hinuch.net/web/show.aspx?id=4411

האתר שייך לתיכון שלי.
המורה שלי לאנגלית, סילביה, הכניסה את כל החומר הזה לאתר, היא ממש פריקית של עבודה.

פאק איזה השקעה, תגיד לה תודה בשמי!
יש מורים שבאים בשביל ללמד, כאלה מורים צריך במדינה, כן ירבו כמוה ;)

barca_man
02-03-05, 02:33
ילד...תעשה לעצמך טובה קח או
פיזיקה-מחשבים
או
פיזיקה-כימיה
או
פיזיקה-אלקטרוניקה
או
פיזיקה-ביולוגיה

פיזיקה תפתח לך הרבה דלתות,בחיי שכדאי..פיזיקה הכי מעניין והכיטוב
ובקשר לחכמה-בתיכון אין יותר מדי מקצועות שדורשים חשיבה,
ואלה שדורשים לא מחייבים חרישה.
אני הוכחה חיה-בור ועם הארץ ועם ממוצע חמוד במגמה ריאלית..
ציון זה לא רק פונקציה של חרישה וחכמה.

נ.ב
אני עושה 10 יחל מחשבים+5 פיזיקה[תלמיד יב']
אם היום הייתי בוחר מגמה אז לא בטוח שהייתי בוחר מחשבים,הייתי מתלבט בין 3 האופציות הראשונות שהצעתי.

קפה קולומביה
02-03-05, 03:11
מניסיון, לפי סדר חשיבות:
1. קח פיזיקה בכל מקרה, אלא אם אתה משוכנע שלא תלמד משהו ריאלי בעתיד(רפואה זה כן ריאלי).
2. המורחב השני- כך מה שאתה אוהב. הזמנים משתנים, היצע, הדרישות והשוק- הכל משתנה. אי אפשר לדעת. מלבד פיזיקה שום דבר לא הימור בטוח, אז כך מה שהכי מדבר אליך ושאתה הכי אוהב. גם ככה את כל הזבל שאתהל ומד במשך שנה וחצי אתה לומד במשך 4 חודשםי באוניברסטיה, אז חבל סתם לסבול שנה וחצי. האמן לי- כך מה שאתה אוהב(חוץ מפיזיקה).

barca_man
02-03-05, 08:30
אני יכול להגיד לך גם מה היתרון של כל בחירה נוספת לפיזיקה-
כימיה-זה יעזור לך בכמעט כל מקצוע ריאלי בטכניון /באוניברסיטה -מצד שני יש קורס מבוא לכימיה שהוא עורך בערך 4 חודשים והוא כולל את כל החומר של 5 יחל,אך לדעתי אין להשוות בין מישהו שלמד כימיה 3 שנים למישהו שהכניסו לו את זה דרך כל החורים באינפוזיה.
יש לזה מקדם הטבה של או 1.25 כמדומני אולי 1.2
ביולוגיה-אצלי זה לא עמד על הפרק כי לא היתה אפשרות לבחור פיזיקה/ביולוגיה ותודה לאל,בחיי שאני מעדיף להבין דברים לא הגיוניים בפיזיקה מאשר ללמוד מקצוע שהוא כמו הסטורייה של הגוף,אבל זה רק אני.
מקדם הטבה 1.2 לפי דעתי.

אלקטרוניקה/מחשבים
היתרון הגדול במגמה כזאת זה שעושים הרבה מאד יחידות במגמה אני למשל עושה 10, זה מעלה את ממוצע הבגרויות ,ולרפואה אתה תצטרך ציונים בשמיים.

אבל פיזיקה? חובה חובה חובה חובה!

Andrea Pirlo
02-03-05, 11:09
אין ספק שפיזיקה זה הימור בטוח.
החיסרון היחיד של פיזיקה לעומת מחשבים ואלקטרוניקה זה שאי אפשר לעשות יותר מ-5 יחל.(באחרים אפשר להגיע ל-15, אני עושה 10 כי אי אפשר לעשות 15 בבית ספר שלי במחשבים אבל אני לומד את אותו חומר פשוט על החומר של הפרוייקט אני לא ניגש לבגרות רק מגיש פרוייקט).

דא הבונוס שונה בכל מוסד להשכלה גבוה, בטכניון, פיזיקה ומתמתיקה 5 יחל נותן הכפלה של 1.3 על הציון, מחשבים,אלקטרוניקה, כימיה וכו'...1.25

לייזר
02-03-05, 11:40
ה10 אגורות שלי: למדתי פיזיקה-כימיה ואני לא יכול לדמיין שילוב יותר מוצלח.

בילוגיה זה נסבל כתחליף לפיזיקה, אבל בסהכ - כל אחד צריך ללמוד מה שמעניין אותו, ואם לומדים רפואה, החומר של הביולוגיה מהווה בסיס נסבל, כשהפיזיקה לא נותנת יותר. מה גורם לך לחשוב שפיזיקה זה קריטי לרפואה, לאו?

דווקא השילוב של ביו-כימיה נחמד הרבה יותר - הרבה יותר קל.

לא המקדם מתאם יכריע את קבלתך לפקולטה לרפואה, אבל השנתיים של הפיזיקה המעיקה יכולות לגמור לך עצבים לשנים ארוכות. אם אתה מסוגל בהרף עין לפסול את כל מקצועות ההנדסה כקריירה, אתה יכול גם לוותר על הפיזיקה.

קפה קולומביה
02-03-05, 13:45
מה גורם לך לחשוב שפיזיקה זה קריטי לרפואה, לאו?

מה שגרם לי לחשוב שפיזיקה זה קריטי למדעי המחשב. קריטי מאוד.

בטכניון, אם הוא לא ילמד פיזיקה ויתקבל לכמעט כל פקולטה(או אולי אפילו כל פקולטה, כי אני לא מכיר אחת שלא), הוא יצטרך לעבור שני מבחני מיון בפיזיקה(אחת במכניקה והשניה בחשמל ומכנטיות וקצת אופטיקה). רק לאחר מבחני המיון הללו, הוא יוכל להמשיך לקחת קורסים בפיזיקה(אם לא- התואר שלו יתקע במובן מסוים, ובפקולטות רבות זה ממש תוקע הכל). רוב המוחלט של הסטודנטים לוקחים בטכניון קורסים בפיזיקה על מנת לעבור את המבחנים הללו, ואלו קורסים מעצבנים. כולם מסיכמים איתי לגבי זה(כל מי שדיברתי איתו). אתה לא חייב לקחת את הקורסים הללו, אתה יכול ללמוד לבד ולחסוך 500 שח. מה שחשוב הוא שתעבור תא מבחן המיון שיוכיח מבחינתם שיש לך את הידע הבסיסי בפיזיקה.

לעומת זאת, גם אם הוא ילמד כימיה, הוא לא נדרש להיות בעל שום ידע מוקדם בכימיה(רק פיזיקה! אפילו בפקולטה לכימיה!) ובסמסטר הראשון הם לוקחים ממילא קורס כימיה 1 שמכסה את כל החומר של כימיה של 5 יחל.

בבן גוריון, כשחבר שלי התקבל לשם, לא היה צריך לעבור מבחן מיון, אבל היה צריך שיהיה פיזיקה בבגרות, ולכן רבים עשו את זה כבגרות אקסטרנית, מה שגם מעיק. אופציה נוספת שם היאל עשות את הפיזיקה במכינה(מה שאפשרי גם בטכניון) של 9 חודשים חמה לומדים גם עוד 3 או 2 מקצועות(אנגלית ומתמטיקה בטוח, מקצוע נוסף לא תמיד).

בקיצור, אני לא סתם אומר את זה. אל תהיה טיפש כמוני- אם אתה לא פוסל באופן די משכנע את האפשרות שתלמד מקצוע ריאלי כלשהו, תיקח את פיזיקה. הימור הכי בטוח שיש.

קפה קולומביה
02-03-05, 13:49
עוד משהו- לצמען האמת, אנשים, גם מחשבים 5 יחל זה הימור שיכול לעזור גם מי שלא יעסוק במחשבים, כיוון שבטכניון, למשל, כמעט בכל פקולטה לומדים בסמסטר ראשון קורס תכנות חובה(שפת C). מוזר, אבל ככה זה. המצב אינו שונה באופן מוחלט במקומות אחרים, לפי מה שסיפרו לי.

בכל זאת לא הכנסתי את המחשבים לרשימה, כיוון שזה קורס שבכל מקרה חייבים לקחת(הוא חלק מהתואר), וזהו קורס קל(לפחות יחסית למה שאני צריך לקחת, בתור סטודנט למדעי המחשב), לכן זה לא ממש שווה שיקלו, אבל אם מישהו ממש לא יודע מה לקחת ב-5 היחידות הנוספות, וממש לא אכפת לו, הוא יכול ללכת על מדעי המחשב 5 יחל. פקטור 1.25 שם הוא משמעותי.

Ronaldo#9
02-03-05, 13:55
ראשון קורס תכנות חובה(שפת C)

שפה C לומדים גם במקצועות אחרים(אני למשל,לומד אלקטרוניקה 12 יחל,ושנה הבאה אני אלמד שפת C ).

אגב,גם לי יש את בעיית הפיזיקה(פרשתי לאחר השליש הראשון).
מצד אחד זה שיעור משעמם נורא,וחסר רק שק שינה ואני יושן בכיף.
ומצד שני זה מקצוע חשוב שייפתח לי דלתות בעתיד.

לחזור לפיזיקה כבר לא מומלץ,אז חשבתי על הרעיון שבזמן שאני יילמד יג' אז לעשות קורס של פיזיקה,כדאי?

לייזר
02-03-05, 16:19
איזו אירוניה.

אני למדתי פיזיקה כשאני פוסל מראש, באופן מוחלט, את אופצית המקצועות הריאליים. נהנתי מזה בשלבים מסוימים, אבל ביב' להתעורר בשביל ללכת לפיזיקה היה ממש כמו מבחן מתכונת של גסיסה. זה הגיע למצב שבו חברים היו באים לבעוט אותי מהמיטה בשבע וחצי בבוקר.

בבן גוריון זה די ידוע. אי אפשר ללמוד שום הנדסה ללא בגרות של לפחות 3 יחידות בפיזיקה (ו3 יחידות יוכלו להביא אותך רק לגרעין או מכונות, לבטח). אני חושב שהשיטה של הטכניון היא יותר נחמדה, כי מבחני המיון הללו הם לא כל כך נוראים.[

quote]לחזור לפיזיקה כבר לא מומלץ,אז חשבתי על הרעיון שבזמן שאני יילמד יג' אז לעשות קורס של פיזיקה,כדאי?

שאלה יותר מעניינת - למה יג'? זה בזבוז נוראי!

Ronaldo#9
02-03-05, 16:28
שאלה יותר מעניינת - למה יג'? זה בזבוז נוראי!

סליחה,יג'-יד' ;D

למה יג'? כי אם אני יישאר רק עם 3 שנים אלקטרוניקה אני לא יוכל לעשות עם זה כלום. כל אחד כמעט שלומד אלקטרוניקה ממשיך יג'-יד' כדי שיהיה לו משהו קצת רציני ביד.
בן דוד שלי עשה את זה,בת דודה שלי לומד איפהשהו בתא ועוד בן דוד בקרוב מסיים הופך להיות עתודאי.

יש רמות באלקטרוניקה אחרי מספר שנים שלומדים(אני חושב שזה ככה),אחרי שלוש שנים(לאחר יב') זה הרמה הנמוכה ביותר,אחרי יד' זה מתחיל להיות משהו.
אולי תלמיד של אלקטרוניקה כאן בפורום יודע.

לעשות קורס של פיזיקה,כדאי?
אחד מהמורים שמלמדים אותי אמר לי שבמכללה סוגרים בפרק זמן של חודשיים את מה שלומדים מכיתה י' עד יב'.
במילא האופציה של ללמוד עכשיו ירדה,אז אני חוזר שנית,לעשות קורס של פיזיקה?

לייזר
02-03-05, 16:35
לא הבנת אותי - יג ו יד זה בזבוז נוראי, עצום, אדיר!

אני מכיר המון אלקטרונאים והנדסאים למיניהם, חיל האוויר מוצף בהם. כולם מתחרטים והם מקבלים מהצבא 6-7 אלף לחודש בקבע שלהם.

אין הרבה חומר לבגרות ה5 יחידות בפיזיקה, עשיתי אותה כשהמח שלי בתרדמת. תחסוך לעצמך את ההשלמות המחופפות ופשוט תיקח קורס, אם וכאשר תצטרך. חודשיים זה די נכון.

Nerazzurri
02-03-05, 18:04
צריך הרבה מידע על פרארי ועל ההשפעות שלה על עולם הרכב לפרוייקט באנגלית.

תודה לעוזרים.

barca_man
02-03-05, 22:01
ליייזר-ציינת משכורת של הנדסאי בקבע...

אז שאלה-כמה אמור לקבל קצין -סגן -מהנדס עם תואר ראשון בקבע?

לייזר
02-03-05, 22:16
שכר דומה מאוד, יכול מעט יותר או פחות. לא יותר מ9.

barca_man
02-03-05, 22:18
לעומת האזרחי שבו מהנדס מכונות ירוויח?

לייזר
02-03-05, 22:22
תלוי איזה מהנדס מכונות, בבן גוריון יש 7 מסלולי לימוד שונים להנדסת מכונות, לדוגמא.

בAPPLIED MATERIALS הוא יכול להתחיל מעשר אלף, במידה והצטיין בלימודיו. בחברה קטנה הוא יכול לקבל פחות מאותם נגדים וקצינים.

Totti 10
10-03-05, 00:54
היי
יש לי מחר מבחן ממש ממש חשוב בכימיה, ולא הבנתי כמה דברים.
אשמח אם תוכלו לענות לי על כמה שאלות, תודה מראש.
1.)מדוע מתכות מוליכות חשמל?
2.)מה זה איזוטופים?
3.)מה ההבדל בין סגסוגת למתכת?
תודה ענקית למי שיעזור. :)

Andrea Pirlo
10-03-05, 19:03
היי
יש לי מחר מבחן ממש ממש חשוב בכימיה, ולא הבנתי כמה דברים.
אשמח אם תוכלו לענות לי על כמה שאלות, תודה מראש.
1.)מדוע מתכות מוליכות חשמל?
2.)מה זה איזוטופים?
3.)מה ההבדל בין סגסוגת למתכת?
תודה ענקית למי שיעזור. :)

לא הרחבתי מכימיה אבל אנ ייודע מידע כללי מבוסס היטה.
1. מתכות מוליכות חשמל בגלל שיש בהן אלקטרונים חופשיים שכאשר ויש מעגל חשמלי סגור כולל מקור כוח האלקטרונים החופשיים זורמים בכיוון אחיד במעגל וכך נוצר מעגל חשמיל וזרם חשמלי. מתכות מוליכות חשמל כי הן היסודות היחידות הטבע אשר מכילות אלקטרונים חופשיים.

2. אטומים בעלי אותו מספר פרוטונים בגרעין אך בעלי מספר ניוטרונים שונים (כלומר שוני במשקל הכימי) הם איזוטופים זה של האחר.

3. סגסוגת היא חומר המורכב משני מתכות משולבות (באמצעות התכה) לעומת זאת מתכת זה הוא היסוד הבסיסי. על מנת ליצור סגסוגת יש להתיך יחדיו לפחות 2 מתכות. לדוגמא: ארד (סגסוגת) מורכב מנחושת(מתכת) ובדיל(מתכת).

ככה זה כשאתה מאוהב בכימיה. אתה נכנס כל היום לאתרים באינטרנט ולומד מתוך שיעמום. הטעות שאני הכי מצטער עליה היא שלא הרחבתי בכימיה, לא נורא, אני מאמין שאם היום אני ניגש לבגרות שלהם אני מקבל מינימום 75 בלי ללמוד עוד.

King_Alex
10-03-05, 19:43
שי(רונאלדו),גם אני באלקטרוניקה, כיתה י'.

מי שעושה יג'-יד' זה הנדסאי אלקטרוניקה. משם יותר קל להמשיך למהנדס.

Ronaldo#9
10-03-05, 20:32
אמרו לי השבוע שמבטלים את יג'-יד' >:(

האמנם?

levos
17-03-05, 12:35
אני צריך לפרש כתבה באנגלית ואני צריך עזרה. עם מישהו יודע איך כותבים את השם של הקבוצה הצרפתית montpelier בעברית, זה ממש יעזור לי.

תודה מראש.

שגיא
17-03-05, 12:53
אני צריך לפרש כתבה באנגלית ואני צריך עזרה. עם מישהו יודע איך כותבים את השם של הקבוצה הצרפתית montpelier בעברית, זה ממש יעזור לי.

תודה מראש.

מונפלייה.

levos
17-03-05, 19:49
תודה רבה אחי ;)

Totti 10
19-03-05, 02:08
אני צריך עזרה בבקשה.
המורה שלי, נתנה לכתה שלי עבודה להגשה במקום מבחן, מה שאומר שזה חשוב מאוד לציון של המקצוע בתעודה, זה במקום מבחן העבודה, אז ככה:
ראינו את הסרט החתונה היוונית שלי, אז רק מי שראה את הסרט יוכל לעזור לי.
יש לציין כי כל תשובה צריכה להיות לפחות 4\3 עמוד, ומפורטת מאוד.
1.)עשה סיכום על הסרט החתונה היוונית שלי.
2.)כתוב כיצד התייחס אביה של טולה לסביבה שאינה יוונית, וכיצד התייחס לתרבות היוונית, תן דוגמאות.
תודה ענקית לעוזרים!

mutu
19-03-05, 18:06
מישהו יודע איפה אפשר למצוא חומר מפורט מאוד על מגילת אסתר?

Totti 10
19-03-05, 18:24
בבקשה:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%92%D7%99%D7%9C%D7%AA_%D7%90%D7%A1%D7%AA% D7%A8
מקווה שעזרתי.

mutu
19-03-05, 18:27
תודה רבה! :D

Lavi Batis
27-03-05, 19:18
אני צריך חומר על מלכים ב' פרק ב' ומלכים ב' פרק ה'.

תודה מראש לכל העוזרים/עוזרות !

barca_man
27-03-05, 20:23
זיינתי את משרד החינוך!!!!
93 מתמטיקה טופס 06
וגולת הכותרת 78 בספרות!!!!!!!!!!!!!!!מי היה מאמין?!!!!
אני וספרות זה כמו ערפאת ומכונת גילוח
זה כמו יאסין רץ ספרינט
זה כמו ראנטיסי עושה החייאה ליהודי....

RivaldoTheKing
27-03-05, 23:37
93 מתמטיקה טופס 06

אני סוגד לך

אצלי (בסוגרים ציון סופי):

84 (86) חיבור
83 (91) ידע העם והמדינה (היסטוריה חחח)
92 (96) אנגלית 05

קפה קולומביה
28-03-05, 04:01
מי היה מאמין.
הוא עושה עבודה בספרות על סרט נחמד, ואני היתי צריך לעשות עבודה על חפץ.
פלא ששנאתי ספרות ממש בדם?!

Ronaldo#9
28-03-05, 15:59
92 (96) אנגלית 05

זה השאלון האחרון ב5 יחל?

פלא ששנאתי ספרות ממש בדם?!

אתה לא לבד.. :-\

Alessandro Del Piero
28-03-05, 16:07
יש דרך אחרת לברר את הציונים שלי במידה ואיבדתי את הספח של הפרטים שלי?

משה פרימו
28-03-05, 17:44
יש דרך אחרת לברר את הציונים שלי במידה ואיבדתי את הספח של הפרטים שלי?

אתה צריך להתקשר למוקד תמיכה: 1212-737-737, ולבקש את הסיסמא.

Anti Madridista
28-03-05, 18:14
כמה אני שונא ספרות! וכמה אני שמח שאני לא יצטרך להיבחן על זה במועד קי ;D
אחרי מגן 65 קיבלתי בבחינה 73, וציון סופי 69

במתמטיקה יחידה שלישית מתוך שלוש קיבלתי 100 בבחינה ו98 סופי

באנגלית קיבלתי 84 סופי בשתי היחידות הראשונות מתוך 5

Andrea Pirlo
28-03-05, 20:44
כדאי לעשות 5 יחל באקסטרני?

כרגע אני בשלוש, עקב מורה מפגרת שנתיים בחטיבה.
בעיקרון יש לי את הפותנציאל בכל זאת 10 יחל מחשבים, השאלה אם זה יתן לי פירות כיאה להשקעה של 5000 שח?
להורים שלי יש אפשרות לממן והם דוחפים אותי להשלים אפילו ל-4 דרך הבית ספר. הם טוענים שללימודים אקדמיים זה יהיה חיוני.
(ראבק איזה סכום)

צהוב בדם
03-04-05, 20:29
אנשים אני צריך עזרה כמה שיותר דחוף!

אני צריך למצוא חומר על לייזר, על שימושים יומיומיים בו( ניתוחי לייזר וכד') ושימושים צבאיים...

תודה מראש! ;D

King_Alex
03-04-05, 23:04
כדאי לעשות 5 יחל באקסטרני?

כרגע אני בשלוש, עקב מורה מפגרת שנתיים בחטיבה.
בעיקרון יש לי את הפותנציאל בכל זאת 10 יחל מחשבים, השאלה אם זה יתן לי פירות כיאה להשקעה של 5000 שח?
להורים שלי יש אפשרות לממן והם דוחפים אותי להשלים אפילו ל-4 דרך הבית ספר. הם טוענים שללימודים אקדמיים זה יהיה חיוני.
(ראבק איזה סכום)

כן כדאי לך. עדיף שתעשה זאת עכשיו דרך הבית ספר ולא תשלם סכום ענק.
עם 3 יחל(מתמטיק או אנגלית לא משנה) אי אפשר להתקבל להרבה קורסים באוניברסיטה/מכללה. תעשה 4 לפחות. לפי מה שהבנתי יש מצב שבו עדיף 100 ב4 יחל על פני 70-80 ב5 יחל. צודקים ההורים שלך.
לפי ההיכרות השטחית שלי איתך על גבי הפורום אתה יכול לקבל 90+ ב4 יחידות,וגם אתה אומר שיש לך פוטנציאל אז יאללה תעבוד עכשיו ואל תשלם אחר כך...

intertal
23-05-05, 23:19
צריך חומר להיסטוריה חלק א' של כיתה י
בקשה יש לי מתכונת ובגרות בקרוב

stasi_s
24-05-05, 00:38
http://meyda.education.gov.il/mikud062005/interni/histgen.pdf

intertal
24-05-05, 19:38
לא את המיקוד את החומר בסיכום !

King_Alex
01-06-05, 21:53
בהצלחה מחר לכולם בבגרות במתמטיקה!
אל תרוצו בפתירה תעבדו חכם ותצליחו 8)

RivaldoTheKing
01-06-05, 21:57
ותדאגו לשבת ליד אנשים חכמים, ולהשוות איתם תשובות!!

בהצלחה לכולם :-*

דוד
01-06-05, 22:00
הייתה לי בביס תקלה נחמדה שמאוד עזרה לי לקבל 95 במתמתיקה (רק חבל שכמו מטומטם עשיתי רק 4 יחידות :'().

Ronaldo#9
01-06-05, 22:03
(רק חבל שכמו מטומטם עשיתי רק 4 יחידות :'().

כמה שאני מכיר את ההרגשה.. :-\
בגלל שלא השקעתי בכיתה ט' לא שובצתי ב5 יחידות(הייתי רחוק 5 נק' מ5 יחידות, למרות אי ההשקעה) אז כיום אני ב4 וכולם אומרים לי שיש לי פוטנציאל ל5.

דוד, אתה בא להשלים בבוא העת יחידה נוספת? ;D

כמובן, בהצלחה לכולם!!

Peter Pan
01-06-05, 22:06
איזה כיף שיש מחר עוד יום חופש חסר דאגות, שהופך את השבוע שלי לשבוע לא לימודים כולל- :P

נ.ב.
בהצלחה לאלו שכן צריכים לעשות את הבגרות המאוסה הזאת.

דוד
01-06-05, 22:22
כמה שאני מכיר את ההרגשה.. :-\
בגלל שלא השקעתי בכיתה ט' לא שובצתי ב5 יחידות(הייתי רחוק 5 נק' מ5 יחידות, למרות אי ההשקעה) אז כיום אני ב4 וכולם אומרים לי שיש לי פוטנציאל ל5.

דוד, אתה בא להשלים בבוא העת יחידה נוספת? ;D

כמובן, בהצלחה לכולם!!

באיזה כיתה אתה?
תילחם לעלות ל5.

בהצלחה לכולם, אל תיתפסו מעתיקים , אל תשימו לבוחנים ריטלין בקפה (בחיי שחבר שלי סיפר לי שבביס שלו עשו את זה לבוחן והטמבל נרדם), אל תשתוללו, ואל תעתיקו מתלמידים דפוקים (בחיי שיש לי חבר שעשה גם את זה, אתם לא רוצים להתחלף איתו).

bobogoal
01-06-05, 22:35
איזה כיף שיש מחר עוד יום חופש חסר דאגות, שהופך את השבוע שלי לשבוע לא לימודים כולל- :P

נ.ב.
בהצלחה לאלו שכן צריכים לעשות את הבגרות המאוסה הזאת.

נראה לי שאני כבר לא לומד משהו כמו חודש..(חוץ ממתמטיקה שאני בא לפעמים)השכבה פשוט ריקה(חוץ מאלה שבאים למגינים\בגרויות).

Ronaldo#9
01-06-05, 23:01
באיזה כיתה אתה?
תילחם לעלות ל5.

י'.
אם היה לי כוח לשבת כל הקיץ ולהשלים את החומר הרב שהפסדתי(4 ו5 לומדים חומר שונה בחלק מהשנה) אז הייתי יושב ומשקיע, אבל(!) אני מחכה כבר בקוצר רוח שתיגמר השנה הזאת ונצא לחופש ואין סיכוי שאני נוגע במחברת בחופש.

אל תיתפסו מעתיקים

קובי, הפעם גרינברג לא ישמור עליכם, חבל ;)

RivaldoTheKing
01-06-05, 23:37
קובי, הפעם גרינברג לא ישמור עליכם, חבל ;)

כשמגיעים לכיתה יב, כבר יודעים איך להתחמק מהמשגיחים הפאשיסטים.
ואם לא מצליחים לרכך אותם, אז פשוט מבקשים מים, ובזמן שהמשגיח שמזג מים, חוזר למקומו (והשני עסוק להסתכל על שאר הכיתה), אז משווים תשובות.

אחחח אני אתגעגע לימים האלה...

King_Alex
02-06-05, 00:17
וואלה שי אני בדיוק כמוך(גם ב י'). גם אני יכלתי לעשות 5 אם הייתי משקיע את הנשמה,וכולם אומרים לי לעלות וכו'...
אבל אין לי עצבים לשבת כל כך הרבה.
היום היה היום הראשון שחרשתי באמת ,ישבתי 6 שעות ורק תירגלתי. בטח יש ילדים שרגילים לזה,אז איך אתם יכולים לעזאזל?? :P :-X

Totti 10
02-06-05, 00:24
תגידו חבר'ה, איך בכלל אפשר להעתיק במתכונות/בגרויות?
יש בוחנים ממשרד החינוך שמומחים בדברים כאלה, זה לא קשה להעתיק כשהם נמצאים?

Ronaldo#9
02-06-05, 00:37
היום היה היום הראשון שחרשתי באמת ,ישבתי 6 שעות ורק תירגלתי. בטח יש ילדים שרגילים לזה,אז איך אתם יכולים לעזאזל??

תתעורר חביבי, ב26.6 בגרות בהיסטוריה. :(

תגידו חבר'ה, איך בכלל אפשר להעתיק במתכונות/בגרויות?

כשיש לך חברים שאתה מכיר אותם שנים וגם זה שבמהלך השנים אתה מפתח טכניקות העתקה אז אתה מצליח להעתיק או להשוות בבגרות.
לדוגמא - לפני שבועיים היה לי בגרות ראשונה(מיתוג) ולקראת סוף הבגרות הצלחתי לדבר עם חבר והשוונו תשובות ואפילו הצלחתי לשאול אותו מה לעשות באחת מן השאלות.
איך? לשים יד על הפה ולהסתכל שאף אחד לא מסתכל, מהמשגיחים.

Jay-Jay Okocha
02-06-05, 01:20
כשיש לך חברים שאתה מכיר אותם שנים וגם זה שבמהלך השנים אתה מפתח טכניקות העתקה אז אתה מצליח להעתיק או להשוות בבגרות.
לדוגמא - לפני שבועיים היה לי בגרות ראשונה(מיתוג) ולקראת סוף הבגרות הצלחתי לדבר עם חבר והשוונו תשובות ואפילו הצלחתי לשאול אותו מה לעשות באחת מן השאלות.
איך? לשים יד על הפה ולהסתכל שאף אחד לא מסתכל, מהמשגיחים.

אצלנו זה קצת שונה. אני נתקלתי בבוחנת שהעלימה עין בבגרות בלשון. ושמעתי על עוד בוחנים שנתנו לתלמידים להעתיק, או שתפסו תלמיד מעתיק ולא עשו לו כלום.

ופעם אחת באמצע הבגרות המורה נכנסה עם התשובות ונתנה לנו אותם.

וזה לא בית-ספר פרטי, או בית-ספר למופרעים (אפילו שאני לומד בו :P).

טוטי0 ;D, סהכ זו לא בעיה להתיק בבגרויות, בעיקר כי לבוחנים בכלל לא אכפת.

Totti 10
02-06-05, 01:25
כן אבי, אבל תמיד יש את הבוחנים המניקאים הנוקשים האלה לא?

Air Parker
02-06-05, 01:29
היום היה היום הראשון שחרשתי באמת ,ישבתי 6 שעות ורק תירגלתי. בטח יש ילדים שרגילים לזה,אז איך אתם יכולים לעזאזל?? :P :-X

לא מאמין לך 6 שעות :o.

Jay-Jay Okocha
02-06-05, 01:42
כן אבי, אבל תמיד יש את הבוחנים המניקאים הנוקשים האלה לא?

יוני, תמיד יש ותמיד יהיה. זה תמיד מזל, כל אחד נופל על בוחן שונה. אבל בגדול שום בוחן לא מחפש לתפוס ילדים מעתיקים ולדפוק להם את כל הבגרות.
אם אתה מתכוון להעתיק, אל תקום מכיסא ותלך להעתיק מחבר שלך ותחכה לתגובה של הבוחן.
לפני כל מבחן אנחנו (חלק מהכיתה) מדברים עם הבוחן ומתיידים איתו למטרות הונאה (העתקות). אם מתחברים איתם טוב, בדכ הם סבבה ורכים.
אבל תמיד יש את המניאקים.

שי
02-06-05, 02:00

מצטער שי, אין לנו צורך בבוחנים.

דווקא רציתי להגיע לאשקלון, להריח את עזה אחרי שנה וחצי.

בהצלחה בכל מקרה.

RivaldoTheKing
02-06-05, 02:20
לא מאמין לך 6 שעות :o.

22/6/2004 - יום לפני הבגרות בספרות.
התעוררתי ב-9 בבוקר, התחלתי ללמוד ב-11 בבוקר, סיימתי ללמוד ברבע ל-4 לפנות בוקר של ה-23 לחודש.
את החשבון תעשו לבד (כמובן שזה ברוטו זמן לימוד).
אבל זה מה שקורה לאנשים שלומדים יום לפני בגרות.

בכלל, השיטה של ללמוד יום לפני מבחן היא מצויינת, וחוסכת ימים של חרישה במשך השנה.
אבל לא כל אחד מסוגל לשבת מול מחברת ספרות למשך יותר זמן מ-3 שעות, אז תזהרו אם אתם מנסים את זה..

דווקא רציתי להגיע לאשקלון, להריח את עזה אחרי שנה וחצי.

ויחי ההבדל הקטן...

תגיד, אם אני אדחוף לבוחנים שלי קצת סנגריה, גם הם ייראו ככה?:

http://planet.nana.co.il/jasaviola/withshai.JPG

שגיא
02-06-05, 11:02
אם אתה מתכוון להעתיק, אל תקום מכיסא ותלך להעתיק מחבר שלך ותחכה לתגובה של הבוחן.

בדיוק כך.
אני זוכר את הבגרות שלי בתנך. חבר שלי מהכיתה פשוט שאל את הבוחנת, בלי יותר מידי הקדמות: תגידי, את נותנת להעתיק? אז היא ענתה לו בלי יותר מידי להתרגש: רק תעשו את זה בשקט והלכה לשמור על הדלת שאף אחד לא יכנס.
מרגע זה, היה אחד שהקריא את השאלה וכל שאר הכיתה התדיינו על התשובה הנכונה כאשר כל אחד ניסח את התשובה בשפתו במחברת התשובות.

אלה היו זמנים... :)

Andrea Pirlo
02-06-05, 12:31
בדיוק כך.
אני זוכר את הבגרות שלי בתנך. חבר שלי מהכיתה פשוט שאל את הבוחנת, בלי יותר מידי הקדמות: תגידי, את נותנת להעתיק? אז היא ענתה לו בלי יותר מידי להתרגש: רק תעשו את זה בשקט והלכה לשמור על הדלת שאף אחד לא יכנס.
מרגע זה, היה אחד שהקריא את השאלה וכל שאר הכיתה התדיינו על התשובה הנכונה כאשר כל אחד ניסח את התשובה בשפתו במחברת התשובות.

אלה היו זמנים... :)

למה היו? למה היו? עדיין יש את הדברים האלו.

דא לכל מי ששאל על שיטות העתקה. רושמים תשובות על הקירות, ע להחלונות. על הקיר של הבוחנים. הם תמיד מסתכלים עלייך, אף פעם לא על הקיר.

בהצלחה היום. למדתי כרגיל, בערך רבע שעה, בין לבין במנג'ר. :D

Ronaldo#9
02-06-05, 12:35
עוד דרך להעתקה - יש את העטים האלה שמגולגל בתוכם ברכת המזון ומהצד השני של הדף זה חלק. אז בדף החלק זה לא בעיה פשוט רושמים שמה, בדף שעליו התפילה, מדביקים נייר חלק ורושמים תשובות שאתה רוצה או חומר שאתה מתקשה בו.
אם תכתבו קטן ייכנס לשמה די הרבה(קניתי את העט הזה לפני כמה ימים ;D ).

bobogoal
02-06-05, 16:17
יש שכלול של העט הזה.עט עם דיו שרואים רק באולטרה,ובקמצה השני שלו יש אולטרה.אתה רושם את כל מה שאתה צריך על השולחן\ידיים\מה שבא לך ואתה מסודר.
דא מישהו עשה היום שאלון 5 במתמטיקה?יעני הראשון של 5 יחידות?

Inna
02-06-05, 17:02
בזמן בגרות בכימיה שתי חברות שלי התחלפו במחברות הבחינה. בהתחלה כל אחת רשמה במחברת שלה, אחר כך הן התחלפו במחברות, וכל אחת כתבה במחברת של השנייה ( השלימה את החסר, תיקנה את הטעויות), ואז לקראת סוף המבחן הן התחלפו שוב, וכל אחת הגישה את המחברת שלה כאילו כלום לא קרה. הבוחנים אפילו לא שמו לב.
בזמן בגרות מעבדה חלק ב' ( חלק מבגרות בביולוגיה שמתחלקת לאין סוף חלקים ומבחנים) - כל הכיתה עשתה את הבחינה ביחד, לא היה לנו אפילו בוחן בכיתה.
במהלך בגרות במתמטיקה ( 3 יח' מתוך 4)- המורה שלי נכנסה לכיתה, עברה כל תלמיד ותלמיד, הסתכלה לו במחברת ואמרה האם הוא עשה נכון את התרגילים, ואם לא- אז הסבירה איפה הטעות. לחלק השני ( 1יח' מתוך 4) כבר לא נתנו לה להיכנס. חבל, הייתי זקוקה לה נואשות. :'(

Etoo
02-06-05, 17:14
דא מישהו עשה היום שאלון 5 במתמטיקה?יעני הראשון של 5 יחידות?

אני.
נשווה תשובות?

בחרתי שאלות 1.3.6

שאלה 1:
א m שונה מ1,2,3
ב. m>3 או m<1

שאלה 3:
כעיקרון הוכחה. להעביר מיתר קו עזר, ואז המיתר הוא קוטר בגלל שזוית היקפית על 90 מעלות ובלה בלה בלה..
ובהוכחה השנייה.. זה קטע אמצעים כי זה יוצא מהאמצע אז יש לך 2 רדיוסים ואת הנתון.
מקווה שהבנת

שאלה 6:
יש קשר סטטיסטי.
אין קשר סיבתי.

זה בערך..

Ronaldo#9
02-06-05, 17:32
יש שכלול של העט הזה.עט עם דיו שרואים רק באולטרה,ובקמצה השני שלו יש אולטרה.אתה רושם את כל מה שאתה צריך על השולחן\ידיים\מה שבא לך ואתה מסודר

חחחחח..אני מכיר ת'עט הזה, קשה להשתמש איתו בזמן אמת כי צריך להפוך את העט ולהאיר על הדף ולהתחיל להעתיק את זה לדף אחר וכל זה בזמן שהמורה לא רואה..לך תעשה את זה... :-\

bobogoal
02-06-05, 18:10
אני שאלות 1 3 ו5
שאלה 3 עשיתי טוב 100%
שאלה 1 לא עשיתי כלום אפשר להגיד..רק כתבתי שM שונה מ2 3 ו1 כי אז מחלקים באפס.את סעיף ב לא הצלחתי בכלל.
ושאלה 5 בהסתברות יצא לי סעיף 1 לא טוב
בקיצור על הפנים ואני חייב מועד ב'.
יצא די מבאס כי את השאלה בגיאומטריה עשיתי ממש מהר ,עברתי להסתברות ועשיתי והייתי בטוח שזה נכון.נשארו לי 50 דקות על שאלה 1 ולא הצלחתי לעשות אותה וגם לא שמתי לב לטעות המעצבנת בשאלה 5 ,שאם הייתי מקדיש עוד 5 דקות הייתי עולה עליה..
בקשר לבוחנים.רציתי אתמול לכתוב על איך זה אצלנו(מבחינת הבוחנים).
היום זה השתנה.2 בוחנים ניאו נאצים שפשוט לא מביאים לך להעיף מבט אפילו.כל פעם שהפסקתי להתסכל במחברת והסתכלתי רגע מה קורה בשאר הכתה,אני רואה 4 עיניים עליי.
בינתיים דווקא הבוחנים היו אצלנו סבבה.הביאו לנו פעמיים 2 בוחנות שנראה לי הן חברות.הן כל הבחינה מתלחשות בינהן על העיניינים שלהן ואפשר להעתיק בלי הרבה בעיות.דווקא היום נדפקתי..

King_Alex
02-06-05, 18:19
הגישו אותי על 95,והלך לי מה גרוע בבגרות אני אקבל 30-40 ככה למרות שידעתי הכל,עשיתי שטויות. מועד ב' בטוח.

אז מה יבטלו לי את ההגשה?

mhaifa
02-06-05, 18:21
לפי דעתי הדרך הכי טובה להעתיק הוא לרשום על הברך, ולבוא עם מכנסיים קצרים, אין מצב שתופסים אותך.

בנות עושות את זה עם מיני 8)

King_Alex
02-06-05, 18:37
בחייאת תענו אני הולך למות פה כבר מהמתח...

Peter Pan
02-06-05, 18:40
אני לא מבין מה עוזר לאנשים להכין שליפים ולהעתיק מאנשים אחרים, בטח ובטח בבחינות הבגרות.
ככה הציון שתקבלו הוא לא באמת הציון שמגיע לכם, ויותר מכך הוא רק משקף את העובדה שכביכול אתם לא מסוגלים לעשות דבר ללא עזרים לא-חוקיים.
לא רק שזה ילווה אתכם כל החיים, זה אף יהפוך אותם ליותר קשים, כי אם אתם לא מסוגלים להתמודד עם בחינה, קשה ככל שתהיה, איך תוכלו להתמודד עם דברים קשים הרבה יותר(בכל תחומי החיים, לרבות הלימודים האקדמיים)?
בני האדם צריכים להבין כשהם מרמים, הם לא עובדים על הממסד, הם עובדים בעיקר על המוח האנושי שלהם.

Ronaldo#9
02-06-05, 19:05
הגישו אותי על 95,והלך לי מה גרוע בבגרות אני אקבל 30-40 ככה למרות שידעתי הכל,עשיתי שטויות. מועד ב' בטוח.

לא יבטלו לך את המגן, אבל הסופי יהיה ציון שלא משקף אותך(לפי המגן נין להבין ש30-40 זה לא אתה).
מועד ב'.

לא רק שזה ילווה אתכם כל החיים
שיט.
אני בייסורים מאז שהעתקתי בבוחן בכיתה ג'.
ועכשיו ברצינות, לאף אחד לא אכפת מהי הדרך שבה הציון הושג(אם זה גבוה), העיקר הציון הגבוה ושלום למקצוע.
כמובן אסור לבנות על השליפים כי אז נופלים חזק(אם חשבת עליי, אז אני לא מכין שליפים[העט זה חדש]).

ככה הציון שתקבלו הוא לא באמת הציון שמגיע לכם
וזה מעניין כי..... ::)

alex eidelman
02-06-05, 20:30

אז מה יבטלו לי את ההגשה?

לא יבטלו כלום , לפי החוק מבטלים מגנים( ככה קוראים להם , משום מה..) רק אם הפער בין בממצועים של המגן והבגרות הוא מעל 25 נקודות(בכל הכיתה) וגם אז יש וועדה...אם אתם רוצים ת ניתן להוסיף תנאי על הטמפרטורה באותו יום...

בקיצור , לא יבטלו כלום...במקרה שלך ,זה טוב. במקרים רבים זה מאד הורס לאנשים מבריקים שלא היה להם ז*ן ללמוד במהלך השנה...

>:( למה לכל הרוחות אני זוכר שטויות כאלה....
זה רק יעזור למוניטין שלי כעתודאי....אבל , אף אחד לא יראה את זה (נכון לאוניד?) וגם אם הוא יראה הוא לא ידליף את זה ( שוב , לאוניד , אתה זוכר שיש לי מידע מפליל).

toref
02-06-05, 20:59
005 ו007 היו בסבבה.
אבל 006 סעמקקקקק
פשוט שאלון קשה,מגן 100 ואני כנראה יקבל איזה 50. אני לא מאמין שהם שמו כזה שאלון קשה.
מועד ב', אני בא.

Peter Pan
02-06-05, 21:02
שיט.
ועכשיו ברצינות, לאף אחד לא אכפת מהי הדרך שבה הציון הושג(אם זה גבוה), העיקר הציון הגבוה ושלום למקצוע.
כמובן אסור לבנות על השליפים כי אז נופלים חזק(אם חשבת עליי, אז אני לא מכין שליפים[העט זה חדש]).וזה מעניין כי..... ::)

קודם כל התכוונתי באופן כללי.
ודבר שני, העיקר הציון גבוה? מה קרה להגינות בסיסית שלך כבן אדם? האם זה לא נראה לך פסול להשיג ציון שבכלל לא הגיע לך לקבל, כיוון שלא התאמצת לקבלו? לי זה כן נראה פסול.
את הציון הגבוה צריך להשיג בגלל שאתה יודע מה שאתה רושם בבחינה, ולא בגלל שהכנת מבעוד מועד כל מיני תחבולות.
הרמייה לא תעזור לאף אחד להתקדם בחיים, כי בשלב כלשהו זה יחזור כבומרנג, במקרים שהדרכים הפסולות האלו לא יועילו. ואז, מה תעשה?
הדוגמה הכי ברורה: באוניברסיטה האפשרויות שלך לרמות במהלך המבחן נמוכות הרבה יותר. ואז היכולת האמיתית שלך תימדד, כי התרגלת לא ללמוד ולא להיות הגון עם הסביבה שלך. זה רק מעיד על יכולת ירודה בהתמודדות עם מצבי מבחן(לא התכוונתי למבחן עצמו, אלא מקרה בחיים שבוחן אותך, כאדם, ושעליך למצוא לו פיתרון), שמובילה בסופו של דבר לבינוניות.
בכל אופן זה חבל. אנשים רבים מתלוננים על שחיתות בממסד הגבוה, אבל לא מבינים שגם הפעולות הלא הגונות האלו, הם גם כן סוג של שחיתות, רק ברמת המיקרו.

RivaldoTheKing
02-06-05, 21:16
משה, אתה לא חושב שהתפיסה הזאת שלך היא לא תמימה מידי?
אם אפשר לרמות ולהצליח, נרמה ונצליח. המטרה מקדשת את האמצעים.
אחרי הכל, הממסד המחורבן דפק אותי 12 שנים בתחת. המינימום שאני יכול לעשות זה לרמות במבחן אחד.

006 - שאלון שטני וזדוני. פשוט שאלון נבזה. למזלי המגן 95.

007 - שאלון מעוות לחלוטין. איכשהו הצלחתי לעשות כמה דברים, ועדיין לטעות במקומות הכי דביליים.

השטן ניצח בקרב
אבל המלחמה עדיין לא נגמרה

דו קרב חוזר ב-14/7

שיט.

ציניות הורגת.

דוד
02-06-05, 21:19
Pinturicchio תירגע.
היה לי חבר שקיבל מגן 90 (אין לי מושג איך...) ובבחינה קיבל 18 (!!) לא עשו לו כלום (המטומטם אפילו יכל לעבור אם היה משיג עוד 3 נקודות).

תעשה מועד ב'.

King_Alex
02-06-05, 21:24
תודה אלכס שי ודוד,הרגעתם אותי.
מועד ב' אני אלחם ובעזרת ה' אני אקבל 100 :).

משה,עזוב הגינות אתה זוכר רק את הציונים בסוף.
זה כמו גביע, אם עשית בונקר בסוף אף אחד לא זוכר איך זכית,העיקר שזכית ;).

Ronaldo#9
02-06-05, 21:33
רק שלא תטעה, במועד ב' אתה ניגש בלי מגן..שזה אומר שאתה תלוי בציון של הבגרות בלבד.

Peter Pan
02-06-05, 21:37
אולי אני נאיבי מדי, אבל בזה אני מאמין.
לא צריך לרמות כדי להצליח, בטח ובטח לא במבחן. אפשר באותה מידה ללמוד, ועם החומר שמלמדים אותנו במערכת החינוך הישראלית אפילו לא צריך ללמוד יותר מדי, ולהצליח. ככה אתה תהיה בנאדם יותר הגון, והציון שלך ישקף באמת את היכולת שאליה הגעת באותה נקודת זמן.
אני מעדיף להיכשל במבחן, מאשר לרמות בו ולקבל 100. ככה אני אדע שאני עשיתי את כל מה שאני יכול ולא שהשגתי משהו שבכלל לא הגיע לי.
המטרה אכן מקודשת, אבל בשביל לממש אותה אין צורך לפנות לדרך הפסולה, כיוון שהדרך הנקייה עומדת ישר מול עיניך, מחכה שתצעד בה.
והממסד דפק אותך? זה נכון. אבל בכך שתרמה במבחן זה לא בדיוק מה שידפוק אותו בחזרה, אלא להיפך, זה יפגע בך הרבה יותר בעתיד.
אני גם טוען, מחוץ להסתכלות המוסרית של העניין, שבסופו של דבר זה עלול להתנקם ברמאי, בדרך כלשהי, כי כשמתרגלים , ובעיקר לדברים פסולים ותועלתניים, קשה להפסיק, ובשלב כלשהו, דרך הרמייה מפסיקה לעבוד.
אבל כמו שאמרתם, אולי אני מסתכל על העולם בצורה נאיבית מדי.

toref
02-06-05, 21:37
006 - שאלון שטני וזדוני. פשוט שאלון נבזה. למזלי המגן 95.

007 - שאלון מעוות לחלוטין. איכשהו הצלחתי לעשות כמה דברים, ועדיין לטעות במקומות הכי דביליים.

השטן ניצח בקרב
אבל המלחמה עדיין לא נגמרה

דו קרב חוזר ב-14/7

מועד ב'?
006 היה רע ברמות, נפלתי במה שאני הכי חזק בו.
007- עשיתי תרגיל לא בדרך הרגילה ובלל זה יצא לי תוצאות לא אנושיות, הדרך נכונה התוצאת לא, נראה כבר כמה יורידו.
מתי מועד ב'?

RivaldoTheKing
02-06-05, 22:00
006 היה רע ברמות, נפלתי במה שאני הכי חזק בו.
007- עשיתי תרגיל לא בדרך הרגילה ובלל זה יצא לי תוצאות לא אנושיות, הדרך נכונה התוצאת לא, נראה כבר כמה יורידו.
מתי מועד ב'?

אכן, מועד ב'. היום שבו המלחמה תסתיים יהיה ה-14/7/2005 למניינם.

007 - ווקטור אלגברי מטורף. אנליטית קלה בטירוף. לאנים ב' יוצא דופן.
מאמין שיהיה יותר מ-80.

006 - סיוט.

רק שלא תטעה, במועד ב' אתה ניגש בלי מגן..שזה אומר שאתה תלוי בציון של הבגרות בלבד.

בולשיט.

אולי אני נאיבי מדי, אבל בזה אני מאמין.
לא צריך לרמות כדי להצליח, בטח ובטח לא במבחן. אפשר באותה מידה ללמוד, ועם החומר שמלמדים אותנו במערכת החינוך הישראלית אפילו לא צריך ללמוד יותר מדי, ולהצליח. ככה אתה תהיה בנאדם יותר הגון, והציון שלך ישקף באמת את היכולת שאליה הגעת באותה נקודת זמן.
אני מעדיף להיכשל במבחן, מאשר לרמות בו ולקבל 100. ככה אני אדע שאני עשיתי את כל מה שאני יכול ולא שהשגתי משהו שבכלל לא הגיע לי.
המטרה אכן מקודשת, אבל בשביל לממש אותה אין צורך לפנות לדרך הפסולה, כיוון שהדרך הנקייה עומדת ישר מול עיניך, מחכה שתצעד בה.
והממסד דפק אותך? זה נכון. אבל בכך שתרמה במבחן זה לא בדיוק מה שידפוק אותו בחזרה, אלא להיפך, זה יפגע בך הרבה יותר בעתיד.
אני גם טוען, מחוץ להסתכלות המוסרית של העניין, שבסופו של דבר זה עלול להתנקם ברמאי, בדרך כלשהי, כי כשמתרגלים , ובעיקר לדברים פסולים ותועלתניים, קשה להפסיק, ובשלב כלשהו, דרך הרמייה מפסיקה לעבוד.
אבל כמו שאמרתם, אולי אני מסתכל על העולם בצורה נאיבית מדי.

תדמיין בן אנוש גדול ושחור עומד מאחורייך 12 שנים ומבצע בך את זממו.
אתה באמת לא תמרח ווזלין בשביל להקל על הכאב?

Ronaldo#9
02-06-05, 22:09
בולשיט.

טעות שלי. רק במתמטיקה ואנגלית המגנים נחשבים במועד ב'.

::)

Totti 10
02-06-05, 22:14
אם יורשה לי ::
::) ::) ::) ::) ::)

Peter Pan
02-06-05, 22:27
אני מצטער שאני בנאדם הגון, ובכלל מצטער על כך שקשה לי לבצע מעשיי רמייה. אני יודע, אמות המידה שלי כבר מזמן עברו מהעולם שבו אנחנו חיים.

ועכשיו ברצינות:
מה מוזר בזה כל כך? יש אנשים בעולם הזה שמבינים שלכל דבר יש השלכות, ובוחרים ללכת בדרך נקייה יותר, ובכך להשיג את ההישגים שלהם. חבל שיש רבים וטובים שלא פועלים ככה.
בגלל זה אתם מביעים את התמיהה הזאת, כיוון שגם אתם ספגתם בצורה כזאת או אחרת את התרבות הקלוקלת הזאת, שרק תפגע בכם בעתיד. גם אם אתם לא פועלים בצורה הזאת ברוב המקרים, האחוז הקטן הזה עלול להתנקם בכם.
(לשמחתי אני גם לא עומד יותר מדי פעמים במקרים של כישלון חוקי מול הצלחה לא חוקית).

תיאור ציורי, מוצלח ומבדח.
יש תרופה לזממה שאותו בן אנוש מבצע על גופך העדין, אך היא לא הווזלין.
פשוט צריך להחזיק מעמד, על מנת שהעתיד שלך ייראה הרבה יותר נקי ומהנה.

Zizou
02-06-05, 22:40
מסכים עם הביאנקונרי, לפחות תהיו שלמים עם עצמכם.
חוץ מזה שלא תמיד אפשר להעתיק, רמאות זה לעצלנים, תלמדו קצת
(לא שאני איזה אינשטיין). 8)

RivaldoTheKing
02-06-05, 22:42
יש תרופה לזממה שאותו בן אנוש מבצע על גופך העדין, אך היא לא הווזלין.
פשוט צריך להחזיק מעמד, על מנת שהעתיד שלך ייראה הרבה יותר נקי ומהנה.

תקבל בתחת מכושי 5 דקות, ויהיו לך טחורים.
12 שנים זה נזק בלתי הפיך לפי הטבעת.

נראה אותך מחזיק מעמד...

Jay-Jay Okocha
02-06-05, 23:08

למה שפשוט לא תשים פקק של Rc cola בפי הטבעת ותמנע חדירה?

להעתיק זו לו הדרך, זה הפתרון.

אני מעדיף להעתיק במבחן ולקבל 100 מאשר להשקיע ולהיות הגון ולקבל ציון נמוך יותר.

Ronaldo#9
02-06-05, 23:17
להעתיק זו לו הדרך, זה הפתרון.

הפיתרון להיפתר מזממו של השחור הגדול?

אני מעדיף להעתיק במבחן ולקבל 100 מאשר להשקיע ולהיות הגון ולקבל ציון נמוך יותר.

כך או כך אתה מעתיק או משווה תשובות וכדומה, זה בא בטבעיות.

bobogoal
03-06-05, 01:25
לדעתי הלימודים (בתיכון בחטיבה ומטה) לא משקפים בכלל את החוכמה של הבנאדם.ברוב המקרים אין לך פשוט תחת לשבת וללמוד ובדכ למי שיש אותו הוא מקבל את הציונים הגבוהים למרות שהוא יכול להיות סתום כמו נעל.הלימודים משקפים את מידת המאמץ וההשקעה שלך.יש כאלו שאין להם כח ללמוד(כמוני וכמו כמה מפה למשל) והם פונים לדרך הרעה ;D.
את האמת ,לא יצא לי עוד להעתיק בבגרויות.בינתיים אני הבאתי להעתיק לאחרים אבל אני בטוח שאם יהיה מצב שבו אני יהיה חייב להעתיק ,ותיהיה תאפשרות(בוחן נחמד למשל) אז אני לא אחשוב פעמיים.
אני כמעט בטוח(או לפחות מקווה ;)) שהגישה שלי ושל שאר העצלנים פה תשתנה קצת עם ההתבגרות.

dohgg
03-06-05, 04:19
סתם שאלה,
מה הקשר בין הסטוריה, אזרחות, ספרות לחוכמה? אם יש אפשרות להעתיק בדברים האלה, אני לא מהסס פעמיים.

לדוגמא, אני ממש אבל ממש גרוע בלזכור שמות, אז רשמתי שמות של דמויות מסיפורים על השולחן, המורה תפסה אותי ולא עשתה לי כלום, כי היא יודעת שמבחן בספרות זה לא מבחן בשינון שמות.

שנה שעברה, בבגרות באזרחות (המקצוע הכי נאצי) רשמתי על הירך כמה הגדרות וחוקים, האמת שלא השתמשתי בהם כי קיבלתי מקום מול הבוחנת ולא היה לי אומץ לדפוק לעצמי בגרות בשביל איזה הגדרה, בסוף גם הסתדרתי לא רע.
כשיצאתי מהבחינה, הבוחנת יצאה אחרי ואמרה לי שהיא ראתה שרשום לי דברים על הירכיים, עשתה לי הרצאה קטנה וויתרה, היה לי הרבה מזל באותו יום...

דא, אני ממש נגד העתקה ממישהוא אחר, כי זה פשוט מאניקיות לפי דעתי שמישהוא אחר חורש ומישהוא אחר לא, והם מקבלים אותו ציון, שלא נדבר על זה שהמעתיק מסכן את זה שהעתיק ממנו, בשביל הצרכים האישיים שלו.

Peter Pan
03-06-05, 15:22
לא דיברתי על כך שחוכמה מתבטאת בציונים, כי אני לא מאמין בכך. המבחן הוא פשוט האמצעי הכי טוב בשביל לבדוק את היכולת שלך ללמוד, להפנים ולהבין את החומר באותה נקודת זמן.

אני מצטער שרובכם חונכתם על תרבות של שקר ורמייה, אני לא חונכתי ככה, ואני שמח על כך, כיוון שאני יודע שאני לא ייאלץ, בכל רגע שאני עומד בפני מבחן בחיים(בכל תחום ובכל דרך אפשרית), לשקר ולרמות אנשים אחרים, ואת הממסד(כביכול) בשביל להצליח.
ואותה ההצלחה היא מאוד גבולית-למעשה ציון ה-100 הזה שהשגתם, לא אתם השגתם, אלא השיטות הפסולות שהמצאתם הם אלו שהשיגו את הציון. אתם לא הייתם ראויים לו, כי זה לא המוח שלכם שהחליט לתפקד ולרשום את התשובות הנכונות, אלא התלמיד שיושב לידכם/הספר שממנו העתקם את התשובות לפני המבחן. זוהי לא הצלחה, אלא כישלון קולוסיאלי שלכם כבני אדם.

הגישה שלכם לעולם לא תשתנה כי היא מושרשת יתר על המידה, ומכיוון שאתם התרגלתם לדרך הקלה, שיכולה להוביל אתכם להצלחה, אתם תפנו אליה בכל רגע שתיתקלו במכשול. הבעיה שלכם תהיה שברגע שהמכשול הזה לא יאפשר לכם להשתמש בשיטות רמייה למיניהם, אז אתם אלו שתיפגעו, ולא אף אחד אחר.
הממסד מעמיד אתכם במבחנים לכל אורך החיים שלכם, והמבחנים האלו בודקים את מידת ההגינות שלכם. ברגע שאתם מרמים אותו הוא פשוט מחייך, כי הוא יודע שבשלב כלשהו המעשים האלו לא יועילו לכם, ורק יאפשרו לו לדעת מי ראוי יותר ומי ראוי פחות.

ותאמינו לי, לא צריך לחרוש בשביל להצליח, אפילו לא צריך ללמוד יותר מדי. מספיק שאתם קולטים את החומר בצורה טובה, וההצלחה שלכם וודאית. אני מעולם לא נזקקתי ללמוד למבחן, לא משנה באיזה מעמד, יותר משעה וחצי.

שנה שעברה, בבגרות באזרחות (המקצוע הכי נאצי)

מה זה בכלל הביטוי הזה, מקצוע נאצי.
זה לא נראה לך קצת לא במקום להגדיר מקצוע כלשהו כמקצוע נאצי? מדובר בזילות משוועת, וזה מאוד מטריד שזה נאמר עי אדם שחי במדינת ישראל.
ובכלל, כל דבר שמעמיד איזשהו אתגר בפנייך, גם אם קטן, אתה תקלל ותקלס אותו?
ובמיוחד המקצוע הזה, שאמור לעזור לך לזהות את הערכים והנורמות של כל מדינה דמוקרטית מתוקנת, ואת אי-התקינות למעשה במדינות הדמוקרטיות לכאורה, שמבצעות מדי יום פשעים נגד אותם ערכים ונורמות. מדובר באחד המקצועות החשובים ביותר שתלמד אי פעם, ואם לא הפנמת דבר ממנו, זה חבל מאוד, כיוון שאז כאזרח, התיפקוד, ההתנהגות והיעילות שלך אל מול המדינה יהיו נמוכים מאוד.

RivaldoTheKing
03-06-05, 16:18
משה, אני אגיד את זה חד וחלק - אתה הומו!! (כמובן שזה בהמשך ישיר למשל הכושי והווזלין).

ותאמינו לי, לא צריך לחרוש בשביל להצליח, אפילו לא צריך ללמוד יותר מדי. מספיק שאתם קולטים את החומר בצורה טובה, וההצלחה שלכם וודאית. אני מעולם לא נזקקתי ללמוד למבחן, לא משנה באיזה מעמד, יותר משעה וחצי.

כנל. עד שפגשתי את הבגרות בהיסטוריה.

Peter Pan
03-06-05, 16:20
משה, אני אגיד את זה חד וחלק - אתה הומו!!
[
אני שמח על כך שאני אוהב לספק לאחרות את צרכיהן ולא לאחרים.

ודרך אגב, מה הקשר?
אני מניח שגם הומואים מרמים. זה לא מקרה של סטרייטס אונלי.

RivaldoTheKing
03-06-05, 16:24
אני חייב להסביר פה הכל?

ווזלין = העתקות
כושי = בצפר
הומו = אונס מחברות שכמותך

Peter Pan
03-06-05, 16:30
אני חייב להסביר פה הכל?

ווזלין = העתקות
כושי = בצפר
הומו = אונס מחברות שכמותך

אחרי שהתרוצצתי כל הבוקר בתא-כן, יש צורך להסביר הכל.

ובכל אופן, רק בשביל להעמיד את האבחנה שלך תחת מכשול:
אין לי מחברות, למעט במקצוע המתמטיקה, כיוון שיש לי אישור ממשרד החינוך לא לרשום דבר במהלך השיעור(ואם יורשה לי להוציא לשון- :P).

toref
03-06-05, 18:54
אין לי מחברות, למעט במקצוע המתמטיקה, כיוון שיש לי אישור ממשרד החינוך לא לרשום דבר במהלך השיעור(ואם יורשה לי להוציא לשון- ).

הסבר? ???

Ronaldo#9
03-06-05, 19:02
הסבר? ???

בפירוש מהיר - משה גאון.

Peter Pan
03-06-05, 19:12
לא. אני לא גאון, לא הייתי גאון ואני לא יהיה גאון.
פשוט, אני לא צריך לרשום דברים בשביל לזכור אותם, מספיק לי להקשיב.
כל אחד טוב באספקט אחר בכל הנוגע לזיכרון. אחד טוב בכתיבה, אחד טוב בקריאה ואחד טוב בשמיעה.