PDA

צפה בגרסא המלאה : לימודים: יסודי, חטיבה, תיכון, בגרויות.

עמודים : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17

Wildman
01-09-09, 17:12
אנחנו היחידים שלמדנו כרגיל?

אלכס
01-09-09, 17:21
לא, הבני זונות דפקו לנו שלוש שעות שיעורים אחרי שעתיים עם המחנכת.

ממוצע מהבגרויות שעשיתי (מחשבת, לשון, היסטוריה) 90! יאללה לחגוג! רק המגנים המזדיינים הרסו...

Árbitro
01-09-09, 17:32
בגרות בעברית? לנו יש בגרות בלשון שמפוצלת לשניים, אחד זה חיבור והשני זה דקדוק מטורף (נושא נשוא, מספרים, בניינים וכל הבולשיט הזה)
לא יודע איך זה למי שפת האם שלו היא לא עברית

אז כנראה שזה אותו דבר, כי עשיתי את כל אלה.

Chelseaforeva
01-09-09, 18:38
אנחנו היחידים שלמדנו כרגיל?
גם אנחנו. למדנו עד 15:15.

WayneRooney
01-09-09, 19:33
היום הראשון של הבצפר זה היום הכי כיפי- פוגשים את כולם אחרי החופש, מספרים חוויות ולא עושים כלום (קרי טקסים מטומטמים עם הנאומים המוכרים של המנהלים/מורים וכל מיני אסיפות כיתה/שכבה למיניהן). אבל ממחר אנחנו מתחילים ללמוד כרגיל (קיבלנו מערכת שעות קבועה).

ספיר
01-09-09, 20:10
השבוע הראשון זה השבוע הכי מצחיק אצלנו. לא רק השבוע הראשון בעצם, כל חג.
מביאים מלא נפצים, ביצים ושקיות מים. מעיפים על היודניקים. מעיפים רמאדנים באוויר זה פשוט קטלני! המורים מפחדים לצאת החוצה, התקינו אצלנו מצלמות ועדין ממשיכים לזרוק, היום עפו ביצים באויר, הלכתי לביקור בשטח של היודניקים הכל מים כיאלו יש שמה בריכה. אין דברים כאלה!:grin:

Tomer Blanco
01-09-09, 20:16
באמת למדתם ביום הראשון? חח באתי רק לשעה עם המחנכת ועפתי הביתה. מה כבר יש ללמד?

21 שעות. המערכת הכי טובה שהייתה לי by far. כל השבוע מתחיל בעשר, יום אחד בשתים עשרה.

אלכס, אתה בי"א נכון? אז תתכונן שכל השנה תיהיה חרא לא רק היום הראשון :grin:.

Wildman
01-09-09, 21:27
למדתי עד 16:15 היום (בגלל שלצערי בית הספר המטומטם שלי החליט שמעכשיו מתחילים ללמוד מ-8:45).

מזל שזאת השנה האחרונה שלי, זה נותן לי בוסט אדיר למוטיבציה. שנה אחרונה שלי באחד מבתי הספר הכי מתיפיפים, פלצניים, ובזיוניים שיש בעולם הזה.

כבר התחלתי לספור את הימים...

ספיר
02-09-09, 16:45
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3770984,00.html

חחח אמרתי לכם שמטורף בבית ספר שלי!:grin:

אסף-בארסה
02-09-09, 17:35
י"א זה פשוט סיוט. מערכת של קרוב ל-50 שעות, כל יום מתחיל בשמונה ולומד שישי:embarassed:.

Guy Blanco
02-09-09, 18:00
י"א זה פשוט סיוט. מערכת של קרוב ל-50 שעות, כל יום מתחיל בשמונה ולומד שישי:embarassed:.
אני יודע, גם אני חוויתי את זה, אבל תאמין לי, זה שווה את זה. עכשיו בכיתה יב' יש לי בקושי 15 שעות שבועיות. מתחילים מאוחר ומסיימים מוקדם. לא לומדים ימי שישי. אני מת על יב' :becool:.

אלכס
02-09-09, 19:04
35 שעות בשבוע, בלי ימי שישי. אחח החיים הטובים...

ולא, אני לא במב"ר או משהו כזה.

אסף-בארסה
02-09-09, 20:56
35 שעות בשבוע, בלי ימי שישי. אחח החיים הטובים...

ולא, אני לא במב"ר או משהו כזה.

ילד קקי. כמה מקצועות בחירה יש לך וכמה שעות שבועיות הם לוקחים?

real-madrid-4-ever
02-09-09, 21:08
י"א זה שחיטה לא נורמלית! עוד 290 יום למניאייק.

#4Gidi
02-09-09, 21:18
45 שעות שבועיות, שליש מהם רק היסטוריה.

כמה התגעגעתי..

אלכס
02-09-09, 21:33
ילד קקי. כמה מקצועות בחירה יש לך וכמה שעות שבועיות הם לוקחים?
הכוונה למגמות? אם כך, יש לי שתי מגמות. מחשבת ישראל וסוציולוגיה/פסיכולוגיה. מחשבת אנחנו לומדים שעה או שעתיים פחות משאר המגמות כי יחידה אחת עשינו בי' וכמה שעות סה"כ אני כבר לא זוכר הן לוקחות אני לא זוכר. יש מצב שאני אעשה איזו עבודה גדולה שתוסיף לי עוד 4 יחידות ואז יתווספו לי שלוש שעות. שיהיה...

אה, ועוד פעם: החיים הטובים... :grin:

yarin 666
12-09-09, 22:48
שאלה לכולכם:
בחמישי היה לי שיעור בבית הספר והמורה שנכנסה לשיעור הודיעה לנו שמעכשיו כל פעם שהיא נכנסת לכיתה אנחנו מחוייבים לקום ועד שהיא לא מאשרת אסור לשבת, האם נתקלתם בתופעה הזו בזמן האחרון( וברור שבאחרון כי מנהג זה היה נהוג בעבר), מה דעתכם על חזרת המנהג?

Pini_A
12-09-09, 23:01
ואתם באמת עומדים? מה היא כבר תעשה לכם? תריץ עם הסרגל מברזל?! אח אתם הדרומיים זה משהו:tongue:

Bob Sacamano
12-09-09, 23:04
קצת כבוד למורים לא יהרוג אותכם. אצלינו בבית ספר זה מאז ומתמיד היה ככה: המורה נכנסת אנחנו קמים, היא מתיישבת ומבקשת מאיתנו לשבת.

yarin 666
12-09-09, 23:09
ואתם באמת עומדים? מה היא כבר תעשה לכם? תריץ עם הסרגל מברזל?! אח אתם הדרומיים זה משהו:tongue:

קצת כבוד למורים לא יהרוג אותכם. אצלינו בבית ספר זה מאז ומתמיד היה ככה: המורה נכנסת אנחנו קמים, היא מתיישבת ומבקשת מאיתנו לשבת.

חחח, פיני, העניין הוא לא הפחד אלא בדיוק מה ש"נשמה לבנה"(שם?) מדבר עליו, אני לא נגד המנהג אך בשבילי זה היה משהו שאני לא רגיל אליו.

ברינדר
12-09-09, 23:17
ירין - מי זאת לעזאזל? איפה שכטר שצריך אותו...

yarin 666
12-09-09, 23:46
ירין - מי זאת לעזאזל? איפה שכטר שצריך אותו...

נספר לך בהזדמנות, ולגבי שכטר,כרגיל בתחילת השנה הגיעה הנאום הכ"כ אמין:" השנה אין משחקי כדור יותר, נשים דגש על ריצות ותצטרכו להזיע השנה", התפקענו לו מול הפנים, אה וגולת הכותרת: הבצפר זכה מקום ראשון מחוזי על שיעורי הספורט, פחחחחח :grin:.

Ricardo
13-09-09, 02:53
היה לי את זה שנה שעברה(האחרונה, הללויה).
ופשוט שמנו על זה זין. למה מי המורים האלה בכלל שאני אעמוד בשבילם? הם מתייחסים לתלמידים כמו לחרא וחושבים שהם מלכים. שילכו תקאווד.

Azzurro
13-09-09, 08:36
לא נעים לי להגיד לך מר ריקארדו אבל התלמידים מתייחסים למורים כמו חרא מעוך שצריך לדרוך עליו כל יום ואז לירוק עליו. לא פלא שהם דורשים קצת כבוד.

Ricardo
13-09-09, 13:36
אני לא מתייחס למורים כמו חרא מעוך שצריך לדרוך עליו כל יום ואז לירוק עליו, אני מקבל חרא יחס מהמורים שרואים ילדים רבים מכות ומתעלמים באלגנטיות כששותים את הכוס קפה שלהם, אני מקבל יחס חרא כשיש טעות כלשהי בציון ומנפנפים אותי כאילו אני בכלל לא שייך לבית הספר. אולי זה רק אצלנו, אבל תאמין לי שפה בכלל לא מגיע למורים האלה כבוד.
חוץ מזה, גם אם כל התלמידים יעמדו כשהמורה נכנסת, זה לא ישפיע בשיט על המצב הקיים בין מורים-תלמידים. התלמידים ישארו בשלהם והמורים ישארו בשלהם.

Wildman
13-09-09, 15:16
בכיתה ו' היו דורשים מאיתנו את זה, אבל זה בגלל שהיינו כיתה די בעייתית.
__________________________________________________ _______

Ricardo, אל תשכח שגם יש מורים שעושים מעל ומעבר וקורעים את התחת שלהם בשביל תלמידים שלא ראויים למינימום שבמינימום. אני לא יודע כמה יש כאלה, אבל זה קיים ואותם אני מאוד מעריך.

אמא שלי מורה ואני רואה כמה היא משקיעה בשביל התלמידים שלה. אני בטוח שאם היית רואה על איזה שטויות היא עובדת לתוך הלילה (פרטים קטנים שהתלמידים שלה אפילו לא שמים לב אליהם) היית נדהם.

ד"א, אני גם לא סובייקטיבי לחלוטין כמו שחלקיכם עשויים לחשוב כי לי אישית בביה"ס יש עוד שני מורים שאני מאוד מעריך.

de_la_red
13-09-09, 15:53
אני לא חושב שמנהג בו תלמידים נדרשים לקום בעת כניסתו של מורה לכיתה הוא סמל של כבוד בכל המקרים, אלא יותר כדי להביא את התלמידים לידי ריכוז בדרך המהירה ביותר. עד כה שאלתי 4 מורים וקיבלתי 4 תשובות זהות - אין מדובר בכבוד, שכן כבוד הדדי יש להפגין במהלך שנת לימודים שלמה (או לכל הפחות במהלך השיעור שאורכו 45 דקות) ולאו דווקא במהלכן של 10 שניות.

Ricardo
13-09-09, 15:58
תומר, אני לא שוכח. חשוב לציין שגם לי יש מורים שבאמת קרעו את התחת אבל הם מעטים מאוד.
ולהם רכשתי את הכבוד הראוי, הם לא הקפידו על חוק העמידה, אך אם היו מבקשים הייתי נאות. אין סיבה שלא.

עצם העובדה שמורים גם לא השקיעו באכיפת החוק הזה מורידה מחשיבותו, הייתה לנו מורה שהייתה קפדנית מאוד, הייתה דורשת לקום כל פעם בעת שהיא נכנסת לכיתה, זה לא הוביל לריכוז מהיר יותר או לשום דבר מועיל חוץ מעוד וויכוחים, עד כדי כך שזה היה לוקח חצי שעה עד שכולם קמים לגמרי.
כבוד הדדי אכן יש להפגין במהלך שנה שלמה, אבל זה לא קורה ככה בפועל. יש פה ניסיון להחדיר משמעת. אצלנו זה לא פעל.

Mendieta
13-09-09, 17:46
אני לא חושב שמנהג בו תלמידים נדרשים לקום בעת כניסתו של מורה לכיתה הוא סמל של כבוד בכל המקרים, אלא יותר כדי להביא את התלמידים לידי ריכוז בדרך המהירה ביותר. עד כה שאלתי 4 מורים וקיבלתי 4 תשובות זהות - אין מדובר בכבוד, שכן כבוד הדדי יש להפגין במהלך שנת לימודים שלמה (או לכל הפחות במהלך השיעור שאורכו 45 דקות) ולאו דווקא במהלכן של 10 שניות.

כשהייתי בחטיבה, כיתה ח' הייתה לנו מורה שדרשה מאיתנו לקום על השיעור הראשון כשהיא נכנסת. כולם בשיעור הראשון אמרו "בוא'נה היא נאצית" ואחרי שבוע כולם פשוט התאהבו בה. היא הייתה קשוחה ומטורפת, אבל ברגע שנתת לה את הכבוד, היא נתנה לך פי 5 ונלחמה עם כל מורה ומורה במקצועות השונים שניסה להיכנס בך. מבחינתי כבוד מינימלי זה לקום כשמורה נכנסת, וכששאלנו אותה למה אנחנו קמים אז ענתה חד וחלק "לאות כבוד". המורה הזאת הייתה כ"כ מדהימה, שאחרי חודשיים, היא הייתה עושה לנו מבחנים, ותאמין או לא-היא הייתה יוצאת מהחדר. אף אחד לא היה מעתיק. היא מורה מהדור הישן, ולדעתי הדבר הזה קיים נטו אצל מורות מהדור הישן. היום התלמידים זורקים זין על המורות, לא משנה מה המורות יעשו למען התלמיד. כמה שאני הייתי בעייתי, עם המורה הזאת נהפכתי לילד הכי טוב בעולם, וחבל שאין את הדברים האלה יותר של לעמוד כשהמורה נכנסת, לעמוד כשאתה עונה, אמון במבחנים וכו'.

Guy Blanco
13-09-09, 18:11
המורה הזאת הייתה כ"כ מדהימה, שאחרי חודשיים, היא הייתה עושה לנו מבחנים, ותאמין או לא-היא הייתה יוצאת מהחדר. אף אחד לא היה מעתיק.
הייתה לנו מורה למתמטיקה בכיתה י' (5 יחידות) שהייתה עושה לנו את אותו הדבר. היא הייתה קורת לזה בדיקת אמינות. היא הייתה יוצאת מהכיתה במבחנים ומשאירה אותנו לבד. בניגוד אליכם, אצלנו כמעט כולם העתיקו. אחרי זה הרכזת התפלאה שכל המגנים מעל 90 (חצי מהכיתה נכשלה בבגרות. מטומטמים :grin:).

בקשר לעמידה בעת כניסת המורה לכיתה, אני בעד. אין לי בעיה לתת את הכבוד למורה, אבל בתנאי שהיא תחזיר לי כבוד בחזרה. יש לי מורה לאזרחות שנטפלת אליי כל הזמן. בחיים שלי לא עמדתי כשהיא נכנסה לכיתה. לכל מורה אחר אני נותן את הכבוד ועומד כשהוא נכנס (וככה כל הכיתה).

ספיר
13-09-09, 18:49
אצלנו בבית ספר עומדים לא משנה שאיזה מורה נכנסת. בחטיבה זה היה ככה, שהגעתי לתיכון לא היה את זה, אבל החליטו להכניס את זה בשנה הזאת. אז כל פעם שמורה נכנסת אנחנו קמים.

Mendieta
13-09-09, 19:01
עזבו, צריך לעשות את זה מרצון. אנחנו אחרי הפעם הראשונה לא "התבקשנו" והיא לא חיכתה, היא אמרה "מי שרוצה לעמוד שיעמוד ומי שלא לא" וכולם עמדו מרצון. בנוגע לנושא המבחנים-היא אפילו לא בדקה מי העתיק ומי לא, ואף אחד לא העז להעתיק, כתוצאה מכך לא רק שהציונים לא ירדו מכיתה ז' לח', הם עלו. הציונים בכיתה ז' היו יותר נמוכים. אגב, סתם אוף טופיק על אותה מורה, היא יצאה לפנסיה אחרי אותה שנה. בכיתה י' וי"א כל הכיתה שלנו הלכה אליה ללמוד להיסטוריה לבגרות, המקצוע שהיא מלמדת.

אנדי כהן
13-09-09, 19:18
חבר'ה, מורה זה בן אדם ואם אתם מתייחסים לכל אדם אחר בכבוד אז אין סיבה שלא תעשו זאת גם גם עם, רחמנא לצלן, מורים. וודאי שיש מורים שנטפלים לתלמידים, אבל זה כבר כל מקרה לגופו.
אם המורה החליטה שרצונה שכל התלמידים, כן כן כל התלמידים מנווני השרירים שהרי כל כך קשה להם לעמוד בגילם, יקומו לכבודה אז אני לא רואה את הבעיה פה. גם אם היא הדבר הרע ביותר שפגשתם בחייכם, גם אם אתם קמים בבוקר בבעתה כאשר במוחכם רובצת תמונתה אשר הופיעה שם גם בסיוט שבדיוק התעוררתם ממנו, גם אז אני לא רואה למה למען השם קשה לקום.

אם אתם מרגישים שהמורה לא מכבד/ת אתכם ומכאן נובע כל רצונכם לעשות מעשה אשר יעמוד מנגד לאותו חוסר כבוד, אז אני חושב שאתם צריכים לקחת את זה יותר בקלות. כולה מורה. להתייחס אליו בכבוד אבל לא לקחת אותו ברצינות כי הוא משמש אתכם בסך הכל למילוי דפים ולא לעניינים שישנו את חייכם (טוב הציונים כן בעלי משמעות רבה אבל אני מאמין שאפשר ללמוד ולהצליח ללא קשר לטיב המורה). הציון חשוב ואם המורה כל כך רע עד שירצה לדפוק אתכם בציון, טוב, אז נדפקתם. תשקיעו.

ספיר
13-09-09, 19:24
עזבו, צריך לעשות את זה מרצון. אנחנו אחרי הפעם הראשונה לא "התבקשנו" והיא לא חיכתה, היא אמרה "מי שרוצה לעמוד שיעמוד ומי שלא לא" וכולם עמדו מרצון. בנוגע לנושא המבחנים-היא אפילו לא בדקה מי העתיק ומי לא, ואף אחד לא העז להעתיק, כתוצאה מכך לא רק שהציונים לא ירדו מכיתה ז' לח', הם עלו. הציונים בכיתה ז' היו יותר נמוכים. אגב, סתם אוף טופיק על אותה מורה, היא יצאה לפנסיה אחרי אותה שנה. בכיתה י' וי"א כל הכיתה שלנו הלכה אליה ללמוד להיסטוריה לבגרות, המקצוע שהיא מלמדת.
ירדן אני לא מאמין אחי! יש מצב הייתה לנו אותה מורה.:grin:
הסיפורים שאתה מספר עליה ככה בדיוק המורה שלנו להיסטוריה, חבר שלי גם ממש עושה באלגנים למורים. אבל שהיא באה הוא נותן לה כבוד, אין דברים כאלה! והיא מורה פשוט גדולה, כולם אוהבים אותה והתחננו שהיא תלמד אותנו השנה היסטוריה. והיא מלמדת אותנו, איזה צירוף מקרים.

WayneRooney
13-09-09, 22:23
כמו בכל מקום - תמיד יש ויש כל מיני סוגים של אנשים, וכך זה גם אצל המורים. יש את אלה שבא לך להרוג אותם מהרגע הראשון שאתה רואה אותם, יש את אלה שהם באמצע שפעם הם נחמדים ופעם הם מרשעים ויש כאלה שכל כך כיף להיות בשיעור שאתה רק רוצה להמשיך לדבר איתו וללמוד עוד דברים. אצלי אישית בבית ספר אני נוכחתי לגלות את כל שלושת הסוגיים שציינתי לעיל.
היו כאלה שלא סבלתי (ועד היום אני לא סובל אותם בעצם), מורים שלא אכפת להם ממך, כאלה שיש להם במוח מחשבות רק איך לדפוק את התלמידים בלי טיפת כבוד לאף אחד שרק צורחים כל היום או פשוט אתה מרגיש שהם אובר אגרסיבים, כי זה פשוט הדרך ארץ שלהם וככה הם למדו לחנך (גם אם הם מורים טובים שיודעים את החומר טוב מאד באופן כללי, אבל עצם זה שהם משדרים משהו דפוק בגישה שלהם זה גורם לחוסר חשק משווע בשיעורים ושנאה רבה כלפיהם).
כשאני בא לבצפר המטרה העיקרית שלי בנוסף ללימודים גרידא זה באמת ליהנות בשיעורים לשם שינוי ולהעביר את הזמן בכיף, ולא לסבול. יש מורים שאני באמת מעריך אותם (בודדים, אבל יש), באמת משקיעים את הנשמה מעל ומעבר וזה באמת אכפת להם מהחינוך של הילדים וכל מה שמסביב, וחבל שלא כולם (התלמידים בעיקר) יודעים להעריך את זה.
אף פעם לא הגענו ממש למצב כפי שירדן אמר (הייתה לנו מורה אחת נהדרת לפני כמה שנים שבאמת התקרבה לזה, אבל היא הייתה רק שנה אחת ועזבה בגלל סיבות כאלה ואחרות).
אני יודע שהשינוי צריך לבוא מהילדים ומהמורים יחדיו, שיהיה כבוד הדדי אחד לשני בצורה כזאת שיהיה אפשר ללמוד בנועם ולהעביר את הזמן בכיף. לצערי זה כמעט בלתי אפשרי במצב הנוכחי של היום, וחבל.

לייזר
14-09-09, 01:38
שאלה לכולכם:
בחמישי היה לי שיעור בבית הספר והמורה שנכנסה לשיעור הודיעה לנו שמעכשיו כל פעם שהיא נכנסת לכיתה אנחנו מחוייבים לקום ועד שהיא לא מאשרת אסור לשבת, האם נתקלתם בתופעה הזו בזמן האחרון( וברור שבאחרון כי מנהג זה היה נהוג בעבר), מה דעתכם על חזרת המנהג?

יש לי הצעה לגבי שיעורים כפולים: בסוף השעה הראשונה, עם צלצול הפעמון, המורה יקוד קידה והתלמידים ימחאו לו כפיים ויעודדו אותו. הוא יעזוב את החדר למספר דקות, אשר במהלכן התלמידים ישירו את שמו ויקראו לו לחזור. בתום השעה השניה, תלמידה מחונכת במיוחד תיתן למורה פרחים וחזיה.

פיגור טוטאלי.

italiano
14-09-09, 02:08
אי אפשר להכריח תלמיד לקום, רק טמבל יסכים למשהו כזה, מה זה פה תנועות הנוער של סטלין?

מה שכן צריך לעשות זה לשים פצצת סירחון בתיק שלה כל פעם שהיא מגיעה עם יציאות כאלו.

הסבתא הזאת ממש מסתכנת תכלס, היא לא שמעה שהילדים של היום דוקרים? :becool:

Motherfucker
14-09-09, 07:57
בתחילת כיתה י"א אמרו לנו שאנחנו חייבים לקום לפני כל שיעור. זרמנו עם זה במשך חצי שנה. לאחר מכן המנהג נעלם בערך כמו שיעורי של"ח...

Wildman
14-09-09, 15:17
אי אפשר להכריח תלמיד לקום, רק טמבל יסכים למשהו כזה, מה זה פה תנועות הנוער של סטלין?

תכל'ס. כנראה בגלל זה השיטה לא נפוצה (וגם בגלל שהיא מטומטמת).

באופן "מקרי" המורים שבשבילם אני מוכן לקום בתחילת השיעור לא מבקשים ממני לעשות זאת. גם בכיתה ו', שביה"ס החליט שהכיתה שלנו היא היחידה שתקום בתחילת כל שיעור המורים שאהבתי ויתרו על זה ואף גיחחו על השיטה.
__________________________________________________ _________________

ולנושא אחר. המורה שלי לאזרחות בשנה שעברה לא באה ללמד אותנו יותר מ-5 שיעורים בכל השנה שעברה (פעם חולה, פעם עשתה תאונה, פעם ככה ופעם ככה). אנחנו לומדים את התכנית החדשה של ה-2 יחידות. עד כמה קשה יהיה ללמוד 2 יחידות בשנת לימודים אחת? נשמע לי בעייתי מאוד.

Morientes_9
14-09-09, 15:21
עד כמה קשה יהיה ללמוד 2 יחידות בשנת לימודים אחת?
כמה שעות שבועיות?

Wildman
14-09-09, 15:24
כמה שעות שבועיות?

ארבע, אולי (לא בטוח) יוסיפו עוד שעה אחת בסיום המחצית הראשונה.

Morientes_9
14-09-09, 15:33
אמור להספיק, העיקר שלא תרדם(שיעור משעמם).

fcbgirl
14-09-09, 15:38
העיקר שלא תרדם(שיעור משעמם).

תלוי למי,אני דווקא אהבתי את שיעורי האזרחות,זה היה מעניין.
אבל לפעמים זה גם תלוי באיך המורה מעבירה אותם.

Mendieta
14-09-09, 17:01
מעניין? השיעורים הכי מעצבנים עם הכי הרבה תתי כותרת בעולם. יותר מידי זכויות יש לנו. ועוד הנשים כל הזמן טוענות שמקפחים אותן, יותר מידי זכויות הבאנו לכן :)

royk9e
14-09-09, 18:36
אתם בטוחים שזה יספיק? אנחנו למדנו יחידה אחת אזרחות ולקח לנו מתחילת השנה עד מאי, במקרה שהעלה Tomer_Barca מדובר ב2 יחידות.

בנוסף לכך, כאשר שאלתי את המורה שלימדה אותי מה ההבדל בין כמות הלמידה של היחידות, היא סיפרה לי שאם היינו לומדים ל2 יחידות היינו צריכים להתחיל ללמוד בכתה ט' (כאשר ניגשנו לבחינה בכתה י''א).

Engels
04-10-09, 20:23
התאגיד האוניברסיטאי, עלייתו ונפילתו

מאת: אפרים דוידי

רקטור אוניברסיטת תל אביב וממלא מקום נשיא אוניברסיטת תל אביב, פרופסור דני לויתן אמר ביום חמישי האחרון שאוניברסיטת תל אביב קיצצה עשרות מיליוני שקלים מתקציבה ושנערכת לקיצוץ נוסף בהמשך השנה. לדברי לויתן, "אנחנו פותחים את שנת הלימודים בחששות כבדים בגלל אי יכולתנו לקיים את השנה במצב התקציבי שאותו אנחנו יודעים נכון להיום". לויתן הוסיף כי "כלל האוניברסיטאות בישראל מצפות לתוספת תקציבית בסדר גודל של 450 מיליוני שקלים. אם לא נקבל תוספת אנחנו נגיע לאט לאט לעצירה תוך כדי שנת הלימודים.

לויתן הזהיר כי "הקיצוץ שמבצעת אוניברסיטת תל אביב בימים אלו בתקציבה יפגע בתקציבי הפעולות השוטפים באוניברסיטה, במשרות עוזרי הוראה, בסגל הזוטר, בשעות הנוספות לעובדים וכן צפוי לפגוע במשאבי המחקר". לדבריו, "אם לא תיפתר הבעיה, יכול להיות שהגלגלים יפסיקו להסתובב במהלך השנה".

דבריו של פרופ' לויתן פורסמו מספר ימים לאחר שעיתון "הארץ" חשף שהאוניברסיטה הפסידה עשרות (ויש האומרים: מאות!) מיליוני שקלים בעקבות השקעות כושלות ב"תיק המניות" שלה. ההפסד וחילוקי הדעות שקדמו לו סביב מכירת המניות שבידי האוניברסיטה גרמו לקרע בין היו"ר ועדת ההשקעות, הבנקאית ליאורה מרידור, לבין חלק מחברי ועדת ההשקעות שחברים בה ארנון טיברג, יו"ר סמל"ת (יבואנית פיאט); אלדד תמיר, מנכ"ל ובעלים של בית ההשקעות תמיר פישמן, ועמוס ספיר, יו"ר חברת הדירוג S&P מעלות לשעבר. יש לציין כי רוב חברי הוועדה החיצוניים התפטרו בעקבות החלטת מרידור. אין זה סוד שמרידור היא העומדת מאחורי ההדחה של נשיא האוניברסיטה פרופ' צבי גליל לפני מספר חודשים.

מההפסד במניות וההשקעות הכושלות ומהדחת הנשיא אנו למדים איפה מוקדי הכוח באוניברסיטה הגדולה בישראל. והתשובה היא שהכוח איננו בידי המרצים, הסטודנטים והעובדים – הוא בידי בעלי הון ונציגיהם. אשר יכולים גם להדיח את נשיא האוניברסיטה מבלי שהקהילה האקדמית, המורכבת ממרצים, סטודנטים ועובדים; משתתפת כלל בהחלטה או נמסרים לה השיקולים שהובילו להחלטה. מדבריו של פרופ' לויתן ניתן ללמוד שבאמצעות ה"ניהול תאגידי" – קרי ניהול על פי כללי המשחק הקפיטליסטים ניתן להציל את ההשלכה הגבוהה. מצד אחד, כסף (רב!) שהולך לטמיון בגלל השקעות כושלות; מצד שני, האוניברסיטה זקוקה בדחיפות למימון ממלכתי כדי להמשיך ולפעול. לכאורה זו סתירה, למעשה זהו כישלונו של הדגם התאגידי, הפיכת האוניברסיטה לתאגיד עסקי.

מזה כשני עשורים שהאידיאולוגיה הניאו-ליברלית והכושלת הגיעה גם לאוניברסיטאות. כך צועדת ההשלכה הגבוהה בישראל בדרכה של ההשכלה הגבוהה בארה"ב: מהציבורי אל הפרטי ומהממלכתי אל התאגידי. לפני שנתיים ביקר בישראל הפרופ' האמריקאי גורדון לייפר החוקר את הפיכת האוניברסיטאות והמוסדות להשכלה גבוהה לתאגידים כלכליים ובדרך להפיכתם לתאגידים הם שוכחים שפעם היו מוסדות להשכלה גבוהה. פרופ' לייפר מאוניברסיטת אורגון שבארצות הברית, חוקר ידוע בתחום יחסי עבודה, איננו רק משקיף מן הצד. לייפר איננו יושב ורושם בצער את רשימותיו. מספרים כי במשך שבע השנים בהן כיהן כיו"ר ארגון הסגל הזוטר באוניברסיטת ייל היוקרתית, הוא עמד בראש חמש שביתות שהקיפו גם את העובדים המינהליים ואת הסטודנטים. הפרופסור הצעיר גם עזר רבות לארגון עובדי ענף הבנייה בעיר לאס וגאס; ואף יצא לחצי שנת שבתון... כדי לתת כתף להקמת ועדי עובדים בענף המלונאות בהוואי.

לייפר נפגש עם פעילי המכללה החברתית-כלכלית כדי להסביר מדוע האוניברסיטאות בישראל צועדות כל הדרך לעבר הדגם האמריקאי ומדוע הדגם האמריקאי הוא ההיפך ממה שאוניברסיטה אמורה להיות. גם בארה"ב הדרך לעבר הפיכת האוניברסיטאות הציבוריות לתאגידים החלה עם המחנק התקציבי. באיטיות ובהתמדה, החל ממשל רייגן בשנות ה-80 של המאה שעברה, להזרים פחות ופחות כספים ציבוריים לאוניברסיטאות, חרף העובדה שהדרישה להשכלה גבוהה גברה. "הסטודנטים היו ללקוחות, האוניברסיטה לתאגיד העובד על בסיס רווח והפסד והמרצים למקורות מימון", תמצת לייפר את עיקר השינויים. לדבריו, "זהו הניאו-ליברליזם בהשכלה הגבוהה: אין עבודה מאורגנת, אין מחקר מדעי בסיסי שאינו קשור לחברות עסקיות ויש סגירת חוגים ש'אינם רווחיים'". עד להפיכת האוניברסיטה לתאגיד, סברו בארה"ב כי המוסדות להשכלה גבוהה היו מחוץ לשוק, שהם אמורים היו לשרת את כלל האוכלוסייה ופירות המחקר היו רכוש ציבורי ולאו דווקא פרטי. ועוד: עיקרון החופש האקדמי היה מקודש. "עתה כל המושגים האלה תחת מתקפה ובאוניברסיטאות רבות הם נעלמו הלכה למעשה", הדגיש לייפר. עוד אמר "אילו ג'ונס סאלק שהמציא את החיסון נגד שיתוק ילדים הידוע בשם תרכיב סאלק היה פעול כעת באוניברסיטה, התרכיב היה נרשם על שם התאגיד הקשור במחקר (כי כמעט ולא נותר מחקר שאינו ממומן על ידי תאגידים גדולים), וכמובן כל ילד שהיה מקבל את התרכיב היה משלם תמורתו. היה משלם - במידה ולהוריו היה כסף. אבל סאלק גילה את התרכיב במעבדה אוניברסיטאית והתרכיב הפך במהרה לנחלת הכלל. ממציא החיסון שהציל מיליוני ילדים ממחלה וממוות לא קיבל גרוש מהמצאתו".

לייפר גם סבור שהפיכת האוניברסיטה לתאגיד מתאפשרת על ידי צמצום מתמיד של מרצים מן המניין וגיוס "מורים מן החוץ", שזהו לדבריו "כוח עבודה זול וגמיש, ללא קביעות, ללא ביטחון תעסוקתי והמוכן ללמד שעות רבות מדי תמורת שכר נמוך מדי". מעבר עיקר נטל ההוראה והמחקר מן המרצים אל "כוח העבודה הזול של המורים מן החוץ" יש לו גם השלכות הרסניות לגבי רמת ההוראה והמחקר. "מי שרץ מכתה לכתה על מנת להרוויח דולר נוסף כדי לשלם את המשכנתא, איננו מתפנה למחקר רציני ואין לו את הכוחות כדי לשפר את רמת ההוראה שלו". לדבריו, חוקרים צעירים אלה, ללא מעמד באוניברסיטאות, היו לכוח עבודה זול במעבדות באוניברסיטאות המשרתות את התאגידים הגדולים המממנים את המחקרים השונים. כאמור, לייפר איננו מלמד בישראל. אבל דבריו הם תמרור אזהרה למה שיהיה – ולא צריך להיות.

לייזר
05-10-09, 13:22
"הדגם האמריקאי": ממשלת ארה"ב מממנת למעלה מ60% מהמחקר אשר נעשה באוניברסיטאות בעלות כוללת של כ30 מיליארד דולר לשנה. האידיוט שכתב את עלון התעמולה שהקאת לכאן היה צריך לבחור מודל אחר לקלל, ביחוד אם היה לוקח בחשבון את העובדה שבכל הנוגע למחקר ופיתוח האוניברסיטאות האמריקאיות הן המובילות בעולם - בהפרש ניכר.

הדוגמה (DOGMA) האחרת, יבבות על ניאו-ליברליזם בהשכלה הגבוהה, גם היא מצוצנ מהתחת. הסיבה לכך שיש כח עבודה זול, מרצים סוג ב', היא העובדה שהמרצים סוג א' התאגדו להם ומנצלים לרעה את הקביעות. אבל אי אפשר להאשים את הקומוניסטים בכך שהם דפקו את חבריהם למקצוע, אז מאשימים את המערכת שמסרבת להידפק שבעתיים.

תגובות הCUT&PASTE האלה הן סאטירה יותר טובה מזו שאני צופה בה בלילות שבת.

Wildman
10-10-09, 18:57
אני יודע שאין שום סיבה שאתם תעשו את זה, אבל אם יש מישהו שקל לו לפתור את התרגילים הבאים ולהסביר לי בגדול איך הוא עשה/איך לעשות בעצמי ובעזרת אלו נוסחאות (לא אמורים להיות ארוכים) אני אודה לו מאוד:

1) נתון הישר 2x + 4y + 7 = 0. מצא את המשוואות של שני ישרים שהמרחק של כל אחד מהם מהישר הנ"ל הוא 2.

תשובות: 3x + 4y + 17 = 0, 3x + 4y -3 = 0.

2) נתון הישר 2x + 6y -7 = 0. מצא את המשוואות של הישרים שמרחקם מהישר הנ"ל הוא שורש 10.

תשובות: 2x+ 6y +13 = 0, 2x + 6y -27 = 0.

אתם לא חייבים לפתור, אם אתם יודעים בגדול באמצעות אילו נוסחאות לפתור את התרגילים פשוט אמרו לי ואני אעשה את החישובים. המבחן הזה משגע אותי ואין לי במי להיעזר, מקווה שכאן אוכל למצוא את העזרה.

Tomer Blanco
10-10-09, 19:18
:D

אני באמת מרחם עליך שאתה נאלץ לסבול ככה. אין לי איך לעזור לך, אבל לפחות תדע שהייתי כנראה במצב יותר גרוע משלך. 18 בשאלון 003.

שיהיה לך יום טוב.

Daniel 23
10-10-09, 19:44
האמת שמדובר בתרגילים די פשוטים:

אבל קודם כל, שים לב שיש לך טעות במשוואה של התרגיל הראשון, זה 3x+4y+7=0.

עכשיו, מכיוון שמדובר במרחק, יש להתחייס לישרים כמקבילים.

לכן המשוואה היא D = |C1-C2| : √(A^2+B^2)

D=מרחק.

Wildman
10-10-09, 19:47
ידעתי שהתרגילים צפויים להיות פשוטים (בין הראשונים בספר), אבל לא ידעתי שהם יכללו נוסחה שלא למדתי. מאוד מוזר שהמורה שלי לא הזכירה את הנוסחה הזאת.

תודה רבה דניאל, שיחררת לי פקק :)

Daniel 23
10-10-09, 19:50
בשמחה.

אלכס
27-10-09, 21:36
מישהו ניסה פעם להסביר כיצד השוני בין מגילות העצמאות של ישראל וארה"ב מראה שישראל היא מדינת לאום אתני וארה"ב פוליטי?
יוצא לי משהו מטומטם. הכרזת העצמאות של ישראל מדגישה מוסדות מדיניים וטריטוריה ושל ארה"ב לא אבל זה אמור להיות הפוך. מה אני אמור לעשות עם כל הסיפור? זה פאקינג 30% מהמבחן שלי...

אם מישהו יודע, תענו לי כמה שיותר מהר כי זה דחוף.

תודה.

de_la_red
27-10-09, 22:35
מישהו ניסה פעם להסביר כיצד השוני בין מגילות העצמאות של ישראל וארה"ב מראה שישראל היא מדינת לאום אתני וארה"ב פוליטי?
יוצא לי משהו מטומטם. הכרזת העצמאות של ישראל מדגישה מוסדות מדיניים וטריטוריה ושל ארה"ב לא אבל זה אמור להיות הפוך. מה אני אמור לעשות עם כל הסיפור? זה פאקינג 30% מהמבחן שלי...

אם מישהו יודע, תענו לי כמה שיותר מהר כי זה דחוף.

תודה.

http://www.mediafire.com/?5rymibiznow

אלכס
27-10-09, 22:47
זה אומנם עזר לי קצת במשהו אחר אבל זה עדין לא ענה על השאלה שלי. איך בדיוק אני אמור להסיק מתוך הכרזת העצמאות הישראלית שמדובר במדינת לאום אתנית ומתוך ההכרזה האמריקאית שמדובר במדינת לאום פוליטים אם חצי מהמאפיינים שאמורים להיות בצד אחד כתובים בצד אחר ולהפך (מאפיינים של פוליטית באתנית ושל אתנית בפוליטית).

בכלל, הספר "להיות אזרחים בישראל" הוא אחד הספרים הכי מטומטמים שפגשתי. לא רק שהוא משעמם עד מוות, הוא גם טועה בכמה דברים. הוא טוען שצ'צ'ניה זו מדינה וטוען שצרפת היא מדינת לאום פוליטית עם מאפיינים אתניים ולא הפוך.

עילי פילדס
27-10-09, 23:20
אלכס אני אנסה לעזור אבל לא מבטיח..
הכרזת העצמאות של ישראל מראה שמדובר במדינת לאום אתנית כי יש שם דברים שמקשרים בין כל היהודים בעולם (חוק השבות, התנ"ך וכו) ובעצם המדינה כאילו מושתת על היסודות שמקשרים בין היהודים וכתוב את זה במגילת העצמאות.
לעומת זאת, בארה"ב היסודות עליה נבנו המדינה וכתוב את זה במגילת העצמאות שלהם (אל תצפה ממני לציטוטים אין לי מושג מאיפה להביא לך) הם שיוויון וכו בלי שום קשר לדת/גזע/מוצע אלא לרעיונות פוליטיים.

*מקווה שעזרתי ורק אל תבנה רק עליי כי זה לא בטוח נכון (למרות שאני בטוח שכן..)

אלכס
27-10-09, 23:31
זה לא בדיוק מה שאני מחפש. אני מחפש הסבר למה במגילת העצמאות הישראלית מצויינים הארץ והמוסדות (שני דברים שאמורים להיות מצויינים אצל מדינת לאומיות פוליטית ולא אתנית) ולעומת זאת אצל אמריקה זה לא מצויין (למרות שזה אמור להיות כתוב).

תודה על הניסיון.

Tomer Blanco
28-10-09, 01:10
איך בדיוק אני אמור להסיק מתוך הכרזת העצמאות הישראלית שמדובר במדינת לאום אתנית
"מכריזים על הקמת מדינה יהודית", מתוך ביטחון בצור ישראל", "לאור חזונם של נביאי ישראל", "קריאה ליהודי התפוצות להתלכד". המדינה היא מדינה יהודית, כלומר הלאום לו היא שייכת הוא היהודי. דת, מוצא והיסטוריה של עם שייכים ללאומיות אתנית כמו שאתה בוודאי יודע. מדינה יהודית וגם דמוקרטית, ומכאן בא ציון המוסדות וחלוקתם לרשות מחוקקת ומבצעת. מצויינות זכויות המיעוטים, הם אמנם זכאים לשיוויון זכויות אבל עדיין מהווים מיעוט. במדינת לאום פוליטית אין חשיבות לשיוך האתני,כל אזרח שייך ללאום המדינה (מה שלא קורה אצל המיעוטים בישראל).

לא יודע איך זה בארה"ב, אך אני כן חושב שבגלל מדיניות ה"כור היתוך", של לאבד את הזהות הלאומית והאתנית שהייתה לאדם שהייתה נהוגה בארה"ב, והפיכתו לאמריקאי, זוהי לאומיות פוליטית.

בכלל, הספר "להיות אזרחים בישראל" הוא אחד הספרים הכי מטומטמים שפגשתי. לא רק שהוא משעמם עד מוות, הוא גם טועה בכמה דברים. הוא טוען שצ'צ'ניה זו מדינה וטוען שצרפת היא מדינת לאום פוליטית עם מאפיינים אתניים ולא הפוך
לא פתחתי אותו פעם אחת בשלוש שנים. גרוע ומאריך את הלמידה במלא.

Matan_Messi
18-11-09, 23:14
הבקשה שלי אמנם קצת כללית מדי, אבל יכולה לפתוח פה אחלה דיון:
אני מתלבט קשות איזה מקצוע הנדסה לרשום בעדיפות ראשונה בבקשה לעתודה- הנדסת חשמל, הנדסת מכונות או הנדסת תעשייה וניהול (לא מתחבר להנדסת מחשב, אשמח בכל מקרה אם מישהו יציין עוד סוג של הנדסה שלא חשבתי עליו).
הייתי שמח אם בעלי ניסיון בתחום יפרטו וימליצו.

Bliss
18-11-09, 23:19
"הנדסה היא האח הקטן והלא מפותח של הפיזיקה." (שלדון קופר)

Matan_Messi
18-11-09, 23:23
אבל הנדסה זה הייטק, והייטק זה כסף.
בכל מקרה, גם תכנית "ברקים" שמשלבת תואר בהנדסת חשמל+פיזיקה עומדת על הפרק.

seamen
19-11-09, 09:03
אוקיי:
הנדסת תעשיה וניהול: הנדסה שמשלבת הרבה מאוד תחומים שונים כגון רובוטיקה, חשמל וכו' (גם הרבה מאוד תכנות, ככה שאם אתה לא מתחבר למחשבים...), יש הרבה עבודות בתחום לכן רוב הסטודנטים שמסיימים את התואר מוצאים עבודה במהירות

על הנדסת חשמל אני שומע רק דברים טובים, בסה"כ רוב האנשים שאני מכיר ולמדו/לומדים הנדסת חשמל אומרים שהמקצוע מאוד מעניין ושהם לא מתחרטים, אבל אני מניח שגם זה לא מתאים לכל אחד.

על הנדסת מכונות אני לא יודע הרבה, ולא אוכל לעזור.

נ.ב: חשוב שתבין בעצמך מה מעניין אותך, במה אתה טוב, ומה אתה מחפש במקצוע שאותו אתה הולך ללמוד.
נ.ב2: כסף זה לא הכל בחיים סתםםם בצחוק, בטח שזה כן

rk755
19-11-09, 16:47
ברקים זה הנדסת מכונות, פסגות זה הנדסת חשמל+פיזיקה...

מבין מה שציינת, הנדסת מכונות הכי קרוב למה שאני לומד, הנדסת אווירונאוטיקה וחלל, וזה מה שהכי עניין אותי כשבאתי להירשם לעתודה, אחרי מה שאני לומד.

הנדסה לעומת פיזיקה - הנדסה, אין שאלה בכלל. פיזיקה זה פיזיקה כללית, וזה תאורטי לחלוטין. אלא אם כן אתה רוצה להיות פיזיקאי, הייתי מוותר על זה.

בהנדסת מכונות, הדרך הכי טובה להביות מה לומדים שם, לדעתי, זה כמו הנדסת אווירונאוטיקה, רק להכל. כל מה שאתה צריך לדעת בשביל לתכנן כלי טיס, רק לכל דבר שזז. מן הסתם לומדים פחות על כל נושא (לדוגמא ספינות, כלי טיס, מכוניות), אבל לומדים על יותר תחומים.

Daniel 23
25-11-09, 16:12
אני צריך המלצה על ספר טוב ללימוד JAVA. אם יש אתר אינטרנט זה גם טוב.

SkiMan
06-12-09, 17:48
מה הסיכויים לקבל מילגה ללימודי תואר שני בחו"ל (ארה"ב) אחרי שמסיימים תואר ראשון?

מי שמבין בעניין, יש לי כמה שאלות ממוקדות יותר שאני אשאל בפרטי.

Corwin
06-12-09, 19:07

אני יודע שתלמידי מחקר - כמוני - מקבלים מלגה כמעט אוטומטית בארץ. לגבי ארה"ב, אני לא מבין יותר מדי, אבל אני מניח שזה פשוט תלוי בממוצע הציונים שלך (אף אחד לא יחפש אותך בכוח לתת לך מלגה).

בכל מקרה, אני לא כזה מבין גדול בעניין, לכן כדאי לתת לאחרים לענות.

e.N.m
06-12-09, 23:55
מספר שאלות לעתודאים/סטודנטים שבינינו:

1. מה בד"כ עושים כתואר ראשון - מדעי המחשב או הנדסת תכנה?
2. עד כמה הבדל בין בוגר למדעים (B.Sc. מסלול תלת-שנתי) לבין תואר מוסמך למדעים (B.Sc. מסלול ארבע-שנתי) גדול ומשמעותי?

תודה לעונים.

SkiMan
08-12-09, 14:19

אף אחד לא יודע לענות על השאלה?

אלכס
31-12-09, 14:46
כשעושים מועד ב' אז הציון שנחשב הוא הגבוהה מבין השניים או השני?

Mendieta
31-12-09, 16:03
תלוי איפה ובאיזה מסגרת. במבחנים רגילים זה לפי מה שהמורה אומרת, גם לפי המתכונות, כאילו מה שבזין שלה, אבל בבגרויות-רק מועד ב' קובע.

Total Cule
31-12-09, 16:09
בבגרויות שהן לא מתמטיקה ואנגלית התכוונת...

or-deco
31-12-09, 16:11
מספר שאלות לעתודאים/סטודנטים שבינינו:

1. מה בד"כ עושים כתואר ראשון - מדעי המחשב או הנדסת תכנה?
2. עד כמה הבדל בין בוגר למדעים (B.Sc. מסלול תלת-שנתי) לבין תואר מוסמך למדעים (B.Sc. מסלול ארבע-שנתי) גדול ומשמעותי?

תודה לעונים.

אתה במקרה חיפאי ומתעניין במסלול אתגר?אם כן,אז אין הבדל(שאלה 2).

אלכס
31-12-09, 16:15
התכוונתי כמובן לבגרויות. טוטל קולה, לא מתמטיקה ואנגלית זאת אומרת שבהן כן הגבוהה קובע?

עילי פילדס
31-12-09, 17:39
בכל בגרות הציון הגבוה ביותר נחשב. גם אם נכשלת במועד א במתמטיקה בסוף מאי ועשית מועד ב בתחילת יולי זה הגבוה מבין שניהם וגם אם אתה תעשה פשוט עוד מבחן שהוא לאחרים יהיה מועד א בשנה אחרי זה יהיה הגבוה משניהם. וככה גם בכל שאר המקצועות.
אותו דבר אגב, זה גם אם לא נכשלת וקיבלת למשל 70 ואתה מרגיש שאתה יכול לשפר את הציון במועד ב' (בבגרויות קיץ של אנגלית ומתמטיקה) או במבחן שנה אחרי. פשוט הם רואים כמה הוצאת בשאלון ולא משנה מתי ובאיזה מועד והציון הגבוה ביותר נחשב.

AlexDP
31-12-09, 18:01
וברגע שאתה עושה בגרות אחרי שסיימת בית ספר, הציון האחרון נקבע ולא הגבוה.

עילי פילדס
31-12-09, 20:26
וברגע שאתה עושה בגרות אחרי שסיימת בית ספר, הציון האחרון נקבע ולא הגבוה.

לא

de_la_red
21-01-10, 15:21
מי חזר מבחינת הבגרות באנגלית?

תשובות לשאלון F: http://files.geva.co.il/Winter10_EnglishF_Answers.pdf

קלי קלות. אם יורידו לי נקודות (לא סביר) - על דקויות שעליהן אני אוכל להתמקח.

http://www.geva.co.il/geva/p,899,425.asp - הדף יתעדכן במהלך היום.

Total Cule
21-01-10, 16:23
משום מה נלחצתי בF למרות שהוגשתי על 90 והלך לי די גרוע יחסית, אבל בסדר יש לי עוד 2 מועדים לשפםר, מנגד אני חושב שהפעם בE אני הולך לקבל ציון בעל 3 ספרות (זה בוודאי לא יהיה פשוט, כי בטח מורידים על כל דבר אבל לא חושב שטעיתי טעות קריטית כלשהי).

אלכס
21-01-10, 16:36
איך הולכת הבגרות באנגלית ב5 יחידות? אני מתכוון איזה שאלונים ומה המבנה של כל אחד.

תודה.

Morientes_9
21-01-10, 17:03
E F G
E - הכי קל(יש גם קטע האזנה).
G - הכי קשה(כביכול).

הבגרות הכי קלה שעשיתי...

עילי פילדס
21-01-10, 17:51
חברה..תשובות לשאלון D בבקשה..כן,כן, אני מהמוגבלים של 4 יחידות אנגלית ומתמטיקה..

ספיר
21-01-10, 17:55
http://www.geva.co.il/geva/p,899,425.asp - הדף יתעדכן במהלך היום.
תודה.
עשיתי בגרות בC. היה אחד הקלים, אני יודע שזה אמור להיות קל. אבל באמת הלך לי מצוין, אני מחכה לתשובות. נראה אם טעיתי.

עילי פילדס
21-01-10, 18:15
חחח..תודה לא ראיתי שיש שם לכל השאלונים..נכנסתי לD והייתה לי אחלה של בגרות..צדקתי בכל האמריקאי, ובכלל בכל השאר אבל אי אפשר לדעת אם יורידו לי על טעות דקדוק,זמן וכו..מזל ששיפרתי מפעם שעברה (64 בקיץ)..

ספיר
28-01-10, 18:30
http://www.geva.co.il/geva/p,900,424.asp
פתרון הבגרויות במתמטיקה.
עשיתי מועד ב' ב005. אני מרוצה מאוד.
עשיתי קורס ושיפרתי ציון מגן, עליתי מ76 ל92. היה לי סופי 56, בדקתי את התשובות של היום. וטעיתי ב2 סעיפים. לפי החישובים שלי יש לי לפחות 75. אני מרוצה.

Big-Cule
30-01-10, 04:10
"מה תרצה להיות כשתהיה גדול?" - זה משפט שהייתי שומע המון, ומוציא מהאוזן השנייה. התשובה בדרך כלל הייתה: "לא יודע, יש עוד זמן". אז זהו, שהגיע הזמן!

אני עומד לפני גיוס ודי מחפש את עצמי, לא יודע במה אני רוצה להתעסק ספציפי, אבל כן יודע שאני רוצה שכר הולם (מפלצתי אם אפשר).

ישנה האופצייה הנוחה של לימודים אקדמאיים בתחום המחשב על שלל נושאיו, אבל אינני בטוח שאני רוצה להעביר מספר דו ספרתי של שעות בכל יום על כיסא מול מסך מחשב.

אני מודע שזה משתנה מאדם לאדם ומאוד אינדיבידואלי, אבל הייתי שמח להמלצות מהסטודנטים שבינינו שירחיבו על לימודיהם השונים. אולי זה יפעיל אצלי איזה טריגר.

SkiMan
30-01-10, 18:54
אני דווקא הייתי אומר שלא הגיע הזמן.

אתה לפני גיוס ודעתך תשתנה עוד 1000 פעם.

Big-Cule
31-01-10, 17:47
מסכים איתך. לקראת סוף השירות נעשה את החושבים.

תודה אורן גם על העזרה בטופיק השני :)

SkiMan
31-01-10, 19:45
ואם אני כבר כאן אז נרשמתי היום להנדסת חשמל בטכניון באוקטובר 10. נראה אם יהיה לי את הרצון, את הכוחות הנפשיים להתחיל ללמוד כבר באוקטובר (שמונה חודשים אחרי השחרור). מקסימום אני אדחה את הלימודים בשנה.

שי
31-01-10, 19:50
איך קיבלו טמבל כמוך? :grin:

יצמח לנו עוד ליאוניד בפורום.

SkiMan
31-01-10, 19:52
אם יצא מצב שאני אחפור כמוהו בהודעות אז אני פורש כבר עכשיו מהפורום.

Corwin
31-01-10, 23:48
הנדסת חשמל, מכל הדברים? ועוד בטכניון? חבל, אתה עוד צעיר. תחשוב על המשפחה והחברים כשהם ישמעו.

Schmeichel
01-02-10, 08:50
הנדסת חשמל, מכל הדברים? ועוד בטכניון? חבל, אתה עוד צעיר. תחשוב על המשפחה והחברים כשהם ישמעו.
:grin:

כל כך נכון.
איזה מוסד משוקץ הוא הטכניון (טוב לפחות לתואר ראשון), ואיזה מקצוע נתעב הוא הנדסת החשמל (על זה אין עוררין). מעניין לכמה אנשים הטכניון גרם נזק נפשי בלתי הפיך עד היום, אני אישית מכיר שלושה.
כעיקרון זה לא בלתי אפשרי לסיים שם את התואר אך צריך להבין כמה דברים לפני שנכנסים לזה -
1) עם הממוצע איתו תסיים לא יהיה לך תואר שני.
2) אתה צריך לארגן סעודת פרידה לחברים והמשפחה כי אתה אולי תיכנס לשם בן אדם אבל תצא יצור :grin:.
ובנימה זו - בהצלחה! ואל תיקח שום דבר קשה מדי.

Corwin
01-02-10, 11:57
:grin:

כל כך נכון.
איזה מוסד משוקץ הוא הטכניון (טוב לפחות לתואר ראשון), ואיזה מקצוע נתעב הוא הנדסת החשמל (על זה אין עוררין). מעניין לכמה אנשים הטכניון גרם נזק נפשי בלתי הפיך עד היום, אני אישית מכיר שלושה.
כעיקרון זה לא בלתי אפשרי לסיים שם את התואר אך צריך להבין כמה דברים לפני שנכנסים לזה -
1) עם הממוצע איתו תסיים לא יהיה לך תואר שני.
2) אתה צריך לארגן סעודת פרידה לחברים והמשפחה כי אתה אולי תיכנס לשם בן אדם אבל תצא יצור :grin:

וזה בהנחה שהוא יצא משם... חבר שלי לומד שמי אווירונאוטיקה והוא עדיין ממשיך לנסות לשכנע את עצמו שלומדות איתו בנות.

NANI -17
01-02-10, 12:25
למישהו יש אתר עם חומר לבגרות בהיסטוריה (דתי) של כיתה י'? (שאלון 06)

Yoninori
01-02-10, 16:52
יא אללה איזה מדכאים אתם.
שי, היה קשה להתקבל לבצלאל? ואיזה נושא אתה לומד שם?

Big-Cule
03-02-10, 05:20
לחמן בגרות ופסיכומטרי - דעות?

Corwin
03-02-10, 09:46
לחמן בגרות ופסיכומטרי - דעות?

עשיתי פסיכומטרי בלחמן, השקעתי, למדתי, הוצאתי ציון טוב. לגבי הבגרויות אין לי מושג.

ברינדר
03-02-10, 17:45
פסיכומטרי - אני לא ממליץ על המסלול לתלמידי התיכון בלחמן. הוא אמנם זול אבל קצר יותר ולא מעמיק במיוחד.

Big-Cule
03-02-10, 17:49
אוקיי אסף, אבל הייתי שמח לדעת עוד פרטים מפיו של קולה על האווירה במקום ואיכות הצוות המקצועי.

ברינדר - זה תקף גם לגביי? אני מתכנן להשלים שם בגרויות ואחרי זה לעשות את הפסיכו.

ברינדר
03-02-10, 18:14
בלחמן יש 2 מסלולים לפסיכומטרי - לתלמידי תיכון (בין י"א ל-י"ב בעיקר) והמסלול הרגיל. לפי הגיל שלך הנחתי שייתכן ותבחר במסלול הראשון עליו אני לא ממליץ. בכל מקרה תוודא שאתה במסלול "הרגיל".

Big-Cule
03-02-10, 18:19
אני סתם מתעניין, כנראה שאגש ללימודים רק אחרי השירות. תודה.

אלכס
03-02-10, 18:20
איזה קורסים יש בקיץ לפסיכומטרי בירושלים? העניין הכלכלי משחק תפקיד ככה שמקום יותר מדי יקר אני לא אוכל להרשות לעצמי.

שי
03-02-10, 18:29
יא אללה איזה מדכאים אתם.
שי, היה קשה להתקבל לבצלאל? ואיזה נושא אתה לומד שם?

אתה מדבר על עיצוב גרפי? זה קשה.

מתוך 700 בערך שמנסים להתקבל כל שנה, 90 פותחים שנה. צריך לעבור מבחני יצירתיות (אחריהם מנפים בערך 60 אחוז), ראיונות אישיים (אחריהם מנפים 20 אחוז נוספים) ו-וועדה (לנפות את האחוזים הנותרים).

בודקים את היכולת האיורית ומעל הכל את היכולת הקרייאטיבית.

הבחור שצייר את אלה לדוגמא:

http://img686.imageshack.us/img686/9028/68191208539008482107890.jpg

http://img689.imageshack.us/img689/4079/56521205666456670107890.jpg

פרש לפני סיום שנה א'.

AlexDP
03-02-10, 18:45
לימודי אדריכלות בטכניון (אם לא אז ב אונ' ת"א)... כדאי? קשה להתקבל? אדריכלות, בכלל, זה מקצוע שכדאי ללמוד אותו?

כי אני מאוד אוהב את המקצוע הנ"ל, אבל יש לי לא מעט התלבטיות לגביו.

Yoninori
03-02-10, 20:45
אתה מדבר על עיצוב גרפי? זה קשה.

מתוך 700 בערך שמנסים להתקבל כל שנה, 90 פותחים שנה. צריך לעבור מבחני יצירתיות (אחריהם מנפים בערך 60 אחוז), ראיונות אישיים (אחריהם מנפים 20 אחוז נוספים) ו-וועדה (לנפות את האחוזים הנותרים).

בודקים את היכולת האיורית ומעל הכל את היכולת הקרייאטיבית.

הבחור שצייר את אלה לדוגמא:

http://img686.imageshack.us/img686/9028/68191208539008482107890.jpg

http://img689.imageshack.us/img689/4079/56521205666456670107890.jpg

פרש לפני סיום שנה א'.

OMG
זה נראה כמו משהו חלומי להתמקצע בו (אם כי כבר הבנתי שזה קשה מאוד).

Corwin
04-02-10, 08:27
אוקיי אסף, אבל הייתי שמח לדעת עוד פרטים מפיו של קולה על האווירה במקום ואיכות הצוות המקצועי.

ראשית, אני לא יודע לגבי מה שעומר דיבר עליו - שני סוגים של קורסים. אני עשיתי את הקורס הרגיל אחרי הצבא, כמובן.

מבחינת הקורס עצמו - היו לנו שני מדריכים באמת מעולים - מדריכה למילולי ולכמותי ומדריך לאנגלית - שבאמת לימדו בצורה מעולה ועזרו לנו מאוד. לי אישית לא היה כל כך צורך בלימוד האנגלית (אם כי התרגול תמיד שווה), אולם לפי מה שהבנתי מאנשים שלא היו חזקים באנגלית, השיטה שיפרה את רמתם מאוד (כמובן שזה סוג של רמאות - ללמד לקבל ציון טוב באנגלית בלי באמת לדעת אנגלית, אלא עם כל מיני טריקים). לגבי מילולי וכמותי - זה היה מצויין, ללא ספק, ממליץ. אגב, אני את הקורס עשיתי בנתניה, אני מניח שזו גם הכוונה שלך...

אם יש לך שאלות נוספות ספציפיות אתה מוזמן לשאול.

שי
17-02-10, 14:50
מה הם עושים הבצלאלים בשנה ג' במסלול אינטראקטיב?

http://barca.sportenter.co.il/tnzba/

תבלו.

Art Vandelay
17-02-10, 16:04
גדול שי!

הארטיק אבטיח לוקח אצלי מבין האפשרויות המופיעות שם.

monis
23-02-10, 20:56
כבר תקופה מה אני חושב לעשות עוד תואר, מאד מעוניין ללמוד מדעי המדינה & יחסים בינלאומיים, אבל בתקופה האחרונה שמתי לב לתואר ראשון בממשל במרכז הבינתחומי בהרצליה (http://portal.idc.ac.il/He/schools/Government/HomePage/Pages/HomePage.aspx), ורציתי לברר אם מישהו כאן יכול לתת לי עצות לגבי התואר הזה מבחינת עתיד, כיוונים וגם לגבי התואר הזה, אשמח אם אשמע דברים.

אלכס
23-02-10, 23:53
יש איזשהי סברה מדעית לגבי מה מניע את החלקיקים מלכתחילה? אם אתם מפנים למאמר, אשמח אם לא יהיה בשפה מסובכת מדי מבחינה מדעית (ולא מסובכת בכלל אם מדובר בשפה אחרת).

תודה רבה.

לייזר
24-02-10, 06:44
כבר תקופה מה אני חושב לעשות עוד תואר, מאד מעוניין ללמוד מדעי המדינה & יחסים בינלאומיים, אבל בתקופה האחרונה שמתי לב לתואר ראשון בממשל במרכז הבינתחומי בהרצליה (http://portal.idc.ac.il/He/schools/Government/HomePage/Pages/HomePage.aspx), ורציתי לברר אם מישהו כאן יכול לתת לי עצות לגבי התואר הזה מבחינת עתיד, כיוונים וגם לגבי התואר הזה, אשמח אם אשמע דברים.

אבטלה.

אני אומר את זה בלי להסתכל או לחשוב בכלל. ממתי תואר ראשון (!) במדעי המדינה (!!) מהמרכז הבינתחומי (!!!) מבטיח משהו?

אתה תסלח לי על כך שאני לא מתעמק יתר על המידה, אבל להלן עירבוביה של רעיונות\שאלות וכו':
1) שכ"ל לימוד של 30,000 ש"ח במשך שלוש שנים בנוסף לעלות מחיה גבוה באופן יחסי ואפשרויות תעסוקה מוגבלות במהלך הרוב המוחטל של תקופת התואר = עלות אלטרנטיבית של 150,000-200,000 ש"ח לכל הפחות;
2) תואר ראשון שלא מקנה לבוגר כישורים יחודיים בתחום מקצועי אינו מבטיח תעסוקה; אומר לך בכנות שאבחר בבוגר טכניון בהנדסה על פני בוגר המרכז הבינתחומי בפיננסים (המוסד הגדול היחיד בישראל שמעניק תואר ראשון בתחום, ממה שזכור לי) כדי לסחור מניות - צריך לדעת לחשוב והיכלות הזו ברוב המקרים היא משהו שיש (או אין) גם לפני השכלה בסיסית מוגבלת ומלאה במלל;
3) הרוב המוחלט של המשרות בתחום הן ממשלתיות ולכן מוגבלות מאוד מבחינת היצע, כאשר כמות לא מועטה של בוגרי תארים מתקדמים בתחום הולכת מכות על חופן תפקידים;
4) האם קיימת אפליה מתקנת ממוסדת שתעזור לך בשלב כלשהו - החל מקבלה למוסד וסיוע כספי וכלה במציאת תעסוקה?
5) חשבתי שכבר יש לך תואר כלשהו. כתבת פעם משהו בעניין.

Yoninori
24-02-10, 12:37
5) חשבתי שכבר יש לך תואר כלשהו. כתבת פעם משהו בעניין.

כבר תקופה מה אני חושב לעשות עוד תואר

:becool:

monis
24-02-10, 15:08
אבטלה.
1) שכ"ל לימוד של 30,000 ש"ח במשך שלוש שנים בנוסף לעלות מחיה גבוה באופן יחסי ואפשרויות תעסוקה מוגבלות במהלך הרוב המוחטל של תקופת התואר = עלות אלטרנטיבית של 150,000-200,000 ש"ח לכל הפחות;

אני בדקתי את את העלויות מבחינת הלימודים, אתה קלעת בול וזה יהיה קרוב ל 150,000 ש"ח כי המזל שלי הוא שאני נמצא במרחק של חצי שעת נסיעה מהרצליה.

בנוגע לשאר דבריך (שכרגיל מקיפים) ההתלבטות היחידה שלי לגבי העתיד, איני יודע כמה היצע יהיה לי כדי שבאמת אוכל לעסוק בזה בעתיד הן בפן הציבורי, הבחירה שלי במקצוע הזה נובעת מהידע שלי בעניינים הללו מתוך ניסיון חיים והתעסקות בתחומים הללו וגם כמעין סקרנות תמידית שהיתה לי לגבי ענייני ממשל, יחסים בין מדינות, מהות המילה טרור ועוד.

יש לי מכרים ערבים שאמרו לי לא כדאי כי אתה ערבי ולא תוכל להשתלב בזה במדינה וזו סיבה שכלל לא מונעת או תמנע ממני לחשוב על ללמוד את המקצוע הזה כי אני בטוח ויודע שתמיד לפחות איתי נמדדתי לפי כישורי ואף פעם לא היה נחסמתי כי אני ערבי.

אתה רשמת את המשפט הבא.

כדי לסחור מניות - צריך לדעת לחשוב והיכלות הזו ברוב המקרים היא משהו שיש (או אין) גם לפני השכלה בסיסית מוגבלת ומלאה במלל;

וזה רק מוסיף לרמת הערכתי לך כי בעבר כשהחלטתי לעשות תואר עשיתי אותו רק כדי שיהיה לי אישור על זה שאני כן מבין בנושאים אלו, היה לי ידע רב בחישבונאות וידע פיננסי אבל על מנת שאוכל לעבוד בזה אני צריך אישור ולכן פניתי ועשיתי תואר לא רק כדי ללמוד את הנושא הזה (כמובן שלמדתי עוד מהלימודים) אבל הרקע כבר היה לי, פשוט היה לי את זה.

ופנייתי כעת לסוג התואר שאני רוצה נובע מאותה סיבה בגללה עשיתי תואר ראשון, אני די פעיל בעמותו חברתיות הן במגזר הערבי והן במגזר היהודי, ואני אישית רואה את עצמי איך אני מנהיג ומוציא לפועל עניינים דבר שגרם לחשוב הרבה בתקופה האחרונה על ללכת ללמוד את הנושא הזה לעומק על מנת שאולי אוכל להגיע לרמות יותר גבוהת בחיים.

אין לי שום עוררין על מה שרשמת לייזר, ודבריך הגיוניים ביותר אבל כשבנאדם רוצה ללמוד אז הוא ילמד, הפניה שלי למרכז הבנתחומי נבעה שבאוניברסיטת ת"א זה תואר במדעי המדינה וזה כלל לא מרשים אותי מדי.

תודה בכל מקרה על מה שרשמת.

לייזר
24-02-10, 19:34
נקודות נוספות:
1) למה לא תואר שני? תואר מתקדם גם יקנה לך ידע רב יותר וגם יפתח בפניך דלתות במקומות טובים יותר?
2) השם של התואר לא משנה דבר - השווה את הקורסים ותוכנם; בהחלט ייתכן ומה שזוכה לשם בומבסטי במכללה הפסאודו-אמריקאית של הרצליה אינו שונה משמעותית ממה שנקרא מדעי המדינה באונ' ת"א

Bob Sacamano
25-02-10, 19:49
אפשרויות תעסוקה לבוגר בצלאל באנימציה? ועד כמה זה הזוי להתקבל לעבודה בתחום בחו"ל (PIXAR לדוגמא)?

monis
27-02-10, 20:04
נקודות נוספות:
1) למה לא תואר שני? תואר מתקדם גם יקנה לך ידע רב יותר וגם יפתח בפניך דלתות במקומות טובים יותר?

הסיבה שאיני עושה תואר שני טמון בזה שאני לא שכיר אלא עצמאי בחברה המשפחתית שלנו, כלומר אם הייתי שכיר בגוף מסויים היה שווה לי לעשות תואר שני, העניין הוא שאיני רואה את עצמי בעתיד הופך להיות לשכיר בתחום לימודי אבל כן מעוניין להיות פעיל בתחום הלימוד עליו אנו מדברים.

2) השם של התואר לא משנה דבר - השווה את הקורסים ותוכנם; בהחלט ייתכן ומה שזוכה לשם בומבסטי במכללה הפסאודו-אמריקאית של הרצליה אינו שונה משמעותית ממה שנקרא מדעי המדינה באונ' ת"א

צודק במאת האחוזים, כבר שמתי לב לזה, בשבוע הזה אני אבקר באוניברסטת ת"א, ירושלים וגם בבנתחומי בהרצליה.

אלכס
28-02-10, 00:02
יש איזשהי סברה מדעית לגבי מה מניע את החלקיקים מלכתחילה? אם אתם מפנים למאמר, אשמח אם לא יהיה בשפה מסובכת מדי מבחינה מדעית (ולא מסובכת בכלל אם מדובר בשפה אחרת).

תודה רבה.
...?

לייזר
28-02-10, 00:19
הסיבה שאיני עושה תואר שני טמון בזה שאני לא שכיר אלא עצמאי בחברה המשפחתית שלנו, כלומר אם הייתי שכיר בגוף מסויים היה שווה לי לעשות תואר שני, העניין הוא שאיני רואה את עצמי בעתיד הופך להיות לשכיר בתחום לימודי אבל כן מעוניין להיות פעיל בתחום הלימוד עליו אנו מדברים.

בין השאר, תואר שני:
1) יקח לך פחות זמן
2) יעלה לך פחות כסף
3) יקנה לך ידע מתקדם ויישומי יותר
4) יקשר אותך לאנשים הרבה יותר רלבנטיים

אלעזר
28-02-10, 00:32
מישהו עשה/יודע משהו/מכיר מישהו שעשה את המכינה הקדם אקדמית של הטכניון (הארוכה, 9.5 חודשים)?

Árbitro
28-02-10, 05:39
אלכס תסביר את עצמך, אני לא מבין.

Corwin
28-02-10, 08:16
...?

שאלתך לא ברורה. בעיקרון, בהנחה שהמערכת הנתונה (לא אמרת מה המערכת) לא נמצאת באפס המוחלט (מן הסתם זה בלתי אפשרי), לכל החלקיקים ישנה אנרגיה קינטית מסויימת הנובעת מהטמפרטורה בה הם נמצאים (טמפרטורה גבוהה יותר משמעותה אנרגיה קינטית רבה יותר).

שוב, הכל תלוי במערכת, אבל בד"כ תנועת החלקיקים "מזינה את עצמה" - בהנחה (נתונה) כי אנרגית המערכת נשמרת (אנרגיה לא יכולה להיעלם), החלקיקים פשוט מעבירים אנרגיה ביניהם כל הזמן. חלקה הופך לאנרגית חום, לפעמים אור ואחרות, אבל סך כל האנרגיה במערכת נשמר.

אבל שוב, אתה צריך למקד את השאלה שלך.

אלכס
28-02-10, 13:44
לא דיברתי על מערכת מסויימת, יותר בכלליות. בכל מקרה, עכשיו הבנתי יותר.

תודה.

AlexDP
28-02-10, 20:37
כל מכינות העיצוב למיהם (ולאדריכלות בפרט), הם כדאיות או סתם בזבוז כסף מיותר?

Bob Sacamano
28-02-10, 22:20
כל מכינות העיצוב למיהם (ולאדריכלות בפרט), הם כדאיות או סתם בזבוז כסף מיותר?

במוסדות לימוד מכובדים ישנם כל מיני מבחני כניסה אשר בין השאר בוחנים את תיק העבודות שלך. במכינה אתה תלמד להרכיב תיק עבודות הרבה יותר טוב ומרשים מהקיים אצלך כרגע (אם קיים). בנוסף לכך, במכינות מכינים אותך יותר טוב למבחני הכניסה. לכן, עדיף אולי "לבזבז" עוד מאשר להתבאס אם לא תתקבל (ואני מקווה בשבילך שכן) ולחכות לשנה הבאה.

GrouchoMax
07-03-10, 13:00
בואו ללמוד בבאר שבע! (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3858605,00.html)

de_la_red
07-03-10, 14:44
:D

Corwin
07-03-10, 14:55
בואו ללמוד בבאר שבע! (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3858605,00.html)

אכן, גאווה ישראלית.

(הכותב הינו בוגר תואר ראשון בכימיה במגמה הביופיסית באוניברסיטת בן גוריון בנגב, באר שבע).

אלכס
15-03-10, 23:20
מדד לעוזר! מאוד דחוף: מישהו זוכר איך נקראה הוועדה שהתכנסה כדי לדון במצב היהודים קצת לפני מלחמת העולם השנייה, כאשר האנטישמיות בגרמניה גברה וגברה. אם זה יעזור, באותה אסיפה כל המדינות הביאו תמיכו אבל אף אחת לא ממש רצתה להכניס יהודים מכל מיני סיבות.

תודה רבה לעוזרים.

Tomer Blanco
15-03-10, 23:42
אויאן?

I-N-T-E-R
16-03-10, 00:01
נראלי איוון

Bob Sacamano
16-03-10, 16:54
בווין נראה לי.

אלכס
16-03-10, 17:12
השם הוא אויאן כמו שכתב תומר (וקיבל מדד). תודה רבה.

סקסוקי
25-03-10, 15:27
בווין נראה לי.

בווין היה ראש הממשלה הבריטי(החליף את צ'רצ'יל) לאחר מלחמת העולם השניה. כפי שאומר המורה הדגול שלנו להיסטוריה "בווין מתכנן וגרומיקו צוחק..."

Corwin
28-03-10, 12:01
בווין היה ראש הממשלה הבריטי(החליף את צ'רצ'יל) לאחר מלחמת העולם השניה. כפי שאומר המורה הדגול שלנו להיסטוריה "בווין מתכנן וגרומיקו צוחק..."

מי שהחליף את צ'רציל עוד תוך כדי מלחמת העולם השניה (אחרי הניצחון באירופה אבל לפני הניצחון הסופי על יפן) היה קלמנט אטלי.

קאמורה
05-04-10, 16:01
בואו לבלוט בנוף אקאדמי..

חיפה.=-O

סקסוקי
05-04-10, 16:49
מי שהחליף את צ'רציל עוד תוך כדי מלחמת העולם השניה (אחרי הניצחון באירופה אבל לפני הניצחון הסופי על יפן) היה קלמנט אטלי.
אופס. בווין היה שר החוץ, כמובן. מתנצל על הבלבול..

Ricardo
06-04-10, 11:31
אחרי הצבא, איפה כדאי יותר להתחיל ללמוד? בחו"ל או בארץ? או שמא אני צריך להתחיל בארץ ורק אחרי זה להשלים תארים בחו"ל? ואם זה משנה מבחינת המקצוע?

אלכס
23-04-10, 14:21
אני יודע שהשאלה הזאת תשמע מטומטמת מתלמיד בסוף יא' שלושה ימים לפני מתכונת אך אני חייב עזרה בעניין:
במתמטיקה, מתי אני יכול פשוט להסיר את המכנה? אני התרגלתי כמו תוכי פשוט להוריד אותו תמיד וזהו ועכשיו כשאנחנו חוזרים לחומר של י' וט' מסתבר שלפעמים אסור לעשות את זה. חייב עזרה דחוף.

תודה מראש.

רובאניניו
23-04-10, 14:28
אתה יכול להסיר את המכנה רק במשוואה, לא בתרגיל סתמי בלי סימן שווה.
כשאתה מוריד את המכנה אתה כמובן עושה כפל בהצלבה וכופל אותו במונה של הצד השני, ואת המכנה של הצד שני (במקרה שאין, פשוט כותבים 1) כופלים במונה.

אלכס
23-04-10, 14:48
כופל?! בחיים שלי לא כפלתי ותמיד יצא לי בסדר. אתה בטוח?

Daniel 23
23-04-10, 15:41
אני יודע שהשאלה הזאת תשמע מטומטמת מתלמיד בסוף יא' שלושה ימים לפני מתכונת אך אני חייב עזרה בעניין:
במתמטיקה, מתי אני יכול פשוט להסיר את המכנה? אני התרגלתי כמו תוכי פשוט להוריד אותו תמיד וזהו ועכשיו כשאנחנו חוזרים לחומר של י' וט' מסתבר שלפעמים אסור לעשות את זה. חייב עזרה דחוף.

תודה מראש.
לפי מה שאני זוכר(בכל זאת סיימתי לפני שנתיים), במידה ומדובר בחקירת פונקציה והמטרה היא למצוא תחומי עלייה/ירידה(או קיצון, פיתול וכ'), אז אתה יכול להסיר את המכנה רק אם הוא תמיד יהיה שלילי/חיובי בלבד, ללא שום קשר לערך הפרמטר.

במידה וזה לא הנושא, אז אם תפרט יותר אולי אוכל לעזור.

אלכס
23-04-10, 16:03
הבעיה היא שאין לי איך לפרט כי אין לי מושג איפה מורידים מכנה ואיפה לא.

ultras tifosi
23-04-10, 16:06
כשיש אי שוויון (סימן של גדול או קטן) אתה לא יכול להוריד את המכנה ע"י מציאת מכנה משותף.

M4dridista
23-04-10, 16:21
וואו. 3 ימים לפני מתכונת ותלמיד בכיתה י"א לא יודע שכאשר הוא "מוריד" מכנה במשוואה הוא למעשה כופל את שני צדי המשוואה במכנה. המצב קשה. :|

נניח שיש לנו משוואה שבצד אחד שלה יש שבר:
http://www.math-wiki.com/images/math/3/5/a/35a506b9fb6cf50a7d830c1023f8fd4e.png
בכל הקשור למשוואות הדברים היחידים שאפשר לעשות נוגעים לשני הצדדים - אפשר לכפול, לחבר, לחסר, לחלק, להעלות בחזקה וכו' את שני הצדדים ביחד - אי אפשר פשוט לשנות חלק אחד. על מנת להיפטר מהשבר, נכפול את שני צדי המשוואה במכנה:
http://www.math-wiki.com/images/math/e/5/a/e5a53751cae23e7e9f3061e088d5d57b.png
כעת אפשר לצמצם את השבר בצד שמאל, ולקבל משוואה בלי שברים:
http://www.math-wiki.com/images/math/a/e/5/ae51ad33f61373ddcfcf42b6213f35db.png

כאשר יש לך משוואה שבה צד אחד הוא שבר וצד שני הוא 0, אפשר "להוריד" את המכנה, פשוט בגלל העובדה שאחרי הכפל במכנה בצד אחד נשאר רק המונה ובצד השני נשאר 0 כפול המכנה, שזה 0 כמובן.

כאשר אין לך משוואה (או אי שוויון, שם יש חוקים קצת יותר "נוקשים"), כלומר רק ביטוי שאתה צריך לפשט אותו - אתה לא יכול להוריד את המכנה, אתה גם לא יכול לכפול שני צדדים (כי אין לך שני צדדים, זו לא משוואה).

Total Cule
23-04-10, 16:41
אני חושב שהוצאת את עצמך די מוזר בתגובה הזאת, כי הוא התכוון שכשגוזרים משווים ל0 לכן כשהוא מדבר על "לזרוק" את המכנה הכוונה היא:שאם למשל יש שבר 2 חלקי X ששווה ל0 הוא יוכל להכפיל בX במידה ויידע שהביטוי תמיד חיובי, אז לשאלתו אני יכול להגיד שכאשר המכנה הוא בריבוע או כאשר יודעים בוודאות נניח שהX שיש במכנה אם קיים לא יאפס את המכנה אז אפשר "לזרוק"

אלכס
23-04-10, 16:46
התשובה של מדרידיסטה הייתה הכי קולעת. תודה רבה לעוזרים.

M4dridista
23-04-10, 16:52
אני חושב שהוצאת את עצמך די מוזר בתגובה הזאת, כי הוא התכוון שכשגוזרים משווים ל0 לכן כשהוא מדבר על "לזרוק" את המכנה הכוונה היא:שאם למשל יש שבר 2 חלקי X ששווה ל0 הוא יוכל להכפיל בX במידה ויידע שהביטוי תמיד חיובי, אז לשאלתו אני יכול להגיד שכאשר המכנה הוא בריבוע או כאשר יודעים בוודאות נניח שהX שיש במכנה אם קיים לא יאפס את המכנה אז אפשר "לזרוק"

אהא. איפה בדיוק, בשאלה שלו או באחת התגובות שלאחר מכן, הוא אמר משהו על גזירה או השוואה ל0? הוא אפילו אמר בפירוש שהבלבול שלו היה כאשר הוא חזר על חומר של כיתות ט' ו-י', שם כמעט אף פעם לא לומדים לגזור.
בכל מקרה קצת על מה שאתה אמרת:
1. אם למשל יש שבר 2 חלקי X ששווה ל-0, הוא לא צריך להכפיל ב-X, פשוט כי למשוואה כזאת לעולם לא יהיה פיתרון.
2. כאשר המכנה בריבוע המכנה דווקא יכול להיות 0 - ביטוי בריבוע הוא תמיד אי-שלילי, אך לא תמיד חיובי.
3. בכל מקרה, הרעיון של לבדוק שהמכנה אינו 0 הוא פשוט תחום ההגדרה - תחום ההגדרה של הפתרונות הוא (במקרה שבו יש רק שברים - לא שורשים, לוגים, וכו') כל X מלבד אלו המאפסים את המכנה. את זה באמת שכחתי להזכיר, תודה.

התשובה של מדרידיסטה הייתה הכי קולעת. תודה רבה לעוזרים.
אין בעד מה, ובהצלחה במתכונת.

Total Cule
23-04-10, 16:58
בקיצור ולעניין אי הבנה... חח מצטער יצאתי טונה :\

סקסוקי
23-04-10, 19:07
למישהו יש עצות איך לעזאזל, תלמיד כושל בגיאומטריה(ודווקא תותח באלגברה) אמור להצליח לעשות שאלת גיאומטריה ב005? זו השאלה היחידה שאין לי מושג איך לגשת אליה.

אלכס
23-04-10, 19:50
same shit אצלי... מנסה לחרוש.

עילי פילדס
24-04-10, 00:03
בעייה דיי דומה אצלי, למרות שהשתפרתי בזה קצת השנה..אין מה לעשות, בשביל לענות על השאלות האלו צריך לדעת את כל (לפחות את רובם) המשפטים בגיאומטריה..יש לך חודש וקצת לבגרות תתחיל ללמוד אותם מעכשיו..

FCBen
27-04-10, 11:28
חייב עזרה:
איך אני גוזר את הפונקציה: y=axlnax? אני יודע שהנגזרת של lnx היא אחת חלקי x אבל אין לי מושג מה לעשות כאשר יש פרמטר יחד עם הx.

מקווה שאני ברור ותוכלו לעזור לי. דחוף בבקשה.

Árbitro
27-04-10, 11:56
חייב עזרה:
איך אני גוזר את הפונקציה: y=axlnax? אני יודע שהנגזרת של lnx היא אחת חלקי x אבל אין לי מושג מה לעשות כאשר יש פרמטר יחד עם הx.

מקווה שאני ברור ותוכלו לעזור לי. דחוף בבקשה.

Y'=(ax)' * ln(ax) + ln(ax)'*ax
=
aln(ax) + a^2

לא למדת כלל השרשרת (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9B%D7%9C%D7%9C_%D7%94%D7%A9%D7%A8%D7%A9%D7%A8% D7%AA):

http://upload.wikimedia.org/math/f/6/4/f64f0c2768381eff325cca54894c7316.png ----> http://upload.wikimedia.org/math/1/f/c/1fc63ce75ca4cee4f8d470c92987b59b.png

במקרה הזה ה g=ax אז מן הסתם הנגזרת שלה זה a.
זה המקרה הכללי, אם אתה לוקח X לבד אז הנגזרת שלו זה 1, ולכן לא רושמים 1 כפול ביטוי אלא רק את הביטוי עצמו.

אלכס
02-05-10, 17:11
אז אחרי שהראתי בורות שנושאים שמלמדים בחטיבת ביניים, הנה עוד דבר שאני חייב דחוף למחר: איך לפי המשוואה שנתונה לי אני יכול לדעת אם זה קו ישר, פרבולה וכו'? הסבירו לי שזה איכשהו קשור ב-a אבל לא ממש הבנתי.
תודה מראש.

Bliss
02-05-10, 17:31
אם ה-x בריבוע(לא חושב שחייב בריבוע. כל חזקה הופכת את המשוואה לפרבולה אאל"ט) זו פרבולה. אם ה-x חופשי, זה קו ישר.

אלכס
02-05-10, 17:39
ואם יש לנוסחא רק B ו-C? ישר? פרבולה? עוד חרא בסגנון?

Bliss
02-05-10, 17:42
לא נראה לי שזו יכולה להיות פרבולה.

לייזר
02-05-10, 18:31
ואם יש לנוסחא רק B ו-C? ישר

..

Corwin
02-05-10, 18:54
משוואה לינארית פשוטה היא מהסוג של y=ax+b (אני מניח שאתם יודעים מה מסמלים x ו-y, כאשר a הוא שיפוע הישר ו-b הוא נקודת החיתוך עם ציר ה-y).

משוואה פרבולית פשוטה היא מהסוג של y=ax^2+b (כשהכוונה היא ל-x בריבוע. a מזיז את הפרבולה על ציר y ו-b מזיז אותה על ציר x).

גם אם אתם לא יודעים את זה (די בושה... :evil:), אתם יכולים פשוט להציב ולראות מה יוצא. לא כזה מסובך.

אלכס
02-05-10, 19:02
תודה לכולם!

(די בושה... :evil:)
זאת בושה להיכנס לפה בכלל עם שאלות כמו שתי האחרונות שלי. ככה זה כשכל החטיבה אתה מדבר/לא בא לשיעורים ובונה על ההגיון שלך במבחנים. עד עכשיו זה הלך טוב מאוד, אבל אני מעדיף להיות בטוח בנושאים האלה, בכל זאת, בגרות... :\

רiני
05-05-10, 13:41
יש מישהו שעשה את מועד ב' של אלי פאר אתמול?

אם כן, איך היה האונס?

עילי פילדס
06-05-10, 23:51
טוב חברה, אני צריך עזרה...אני מאמין שאף אחד מכם לא יוכל לעזור לי, אבל בכל זאת ורק בשביל הסיכוי הקלוש ביותר אני אנסה..
אני צריך את מבחן המתכונת והפתרון שלה מספר המיקוד של רכס 2010 בגיאוגרפיה (הקיץ הזה בעצם..). תודה לעוזרים..

de_la_red
14-05-10, 10:32
מי עוד היה שותף למתכונת בספרות בשבוע האחרון?

בהחלט הפתעתי את עצמי היום - שעה וחצי של כתיבה ללא הרף, חפירות שלמות של דימויים, מוטיבים ותפניות חדות.

איך שלכם?

Sebastian Giovinco
14-05-10, 11:17
אלוהים ישמור, יש בגרות בכלל בגאוגרפיה ?

de_la_red
17-05-10, 16:14
שאלה טובה.
___

שיהיה בהצלחה בבגרות באנגלית.

דף התשובות לנבחנים קודמים (G מתחיל עוד 35 דקות ויעודכן בהמשך - אני צריך לרוץ):

http://www.geva.co.il/geva/p,909,425.asp

Bliss
17-05-10, 17:39
מי עשה היום E? היה די קל. אגב, התשובה היא: Save money.

אלכס
17-05-10, 17:43
גם אני עשיתי, היה דבר קליל פשוט. יש לי טעות אחת וודאית (הוספתי S בסוף מילה שלא היה צריך) שגם היא נראה לי לא אמורה להיחשב. מעבר לזה, בעוד שתיים לא בטוח (בדוגמאות שהיה צריך לתת, נתתי דוגמה שונה מזו שיש באתר של גבע ועוד משהו).

בכל מקרה, אם אקבל פחות מ-95, כנראה שאגש למועד ב'.

Giggsi
17-05-10, 17:53

אני עשיתי לפני שנה 5 יחידות וקיבלתי 95

אלכס
17-05-10, 18:31
יש לי סטטוס עולה ותיק בבית ספר, מה שמוסיף לי 10 נקודות בונוס בציוני המגן ובמבחני הבגרות עצמם. כאשר העניין הגיע למתמטיקה, לאף אחד אין מושג מה הולך. המורה שלי בדק והמזכירה אשר אחראית לבגרויות אמרה לו שאני זכאי ל10 נקודות, בעוד שהמנהלת טוענת שלא.

האם יש למישהו מקור אמין ומוסמך שיוכל לענות לי, האם אני זכאי לנקודות הללו באנגלית ובמתמטיקה?

אני לא צריך השגות שלכם בנושא וניחושים. רק מקור אמין ומוסמך.

תודה מראש.

Bliss
17-05-10, 19:08
איפה ניתן למצוא אנסינים לא פתורים באנגלית?

Alvarito
17-05-10, 21:22
מי עשה היום E? היה די קל. אגב, התשובה היא: Save money.

התלבטתי בין זה לבין תשובה אחרת אבל בסוף בחרתי בזה. הבגרות הזאת זה בדיחה, אני מצטער מאוד על כך שבחרתי לעשות 4 יחידות ולא 5. בשנה הבאה אני אשלים.

עילי פילדס
17-05-10, 22:35
אז כנראה שרק לי היה קשה..נו טוב, במילא לא ציפיתי למשהו אחר...

Bliss
17-05-10, 22:47
לעזאזל, פתאום אני קולט שכתבתי foundings במקום findings, כמה מורידים על זה?

de_la_red
17-05-10, 23:00
זה פחות או יותר שקול לכך שיורדו לך נקודות כי רשמת +2 במקום -2 בתשובה הסופית במתמטיקה.

בUNSEEN, המטרה היא להפגין שליטה בהבנת הנקרא - זה לא משהו שנכשלת בו.

כמה נקודות שווה השאלה?

Alvarito
17-05-10, 23:01
יורידו לך אולי 2 נקודות. זה לא משמעותי.

Bliss
17-05-10, 23:04
כמה נקודות שווה השאלה?
אם אני זוכר נכון 8 נק'. אבל זו טעות רצינית. לא שכחתי איזו אות, אשכרה כתבתי מילה שלא קיימת.

de_la_red
17-05-10, 23:07
לא, זו לא טעות רצינית.

2-4 נקודות - אני מהמר על 2 (כאן נכנסת פונקציית הבוחן)

AlexDP
21-05-10, 20:57
אני מסיים עוד מעט בית ספר. במקרה שאני אגש לעשות בגרות במועדי החורף בינואר, אז אני אגש בלי ציון מגן ורק הציון של הבגרות יחשב?

Daniel 23
21-05-10, 22:06
אני מסיים עוד מעט בית ספר. במקרה שאני אגש לעשות בגרות במועדי החורף בינואר, אז אני אגש בלי ציון מגן ורק הציון של הבגרות יחשב?
כן.

כל מבחן שתעשה מעתה ואילך - הציון האחרון ייחשב לך(ללא מגן כמובן).

AlexDP
21-05-10, 22:14

הציון האחרון ולא הגבוה?

Pini_A
21-05-10, 22:18
אחרון...

אלכס
21-05-10, 22:36
כמה צריך להיות ההפרש בין ציון מבחן הבגרות לבין ציון המגן, כדי שהמגן לא יחשב?

Árbitro
22-05-10, 03:33
כן.

אני לא בטוח לגבי זה.

לפני מה שאני זוכר ציון המגן תקף עד סיום השנה ולא סיום הלימודים, בקיצור כדאי לשאול את המנהל\ת.

כמה צריך להיות ההפרש בין ציון מבחן הבגרות לבין ציון המגן, כדי שהמגן לא יחשב?

ההפרש צריך להיות בין ממוצע המגנים לממוצע הבגרויות של כל אלה שניגשים בבית הספר לאותו מבחן, ולא לכל תלמיד בנפרד, אם יש פער, אז 10% מגן ו 90% בגרות לכווווווווווווווווווווווו ווווולם.

אלכס
22-05-10, 20:50
מישהו ראה את המיקודיות של אזרחות (יא')? מישהו ממליץ על משהו (מאוד חשוב הניסוח, כי הספר הרגיל הוא קדיחה לא נורמלית)? בכללי המלצות, אצל מי בד"כ המיקודיות טובות יותר?

תודה מראש.

de_la_red
22-05-10, 21:31
השקעה משתלמת = לחמן

קו יסוד לקראת המבחן: לדעת להבחין במילים הקטנות בניסוח השאלה\טקסט כדי להבין מה בדיוק מתבקש ממך.

לדוגמה (אינני יודע מה אתה לומד אחד לאחד כעת לצורך העניין): כאשר מדברים על גישות כלכליות\ניכוי מיסים וכיו"ב - לדעת ישר "ליברלית או סוציו-דמוקרטית; כאשר מדברים על ביטויים למתן זכויות מיעוט, לדעת ישר "אוטונומיה" (טריטוריאלית או קהילתית; פתרון ספציפי לקבוצה - ספרד) או "פדרליזם" (פתרון כללי למדינה - ארה"ב); כאשר מדברים על ביקורת נוקבת כלפי השלטון, לדעת איזה ממנגנוני הפיקוח רלוונטים ("פורמאלים - מבקר המדינה; לא פורמאלים: הפגנה או תקשורת); כאשר מדברים על חקיקה שיפוטית, לדעת "אקטיביזם שיפוטי" או נהפוכו "פה למחוקק" (ככתבו וכלשונו).

אני מציע שלפחות תחילה רוב מעייניך יהיו נתונים להבנת הכתוב לעיל.

לפני מה שאני זוכר ציון המגן תקף עד סיום השנה ולא סיום הלימודים, בקיצור כדאי לשאול את המנהל\ת. נשמע לא סביר במיוחד.

Blanco For Ever
23-05-10, 12:39
לפני מה שאני זוכר ציון המגן תקף עד סיום השנה ולא סיום הלימודים, בקיצור כדאי לשאול את המנהל\ת.

הציון השנתי (ה"מגן", כפי שרובנו אוהבים לכנותו), תקף לך עד לסיום כיתה י"ב בבית ספר שלך. אלא אם הצלחת לשנות אותו בדרך כלשהיא. לאחר סיום י"ב, במידה ואתה מחליט לגשת לבגרות כלשהיא, אתה ניגש במתכונת אקסטרנית - ללא מגן.

Bliss
23-05-10, 22:01
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3893097,00.html
כנראה הבגרות במתמטיקה תדחה.

de_la_red
23-05-10, 23:30
http://news.walla.co.il/?w=/1/1677928&m=1&mid=91533

Daniel 23
24-05-10, 10:00
משרד החינוך מצא פיתרון מדהים. מזל שיש אנשים חושבים במדינה.

איך לעזאזל הם לא חשבו על זה קודם?!

ספיר
25-05-10, 16:00
מה זה הבגרות הזאת? מישהו עשה 004? זה היה הדבר הכי קשה שראיתי בחיים שלי!! כל השנה אני מביא ציונים של 95-100, זאת הבגרות הכי קשה שראיתי. מאיפה הביאו את כל החארטות האלה? שאלה 1 הייתה קלה. אבל 3,4,5 היו כ"כ מסובכות. 5 אני מאמין שעוד הצלחתי.

באמת היה קשה! גם המורות שלנו אמרו את זה. הכל בגלל הזבלים האלה שהדליפו את השאלונים, מאחל להם עונש מוות.

roni-rooney
25-05-10, 19:23
מה זה הבגרות הזאת? מישהו עשה 004? זה היה הדבר הכי קשה שראיתי בחיים שלי!! כל השנה אני מביא ציונים של 95-100, זאת הבגרות הכי קשה שראיתי. מאיפה הביאו את כל החארטות האלה? שאלה 1 הייתה קלה. אבל 3,4,5 היו כ"כ מסובכות. 5 אני מאמין שעוד הצלחתי.

באמת היה קשה! גם המורות שלנו אמרו את זה. הכל בגלל הזבלים האלה שהדליפו את השאלונים, מאחל להם עונש מוות.

וואו מסכן!
אני עשיתי את 003 (4 יחידות כתה י') וזה היה המבחן הכי קל שעשיתי אי פעם! יותר מהמתכונות ויותר מכל המבחנים בשנים האחרונות. לא האמנתי שמבחן יכול להיות עד כדי כך קל.
בטח הם מתנקמים עכשיו אחרי שהדליפו את השאלונים.

Total Cule
25-05-10, 19:23

וואו 004-הזוי! יש לי 2 חברים שניגשו על 100 שתיהם הולכים להיכשל! לא פלא שלא ביקשו למוא את R בתרגיל 1.. הוא היה הרי פרוס על כל המבחן הארי הזה!!! עשיתי את תרגיל 5 נכון עד הסוף, ואת תרגיל 3 אני מאמין שיתנו לי איזה 20 נקודות בטח.. אבל לצערי תרגיל 1 עשיתי רק סעיף אחד, העניין הוא שלא משנה, ממילא רציתי להוציא ציון גבוה בבגרות לא משנה כמה הייתי לומד זה לא היה קורה.

וכן דניאל, אחלה פיתרון הם מצאו.. אנשים חושבים? יימח שמם נבלות! (אלא אם כן זה היה בציניות ואז אפשר להבין חח)

barca_8
25-05-10, 21:22
שאלון 007 היה לא שפוי. הוגשתי על 100, ציונים של 80-90 כל השנה, ובמבחן הזה אני בספק אם הגעתי ל30. פסיכי לגמרי. קשה, ארוך מסובך ומתסבך. עצבים איתם...

Chelseaforeva
25-05-10, 21:41
שאלון 007 היה לא שפוי. הוגשתי על 100, ציונים של 80-90 כל השנה, ובמבחן הזה אני בספק אם הגעתי ל30. פסיכי לגמרי. קשה, ארוך מסובך ומתסבך. עצבים איתם...

גם אני נכשל כנראה והוגשתי על 97. לאף אחד בכיתה שלי לא הלך טוב בשאלון הזה. ואני חשבתי שאני מסיין מתמטיקה.

Wildman
25-05-10, 21:53
חישבתי משיעמום את הציון שאני אקבל ב-007 במידה ומחלקים את הנקודות לכל סעיף באופן שווה וזה יוצא 31. היה מבחן מטורף.

אני חייב לשאול - לא ירד במיקוד "טינגרול" של ln? אני כמעט בטוח שכן, ובשאלה 5 בשתי פונ' היה ln.

אלכס
25-05-10, 22:06
בני זונות! 03 היה בדיחה ומלבד טעות חישוב בסעיף אחד באחת השאלות, ועוד שיעור X לא נכון של אחת הנקודותעל המעגל הכל נכון. 05 לעומת זאת היה דבר נוראי. התחלנו ב7 בערב, ואחרי חמש דקות של בהייה בתופס, המוח התחיל לנזול מהאוזניים. מי המפגר שעושה בגרות עד פאקינג 9 וחצי בערב?!

or-deco
25-05-10, 22:50
05 בכלל לא היה כזה קשה.
אלגברה היה קצת מתוסבך,אבל ההנדסה היה קליל..
בכל זאת ניראה לי שאני אלך למועד ב' כי ירדו לי לפחות 20 נקודות באלגברה.

Chelseaforeva
25-05-10, 23:00
חישבתי משיעמום את הציון שאני אקבל ב-007 במידה ומחלקים את הנקודות לכל סעיף באופן שווה וזה יוצא 31. היה מבחן מטורף.

אני חייב לשאול - לא ירד במיקוד "טינגרול" של ln? אני כמעט בטוח שכן, ובשאלה 5 בשתי פונ' היה ln.
ירד, אבל לא היה צריך לעשות את זה. היית צריך לעשות אינטגרל של הפונקציה שלמעלה פחות הפונקציה שלמטה, ואז הln יורד ונשאר לך לעשות אינטגרל של ביטוי בלי ln.

סקסוקי
25-05-10, 23:09
005 היה לא שפוי. השאלה של הסדרות בכלל היתה מוגזמת. 003-בדיחה.

אלכס
25-05-10, 23:10
05 בכלל לא היה כזה קשה.
אלגברה היה קצת מתוסבך,אבל ההנדסה היה קליל..
בכל זאת ניראה לי שאני אלך למועד ב' כי ירדו לי לפחות 20 נקודות באלגברה.
1 היה מסובך, 3 היה קליל, בהסתברות הסתבכתי ועשיתי סעיף אחד נכון מתוך 3. על הזין! העיקר שנגמר :)

or-deco
25-05-10, 23:13
ישבתי והסתכלתי על המבחן ובאמת לא הבנתי איך אנשים יכלו לבחור שאלה בהסתברות על פני שאלה 4,היא הייתה כ"כ קלה, הרחבה 2 של תלס פותרת לך את ה2 הסעיפים וגם את השלישי(שקצת פישלתי בו,אבל לא נורא),במקום זה נתנו שאלה מסובכת בהסתברות.

בסדר,חפיף..

-14-
25-05-10, 23:39
ישבתי והסתכלתי על המבחן ובאמת לא הבנתי איך אנשים יכלו לבחור שאלה בהסתברות על פני שאלה 4,היא הייתה כ"כ קלה, הרחבה 2 של תלס פותרת לך את ה2 הסעיפים וגם את השלישי(שקצת פישלתי בו,אבל לא נורא),במקום זה נתנו שאלה מסובכת בהסתברות.

בסדר,חפיף..

בעיקרון גם השאלה בהסתברות הייתה סבירה לחלוטין (חוץ מהסעיף האחרון לטעמי), אבל אתה צודק. ואם 4 היה קל - מה תגיד על שלוש. בדיחה של תרגיל.
בכל מקרה, אותי אישית זה מעצבן שאני צריך לסיים מבחן בגרות ב-9. כבר השעה המוקדמת הייתה מוגזמת, אבל עוד שעה? היה מאוד לא נוח.

עילי פילדס
26-05-10, 00:18
על מה אתם מדברים? הסתברות היה ממש רגיל. הסעיף האחרון היה סעיף ג לחלק לסעיף ב או הפוך..ממש לא קשה מידי..4 הייתה שאלה ממש קלה..פשוט לעשות דמיון של שני זוגות משולשים ויש לך את כל השאלה חוץ מהסעיף האחרון..משום מה, את 3 לא הצלחתי למרות שזה לא כ"כ משנה כי במילא עשיתי קודם הסתברות..צדקתי בהכל ב4,5..
הייתי בטוח שאני יעשה שאלה 1 (בכל זאת, למדנו רק 5 שיעורים בסדרות) אבל לא הבנתי אותה. חשבתי שסדרות זה קל בגלל סעיף א והתברברתי על סעיף ב' תוך כדי המצאת המתמטיקה מחדש..

* כבר שנתיים ברץף אני עושה את הבגרות האחרונה וזה פשוט סיוט..שנה שעברה מילא היה 004 ב6 השנה כמעט מתתי באמצע המבחן..

אלכס: יצא לי לראות את 003 מחברים, זה היה באמת בדיחה..במקומך הייתי הולך לעשות מועד ב' בשביל להוציא 100

אלכס
26-05-10, 00:22
אני כנראה לא אעשה את 03 כדי להישאר עם ראש עובד בשביל 05, בו אני בטוח אצטרך מועד ב'.

Árbitro
26-05-10, 00:54
חברים תירגעו קצת, כל הבגרויות במתמטיקה זה בדיחה אחת גדולה, בטח כל ילד סינגפורי בכיתה ב' יש לו ידע במתמטיקה כמו תלמידי תיכון ישראליים.

כשתגיעו לאוניברסיטה תראו מה זה מתמטיקה.

ספיר
26-05-10, 01:10
וואו 004-הזוי! יש לי 2 חברים שניגשו על 100 שתיהם הולכים להיכשל! לא פלא שלא ביקשו למוא את R בתרגיל 1.. הוא היה הרי פרוס על כל המבחן הארי הזה!!! עשיתי את תרגיל 5 נכון עד הסוף, ואת תרגיל 3 אני מאמין שיתנו לי איזה 20 נקודות בטח.. אבל לצערי תרגיל 1 עשיתי רק סעיף אחד, העניין הוא שלא משנה, ממילא רציתי להוציא ציון גבוה בבגרות לא משנה כמה הייתי לומד זה לא היה קורה.

וכן דניאל, אחלה פיתרון הם מצאו.. אנשים חושבים? יימח שמם נבלות! (אלא אם כן זה היה בציניות ואז אפשר להבין חח)
שמע אני מוגש על 95, הציון השני הטוב בכיתה. יש מצב היא גם העלתה לי ל97-8 לא קריטי.
שאלה 1 הצלחתי את סעיף א' שהוא היה אחד הקלים. סעיף ב' הצלחתי אבל שהוצאתי שורש לא הוצאתי מהכל, אז זה טעות חישוב.

ואז עשיתי את 3 שהוא היה כ"כ ארוך ובחיים לא נתנו לנו תרגיל כזה, אבל עוד איכשהו יצאו כמה תשובות נכונות למזלי. ובשאלה 5 הצלחתי הכל ולפי התשובות יש לי את כל הנקודות.

זה אמור להיות שאלון לא קשה, ובאמת נתנו לנו מבחן רמה אחת מעל. לא שמעתי מישהו אחד שאמר שהלך לו טוב. הרגו אותנו בגלל הזבלים האלה שהדליפו את השאלון.

הינה (http://www.mako.co.il/news-israel/education/Article-1f9b15c7ddec821004.htm&sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=978777604) תראו מה מורים אומרים על 004. ועוד כתבה (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3894188,00.html), הפעם זה מהרצליה(תיכון לידי).

לפי החישובים שלי יש לי בין 65-75. אבל אני מאוכזב באתי בציפיה שאני אקבל לפחות 90. באמת שהרגו אותנו, ממש אכזבה! מזה לא בניתי על מועד ב'.

בכל מקרה, אותי אישית זה מעצבן שאני צריך לסיים מבחן בגרות ב-9. כבר השעה המוקדמת הייתה מוגזמת, אבל עוד שעה? היה מאוד לא נוח.
אתה מדבר על 005? אני תיכננתי לגשת אליו גם כן. כי יש לי ציון הגשה 91 ובבגרות יש לי 68. הבעיה שזה יצא כ"כ מאוחר וגם היה לי חינה אז לא יכלתי ללכת. ביאסו לי את הצורה עם השעות האלה. גם ה04 התחיל שעה אחרי הזמן.

אני מאחל לאלו שהדליפו את השאלונים עונש מוות.

Corwin
26-05-10, 08:17
כשתגיעו לאוניברסיטה תראו מה זה מתמטיקה.

אכן. מה שמצחיק זה שכשהייתי בביה"ס חשבתי שמה שלמדתי שם זה די קשה. ואז אתה מתחיל ללמוד חדו"א, אלגברה לינארית, משוואות דיפרנציאליות ובעיקר את המתמטיקה של הפיסיקה הקוואנטית, וכל מה שלמדת בביה"ס נראה לך כל כך בולשיט (מספרים מרוכבים, Oohhh).

אלכס
26-05-10, 11:22
כי אתה לומד פיסיקה (?). אני בספק שבפקולטות ההומניות (שזה הכיוון שלי) יש הרבה מתמטיקה, אם בכלל.

Corwin
26-05-10, 11:24
כי אתה לומד פיסיקה (?). אני בספק שבפקולטות ההומניות (שזה הכיוון שלי) יש הרבה מתמטיקה, אם בכלל.

כימיה, אבל כן, בפקולטות ההומניות אין מתמטיקה בכלל עד כמה שאני יודע. מצד שני, גם לא צריך 5 יחידות מתמטיקה כדי להתקבל אליהן, והממוצע הכי נמוך שם הוא 90, אז...

ספיר
26-05-10, 12:51
http://www.atzuma.co.il/mathsummer2010/1/#post

כולם לחתום!

Árbitro
26-05-10, 12:58
אכן. מה שמצחיק זה שכשהייתי בביה"ס חשבתי שמה שלמדתי שם זה די קשה. ואז אתה מתחיל ללמוד חדו"א, אלגברה לינארית, משוואות דיפרנציאליות ובעיקר את המתמטיקה של הפיסיקה הקוואנטית, וכל מה שלמדת בביה"ס נראה לך כל כך בולשיט (מספרים מרוכבים, Oohhh).

ואללה צודק, קח למשל וקטורים, חצי שנה מורים בתיכון מלמדים את זה, בהרצאה הראשונה שלי(45 דקות) באוניברסיטה כיסו את כל החומר ועוד דברים שלא ידעתי שקיימים לפני זה.

אפילו הסתברות ואינדוקציה שהם הכי הכי קלים בבגרות יפתיעו אתכם.

Corwin
26-05-10, 13:33
ואללה צודק, קח למשל וקטורים, חצי שנה מורים בתיכון מלמדים את זה, בהרצאה הראשונה שלי(45 דקות) באוניברסיטה כיסו את כל החומר ועוד דברים שלא ידעתי שקיימים לפני זה.

וקטורים זה השיעור הראשון שמלמדים במבוא לפיסיקה 1, גם כשמלמדים את זה המרצה/מתרגל מלמד בהילוך שישי כי הוא יוצא מנקודת הנחה שכולם יודעים את זה כבר...

אפילו הסתברות ואינדוקציה שהם הכי הכי קלים בבגרות יפתיעו אתכם.

אכן. התפלגות פואסון (Poisson), גאוס (Gauss) ושאר חבריהם...

AlexDP
26-05-10, 21:15
Crowin (אסף?), אם אתה גאון כימיה, אז לי יש בגרות בכימיה (ביוכימיה ליתר דיוק) עוד משהו כמו שבוע, ויש בעיה קטנה עם הפחמימות...

מה זה בדיוק הקונפורמציות של כסא וסירה?
והאם רק במקרה ששני פחמנים אנומריים נקשרים בקשר גליקוזידי בדו-סוכר (או רב סוכר), לא תהיה מוטורציה?

תודה.

Loco
27-05-10, 11:07
007.... זה היה סיוט.

Corwin
27-05-10, 11:21
Crowin (אסף?), אם אתה גאון כימיה, אז לי יש בגרות בכימיה (ביוכימיה ליתר דיוק) עוד משהו כמו שבוע, ויש בעיה קטנה עם הפחמימות...

1. זה Corwin ולא Crowin.
2. אכן, אסף.
3. גאון כימיה - לא ממש, אני עוסק בתחום...

מה זה בדיוק הקונפורמציות של כסא וסירה?

קונפורמציות כיסא וסירה הן שתי קונפורמציות של מולקולת ציקלוהקסאן (Cyclohexane) ומערכות דומות. בלתי אפשרי להסביר אותן במילים, צריך לראות אותן בעיניים, בציור, או עדיף במודל. למשל כאן:

http://en.wikipedia.org/wiki/Cyclohexane_conformation

ניתן למצוא לא מעט מידע שימושי, וכאן:

http://www.chem.ucalgary.ca/courses/350/Carey5th/Ch03/ch3-06.html

יש הסברים על ציקלוהקסאן באופן כללי, ועל הקונפורמציות שלו (כולל גרף האנרגיה שלהן, שהוא מאוד חשוב) בתחתית העמוד.

(אתה יכול ללמוד לא מעט דברים מהלינק השני שהוספתי, זהו ספר כימיה אורגנית על האינטרנט, ואם תתקין Java תוכל גם לראות מולקולות בתלת-מימד, מאוד עוזר).

והאם רק במקרה ששני פחמנים אנומריים נקשרים בקשר גליקוזידי בדו-סוכר (או רב סוכר), לא תהיה מוטורציה?

לגבי סוכרים - בכלל לא התחום שלי, אבל, You're in luck, כי אני עושה על זה קורס עכשיו, והקבוצה שלידי מתמחה בכך, ולכן אני יכול לענות לשאלתך. ראשית, זה מוטארוטציה (Mutarotation) ולא מוטורציה (אף אחד פה לא מכיר דבר שנקרא מוטורציה). שנית, הסיבה הבסיסית שבגללה סוכר לא יבצע מוטארוטציה היא הקשר בין הפחמן האנומרי לבין החמצן. המוטארוטציה - שהיא בעצם החלפת המקום של ה-OH (נניח OH) האנומרי מעמדה אלפא לביתא, נמנעת בגלל אותו קשר עם החמצן. היא כן יכולה להתבצע אם הקשר הזה נפתח, מה שבהחלט יכול לקרות אפילו בתמיסה בטמפ' החדר (תלוי בהמון נתונים כמו איזה סוכר, איזה ממס וכו'). אבל, אותו הקשר לא יכול להיפתח אם הוא בקשר גליקוזידי עם העמדה האנומרית שלו, ולכן, מכיוון שהקשר הזה נשאר כל הזמן ולא נפתח, הסוכר לא יבצע מוטארוטציה. אגב, לא חובה שזה יהיה קשר עם סוכר נוסף; יש המון מולקולות שימנעו פתיחת קשר זה (paramethoxyphenyl לדוגמא, אם כי יש עוד המון חומרים; זו פשוט קבוצת הגנה מקובלת).

מקווה שהבנת משהו, אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן לשאול.

תודה.

בכיף.

Andrea Pirlo
29-05-10, 10:30
מישהו היה מספיק חכם ולקח איתו את ה casio fx 570 es?

שלחתי את אחותי הקטנה עם המפלצת הזו.

אלכס
30-05-10, 13:04
דחוף! מדד לעוזר!

אני צריך את כל הגבלות השלטון שקיימות. את כל ההגבלות על כל אחת מהרשויות (מחוקקת, שופטת מבצעת), ואיך הן מגבילות אחת את השניה (ולא רק).

Bliss
30-05-10, 13:10
יש לך כאן הכל. (http://he.wikibooks.org/wiki/%D7%90%D7%96%D7%A8%D7%97%D7%95%D7%AA_%D7%9C%D7%91% D7%92%D7%A8%D7%95%D7%AA/%D7%A2%D7%A7%D7%A8%D7%95%D7%9F_%D7%94%D7%92%D7%91% D7%9C%D7%AA_%D7%94%D7%A9%D7%9C%D7%98%D7%95%D7%9F)

Adi.
30-05-10, 18:07
מישהו היה מספיק חכם ולקח איתו את ה casio fx 570 es?

שלחתי את אחותי הקטנה עם המפלצת הזו.

וואלה ? לא ראו ? יפה שהצלחת להבריח..לי יש פתרון עוד יותר טוב , Fx991 es.

Ben242
30-05-10, 19:30
גם לי יש את מה שיש לך עדי והוא מאושר ע"י משרד החינוך. מחשב לך אינטגרל (שטח), עושה נגזרת בX מסויים, נוסחת השורשים. (-:

Árbitro
30-05-10, 19:31
בודקים מחשבונים בבגרות?

סקסוקי
30-05-10, 20:01
לא באמת.

אלכס
10-06-10, 11:47
אם יש לי ציונים נמוכים בבגרויות, אבל ציון מאוד גבוה בפסיכומטרי, זה מספיק לי כדי להתקבל לכל הפקולטות? אני יודע שהשאלה נשמעת מטומטמת ולכן אמקד אותה טיפה, האם יש פקולטות שציונים נמוכים בבגרות יכולים להוות לי מחסום להתקבלות לשם? הכיוון הוא מקצועות הומניים.

אני אוהב מקצועות הומניים, רוצה ללמוד פסיכולוגיה אבל חושש שזה לא יביא לי פרנסה טובה כי יש המון אנשים שהולכים ללמוד פסיכולוגיה. אמא שלי עורכת דין ולדעתה יש לי כישרון לדברים האלה, אבל אני לא אוהב את המקצוע הזה. הצעות למקצועות? :\

קיבלתי מגן 95 באזרחות. "הגרות הכי קשה", "הכי הרבה נכשלים" וכו' וכו'. זה אחרי ריבים עם המורה שלי, אחרי שהמורה שלי נתנה לי 50 בתעודה בשנה שעברה ואחרי שעשיתי את העבודה בקבוצות ביום האחרון כמעט לבד. למרות כל הדברים האלה, הציון הזה מרגיש חסר משמעות מתמיד. בגלל זה גם החיפוש אחר תועלת שהציון הזה יביא לי...

Árbitro
10-06-10, 12:46
אלכס, אמא שלך צודקת, קשה מאוד לעבוד בתחום וצריך תארים מתקדמים כדי בכלל להתחיל לעבוד במשהו רציני.

לגבי תנאי הקבלה לפסיכולוגיה, הם בכלל לא גבוהים.

אתה צריך לבדוק את כל התחומים, לראות מה אתה אוהב לעשות, ולראות אם העבודות שהתואר יאפשר לך לעבוד בהם מתאימות לך, קח בחשבון גם את הכסף, אבל לא יותר מדי.

Corwin
10-06-10, 13:19
אם יש לי ציונים נמוכים בבגרויות, אבל ציון מאוד גבוה בפסיכומטרי, זה מספיק לי כדי להתקבל לכל הפקולטות? אני יודע שהשאלה נשמעת מטומטמת ולכן אמקד אותה טיפה, האם יש פקולטות שציונים נמוכים בבגרות יכולים להוות לי מחסום להתקבלות לשם? הכיוון הוא מקצועות הומניים.

תלוי מאוד מאוד במקצוע עצמו. בגדול יש את מה שנקרא "ציון הסכם", המורכב מהבגרויות והפסיכומטרי (בכל אתר של אוניברסיטה תוכל לבצע את החישוב ולדעת את ציון הסכם שלך), אבל, לפקולטה להנדסה למשל זה שונה (מתחשב רק במקצועות רלוונטיים ולא בכל המקצועות בתעודת הבגרות). בכל מקרה, לא צריכה להיות לך בעיה להתקבל למקצועות ההומאניים אלא אם יש לך ציונים ממש ממש נמוכים, עד כמה שאני יודע. לא ידוע לי על מקצועות ספציפיים שחוסמים מקצועות הומאניים, אבל זה ממש לא התחום בו אני עוסק.

אלכס
10-06-10, 13:37
אלכס, אמא שלך צודקת, קשה מאוד לעבוד בתחום וצריך תארים מתקדמים כדי בכלל להתחיל לעבוד במשהו רציני.

לגבי תנאי הקבלה לפסיכולוגיה, הם בכלל לא גבוהים.

אתה צריך לבדוק את כל התחומים, לראות מה אתה אוהב לעשות, ולראות אם העבודות שהתואר יאפשר לך לעבוד בהם מתאימות לך, קח בחשבון גם את הכסף, אבל לא יותר מדי.
הבנת הכל הפוך :kiss:

זה שקשה לעבוד בתחום הפסיכולוגיה אני בעצמי מבין. אמא שלי פשוט ממליצה לי ללכת לפקולטת משפטים כי לדעתה יש לי כישרון לדברים האלה.

זה שתנאי הקבלה לפסיכולוגיה לא גבוהים אני יודע גם בעצמי. הכוונה שלי הייתה, האם יש מקצועות הומניים שיכולים להיחסם בגלל ציונים נמוכים.

לגבי הבדיקה, אני יודע ובגלל זה קשה לבחור. פסיכולוגיה זה הדבר היחיד שעניין אותי עד עכשיו, אבל ממש קשה להתקדם בתחום.

אסף, תודה.

ד"א, זה לא שהציונים שלי נמוכים. למעשה ממוצע הבגרויות שלי עומד על תשעים ללא בונוסים ועניינים. סתם מעניין אותי בשביל מה להשקיע במקצועות כמו אזרחות :becool:

de_la_red
10-06-10, 16:23
goodbye (and good riddance) to literature.

http://www.geva.co.il/geva/p,880,427.asp

"הגרות הכי קשה", "הכי הרבה נכשלים" וכו' וכו'the difficulty level of citizenship has been substantially reduced over the years.

e.N.m
13-06-10, 11:28
בגרות פנימית(לא בספורט) מספיק לעבור ב-56 וזהו? זה נחשב בשקלול של ציוני תעודת הבגרות(במוסדי ההשכלה הגבוהים)? הציון בכלל נכתב בתעודת בגרות או שזה רק "עבר" או "לא עבר"?

10x (:

Mendieta
13-06-10, 14:44
המורה צריך לתת לך ציון הגשה בהתאם לביצועיך כל השנה. יש לך ציון, לא "עבר" או "לא עבר"

e.N.m
13-06-10, 14:56
והציון הסופי(מגן + בגרות) שווה משהו מעבר לדיו שנכתב בעזרתו? או בקיצור - הוא משפיע על הסכם או לא?

Mendieta
13-06-10, 20:50
הסכם? איזה הסכם? זיינת את המורה לספורט וקבעתם שתקבל ציון מסוים? או שסתם טעית בדיון?

Wildman
13-06-10, 23:40
ציון סכם: ציוני בגרות + פסיכומטרי.

e.N.m
14-06-10, 00:13
http://woozers.files.wordpress.com/2009/10/blurb_facepalm2_20090622.jpg
---

בכל אופן, עד כה נאמר לי שהציון הזה לא ישפיע. אם למישהו ידוע משהו אחר - אשמח לשמוע. תודה. גם לך, Mendieta :)

Árbitro
14-06-10, 01:06
eNm ידידי, ציונים אלה לא נחשבים ולא משפיעים על ממוצע הבגרות, הסר דאגה מליבך.

e.N.m
14-06-10, 12:37
טוב, אז הבגרות היתה היום, עברתי אותה בהצלחה(78 סופי). בדקתי מול משרד החינוך והתברר שהבגרות הזאת נחשבת בגרות חובה בבית הספר שאני לומד בו(ממלכתי-דתי). זאת לא בגרות פנימית.
השאלה שלי היא, במידה ואני הולך עוד כמה שנים ללמוד מדעי המחשב/ביוכימיה או וואטאבר(כלומר, לא מקצועות הומניים ובטח לא קשורים לגמרא וכד'..), האם יסתכלו בכלל על המקצוע הזה בחישוב הסכם(ציון סכם)? הוא משפיע בצורה כלשהי?

תודה רבה :)

סקסוקי
14-06-10, 12:59
לא. זה נכנס לספח תעודת הבגרות ושווה באופן כללי לתחת.

מסי 10
15-06-10, 19:04
איפה כדאי לעשות קורס פסיכומטרי?

ThePipita
16-06-10, 21:01
^ מצטרף.
מישהו יכול להמליץ על המכון בו הוא למד? חו"ד כללית מאוד תעזור , תודה .

Daniel 23
16-06-10, 23:15
^ מצטרף.
מישהו יכול להמליץ על המכון בו הוא למד? חו"ד כללית מאוד תעזור , תודה .

אני אומנם לא עשיתי פיסכומטרי, אבל 90% מהאנשים ששאלתי ועשו קורס, אמרו לי שעדיף לקחת ספרים ממישהו וללמוד לבד - חבל על הכסף. זה נטו עניין של תרגול.

Árbitro
16-06-10, 23:55
זה אכן עניין של תרגול אישי והשקעה בבית, אבל למי שעושה פעם ראשונה כדאי לקחת קורס כדי להכיר את כל השיטות והטריקים, זה עוזר מאוד לפחות בפעם הראשונה.

הבעיה היא שרוב החברות לא מוכרות ספרים לבד אלא מוכרים לך קורס שלם כולל הספרים, ככה שקשה להשיג ספרים טובים ומספיק שאלות לתרגל.

AlexDP
18-06-10, 19:36
כמה קשה להתקבל לטכניון? (ליתר דיוק, לאדריכלות בטכניון)

תומאס גראבסן
18-06-10, 22:40
הכל תלוי בציונים ובפסיכומטרי. תכנס לאתר הטכניון, תזין את הציונים שלך ותבדוק אם אתה עומד בדרישות.
בנוסף, לפי הגיל שלך אני משער שאתה בודק את העניין כחלק מהתעניינותך במסלול העתודה, אז למרות שאני לא בקי בדיוק במה שהולך באדריכלות, אני חושב שלא לוקחים הרבה עתודאים לאדריכלות, כך שיש תחרות על מקום.

Árbitro
19-06-10, 02:47
לאדריכלות צריך לעבור גם ראיון\מבחן קטן.

adam749
19-06-10, 14:23
AlexDP, אני לא יודע מהי רמת הקושי בקבלה ללימודי אדריכלות בטכניון במסגרת עתודה צבאית, אך אני יודע שבמסגרת רגילה הקושי הוא נורמלי בהחלט אפילו אסתכן ואומר שלא גבוה כלל, הביקוש הוא די נמוך ללימודים במסלול הזה ולכן הדרישות מהמועמדים למסלול הם לא מן הגבוהות.
אני לדוגמא, שהינני תלמיד לשעבר שסיים את לימודיו עם מתמטיקה ופיזיקה 5 יח''ל, נרדפתי על ידי נציגי המסלול הנ''ל בטכניון במשך שלושה שבועות.

AlexDP
19-06-10, 16:12
אני לדוגמא, שהינני תלמיד לשעבר שסיים את לימודיו עם מתמטיקה ופיזיקה 5 יח''ל, נרדפתי על ידי נציגי המסלול הנ''ל בטכניון במשך שלושה שבועות.

לפני כמה זמן נרדפת בדיוק? אולי דברים השתנו מאז? כי זה לא נשמע לי הגיוני. אני שומע הרבה שמשהו בסביבות ה-80 מתוך 600 מתקבלים בסופו של דבר לאדריכלות בטכניון בגלל תחרות קשה ויש גם מבחני קבלה לא קלים.

adam749
19-06-10, 16:18
לפני כמה זמן נרדפת בדיוק? אולי דברים השתנו מאז? כי זה לא נשמע לי הגיוני. אני שומע הרבה שמשהו בסביבות ה-80 מתוך 600 מתקבלים בסופו של דבר לאדריכלות בטכניון בגלל תחרות קשה ויש גם מבחני קבלה לא קלים.

לפני קרוב לשנה, כאשר ביקרתי שם במסגרת היום הפתוח. יכול להיות שהם השתנו כי הם משתנים בכל שנה הרף עולה/יורד. אני לא חושב בכל מקרה שהוא עד כדי כך השתנה ברמה כזאת.
יכול להיות שהמדד הזה שקיבלת הוא של מועמדים לעתודה ולא מועמדים רגילים.

AlexDP
19-06-10, 16:35
יכול להיות שהמדד הזה שקיבלת הוא של מועמדים לעתודה ולא מועמדים רגילים.

סליחה על הבורות, אבל מה זה עתודה ומזה רגיל? ומב ההבדל?

adam749
19-06-10, 16:55
סליחה על הבורות, אבל מה זה עתודה ומזה רגיל? ומב ההבדל?

עתודה צבאית - אתה מסכם עם הצבא שהוא משלם על הלימודים האקדמיים שלך ואתה מתחייב לעוד מס' מסוים (תלוי בתואר שאותו תלמד) של שירות קבע בצבא.
לעוד מידע בנושא עתודה צבאית לחץ על הקישור הזה (http://www.shavuz.co.il/recruit/article.asp?artid=716&secid=1125).

רגיל- אתה משלם על הלימודים ואף גוף לא ממן אותך, אתה לא מחויב לאף גוף (בניגוד לעתודה צבאית).

שרה כהן
24-06-10, 14:58
הכי נח להגיע למלונות כשרים (http://www.ctravel.co.il)..אז לא דואגים לאוכל..

Corwin
24-06-10, 15:04
הכי נח להגיע למלונות כשרים (http://www.ctravel.co.il)..אז לא דואגים לאוכל..

וואלה?