PDA

צפה בגרסא המלאה : צבא, ושאר ירקות בצבע זית

עמודים : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

FORZA MILAN
10-11-05, 20:23
לירון, איזה סיפור. אבל אני מכיר את המערכת כל כך טוב ששום דבר לא מפתיע.

בחרפ המקולל בצריפין הלכתי לעשות בדיקת דם והאחות פשוט הוציאה מהוריד שלי זרנקור של דם שהגיע עד לכיור הסמוך. משום מה צחקתי במקום להתעלף...חחחחחח!!!!

כן תאמין לי שאני יודע ...הייתי שם ככ הרבה פעמים כמה סימנים כחולים וירוקים היו לי ביד מהבדיקות דם שלהם, תבין! הגעתי למצב שבגלל שהיה לי תדירות התקפים ככ גבוהה הנירולוג הצבאי המזדיין הזה דחף לי 1000 מילגרם טגרטול ביום שזה פאקינג סמים! הייתי הולך לישון ב 9 בערב קם ב 6 בערב למחורת וגם בשלוש שעות שהייתי חי הייתי נרקומן! ובשביל לבדוק שאני באמת לוקח את הכדורים, כללל בוקר במסדר חולים של פלוגה ד' היו לוקחים אותי שתי מצ גורילות עם השמיכה לחופלת שתעשה לי 5 בדיקות דם...
קיצור אתה לא מבין מה היה לי שם

וגיא, אוהדי מילאן טמבלים? חשבתי דווקא עד עכשיו שאינטר לא מנצחת אותנו כבר כמה שנים טובות אבל... טוב שיהיה...

10-11-05, 20:24
נראה לך שמישהו יקח את גיא למיתר?! :o ;D

עד המוות מיתר
http://img224.imageshack.us/img224/6439/nesher2bq.th.jpg

FORZA MILAN
10-11-05, 20:29
:o :o :o
יא ראבק !
איך באמת לא הלכת לבית החולים? היה יכול לקרות לך משהו רציני.

ולמה לא השתחררת בכלל? למה רק לחצי שנה? אני בטוח שהיתה לך את האפשרות לאחר מה שקרה לך...
מה אתה צריך את כל החרא הזה, לא אכלת מספיק?

אבי : תשמע אתה צודק אני באמת אולי הייתי צריך להשתחרר אבל אתה יודע זה קצת מרתיע , אחרי הכל אין זכויות וכאלה למרות שחלק אומרים שכשיוצאים על רפואי ולא משנה מתי יש לך את כל הזכויות כי זה לא שאתה לא רוצה לשרת, אתה לא יכול, ובמקרה שלי הצבא לא רוצה אותי יותר אבל .. תשמע זה שיקול דיי כבד בחיים

Goblin
11-11-05, 19:14
ויש הרבה מקרים כאלה כמו שלך, אין מה לעשות ככה הצבא מתייחס לחיילים שלו.
בחור אחד קיבל מכות רצח מהמצ\ים, היה תמיד רגוע עד שהמפ של פלוגת א (כלא 4) התחילה לצעוק עליו על זה שהוא לא קם על מסדר בוקר (5-20).
שמו עליו אזיקים ריססו גז לעיניים ושלחו אותו ישר לאגף.
בכלא אתה רואה את הפנים האמיתיים של צהל כולו, איזה יחס מגעיל! כאילו הרגתה מישהו?!

ReD DeViLs
11-11-05, 20:44
ויש הרבה מקרים כאלה כמו שלך, אין מה לעשות ככה הצבא מתייחס לחיילים שלו.
בחור אחד קיבל מכות רצח מהמצ\ים, היה תמיד רגוע עד שהמפ של פלוגת א (כלא 4) התחילה לצעוק עליו על זה שהוא לא קם על מסדר בוקר (5-20).
שמו עליו אזיקים ריססו גז לעיניים ושלחו אותו ישר לאגף.
בכלא אתה רואה את הפנים האמיתיים של צהל כולו, איזה יחס מגעיל! כאילו הרגתה מישהו?!

פאק, זה הצבא שלנו?מה הם מנסים לעשות בזה?שיעשו את זה לאסירים בטחוניים, לא לחיילים שמסכנים עד חייהם, מוציאים את נשמתם ודמם למען המדינה. בעצם מה אני מתפלא? זה לא המקרה הראשון שאני שומע על התעללות בחיילים

לייזר
11-11-05, 21:06
הייתי בכלא 4 כאסיר ולא ראיתי שום רמז להתעללות באסירים, להיפך - ראיתי איך המדכים אוכלים חרא, עוברים השפלות וסופגים יחס שלא הייתי מאחל לאף אחד ממכם, וכל זאת רק כיוון שהם עשו את עבודתם.

אין בי טיפת אהבה, אמפטיה או הערכה למצ, אבל יש דברים שחורגים מגבול הטעם הרע מאוד שהאנשים ששייכים לחיל הזה הותירו אצלי משירותי הצבאי, וזה הגדרתם כסאדיסטים.

Haifa Til'l i Die
11-11-05, 21:19
מחר מסתיימת הרגילה הראשונה...
:(
ככל הנראה אני אסגור את השבת הבאה.
:'(

עוד לא התגייסתי וכבר אני רוצה להשתחרר.
אומרים שהזמן טס בצבא!!!
>:(

Andrea Pirlo
11-11-05, 22:23
אומרים שהזמן טס בצבא!!!

בן דוד שלי היה שנה וחצי בחול. הוא אמר שזה עבר יותר מהר משמירה בצבא. ;D

canna
13-11-05, 20:28
צבא זה מקום הזוי...
זה לא הסיפור הראשון שאני שומעת שגורם לי לצמרמורת.

אני חיכיתי 4 חודשים לניתוח בברך ורק שבוע לפני הניתוח במרפאה נזכרו להגיד לי שהם יכלו לעזור לי להקדים את הניתוח. לועדה הרפואית אני מחכה עד היום (3 חודשים אחרי הניתוח).

הבעיה היא שהמערכת הרפואית של הצבא מנצלת את הצעירות והתמימות שיש לחלק מהמתגייסים ודופקת אותם עד הסוף.

מי יודע אחרי חודש בצבא מה זה טופס 102 ושכדי לקבוע תור למרפאת מומחים צריך או קשרים או צרחות. זה דברים שלומדים עם הזמן.

לייזר
13-11-05, 20:31
מי יודע אחרי חודש בצבא מה זה טופס 102 ושכדי לקבוע תור למרפאת מומחים צריך או קשרים או צרחות. זה דברים שלומדים עם הזמן.

חצי מהנוער יודע איך יוצאים על 21 שנתיים לפני הגיוס.

canna
13-11-05, 21:03
אלה אנשים שמההתחלה לא רוצים להתגייס.

רוב האנשים שמתגייסים לא מתכמנים לפני הצבא ואז מגלים את כל החרא אחרי הגיוס.

Guy1
13-11-05, 22:53
חצי מהנוער יודע איך יוצאים על 21 שנתיים לפני הגיוס.
כן... :-\

מזל שב=גדנע מזרחנים היתה לי איזה פריחה משונה בסנטר. למדתי שני דברים חשובים:
1. לא להיכנס לשרותים בבסיס חיל הרפואה בבית ליד. סכנה קיומית.
2. מה זה טופס 102.

Anti Madridista
13-11-05, 23:57
זה הגיוני שאחרי שבועיים וחצי אני עדיין לא רואה שעידכנו לי את המנילה בקיוסק מידע אחרי ששלחו לי חדשה? הבחירות שלי שם הם עדיין של המנילה הראשונה שלי, למרות שקיבלתי מנילה חדשה בעקבות דחיית הגיוס שלי.

Guy1
14-11-05, 18:58
זה טופס שאתה יכול לדחות איתו גיבושים. :P
לא לימדו אותך הבנת הנקרא?

זה טוב להכל.

Guy1
14-11-05, 20:13
מכיר טופס 109?
Niet

Messi-10
20-12-05, 21:46
למה לצבא לשלוח לי זימון לקצין מיון? :-\

bobogoal
21-12-05, 00:29
אם התאריך הראשון של הגיוס שקיבלתי היה בנובמבר,שינו לי אותו עכשיו ליולי,יש מצב שידחו לי אותו בחזרה?
ומה זה יום סיירות או משהו כזה??

שי
21-12-05, 00:42
אם התאריך הראשון של הגיוס שקיבלתי היה בנובמבר,שינו לי אותו עכשיו ליולי,יש מצב שידחו לי אותו בחזרה?

כן, אם תבקש. אבל זה כנראה הערכות לשיבוץ שלך.

ומה זה יום סיירות או משהו כזה??

יום שבו אפשר להתמסטל מאבק בשמיכת סקביאס.

bobogoal
21-12-05, 01:14
ושווה לדחות?? ???
מצד אחד אני רוצה קצת חופש לפני,מצד שני ככה יעבור יותר מהר.

Deco - 20
21-12-05, 01:49
דרך לבקש משהו שלא הופיע לי במנילה, לא הראשונה, ולא השניה..אפשרי?

שי
21-12-05, 02:03
מצד אחד אני רוצה קצת חופש לפני,מצד שני ככה יעבור יותר מהר.

אכן, המשוחררים של יולי יהיו יותר שמחים מהמשחוררים של נובמבר שקיץ 2008 (OMG) יגיע.

לקראת השיחרור, 3 חודשים זה נצח.

The-Glove
26-12-05, 01:43
מישהו מהמבוגרים יותר בפורום יכול לשתף בידעותיו על היחידות הבאות (במובנים של יציאות, סוג השירות וכו'):

נמ, תותחנים, שיריון, גבעתי.

תודה.

duddi17
26-12-05, 17:23
אנשים קיבלתי זימון ליום סיירות אחרי שהתברר לי שיש לי קבא 55 מישהו יכול לייעץ לי לאן כדאי ללכת ?
טייס, סיירת מטכל ,שייטת ,חובלים, שלדג 669 ?

Monty
26-12-05, 17:30
סקרנות: מה זאת אומרת התברר שיש לי קבא 55?

לנושא: ביום סיירות אתה לא יכול להגיע לטייס (אתה צריך לקבל זימון למבדקי צוות אוויר, אם יש לך קבא 55 אתה אמור לקבל), ול-669 למיטב ידיעתי יש רק גיבושון המשך (אתה יכול להגיע אליו אם סיימת גיבוש ראשי). ביום סיירות עצמו יש לך 3 אופציות: מטכל, חובלים ושייטת, שאותם אתה מדרג לפי העדפה. בגיבוש מטכל אתה יכול גם להתמיין לשלדג.

שי
26-12-05, 18:16
נמ, תותחנים, שיריון, גבעתי.

בכולם אתה תטחן צעירות עד שתהיה סמל. זאת אומרת יציאות של פעם בשבועיים לפחות. סוג השירות תלוי כמובן בתפקיד שלך.

Haifa Til'l i Die
26-12-05, 20:07
אל תתגייסו!!!

אל!

בטח לא ליחידת מעברים!
בטח לא לגדוד ארז!

שי
27-12-05, 00:54
מצח הא? ;D

לייזר
27-12-05, 01:04
ללא ספק, שי.

זוכר את כל הילדודס שהטילו ספק בנבואות הפורענות שלנו?

זה אומר הכל.
(שאני תותח!)

http://img245.imageshack.us/img245/8971/mzh5in.gif

Haifa Til'l i Die
27-12-05, 11:25
אויי אל תראה לי את זה!!!
זה בימים שהבטיחו לי מצח!

עכשיו אני תקוע במחסום תרקומיא בודק ערבים בגשמים ובשלגים!
:'(

שי
27-12-05, 11:45
אתה יודע עומר,

משאית נכנסה בבטונדה ודרסה את חבר שלי שהוא שירת שם. משום מה החליטו שזה לא אירוע חבלני, הוא קיבל גימלים לשבועיים וחזר לשם!

dohgg
27-12-05, 20:06
היום הודיעו לי שעברתי את המבחנים (שבוע הכנה), והתקבלתי לקורס חובשים קרביים שיתחיל יום ראשון. בינתיים אני פה בבית, אחרי שקיבלתי שלשוש!! ;D.

יאאלה בהד 10! אין לכם מושג איזה גן עדן זה לעומת בהלצ.

דא, יש מצב שאני יגיע לטורניר.

Andrea Pirlo
27-12-05, 20:25
אחרי שנכשלתי במבחן השלישי של טייס. קיבלתי זימון ליום סיירות, יש עוד זימון של גמא (יחידת מחשבים של המודיעין).

מה דעתכם? טיפים? עצות? (שי, לייזר)

לייזר
27-12-05, 21:43
מה שהוא אמר:

אל תתגייסו!!!

שי
27-12-05, 21:53
יום סיירות יום סיירות, אבל בעיקר בשביל שיזרקו את הלא יוצלחים לגולני.

יש עוד זימון של גמא

תנאים סבירים, ברמה של מודיעין.

Haifa Til'l i Die
28-12-05, 18:25
אתה יודע עומר,

משאית נכנסה בבטונדה ודרסה את חבר שלי שהוא שירת שם. משום מה החליטו שזה לא אירוע חבלני, הוא קיבל גימלים לשבועיים וחזר לשם!

אני חושב שזה אומר הכל...
:-\

http://img419.imageshack.us/img419/9248/spa00819if.jpg

http://img419.imageshack.us/img419/212/spa00830sc.jpg

Lavi Batis
28-12-05, 18:31
בין תרגיל בפיזיקה למנשהו, הרהרתי לעצמי..

אם חייל מקבל גימל/חופשה לפרק זמן ארוך, אז הוא יכול בפרק זמן זה להסתובב בלי מדי הצבא?

diego18
28-12-05, 22:17
;D ;D ;D ;D
מן הסתם לא תלבש מדים בזמן חופשה או גימלים...
דרך אגב גימלים -אני חו(פ)בש אז מי שרוצה טיפים....

The-Glove
29-12-05, 01:16
אני יודע שאני הולך לשאול שאלה נורא כללית ואולי מטופשת, אבל כנראה שאני צריך לשאול אותה:
אם אני הולך לשירות קרבי, מה כדי לבחור, ולמה: שירות כמו (למרות שאני יודע שיש הבדלים) שריון תותחנים נמ או חיר כמו גבעתי, נחל.

אני שואל את אלו שאחרי שירות או בשלב מתקדם בו, שיכולים להביא חוות דעת יותר כוללת.
שוב, אני יודע שזו שאלה מאד כללית ותלויה בהרבה גורמים. אני שואל לפי הניסיון האישי שלכם וממה שאתם שמעתם.

תודה.

לייזר
29-12-05, 01:34
אתה מקצין, השאלה הרבה יותר פשוטה ממה שאפשר לחשוב (ואני די בטוח שכבר ענו עליה כאן בעבר).

שיריון/תותחנים/נמ (ולעיתים זורקים פנימה גם את מגב) הם משפחה של חילות בזויים ומסריחים שאף אחד לא רוצה לשרת בהם, ומסיבות טובות מאוד.

אם יש לך בחירה בין החיר לחרא הזה - לך לקרבי כמו שצריך. בין החירים השונים זה הרבה עניין של שיוך ואפילו צבע עור, אבל באופן כללי: גבעתי ידועה כבעלת הרכב אנושי מפוקפק יחסית. לא סתם 'טירונות' לא הייתה על הנחלאים הצהובים - החטיבה שלהם לא היתה זקוקה לשיפוץ תדמיתי. חטיבת החיר הטובה ביותר היא זו המוצנחת, מסיבה פשוטה מאוד - כמעט כל מי שהגיע אליה היה מעונין בכך ולכן יש בה פחות ממורמרים למיניהם.

The-Glove
29-12-05, 02:55
אתה מקצין, השאלה הרבה יותר פשוטה ממה שאפשר לחשוב (ואני די בטוח שכבר ענו עליה כאן בעבר).

שיריון/תותחנים/נמ (ולעיתים זורקים פנימה גם את מגב) הם משפחה של חילות בזויים ומסריחים שאף אחד לא רוצה לשרת בהם, ומסיבות טובות מאוד.

אם יש לך בחירה בין החיר לחרא הזה - לך לקרבי כמו שצריך. בין החירים השונים זה הרבה עניין של שיוך ואפילו צבע עור, אבל באופן כללי: גבעתי ידועה כבעלת הרכב אנושי מפוקפק יחסית. לא סתם 'טירונות' לא הייתה על הנחלאים הצהובים - החטיבה שלהם לא היתה זקוקה לשיפוץ תדמיתי. חטיבת החיר הטובה ביותר היא זו המוצנחת, מסיבה פשוטה מאוד - כמעט כל מי שהגיע אליה היה מעונין בכך ולכן יש בה פחות ממורמרים למיניהם.

באמת יצא לחילות האלה שם רע.
השאלה היא מה כדי לבחור במקרה שאני לא רוצה קרבי. האם רמת האינטנסיביות של האימונים והשירות בחיר גדולה בהרבה משירות בתותחנים וכו'?

לייזר
29-12-05, 03:06
השאלה היא מה כדי לבחור במקרה שאני לא רוצה קרבי

אף אחד מכל הרשימה הנל, באופן עקרוני.

אם מה שמדאיג אותך זה יריות, סכנה וכו' - לך לנמ, הם לא מסתכנים יותר מדי במהלך השירות. כל השאר אוכלים שטחים וקוים.

תנאי השירות שלך עדיין יהיו זבל. אם מה שמפריע לך זה הטחינה - פשוט תוריד פרופיל.

האם רמת האינטנסיביות של האימונים והשירות בחיר גדולה בהרבה משירות בתותחנים וכו'?

הקושי הכי גדול בטירונויות הוא המנטלי. החלק הפיזי בולט יותר למתבונן מהצד, אך בפועל - מה שמשפיע עליך יותר זה דווקא ההיבט הנפשי (אני צריך לסייג ולומר - זה לא תקף ל02, אלא רק לטירונויות אמיתיות, בהן קיים היבט של קושי גופני). יש הבדל משמעותי בין הכושר הנדרש, אבל יש גם הבדל משמעותי בין המוטיבציה והלך הרוח, ואני מאמין ששני הדברים הללו מבטלים אחד את השני. בתותחנים יהיה לך קל יותר, אבל אתה נחשב לנחות בעיני כולם (כולל עצמך). אני אנדב דוגמא אקראית: לפני שבועיים הייתי בBIG בבאר שבע וראיתי גולנצ'יק מודאג מאוד - הסתבר שהוא היה על סף איחור לבסיס שהיה מביא איתו תלונה על עריקות ולכן הקפצתי אותו עד מיתר. סביר להניח שאפילו לא הייתי מסתכל פעמיים על שריונר. ככה זה מבחינת תודעה בכל מקום וכדאי לקחת את זה בחשבון.

אם אתה שם קצוץ על כל הצבא וכל מה שמעניין אותך זה לעבור את השבוע וללכת הביתה - לך לאיפה שקל יותר מבחינה פיזית וזהו. אני רואה לנכון להזהיר אותך - מעטים הם אלו שיודעים להתכנס בתוך עצמם מספיק כדי להימנע מלדאוג לגבי התדמית שלהם (ואלו שיודעים לעשות זאת תמיד משרתים במקומות הגרועים ביותר וחיים בהכחשה).

The-Glove
29-12-05, 03:21
רמת הפיזיות לא מדאיגה אותי במיוחד. אני בכושר טוב, ואני יודע שגם אם המאמץ יהיה גדול אני אסתגל. יותר מדאיג אותי הטחינות, תנאי שירות מסריחים (סיפורי האימה משיבטה).
אני לא מאלו שנכנסים לצבא ובטוחים שהם רוצים כמה שיותר קרבי. אני עדיין בספק גדול אם מתאים לי מסלול כזה. הבעיה היא שאי אפשר לדעת באמת איך זה עד שלא מגיעים לאחת החילות.

כרגע אני בכלל בעתודה. את המסלול הזה אני יודע שאני לא רוצה.

לייזר, איפה אתה שירתת?

Dimgold
30-12-05, 02:42
יש לי צו ראשון עוד חודש
אני רוצה לדעת את כל מה שצריך כדי ללכת ליחידות פיתוח או מחשבים וכו'
ואיכשהו להתעלם מהפרופיל הקרבי שלי. ובכלל איפה אני יכול למצוא מידע על כל האפשרויות בחירה?

The-Glove
30-12-05, 22:11
רציתי לשאול על חיל מודיעין השדה. לאלו מכם שמבינים:
מה ההבדל בין החיל לחיר? מה בעצם עושים בשירות? ואם תוכלו, סתם תובנות שיש לכם על החיל.

תודה.

לייזר
31-12-05, 01:01
עושים דברים הרבה יותר מעניינים. תצפיות, מארבים ומעקבים, בין השאר. הכושר הקרבי הנדרש הוא נמוך יותר (72 ממה שזכור לי), אך האתגרים הגופניים במהלך האימונים ובמהלך התפקיד עצמו (במידה ותקבל תפקיד לוחם ולא מפעיל מערכות אי אלו ואחרות) הם לא דבר של מה בכך.

מצטער על העמימות המסויימת, אבל אני די בטוח שאת מה שאני ראיתי אני לא אמור לספר באינטרנט. ישנם פורומים הרבה יותר רלונטיים לנושאים כמו צבא וגיוס (ב'פרש' יש קהילות ענקיות בנושאים, כולל מודש) ואני ממליץ לך לקרוא (ולשאול) שם. רק קח בחשבון ששם הדעות האישיות הרבה יותר טעונות וגם ילדים בני 17 שמשחקים בגלילון של אחיהם הגדול חושבים שהם יודעים מה קורה בסיירת מגלן.

The-Glove
31-12-05, 02:47
מצטער על העמימות המסויימת, אבל אני די בטוח שאת מה שאני ראיתי אני לא אמור לספר באינטרנט. ישנם פורומים הרבה יותר רלונטיים לנושאים כמו צבא וגיוס (ב'פרש' יש קהילות ענקיות בנושאים, כולל מודש) ואני ממליץ לך לקרוא (ולשאול) שם. רק קח בחשבון ששם הדעות האישיות הרבה יותר טעונות וגם ילדים בני 17 שמשחקים בגלילון של אחיהם הגדול חושבים שהם יודעים מה קורה בסיירת מגלן.

אני קורא בפורומים האלו (גם בפורום של אתר www.yehida.com). הבעייה שציינת היא הבעייה המרכזית שם. יש הרבה ילדים שבטוחים שהם הרמטכל, ויותר מפריע הן התגובות של אלו שיש להם שמשופעים לטובת החיל או כאלו שבקושי מכירים אותו (ורואים את זה), אך למרות זאת מגיבים ומטעים.

תודה בכל מקרה.

Hristo Stoixkov
09-01-06, 11:25
אין לי עדיין תאריך, אבל אני מתגייס. פרופיל 64. לא להאמין...

לייזר
09-01-06, 11:28
יא אללה, איזה סופריזה.

RivaldoTheKing
09-01-06, 11:50
אין לי עדיין תאריך, אבל אני מתגייס. פרופיל 64. לא להאמין...

מזל טוב בנאדם :D

Hristo Stoixkov
18-01-06, 20:02
עכשיו יש תאריך - אני מתגייס במאי.
מה זה אומר?

אלעזר
18-01-06, 20:35
שאתה מתגייס במאי.. :-*

דווקא אתה מבין שנינו?

Hristo Stoixkov
18-01-06, 20:45
דווקא אתה מבין שנינו?

Go figure.

תיירי הנרי ה-14
18-01-06, 21:54
עכשיו יש תאריך - אני מתגייס במאי.
מה זה אומר?

למה אתה לא מנסה להקדים את הגיוס? עברת מיונים לתפקיד כלשהו?

שי
18-01-06, 23:08
מאי זה שארית. זה בוודאות לא קרבי...

זה מספיק! ;D

Blau-Grana
18-01-06, 23:13
קשה יש רק בלחם, פינוק זה שמפו ורע לי זה פאסה. הומור של גדנע...

Hristo Stoixkov
18-01-06, 23:21
קרבי אני יודע שלא אהיה. בטח שזה מספיק...

למה אתה לא מנסה להקדים את הגיוס? עברת מיונים לתפקיד כלשהו?

לא עברתי מיונים. לא אכפת לי שזה יהיה במאי ולא ממש חשוב לי להקדים את זה. אני גם אמור להתחיל קורס של 4-5 חודשים עוד מעט, אז זה אפילו עדיף שזה יהיה מאוחר.

Jay-Jay Okocha
18-01-06, 23:40
צבא מסריח.

אוטמאר היצפלד
18-01-06, 23:58
דווקא לריח אפשר להתרגל

שי
19-01-06, 00:21
4 חודשים זה לא נחשב.

;D

Haifa Til'l i Die
19-01-06, 23:43
וחמש?
::)

להתראות לגדוד ארז, לטחינת שמירות במחסום בקור המקפיא, בלילות המרדימים ובקיץ החם.

שלום עבודות משרדיות, נעליים אזרחיות ויומיות!
:D

ולרגל הסיום: מקבץ סירטוני וידאו על החיים בגדוד ארז.
להוריד מהר לפני שהלינק יישבר.
*יש להפעיל עם תוכת קוויק טיים או כל תוכנה אחרת התומכת בקבצי MP4.

http://s21.yousendit.com/d.aspx?id=3SCN4JEG5UX471JN10NZ743CW1

bobogoal
20-01-06, 16:38
שלחו לי את הטופס ההעדפות.
רק קרבי יש פה..
לכל המומחים פה:מה ההבדלים העיקריים בין גבעתי וגולני,ולאן עדיף ללכת?

Haifa Til'l i Die
20-01-06, 19:30
שמעתי שגבעתי מקבלים יותר הקצאות.
כמו למשל התבור שמגיע לחיילי גבעתי ואילו הגולני יסתפקו M16 המקוצר.

Ben - Ami
20-01-06, 22:04
שמעתי שגבעתי מקבלים יותר הקצאות.
כמו למשל התבור שמגיע לחיילי גבעתי ואילו הגולני יסתפקו M16 המקוצר.

שטויות.
נשק התבור של הIMI עושה את דרכו לכל הגדודים היישר מכתפיהם של לוחמי שייטת 13,

ולמתלבט.
גולני או צנחנים.

שי
21-01-06, 12:30
מזה הקישקוש הזה ששמעתי שכל צעיר שמתגייס מיולי 06 מתחיל לשרת שנתיים וחצי!?

14
21-01-06, 12:35
שי זה לא קישקוש...ולא יולי 06.
מי שהתחייל מהתאריך ינואר 06.
משרת שנתיים וחצי.

שי
21-01-06, 13:03
:o

בושה חרפה וכלימה!

NivC
21-01-06, 13:08
מצוין!

The-Glove
21-01-06, 13:10
שי זה לא קישקוש...ולא יולי 06.
מי שהתחייל מהתאריך ינואר 06.
משרת שנתיים וחצי.

מתי אישרו את זה?
אני יודע שזאת שמועה שמסתובבת כבר הרבה זמן...

Andrea Pirlo
21-01-06, 13:14
אני יודע שזאת שמועה שמסתובבת כבר הרבה זמן...

בערך איזה 4 שנים.

לא הולכים לקצר לאף אחד את הגיוס, להרגע.

דניאל_85
21-01-06, 13:21
אני שמעתי את השמועה הבאה(ספק אם נכונה)
כול מי שעד ינואר 2006 שירת פחות משנה, שרותו יקוצר בחצי שנה.

The-Glove
21-01-06, 13:34
אני שמעתי את השמועה הבאה(ספק אם נכונה)
כול מי שעד ינואר 2006 שירת פחות משנה, שרותו יקוצר בחצי שנה.

זאת שמועה שנובעת מהשמועה הנל. מסבירים אותה בכך שלא הגיוני שבן אדם שהתגייס לפני אדם מסויים ישתחרר אחריו. גם השמועה הזאת מסתובבת הרבה זמן.

Guy1
21-01-06, 13:57
נראה לך שמישהו יקח את גיא למיתר?! :o ;D

מורן- זה שם של כוסית!
מיתר- זה חוט שפצור!

;D ;D

לקחו אותי, ויתרתי בחוכמה בתחילת הגיבוש (ביימתי פציעה). בשביל מה שעושים שם, כבר עדיף ללכת לצנחנים, לפחות מרוויחים כנפי צניחה :P.

אז איפה אני בכל זאת? גדוד דרקון (55), סוללת אבירים (א').
לא יאומן כמה שטויות מדברים על התותחנים, כמה שמועות הן לא נכונות. זבטה מקום לא רע בכלל, עם אוכל טוב מאוד בשביל בהד ובמיוחד יחסית לבסיס טירונים, מה גם שעכשיו עברנו לשבטה הקטנה... בכל מקרה נחמד מאוד. נשארו שבועיים לטירונות 03- שבוע סדח במחווה אלון, ואז שבוע של מער ושדאות. אנחנו יוצאים כל שבועיים, וזו כבר השבת הרביעית שאני יוצא- פשוט לא היה לי כוח עד עכשיו להיכנס. אחכ יש שבירת נהלים, קורס תותחן, אחריו מסע כומתה, שבירת דיסטאנס כמובן, רגילה, תרגיל צפס (צוות, פלגה, סוללה), מסע מגד, ואז תופסים קו ברמה. כל הסיפור אמור להסתיים איפשהו בעוד שישה חודשים בערך, ואז יש אופציה לצאת לקורס מפקדים.

מה שלומכם?

Melikson15
21-01-06, 14:03
מה שלומכם?

לפי מה שאתה מתאר - יותר טוב ממך.

חודש הבא אני משוחרר 5 שנים, הבוכטה מצהל בדרך :D

שי
22-01-06, 00:01
לפי מה שאתה מתאר - יותר טוב ממך.

;D

שפשוף נעים גיא. איך היה הלילה בשוחה? ;)

http://img.photobucket.com/albums/v36/PTelad/DSCF0045.jpg

חודש הבא אני משוחרר 5 שנים, הבוכטה מצהל בדרך

לא התחתנת כבר?

Haifa Til'l i Die
22-01-06, 08:05
אם המתגייסים החדשים ישרתו שנתיים וחצי, אני אתאבד.
כן, זה אכן איום רשמי וישיר לרמטכל!
:( >:(

לייזר
22-01-06, 11:28
לא יאומן כמה שטויות מדברים על התותחנים, כמה שמועות הן לא נכונות...

ככה בדיוק נשמע גם איזה מנאייק טרי ומורעל לפני כמה חודשים.

נתתי היום טרמפ לחייל שמשרת בשבטה - כמעט הציף לי את המכונית עם הדמעות שלו.

NivC
22-01-06, 16:14
טוב היום חוויתי צו ראשון מעפן במיוחד
כמובן שהצבא לא יודע למיין דואר, ונתקתעי בגלל האבחון ובגלל יצחק מלשכת גיוס מלא זמן, תודה לך יצחק.

אחכ 2 רופאים נגעו לי בביצים ואמרו שאני הולך הבית יש לך 97
אחרי 8 שעות בירושלים הגעתי הביתה.

ואיך אני מברר קבא?

bobogoal
22-01-06, 16:20
לא נראה לי שאפשר לברר(אלא אם כן יש לך פרוטקציות).
אתה יכול לראות לפי הזימונים שישלחו לך.אם ישלחו לך זימונים לדברים טובים,כנראה הקבא שלך גבוה.
בטופס ההעדפות שקיבלתי כבר סימנתי:
עדיפות ראשונה:גולני
עדיפות שנייה:גבעתי
עדיפות שלישית:חטיבה 900
מה הסיכויים שלי להגיע ל1 מה2 הראשונים?

לייזר
22-01-06, 16:45

סרבתי לעזוב את אחד המשרדים בבקומ (נראתי לי זה של התש) לפני שהפקידה מראה לי את הקבא. 55.

בטופס ההעדפות שקיבלתי כבר סימנתי:
עדיפות ראשונה:גולני
עדיפות שנייה:גבעתי
עדיפות שלישית:חטיבה 900
מה הסיכויים שלי להגיע ל1 מה2 הראשונים?

100%

אתה תבין למה כשיגיע הזמן לעלות לאוטובוסים.

The-Glove
22-01-06, 19:13

בדרכ חבר בבקום, גם עם ג'וב מסריח, יכול לברר בלי בעיות מיוחדות.

HOOD AT
23-01-06, 01:42
תאריך הגיוס שלי הוא ב30.6.06 ואני מעוניין לדחות אותו בשביל להמשיך בלימודים וכו'.

הגיעה אלי מנילה השבוע שבה מצויין שעל פי הנתונים שלי אני מתאים לשרת ביחידות השדה. כמעט קפצתי מהחלון.

כל שאלון העדפות הזה לא בא לי בטוב- רוב התפקידים קרביים.

אני רוצה תפקיד מכובד בצבא, אבל ממש לא קרבי.

בכול מקרה, מישהו יודע איך אני משיג אישור לדחיית הגיוס? האם כל מכינה או מכללה תסכים לתת לי אישור כזה??

FORZA MILAN
23-01-06, 02:29
HOOD AT:
אהלן בחור, כן , אוניברסיטה תתן לך אישור כזה (היום זה לא כזה קשה לדחות גיוס, כל אישור הכי מזערי יכול לדחות לך את הגיוס!)

2. לגביי זה שאתה לא רוצה קרבי,
תקשיב בטור בחור שהיה בתפקיד ג'וב (גם טוב וגם פחות טוב) אני יכול להגיד לך שבגדול אתה תרגיש מבוזבז 3 שנים, עדיף שתלך לקרבי , כך תרגיש שיש בך תועלת בצבא.
אם תהיה ג'ובניק רוב הסיכויים שישלחו אותך לאטל (אגף טכנולוגי לוגיסטי) שזה חרא של דבר,
אבל אם אתה מתעקש, תנסה לבקש מבחנים לגלי צהל, זה כיף לא נורמלי! מנסיון!

שי
23-01-06, 18:15
תאריך הגיוס שלי הוא ב30.6.06 ואני מעוניין לדחות אותו בשביל להמשיך בלימודים וכו'.

וואו וואה.

איזה גולני מביאים לך ישר לישבנון הצעיר שלך.

אם תהיה ג'ובניק רוב הסיכויים שישלחו אותך לאטל (אגף טכנולוגי לוגיסטי) שזה חרא של דבר,
אבל אם אתה מתעקש, תנסה לבקש מבחנים לגלי צהל, זה כיף לא נורמלי! מנסיון!

מילאנלו, יש הרבה יותר תפקידים ג'ובניקים מאשר חיל חימוש (אטל על הזין הנגדי שלי) - חיל האוויר בראשם, מודיעין ופקער משתרכים אחריו.

לייזר
23-01-06, 18:45
חיל האוויר בראשם

אנחנו בדיוק זקוקים לעובד רסר חדש עבור הפלגה שלי.

בר ביטון
23-01-06, 22:32
שאלה רצינית,
איזה נתונים צריך בשביל להתקבל לקורס טייס?

NivC
23-01-06, 22:53
אין פה מישהו שיכול להפעיל קשרים ולברר קבא?

Jay-Jay Okocha
24-01-06, 17:39
ספויילר!

צבא מסריח!!!!

אוטמאר היצפלד
24-01-06, 17:58
צבא מסריח!!!!

שוב פעם - לריח מתרגלים!

Jay-Jay Okocha
24-01-06, 18:00
4 חודשים זה לא נחשב

24-01-06, 18:20
19 בנובמבר תאריך גיוס.

שנתיים וחצי הא?

בכול מקרה, מישהו יודע איך אני משיג אישור לדחיית הגיוס? האם כל מכינה או מכללה תסכים לתת לי אישור כזה??
תגיד שאתה דתי וקיבלת שנה חופש.

Hristo Stoixkov
24-01-06, 21:22
שום שנתיים וחצי ושום בטיח. 36 חודשים כתוב לי בצו גיוס.

קיבלתי צו לראיון בנושאים: משפחתיים ו/או כלכליים. מה זה אומר ומה אני אומר?

Blau-Grana
24-01-06, 21:51
מישהו יכול לתת חוות דעת על סטילים? טוב, רע, בעד, נגד?

Messi-10
24-01-06, 21:57
מישהו יכול לתת חוות דעת על סטילים? טוב, רע, בעד, נגד?

הם בעיקר אוכלים סרט של לוחמים, מנקים כל היום את הספינה, מקבלים פקודות מהחובלים ויש להם חרא של יציאות.

Blau-Grana
24-01-06, 22:24
החודש-חודשיים האחרונים, ובמיוחד אחרי הגדנע, פתחו לי קצת את כיוון המחשבה לגבי הצבא, והתחלתי להתעניין הרבה יותר. הקטע שכמעט כל דבר שעולה לי בראש, דואגים לתסכל במהירות עם ביקורות שליליות עד שליליות מאוד.

בקטע של הסטילים למשל, הייתי אומר שדי מבאס לפגוש פתאום הודעה כזאת שראיתי באחד הפורומים הקשורים לצבא:

לגבי הסיוט והעבדות שנקרא סטילים..

1) התנאים בסטילים - בעיקר כאשר אתה חדש ואין לך מקום לישון וזורקים אותך בקור כלבים עם מזרון מלא פשפשים על הרצפה - הם מתחת לכל ביקורת.

2) תנאי ההיגיינה, למרות אינסוף נקיונות, הם מחפירים. עכברושים נמצאים בספינות, חלקם מגיע למטבחים ונוגס במזון.

3) טבחים על הספינות לא טורחים לשמור על הגיינה והם עצמם משתדלים לא לאכול כלל בספינות עד כמה שניתן חיים על אוכל מהבית/מהשקם.

4) בהרבה מקרים כשמזון נגמר משתמשים בשאריות גם כשפג תוקף, ישנן הפלגות ארוכות שבהן פשוט אין מזון, או כשנגמרים מוצרים אז מעבירים בין ספינות
כאילו שיש איזה מצב רעב בארץ..

5) גם כאשר יש טבחים 'משקיענים' - שלא באשמתם הכל צריך להיות מטוגן בהר של שמן. ביחד עם העשן הנוראי שפולטים מנועי הספינות, הזיהום הכללי בעיקר במפרץ חיפה, ומכשירים בספינות שפולטים רמות אדירות של קרינה - אפשר להבין למה הרבה אנשי חיל ים חולים במחלות סופניות בשנות ה-40 לחייהם אחרכך.

6) התנאים החברתיים במרבית הספינות מחפירים, מהגרועים בצבא. מדובר בסר לחץ מתמיד שגורם לעשרות הפרעות התנהגות שכלל אינן מדווחות בתקשורת אלא נסגרות בפנים בעונשים, ריתוקים, אינסוף תורנויות וכלא.

7) בחלק מהספינות אמצעי החימום מאד בעייתיים בחורף, שורר קור מקפיא
ורועים אנשים רועדים מקור או אפילו עם פצעי קור. שירותי הרפואה בחיל הם זוועה שלא תתואר, עוד יותר גרוע ממרבית החיילות הקרקעיים. מרבית האנשים מאימת הטרטור פשוט בוחרים להסתיר מחלות וכאבים.

יש דברים בגו? או שזאת סתם עוד השמצה שיצאה מפרופורציות?

עוד שאלה, החל מאיזה מספר הופכים משקפיים/עדשות מגע לסעיף פוסל?

צו ראשון אמור להיות לי בסביבות חודש אפריל, אולי קצת אחרי.

שי
24-01-06, 22:39
קצת בהקצנה, אבל הרב נכון. יש לי חבר ששירת שם שנתיים באשדוד ויצא על קבן.

The-Glove
24-01-06, 22:43
החודש-חודשיים האחרונים, ובמיוחד אחרי הגדנע, פתחו לי קצת את כיוון המחשבה לגבי הצבא, והתחלתי להתעניין הרבה יותר. הקטע שכמעט כל דבר שעולה לי בראש, דואגים לתסכל במהירות עם ביקורות שליליות עד שליליות מאוד.

בקטע של הסטילים למשל, הייתי אומר שדי מבאס לפגוש פתאום הודעה כזאת שראיתי באחד הפורומים הקשורים לצבא:יש דברים בגו? או שזאת סתם עוד השמצה שיצאה מפרופורציות?

עוד שאלה, החל מאיזה מספר הופכים משקפיים/עדשות מגע לסעיף פוסל?

צו ראשון אמור להיות לי בסביבות חודש אפריל, אולי קצת אחרי.

אמנם אני לא מכיר מישהו בסטילים, אבל אני יודע שכמעט על כל חיל ניתן למצוא מישהו שמתוסכל ושונא אותו. בקשר לטענות לאוכל, יש לי חברים בשלוש חילות שונים שמתלוננים על האוכל המזוויע בצבא, not a big deal.

בכל זאת, אם יש מישהו שמבין יותר על הסטילים ויכול לכתוב, אז בבקשה.

לייזר
24-01-06, 22:51
יש דברים בגו והבחור אפילו לא טרח לציין שחצי מהספינה מפציצה אותך בקרינה.

NivC
24-01-06, 22:56
גם אני שמעתי על מישהו שסטילים זו טעות חייו והוא בטראומה מזה...לא מומלץ.

Alessandro Del Piero
25-01-06, 00:57
פקח טיסה או מודיעין?

duddi17
25-01-06, 04:16
ללכת ליום סיירות או לחכות לגיבוש דובדבן ?

שי
25-01-06, 11:49
פקח טיסה או מודיעין?

פקח, למרות שהסיכוי להגיע לשם אפסי.

:D

Jay-Jay Okocha
25-01-06, 16:29

יום סיירות.

אם תקבל את אחד הגיבושים המרכזים ותסיים, תהיה זכאי לראיון דובדבן בלי גיבוש.

חוץ מזה, יהיו לך יותר אפשרויות במידה ותעבור יום סיירות.

bobogoal
25-01-06, 18:32
יש איזשהי דרך לקבל שוב את הזימון ליום סיירות או שאחרתי את הרכבת?
קיבלתי למשהו בינואר,כמה ימים אחרי הסילבסטר ולא הלכתי גם בגלל שאני לא הכי בכושר עכשיו וחשבתי שאני אבזבז סתם את הזמן וגם בגלל שפשוט לא היה לי כוח.. ;)
אבי,פיספסתי משהו?

NivC
25-01-06, 20:43
אם אני לא טועה פספסת את הרכבת לחובלים מטכל ושייטת..

Jay-Jay Okocha
25-01-06, 21:03
אבי,פיספסתי משהו?

אם רצית קרבי - אז פיספסת המון.
ליחידות מובחרות כמו מטכל, שייטת, שלדג, חובלים, 669 ושייטת צוללות, כבר לא תוכל להגיע.
מה שגם, אם היית מסיים את אחד הגיבושים ליחידות שהזכרתי, היתה לך עדיפות על פני מתגייסים אחרים (שלא עשו גיבוש) ליחידות מובחרות אחרות.

ואם אתה לא בראש של קרבי - חסכת לעצמך כאבי גב לשבוע.

נ.ב
אתה לא יכול לקבל עוד זימון.

Monty
25-01-06, 21:37
אני לחלוטין לא בטוח. אני מאמין שאם אתה מבריז ליום סיירות אתה לא תקבל עוד אחד (דחייה היא רק במקרה של מוות במשפחה), למרות שכעקרון אתה תמיד יכול לנסות לנדנד להם עד שתקבל.

אם בכל זאת לא תקבל, כדאי לך לדעת שיש דרכים אחרות להגיע לגיבושים ליחידות הקרביות האטרקטיביות: אם אתה בכיתה יא, אתה יכול להגיע לשייטת דרך גדנע צלילה; לחובלים אתה יכול להגיע דרך מאתר צדדי, ואם אתה חותם וויתור ויש לך קצת מזל, אתה עשוי לקבל גיבושון המשך (צוללות/שלדג/669, גם לצוללות יש למיטב ידיעתי מאתר צדדי).

bobogoal
25-01-06, 23:10
אם רצית קרבי - אז פיספסת המון.
ליחידות מובחרות כמו מטכל, שייטת, שלדג, חובלים, 669 ושייטת צוללות, כבר לא תוכל להגיע.
מה שגם, אם היית מסיים את אחד הגיבושים ליחידות שהזכרתי, היתה לך עדיפות על פני מתגייסים אחרים (שלא עשו גיבוש) ליחידות מובחרות אחרות.

ואם אתה לא בראש של קרבי - חסכת לעצמך כאבי גב לשבוע.

נ.ב
אתה לא יכול לקבל עוד זימון.

פאק :(
כנראה שהייתי צריך ללכת..
בכל מקרה,אני מתכנן על קרבי.נקווה לטוב.. ;)

NivC
25-01-06, 23:17
יש עוד מיליון דברים לעשות

Jay-Jay Okocha
25-01-06, 23:20
זמן, יום סיירות מקבלים רק בכיתה יב - מה שפוסל בשבילו את האפשריות של הגדנע וכ'ו...

כל מקרה,אני מתכנן על קרבי.נקווה לטוב..

בקרבי אף פעם לא יהיה טוב. בטח לא בגדוד.

alino
25-01-06, 23:44
יש לי שאלה אולי מישהו יוכל לעזור לי.
למסיימי תיכון עם 5 יחידות ערבית, יש יחידות קרביות מיוחדות?

Jay-Jay Okocha
25-01-06, 23:49

מגב

NivC
25-01-06, 23:49
לא חושב שיש דבר כזה וגם אם כן לא חושב שמי שיודע על זה ידבר איתך על זה. בטש.

שי
26-01-06, 00:05

אפשר להגיע למדורי המודיעין בעמק האלה, גלילות וכו'.

אבל סביר להניח שיתקעו אותך בתוך כיתה בתור אחד שיעשה נוהל שכן.

מה אין כבר נוהל שכן?

כוסעמו בגץ!

Messi-10
02-02-06, 15:41
כנראה שאני מצטרף לגיא, תותחנים :-\.

NivC
02-02-06, 16:14
חזרתי היום מגדנע - עשינו בית זונות ענקי
היה אדיר אבל קר מאוד, נותר לי רק לרחם על החיילים 'האמיתיים' שישנים באוהלים בקור הזה במדבר.

TamTam
02-02-06, 16:38
כנראה שאני מצטרף לגיא, תותחנים :-\.

כולנו מרחמים עלייך. :-*

לייזר
02-02-06, 16:47
כולנו מרחמים עלייך. :-*

אתה צוחק, אבל כשאתה תגיע לשם - גיא יהיה הקצין שלך.

TamTam
02-02-06, 16:49
למה אתה חושב שאני יגיע לשם (כלומר לתותחנים)?

Messi-10
02-02-06, 16:55
אתה צוחק, אבל כשאתה תגיע לשם - גיא יהיה הקצין שלך.

כל הזין!

;D

לייזר מה אתה אומר על תותחנים?

ניתן לשנות את יעד הגיוס שלי?

לייזר
02-02-06, 17:29
למה אתה חושב שאני יגיע לשם (כלומר לתותחנים)?

כי אתה מדבר יותר מדי. בצבא שולחים כאלה לתותחנים, כי לאף אחד לא אכפת כמה אתה מדבר - גם ככה לא שומעים בזמן שיורים.

לייזר מה אתה אומר על תותחנים?

לך לפורום של הליגה האנגלית לדיון השידורים.

ניתן לשנות את יעד הגיוס שלי?

כמובן:

1) צעקות, קללות ועוד צעקות
2) הורדת פרופיל
ואם גם זה לא עוזר:
3) קבן

אין דבר כזה דבר כמו שיבוץ שאי אפשר לשנות.

Messi-10
02-02-06, 17:37
כמובן:

1) צעקות, קללות ועוד צעקות
2) הורדת פרופיל
ואם גם זה לא עוזר:
3) קבן

אין דבר כזה דבר כמו שיבוץ שאי אפשר לשנות.

אני חושב שאני אלך על האפשרות הראשונה, אין לי כוונה להוריד פרופיל או לדבר עם קצין בריאות נפשי.

תודה :).

Blau-Grana
02-02-06, 17:47
שלומי - שיהיה בהצלחה.

ניב - היית בשדה-בוקר?

bobogoal
02-02-06, 18:46
כי אתה מדבר יותר מדי. בצבא שולחים כאלה לתותחנים, כי לאף אחד לא אכפת כמה אתה מדבר - גם ככה לא שומעים בזמן שיורים.

;D ;D

TamTam
02-02-06, 18:55
דווקא בפעם האחרונה שבדקתי לתותחנים מגיעים דווקא אלו ששותקים.
אלו שלא רוצים קרבי אבל לא עושים שום דבר בשביל להיות ג'ובניקים ובגלל זה תוקעים אותם בתותחנים (או בשריון/נמ, אותו חרא רק במקומות שונים ועם תפקידים שונים).

ולא אמרתי בצחוק שאנחנו מרחמים עליו, אני יודע עד כמה דופקים את התותחנים (בעיקר השקטים שבהם) ולכן אמרתי שאנחנו (או לפחות אני) מרחם עליו (גם אמרתי את זה לגיא בזמנו).

לייזר
02-02-06, 19:01
לא יעזור לך להתחנף עכשיו. גיא יפתח לך את השושנה, אתה תראה.

NivC
02-02-06, 20:20
שלומי - שיהיה בהצלחה.

ניב - היית בשדה-בוקר?

חיובי.

Blau-Grana
02-02-06, 20:50
אני הייתי לפני שבועיים שם. חוויה הא? היית עם המפקדת קארין במקרה? פלוגה ב' אוהל 5 http://forum.sportenter.co.il/YaBBImages/thumbup.gif

NivC
02-02-06, 20:55
הייתי פלוגה א' צוות 7. המפקדת רז - איזה כוסית יא סלאם!

כיף שם רצח.

Messi-10
02-02-06, 21:04
שלומי - שיהיה בהצלחה.

תודה, אבל תצטרך לסבול אותי עוד חודשיים ;).

דווקא בפעם האחרונה שבדקתי לתותחנים מגיעים דווקא אלו ששותקים.
אלו שלא רוצים קרבי אבל לא עושים שום דבר בשביל להיות ג'ובניקים ובגלל זה תוקעים אותם בתותחנים (או בשריון/נמ, אותו חרא רק במקומות שונים ועם תפקידים שונים).

תבדוק שוב, זה נשמע תיאור ממש לא מדויק שלי :-\.

אולי בכל זאת יש עוד תקווה :).

YAKIRBARCE
02-02-06, 22:23
שלומי אני בתותחנים גיוס מרץ 05.
אני בסהכ די נהנה.
בסופו של דבר רוב השירות הוא כמו כל חירניק רגיל:יש את הטריונות שהיא קלה יותר, ואז יש את האימונים עם התומת, אבל רוב הזמן עושים קווי חיר ורק לעיתים רחוקות עושים משהו שקשור לתומת (אותי למשל הקפיצו לעזה בזמנו).

שיבטה בכלל לא נוראה כמו שמספרים, מה גם שעוברים עכשיו לחדרים במקום אוהלים אז בכלל...

שי
02-02-06, 23:05
מדריכות גדנע כוסיות?

ידעתי שבני גנץ שידרג משהו שם... ;D

bobogoal
02-02-06, 23:11
גדנע??

FreakaZoid
02-02-06, 23:25
בגדנ''ע אצלנו בלילה האחרון היתה קטטה המונית עם בית ספר מרמלה. היה כיף :)

bobogoal
02-02-06, 23:29
גם אצלנו.
רגע,בעצם לא הייתה לנו גדנע..
תודה לך מנהלת יקרה!

שי
03-02-06, 00:56
בגדנ''ע אצלנו בלילה האחרון היתה קטטה המונית עם בית ספר מרמלה. היה כיף :)

כשאני הברזתי מהגדנע שלי, הבצפר שלי הלך מכות עם ירושלמיות (בנות בכור היתוך שכזה זה חומר תבערה חבלז).

3 שנים אחכ, ומסתבר שזאת הייתה השכבה של האקסית שלי...היא לא היית השם.

NivC
03-02-06, 11:29
גם אצלינו היינו קרובים למכות. כמה חבר'ה מאצלינו דפקו ארנק שהם מצאו בשירותים, לאיזה אחד מביצפר מקצועי כזה אני חושב באיזור נתניה...ערסים חבל על הזמן. הם היו 30 אנחנו 80 אבל הזניקו את המורים שלנו, הסמל, הרספ, הממ, המפ, כל המפכצים, + כמה שומרים חמושים כדי לשמור עלינו. בסוף החזירו להם ת'כסף או משהו כזה.

FreakaZoid
03-02-06, 12:47
גם אצלינו היינו קרובים למכות. כמה חבר'ה מאצלינו דפקו ארנק שהם מצאו בשירותים, לאיזה אחד מביצפר מקצועי כזה אני חושב באיזור נתניה...ערסים חבל על הזמן. הם היו 30 אנחנו 80 אבל הזניקו את המורים שלנו, הסמל, הרספ, הממ, המפ, כל המפכצים, + כמה שומרים חמושים כדי לשמור עלינו. בסוף החזירו להם ת'כסף או משהו כזה.

אצלנו זה היה אלים מדי בשביל שלרב-טוראים הפחדנים האלו יהיה אומץ להתערב.

NivC
03-02-06, 12:52
רמלה? אני גר קרוב מאוד לשם, אני יודע מה הם מסוגלים -איזה ביצפר ברמלה?

ומאיפה אתם?

FreakaZoid
03-02-06, 13:05
הממ.. אין לי מושג מאיזה בית ספר. ערסים, בקיצור.

אנחנו מחיפה ;D

NivC
03-02-06, 18:16
אכלתם מכות נכון?
;D

FreakaZoid
03-02-06, 18:26
אכלתם מכות נכון?

קצת, לא יותר מידי.
היה אצלנו מספר לא מבוטל של רוסים זועמים, כך שגם הם אכלו קצת.

NivC
03-02-06, 18:30
אהה
רמלאים יש להם נטייה ללכת מכות על כל שטות ובדכ הם רגילים להביא את האחים/בני דודים/חברים

כניראה שלשם הם לא הגיעו
אבל עזוב, מכות זה לערסים - אני לא סובל את זה.

ReD DeViLs
03-02-06, 19:45
אהה
רמלאים יש להם נטייה ללכת מכות על כל שטות ובדכ הם רגילים להביא את האחים/בני דודים/חברים

כניראה שלשם הם לא הגיעו
אבל עזוב, מכות זה לערסים - אני לא סובל את זה.

חח צודק, אני מלוד כך שזה לא ממש שונה.
כשרשמת בני דודים למה התכוונת?כי יש בני דודים מבחינת משפחה ויש בני דודים מבחינה אחרת ;)

NivC
03-02-06, 19:56
דו משמעי אחי. למרות שברמלה זה בדכ אותו דבר ;D

Haifa Til'l i Die
03-02-06, 21:34
בולשיט הגדנע הזה.
מזה השטויות האלו?!
אני לזבל הזה לא הלכתי פעם אחת במסגרת בצ'פר. לא התעניינתי בצבא ולא רציתי להתעניין.

תעשו כמוני. יהיה לכם מספיק שלוש שנים עוד מעט.

ReD DeViLs
03-02-06, 21:35
דו משמעי אחי. למרות שברמלה זה בדכ אותו דבר ;D

XD

גם מהבצפר שלי יוצאים לגדנע ביא אבל יש לי עוד הרבה זמן.

NivC
03-02-06, 22:31
איפה אתה לומד? יוהנה?

ReD DeViLs
03-02-06, 22:41
איפה אתה לומד? יוהנה?

איזה יוהנה?יוהנה זס'בוטינסקי בבאר יעקב?להההה

אני בעלה מדעים

Guy1
04-02-06, 02:32
לא יעזור לך להתחנף עכשיו. גיא יפתח לך את השושנה, אתה תראה.
אכן, a message from god.
מתי אתה מתגייס? פשוט אני צריך לדעת אם לצאת לקורס קצינים או לפתוח לך כבר בטירונות...
;)

מחרתיים קורס מערים, ואז קורס תותחן. שישה שבועות שכונה, ואז מסע כומתה. לא נורא בכלל. אחר כך מגיע החלק הטוב- עולים לרמה. 4 חודשים על הגבול, באחד האיזורים היפים ביותר בארץ.
חבר'ה, תותחנים זה ממש לא מה ששמעתם. זה כיף אמיתי. התומת הוא כלי מדהים. אם יש לכם מזל וקצת קשרים תוכלו להגיע לאיכון מטארולוגי- תפריחו כל היום בועות כדי לחזות את מזג האוויר, ותצאו חמשושים קבוע. בקיצור, ג'ובניקים עם משכורת של קרביים. כדאי לכם.
אני הצבתי לעצמי מטרה בחיל הזה- להיות קצין בקורס מפקדים. אחד הדברים המאתגרים והמעניינים ביותר.

Deco - 20
04-02-06, 03:47
אנשים, אני מתגייס מחר(יום ראשון) , עכשיו שאלה..יש לי סעיף משקפיים, מופיע בשאלון רפואי וכו'(דא, בכל זאת יש לי פרופיל 97....), אני חייב לקחת אותם? כי אני לא הולך איתם בדרכ..

Guy1
04-02-06, 04:02
אנשים, אני מתגייס מחר(יום ראשון) , עכשיו שאלה..יש לי סעיף משקפיים, מופיע בשאלון רפואי וכו'(דא, בכל זאת יש לי פרופיל 97....), אני חייב לקחת אותם? כי אני לא הולך איתם בדרכ..
לאן אתה מתגייס?

NivC
04-02-06, 11:15
איזה יוהנה?יוהנה זס'בוטינסקי בבאר יעקב?להההה

אני בעלה מדעים

אה אז תגיד מדעים
יש לי שם מיליון חברים בערך, אם אתה צריך משהו תגיד

Anti Madridista
04-02-06, 12:10

מחר זה סטילים לא? אז קודם כל שיהיה לך גיוס נעים!

לפי מה שאני יודע אתה צריך לקחת איתך את המשקפיים אם יש לך סעיף, אבל לא יודע אם וכמה יחייבו אותך ללבוש אותם.

Deco - 20
04-02-06, 12:57
מחר זה סטילים לא? אז קודם כל שיהיה לך גיוס נעים!

לפי מה שאני יודע אתה צריך לקחת איתך את המשקפיים אם יש לך סעיף, אבל לא יודע אם וכמה יחייבו אותך ללבוש אותם.

תודה ! >:( :D
מחר זה גיוס כלל צהלי, אומרים לי מ.צ, סטילים וכו', אבל לפני הזימונים ושאלות שקיבלתי לפני הגיוס כניראה אני ילך לעשות משהו עם אלק'(בגלל מגמה טכנולוגית בבצפר) בחיל האויר או חיל הים.

טוב כניראה שאני יצטרך לקחת..

Haifa Til'l i Die
04-02-06, 14:59
סטילים זה הבלאי של חייל הים. אל תתפנה בחיים.

אולי מ.צ.???????
לא...

Deco - 20
04-02-06, 16:44
לא ניראה לי שאני יקבל סטילים בגלל שלא הלכתי למיון שהם שלחו לי(שיזדיינו :P) ומ.צ אני לא יתפנה בחיים...אבל איזה תפקידים למשל יש לאלקטרונאים וכו' בחיל הים? שווה ללכת? או שעדיף חיל אויר עם התורנויות והבולשיט שלהם?

Guy1
04-02-06, 17:03
מאוד מטומטם מצדך לא לדעת לאיפה אתה מתגייס, יום לפני. אני מניח שיש לך לפחות 82... יש מצב שתהיה טכנאי קשר או משהו כזה בחיל הים או בחיל האוויר- אם כן, אתה בר מזל- החילות האלו אינם חיל מצהל בכל הקשור לתנאים, מגורים ואוכל. היציאות שלך, יחד עם זאת, עשויות מאכזבות- אמנם זה יכול להיות חמשושים, אבל באותה מידה זה יכול להיות 19\2.

Guy1
04-02-06, 17:05
נ.ב.
חשבת להכנס לאתר הזה:
http://www.aka.idf.il/giyus
ולבדוק מה נסגר איתך?
???

Deco - 20
04-02-06, 21:08
בטח שביררתי, אבל לא כתוב לי כלום, כתוב ואני מצטט : יעדך יתקבל ביום גיוסך, וכשהתקשר אליי קצין מיון הוא לא נתן לי להוציא מילה.

NivC
04-02-06, 21:22
טוב שיהיה גיוס קל אחי!

שי
04-02-06, 23:35
ומ.צ אני לא יתפנה בחיים

זה מה שכולם אומרים.

אחר-כך הם מבלים בתרקומיא ומקללים כמה מר גורלם.

הקצין מיון אצלי ראה שבמנילה שלי ביקשתי מחשבים, אז הוא אמר לי: למה לא תעשה מחשבים במשטרה צבאית?.

פחחח!

גיא ק.
04-02-06, 23:45
שי, תפסיק לשלוח את כולנו למשטרה צבאית .
אני לא ארדם בלילה בגללך. >:(

Anti Madridista
05-02-06, 12:31
כמו שהערכתי כבר מזמן, אני מתגייס לשריון ב26.3. עם הפרופיל שלי אין יותר מדי אופציות ולכן זה היה די צפוי לאחר שנפלתי ממודיעין.

ביסלש HERE I COME

Gutts
05-02-06, 17:18
היום היה לי צו ראשון,עבר בסדר תמיד כיף שאתה בא ורואה 3 חברים מהשכבה שאתה יכול להעביר איתם תזמן בהמתנה הנמשכת והבלתי נסבלת הזאתי,מקסימום הייתי ממשיך להוציא תעיינים כל היום מהבנות שהיו שם והצלחתי לקחת 2 טלפונים מי אמר שצו ראשון זה מעוקה?
קיבלת פרופיל 97 ורק את הראיון האישי לא הספקתי לעשות כי העמדה נסגרה לפני שהספקתי לגשת לשם.
עכשיו השאלה האם הפרופיל 97 ישאר אם אני לא אערער על משהו שהיה שם וזה סגור ועכשיו רק אני צריך למלא לאן אני רוצה לצאת בשירותי הצבאי.
וגם למה הייתם ממליצים לי עם אני אחד שרוצה ללכת לקרבי ולמשימות איזה יחידה הכי תתאים?

שי
05-02-06, 23:30
כמו שהערכתי כבר מזמן, אני מתגייס לשריון ב26.3. עם הפרופיל שלי אין יותר מדי אופציות ולכן זה היה די צפוי לאחר שנפלתי ממודיעין.

ביסלש HERE I COME

NOOOO!!!

:-[

sukun
06-02-06, 00:05
מתגייס מחר(היום) - כלצ. נתראה בחמשושים! :D

Messi-10
06-02-06, 12:43

ביסלש HERE I COME

עידן אתה יודע שביסלש זה משהו כמו 50 דקות מאילת?

מיז וגיא, שיהיה המון בהצלחה :-*.

שי
06-02-06, 12:55
פעם אחת הייתי בביסלש בביקור של חבר שחזר לשם אחרי שירה לעצמו ברגל כשהוא ירד מהמרכבה שלו (מצח טוענים שזה היה בכוונה!)

בעעע.

חול, חול ושום כוסית לפזול.

למרות ששמעתי שיש שיפור במדריכות הטנקים.

Messi-10
06-02-06, 13:00
פעם אחת הייתי בביסלש בביקור של חבר שחזר לשם אחרי שירה לעצמו ברגל כשהוא ירד מהמרכבה שלו (מצח טוענים שזה היה בכוונה!)

:o

ואני חשבתי שחבר שלי מטורף, בשביל גימליים הוא הולך לעקוץ את עצמו בכוורת דבורים, מה הצבא גורם לאנשים לעשות :-\.

NivC
06-02-06, 13:57
הצבא הצליח להרגיז אותי היום. חבר בדק לי קבא וגילה במקרה שהפרופיל שלי הורד מ97 ל82, הדבר אומת עם לשכת הגיוס. אני לא מבין למה, הם אמרו לי שיש לי 97, למה לשנות?
בכל מקרה, הקבא 53, ועכשיו אני צריך לוותר על סודיות רפואית או משהו כדי שישלחו את הליקויים הרפואיים שלי.
כוס אמא שלהם!

Anti Madridista
06-02-06, 15:32
עידן אתה יודע שביסלש זה משהו כמו 50 דקות מאילת?

מיז וגיא, שיהיה המון בהצלחה :-*.

כן אני יודע שזה קרוב לאילת. אני אישית העדפתי שריון על תותחנים כי למרות ששניהם די חרא(ועם הפרופיל שלי אחרי שנפלתי ממודיעין לא היו לי הרבה אלטרנטיבות) בביסלש יש חדרים עם מזגן ובשבטה יש אוהלים.

לפי מה שהבנתי מחברים שלי שמשרתים בשריון, למרות שיש כמה מדריכות ומשקיות תש יפות בביסלש, שגם ככה תפוסות עי הקצינים שלך, באמת אין יותר מדי לאן לפזול.

לברון
06-02-06, 18:07
אבא שלי קצין בדרגה די בכירה בצבא,זה אומר שמין הסתם יהיה לי קבא מקסימלי?

Messi-10
06-02-06, 19:35
כן אני יודע שזה קרוב לאילת. אני אישית העדפתי שריון על תותחנים כי למרות ששניהם די חרא(ועם הפרופיל שלי אחרי שנפלתי ממודיעין לא היו לי הרבה אלטרנטיבות) בביסלש יש חדרים עם מזגן ובשבטה יש אוהלים.

אני כמעט בטוח שגם בשבטה עוברים לחדרים ממוזגים + M-16 מקוצר.

לא פלא שהפזמניקים אומרים על המחזור שלנו מחזור מפונק.

שי
07-02-06, 00:33

לא חושב שיש קשר, למרות שבעניין הזה שום דבר לא ברור.

אני כמעט בטוח שגם בשבטה עוברים לחדרים ממוזגים + M-16 מקוצר.

;D

תשארו עם גליל כבד ומעיק לפחות עד אחרי קורס מפקדים.

Charm
07-02-06, 16:01

חשבת לשאול את אבא?

MR
07-02-06, 17:20
מה עושים בצו ראשון ומה לעזאל שואלים שם??

Nerazzurri
07-02-06, 17:54
דחו לי את הגיוס מה-19.3 ל-2.4, באיזה גיוס מדובר, אילו יחידות?

Monty
07-02-06, 18:23
2.4-תותחנים.
19.3-גולני.

Messi-10
07-02-06, 19:37
דחו לי את הגיוס מה-19.3 ל-2.4, באיזה גיוס מדובר, אילו יחידות?

נפגש בשבטה :D.

Jay-Jay Okocha
07-02-06, 20:33
23.3

עוד מישהו מאבד את החיים בתאריך הזה?

07-02-06, 20:46
2.4-תותחנים.
19.3-גולני.

איך אתה יודע? בכל מקרה מה התאריך 19/11/06 אומר לך ?

Monty
07-02-06, 20:55
איך אתה יודע?

יגעת-מצאת.

איך אתה יודע? בכל מקרה מה התאריך 19/11/06 אומר לך ?

מעט מאוד, אני מאמין שזה תאריך גיוס כלל צהלי ותקבל צו חדש בשלב זה או אחר.

ReD DeViLs
07-02-06, 21:30
איך זה שיש פה לא מעט שיודעם בדיוק מה אומר כל תאריך גיוס?אתם במערכת או סתם ידע אישי?

NivC
07-02-06, 22:29
זה קבוע בדכ
קרבי במחזור מסוים וכו'

שי
07-02-06, 23:24
מה עושים בצו ראשון ומה לעזאל שואלים שם??

ששאלתי חיילים בצבא מה הם זוכרים, הם הצביעו בעיקר על 2 סעיפים עיקריים:

א. לחצתי אנטר, אנטר, אנטר במבחנים הפסיכוטכניים.
ב. פישפשו לי בביצים.

23.3

עוד מישהו מאבד את החיים בתאריך הזה?

משטרע צבועית.

Gutts
08-02-06, 11:39
ששאלתי חיילים בצבא מה הם זוכרים, הם הצביעו בעיקר על 2 סעיפים עיקריים:

א. לחצתי אנטר, אנטר, אנטר במבחנים הפסיכוטכניים.
ב. פישפשו לי בביצים.משטרע צבועית.

ויש גם 3 שהרבה אומרים המראיינת התעקשה לחקור האם אתה לוקח סמים והתעמקה בזה כמה דקות.

Nerazzurri
08-02-06, 12:34
נפגש בשבטה :D.

No Chance

Alessandro Del Piero
17-02-06, 13:10
לפי מה קובעים לאיזה טירונות אני שייך? הפרופיל או היחידה שאליה אני מתגייס?

גיא ק.
17-02-06, 15:08
אני מתגייס

השתגעת? בשביל מה?

לייזר
17-02-06, 15:11
השתגעת? בשביל מה?

כדי שלא תרגיש בודד במצ.

Alessandro Del Piero
17-02-06, 15:39
השתגעת? בשביל מה?

לאנוס מתנחלות...

גיא ק.
17-02-06, 15:40
לך תזדיין לייזר.
בהד 13...אוווי אלוהים. במה חטאתי :-[

קצין המיון בבקום:

אתה רוצה לשנות משהו בשאלון ההעדפות שלך? אולי להחליף מחוקר מודיעין אוויר לחוקר מודיעין ימי? אולי מנהל רשת? מחשבים? מחנה 80? הילטונים? אין בעיה.

24 שעות לאחר מכן, רספ מכוער עם ידיים בביצים ועשרות מכים גמדים, שעירים וצמאי דם שדופקים על האוטובוס מבחוץ עם מקלות:

חיילללל!!!! תסגור את ה-V בין הרגליים!!!!!!1 ברוכים הבאים לכלא 13, שיא המשמעת בצהל. אכלתם זין.

טוב נו, האמת היא שבסופו של דבר מסתדרים, ואחרי שמכירים את החבר'ה ומסתגלים אז זה לא נורא כל כך ואפילו דיי כיף. ויש גם תפקידים טובים במשטרע, ויש לי קצת פרוטקציות, וקבא 56...למרות שאני ריאלי ויודע טוב מאוד ש90 אחוז שאטחן למוות במעברים.

אני שוקל ברצינות להעלות את הפרופיל ולעבור לקרבי בחודש הבא. נראה כבר.

בכל מקרה, אם למישהו יש שאלות כלשהן על כל נושא שבעולם (יום הגיוס, הלם בקום ו'הכנה נפשית' בעיקר), אשמח לנסות לעזור.

אוטמאר היצפלד
17-02-06, 15:42
לך תזדיין לייזר.
בהד 13...אוווי אלוהים. במה חטאתי :-[

זה היה שקוף...

לייזר
17-02-06, 15:45
בכל מקרה, אם למישהו יש שאלות כלשהן על כל נושא שבעולם (יום הגיוס, הלם בקום ו'תמיכה נפשית' בעיקר), אשמח לנסות לעזור.

אני לא חושב שמישהו יפנה אליך לבקש עצות לגבי תהליך שבסופו הצלחת להביא את עצמך לחיל הכי גרוע בצבא כולו.

זה היה שקוף...

כן, אה?

Alessandro Del Piero
17-02-06, 15:58
בכל מקרה, אם למישהו יש שאלות כלשהן על כל נושא שבעולם (יום הגיוס, הלם בקום ו'הכנה נפשית' בעיקר), אשמח לנסות לעזור.

לפי מה קובעים לאיזה טירונות אני שייך? הפרופיל או היחידה שאליה אני מתגייס?

גיא ק.
17-02-06, 16:18
לכל חיל יש את רמת הרובאות שלו, אבל השיבוץ שלך בחיל כלשהו מושפע כמובן מהפרופיל.

אם אתה פרופיל 64 ומטה (כולל) - תעשה טירונות 02 בכל מקרה (למעט מקרים מיוחדים שאין טעם להיכנס אליהם).

מעבר לכך, לכל חיל יש רובאות אחרת. תותחנים ניטחנים ושיריון זה 03, הנדסה 05 אם אני לא טועה וכן הלאה (חיר זה רובאי גבוה יותר וכו').

אם אתה ג'ובניק, כמו רוב הצבא - אתה עושה 02 בכל מקרה, בין אם מודיעין ובין אם לוגיסטיקה.

אני לא חושב שמישהו יפנה אליך לבקש עצות לגבי תהליך שבסופו הצלחת להביא את עצמך לחיל הכי גרוע בצבא כולו.
אמרתי שאלות, לא עצות. ותסדר את הגומיות מעל הנעליים בבקשה :)

ואני לא אגיד שזה חיל טוב, כי למרות ניסיונות ההרעלה של המכים - הוא לא. אבל משיחות עם חברים שניטחנים בחיל האוויר לדוגמה, אני לא חושב שזה החיל הכי גרוע. הוא חרא, זה אין ספק, אבל הכל בפרופורציות. ובאמת שיש לי סיכויים לא רעים להגיע לקורסים הטובים, למרות ששוב, אני באמת לא פעור כמו השוטר האחרון שהתגייס בפורום הזה (אלא קצת פחות). אני יודע שנידפקתי.

זה היה שקוף...
מעתה והלאה אני מקשיב ומאמין לכל מה ששי אומר.

לייזר
17-02-06, 16:31
ואני לא אגיד שזה חיל טוב, כי למרות ניסיונות ההרעלה של המכים - הוא לא. אבל משיחות עם חברים שניטחנים בחיל האוויר לדוגמה, אני לא חושב שזה החיל הכי גרוע. הוא חרא, זה אין ספק, אבל הכל בפרופורציות. ובאמת שיש לי סיכויים לא רעים להגיע לקורסים הטובים, למרות ששוב, אני באמת לא פעור כמו השוטר האחרון שהתגייס בפורום הזה (אלא קצת פחות). אני יודע שנידפקתי.

העברתי את כל השירות שלי תחת המטריה של חיל האוויר ואני אגיד לך עליו את מה שאפשר לומר על כל חיל: יש בו תפקידים שיגרמו לך להצטער שנולדת ויש בו תפקידים שאתה תהנה בהם מכל רגע. מה שחשוב זה היחס בין התפקידים הנל ויותר מכך - הסיכויים שלך להגיע אליהם ללא קומבינות.

אני יכול למצוא לך 100 חיל אווירניקים שיבכו לך בכי תמרורים ו100 מנאייקים שנהנים מהחיים, אבל אם ניקח את שמחת החיים של כלל החיל: חיל האוויר זה בית זונות ושכונה, בעוד שרוב החיילים שמשרתים במצ שונאים את השירות, החיל והתפקיד.

אני אתן לך את אותה פיסת עצה שנתתי לקורבן הקודם של החיל הזה בפורום (במידה ואתה לא מתכנן לנטוש אותו): לך לכוח 100.

שי
17-02-06, 17:25
אני אתן לך את אותה פיסת עצה שנתתי לקורבן הקודם של החיל הזה בפורום (במידה ואתה לא מתכנן לנטוש אותו): לך לכוח 100.

http://forum.sportenter.co.il/YaBBImages/thumbup.gif

אולי זה בריא גם ללכוד עריקים.

אין היגיון בצהל.

לייזר
17-02-06, 17:40
אולי זה בריא גם ללכוד עריקים.

דרך טובה לבדוק התאמה לתפקיד הזה היא גיבוש סיירת מטכל, כי לא כל מנאייק מתחיל ידע להתמודד עם ערס עצבני שערק מגולני כי המפקד שלו לא נתן לו מספיק כבוד וישן בחיבוק עם מחבט בייסבול.

אין היגיון בצהל.

לחוסר ההיגיון של צהל יש עקביות מסוימת. הגיון הוא מה שהרוב חושב לנכון, אבל בצהל הרוב לא חושב, ולכן הדברים עובדים מעט אחרת. אם לסכם את זה במשפט אחד: הדבר הכי גרוע שאתה מדמיין לעצמך הוא לא הדבר הכי גרוע שיכול לקרות לך - המפקד שלך הרבה יותר טיפש ממש שאתה חושב.

Blau-Grana
17-02-06, 17:57
WOW.

רגע, מה היו הדרישות המקוריות שלך בשאלון ההעדפות? ולא הבנת את הרמז כשקצין המיון הציע אופציות חלופיות?

Haifa Til'l i Die
17-02-06, 18:56
גיא, תתאבד.

גיא ק.
17-02-06, 18:56
קצין מיון זה פיקציה. שאלון העדפות זה פיקציה. אם יש גיוס של משטרה צבאית ולא מויינת לשום תפקיד לפני הגיוס - אתה תלך למשטרה צבאית (כמובן שאני מתכוון רק לפרופיל ג'ובניקאי, כי את בעלי הפרופיל הקרבי יישלחו לקרבי). קציון המיון יכול למכור לך סיפורים מפה ועד ביסלש.

הבעיה שלי הייתה שהורידו לי פרופיל בקיץ, מ97 ל64, אחרי שכל המיונים לתפקידים רישמיים טובים כבר הסתיימו למעשה (לא יכולתי לעשות מיונים לממרם, נניח). ובכל זאת הייתי בסידרת ראיונות למודיעין, מהם קיבלתי רושם שרוצים אותי לתפקיד טוב ומסווג, אבל בסופו של דבר לא יצא מזה כלום והגעתי למנאייק (במנילה סימנתי עובד חקר מודיעין, לשאלתך, אבל זה פיקציה כאמור).

ולא הבנת את הרמז כשקצין המיון הציע אופציות חלופיות?
הוא לא הציע אופציות חלופיות. זאת סתם פרשנות שלי לשאלון ההעדפות. קצין המיון לא יגיד לך שאתה הולך למ.צ, כי אם הוא יעשה את זה המעצר בבקום יעלה על גדותיו עוד בטרם מגיעים האוטובוסים לפינוי ביום שלמחרת (גם אני הייתי במעצר לכמה שעות, אגב).

אני יכול למצוא לך 100 חיל אווירניקים שיבכו לך בכי תמרורים ו100 מנאייקים שנהנים מהחיים, אבל אם ניקח את שמחת החיים של כלל החיל: חיל האוויר זה בית זונות ושכונה, בעוד שרוב החיילים שמשרתים במצ שונאים את השירות, החיל והתפקיד.
יכול להיות, אני עדיין לא מכיר ומתמצא מספיק. בכל מקרה, להיות בבאסה ולבכות על מר גורלי לא ייתן לי כלום, ולמען האמת כרגע אני נמצא עם אחלה אנשים באופן כללי ודיי נהנה. טירונות, גם 02 (למרות שמ.צ זה לא בדיוק 02 רגיל), עושה משהו לאופי של בנאדם, גם בלי קשר לחיל.

אם אני אדפק בשיבוצים - לא תהיה לי בעיה להוציא את עצמי מכל תפקיד בכל מיני דרכים, בטוב או ברע.

כי לא כל מנאייק מתחיל ידע להתמודד עם ערס עצבני שערק מגולני כי המפקד שלו לא נתן לו מספיק כבוד וישן בחיבוק עם מחבט בייסבול.
ובגלל זה אין אפשרות להיות לוכד עריקים ישר אחרי הטירונות. מגיעים לשם אחרי שעוברים את אחד הקורסים (בילוש נדמה לי, אבל אני לא בטוח) ומאותרים תוך כדי השירות.

עומר :'(
מי היו המכים שלך?

שי
17-02-06, 22:54
יש לי 2 חברים קרובים שהיו במשטרע. הוציאו אותם מהבקום באוטובוס, המכ שליווה אותם אמר שהם נוסעים לטירונות במחנה שמונים. הם שמחו.

ואז על כביש 4 בצומת בית ליד האוטובוס פנה ימינה והמכ עשה להם: MOHAHAHAHAHA!

;D ;D

הייתי נותן איזה אלפיה בשביל לראות את הפנים שלהם באותו הרגע.

dohgg
17-02-06, 23:41
הנדסה 05 אם אני לא טועה וכן הלאה (חיר זה רובאי גבוה יותר וכו').

רק תיקון,
הנדסה = רובאי 07, פלס 05.
פלס =הסיכה שיש לכל מוהנדס כבר אחרי טירונות. בעצם, מה שמבדיל אותנו מחיר - התמחות בפצצות, מוקשים וניטרולם.

Haifa Til'l i Die
18-02-06, 12:51
המכים שלי היו אופיר (שהוא עכשיו סמל) וגיא קשטן.
הסמל היה אורן, אבל עכשיו הוא רספ של קורס מצח.
ממ היה איציק. בריון מגודל כזה. תותח אמיתי.

Charm
18-02-06, 16:41
משטרה צבאית? ;D

בזמנו הכנו אותם באופן כה נמרץ, אני חושב שעד היום הם פוחדים מגולני.

לייזר
18-02-06, 17:03
בזמנו הכנו אותם באופן כה נמרץ, אני חושב שעד היום הם פוחדים מ[הכנס שם של יחידה לוחמת].

אם כבר לדייק.

למרות שאצלנו בבאר שבע רק יורקים עליהם, ומרביצים להם רק אם באמת אין ברירה והם ניגשים אליך מיוזמתם.

גיא ק.
18-02-06, 18:02
ואתם מודעים לכך שמגזר השיטור עצמו הוא קטן מאוד יחסית? (ומשיחות עם קורסיסטים הבנתי ששולחים לשם את כל בעלי הפרופיל 45 / בעיות התש).

וגם בתוך השיטור יש חלק ניכר שמתעסקים בתעבורה ולא בגומיות מעל הנעליים.

המכים שלי היו אופיר (שהוא עכשיו סמל) וגיא קשטן.
על שניהם שמעתי דברים טובים. האמת היא שהסגל באופן כללי תותחים אחד אחד (ואחת המכיות הייתה איתי בכיתה...פאדיחות).

Haifa Til'l i Die
18-02-06, 18:44
משטרה צבאית? ;D

בזמנו הכנו אותם באופן כה נמרץ, אני חושב שעד היום הם פוחדים מגולני.

זה פסדר. תיקנתי את הרושם בהיתקלות שהייתה לי איתם בתחנת רכבת.
גולני עאלק. טחחח.

גיא, אכן כל הסגלים בפשצ הם תותחים אחד אחד.
מכיר שם את כולם.
לגבי החברה' אין מה לדבר. איזה חברה' טובים יש שם אי אפשר לתאר.

YAKIRBARCE
21-02-06, 18:00
תשארו עם גליל כבד ומעיק לפחות עד אחרי קורס מפקדים.

שי למה להגיד סתם דברים אם אתה ממש לא מעודכן?

קודם כל אין אף לוחם עם גליל, אני (מרץ 5) קיבלתי מקוצר לאחר הטירונות והחל מאוג' 5 כולם מקבלים מקוצר החל מההתחלה.

לגבי המבנים אכן כרגע בונים חדרים (ממוזגים אפילו לפי שמועות) לכל הטירונים. ולכן כרגע הטירונים הם בשיבטה הקטנה, אני לא יודע אם שלומי יזכה להנות מהם אבל תותחנים זה חיל לא רע בכלל.

Charm
23-02-06, 14:17
זה פסדר. תיקנתי את הרושם בהיתקלות שהייתה לי איתם בתחנת רכבת.
גולני עאלק. טחחח.

מזל שהגעת סופרמן, הצלת את כל המצ אחרי 13 שנה לפחות...

שי למה להגיד סתם דברים אם אתה ממש לא מעודכן?

קודם כל אין אף לוחם עם גליל, אני (מרץ 5) קיבלתי מקוצר לאחר הטירונות והחל מאוג' 5 כולם מקבלים מקוצר החל מההתחלה.

לגבי המבנים אכן כרגע בונים חדרים (ממוזגים אפילו לפי שמועות) לכל הטירונים. ולכן כרגע הטירונים הם בשיבטה הקטנה, אני לא יודע אם שלומי יזכה להנות מהם אבל תותחנים זה חיל לא רע בכלל.

הלכתי לבקר את בן דוד שלי כשחזרתי לארץ לפני חודשיים. מזגן עם רבע כס בגודל של כדורגל, מבני גבס החלשים מהאוהלים שהיו. אין מקוצרים.

כמעט שכחתי. תותחנים - אחד המקומות הגרועים ביותר של בצהל.

Nerazzurri
23-02-06, 16:43
תותחנים או גבעתי?

alino
23-02-06, 16:45
ראיתי פה פעם שמישהו נתן כמה טיפים לראיון אישי, חיפשתי בדפים ולא מצאתי, אז יש מישהו שיכול אולי לתת לי כמה טיפים טובים לראיון אישי בבקשה.

bobogoal
23-02-06, 18:30
אז בסוף היה לנו גדנע אבל מקוצרת.מיום שלישי עד היום והיה בן זונה!

RivaldoTheKing
23-02-06, 19:01
תותחנים או גבעתי?

גבעתי.

השמועה אומרת שיש להם יציאות ממש טובות (יחסית לקרביים, כמובן).

Jay-Jay Okocha
23-02-06, 20:30
ראיתי פה פעם שמישהו נתן כמה טיפים לראיון אישי, חיפשתי בדפים ולא מצאתי, אז יש מישהו שיכול אולי לתת לי כמה טיפים טובים לראיון אישי בבקשה.

תהייה אמיתי ותשקר.

YAKIRBARCE
24-02-06, 11:57
השמועה אומרת שיש להם יציאות ממש טובות (יחסית לקרביים, כמובן).

זה רק בזמן הטירונות, בגלל הבסיס הדפוק שיש להם.

לגבי שיבטה:בכל מקרה מבנים עדיפים על אוהלים, מזגן אפילו קטן עוזר בחום הנוראי שיש בכל הבסיסים הדרומיים בצהל.

לגבי המקוצרים אני יודע שלפחות בגדוד שלי (402) כולם כבר מזמן רק עם מקוצרים.

NivC
26-02-06, 16:35
הפרופיל שלי ירד מ97 ל82 כי לטענתם יש לי ליקוי משמעותי בראיית צבעים.

להעלות פרופיל זה סיבוך?

Charm
26-02-06, 18:29
הפרופיל שלי ירד מ97 ל82 כי לטענתם יש לי ליקוי משמעותי בראיית צבעים.

להעלות פרופיל זה סיבוך?

להעלות פרופיל !? - אין מושג כזה בצהל.

RivaldoTheKing
26-02-06, 19:12
אני עם צ'ראם.

אם אתה לא מתכוון להיות טייס, עדיף שתנסה להוריד אותו עוד קצת (לסביבות ה-64).

NivC
26-02-06, 21:48
מה רע ב82?
אני לא רוצה להיות טייס אבל אני יכול להיות בדובדבן למשל או בסיירות עם 82

שי
26-02-06, 22:10
לא.

NivC
26-02-06, 22:14
למה אתה סתם אומר, יש לי עדויות חותכות, אם אתה צריך.

שי
26-02-06, 22:19
טוב.

מלך האריות
26-02-06, 22:27
שאלה , יש לי עוד הרבה זמן לחיי הצבא. רציתי לדעת, אם יש לי אסטמה, כמה זה מוריד בפרופיל?

Blau-Grana
26-02-06, 22:28
קרבי לא תהיה, זה בטוח. לחבר שלי ירד ל-64.

Charm
27-02-06, 13:14
שאלה , יש לי עוד הרבה זמן לחיי הצבא. רציתי לדעת, אם יש לי אסטמה, כמה זה מוריד בפרופיל?

הרבה. הכי קרבי יהיה תותחנים או שריון, שזה בעצם מוות. נראה לי שהקריה יפה יותר.

bobogoal
27-02-06, 19:34
יש איזשהי דרך לדעת לאן אני מתגייס עוד לפני תאריך הגיוס?

Nerazzurri
27-02-06, 20:15
יש איזשהי דרך לדעת לאן אני מתגייס עוד לפני תאריך הגיוס?

קשרים עם מפקד הבקום יוכלו להועיל.

וברצינות, לא, אין דרך לדעת כי תרם שובצת במערכת.

bobogoal
27-02-06, 22:24
וכמה זמן בערך לפני הגיוס הם כבר יודעים לאן שולחים אותי?

Charm
27-02-06, 22:39
וכמה זמן בערך לפני הגיוס הם כבר יודעים לאן שולחים אותי?

במידה ואתה קרבי, ברגע שיש להם שיבוץ שולחים לך תאריך גיוס. כל חטיבה בצהל מקבלת יום גיוס, הפרש של יום בין אחת לאחת.

במידהו אתה ג'ובנקי המניאק בבקום זורק אותך לאן שהוא רוצה לפני הגובה שלך, צבע שיער, או יכולת נגיחה מול השער.

bobogoal
27-02-06, 22:45
אני קרבי.
קיבלתי תאריך לנובמבר ואחכ שינו לי אותו ל23 ביולי.זה עוד יכול להשתנות?

Anti Madridista
28-02-06, 01:39
בודאי שזה יכול להשתנות. לי התאריך השתנה כבר איזה 4 פעמים...עכשיו כבר הייתי אמור להיות אחרי הטירונות, אבל אני רק מתגייס בחודש הבא...

Nerazzurri
28-02-06, 09:27
אני קרבי.
קיבלתי תאריך לנובמבר ואחכ שינו לי אותו ל23 ביולי.זה עוד יכול להשתנות?

לא רק שזה יכול, זה ישתנה בוודאות.
במידה ואתה קרבי, מה שסימנת במנילה, זה כנראה מה שתקבל.

bobogoal
28-02-06, 19:25
1.גולני
2.גבעתי
3.יחידה 900 משהו כזה..

לייזר אמר לי כבר שהסיכוי לקבל את הראשון גבוה,אבל בכל זאת,לגולני יש ביקוש די גדול ככה שאני לא יודע..

Charm
28-02-06, 20:28
1.גולני
2.גבעתי
3.יחידה 900 משהו כזה..

לייזר אמר לי כבר שהסיכוי לקבל את הראשון גבוה,אבל בכל זאת,לגולני יש ביקוש די גדול ככה שאני לא יודע..

יש המון סיכוי שתקבל את גולני. גם גבעתי או 900 לא רע (שמשון, חרוב, דוכיפת, נחשון, לביא) - עוד מעט מקבלים כומתה מנומרת.

הכי חשוב שלא בחרת את הצנחנים - אל תהפוך לצהוב צנף. עדיף אחות זונה, מאשר אח עם כומתה אדומה. אל תשכחו אף פעם, גבינה צהובה נהרסת בשמש, צנחנים - לכו למשרדים.

FreakaZoid
28-02-06, 20:54
מה הבעייה עם הצנחנים?

Jay-Jay Okocha
28-02-06, 21:12
יש המון סיכוי שתקבל את גולני. גם גבעתי או 900 לא רע (שמשון, חרוב, דוכיפת, נחשון, לביא) - עוד מעט מקבלים כומתה מנומרת.

הכי חשוב שלא בחרת את הצנחנים - אל תהפוך לצהוב צנף. עדיף אחות זונה, ר אח עם כומתה אדומה. אל תשכחו אף פעם, גבינה צהובה נהרסת בשמש, צנחנים - לכו למשרדים.

אומנם אני מתגייס לצנחנים, אבל דבר אחד בטוח - אני לא צהוב.

Charm
28-02-06, 21:17
אומנם אני מתגייס לצנחנים, אבל דבר אחד בטוח - אני לא צהוב.

עוד 890 שחושב שהוא צנחן.

מה הבעייה עם הצנחנים?

מה לא?!

Jay-Jay Okocha
28-02-06, 21:24
עוד 890 שחושב שהוא צנחן.

יותר בכיוון של גדסר.

FreakaZoid
28-02-06, 22:21
מה לא?!

יחידה התנדבותית - זה אנשים יותר איכותיים, עם יותר מוטיבציה.

Charm
01-03-06, 08:53
יחידה התנדבותית - זה אנשים יותר איכותיים, עם יותר מוטיבציה.

יחידה התנדבותית ;D

חיר עם גיבוש, זה בדיוק מה שהצנחנים. האנשים הכי גרועים בצהל נאספים, אתה מוזמן לשאול את יתר בוגרי הצבא כאן. יכולים להיות בודדים טובים, אבל הכלל הוא מתנשא ועלוב. בקורס קצינים הם באו עם ההתנשאות האופינית שלהם, ולאט לאט הפכו גלמודים.

יש לצנחנים הסטוריה של יחידה אדירה. דודי הגדולים שירתו שם במלחמות ישראל, יש לי לפחות ארבע כנפי צניחה אדומות במשפחה. היום אין יותר כאלו, אין צניחות מבצעיות והאיכות של הצנחנים רק מדרדרת בשני העשורים האחרונים. המקום הכי צהוב וגזעני בצהל.

יותר בכיוון של גדסר.

מאחל לך בהצלחה. אתה כבר תבין על מה אני מדבר.

Nerazzurri
01-03-06, 10:53
טופאק, הסיכוי שתקבל גולני הוא גבוה מאוד. במידה ולא אז גבעתי ב-100%.
קיבלת זימון ליום סיירות?

שי
01-03-06, 11:05
הצנחנים שאני הכרתי (קצינים, כנראה עברו איזה חינוך בבהד 1) - היו דווקא אחלה חבר'ה.

יש לי ידידה שנמסה על ההליכה של הצנחן (עם החגורה למטה וכו')

אלעזר
01-03-06, 11:49
הייתי הבוקר אצל הפסיכיאטר הצבאי..

נחכה לועדה הרפואית שתאשר את הממצאים. אני מקווה להתגייס כמה שיותר קרוב. אם לא עכשיו, אז רק לאחר השביעי ליו?ני.. אני מקווה.

Nerazzurri
01-03-06, 14:48
הייתי הבוקר אצל הפסיכיאטר הצבאי..

נחכה לועדה הרפואית שתאשר את הממצאים. אני מקווה להתגייס כמה שיותר קרוב. אם לא עכשיו, אז רק לאחר השביעי ליו?ני.. אני מקווה.

אל תעשה את הטעות הזאת.

TamTam
01-03-06, 17:03
אני מבין שבקרוב לא ישארו מנהלים בפורום של אינטר.

שתיים מתגייסים ואת השלישי לא ראיתי פה כבר הרבה זמן.

Nerazzurri
01-03-06, 17:59
אני מבין שבקרוב לא ישארו מנהלים בפורום של אינטר.

שתיים מתגייסים ואת השלישי לא ראיתי פה כבר הרבה זמן.

אלעזר במידה ויתגייס אז זה לתפקיד שלא ידרוש ממנו להיעדר הרבה מדיי עד כדי שלא יוכל בכלל להיות פעיל, אצלי המצב הוא שאני חוזר במקרה הטוב פעם בשבועיים ככה שלהתעסק באתר זה לא בדיוק בראש סדר העדיפויות שלי, גם דניאל התגייס כבר, עשה את הטירונות וייכנס למסלול עתודאי.

RivaldoTheKing
01-03-06, 18:08
דניאל מחוק. מת. אבוד. שכחו ממנו.

מדעי במחשב בטכניון... מה לעזאזל הוא חשב לעצמו?!

bobogoal
01-03-06, 18:48
טופאק, הסיכוי שתקבל גולני הוא גבוה מאוד. במידה ולא אז גבעתי ב-100%.
קיבלת זימון ליום סיירות?

קיבלתי זימון,לא הלכתי.