PDA

צפה בגרסא המלאה : צבא, ושאר ירקות בצבע זית

עמודים : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Ricardo
11-02-11, 21:18
תותחנים זה לפראיירים

de_la_red
11-02-11, 22:14
תומר, אתה כותב שטויות:

נמר נמצאים בשיתוף פעולה עם קציני חיל תותחנים - הם טחנו 21 על ימין ועל שמאל במהלך רוב המסלול (עד שהשת"פ החל), כלומר רק בסופו הם נהנים (אחד החברים הטובים שלי נמצאים בגדוד שנמצא בחטיבה באוגדה חופפת). רגילה יש לכל גדודי אוגוסט 10' (סיום מסלול). ובכלל, היציאות של חיל תותחנים הם חרא כאשר מדובר במסלול או באימון גדודי; במהלך קו אין הבדל גדול בין יציאות שלהם לבין יציאות של כל חי"רניק במרבית המקרים.

דרך אגב, לפ הבנתי, MLRS זה חרטה גדולה. רוכב שמיים זו אחת היחידות הטובות והמרתקות בצה"ל; אסור לשכוח גם את מיתר\מורן (יש לי הרבה חברים נפל"טים שגולגלו לשם לאחר שבוע הראיונות שלהם).

ריקרדו, גם אתה טועה: תותחנים טוחנים קווי חי"ר ודבר נוסף שנקרה קו כחול (מצב כוננות עם הכלים, בדרך כלל בשטחי אש), דהיינו, כאשר אין מלחמה, הם עושים כמעט אותו דבר כמו כל שאר החילות. להוציא הקו הכחול, ההבדל ביניהם ובין החילות הרגליים - את תותחנים לא יציבו בציר הוברס, את גולני וגבעתי כן (סיכון חייהם נמוך יותר משל כל חטיבת חי"ר במצב מלחמה ולהפך - זה דבר שאין עוררין לגביו - העוררין הוא באשר 'מיהו\מהו בעצם חייל קרבי'). לצורך העניין, הם מוצבים בעיקר באיו"ש או בקווים אל-חמים (ירדן, שם הבעיה היא יותר בטחונית מאשר פח"עית). תותחנים זה חיל קרבי לכל דבר - טוחנים שם הרבה ולא מקבלים את הוכרה על עבודה קשה. במלחמה, לצורך העניין, אין כניסה ואין יציאה בלי תותחנים בהרבה מאוד מקרים, חבל שרק אנשים ברי-ידע במערך צבאי יודעים זאת.

תותחנים זה לפראיירים אולי הם באמת פריארים (אני אישית לעולם לא הייתי רוצה להגיע לגדודים שם); קרביים הם לכל דבר.

tomer9000
11-02-11, 23:20
תומר, אתה כותב שטויות
האמת שכל הידע שלי על תותחנים זה מחבר מאוד טוב שלי ששם כבר חצי שנה. הוא מדבר איתי על החיל, אבל אני לא זוכר בדייקנות את כל הפרטים שהוא אומר לי, ככה שאל תתפוס אותי על המילה.

נמר נמצאים בשיתוף פעולה עם קציני חיל תותחנים - הם טחנו 21 על ימין ועל שמאל במהלך רוב המסלול
חבר שלי שנמצא בנמר (כמו שאמרתי קודם - חצי שנה כבר) סגר פעם אחת 21, וגם זה אחרי שבחודשיים שלפני ה21 הוא סגר רק פעם אחת.

דרך אגב, לפ הבנתי, MLRS זה חרטה גדולה.
מה כבר אמרתי על MLRS ???

Ricardo
12-02-11, 13:35
זה שאתה טוחן לא אומר שאתה קרבי, זה אומר שאתה נטחן. תותחנים זה תומך-לחימה. למעט סיירת מורן אם אני לא טועה, או שאני כן - אבל דבר אחד בטוח, להיות בתותחנים לא אומר שאתה קרבי. כשיש מלחמה ואתה לא משתתף פעיל בה או ברמת סיכון הכי גבוהה אז אתה לא קרבי.

אני לא מזלזל באף-יחידה, בתרומה שלה או במה שהיא עושה למען הצבא והמדינה. אבל להיות ביחידה מסוימת שטוחנת את החיילים שלה לא אומר שהיחידה הזו היא בהכרח קרבית.

Yoninori
12-02-11, 20:12
הייתי בתרגד בערך עם כל סוגי החיילות, ולתותחנים הכי כיף (בין היתר גם לשריון, הנדסה וחי"א. רק אנחנו סובלים). שבוע שלם מתחפשנים ומפציצים כיפות מ-20-30 קילומטרים בזמן שאנחנו הולכים את כל המרחק הזה...
חוץ מרוכבי שמיים כמובן, הם צמודים אלינו לאורך כל הדרך ויש להם מנשא שנראה כמו מקרר, על זה אני לא מקנא בהם, אבל הכלי הזה ממש ממש מגניב כשמפעילים אותו.

tomer9000
12-02-11, 23:17
זה שאתה טוחן לא אומר שאתה קרבי, זה אומר שאתה נטחן. תותחנים זה תומך-לחימה. למעט סיירת מורן אם אני לא טועה, או שאני כן - אבל דבר אחד בטוח, להיות בתותחנים לא אומר שאתה קרבי. כשיש מלחמה ואתה לא משתתף פעיל בה או ברמת סיכון הכי גבוהה אז אתה לא קרבי.

אני לא מזלזל באף-יחידה, בתרומה שלה או במה שהיא עושה למען הצבא והמדינה. אבל להיות ביחידה מסוימת שטוחנת את החיילים שלה לא אומר שהיחידה הזו היא בהכרח קרבית.
תותחנים אמנם לא מסוכן במיוחד וזו יחידה שמתנהלת דומה ליחידות לא קרביות, אך זה כן נחשב קרבי. אם אתה בן יחיד (וההורים לא חותמים)/פרופיל לא קרבי - אתה לא יכול להתקבל לשם.

Ricardo
12-02-11, 23:21
תותחנים אמנם לא מסוכן במיוחד וזו יחידה שמתנהלת דומה ליחידות לא קרביות, אך זה כן נחשב קרבי. אם אתה בן יחיד (וההורים לא חותמים)/פרופיל לא קרבי - אתה לא יכול להתקבל לשם.

ענית על התשובה בעצמך. חייל קרבי נחשב לחייל שרמת הסיכון שלו היא הגבוהה ביותר. אין פה שום ויכוח. אתה יכול לטעון שתותחנים עושים מה שגולני למשל עושים בזמן שלום, אך בזמן מלחמה ההבדלים הם שמיים וארץ. חייל קרבי מוגדר כחייל שנמצא ברמת סיכון הגבוהה שיש. דבר שחיילים בתותחנים (למעט סיירת מורן, אם אני לא טועה) לא יכולים להעיד על עצמם.

tomer9000
12-02-11, 23:48
אני מסכים איתך שתותחנים זה לא באמת קרבי, אבל זה עדיין נחשב משום מה לקרבי ואם יש למישהו פרופיל 97/82 והוא לא רוצה לעשות תפקיד קרבי - זה המקום בשבילו.

Yoda
13-02-11, 12:17
יוני אתה מרץ 10 או אוג10?
ולאן אתה עולה לפלחוד או מסייעת?

Yoninori
13-02-11, 15:38
יוני אתה מרץ 10 או אוג10?
ולאן אתה עולה לפלחוד או מסייעת?

איך אוג 10 איך אם הייתי בתרגד??!
אני כרגע במחלקת חוד (לצערי, כל החברים שלי בסיור). ב-27 לחודש יש לנו אימון (3 חמשושים!) הקמה בביסלח. באותו זמן יש עוד הקצאה של מכים, אם אני לא אצא אז אני אעלה לפלחוד.
ד"א יש אופציה להצטרף למחלקת צלפים של אוג 10 שגם תעלה אליכם. כדאי לדעתך או שמחזור למטה זה כזה קריטי בפלוגה הזאת?

Yoda
13-02-11, 15:47
איך אוג 10 איך אם הייתי בתרגד??!
אני כרגע במחלקת חוד (לצערי, כל החברים שלי בסיור). ב-27 לחודש יש לנו אימון (3 חמשושים!) הקמה בביסלח. באותו זמן יש עוד הקצאה של מכים, אם אני לא אצא אז אני אעלה לפלחוד.
ד"א יש אופציה להצטרף למחלקת צלפים של אוג 10 שגם תעלה אליכם. כדאי לדעתך או שמחזור למטה זה כזה קריטי בפלוגה הזאת?

אל תרד מחזור אל תעזוב תמחלקה בחיים.
מכים סוף זה אחלה, אנשים עד היום מצטערים שהם יצאו למכים (נשארו בביסלח או לא חזרו למחלקה שלי).
בקשר לאם תעלה לפלוגה, אני בדיוק נכנס מפל"ג, חופ"ל, אז לא יהיה לך קשה למצוא אותי.
תעביר לחובשים שלך במחלקה שיהיה להם כיף, אני אדם כיפי.

ובילבלת קצת את העניין, ב27 אוג10 עולים לגדוד תופסים את המקום שלכם, אתם באים לפלחוד, ב3 לחודש אתם יוצאים חמשוש, יום ראשון מתחילים אימון לשבועיים וחוזרים לפלוגה.
מחכים לכם, מאוד, יש חוסר סד"כ מפחיד בפלוגה, ברמה כזאת שקצינים עולים עמדות.
אז אני מקווה שאתם מוכנים .

Yoninori
13-02-11, 19:56
אל תרד מחזור אל תעזוב תמחלקה בחיים.
מכים סוף זה אחלה, אנשים עד היום מצטערים שהם יצאו למכים (נשארו בביסלח או לא חזרו למחלקה שלי).
בקשר לאם תעלה לפלוגה, אני בדיוק נכנס מפל"ג, חופ"ל, אז לא יהיה לך קשה למצוא אותי.
תעביר לחובשים שלך במחלקה שיהיה להם כיף, אני אדם כיפי.

ובילבלת קצת את העניין, ב27 אוג10 עולים לגדוד תופסים את המקום שלכם, אתם באים לפלחוד, ב3 לחודש אתם יוצאים חמשוש, יום ראשון מתחילים אימון לשבועיים וחוזרים לפלוגה.
מחכים לכם, מאוד, יש חוסר סד"כ מפחיד בפלוגה, ברמה כזאת שקצינים עולים עמדות.
אז אני מקווה שאתם מוכנים .

האימון הקמה מתחיל ב-27 ויהיה שבועיים, אחרי זה אנחנו מתחילים את הטחינה אצלכם. קצינים עולים עמדות? אצלנו בהפגנות של שישי שכולם מחוץ למוצב פשוט מורידים עמדה... אוג' 08 עושים משהו בכלל?

Yoda
13-02-11, 20:20
האימון הקמה מתחיל ב-27 ויהיה שבועיים, אחרי זה אנחנו מתחילים את הטחינה אצלכם. קצינים עולים עמדות? אצלנו בהפגנות של שישי שכולם מחוץ למוצב פשוט מורידים עמדה... אוג' 08 עושים משהו בכלל?

מרץ8 עלו ש.ג עד ליום שהם זיכוי את כל הציוד שלהם.
אצלנו לא הורידו עמדות, פשוט עם המפקדים עשינו 2-4 (2 מפקדים וסמל בעמדות ומפקד אחד בחמל)
אחרכך גם הקצין עלה עמדה ב12 עד 2 ... החיים הטובים :]

Wildman
17-02-11, 20:05
Ricardo - מי החליט שמי שלא נמצא ברמת סיכון הכי גבוהה הוא לא קרבי? אתה?

ובקשר למה שאתה ו-tomer9000: או שאתם זייני שכל חוצפנים שלא יודעים על מה הם מדברים, או שאתם נמצאים בחיל ואתם עוד ילדים מושפעים שבוזי חי"ר שחושבים שרק שם עושים משהו כי בקאונטר סטרייק זה מגניב.

החיל הזה הוא מסריח, הוא משעמם, אבל הוא קרבי והוא עושה פי 10 יותר נזק בזירה אחת (מעל 70% מהנזק בד"כ) ממה שכל יחידת חי"ר תעשה ב-5 זירות קרב. החיל הזה משמעותי בטירוף לצה"ל והוא הורג, מחסל, משמיד, פותח שטחים, מסיט תשומת לב, מאיר, ומסייע, אם זה לא קרבי אני לא יודע מה. אין קשר לרמת סיכון (שהיא פחות גבוהה מחי"ר משמעותית אבל היא קיימת והיא לא קרובה לרמת סיכון של תומכי לחימה). יש טבחים שנחשבים לתומכי לחימה, אתם לא מתביישים להשוות בין חיילי תומ"תים לתומכים?

לא צריך להיות קצין כדי לדעת מה המשמעות של החיל, לא חייבים לראות את המחבל כדי להחשב ללוחם.

Michael Scofield
17-02-11, 20:22
ענית על התשובה בעצמך. חייל קרבי נחשב לחייל שרמת הסיכון שלו היא הגבוהה ביותר. אין פה שום ויכוח. אתה יכול לטעון שתותחנים עושים מה שגולני למשל עושים בזמן שלום, אך בזמן מלחמה ההבדלים הם שמיים וארץ. חייל קרבי מוגדר כחייל שנמצא ברמת סיכון הגבוהה שיש. דבר שחיילים בתותחנים (למעט סיירת מורן, אם אני לא טועה) לא יכולים להעיד על עצמם.

הייתי עונה לבליל השטויות הזה בהרחבה, אבל תומר ו. עשה זאת מצוין.
אני רק אומר לך בקצרה שלחמתי בעפרת יצוקה, נכנסתי ראשון מכל חיילי צה"ל ככוח חי"ר - והיינו פשוט אומללים (פצמ"רים, חשופים לצלפים ומה לא ) עד שהשריון נכנסו בבוקר למחרת.
הם נמצאים בחזית, כמו כל החי"רניקים, ושכבת המגן שלהם בטנק לא מורידה מהיותם קרביים במלוא מובן המילה. בלבנון לדוגמה, על שלל טילי הכתף של חיזבאללה הם מאוימים לא פחות מכל יחידה, ואף יותר.

גם בתפיסת קו-רכס שביצענו לא באמת היינו יכולים להחזיק בו כל כך חזק ובשקט יחסי אלמלא השריונים שעושים עבודה שפשוט לא תאמן. מלאכים, אין מילה אחרת.
ללילה אחד הם יצאו כולם ליום טיפול ואש הצלפים גברה והרגשנו הרבה פחות מוגנים, אפילו כשהיינו מכוסים במיליוני מזל"טים.

Santiago Bernabeu
17-02-11, 20:22
אם ככה גם מי שמפעיל מזל"ט מהבור בקרייה הוא קרבי?

Ricardo
17-02-11, 20:30
תומר ו. היקר, אף-אחד לא הוריד מערך התרומה של החיל הזה, אף-אחד לא אמר שהחיל הזה לא חשוב והוא לא עושה כלום, הוא עושה את כל מה שאמרת אבל באופן עקרוני: החייל הזה לא נחשב קרבי.

ההגדרה לחייל קרבי היא לא הגדרה שאני נתתי אלא הגדרה ידועה בצה"ל, זה שאתה כל כך לחוץ על זה שאתה חייל קרבי שיבושם לך, אני יודע מה שאני יודע לא כי אני חייל חי"ר שבוז (כי אני לא, אני רחוק מזה, אני החייל הכי לא חייל שיש ואין לי שום אינטרס להוריד מכבודם של חיילי תותחנים) אלא כי אני מודע לאמת.

Michael scofield, אתה בכלל לא קראת מה שכתבתי, שוב פעם - אף אחד לא אמר שהתרומה של כל שאר החילות לא חשובה לצבא ולמדינה (כי תומר ו. חושב שהוא טוב יותר מתומכי לחימה אחרים - לקרוא לתומת"ים תומכי לחימה? אבוי לי !!! ) גם לא דיברתי בכלל על שריון, דיברתי על תותחנים.

Michael Scofield
17-02-11, 20:36
צודק צודק צודק. קבל התנצלותי.
אני אחרי עבודת לילה ועד עכשיו לא ישנתי. משום מה קראתי את דבריך וייחסתי אותם לשריון. יצאתי טאמבל, לא בושה להודות.

בית"רי מלידה
17-02-11, 21:57
הייתי עונה לבליל השטויות הזה בהרחבה, אבל תומר ו. עשה זאת מצוין.
אני רק אומר לך בקצרה שלחמתי בעפרת יצוקה, נכנסתי ראשון מכל חיילי צה"ל ככוח חי"ר - והיינו פשוט אומללים (פצמ"רים, חשופים לצלפים ומה לא ) עד שהשריון נכנסו בבוקר למחרת.
הם נמצאים בחזית, כמו כל החי"רניקים, ושכבת המגן שלהם בטנק לא מורידה מהיותם קרביים במלוא מובן המילה. בלבנון לדוגמה, על שלל טילי הכתף של חיזבאללה הם מאוימים לא פחות מכל יחידה, ואף יותר.

גם בתפיסת קו-רכס שביצענו לא באמת היינו יכולים להחזיק בו כל כך חזק ובשקט יחסי אלמלא השריונים שעושים עבודה שפשוט לא תאמן. מלאכים, אין מילה אחרת.
ללילה אחד הם יצאו כולם ליום טיפול ואש הצלפים גברה והרגשנו הרבה פחות מוגנים, אפילו כשהיינו מכוסים במיליוני מזל"טים.

בשנים הקרובות יצוידו יחידות החי"ר ב"נמרים" ( נגמ"שים מבוססי תובות מרכבה ) כך שיהיה לכם מיגון טוב יותר.

כיוצא שריון ( מרכבה סימן 1...של"ג, ציר מערבי ...זקנים ) שמחתי לשמוע את דעתך על התיפקוד שלהם בעופרת רקובה ( הכוונה בסרקאזם הינה לתפקוד הדרג המדיני שעצר את המבצע טרם זמנו ).

אבל את הכבוד הכי גדול אני רוחש לחיילי גולני, אבל איני אובייקטיבי כלל וכלל.

Michael Scofield
17-02-11, 22:18
ואני שמחתי לשמוע את דעתך על גולני, כגולנצ'יק משוחרר(חצי שנה).
לא אובייקטיבים?

נ.ב.
כן, אני מודע לנמרים. מצפים להם, לפחות להקל במעט את החוויה המגעילה שנקראת אכזרית.

Wildman
17-02-11, 22:50
תומר ו. היקר, אף-אחד לא הוריד מערך התרומה של החיל הזה, אף-אחד לא אמר שהחיל הזה לא חשוב והוא לא עושה כלום, הוא עושה את כל מה שאמרת אבל באופן עקרוני: החייל הזה לא נחשב קרבי.

אתה יכול להגיד שאתה לא מחשיב את החיל הזה כקרבי, אבל להגיד שבצה"ל הוא לא נחשב קרבי זו טעות עובדתית. הלוחמים בחיל מקבלים משכורות של קרביים, טוחנים כמו קרביים, עושים קווים של קרביים, ומוגדרים כלוחמים לכל דבר. תפסיק לבלבל את המוח

ההגדרה לחייל קרבי היא לא הגדרה שאני נתתי אלא הגדרה ידועה בצה"ל,

היא אכן הגדרה ידועה לצה"ל ועפ"י צהל תותחנים הם קרביים (באמת שאני לא מאמין שלא בדקת את העובדה הפשוטה הזו).

זה שאתה כל כך לחוץ על זה שאתה חייל קרבי שיבושם לך, אני יודע מה שאני יודע לא כי אני חייל חי"ר שבוז (כי אני לא, אני רחוק מזה, אני החייל הכי לא חייל שיש ואין לי שום אינטרס להוריד מכבודם של חיילי תותחנים) אלא כי אני מודע לאמת.

אם היית מכיר אותי (ואתה לא), היית יודע שאין דבר שאני יותר רוצה לעשות מלרדת לג'וב. בוא תסביר לי איך "אתה מודע לאמת". היית בחיל? אתה יודע מה הוא עושה? אתה יודע מה זה תרגולות לחימה בתומ"תים? מה הטווח שבתכלס משתמשים בו לירי? מה האיום העיקרי שלו ועד כמה הוא משמעותי? אתה לא יודע כלום, אתה לא לוחם בחיל ולא למדת דקת תוד"א בחיל. מי אתה שתגיד שלחברים המסכנים שלי (למה הם מסכנים ולא אני כי אני מסופח למקום אחר כרגע) שהקפיצו בזמן האחרון לאחת הגזרות החמות במדינה (כשהם יושנים בשק"שים בשטח פתוח במזג אויר לא הגיוני, שחל עליהם איסור יציאה הביתה בשל חשיבות ההקפצה ומה לא) לא מגיע את משכורת הלוחם, הטבות הלוחם, והכרה כלוחמים? וכן, הם מקבלים את ההטבות והתעודה הזאת כי ע"י צהל, כמו שאתה אוהב לומר, הם מוגדרים כלוחמים.

כי תומר ו. חושב שהוא טוב יותר מתומכי לחימה אחרים - לקרוא לתומת"ים תומכי לחימה? אבוי לי !!!

תומר ו. יודע שתומכי לחימה יכולים להיות טבחים ויכולים להיות קמב"צים, ושההבדל בין "ג'ובניק" לתומך מוגדר נטו עפ"י רמת סיכון (מה שחשבת שמבדיל בין לוחמים לתומכים). אתה מדבר על עובדות ואתה לא מתמצא בהם בכלל, אתה בדיחה אחת גדולה.

ואלה עובדות חביבי, דיברת כל כך הרבה שטויות, גם עובדתית (כאשר בפן הזה אתה מציג את עצמך כשולט).

http://he.wikipedia.org/wiki/תותחן

שורה ראשונה... מילה ראשונה...

ספיר
18-02-11, 06:20
תותחנים זה קרבי לכל דבר. זה שהם לא כמו גבעתי/גולני לא אומר שהם לא קרביים.
וזה טיפשות להחשיב את החיל הזה ללא קרבי, כל הקיטריונים שלהם מראים שהם שייכים לקרבי כמו שתומר אמר:

הלוחמים בחיל מקבלים משכורות של קרביים, טוחנים כמו קרביים, עושים קווים של קרביים, ומוגדרים כלוחמים לכל דבר.

בית"רי מלידה
18-02-11, 09:50
33 שנים עברו מאז התגייסתי לסדיר, והויכוחים אותם ויכוחים :grin:

חי"ר הולך בכל מקום, שריון כמעט בכל מקום, תותחנים מעצם טיבם ממוקמים רחוק יותר, ובהתאם לכך רמת החיילות ברמה החי"רית שלו. אבל לכל אחד תרומתו הסגולית המיוחדת רק לו, ובלעדי השילוב אין צבא.

אז אני מקווה ששפכתי קצת מים על להבת הויכוח.

ספיר
21-02-11, 21:21
עזרה דחיפות!!

קיבלתי את ההקצאות שלי בסיום הקורס שאני עושה. אני מסיים את הקורס ב3.3 (חמישי הבא), עד מחר יש לי להחזיר תשובה לגבי השיבוץ שלי. עכשיו אני רוצה קרייה יש לי 5 אפשרויות.

אני הולך להיות כמובן מנהל רשת, אם מישהו יודע פרטים על מנהלי רשת במקומות שאני אתן שירשום כל מה שהוא יודע (שעות, העבודה עצמה וכו').

1.מטה אט"ל-משא"ן-מדור הוב.
2. מטה אט"ל-מדור מחשב.
3. גד' 383 (עליו אני כבר יודע הכל אין צורך במידע).
4. צפקדת פניות ציבור.
5. רבנות צבאית.

עכשיו לא חובה רק פרטים על גבי מנהלי הרשתות, אם אתם יודעים תרשמו זה יעזור לי, מי שמכיר את המקומות עצמם יעזור לי מאוד אם יסביר לי איפה זה בקריה כי זה מקום גדול. האם זה מקום עם משרדים נוחים וחדשים או במקומות הישנים יותר.

תשובה בדחיפות!! תדוה לעוזרים.

owen007
21-02-11, 21:54
עזרה דחיפות!!

http://forum.sportenter.co.il/index.phpקיבלתי את ההקצאות שלי בסיום הקורס שאני עושה. אני מסיים את הקורס ב3.3 (חמישי הבא), עד מחר יש לי להחזיר תשובה לגבי השיבוץ שלי. עכשיו אני רוצה קרייה יש לי 5 אפשרויות.

אני הולך להיות כמובן מנהל רשת, אם מישהו יודע פרטים על מנהלי רשת במקומות שאני אתן שירשום כל מה שהוא יודע (שעות, העבודה עצמה וכו').

1.מטה אט"ל-משא"ן-מדור הוב.
2. מטה אט"ל-מדור מחשב.
3. גד' 383 (עליו אני כבר יודע הכל אין צורך במידע).
4. צפקדת פניות ציבור.
5. רבנות צבאית.

עכשיו לא חובה רק פרטים על גבי מנהלי הרשתות, אם אתם יודעים תרשמו זה יעזור לי, מי שמכיר את המקומות עצמם יעזור לי מאוד אם יסביר לי איפה זה בקריה כי זה מקום גדול. האם זה מקום עם משרדים נוחים וחדשים או במקומות הישנים יותר.

תשובה בדחיפות!! תדוה לעוזרים.

אני לא יודע לתת לך פרטים על שעות או על העבודה עצמה, אני מניח שזה רק מישהו ששירת בתפקיד שלך במוקמות האלה ידע.

אם אתה רוצה קרייה: מפקדת פניות ציבור- יושבים בבניין החדש.
בנוגע לשאר התפקידים: מטה אט"ל הובלה - אני תוהה האם זה בתל השומר או בצריפין, בכל מקרה, קרייה זה לא.
מטה אט"ל - מדור מחשוב - יושבים בתל השומר
רבנות צבאית - יושבים בצריפין.

מעבר לזה אני לא יודע להסביר לך מה עושת מנהל רשת מחשב בכ"א מהמקומות האלה..

ספיר
21-02-11, 21:58
אני לא יודע לתת לך פרטים על שעות או על העבודה עצמה, אני מניח שזה רק מישהו ששירת בתפקיד שלך במוקמות האלה ידע.

אם אתה רוצה קרייה: מפקדת פניות ציבור- יושבים בבניין החדש.
בנוגע לשאר התפקידים: מטה אט"ל הובלה - אני תוהה האם זה בתל השומר או בצריפין, בכל מקרה, קרייה זה לא.
מטה אט"ל - מדור מחשוב - יושבים בתל השומר
רבנות צבאית - יושבים בצריפין.

מעבר לזה אני לא יודע להסביר לך מה עושת מנהל רשת מחשב בכ"א מהמקומות האלה..
קודם כל תודה.

אבל זה לא הגיוני מה שאתה אומר על מה שלא יושב בקרייה, כי רשום לי במפורש בדף שהביאו לי עם ההקצאות, את ההקצאה - מיקום - סגור/פתוח. בכל מה שרשמתי היה רשום קריה ופתוח.
כנראה המנהלי רשתת של הרבנות, והמדורים האלה יושבים בקריה יעזור לי אם מישהו יודע איפה הם נמצאים ומה השעות וכו'.

owen007
21-02-11, 22:03
בהחלט יש סיכוי טוב שאני טועה.
יצא לי לעבוד עם כל אחד מן המקומות שרשמת, ואני בטוח שמיקום שלהמפקדות שלהם זה המיקום שרשמתי, אבל מאד יכול להיות שמדור המחשב של כל אחד מהם יושב במקום אחר.

Fletch
21-02-11, 22:57
יש כאן מישהו שמתגייס ב-1.3 (סתם מסקרנות)?

I-N-T-E-R
21-02-11, 23:04
יש כאן מישהו שמתגייס ב-1.3 (סתם מסקרנות)?
אני, שלחתי לך בפרטי:)

צוד
23-02-11, 23:13
אני רק אומר לך בקצרה שלחמתי בעופרת יצוקה, נכנסתי ראשון מכל חיילי צה"ל ככוח חי"ר
פלחה"ן גולני?

sz77
23-02-11, 23:54
ואחרי הגראדים שנחתו היום בבאר שבע - http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4033199,00.html - אולי עופרת יצוקה 2? :rollmyeyes:

NANI -17
24-02-11, 19:38
מה הדרך הכי קצרה מאשקלון - אשדוד לכיוון צריפין יום ראשון בבוקר?

Ricardo
24-02-11, 19:41
אלא אם כן יש לך אוטובוס ישיר, אז רכבת לת"א ההגנה, הליכה קצרה לתחנה המרכזית ומשם אוטובוס לצריפין.

I-N-T-E-R
24-02-11, 20:26
לא בהכרח! קח ישר אוטובוס לתחנה מרכזית בתל אביב מאשדוד (אלא אם אשדוד עד הלום יותר קרוב לך). נסיעה באוטובוס עורכת משהו כמו 45 דקות עד שעה אם אין פקקים (תלוי בשעה שאתה נוסע)..לעומת רכבת שנוסעת שעה כי היא עוברת במלא ערים...

שוב תלוי בשעה שאתה נוסע ומה יותר קרוב לך-התחנה מרכזית באשדוד או הרכבת (אני מתמצא רק באשדוד ולא באשקלון כי חברה שלי גרה שם) , אם בשעת פקקים קח רכבת כי אין לך ברירה.

Ricardo
24-02-11, 20:36
יום ראשון בבוקר, בדרך לת"א. תהיה בטוח שיהיו פקקים.

Yoda
24-02-11, 22:09
שמעתי רק דברים טובים על הנמרים מחבר גולנצ'יק ואני מקווה שיגיעו בקרוב גם לגבעתי. אכזרית זה אחד הדברים המגעילים ואני לא מאמין שאני הולך לישון בדבר הזה בשבוע הבא. (ובתור נגביסט אני אסבול יותר מאחרים)

תאמין שאתה הולך לישון
ואתה הולך להיות כלכך עייף שאתה גם תירדם טוב
ופתאום המילימטר על מילימטר כסא שיש גם מרגיש ממש נוח

Yoninori
25-02-11, 09:34
ממתי עושים אכזריות בטירונות? אצלי השבועיים אכזריות בביסלח היו הכי כיפיים באימון מתקדם.

ג'וני
25-02-11, 10:14
יום ראשון מבצע מלביש דרך ארץ, מאוד גדול, שיפוט מהיר (ולא ביחידה), תזהרו!

NANI -17
25-02-11, 11:08
עוד משהו, איך הולך הציון של הבר-אור? שמעתי 70,15,15 אבל לא יודע אם זה נכון, ואיך מחשבים את התוצאה של הריצה בתוך הציון הזה? (8:37), ודבר אחרון, מה הרף בדרך כלל שמבקשים?..

Pini_A
25-02-11, 13:46
שמעתי רק דברים טובים על הנמרים מחבר גולנצ'יק ואני מקווה שיגיעו בקרוב גם לגבעתי. אכזרית זה אחד הדברים המגעילים ואני לא מאמין שאני הולך לישון בדבר הזה בשבוע הבא. (ובתור נגביסט אני אסבול יותר מאחרים)

אתה נוב' 10?!

Yoninori
25-02-11, 13:59
עוד משהו, איך הולך הציון של הבר-אור? שמעתי 70,15,15 אבל לא יודע אם זה נכון, ואיך מחשבים את התוצאה של הריצה בתוך הציון הזה? (8:37), ודבר אחרון, מה הרף בדרך כלל שמבקשים?..

זה אכן 15 15 70.
אני יודע ש 6:48 שווה 70 ו 7:49 שווה 55 נק'. משמע שיפור של דקה הוא פלוס מינוס 15 נק', משמע שיפור של כל 4 שניות שווה נקודה.
---

כן :lipsrsealed:

D:
איזה פלוגה? אני חוזר לבאח שבוע הבא

Yoda
25-02-11, 14:04
זה אכן 15 15 70.
אני יודע ש 6:48 שווה 70 ו 7:49 שווה 55 נק'. משמע שיפור של דקה הוא פלוס מינוס 15 נק', משמע שיפור של כל 4 שניות שווה נקודה.
---

D:
איזה פלוגה? אני חוזר לבאח שבוע הבא

מה אתה עושה בבאח?

Yoninori
25-02-11, 14:09
עוד הכנה למכים מסריחה...
לא שאני מתלונן, בדיוק באתי לסגור 17 של טחינה רצח ואז בלתמו לי את העניין עם רגילה נחמדה מאוד :grin:

Yoda
25-02-11, 14:13
עוד הכנה למכים מסריחה...
לא שאני מתלונן, בדיוק באתי לסגור 17 של טחינה רצח ואז בלתמו לי את העניין עם רגילה נחמדה מאוד :grin:

חחח ליבי ליבי
אתה רוצה גם לצאת למכים הזה?
עד שאתה קרוב למשו מעניין בשירות שזה הוותיקה אתה עוזב?

Yoda
25-02-11, 14:14
שקד
מי המפקד מחלקה שלך?

Yoninori
25-02-11, 14:17
חחח ליבי ליבי
אתה רוצה גם לצאת למכים הזה?
עד שאתה קרוב למשו מעניין בשירות שזה הוותיקה אתה עוזב?

מעניין??? הולכים לטחון רצח את המחלקה שלי, ששמעתי השבוע שהיא עושה קורס לוז בסוף ולא חוד משום מה. ותאמין לי מיציתי את העסק בקו הזה בחודשיים עם הפלוגת מסלול, לא קורה שם כלום ולא יקרה חוץ מהסיוט של ימי שישי.
וכן אני רוצה לצאת כבר לקורס מכים אבל ההכנה שנייה משביזה בטירוף זה דבר כל כך צהוב ודוחה.

Yoda
25-02-11, 14:21
מעניין??? הולכים לטחון רצח את המחלקה שלי, ששמעתי השבוע שהיא עושה קורס לוז בסוף ולא חוד משום מה. ותאמין לי מיציתי את העסק בקו הזה בחודשיים עם הפלוגת מסלול, לא קורה שם כלום ולא יקרה חוץ מהסיוט של ימי שישי.
וכן אני רוצה לצאת כבר לקורס מכים אבל ההכנה שנייה משביזה בטירוף זה דבר כל כך צהוב ודוחה.
יש לך עוד הרבה בשירות חוץ מהקו הזה
אם תחזור לעזה אתה תבין... הקו הכי כיפי ומעניין שיש
לא שמעתי עדיין על הקורס לוז במקום חוד .. ויהיה קשה לטחון את המחלקה שלך כי אתם כלכך הרבה אנשים.. גם אם תתפסו 2 עמדות ו2 תורני מטבח עדיין יהיה לכם סד"כ לעלות 3 סיורים ולעשות 2-10 בעמדות...

Pini_A
25-02-11, 21:01
כן :lipsrsealed:

בן שלי:kiss: (אני רותם אז זה לא עוזר חשבתי כבר לשאול מכים וזה)...
Yoda- המ"מ שלי בא אליכם להיות סמ"פ ידוע לך?

Yoda
26-02-11, 04:07
בן שלי:kiss: (אני רותם אז זה לא עוזר חשבתי כבר לשאול מכים וזה)...
Yoda- המ"מ שלי בא אליכם להיות סמ"פ ידוע לך?

שיר הממ שלך?? שמעתי גבר רצח מכולם... מקווה שזה נכון למה בתור מפלג צריך אינטרקציה טובה עם הסמפ...

זה אומר שאיווס מפקד אצלך???

Pini_A
26-02-11, 12:10
כה...
שיר אחלה, למרות שהוא מת להשתחרר והמגד דיי מכריח אותו אבל יהיה בסדר, כמו כל קצין יש לו את השגעונות שלו.

Pedja Mijatovic
01-03-11, 13:04
מישהו יודע על מסלול "מרום טכנולוגי"? קיבלתי לזה זימון ועושה רושם שזה מאד לא מתאים לי.

Santiago Bernabeu
01-03-11, 23:02
קיבלתי סוף סוף מנילה, עכשיו איך אני מבטיח שאני אקבל חטבית חי"ר? אני מפחד לסמן כאופציות משניות חיילות שהם לא חי"ר ובסוף באמת לקבל אותן.

:\

Ricardo
01-03-11, 23:08
תסמן כל מה שלא חי"ר 1?

Santiago Bernabeu
01-03-11, 23:12
יש אפשרות כזאת? אני הבנתי שחייבים לסמן 3 אופציות בדרוג של 3, 4, 5.

Pedja Mijatovic
01-03-11, 23:14
יש דירוג של מ1 ל5 כל יחידה, ויש לסדר את ה3 שאתה הכי רוצה.

בדירוג של המ1 ל5 תסמן חי"ר 5 וכל השאר 1, ואז ב3 שאתה הכי מעדיף תשים את חי"ר ראשון ובשניים הנוספים תרשום דברים מבוקשים יחסית, למשל נ"מ והזה של פיקוד העורף שיש שם.

Yoninori
03-03-11, 19:03
סיימתי מסלול ברתם... כל שנייה בהכשרה הייתה שווה את זה יאללה

ספיר
03-03-11, 19:18
היום סיימתי קורס ניהול רשת.

יום ראשון אני מגיע לסדיר אחרי יותר מחצי שנה (תודה לאל!!) שיבצו אותי ברבנות הצבאית בקריה (ולא בחרתי את זה למען האמת).

מישהו יודע פרטים על המקום?

שי
04-03-11, 10:49
שיבצו אותי ברבנות הצבאית בקריה

אתה נמצא בבית זונות, של הבית זונות!

:grin:

ספיר
04-03-11, 15:41
אתה נמצא בבית זונות, של הבית זונות!

:grin:
את זה כבר הבנתי לפני.. הבעיה שבתפקיד שלי הבנתי שהשעות לא משהו.
יש שם גם בנות? או שזה רק בנות עם דתיות?

Mendieta
04-03-11, 16:01
רובן יהיו רוסיות ואני מוכן לחתום על זה.

Fletch
04-03-11, 17:17
שתי שאלות:
דלקת בעיניים=100% גימלים?
יש לי FMF, דלקת ים תיכונית, שפעם ב- גורמת להתקפי בטן חזקים. אם אני שחקן נורא מוכשר, ומתלונן על כאבי בטן חזקים (שאין לי באמת) ומזכיר שאושפזתי כבר ליומים בגלל כאבים דומים - יש מצב לגימלים?

ספיר
04-03-11, 17:28
שתי שאלות:
דלקת בעיניים=100% גימלים?
יש לי FMF, דלקת ים תיכונית, שפעם ב- גורמת להתקפי בטן חזקים. אם אני שחקן נורא מוכשר, ומתלונן על כאבי בטן חזקים (שאין לי באמת) ומזכיר שאושפזתי כבר ליומים בגלל כאבים דומים - יש מצב לגימלים?
אם אתה כ"כ רוצה גימלים אז פשוט תקבע תור לרופא ותזיין לו את המוח כמה שיותר, ותשחק אותה עוד שניה מת. אין לך מה להפסיד.

I-N-T-E-R
04-03-11, 18:28
מי עוד מסופח כמוני?

Blu
05-03-11, 19:50
היי, אני רוצה לדחות את הגיוס שלי מיולי (25/7/2011) לנובמבר. כעיקרון אני עכשיו בשנת מכינה ואני עושה רק שנה אחת ולא שתיים. ככה שאי אפשר להשתמש בתירוץ הזה. האם אפשר בדרך כלשהי לדחות את הגיוס ? אני ממש רוצה את זה.

תודה מראש. :)

Azzurro
05-03-11, 22:25
ספר להם שאתה רוצה לנסוע לחו"ל עם ההורים, טיול שתכננת כבר כמה שנים לפני הצבא, כמתנה של ההורים לגיוס.

shai94
06-03-11, 16:17
היום הייתי בלשכת הגיוס לצו הראשון ושכחתי ת''ז והחזירו אותי הביתה.

האם אני יכול לבוא לשם מתי שבא לי לצו ראשון ולהגיד שאמרו לי לבוא בטלפון??? אני לא מצליח להשיג מספר שלהם שאני יוכל לדבר איתם ישירות.

Santiago Bernabeu
06-03-11, 16:28
אתה תקבל מועד נוסף בדואר.

Ricardo
06-03-11, 16:28
איזה איזור אתה?

http://www.aka.idf.il/giyus/general/?catID=23096

shai94
06-03-11, 16:36
התקשרתי למספר הזה, אבל זה לא נותן לי לדבר איתם ישירות, אלא מענה קולי.

השאלה שלי בעיקרון, אם אני יכול ללכת לשם עם הזמנה של התאריך של היום ובכל זאת להיכנס לשם.

אתה תקבל מועד נוסף בדואר.

אני רוצה ללכת לשם השבוע/שבוע ולסיים עם זה כי שלא ישלחו לי את זה למועד שבו שאני לא יוכל ללכת.

אני כבר דחיתי בעבר את הצו הראשון.

Ricardo
06-03-11, 16:43
אל תדאג, אם אתה באמת לא יכול ללכת במועד כלשהו אז אתה תוכל לדחות שוב.

בקשר לזה שאין מענה אנושי, חייב להיות. תחכה על הקו או שתקשיב טוב טוב כי חייב לענות לך מישהו.

shai94
06-03-11, 16:48
סבבה ריקרדו, אבל יש סיכוי שאני בא לשם עם הזמנה לתאריך של היום וניכנס בכל זאת?? כי אם כן אני עושה את זה השבוע וגומר עם זה.

Ricardo
06-03-11, 16:52
אני זוכר שהלכתי לקצין מיון למרות שהם אמרו לי לבוא ללא טופס ושילמתי על הדרך בעצמי, כמובן שהם החזירו לי שם את כל הכסף אז יש מצב שיקבלו אותך. אם הדרך לא ארוכה לך מידי אז אני מציע לך לנסות. ואל תלחץ אני הופעתי לצו ראשון רק אחרי 8 חודשים. אז אל תדאג.

shai94
06-03-11, 17:06
אני לעומתך יבוא עם הטופס ויקח סיכון. ראיתי שמי שבא ביום שלא בתאריך שלו חיכה במודיעין(לפני הכניסה לשם).

תודה רבה על העזרה אחי !!

ג'וני
06-03-11, 18:27
קיבלתי סוף סוף מנילה, עכשיו איך אני מבטיח שאני אקבל חטבית חי"ר? אני מפחד לסמן כאופציות משניות חיילות שהם לא חי"ר ובסוף באמת לקבל אותן.

:\
לסמן 1 על כול מה שלא ח''יר לא באמת יעזור לך... אין לך דרך להיות בח''יר בטוח אלא אם כן יש לך קומבינות.

מי עוד מסופח כמוני?
אתה מסופח בבקו''ם? בשביל גיוס מרץ?

I-N-T-E-R
09-03-11, 21:10
לסמן 1 על כול מה שלא ח''יר לא באמת יעזור לך... אין לך דרך להיות בח''יר בטוח אלא אם כן יש לך קומבינות.

אתה מסופח בבקו''ם? בשביל גיוס מרץ?

בדיוק, היום קבלתי סיפוח כעובד רס"ר, בית זונותתת :grin: (במקרה שאקבל גם בקרים, ערבים בלבד יהיה באסה)

ג'וני
10-03-11, 09:44
כמה שעות בגיוס הזה? 4 או 6?

Ricardo
10-03-11, 13:35
אתה יכול להיות שם כמה ימים אפילו.

Yoda
10-03-11, 15:17
יוני שיהיה בהצלחה בוותיקות
אם אתה מגיע לפלחוד אז אנחנו הולכים להנות.

Pedja Mijatovic
10-03-11, 16:26
השבוע התחלתי במיונים של קצונה יעודית כקצין מודיעין קרבי, והיום קיבלתי זימון למיון סטילים.
אני לא יודע בדיוק איך זה הולך, אם אני מגיע למיונים של הסיטילים זה מקפיא לי את המיונים לקצונה יעודית?

ספיר
10-03-11, 17:04
איך אני יכול להוציא פטור משמירות? :rollmyeyes:

Mendieta
10-03-11, 17:06
אתה לא. תטחן בשקט יא צעיר.

כמה טוב שהחבר הכי טוב שלך הוא ש.ג בבסיס שלך, כמה טוב שהמפקד שלך נותן לך פטור שמירות כי הוא תימני כמוך. כמה טוב היה השירות שלי, אני אפילו מתגעגע :)

Yoda
10-03-11, 17:48

זה פרוצדורה שלוקחת שלוש שנים...

ספיר
10-03-11, 18:08
אתה לא. תטחן בשקט יא צעיר.

כמה טוב שהחבר הכי טוב שלך הוא ש.ג בבסיס שלך, כמה טוב שהמפקד שלך נותן לך פטור שמירות כי הוא תימני כמוך. כמה טוב היה השירות שלי, אני אפילו מתגעגע :)
אל תדאג אני עוד אסתדר.

זה פרוצדורה שלוקחת שלוש שנים...
http://forum.sportenter.co.il/images/icons/icon14.gif אהבתי את התשובה, אבל היא לא מעודדת אותי במיוחד.

קב"ן יכול לעזור בדברים האלה? וביציאה בשעות יותר מוקדמות מהבסיס?

Ricardo
10-03-11, 20:20
קב"ן יכול לעזור בהכל. הוא קוסם (:

בית"רי מלידה
10-03-11, 20:39

תתאסלם, או תתחרד, כך תימנה על שתי קבוצות באוכלוסיה שהן טפילות ומזיקות, ומן הסתם לא עושות שמירות, כלום לחברה לא תורמות, רק עבירות על החוק.

I-N-T-E-R
11-03-11, 15:01
כמה שעות בגיוס הזה? 4 או 6?
רובנו עובדים מ8 בבוקר עד 5 בערב לפחות, יכול להיות יותר מאוחר. :lipsrsealed:

ג'וני
11-03-11, 15:12
רובנו עובדים מ8 בבוקר עד 5 בערב לפחות, יכול להיות יותר מאוחר. :lipsrsealed:
פשש.. זיינו אותכם. בנוב' הם היו עובדים או מ8-12, או מ12-4, או מ4-8..

Fletch
11-03-11, 15:14
מישהו היה כאן במדור סדיר בבקו"ם בתל השומר?
סופחתי לשם השבוע, אומרים לנו שזה המקום לאנשים הכי איכותים בין המסופחים ושעושים שם עבודה חשובה. עוד לא התחלנו לעבוד שם באמת, בינתיים רק עבודות רס"ר קטנות וניירות. מישהו שבקיא יכול לפרט קצת?

I-N-T-E-R
12-03-11, 22:28
פשש.. זיינו אותכם. בנוב' הם היו עובדים או מ8-12, או מ12-4, או מ4-8..
גם אצלינו עובדי הרס"ר אמורים להיות ככה, האחרים עובדים מ8 עד 4 לפחות כמעט תמיד..רק שהשבוע מגיעים כל המי ומי אז בהחלט זיינו אותנו. תארגנו את זה ששר הביטחון והרמטכ"ל לא יגיעו השבוע לבקו"ם. תודה :cry:

sz77
14-03-11, 11:48
הגיוס מחר (15/3) הוא לכפיר. יש למישהו מושג מהו הגיוס מחרתיים ברביעי (16/3)?

Ben242
14-03-11, 14:48
הגיוס מחר (15/3) הוא לכפיר. יש למישהו מושג מהו הגיוס מחרתיים ברביעי (16/3)?
צנחנים ונח"ל. מישהו לצנחנים?

ספיר
14-03-11, 18:15
שאלה חשובה לכל אלה בעלי הפז"מ והידע (שביט וריקרדו).

אמור להיות לי לילה של שמירות יום רביעי הבא, עכשיו אני לא מעוניין לשמור עד שאני רואה קב"ן. במידה ואני אומר לאחראי אבטחה שאני לא רוצה לשמור עד שאני רואה קב"ן שיקבע אם אני כשיר לשמירה, והוא לא מקבל את הבקשה ובכל זאת נותן לי לשמור. אז אני אומר לו שאני רוצה ממנו מכתב שבמידה וקורה לי משהו בשמירה (סתם דוגמה אני אפגע בעצמי או משהו) אז הוא אחראי על זה והוא חייב אותי. הוא יכול לקחת את זה בתור נוהל התאבדות או משהו דומה? ואז יהיו בעיות?

כי לא דחוף לי לראות קב"ן, פשוט עד שאני רואה אותו אני לא רוצה לשמור, כי יש לי מספר בעיות.

Mendieta
14-03-11, 18:54
האמת אין לי מושג, ואני עוד צעיר ביחס לאחרים פה. אין לי מושג מהסיבה שבחיים לא שמרתי.

Ricardo
14-03-11, 19:00
תימני מסריח...

ספיר, כן זה מה שאתה אמור לעשות. אתה צריך לקחת בחשבון שאם הוא מחליט להכניס אותך לנוהל התאבדות אז אתה נשאר לישון בבסיס. הוא מחויב ע"פ חוק לקחת אותך לקב"ן אחרי לילה של הנוהל הזה.

אתה צריך להבין שעל כל איום שלך על פגיעה בעצמך הוא מחויב להכניס אותך לנוהל התאבדות.

ספיר
14-03-11, 19:22
תימני מסריח...

ספיר, כן זה מה שאתה אמור לעשות. אתה צריך לקחת בחשבון שאם הוא מחליט להכניס אותך לנוהל התאבדות אז אתה נשאר לישון בבסיס. הוא מחויב ע"פ חוק לקחת אותך לקב"ן אחרי לילה של הנוהל הזה.

אתה צריך להבין שעל כל איום שלך על פגיעה בעצמך הוא מחויב להכניס אותך לנוהל התאבדות.
אז אני מעדיף לשמור עד שאני אראה קב"ן. למה היה לי כבר נוהל אחד, בפעם השניה זה כבר לא צחוק.

האמת אין לי מושג, ואני עוד צעיר ביחס לאחרים פה. אין לי מושג מהסיבה שבחיים לא שמרתי.
תאמין לי אתה, איך עושים דברים כאלה?

Pini_A
14-03-11, 20:07
מה כ"כ קשה לך לשמור?

Michael Scofield
14-03-11, 21:45
מה כ"כ קשה לך לשמור?

סמל סטטוס יצורי.

sz77
14-03-11, 21:50
מה כ"כ קשה לך לשמור?

מצטרף לשאלה.

בעידן הטכנולוגי של היום, תמיד אפשר להביא MP4, להצטייד ב-239879 עיתונים, 349879 ספרי קריאה, במבות, ביסלי וחטיפים אחרים, שוקולדים לרוב וכו'... אני בזמני הייתי מעביר ככה 4 שעות בכיף... :grin:

hmmm
14-03-11, 22:25
אז אני מעדיף לשמור עד שאני אראה קב"ן. למה היה לי כבר נוהל אחד, בפעם השניה זה כבר לא צחוק.

לשמור עד שתראה קב"ן? ומה תגיד לו על השמירה שכבר עשית? ועל מה נראה לך שתקבל פטור - אם בכלל - אם לא על נטייה אובדנית וחשש לפגיעה עצמית? כמה ניסיון יש לך עם מערכת בריאות הנפש הצבאית?

העצה הטובה ביותר שאני יכול לתת לך, היא שתחשוב טוב טוב מה אתה רוצה להשיג ומה המחיר שאתה מוכן לשלם - ואז ללכת עם זה עד הסוף. זיג-זג עם המערכת הצבאית זה לדעתי הפיתרון הגרוע ביותר שאתה יכול לבחור בו. אתה לא תעשה רושם על אף אחד עם אמינות מפוקפקת.

ספיר
15-03-11, 07:17
לשמור עד שתראה קב"ן? ומה תגיד לו על השמירה שכבר עשית? ועל מה נראה לך שתקבל פטור - אם בכלל - אם לא על נטייה אובדנית וחשש לפגיעה עצמית? כמה ניסיון יש לך עם מערכת בריאות הנפש הצבאית?

העצה הטובה ביותר שאני יכול לתת לך, היא שתחשוב טוב טוב מה אתה רוצה להשיג ומה המחיר שאתה מוכן לשלם - ואז ללכת עם זה עד הסוף. זיג-זג עם המערכת הצבאית זה לדעתי הפיתרון הגרוע ביותר שאתה יכול לבחור בו. אתה לא תעשה רושם על אף אחד עם אמינות מפוקפקת.
אז מה אתה מייעץ לעשות? כי בעבר עשיתי כבר נוהל בשביל לראות קב"ן, אם לא הייתי עושה היו משאירים אותי בקורס החרא שהייתי.

- לדבר עם זה שאחראי עם השמירות להסביר לו בקצרה את המצב ולבשק ממנו שפשוט לא יתן לי לשמור עד שאני רואה קב"ן?

לייזר
15-03-11, 07:24

כל מילה בסלע.

היה עקבי, הסיפור שלך - יהיה אשר יהיה - צריך להיות מוצק.

ספיר
15-03-11, 19:58
יש לי מספר בעיות, אני לא בא לעשות רק הצגה לקב"ן. פשוט אני בא לדבר איתו על הבעיות שיש לי ולראות מה הוא יחליט לעשות עם זה. ברור שאני יקצין מספר דברים, אבל אני לא כל פגישה יגיד משהו אחר.

Ricardo
15-03-11, 20:03
הכוונה של hmmm ושל לייזר הייתה, אני מניח, שאתה לא יכול לעמוד לשמירה ביום רביעי ואז ביום ראשון להגיד לקב"נית שאתה לא יכול לשמור. זה להיות לא עקבי. הסיפורים שתספר אשר יהיו לא משנים כשהמעשים שלך אומרים את ההפך.

Tzahi.H
15-03-11, 21:08
חבר'ה רציתי לדעת אם יש הבדל בין קב"א 55 ל56 , ובעיקר אם יש הבדל בין דפ"ר 80 ל90 .

אם יש לי קב"א 56 עם דפ"ר 80 נסגרו בפניי אפשרויות שמתאימות רק לקב"א 56 דפ"ר 80 ?

hmmm
15-03-11, 21:34
ספיר,

אני לא רואה לנכון לתת לך עצות ספציפיות, מפני שאני לא מאורע במצב שלך ואתה צריך לעשות את חישובי העלות-תועלת האישיים שלך.

תיקח בחשבון שאתה לא הראשון שמגיע לקב"ן ומספר לו על הקושי שבשמירות, ושהמטרה שלו היא לנסות לשמור אותך כחייל מתפקד. גם הקב"נים כבר מכירים את כל השיטות ולהגיד "רע לי" ולהיראות מדוכא כנראה כבר לא מספיק. כל המקרים שאני מכיר שבהם הייתה התערבות של גורמי ברה"ן לטובת החייל (פטור, מעבר בסיס), הייתה בעקבות מעשים קיצוניים.

ובכל זאת עצה פרקטית לסיום: לחוות דעת מפסיכיאטר אזרחי שתומכת בסיפור שלך יש המון השפעה.

Pedja Mijatovic
17-03-11, 16:37
מישהו יכול לספר לי על תפקידים של לוחם ימי בסטילים ודבורים?
קיבלתי זימון ואני מאד מתלבט אם ללכת.

אלכס
18-03-11, 12:53
גיבוש צנחנים/דובדבן - מה יש בראיון? מתי הראיון (באותו יום של הגיבוש, אחרי זה...)? אילו שאלות נשאלות? מה כדאי לענות?

תודה מראש.

Mendieta
18-03-11, 16:46
אל תענה שאתה רוצה רק דובדבן. הראיון יהיה בסיום הגיבוש, קרי-ביום השני בשעות הבוקר. שאר הדברים-תיתן את המשחק של הילד שרוצה להיות לוחם ולהוציא את המיטב מהצבא, תגיד שאבא\דוד\סבא\סבתא שלך היה, המון חברים שלך, בלה בלה בלה. בהצלחה.

hmmm
22-03-11, 11:13
היכונו למחאת השק"מיסטים? (http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000631790&fid=821&fromsend2friend=1)

Eduardo
22-03-11, 12:04
שיגידו תודה שיש להם אפשרות לטחון במבה וקולה במזגן. מה קרה? שגם הם ירגישו "צבא" קצת :evil:

בית"רי מלידה
22-03-11, 18:22
הם ישלמו קנסות יציאה? ישארו שבת/ימכרו/יקנו שמירה?:grin:

de_la_red
29-03-11, 10:27
גיבוש צנחנים/דובדבן - מה יש בראיון? מתי הראיון (באותו יום של הגיבוש, אחרי זה...)? אילו שאלות נשאלות? מה כדאי לענות?כדי להיות מאותר דובדבן לפני הכל אתה צריך להפציץ בגיבוש שלפני השירות ולמעשה להתמיין לחטיבה (אני הייתי מאותר דובדבן, אבל לבסוף שלחו אותי למקום אחר). ישנם שני ראיונות - לאחר הגיבוש הטרום-צבאי ולאחר הגיבוש במסגרת הצבאית - שהוא גיבוש יח"טיות, בו מאותרים כמו לא מאותרים עושים את אותו הדבר לצורך העניין. הראיון ביח"טיות? שואלים אותך על הבית (חברים), על הדברים שאתה אוהב ושאהבת; על היחידה שאתה הכי רוצה לשרת בה (גור לך! הרבה נשלחו לגדודים כלעומת שבאו על זה - הוא הדין הסיבות שאתה רוצה להיות בסוג היחידות הללו); מה המהות של להיות לוחם; מהי ארץ ישראל בשבילך וכאלה. זה פחות או יותר..

אגב, אמנם מנסיוני האישי זה לא מתאים להגיד זאת, אבל בכל זאת - להגיע לדובדבן היום זה לא בשמיים.

אלכס
29-03-11, 11:47
תודה רבה.

האם קשה במיוחד להצליח מבחינת קבלה לצנחנים, מבלי להיות מאותר לדובדבן?

de_la_red
29-03-11, 11:56
תודה רבה.

האם קשה במיוחד להצליח מבחינת קבלה לצנחנים, מבלי להיות מאותר לדובדבן?

ממש לא.

GarethBale
30-03-11, 00:34
קיבלתי זימון לגיבוש סטילים, וחוץ מזה שאני יודע שסטילים זה ספינות טילים אין לי טיפת מושג נוסף בעניין. משיהו יכול לשפוך לי קצת אור בנושא ולהגיד לי מה פחות או יותר עושים שם והאם כדאי לי לשאוף לשם? אגב, אם זה משנה, הפרופיל שלי הוא 82.

Michael Scofield
30-03-11, 06:18
הם ישלמו קנסות יציאה? ישארו שבת/ימכרו/יקנו שמירה?

חחח גדול!

tomer9000
30-03-11, 09:12
מחר גיוס :O
מי פה מתגייס איתי?

Yoninori
01-04-11, 11:01
ילדים שלי

Bliss
01-04-11, 15:44
קיבלתי זימון ל'מבחני התאמה לחיל המודיעין למסלול מופת', אני נואש לעבור את יום המיונים הזה ולהתקבל ליחידה הזו כי זו כנראה ההצעה הטובה ביותר שאקבל, גם מפאת חוסר הזמן שנותר עד הגיוס שלי. אני חייב להצליח במבחנים האלו, לכן אשמח אם תוכלו לנדב לי כמה שיותר פרטים על המבחנים, השאלות, התשובות, טיפים, עצות. הכל! אני מודע לכך שפורום אינטרנטי הוא לא המקום המושלם לפרטים מסוג זה, לכן אשמח אם הודעות יישלחו לפרטי. כמובן, כל עזרה תלווה במדד איכות. תודה רבה!

Michael Scofield
01-04-11, 15:54
כדי להתקבל ליחידה כל כך איכותית ומסווגת אתה צריך לעשות צעדים בכיוון שלה.
אם טעית בדרך, אתה יכול לחזור אחורה, ולעשות צעד בכיון הנכון.

אם לא הבנת, מחק את ההודעה הזאת, ופנה לאנשים בעלי רקע רלוונטי.

Uriah
01-04-11, 17:05
ילדים שלי

ש"צ

RivaldoTheKing
02-04-11, 17:37
ש"צ

אמר הקול שעלה מהקבר*. לך תעשה לי קפה :wink:

*(זה לגיטימי שנעסוק בזה בכלל באזרחות?!)

Uriah
02-04-11, 17:59
עשיתי כבר קפה - קפצתי השבוע למילואים.

(תשובה: לא)

Yoninori
02-04-11, 22:41
אני צעיר חרא אבל מרץ 11 הם ילדיי ואני אוהב אותם

maxcfc
03-04-11, 15:07
מישהו פה מחיל האוויר?? אם כן תמליצו איזה קורס הכי כדי לבחור.

דרג א' יסעור
דרג א' F-16
דרג א' תובלה כבדה
מנוען F-16/F-15

אם יש פה מישהו מתובלה כבדה או שמכיר מישהו מתובלה כבדה אז תרחיבו בנושא.

Uriah
03-04-11, 15:13
מישהו פה מחיל האוויר?? אם כן תמליצו איזה קורס הכי כדי לבחור.

כלא

Big-Cule
03-04-11, 17:37
עשיתי דרג א F16 ועכשיו אני בדרך לעריקות ויציאה מהצבא. טעות חיים.

Uriah
03-04-11, 18:21
לפרוטוקול: Big-Cule קיבל תשובה דומה כאן.

Ricardo
03-04-11, 19:31
מקס, אל תעשה את הטעות הזו. הטכני בחיל האוויר זה אחד משלושת מדורי גיהנום בצה"ל (השניים האחרים: חיל חימוש ומ"צ). תקשיב ל- Big-Cule. אלא אם כן אתה אוהב עבודה שחורה שכוללת קריעת תחת ורוב הסיכויים של לצאת עם גב דפוק אחרי 3 שנים. בהצלחה.

(אוריה דווקא תמצת את האופציה הטובה ביותר, למרות שגם קב"ן זו אופציה טובה).

Mendieta
03-04-11, 19:49
קב"ן זה לחולי נפש כמוך, וגם לך זה לא עזר. קב"ן היא מילת קסם, אבל היא אוברייטד לדעתי. כמה אנשים שהלכו לקב"ן, באמת זה עזר להם? לרוב זה מסתיים באותו חרא-הוא לא יכול לעזור, הוא גם לא יוציא אותך מהצבא במהירות כזאת, וגם לא מאיפה שאתה נמצא עכשיו. בקיצור-עריקות, עריקות, עריקות. במיוחד לך Big-Cule (http://forum.sportenter.co.il/member.php?u=15572). כולם צריכים חופש ממך, ובכלא מתים על חכמולוגים...

Ricardo
03-04-11, 19:51
לא עזר לי? חצי-שנה גימל כי: "מצבו הכלכלי\בריאותי בבית אינו מאפשר תפקוד מקסימלי בשירות ולכן קב"ן ממליץ על פרופיל 24 זמני". אני חייב להודות, המצב הכלכלי\בריאותי בבית שלי באמת חרא, אבל עזרה מהקב"ן תמיד מבורכת.

Mendieta
03-04-11, 20:31
על מקרה אחד שלך יש בטח 20 כאלה שמקבלים *** לפנים. גם אם מצבם חרא כמו שלך או יציב כמו שלי.

Big-Cule
03-04-11, 21:10
שביטוש, בוא שב איתי קצת. אם יראו אותך ידלקו עליך וירדו ממני, יעשו ממך מלכה :kiss:

אחרי שנה החלטתי שנמאס לי, עכשיו השאלה היא איך יוצאים מהצבא - קב"ן ומקסימום עריקות או פשוט עריקות? כרגע הם חיים בסרט שאני ב-ג'.

ושאלה נוספת ממי שיודע - אם אני מקבל מעצר בבסיס וחותך הביתה, באים אליי תוך תקופה קצרה או רק אחרי שאני עריק?

JUVE-MAN
03-04-11, 21:28
הטכני הוא בית קברות, במלוא מובן הביטוי.
כל מי שהולך למקום הארור הזה - עושה את טעות חייו.
75% מהחברים שלי הלכו לקורסים בטכני ובכו לי כל שנייה שהם נמצאו שם (עזבו את זה שלא היה להם מספיק אופי לנסות לצאת משם בכל מחיר והמשיכו לסבול, סטטיסטית אני מניח שלפחות 80% מחיילי הטכני באותה גישה)

כל עוד אפשר למנוע כניסה לטכני - תעשה את זה.
אם אתה כבר בתוך הטכני ואתה ממש רוצה לצאת - תפעל כמו אחד שממש רוצה לצאת. אתה תאכל קצת מרורים, אבל הסבל הזה יהיה שווה את זה לטווח הארוך.

Mendieta
03-04-11, 23:47
שביטוש, בוא שב איתי קצת. אם יראו אותך ידלקו עליך וירדו ממני, יעשו ממך מלכה
כן כן, מתוחכם. תקנה סבון נוזלי, אחשלי גיבור :kiss:

יש לי חבר בטכני, לצאת משם זה כמו לצאת מכלא אלקטרז. הוא לא סובל עד כדי כך, אבל הוא בהחלט מודה שעדיף היה לו להיות כמוני ולגרבץ עד 2 ולברוח הביתה, וחבל שהוא לא עשה את זה מההתחלה. אסור להיכנס לשם בכלל, מההתחלה להילחם איתם.

JUVE-MAN
04-04-11, 02:13
אסור להיכנס לשם בכלל, מההתחלה להילחם איתם.

ללא ספק.
מהרגע שנכנסת לקורס (לא רק בטכני) - הסיכויים שלך לצאת מהמקצוע של הקורס צונחים משמעותית.

#4Gidi
04-04-11, 02:56
תמיד עדיף לעשות בעיות מההתחלה. אני אישית שובצתי במ"צ. הקזתי דם והפכתי לסיוט של כל בה"ד 13 עד שיצאתי. ובקורסים גם שם הרבה יותר קשה לצאת.

adam749
04-04-11, 18:04
לא להאמין שברוב תמימותי כאשר הייתי מלש''ב, בחרתי בחיל האוויר - טכני כעדיפות מס' 1 במנילה ובסופו של דבר לא שובצתי שם. פשוט מזל משמיים.

Yoda
04-04-11, 18:23
אני צעיר חרא אבל מרץ 11 הם ילדיי ואני אוהב אותם
נכדיי*

Bliss
05-04-11, 20:40
מחר אני אמור להגיע למתקן רמות שהוא ברחוב מנחם בגין 53 ת"א. הקווים מתחנה מרכזית ת"א הם 174, 89. צריך לרדת ברחוב קרליבך. איך לעזאזל אני אמור לדעת שהגעתי לתחנה של רחוב קרליבך?

Ricardo
05-04-11, 20:45
תבקש מהנהג אוטובוס שיגיד לך?

I-N-T-E-R
10-04-11, 09:44
קבלתי גימל אבל אבדתי את התופס...עד כמה זה חמור?

Niro
10-04-11, 14:39
תלוי עד כמה מבקשים את הטופס ביחידה שלך.
אצלי בגדוד לא היו מבקשים אף פעם את הטופס עצמו, היו סומכים על האמינות של החייל.

בכל מקרה, אני חושב שזה מופיע במחשב כך שאם באמת קיבלת גימל אז אפשר לאמת את זה.

Mendieta
10-04-11, 17:17
מה הסיכוי שיחזירו אותי לאותה יחידה אם הייתי בגימלים\מחוץ לצבא על פרופיל 24 זמני במשך שנה וחודשיים?

בית"רי מלידה
10-04-11, 18:03
מה הסיכוי שיחזירו אותי לאותה יחידה אם הייתי בגימלים\מחוץ לצבא על פרופיל 24 זמני במשך שנה וחודשיים?

זה תלוי אם הפרופיל הרפואי שלך חזר לקדמותו ( עניינך הפרטי, אתה לא חייב לפרט בפומבי ), ואם היחידה שלך אכן רוצה אותך חזרה. אני גם מניח שיתרת השרות שלך די קצרה.

I-N-T-E-R
10-04-11, 18:09
כמה זמן נסיעה זה לצריפין מהתחנה מרכזית בתל אביב? איזה קו וכו'. (צריך להיות ב9 וחצי שם)

בית"רי מלידה
10-04-11, 18:24
כמה זמן נסיעה זה לצריפין מהתחנה מרכזית בתל אביב? איזה קו וכו'. (צריך להיות ב9 וחצי שם)

http://bus.co.il/otobusim/Front2007/homepage.asp?Host=otobusim.co.il&domain=otobusim.com&UserAgent=Mozilla%2F5.0+%28Windows%3B+U%3B+Windows +NT+5.1%3B+en-GB%3B+rv%3A1.9.2.3%29+Gecko%2F20100401+Firefox%2F3 .6.3+GTB7.1&Design=2007

Mendieta
10-04-11, 19:20
תישאר לי בערך שנה. הפרופיל הקודם שלי היה 64, בטח עכשיו הוא ירד ל-45...איזה תפקידים אפשר לתת לי?

RONNY-BARCA
10-04-11, 19:41
מצטער אם אני מעלה שאלה שכבר הועלתה פה אבל לחיילים שביניכם, קיבלתי היום את הנתונים שלי לצו ראשון שעשיתי בשבוע שעבר והנתונים שיש לי הם: פרופיל- 97, קב"א- 54, דפ"ר- 70. מהם התפקידים שאני יכול לקבל בצבא?

ספיר
10-04-11, 20:14
מצטער אם אני מעלה שאלה שכבר הועלתה פה אבל לחיילים שביניכם, קיבלתי היום את הנתונים שלי לצו ראשון שעשיתי בשבוע שעבר והנתונים שיש לי הם: פרופיל- 97, קב"א- 54, דפ"ר- 70. מהם התפקידים שאני יכול לקבל בצבא?
כל הדלתות פתוחות בפניך, אתה רק צריך לבקש מה שאתה רוצה ולהילחם על זה.

RONNY-BARCA
10-04-11, 20:20
אוקיי, תודה :)

PES 11
10-04-11, 22:59
תישאר לי בערך שנה. הפרופיל הקודם שלי היה 64, בטח עכשיו הוא ירד ל-45...איזה תפקידים אפשר לתת לי?

תלוי מה היית עושה ביחידה שבאת ממנה אם זה תפקיד משרדי אז אני מניח שגם בפרופיל 45 אתה תוכל לשמש להם לעזר
אגב אולי אם לא ידעת ... אם אתה אכן תחזור כפרופיל 45 אז אתה פסול קורס וזה אומר שיקצרו לך תשירות ב45 יום. גם ברכה לא ?

Mendieta
10-04-11, 23:21
לא עשיתי קורס מההתחלה. השאלה אם אשכרה הם יתנו לי תפקיד טחינה, כשנשאר לי עוד שנה ואני "סוחב" פציעה.

Eduardo
11-04-11, 14:20
יש לי מילואים המתוכננים לסוף חודש מאי (3 ימים של אימון).

אני במקצועי מורה למתמטיקה ולפיזיקה ומגיש 4 כיתות לבגרות הקיץ באותו שבוע של המילואים.
אם אני מצרף את אישור המנהל + אישור ממחנכי הכיתות שאותם אני מגיש + טופס 58 (בקשה לדחיית/ביטול השירות של החייל) - יש מצב שיתחשבו בזה?

יש לציין שעד היום, מאז שהשתחררתי מהסדיר אי שם באוגוסט 06', התייצבתי לכל צו מילואים שנשלח אליי.

אשמח לקבל תשובה אמיתית רק מבעלי ניסיון ולא מצעירים שהתגייסו לפני חצי שנה.

תודה.

בית"רי מלידה
11-04-11, 14:41
יש לי מילואים המתוכננים לסוף חודש מאי (3 ימים של אימון).

אני במקצועי מורה למתמטיקה ולפיזיקה ומגיש 4 כיתות לבגרות הקיץ באותו שבוע של המילואים.
אם אני מצרף את אישור המנהל + אישור ממחנכי הכיתות שאותם אני מגיש + טופס 58 (בקשה לדחיית/ביטול השירות של החייל) - יש מצב שיתחשבו בזה?

יש לציין שעד היום, מאז שהשתחררתי מהסדיר אי שם באוגוסט 06', התייצבתי לכל צו מילואים שנשלח אליי.

אשמח לקבל תשובה אמיתית רק מבעלי ניסיון ולא מצעירים שהתגייסו לפני חצי שנה.

תודה.

המנהל שלך צריך להגיש ולת"ם, וחוץ מזה תנסה כמו שכבר ניסית.

תציע לקצינת הקישור שלך, או המג"ד/מ"פ שתגיע לאימון הבא, או שיקצרו לך ליום אחד. קח בחשבון שעל יום אחד מילואים לא תקבל החזר מביטוח לאומי.

בגדוד בו שירתתי, ( כן, זה כבר הסטוריה :grin: ), התחשבנו מאוד בחבר'ה שלומדים/מלמדים, ואני זוכר בחור שבמשך 3 שנים רצופות אחרים התנדבו לשרת במקומו, והוא החזיר להם כמו גבר. הרי תמיד מזמנים עודף, כי ידוע שלא כולם מגיעים, ויש הרבה הברזות.

ובכלל, זה כדאי לכל מילואימניק לשמור על יחסים טובים בגדוד, כי זה בסופו של דבר משתלם, ( או להיות בקיצוניות השניה, לצערי...:angry: )

בהצלחה!

Eduardo
11-04-11, 18:32
המנהל שלך צריך להגיש ולת"ם, וחוץ מזה תנסה כמו שכבר ניסית.

תציע לקצינת הקישור שלך, או המג"ד/מ"פ שתגיע לאימון הבא, או שיקצרו לך ליום אחד. קח בחשבון שעל יום אחד מילואים לא תקבל החזר מביטוח לאומי.

בגדוד בו שירתתי, ( כן, זה כבר הסטוריה :grin: ), התחשבנו מאוד בחבר'ה שלומדים/מלמדים, ואני זוכר בחור שבמשך 3 שנים רצופות אחרים התנדבו לשרת במקומו, והוא החזיר להם כמו גבר. הרי תמיד מזמנים עודף, כי ידוע שלא כולם מגיעים, ויש הרבה הברזות.

ובכלל, זה כדאי לכל מילואימניק לשמור על יחסים טובים בגדוד, כי זה בסופו של דבר משתלם, ( או להיות בקיצוניות השניה, לצערי...:angry: )

בהצלחה!

אני הבנתי שולת"ם מגישים רק כשאין ברצוני לעשות מילואים בכלל.

במידה ואני לא יכול להגיע רק לצו מסוים וספציפי, ניתן להסתפק בפיקסוס טופס 58 בלבד.

או שהבנתי לא נכון?

בית"רי מלידה
11-04-11, 18:44
אני הבנתי שולת"ם מגישים רק כשאין ברצוני לעשות מילואים בכלל.

במידה ואני לא יכול להגיע רק לצו מסוים וספציפי, ניתן להסתפק בפיקסוס טופס 58 בלבד.

או שהבנתי לא נכון?

ט' 58 הולך ליחידה עצמה, ומתוייק בדרך כלל בתיק פ"ח ( יענו בפח האשפה ).

ולת"ם ( ועדה לתיאום מישקי ), עוסקת בפטור נקודתי, לאדם שהוא חיוני במשק ( כמו המקרה שלך, לפחות לדעתי, ובודאי בתקופת הבחינות ), ובה יושבים לא רק נציגי הצבא, אלא נציגים של מעסיקים, כמו במקרה שלך, משרד החינוך. ( מתחשבים למשל בחקלאים בתקופות קריטיות, לפי ענפי גידול, לא כולל מריחואנה :wink: )

ההיגיון שלי, ואני מדגיש שלי, אומר שאחד במקצוע כמו שלך, בתקופה קריטית, צריך להיות משוחרר, מה עוד שאימונים של שלושה ימים, מנסיוני, הם של יום אחד: היום הראשון קליטה ואפסנאות, השני אימון, והשלישי הזדכות ומשפטים על אובדן ציוד.

לגבי פטור לתמיד ממילואים: זה מגיע אוטומטית בגיל 42 :grin:

שוב, בהצלחה, גם בבחינות!

Eduardo
11-04-11, 18:45
ט' 58 הולך ליחידה עצמה, ומתוייק בדרך כלל בתיק פ"ח ( יענו בפח האשפה ).

ולת"ם ( ועדה לתיאום מישקי ), עוסקת בפטור נקודתי, לאדם שהוא חיוני במשק ( כמו המקרה שלך, לפחות לדעתי, ובודאי בתקופת הבחינות ), ובה יושבים לא רק נציגי הצבא, אלא נציגים של מעסיקים, כמו במקרה שלך, משרד החינוך. ( מתחשבים למשל בחקלאים בתקופות קריטיות, לפי ענפי גידול, לא כולל מריחואנה :wink: )

ההיגיון שלי, ואני מדגיש שלי, אומר שאחד במקצוע כמו שלך, בתקופה קריטית, צריך להיות משוחרר, מה עוד שאימונים של שלושה ימים, מנסיוני, הם של יום אחד: היום הראשון קליטה ואפסנאות, השני אימון, והשלישי הזדכות ומשפטים על אובדן ציוד.

לגבי פטור לתמיד ממילואים: זה מגיע אוטומטית בגיל 42 :grin:

שוב, בהצלחה, גם בבחינות!

הסתבכתי לגמרי עכשיו.

התקשרתי היום לקצין קישור מילואים והוא אמר לי שיש להגיש טופס 58 בלבד.

בית"רי מלידה
11-04-11, 18:59
הסתבכתי לגמרי עכשיו.

התקשרתי היום לקצין קישור מילואים והוא אמר לי שיש להגיש טופס 58 בלבד.

נו מה רצית? שהוא יגיד לך שאתה יכול גם להגיע למשרד הקישור, לבקש ט' 101, וללכת למסדר חולים? מה רצית, שקצין/קצינת קישור שבקושי מצליח/ה להביא 60 אחוז מאלו שמקבלים צוים, ו 40 אחוז חמקנים, יתנו לך דרכים איך לא להגיע? זה הרי ניגוד אינטרסים משווע.

משפט המפתח של קציני הקישור: "קודם תגיע, ואז נראה מה אפשר לעשות, כי אנחנו בחוסר".

קח את זה כמו שזה: כולה 3 ימים, וזה אימון ולא בט"ש בכיכר פלסטין בעזה/הקאסבה בשכם.

Eduardo
11-04-11, 22:34
נו מה רצית? שהוא יגיד לך שאתה יכול גם להגיע למשרד הקישור, לבקש ט' 101, וללכת למסדר חולים? מה רצית, שקצין/קצינת קישור שבקושי מצליח/ה להביא 60 אחוז מאלו שמקבלים צוים, ו 40 אחוז חמקנים, יתנו לך דרכים איך לא להגיע? זה הרי ניגוד אינטרסים משווע.

תשמע, אני לא תמים ואני יודע בדיוק איך מתנהל הצבא שלנו ("קודם כל תגיע - אחר כך נשב ונדבר..." חחחח.. כן, בטח :grin: :grin:), אבל אני מצפה מחייל/ת שיושב/ת במפקדת הקישור להוות מענה אמיתי לשאלות שלי ולא רק לחמם ת'תחת וללכת בשעה 17:00 הביתה.

אם אני שואל כמה טפסים אני אמור לשלוח ועונים לי: "שתיים: טופס אישור בכתב יד מהמנהל שרוצה בשחרורך + טופס 58" - אני רוצה להאמין שאלו הטפסים היחידים שאני אמור לשלוח. אם אני אמור לשלוח טפסים נוספים, אני אמור לדעת גם עליהם. המשחקים האלה לא מובילים לשום מקום.

בית"רי מלידה
12-04-11, 10:34
תשמע, אני לא תמים ואני יודע בדיוק איך מתנהל הצבא שלנו ("קודם כל תגיע - אחר כך נשב ונדבר..." חחחח.. כן, בטח :grin: :grin:), אבל אני מצפה מחייל/ת שיושב/ת במפקדת הקישור להוות מענה אמיתי לשאלות שלי ולא רק לחמם ת'תחת וללכת בשעה 17:00 הביתה.

אם אני שואל כמה טפסים אני אמור לשלוח ועונים לי: "שתיים: טופס אישור בכתב יד מהמנהל שרוצה בשחרורך + טופס 58" - אני רוצה להאמין שאלו הטפסים היחידים שאני אמור לשלוח. אם אני אמור לשלוח טפסים נוספים, אני אמור לדעת גם עליהם. המשחקים האלה לא מובילים לשום מקום.

אענה לך "מסביב":

אי אמירת אמת הפכה לנגע רע שהשתרש עמוק בצבא, וזה עובר כחוט השני מטוראי ועד אלוף.

תדאג לעצמך, כי אף אחד לא יעשה זאת במקומך, ואני אומר זאת מנסיון חיי, שאובייקטיבית הם ארוכים משלך.

Adi.
12-04-11, 18:31
אהלן חברים , איפה אני יכול למצוא אתר & קובץ המכיל את כל חוקי/דיני הצבא בישראל ?

בית"רי מלידה
12-04-11, 19:33
אהלן חברים , איפה אני יכול למצוא אתר & קובץ המכיל את כל חוקי/דיני הצבא בישראל ?

נסה כאן:

http://aka.idf.il/Main/Home/default.aspx

וכאן:

http://dover.idf.il/IDF/info/information_resources/pkodot/default.htm

וכאן:

http://www.army.co.il/magazine.asp?Fnumber=46

וספציפית למילואימניקים כמו אדוארדו:

http://www.army.co.il/forum_articles.asp?Fnumber=46&ArticleID=154

עריכה:

פקודת המטכ"ל הספציפית היא 31.0603 - דחיית שירות מילואים בזמן רגיעה מסיבות משקיות ולימודים בבתי ספר
גבוהים - ועדות תיאו

וזה מכסה גם את העובדים במשרד החינוך.

נמצא בפרק השני של פקודות מטכ"ל.
מקווה שעזרתי.

Eduardo
12-04-11, 19:53
אענה לך "מסביב":

אי אמירת אמת הפכה לנגע רע שהשתרש עמוק בצבא, וזה עובר כחוט השני מטוראי ועד אלוף.

תדאג לעצמך, כי אף אחד לא יעשה זאת במקומך, ואני אומר זאת מנסיון חיי, שאובייקטיבית הם ארוכים משלך.

בכל מקום זה כך: בצבא ובאזרחות. לא סתם אומרים שהצבא הוא בית הספר הכי טוב לחיים. שם אתה יוצא מהבועה החמימה של אמא ונחשף לחיי חברה, לאנשים מסוגים שונים שלא הכרת עד כה, אתה מגלה שיש קצת חוסר אהדה ורספקט בעולם הזה. אח"כ אתה יוצא לחיים האמיתיים כשאתה מוכן.

אגב, בכוונה שלחת את ההודעה בול ב-10:34 בדיוק 12 שעות לאחר ששלחתי את שלי או שזו סתם מקריות חביבה? :grin:

בית"רי מלידה
12-04-11, 19:58
בכל מקום זה כך: בצבא ובאזרחות. לא סתם אומרים שהצבא הוא בית הספר הכי טוב לחיים. שם אתה יוצא מהבועה החמימה של אמא ונחשף לחיי חברה, לאנשים מסוגים שונים שלא הכרת עד כה, אתה מגלה שיש קצת חוסר אהדה ורספקט בעולם הזה. אח"כ אתה יוצא לחיים האמיתיים כשאתה מוכן.

אגב, בכוונה שלחת את ההודעה בול ב-10:34 בדיוק 12 שעות לאחר ששלחתי את שלי או שזו סתם מקריות חביבה? :grin:

אכן כן: מהצבא יוצאים פחות תמימים, ואז נתקלים בג'ונגל של נוכלים, רמאים, שקרנים, ומה לא.

הפרש הזמנים? ממש לא שמתי לב, אני עונה כשאני יכול,או חושב שהתגובה יכולה להועיל. אם תמיד אני פוגע בול? לא יודע, מקווה.

Eduardo
12-04-11, 20:02
יש לי קרוב משפחה שלא עשה צבא בכלל. אחיו התאום, לעומת זאת, שירת בחרוב 3 שנים מלאות.

שניהם היום בני 22, וממש לא קשה להבחין כמה צ'קמייקה האח המשתמט לעומת האח ששירת.

בית"רי מלידה
12-04-11, 20:17
יש לי קרוב משפחה שלא עשה צבא בכלל. אחיו התאום, לעומת זאת, שירת בחרוב 3 שנים מלאות.

שניהם היום בני 22, וממש לא קשה להבחין כמה צ'קמייקה האח המשתמט לעומת האח ששירת.

אני לא רוצה לכתוב את דעתי על המשתמטים, כי אסור לקלל בפורום, חוץ מלאזרחים שמחשיבים את עצמם לסוג ע' ו ח', ומרשים לעצמם חוץ מהשתמטות גם לנבל את הפה, לא לשלם מיסים, וגם לפגוע בכל דבר ששייך למדינה, כמו תחנות משטרה, תחנות דלק, כבלים של חשמל, צינורות גז, פחי אשפה, וכדומה.

Eduardo
12-04-11, 20:19
בוא נדבר בקודים (ונקווה שאף אחד לא יבין): אתה אומר שע' = ח' ? :wink:

בית"רי מלידה
12-04-11, 20:43
בוא נדבר בקודים (ונקווה שאף אחד לא יבין): אתה אומר שע' = ח' ? :wink:

הם שני הצדדים של אותה ג'יפה:

לשניהם מוצעת כבר עשרות שנים הנחת ענק, בדמות ויתור על שירות צבאי מסוכן, ובמקום זה שירות אזרחי, כמו בתי חולים, משטרה, וכדומה.

אני לא מבין? הם לא נזקקים לעיתים לבתי חולים? נשותיהן יולדות בכביש? שוטרים לא מפקחים על התנועה של כלל האזרחים?לא עוזרת כשצריך?

די כבר לפאריזיטים משני המינים.

וגם בקרב האוכלוסיה שכן עשתה צבא, ההשתמטות גברה, והיא כבר לא מביישת אותם.

בסוף יהיה לנו צבא שכירים כמו בארה"ב, ברמה נמוכה לרוב.

Adi.
12-04-11, 22:37
נסה כאן:

http://aka.idf.il/Main/Home/default.aspx

וכאן:

http://dover.idf.il/IDF/info/information_resources/pkodot/default.htm

וכאן:

http://www.army.co.il/magazine.asp?Fnumber=46

וספציפית למילואימניקים כמו אדוארדו:

http://www.army.co.il/forum_articles.asp?Fnumber=46&ArticleID=154

עריכה:

פקודת המטכ"ל הספציפית היא 31.0603 - דחיית שירות מילואים בזמן רגיעה מסיבות משקיות ולימודים בבתי ספר
גבוהים - ועדות תיאו

וזה מכסה גם את העובדים במשרד החינוך.

נמצא בפרק השני של פקודות מטכ"ל.
מקווה שעזרתי.

תודה רבה !!

לייזר
13-04-11, 03:11
עדיף צבא של שכירים מאשר צבא של עבדים.

הסיבה שמשתמטים לעיתים לא נכנסים לתלם החיים - וזה סטריאוטיפ, מישהו שעשה שלוש שנים רוצה לשמוע קצת על חבר שלי שעשה בזמן. הזה תואר ראשון במחשבים ובמקום טיול להודו בגיל 22 התחיל לעבוד במייקרוסופט? - היא שהחברה כולה הולכת לצבא. גם יהודי שלא הלך למחנה השמדה ירגיש מוזר בפולין של 1943.

Big-Cule
13-04-11, 07:41
אולי זה בגלל שלא ישנתי עוד הלילה ואולי זה בגלל הניסוח - אבל לא הבנתי אותך לייזר. תעודד אותי, אני בדרך להשתמטות.

Uriah
13-04-11, 19:05
אתה בדרך להשתמטות מכיוון שאתה לא מאמין בחשיבות התרומה שלך (במתכונת הנוכחית של צה"ל ובנסיבות הנקודתיות) להגנת המדינה.

לייזר (ואני) בעד מעבר למערכת חדשה, אשר תעדיף ותעודד אנשים אשר מוכנים לפעול באופן ישיר על מנת לתרום להגנת המדינה. לאור הודעותיך באשכול הנוכחי אתה באופן ברור לא משתייך לקטגוריה הנ"ל.

מילות עידוד?
נסה ללמוד מהניסיון הצבאי את השיעור המתבקש: בכל הקשור להחלטות מהותיות לעולם אל תסתמך על כח האינרציה ללא חשיבה מעמיקה.

בית"רי מלידה
13-04-11, 20:03
אולי זה בגלל שלא ישנתי עוד הלילה ואולי זה בגלל הניסוח - אבל לא הבנתי אותך לייזר. תעודד אותי, אני בדרך להשתמטות.

אם אכן תשתמט ( אני מקווה שלא ), זו תהיה החלטה רעה בשבילך, יותר מאשר לצבא, מפני שהצבא לא צריך אנשים חסרי מוטיבציה, ואני יודע שלייזר יחלוק עליי, וזו זכותו.

Uriah
13-04-11, 20:08
אם הצבא לא צריך אנשים חסרי מוטיבציה מדוע הוא מתעקש לגייס אותם?
כל המערך הטכני של חי"א (הבית החם של big-cule) הוא מרכז השביזות של המזה"ת, מצפה לו עבודת פרך עם יוקרה של ג'ובניק.

Ricardo
13-04-11, 20:14
אם הצבא לא צריך אנשים חסרי מוטיבציה מדוע הוא מתעקש לגייס אותם?

כי לא כולם חסרי מוטיבציה בתחילת הגיוס. אני בטוח שbig-cule היה שמח להתגייס בהתחלה, ברגע שהביאו אותו למקום חרא כמו הטכני אז המוטיבציה נעלמה כלא הייתה. זה קורה גם לחיילים בחיל חימוש, מ"צ ואפילו בקרבי. לפעמים הצבא פשוט מוציא לך את החשק לעשות צבא. אני מכיר אנשים שהתגייסו מורעלים ויצאו אחרי שבועיים. אני מכיר אנשים שלא רצו להתגייס ואחרי זה חתמו קבע.

הכל תלוי לאיפה אתה נופל, יש מקומות חרא בצבא, עם עבודה שחורה שאף-אחד לא רוצה לעשות (אבל אין מה לעשות, Somebody gotta do it) ויש מקומות שהם הכי סתלבט. כל אחד והמזל שלו, לבחור שלנו שרוצה לצאת מהצבא (אני לא אוהב את המילה השתמטות, זה נשמע לי כמו פשע) אין את המזל הזה בצבא.

Bliss
13-04-11, 20:21
עברתי את המבחנים הראשוניים בחיל המודיעין והשלב הבא הוא ראיון אישי. אשמח לטיפים שיעזרו לי לגבי הראיון.

Ricardo
13-04-11, 20:22
תהיה צהוב.

Uriah
13-04-11, 20:25
אני לא מלש"ב...

הצבא מגייס ומתעקש להשאיר בתוך המסגרת הצבאית אנשים חסרי מוטיבציה (והטכני זו דוגמה נפלאה) מכיוון שהם עושים את העבודה למרות השביזות.

Ricardo
13-04-11, 20:38
אני לא מלש"ב...

הצבא מגייס ומתעקש להשאיר בתוך המסגרת הצבאית אנשים חסרי מוטיבציה (והטכני זו דוגמה נפלאה) מכיוון שהם עושים את העבודה למרות השביזות.

אוריה, אני בצד שלך :)

הם עושים את העבודה למרות השביזות בגלל אותו סטריאוטיפ שלייזר ציין, אם הם יעשו בלאגן או יצאו מהצבא יסתכלו עליהם בעין עקומה. באופן כללי טוב שיש כאלה שמוכנים לאכול חרא ולסתום את הפה אבל האנשים האלה נמצאים במגמת ירידה. אני רואה באינטרנט שהצבא מתרשם מאחוזי המתגייסים לקרבי ומפרסם אותם, אבל את אחוז הנופלים והמשתמטים הם לא מפרסמים, מעניין למה.

לייזר
13-04-11, 20:46
עברתי את המבחנים הראשוניים בחיל המודיעין והשלב הבא הוא ראיון אישי. אשמח לטיפים שיעזרו לי לגבי הראיון.

תשכח את כל מה שאני, אוריה, ליאור (ganjo) ומשה (Caesar Adriano) אי פעם כתבנו כאן - שלא יצאו לך מהפה שטויות כאלה. בדיעבד, הסיבה היחידה שיש לי סיווג בטחוני היא שהצבא בזבז עלי יותר מדי כסף מכדי לפסול אותי בגין חוצפה. אני לא חושב שצה״ל מחפש רובוטים לתפקידים כאלה, אבל הדרך שלי - אמרתי את האמת לגבי כל דבר שיכול לפסול אותי רק משו-ששואיזם אבל שיקרתי בהתאם לאינטרסים שלי לגבי דברים שיכולים ללכת אחרי למקומות אחרים - היא כנראה לא המומלצת: לקחו אותי למרות שלא רציתי. פעמיים. אולי זה אומר משהו טוב על הצבא, אבל חשוב לציין שבאותה תקופה המחשבות שלי על הנושא היו פחות מגובשות.

אני לא רוצה שצה״ל יגייס בכח בני 18 וישלם להם 100 שקל לשבוע לעשות משהו שלא הייתי עושה מרצוני החופשי תמורת משכורת גבוהה פי-10. אין לכך שום קשר להשתמטות מטעמים אגואיסטים (ואני לא אומר את זה כביטוי גנאי - it is what it is).

אני מניח שרבים אומרים לך שאתה הולך לבחור באפשרות הקלה, שאתה פרזיט או פחדן. כאן אני יכול לעודד אותך - שלח אותם להזדיין. האינטרס שלהם הוא שתתגייס והם חושבים יותר על עצמם מאשר עליך. להרגיע את המצפון שלך אם הוא מטריד אותך? אני לא יכול לעשות את זה. אוריה ואני שרתנו בצבא, כל אחד מסיבותיו שלו (אני לא יודע למה הוא שרת), ואנחנו הגנו עליך ועל ההורים שלך. האם אתה מרגיש צורך להגן עלינו ועל הורינו? האם אתה חושב שאתה חייב לנו משהו? כיצד אתה רואה את חובת הגיוס לצה״ל?

בית"רי מלידה
13-04-11, 20:53
אני לא מלש"ב...

אז מי אתה רוצה שיעשה את העבודה הזו? ערבים מטייבה? חרדים ממאה שערים? פולשים מדארפור?

על כל טייס בחיל האוויר יש טבח, נהג, פקידה, מכונאי, חשמלאי, שליש, קצינים, גננים, ומה לא. אז מה אתה רוצה? שיעסיקו אגרונומים במקום גננים? מהנדסים בוגרי הטכנין במקום בוגרי הטכני? ככה זה בכל צבא בעולם, ואם יש לך שיטה אחרת, מעבר לשלום סטייל ג'ון לנון, אז תודיע לי, אני מבטיח אישית להמליץ עליך לפרס נובל לשלום, פלוס פרס ישראל, מבטיח!

לייזר
13-04-11, 21:03
אם אכן תשתמט ( אני מקווה שלא ), זו תהיה החלטה רעה בשבילך, יותר מאשר לצבא, מפני שהצבא לא צריך אנשים חסרי מוטיבציה, ואני יודע שלייזר יחלוק עליי, וזו זכותו.

1) חוט השדרה של צה״ל הוא אנשים חסרי מוטיבציה - שהיתי תקופות ממושכות במספר בסיסים של חיל אוויר, ללא שום ספק החיל החשוב ביותר בצה״ל, והמוטיבציה של הטכנאים היא הרחק מאחורי זו של השק״מיסטים והכבאים הידועים לשמצה, למשל.

2) אני רוצה שתסביר לי - ולbig cule - למה שלוש שנים של עבודה קשה ללא שום תגמול כספי הן דרך טובה להעביר את גילאים 18-21.

Uriah
13-04-11, 21:22
בית"רי מלידה (שם? הכינוי שלך מתיש) - לא כתבתי מילה אחת על הרצונות או הדעות שלי בתגובה להודעתך הקודמת, פשוט ציינתי עובדה: צה"ל מפיק תועלת מחיילים שבוזים ואנשי הסרבל הכחול מהווים דוגמה נפלאה לכך.

Bliss: האם מדובר בתחקיר בטחוני?

לייזר: מדוע אתה התגייסת? אם הייתה לך מכונת זמן, האם היית... (http://abduzeedo.com/files/posts/back-future/back-future-6.jpg)?

אין לי חשק להרחיב יותר מדי, אבל אני יכול להעיד שהיה לי שירות מעולה. זו הייתה "חוויה טובה בדיעבד" ולא ציפיתי ליותר, קיבלתי המון והצלחתי להשפיע לא מעט.

בית"רי מלידה
13-04-11, 21:34
1) חוט השדרה של צה״ל הוא אנשים חסרי מוטיבציה - שהיתי תקופות ממושכות במספר בסיסים של חיל אוויר, ללא שום ספק החיל החשוב ביותר בצה״ל, והמוטיבציה של הטכנאים היא הרחק מאחורי זו של השק״מיסטים והכבאים הידועים לשמצה, למשל.

2) אני רוצה שתסביר לי - ולbig cule - למה שלוש שנים של עבודה קשה ללא שום תגמול כספי הן דרך טובה להעביר את גילאים 18-21.

סעיף סעיף:

1. חוט השידרה של צה"ל הוא טייסים, צוללנים, חובלים, גולני, שריון, ולא טכנאי חיל האוויר, עם כל הכבוד.
שבוזים? אני רוצה לראות אותך בגדוד 51/12/13/17 במארב בגבול לבנון, בחורף, 12 שעות בלי לזוז, בלי לדבר, בבוץ, בגשם, מתפלל שהשרירים לא ייתפסו מהקור, ומתאמץ לראות כל תנועה חשודה.

2. ברור שלהעביר את השנים האלו במחוז ברגן בניו-ג'רסי, וללמוד בקולומביה או ראג'רס זה הרבה יותר טוב, וקל, ובטח פחות מסוכן, אבל גם אתה וגם אני העברנו כאן 3 שנים צבא, ואי אלו שנים במילואים ( אני עשיתי 21 שנים מילואים, כולל מלחמה אחת מחורבנת ב 1982 ). זה חלק מהמחיר של להיות ישראלי. שנינו כבר שילמנו אותו.

Uriah
13-04-11, 21:39
מדוע לדעתך המחיר של להיות ישראלי הוא קבוע? האם שירות ג'ובניקי הוא מספיק לפי דעתך?

בלי קשר: האם תוכל להרחיב על שירותך בזמן המלחמה ועל השפעתה על תפיסת העולם שלך?

בית"רי מלידה
13-04-11, 22:07
מדוע לדעתך המחיר של להיות ישראלי הוא קבוע? האם שירות ג'ובניקי הוא מספיק לפי דעתך?

בלי קשר: האם תוכל להרחיב על שירותך בזמן המלחמה ועל השפעתה על תפיסת העולם שלך?

המחיר בשנות שרות קבוע ונע בין 2.5 לשלוש שנים לאורך שנות המדינה. האם שרות ג'בוניקי מספיק? כן, בהחלט. איך אפשר לבוא בטענות לחייל שיש לו מיגבלות, והפרופיל שלו רק 64? הוא יכול לתרום הרבה במיגוון תפקידים. הרי לא כל בעלי פרופיל 97 הופכים לקרביים, וידוע הוא שהביקוש לגולני, חיל אוויר, שריון, וכדומה עולה בהרבה על ההיצע.

מלחמת לבנון, בקצרה:

כאוס בגיוס במוצאי שבת, פגישה חטופה עם מפקדים וחברים, המון תקלות בכלים, אורז מבושם בכניסה ללבנון, כאב נורא יום אחרי יום, שני חברים שנהרגו בהפרש של שעות, שני קברים צמודים באותו בית קברות צבאי, הרבה פצועים, שנאה למלחמות מתוך היכרות עם תוצאותיה האיומות, כעס על תיכנון לקוי וביצוע מחורבן, רצון לשלום עם צד אחר שאינו רוצה בכך.

מלחמת לבנון השניה ב 2008, אותה ראיתי בטלוויזיה, פתחה לי מחדש את כל הפצעים, למרות שהיה שוני לדבר עם חברים בצפון בטלפון, ולא לקבל דיווחים ברשתות הקשר.

מלחמה זה דבר רע, הרג, שכול, נכות פיזית ונפשית, אבל, אלמנות, יתמות. חבל שלפעמים זהו צעד בלתי נמנע, למרות המחיר המאוד כבד, ולכן ההתנגדות הגורפת שלי לכניסה קרקעית לעזה, אפילו לכלבי "עוקץ" המושלמים והאמיצים לא הייתי נותן להיכנס לשם.

לייזר
13-04-11, 22:11
סעיף סעיף:

1. חוט השידרה של צה"ל הוא טייסים, צוללנים, חובלים, גולני, שריון, ולא טכנאי חיל האוויר, עם כל הכבוד.
שבוזים? אני רוצה לראות אותך בגדוד 51/12/13/17 במארב בגבול לבנון, בחורף, 12 שעות בלי לזוז, בלי לדבר, בבוץ, בגשם, מתפלל שהשרירים לא ייתפסו מהקור, ומתאמץ לראות כל תנועה חשודה.

2. ברור שלהעביר את השנים האלו במחוז ברגן בניו-ג'רסי, וללמוד בקולומביה או ראג'רס זה הרבה יותר טוב, וקל, ובטח פחות מסוכן, אבל גם אתה וגם אני העברנו כאן 3 שנים צבא, ואי אלו שנים במילואים ( אני עשיתי 21 שנים מילואים, כולל מלחמה אחת מחורבנת ב 1982 ). זה חלק מהמחיר של להיות ישראלי. שנינו כבר שילמנו אותו.

1) אני השתייכתי לחוט השדרה של צה״ל כפי שאתה מגדיר אותו וגם חוויתי דברים הרבה פחות נעימים משבתות שמירה ומטבחים כל חודש. מה שאני אומר זה שללא כל הג׳ובניקים אין צבא כי על כל מטוס יש שישים איש שמתחזקים אותו ולא רק הטייס שלוקח אותו לקרב. העניין הוא שהשירות הג׳ובניקי לא מציע גם את הגמול הסמלי של חיוכים מבנות צעירות אחרי שהן רואות סיכות משונות ורובה עם כוונות.

2) אני מקבל את דבריך וזו התשובה אותה ציפיתי לקבל. אוריה שאל את השאלה הבאה שלי.

המקרה היותר מעניין הוא שלי: אני שילמתי את המחיר והחלטתי שהחוויה לא שווה את זה - הרי בסוף עליתי על מטוס והלכתי למחוז ברגן ולראטגרס.

לייזר: מדוע אתה התגייסת? אם הייתה לך מכונת זמן, האם היית... (http://abduzeedo.com/files/posts/back-future/back-future-6.jpg)?

אין לי חשק להרחיב יותר מדי, אבל אני יכול להעיד שהיה לי שירות מעולה. זו הייתה "חוויה טובה בדיעבד" ולא ציפיתי ליותר, קיבלתי המון והצלחתי להשפיע לא מעט.

התגייסתי כמעט בטעות. אני חושב שהרחבתי מעט יותר על הנושא בעבר. השירות שלי היה דומה לשלך מבחינת מה שלקחתי ממנו. העניין הוא שעל כל אחד כמוני יש מאה טכנאים דרג ב׳ - והכוונה היא ספציפית לאופי השירות והתפקיד.

אני לא יודע לומר לך אם הייתי עושה זאת שוב כי השאלה לא ברורה - באותם התפקידים ובאותן היחידות? אולי. ככל שהזמן עובר אני רואה יותר ויותר כיצד הזמן שביליתי בצבא מגביל אותי במגוון היבטים. אני יכול לומר לך באופן ודאי ששירות מטומטם לא הייתי עושה - מטעמים אגואיסטיים. אני לא מרגיש קשור מספיק למדינת ישראל כדי לתת לה את השנים הללו בצורה הזו. השאלה הנוספת שמתבקשת כאן, כמובן, היא מה צה״ל היה מחפש לעשות איתי בשירות השני שלי? הסיכויים. שלי לשרת באבטחת מתקנים מעולם לא היו גבוהים. 

בית"רי מלידה
13-04-11, 22:26
המקרה היותר מעניין הוא שלי: אני שילמתי את המחיר והחלטתי שהחוויה לא שווה את זה - הרי בסוף עליתי על מטוס והלכתי למחוז ברגן ולראטגרס.
התגייסתי כמעט בטעות. אני חושב שהרחבתי מעט יותר על הנושא בעבר. השירות שלי היה דומה לשלך מבחינת מה שלקחתי ממנו. העניין הוא שעל כל אחד כמוני יש מאה טכנאים דרג ב׳ - והכוונה היא ספציפית לאופי השירות והתפקיד.

חבל שאני לא הצלחתי לקבל ניירת כדי להתגורר במחוז הנפלא הזה, ואינני חושב דווקא על אלנדייל/אפר סאדל ריבר, או פאראמוס. גם העיירות הפחות פלצניות מתאימות לי, במיוחד זו שמגיעים אליה עם קו 164 או 148 מפורט אוטוריטי במנהטן.:grin:

ולהתחבא מחופש כחרדי במונסי, אין לי כוונה, לא מתאים לי לחיות כחיה נרדפת, ולא מתאימה לי התחפושת שלהם.

Bliss
13-04-11, 22:56
תשכח את כל מה שאני, אוריה, ליאור (ganjo) ומשה (Caesar Adriano) אי פעם כתבנו כאן - שלא יצאו לך מהפה שטויות כאלה. בדיעבד, הסיבה היחידה שיש לי סיווג בטחוני היא שהצבא בזבז עלי יותר מדי כסף מכדי לפסול אותי בגין חוצפה. אני לא חושב שצה״ל מחפש רובוטים לתפקידים כאלה, אבל הדרך שלי - אמרתי את האמת לגבי כל דבר שיכול לפסול אותי רק משו-ששואיזם אבל שיקרתי בהתאם לאינטרסים שלי לגבי דברים שיכולים ללכת אחרי למקומות אחרים - היא כנראה לא המומלצת: לקחו אותי למרות שלא רציתי. פעמיים. אולי זה אומר משהו טוב על הצבא, אבל חשוב לציין שבאותה תקופה המחשבות שלי על הנושא היו פחות מגובשות.

מה זאת אומרת? הולכים לתחקר אותי גם בקשר לדעות שלי ולשהקפות העולם שלי? יש סיכוי שישאלו אותי שאלות כגון: 'אתה מאמין באלוהים?', 'אתה חושב שהתקשורת שמאלנית?', 'מה דעתך בנוגע לסוגיית ענת קם?' או בקיצור: את התשובה, 'אני אנרכיסט' הם לא יקבלו בעין יפה?. אני לא רוצה שתגידו לי מה לענות, אני רוצה להכין את עצמי לקראת השאלות איתן אאלץ להתמודד.

Bliss: האם מדובר בתחקיר בטחוני?

לרוב ראיון אישי הוא לפני תחקיר ביטחוני, אז לא, אם אני אעבור את הראיון האישי יגיע התחקיר הבטחוני, לפעמים התהליכים חופפים. תחקיר ביטחוני זה יותר ממילוי טפסים וכדו'? זה ממש "תחקיר"?

לייזר
13-04-11, 23:02
תושב ניו ג׳רזי מלידה:

אז היה לי שווה לתת שלוש וחצי שנים על מדים כדי לעזוב את המדינה כמעט מיד לאחר מכן?

Bliss:

אנרכיסטים לא משרתים בחייל המודיעין. את התשובה הזו נותנים בצה״ל רק אם אתה מחפש פרופיל 21.

לא ישאלו אותך שאלות פוליטיות, אבל לגבי האופי שלך כן ישאלו. ירצו לדעת אם יש לך חברים וכד׳, אבל המחויבות שלך למדינה ולשירות בצה״ל תהיה גם היא, כמובן, חלק מהראיון. אני לא חושב שהתשובות שלי יקדמו אותך כאן.

לו ״תחקיר בטחוני״ היה מילוי טפסים הוא היה נקרא ״מילוי טפסים״. שאלו אותי מה אכלתי בגיל 4. ובגיל 5. ובגיל 6. המורה למתמטיקה אוהבת אותך? תכין את הפרטים שלה.

Bliss
14-04-11, 00:44
המורה למתמטיקה אוהבת אותך? תכין את הפרטים שלה.
השאלה הנכונה היא אם הוא מכיר אותי. אני אומנם נמצא בשיעורים, אבל אני לא מזיז את העיניים מהסודוקו שמונח דרך קבע כנגדם. אני שונא מתמטיקה, ואין שום סיבה שהיחס שלה כלפיי יהיה שונה.

RivaldoTheKing
14-04-11, 02:42
הבלחה קצרה ברשותכם: לפני כשלושה חודשים התחלתי לתהות לראשונה האם בדיעבד הייתי בוחר להתגייס לצבא. כמו לייזר, 'שירות מטומטם' כנראה שלא הייתי עושה. אין בו טעם עבורי וכנראה מדובר בבזבוז מוחלט של 3 שנים. את אותו התפקיד? אולי, המחשבה הזו עדיין עוברת לי בראש וקשה לי להתמודד איתה. הרי בסופו של דבר, אפילו חתמתי קבע לארבעה חודשים בשביל לעסוק באחד הפרוייקטים היותר מרתקים שהיו באמ"ן בזמנו, אבל אז ראיתי דרום אמריקה וילדים בריטים בני 22 עם תואר ראשון מתרוצצים לי בין הרגליים, עושים טיול של אחרי אוניברסיטה. מהשירות שלי הפקתי המון ויצאתי בידיעה מוחלטת שתרמתי למדינה, למשפחה שלי וגם לי עצמי. ועדיין קשה לי השאלה - האם מה שהשארתי שם באותן 3 שנים וארבעה חודשים היה שווה את זה?
לייזר מתעקש להגיד לי כל הזמן שהגיל הוא לא issue ושיש לנו את כל הזמן שבעולם. מצד שני, לייזר מזדקן וכנראה נסיון השכנוע הזה הוא יותר עבורו מאשר עבורי. ובסוף בסוף, אני תמיד בורח לאותה מסקנה: כבר עברתי את החרא הזה, אז למה להמשיך להתעקש לחשוב על מה? אם? איך למה וכמה?

BLISS, לאיזה מסלול אתה מתמיין (שחקים/גמ"א/שקר אחר)? התשובות שלך עלולות להשפיע לא רק על האם תתקבל או לא, אלא משהו חשוב אף יותר - לאן. בגדול, אני שקרתי את דרכי לאמ"ן אחרי המון תלאות בדרך. זה יכול לעבוד וזה בסדר לחלוטין, רק תדאג שבדרך לא יעלו עלייך. בסוף, אחרי שכבר הוצבת, לאף אחד כבר לא אכפת והסיכוי שתצא משם אפסי.

Big-Cule
14-04-11, 02:45
מילות עידוד?
נסה ללמוד מהניסיון הצבאי את השיעור המתבקש: בכל הקשור להחלטות מהותיות לעולם אל תסתמך על כח האינרציה ללא חשיבה מעמיקה.

בוודאי, אבל אי אפשר לצפות מילד בן 18 לחשוב לעומק על נושא שהוא לא מכיר. שום דבר לא מכין אותך לחרא שתאכל בצבא. אבל בכלליות, עצה טובה.

לייזר
14-04-11, 03:01
לייזר יקירי, אני רכוש צהל כבר שנה וחודש עד שהחלטתי שנשבר לי.

זה בסדר, הבנתי את זה וזה לא משנה שום דבר. השאלות הן תמיד אותן שאלות שאתה שואל את עצמך. אין משמעות לסיפור הבלהות שלך - לא קראתי אותו, פגשתי מספיק נגדים מעצבנים בחיים שלי ואין לי צורך לשמוע על עוד כמה - כי כשאתה עוזב את הצבא אתה לא עושה דווקא לסרן פוץ כלשהו. זו החלטה עקרונית שהשאלות לגביה הן פנימיות ולא חיצוניות. אם אתה חושב שעדיף לומר לעצמך ״ניסיתי, לא יצא, שיזדיינו״ מאשר לומר ״זין על כולכם ולא על עצמי״ מראש... שיהיה. תסתכל כמה שנים קדימה ותחשוב איזו החלטה תעזור לך לישון טוב יותר בלילה - וזה כולל את איכות המזרן.

לייזר מתעקש להגיד לי כל הזמן שהגיל הוא לא issue ושיש לנו את כל הזמן שבעולם. מצד שני, לייזר מזדקן וכנראה נסיון השכנוע הזה הוא יותר עבורו מאשר עבורי. ובסוף בסוף, אני תמיד בורח לאותה מסקנה: כבר עברתי את החרא הזה, אז למה להמשיך להתעקש לחשוב על מה? אם? איך למה וכמה?

לא, זה דווקא ניסיון לגרום לך להפסיק לקדוח לעצמך בשכל על זמן אבוד כי אין בעולם הזה עיסוק מפגר ויותר counterproductive מזה... המסקנה ידועה לך, אתה מבזבז את הזמן שלך במחשבות על בזבוז זמן, ואתה פשוט לא מפסיק עם זה. אני מניח שברגע בו שוב תהיה דרך קבע במסגרת מסודרת הלחץ הזה יעלם באופן הדרגתי. אנשים שלא יודעים מה הם רוצים מעצמם תמיד מאכילים את עצמם - ואת הסביבה - סרטים.

אני מאחל לך שבעוד כמה שנים כל החרא הזה יהיה עבורך מה שהוא עבורי - סיפורי ברים עבור בנות 20 במדינה זרה .

Big-Cule
14-04-11, 03:06
ניסיתי ונשברתי בדרך, ואין לי שום בעיה מצפונית עם עצמי - אני תמיד בדעה של לעשות מה שטוב לך והצבא רחוק משם שנות אור. הם יסתדרו גם בלעדיי. אני עדיין לא יכול לתת פול גז בחיים שלי, מצפה לי כנראה קצת בילויים בכלא צבאי אבל בכלליות אני מחפש את עצמי - איך מתחילים את החיים האלה?

דרך אגב, מההיכרות שלי עם רוב הטכנאים שם - 95 אחוז מהם שבוזים על החיים, וכשאני שואל אז למה אתה עושה את זה אז חלקם אומר שאין להם ממש ברירה, והשאר חיים באשליות שבקרוב יפסלו להם את המקצוע על איזושהי בעיה רפואית. אנשים עם אסטמה שמקבלים שם התקפים על ימין ועל שמאל בגלל הדלקים והשמנים וכל החרטאות האלה ממשיכים להתייצב שם ב-6 בבוקר ולסיים ב-8 בערב. ללא ספק, החיילים במערך הזה הם זבל - אמנם תורמים הרבה, אבל היחס אליהם הוא כאל זבל, במקרה הטוב.

למה? מה יצא לי מזה שאני אמשיך להיות סמרטוט לעוד שנתיים ואעשה את העבודה השחורה מבלי שיתחשבו ברצונות ובבעיות שלי? תחושת הפטריוטיות? תעשה לי טובה, אני מקווה שאת רוב השנים שלי אני אעביר רחוק מכאן.

Bliss
14-04-11, 03:24
BLISS, לאיזה מסלול אתה מתמיין (שחקים/גמ"א/שקר אחר)? התשובות שלך עלולות להשפיע לא רק על האם תתקבל או לא, אלא משהו חשוב אף יותר - לאן. בגדול, אני שקרתי את דרכי לאמ"ן אחרי המון תלאות בדרך. זה יכול לעבוד וזה בסדר לחלוטין, רק תדאג שבדרך לא יעלו עלייך. בסוף, אחרי שכבר הוצבת, לאף אחד כבר לא אכפת והסיכוי שתצא משם אפסי.

יחידת מופ"ת - מחקר ופיתוח מידע חזותי. מכיר? שמעת? המלצות? טיפים? הכל!

אגב, סימנתי במנילה הלא קרבית שלי את המערך הטכני בחיל האוויר(ביג-קולה....{!!!}) כאופציה הראשונה מבין המסלולים אליהם ניתן להתמיין ללא מיונים, שתבין כמה אני נואש לקצת עזרה מבפנים...

Big-Cule
14-04-11, 03:29
תסתכל כמה שנים קדימה ותחשוב איזו החלטה תעזור לך לישון טוב יותר בלילה - וזה כולל את איכות המזרן.

המזרן שלי בבית מעולה, אבל אם אני אמשיך להיות כלב שחור ואבלה שם עוד שנתיים הלילות שלי יהיו כשל בן 90 עם בריחת שתן.

ואם נילך לכיוון אחר - עד כמה אי שירוךת בצבא יפגע בי בעתיד? אין לי מושג לאן פניי מועדות, אבל כן יש לי ציפיות וכוונות בחיים האלה.

לייזר
14-04-11, 03:36
ניסיתי ונשברתי בדרך, ואין לי שום בעיה מצפונית עם עצמי - אני תמיד בדעה של לעשות מה שטוב לך והצבא רחוק משם שנות אור. הם יסתדרו גם בלעדיי. אני עדיין לא יכול לתת פול גז בחיים שלי, מצפה לי כנראה קצת בילויים בכלא צבאי אבל בכלליות אני מחפש את עצמי - איך מתחילים את החיים האלה?

אוקיי. אחת הסיבות לכישלון ההסתגלות של חלק מהמשתמטים בישראל הוא שלחברה אין עניין לקלוט אותך ככזה. מה יש לבן 20 לעשות בישראל פרט לצבא, ישיבה או סמים? תכופות מצביעים על אותם מקרים - הבחור שהלך לצבא, שירת ביחידה טובה ומצא ישר עבודה והלך ללמוד (אני) לעומת הבחור שהשתמט, חגג שלוש שנים והמשיך לשום מקום (החבר הכי טוב שלי) - אבל ההבדל הוא לא בכישרונו שרכשתי (אני לא מנהל קרבות לש״ב באזרחות) אלא במשמעת העצמית ובהרגלי העבודה (באופן עצמאי, בקבוצות, עם מועדי סיום, עם אנשים מגעילים) שבאופן בלתי מפתיע לחלוטין מתרגמים את עצמם היטב לחברה שרוב בניה הם יוצאי צה״ל. עם זאת, הצבא הוא לא בית ספר יעיל מדי ואת מה שהוא מלמד אדם בשלוש שנים אפשר ללמוד בצורה הרבה יותר בריאה - אפילו אם לאורך תקופה ממושכת יותר - ברידג׳ווד, ניו ג׳רזי. ושם אפשר ללמוד גם לשחק גולף במקום לירות ברובה, הרבה יותר כיף.

אני לא יודע מה אתה רוצה לעשות בחיים, מר תחת גדול, והשאיפה שלך לעבור לחו״ל לא מייחדת אותך או עוזרת לי לומר לך משהו. באופן עקרוני אני ממליץ לך למצוא מסגרות שלא יגרמו לך להרגיש שאתה לא עושה כלום. אין פסול בטיול בחו״ל - אחרי שנה של לימודי תואר.

Big-Cule
14-04-11, 03:46
אתה בעצם אומר שה"חברה" או מה שאותי יותר מעניין "הבוסים" יעדיפו להעסיק ולקבל אנשים שכן מסתגלים למסגרות ופשוט ממלאים אחרי הוראות מאשר מרדנים חביבים? ברור, אבל על הזין שלי הגבות שיורמו אם לא עשיתי צבא - אותי מעניין עד כמה זה משפיע ברמה המעשית, עד כמה זה משפיע אם יהיה לי את היכולות, הנתונים והתעודות אבל אם לא שיררתי כמו ילד טוב חיל האוויר זה יפסול אותי? אגב, על הזין שלי גם הבוסים, אבל צריך להתחיל מאיפשהו.

אני רוצה לאכול את כל העוגה, לשבוע, לנמנם ואז לקום ולאכל למישהי תמשולש. אני רוצה להנות מהחיים, ואני גם בונה על מגדלים וארגזים של שטרות. לימודים בהחלט מעניינים אותי, אבל אני לא יודע אם אני רוצה להתמקצע במקצוע ולקבע את חיי לאותו מקצוע וזה לא הבעיה היחידה - אוקיי, לימודים, אבל מה בדיוק? מה שמעניין אותי? מה שיביא לי יותר כסף? מה באמת מעניין אותי? מה אני לא יודע ואצטער עליו בעתיד? איפה ללמוד? מה מי מו - בקיצור.

לייזר
14-04-11, 04:40
נו, גם אתה על הזין שלי והבוסים הפוטנציאליים שלך על הזין שלי יותר מאשר על שלך - כל מה שאני אומר לך זה אילו כישורים וניסיון הצבא נוהג להעניק לאנשים: אלי הם דברים שתצטרך לרכוש בכוחות עצמך. עד כמה תסבול מאפליה כמשתמט? שירתת בצבא במשך שנה וחצי ויצאת כי נשבר לך גב - אתה חושב שלמעסיק כלשהו יש עניין למדוד לך את העקמת? מה שאני לא יודע זה אילו כישורים יש לך בכלל שזה יכול להיות רלבנטי - זה לא שמשרד הבטחון נואש להעסיק אותך כמתרגם אך נגעל ממך בגלל שירותך המוגבל.

אתה שואל הרבה שאלות, שאלות שקובי שאל אותי בצדק, למשל... אבל מי אתה ומה אתה? יש בגרות ופסיכומטרי? יש ידע וניסיון במשהו שהוא לא אוננות?

Big-Cule
14-04-11, 06:54
שירתת בצבא במשך שנה וחצי ויצאת כי נשבר לך גב - אתה חושב שלמעסיק כלשהו יש עניין למדוד לך את העקמת?

ככל הנראה אני אצא מהצבא על סרבנות ולא על רפואי, זה משנה במשהו? לאנשים יש גישה לבדוק את הדברים הללו? זה מעניין למישהו תחור? יחד עם זאת, אני מסכים איתך בהכל.

תראה, "בצעירותי" לא הייתי תלמיד מצטיין והאמת גם לא כל כך הייתי תלמיד, לא הוצאתי בגרות מלאה ולכן גם אין לי שום פסיכומטרי. העניין בביה"ס היה הגישה, ולא קשיי למידה. אני ארשה לעצמי להשתחצן ואגיד שיש לי ראש ואם אני אחליט ללכת על הכיוון של לימוד מקצוע אני אלך עליו עד הסוף וישלים אותו בהצלחה.

אין לי ידע נרחב בתחום כלשהו, אבל מצד שני מעטים הם גם התחומים שמעניינים אותי. אני כן רוצה להיות בעלים של 4 מלונות על המים בוגאס (פרוייקט מדהים שלי ושל חברה קטארית - הבאנו מים מהאוקיינוס ההודי ובנינו מסביבו מלונות :) ולגלגל מילארדים. יהיה או לא יהיה אני לא יודע, אבל אני כן מוכן לטרוף את החיים. רקע וכיוון ממשי אין לי והגיע הזמן לעשות עם זה משהו.

תראה, אני לא באמת מצפה לצאת מפה עם תובנות ותכנית לחיים, זה יותר מין סוג של לעשות סדר במוח ואולי גם לנער אותו שיפול כבר האסימון - אני כן שמח שהסדר הזה מתנהל עם מישהו שיש לו מושג. <נשיקה במצח>

לייזר
14-04-11, 08:13
אתה מועמד נהדר להיות ביום מן הימים הבחור השיכור באירוע המשפחתי שאמא לוחשת עליו לבנה בן ה15 ״רואה אותו? זה בן של סימה, הוא השתמט... ותראה מה יצא ממנו״. אין לך בסיס או מסגרת מסודרת אליה אתה יכול לצאת באופן אינטואיטיבי ולמצוא את עצמך, בכוחות האינרציה, נע קדימה בחיים. אני מכיר לא מעט אנשים שיצאו מהצבא מוקדם - יש סיפורי הצלחה ויש סיפורי אימה, ואם להסתכל על נקודת המוצא שלך אז היא מזכירה לי הרבה יותר את הקבוצה השניה.

אם מה שמעניין אותך זה עסקים ואתה לא מתכוון להברחת יהלומים מסיירה לאונה או אקסטזי מהולנד, אז השלמת הבגרות היא צעד בלתי נמנע. ביל גייטס\מארק זאקרברג\סטיב ג׳ובס ושאר גאוני עולם המחשבים נשרו מאוניברסטיאות טובות (שני הראשונים מהרווארד) כשהיו להם רעיונות טובים בראש; הם לא הגיעו לאן שהגיעו ללא השכלה אקדמאית כי בא להם רעיון טוב לראש אחרי טריפ אסיד במדבר. אין מערב פרוע היום - גם בשביל לנקות חדרי מלון צריך עכשיו תואר - והקורסים הרלבנטיים בדרך לאונ׳ יהוו עבורך מסגרת בעלת ערך. יש הרבה דרכים להצלחה - הצלחה היא לא רק תואר ראשון במחשבים ועבודה במייקרוסופט אלא גם בעלות על מאפיה - אבל עוד לא שמעתי על אדם שתעודת בגרות פגעה בו. אנשים שלא מזדיינים בסבלנות ומשמעת עצמית מגיל צעיר מוצאים את עצמם נדפקים כל החיים לאחר מכן. אל תספר לעצמך - או לי - שכל מה שעמד בדרכך זה הגישה ושאם רק תרצה אתה תצליח. פשוט תצליח וזהו.

תתחיל לתכנן את העתיד שאחרי אם אתה משתמט. אם אין לך משהו מסודר בראש כשאתה יוצא אתה לא תתחיל טוב - ותגמור בהתאם.

Big-Cule
14-04-11, 08:32
מסכים עם כל מילה, בשביל כל פיפס צריך השכלה וזה אף פעם לא יכול להזיק. אין לי לאן למהר כרגע (עומד לפניי סיפור לא פשוט שכולל בתוכו פאקינג כלא) אבל אני לחלוטין מסכים עם זה שצריך לתכנן ולפעול בהתאם. אולי תוך כדי השלמת הבגרויות והפסיכומטרי אני יימשך למקצוע ונושא מסויים.

בכל מקרה, אני מאוד מודה לך השיחה ולמרות כל התאקלים החברותיים שיש לך פה עם אנשים - אתה נכס לפורום.

בית"רי מלידה
14-04-11, 10:49
תושב ניו ג׳רזי מלידה:

אז היה לי שווה לתת שלוש וחצי שנים על מדים כדי לעזוב את המדינה כמעט מיד לאחר מכן?

לייזר, לייזר,

לצערי הרב אינני תושב ניו-ג'רזי, הגארדן סטייט, לא מישיבה ולא מלידה.

חבר שלי חי שם כבר 20 שנה, והוא עשה בשכל, גם אתה. עדיף השקט המשעמם בטנפליי, טינק, מאשר ה"אקשן" בארץ, עדיף קו הרקיע של מנהטן על ההדסון כפי שהוא נראה מפורט לי, מאשר הנוף מגשר הירקון.

Eduardo
14-04-11, 11:26
מאיפה ההנחה שמי שמתכוון להשתמט חייב לתכנן לעצמו את החיים שאחרי?

Big-Cule
14-04-11, 11:41
מאיפה ההנחה שמי שמתכוון להשתמט חייב לתכנן לעצמו את החיים שאחרי?

מאותה הסיבה שמי שמשתחרר צריך לעשות את זה. ואל תשכח שמשתמט נמצא בלי מסגרת ככה שלתת לזמן לעבור אתה יכול להתעורר בן 30.

glory glory man utd
14-04-11, 12:28
הבלחה קצרה ברשותכם: לפני כשלושה חודשים התחלתי לתהות לראשונה האם בדיעבד הייתי בוחר להתגייס לצבא. כמו לייזר, 'שירות מטומטם' כנראה שלא הייתי עושה. אין בו טעם עבורי וכנראה מדובר בבזבוז מוחלט של 3 שנים.

מתוך סקרנות וגם חששות לפני השירות הצבאי מעניין אותי לדעת מה זה לדעתכם ''שירות מטומטם'' או ''שירות סתמי''. הכוונה לתפקידים ג'ובנקים, או שגם להיות חפ''ש בגדודים זה שירות לא מספיק בשמעותי בעיניכם?
אני עושה עכשיו בשנת שירות, ואני מתגייס בנובמבר. כבר בי''ב כשמלאתי את המנילה סימנתי שריון מתוך רצון להגיע לגדודים. אני חושב שזה הדבר הכי משמעותי שאפשר לעשות בצה''ל, ולקחת חלק בעבודה השחורה והפחות זוהרת של הגדודים ניראה בעיני שירות משמעותי.
כשקיבלתי את יום הסיירות הלכתי בעיקר בשביל החוויה, ונפתחה לי האופציה לחובלים (הגיבוש יתקיים בעוד כמה חודשים) ואני עכשיו מתלבט מה לעשות במקרה ואעבור אותו או שאתקבל לדובדבן או אגוז. יצא לי לדבר עם חובל וזה נשמע שירות מדהים, ולעומת זאת יצא לי גם לדבר גם עם חבר'ה שהיו קצינים בגדודים ורואים איך השירות הזה השפיע עליהם לטובה, אבל גם חלקם יצאו עם בטן מלאה על הצבא והמדינה, דבר שלא נראה בכלל על החובל.. אשמח לשמוע גם ממכם, בתור חבר'ה שכבר שירתו בצבא מה אתם חושבים שכדאי לעשות, ובכלל מה נראה לכם יותר טוב/חשוב/משמעותי לעשות בצבא ללכת לגדודים ולכוון לקצונה או להתגייס לסיירות ויחידות מיוחדות?

Niro
14-04-11, 14:03
בתור חפ"ש בצנחנים למשך 3 שנים אני יכול להגיד לך שהדברים והיתרונות ששירות כזה נותן לך לא יכולים להימדד במילים, לפחות לא במילים שאני יכול להביע.
אני אישית שירתתי כחפ"ש משום שנפצעתי בצורה קשה במהלך השירות וכשהחלמתי הייתי חריג פז"ם ולכן לא יצאתי לקורס פיקודי (נתונים מתאימים היו לי), ממש התבאסתי מזה אבל בדיעבד לא הייתי מחליף את השירות הזה בשום שירות אחר (אולי פרט לטיס, שזה כבר נובע מהרגש ולא מהשכל).

יכול להיות שיהיו כאן חבר'ה שיחלקו עלי, אבל הכל תלוי בגישה שלך ובדברים שאתה מאפשר לעצמך ללמוד בתקופת השירות. גם אם לפעמים אתה בשמירה ונדמה לך שאתה מבזבז זמן "על ריק", לא כך הדבר, ורק בדיעבד מבינים את זה.

Uriah
14-04-11, 14:55
big cule: לייזר מאוד עדין כאן ואני מרגיש צורך עז להעיר אותך, אתה חי בסרט אימה בהמשכים ("קל בישראל 2") ונכון לעכשיו אין שום סיבה שהכישלון בצבא לא יחזור על עצמו באזרחות. סירבת להקשיב אז ואתה מסרב להקשיב עכשיו - המתמטיקה לא הופכת לנחמדה יותר באקדמיה וסביר להניח שכל מה שמעניין אותך לא שווה כלום בשוק התעסוקה. העצה שלי לא לקוחה מתוך ספר New-Age רנדומלי ואם כך אתה מתכוון להתייחס אליה אני מעדיף שתמחק אותה מזכרונך.

מצא את ההבדלים:

אני רוצה לתרום, אין לי בעיה לסגור שבתות וימים על גבי ימים בבסיס, אבל בתפקיד שיספק אותי. אני כן רוצה לעשות תפקיד שדורש הפעלה של המוח, לימודים ובקיצור - תפקיד שדורש יכולות "עיוניות" ובשום פנים ואופן לא פקיד, אלא דברים בסגנון תפקידים במודיעין וכו'. תפקידים שידרשו אינטלגנציה, השכלה (ומצד שני גם יעשירו את המצב הנוכחי), יכולות אישיות ויספקו לי על הדרך תנאי שירות בסביבת עבודה שמתאימה לבחור שסובל מבעיות רפואיות כאלה ואחרות וכמובן שהכוונה היא לתפקידים איכותיים, הכי איכותיים.

עכשיו, אני צריך המלצות לתפקידים שאפשר להגיע אליהם לאחר הגיוס ושיעמדו ברצונות שלי.

פרופיל: 72
קב"א: 50

אשמח לתשובות מפורטות, תודה :)

=

אני רוצה לאכול את כל העוגה, לשבוע, לנמנם ואז לקום ולאכל למישהי תמשולש. אני רוצה להנות מהחיים, ואני גם בונה על מגדלים וארגזים של שטרות. לימודים בהחלט מעניינים אותי, אבל אני לא יודע אם אני רוצה להתמקצע במקצוע ולקבע את חיי לאותו מקצוע וזה לא הבעיה היחידה - אוקיי, לימודים, אבל מה בדיוק? מה שמעניין אותי? מה שיביא לי יותר כסף? מה באמת מעניין אותי? מה אני לא יודע ואצטער עליו בעתיד? איפה ללמוד? מה מי מו - בקיצור.

+

תראה, "בצעירותי" לא הייתי תלמיד מצטיין והאמת גם לא כל כך הייתי תלמיד, לא הוצאתי בגרות מלאה ולכן גם אין לי שום פסיכומטרי. העניין בביה"ס היה הגישה, ולא קשיי למידה. אני ארשה לעצמי להשתחצן ואגיד שיש לי ראש ואם אני אחליט ללכת על הכיוון של לימוד מקצוע אני אלך עליו עד הסוף וישלים אותו בהצלחה.

אין לי ידע נרחב בתחום כלשהו, אבל מצד שני מעטים הם גם התחומים שמעניינים אותי. אני כן רוצה להיות בעלים של 4 מלונות על המים בוגאס (פרוייקט מדהים שלי ושל חברה קטארית - הבאנו מים מהאוקיינוס ההודי ובנינו מסביבו מלונות :) ולגלגל מילארדים. יהיה או לא יהיה אני לא יודע, אבל אני כן מוכן לטרוף את החיים. רקע וכיוון ממשי אין לי והגיע הזמן לעשות עם זה משהו.

תראה, אני לא באמת מצפה לצאת מפה עם תובנות ותכנית לחיים, זה יותר מין סוג של לעשות סדר במוח ואולי גם לנער אותו שיפול כבר האסימון - אני כן שמח שהסדר הזה מתנהל עם מישהו שיש לו מושג. <נשיקה במצח>

wy4e4DWCpTY

RivaldoTheKing
14-04-11, 15:23
אני מאחל לך שבעוד כמה שנים כל החרא הזה יהיה עבורך מה שהוא עבורי - סיפורי ברים עבור בנות 20 במדינה זרה .

מה נראה לך שעשיתי בדרום אמריקה? האמריקאיות פשוט מתרשמות מזה הרבה יותר...

יחידת מופ"ת - מחקר ופיתוח מידע חזותי. מכיר? שמעת? המלצות? טיפים? הכל!

מצלצל מוכר, אבל אני לא זוכר דבר. אם ניקח את זה פשוטו כמשמעו - מדובר כנראה בניתוח של תצ"אות וצילומי לווינים. לא משהו מרתק במיוחד, אבל עלול להיות נחמד מאוד כתלות בחומר שבו תיגע.
ידוע לך לקראת אילו מבחנים אתה הולך?

לייזר
14-04-11, 17:02
לייזר, לייזר,

לצערי הרב אינני תושב ניו-ג'רזי, הגארדן סטייט, לא מישיבה ולא מלידה.

חבר שלי חי שם כבר 20 שנה, והוא עשה בשכל, גם אתה. עדיף השקט המשעמם בטנפליי, טינק, מאשר ה"אקשן" בארץ, עדיף קו הרקיע של מנהטן על ההדסון כפי שהוא נראה מפורט לי, מאשר הנוף מגשר הירקון.

סתם השתעשעתי עם הכינוי שלך, אני יודע שאתה תקוע בארץ. חזרה לשאלה שלי: היה שווה לי לשרת? אם מה שחיכה לי זה מעבר מארה״ב (ואני לא אסטרונאוט שהלך למכור מוצרי ים המלח בהאנטינגטון מול ומצא גריןקארד באחת הקופסאות - הייתה לי תכנית), למה לי לדעת לפרק מא״ג? אסור לי לצוד עם אחד כזה כאן בכל אופן.

מה נראה לך שעשיתי בדרום אמריקה? האמריקאיות פשוט מתרשמות מזה הרבה יותר...
?

מה שזה לא יהיה שעשית בדרום אמריקה לא הרגיע אותך מספיק.

בית"רי מלידה
14-04-11, 18:01
סתם השתעשעתי עם הכינוי שלך, אני יודע שאתה תקוע בארץ. חזרה לשאלה שלי: היה שווה לי לשרת? אם מה שחיכה לי זה מעבר מארה״ב (ואני לא אסטרונאוט שהלך למכור מוצרי ים המלח בהאנטינגטון מול ומצא גריןקארד באחת הקופסאות - הייתה לי תכנית), למה לי לדעת לפרק מא״ג? אסור לי לצוד עם אחד כזה כאן בכל אופן.

מה שזה לא יהיה שעשית בדרום אמריקה לא הרגיע אותך מספיק.

אז לענייני הציד, האחד, והשני:

מא"ג לא יעזור לך שם, אבל במדינת ניו-יורק אתה יכול לפחות להיכנס עם רשיון נהיגה לחנות נשק, ולצאת עם יריחו 0.5 , או M16 מקוצר ( בגירסה חצי אוטומטית, אבל ניתן להסבה בקלות לדבר האמיתי...:grin: ), ואז, בגלל הידע המוקדם שלך, תוכל להתגונן היטב נגד התקפה של מחבלים פלסטינים שמתגוררים בג'רסי סיטי/ניו-ארק, או אפילו במחוז ברגן עצמו, בפאטרסון.

תודה שאתה צוחק, ואומר לעצמך: על זה באמת לא חשבתי. וולא הבית"רי הזה יותר גרוע מליברמן:evil:

ולגבי ה"ציד" השני: אז "באדה בינג" נמצא במרחק השפרצה מצומת 4/17 , ואפשרות שנייה היא הפיק-אפ באר היקר רצח בטראמפ טאואר, השישית פינת 59 במנהטן. ימי חמישי בערב לוהטים שם.:wink:

לייזר
14-04-11, 18:24
הרבה יותר טוב וקל לקנות נשק במסצ׳וסטס, שלמרות התדמית הליברלית להחריד של חלק מהפוליטיקאים שלה (משפחת קנדי, ג׳ון קרי, מונדייל ורבים וגרועים אחרים) היא מדינת נשק הרבה יותר גדולה. אני גם לא צריך ללכת כל כך רחוק בשביל לחפש ג׳יהאדיסטים - למדתי פה בקולג׳ שמעבד את עצמו ואין בעולם המערבי מוסד אקדמי שמכבד את עצמו ללא תא חמאס.

ואתה באמת יותר גרוע מליברמן: האוכלוסייה שסובבת את ישראל היהודית (להבדיל מישראל הגאוגרפית שכוללת בתחומיה את הגליל הערבי) מטרידה אותך מאוד ואתה עדיין שם.

באר פיקאפ יקר להחריד? נשמע מצוין <מהדק את העניבה> 

בית"רי מלידה
14-04-11, 19:07
הרבה יותר טוב וקל לקנות נשק במסצ׳וסטס, שלמרות התדמית הליברלית להחריד של חלק מהפוליטיקאים שלה (משפחת קנדי, ג׳ון קרי, מונדייל ורבים וגרועים אחרים) היא מדינת נשק הרבה יותר גדולה. אני גם לא צריך ללכת כל כך רחוק בשביל לחפש ג׳יהאדיסטים - למדתי פה בקולג׳ שמעבד את עצמו ואין בעולם המערבי מוסד אקדמי שמכבד את עצמו ללא תא חמאס.

ואתה באמת יותר גרוע מליברמן: האוכלוסייה שסובבת את ישראל היהודית (להבדיל מישראל הגאוגרפית שכוללת בתחומיה את הגליל הערבי) מטרידה אותך מאוד ואתה עדיין שם.

באר פיקאפ יקר להחריד? נשמע מצוין <מהדק את העניבה>

מצ'אצ'וטס ( לקוח מפרק ענק מהסידרה THE PRACTICE ...) היתה ערש יצרני הנשק בארה"ב. משפחת קנדי? עסקה בתחילת המאה שעברה בהברחות אלכוהול בתקופת הפרוהיבישין מקנדה, כשהמפיצים היו בעיקר חיילי באגסי סיגל/לאקי לוצ'יאנו, ומאייר לאנסקי, עלאק ליברלים, כולם באמריקה זוכרים את המכונית שנפלה מהגשר, ו"אובדן הזיכרון" של מי שהפקיר את "מזקירתו" למוות אכזרי במיוחד.

ראטג'רס ידועה כאוניברסיטה מהסטייל הפוליטי של ברקלי.

אני עדיין פה בגלל 9/11 : ב"זכות" אותו יום נורא, אני וחברי יוצאי צה"ל מוגדרים במחשב של ה"הומלאנד סקיוריטי" כמזרח תיכון. עוד דוגמא לבוקיות של האמריקאים, שגם היום אין להם מושג באיך לאבטח מטוסים, וקוי הרכבות והאוטובוסים שלהם מופקרים לחלוטין לחסדי התאים הרדומים של בין לאדן.

לך ל"באדה בינג" ( כיכב בסופראנו, מקום אמיתי, אני לא צוחק ), נחמד שם.

וצדקת: ב 59 על השישית אכן צריך קוד לבוש שכולל עניבה וז'אקט, וגם כרטיס פלאטינום רצוי שם, ותישכח מלשבת שם, צפוף רצח, ולכן החדר ב"אסקס האוז" הסמוך קורץ מאוד.:wink: , אז אפשר לשחרר את העניבה, וגם את הרגליים, ולקבל B&B . אם לא הבנת זה BED AND BJ .:kiss:

לייזר
14-04-11, 19:42
ובשנות ה80 טד קנדי הוביל את המאבק במינויו של רוברט בורק לבית המשפט העליון כלוחם זכויות נשים שחושש מהפלות בלתי חוקיות בסמטאות - אבל להטביע מתמחות זה סבבה. ראית את הapplication של ג׳ון קנדי להרווארד? קריאה מרנינה (חמש שורות על כך שהוא רוצה להיות בוגר הרווארד כמו אבא; הדבר הכי חשוב בכל המסמך, שכולל את הציונים העלובים שלו, הוא ״עיסוק האב״ - SEC Chairman). 

Ohad_Glr
14-04-11, 20:07
מתוך סקרנות וגם חששות לפני השירות הצבאי מעניין אותי לדעת מה זה לדעתכם ''שירות מטומטם'' או ''שירות סתמי''. הכוונה לתפקידים ג'ובנקים, או שגם להיות חפ''ש בגדודים זה שירות לא מספיק בשמעותי בעיניכם?
אני עושה עכשיו בשנת שירות, ואני מתגייס בנובמבר. כבר בי''ב כשמלאתי את המנילה סימנתי שריון מתוך רצון להגיע לגדודים. אני חושב שזה הדבר הכי משמעותי שאפשר לעשות בצה''ל, ולקחת חלק בעבודה השחורה והפחות זוהרת של הגדודים ניראה בעיני שירות משמעותי.
כשקיבלתי את יום הסיירות הלכתי בעיקר בשביל החוויה, ונפתחה לי האופציה לחובלים (הגיבוש יתקיים בעוד כמה חודשים) ואני עכשיו מתלבט מה לעשות במקרה ואעבור אותו או שאתקבל לדובדבן או אגוז. יצא לי לדבר עם חובל וזה נשמע שירות מדהים, ולעומת זאת יצא לי גם לדבר גם עם חבר'ה שהיו קצינים בגדודים ורואים איך השירות הזה השפיע עליהם לטובה, אבל גם חלקם יצאו עם בטן מלאה על הצבא והמדינה, דבר שלא נראה בכלל על החובל.. אשמח לשמוע גם ממכם, בתור חבר'ה שכבר שירתו בצבא מה אתם חושבים שכדאי לעשות, ובכלל מה נראה לכם יותר טוב/חשוב/משמעותי לעשות בצבא ללכת לגדודים ולכוון לקצונה או להתגייס לסיירות ויחידות מיוחדות?

האח הגדול של חבר שלי גם בחובלים (סיים את הקורס והיום באמצע השירות). הוא מאוד מרוצה. אני אישית אבל לא הייתי הולך לחובלים. זמן השירות שדורשים ממך מאוד ארוך (אם אני לא טועה כמו טייסים או שנה פחות) ובניגוד לטייס זה פשוט לא שווה את זה (לדעתי).
אני כן הייתי הולך אבל לגיבוש כדי לנסות להיכנס "בדלת האחורית" לאגוז או דובדבן.

Bliss
14-04-11, 20:13
ידוע לך לקראת אילו מבחנים אתה הולך?
אתה המבחנים עברתי(אגב, חבר שלי, שהתקבל לממר"ם נפל במחנים האלה...), השלב הבא הוא הראיון האישי שחברים חכמים ממני עפו בו(אמנם בשחקים וחבצלות וכו' אבל עדיין... מה באמת ההבדל, אם ישנו, בין הראיונות?).

Niro
14-04-11, 20:37
לך ל"באדה בינג" ( כיכב בסופראנו, מקום אמיתי, אני לא צוחק ), נחמד שם.

זה שהמקום אמיתי ידעתי, אבל באמת קוראים לו Bada Bing? אם זה באמת נכון אז הוא קיבל פרסום מטורף בסופראנוס.
אם סילביו מנהל אותו גם במציאות הייתי עושה שם מנוי VIP :)

בית"רי מלידה
14-04-11, 21:11
זה שהמקום אמיתי ידעתי, אבל באמת קוראים לו Bada Bing? אם זה באמת נכון אז הוא קיבל פרסום מטורף בסופראנוס.
אם סילביו מנהל אותו גם במציאות הייתי עושה שם מנוי VIP :)

קח:

http://www.satindollsnj.com/satindollshome.html

ותיזהר: שם אסור לנגוע בבנות, אתה תיעצר.

hmmm
14-04-11, 22:55
Big-Cule:

אני מאוד מזדהה עם מה שאתה רושם, בגלל שגם אני הייתי במהלך השירות במצב שבו הייתי מוכן לעשות הכל - כולל לצאת מהצבא לחלוטין - בשביל לעזוב את המקום שבו הייתי. הנסיבות ונתוני הפתיחה שלנו שונים (ולך גם יש בעיית מודעות קטנה - רצית תפקיד "מאוד איכותי" עם קב"א 50), אבל העתיד הצבאי שלך (אם בכלל יהיה כזה), כנראה יהיה במתכונת דומה לשלי.

אני מאוד תומך במה שאוריה אמר - אל תתן לפנטזיות להכתיב לך את הבחירות שלך (ואני גם מופתע מכפפות המשי בהם לייזר השתמש בשיחה איתך. אני זוכר את דברי התוכחה המעולים שלו ל-Yoninori וחשבתי שיגיע משהו דומה. דברי התוכחה האלו, אגב, מתאימים גם לך). תנסה לחשוב - עד כמה שאתה יכול בגילך הצעיר וניסיון החיים הדל שלך - על חייך כמישהו שלא סיים שירות.

לי הייתה אפשרות לחתום על פרופיל 21 עוד לפני הגיוס. בתור ילד, באמת קשה לדעת מה ההשלכות, איך יראו חייך ואיך תגיב הסביבה. כמובן שזה אינדיבידואלי, ולכן, בעודי ממתין לועדה (ובעצם להחלטה אם לשרת או לא), החלטתי לנסות ולהתנהל בחיי כמו מישהו שכבר יצא על 21. בתור ילד בן 18, שגר במקום שהוא לא צפון תל אביב, היה - בלשון המעטה - לא סימפטי. לי, באופן אישי, הבוז שקיבלתי מאנשים (בין אם בבוטות ובין אם בעדינות) מאוד הפריע. זו לא הסיבה היחידה שבגללה החלטתי כן להתגייס בסוף, אבל היה לזה משקל לא מבוטל.

אמרתי כבר בעבר למישהו אחר כאן בפורום - ברגע שאתה לא מסיים שירות צבאי, קח בחשבון שאתה אוטומטית משייך את עצמך לקבוצת מיעוט עם מוניטין לא חביב במיוחד. תעשה ניסוי קטן: לך לראיונות עבודה עם הסיפור שאותו אתה מתכוון לספר במידה ובאמת תיצא. תעשה אותו דבר עם אנשים אקראיים שתפגוש בחייך. תנסה, גם אם זה במידה מועטה ובלי פרספקטיבה אמיתית, לטעום מההחלטה לצאת.

במהלך השירות שלי מצאתי את עצמי בסיטואציה דומה לשלך - סבלתי והייתי מוכן לעשות הכל כדי לשנות את מצבי, כולל לצאת מהצבא. במידה ואתה רוצה לנסות לסיים את השירות הצבאי שלך, אבל בתנאים נוחים יותר, תידע שהמצב שלך ממש לא אבוד. בשנתיים-שלוש האחרונות, צה"ל הקשיח מאוד את המדיניות שלו בנוגע לשיחרורים על בסיס נפשי, מה שיעבוד לטובתך במידה ואתה מנסה לשפר את תנאי השירות שלך. עם זאת, יש עוד אלפים כמוך, ואם אתה רוצה שיקחו אותך ברצינות אתה צריך להיות חסר תועלת לחלוטין, מאוד עקשן ועקבי (הם ישלחו אותך בחזרה ליחידה כדי לגרום לך להתייאש ולהפסיק לבוא. אתה צריך לדאוג שהם יבינו שזה לא עובד), ולא פחות חשוב - לגרום להם לחשוש מכך שתפגע בעצמך. אל תדאג, זה שלא שכל כך אכפת להם ממך כמו שאכפת להם לא לקבל תביעה אם באמת יקרה לך משהו. טיפ מאוד חשוב בנושא הזה - אם יש לך כמה מאות שקלים להשקיע, תשיג מכתב מפסיכיאטר אזרחי שירשום לצבא על הפחד שלו שתפגע בעצמך. ברגע שזה רשום ומתועד, המערכת הצבאית תסתכל עלייך אחרת.

היום, כשאני ארבעה חודשים לפני השחרור שלי, אני שמח שלא יצאתי. היה לי המון מזל במהלך הדרך - גם עם סביבה מאוד תומכת וגם בתפקיד הצה"לי הנוכחי שלי שהצלחתי להשיג - ובסיטואציה אחרת אולי כבר הייתי בחוץ. הסיבה שאני משקיע בפוסט הארוך הזה היא שאני חושב שאולי לך אין את הרשת שלי כן הייתה, ואתה עלול לעשות צעד שאולי תתחרט עליו אחר כך. אני רוצה להציע לך, לכל הפחות, להילחם כמה שאתה יכול כשאתה בתוך המערכת, ושהאופציה של יציאה מהצבא תהיה באמת ובתמים המפלט האחרון שלך - כי ממנה כבר אין דרך חזרה. רק אחרי שנה וחצי בשירות שלי - שבהם סבלתי, הרגשתי חסר ישע ולבסוף הגיעה נקודת השבירה - הצלחתי להגיע למקום שבו הצלחתי לראות את עצמי מסיים שירות (ורק אז הבנתי שהייתי יכול לעשות את זה הרבה יותר מוקדם). כמוני יש עוד רבים, וזה מה שאני מנסה להעביר לך. אל תוותר לעצמך אם אתה לא שלם עם ההחלטה לצאת.

לייזר
14-04-11, 23:05
hmmm:

מהו לדעתך הגורם העיקרי שבגללו הייתי קשה עם יוני וקליל למדי עם מר תחת?

hmmm
14-04-11, 23:20
ההערכה שלך שמר תחת במצוקה אמיתית לעומת יוני המלש"ב, או שאולי אתה חושב שמר תחת הוא לא הטיפוס של tough love.

לייזר
14-04-11, 23:55
באמת? ממש לא.

hmmm
15-04-11, 00:07
אני אמור להמשיך לנחש?

הסיבות שמניתי נראות לי הכי סבירות ולטעמי הן היו הקו המנחה של רוב האנשים במצב דומה לשלך. מה אני מפספס פה? (יש לי עוד כמה השערות, כשאחת מהן נמצאת בפסקה האחרונה שרשמתי למר תחת).

בכל אופן, יש לי אזכרה מחר ואני אסלוד ממנה אפילו יותר אם אני אגיע גמור מעייפות. טה טה.

לייזר
15-04-11, 00:40
אני לא חושב שמר תחת במצוקה אמיתית, אלא אם אנחנו מגדירים את כל החיים שלו כממירה אחת גדולה. הוא החליט שהוא הולך לעשות מעשה ואני אמרתי לו מה הוא יצטרך לעשות בהמשך לאותו מעשה. לא איכפת לי מה הוא יעשה עם עצמו וכל מה שנתתי זה נוסחה כללית, סתם ידע כללי. דעתי האישית היא שהשתמטות עלולה להיות דבר רע עבורו ושכדאי לו באופן דחוף מאוד לאמץ הרגלים טובים. מצד שני, אני חושב שהוא מקובע למדי בהרגליו וששינוי של 180 מעלות לא יתרחש כעת דווקא. הוא ביקש שאעודד אותו ועשיתי כבקשתו. כמה אני מוכן להמר על כך שישמע בעצתי? אני מעדיף לזרוק כסף לקופות צדקה.

יוני היה היפך מוחלט מכל בחינה אפשרית. ראיתי איך הראש שלו לומד דברים. מבחינתי דווקא הוא היה בנקודה גורלית יותר כי ניתן היה להשפיע עליו ולשנות אצלו משהו. באמת שיש לי תקווה לגביו.

Andrea Pirlo
15-04-11, 00:48
אני מפספס כאן משהו, אם הכל על הזין, מדוע בכלל לכתוב.

פגשתי אנשים שהכל על הזין שלהם, כך לא נראה אחד כזה. אחד כזה יוצא מהצבא וצוחק על זה, דופק באנג ומספר על כך לחבר'ה שהרגע חזרו מהבסיס. יש לי חבר כזה, אדם כשרוני מאד עם הרבה דברים להציע בהמון תחומים שונים והוא כבר מחפש את עצמו 5 שנים. זה מעגל לא בריא בעליל שמי שיוצא אליו מתוך בחירה והבנה שיש לו משהו טוב יותר לעשות עם החיים שלו וגם עושה איתם משהו כזה יכול אפילו להרויח הרבה. כל השאר, הופכים להיות הדוד שמצביעים עליו באירועים משפחתיים.

הצבא הוא חרא בכל מובן אישי ומה שהוא גורם לאנשים זה להשבר. מי שמצליח לבנות את עצמו לאחר השבר הזה מרויח ומי שלא - נופל לתהום עמוקה. כרגע אתה בתהום מר ביג קול אתה יכול להמשיך לכתוב לנו כאן על כמה אתה גבר ומשלושים שבא לך לאכול, עם שיער ערווה או עם אנשובי זה לא מעניין. ברגע שתסכים להסתכל במראה ולא לבחור בדרך הקלה כי קשה לך אתה תתעורר ולא בגלל שאנשים חכמים כותבים לך הודעות יקרות מפז. אני לא יודע באיזה סרט אתה חי אבל עושה רושם שהוא סרט בתלת מימד והייתי מקווה בשבילך שתתעורר ממנו. אם אתה לא מצליח להגיד את זה, אגיד במקומך: אתה כעת מחפש את עצמך ומצפה שיגידו לך מי אתה ומה אתה רוצה.

אני יודע שתקרא את ההודעה שלי בבוז מסויים ואפילו בביטול. זה לא משנה, זו התמודדות שלך עם עצמך ולא של לייזר, אוריה או hmmm, אם תקרא את ההודעה שלי עוד שנה ולא תסתכל עליה בבוז המצב שלך יהיה טוב.

1. זו לא היכולת לפרק מאג, אלא מספר הפעמים שפירקת אותו.
2. כולם פה גאונים בדיעבד (לא במשמעות הצינית של הביטוי אלא במשמעות הנקיה שלו).

לייזר
15-04-11, 01:02
זו לא היכולת לפרק מאג, אלא מספר הפעמים שפירקת אותו.

מדויק ונכון.

כשאני שואל מה הטעם בשירות שלי זו שאלה שונה מאוד מזו של מר תחת: אין שום ספק שללא שלוש שנות צבא הייתי פשוט מוצא את עצמי עם תואר ראשון ועבודה שלוש שנים מוקדם יותר. מעולם לא הייתי ילד אבוד ובגלל זה הביתרי מדבר איתי על מועדוני חשפנות ובילויים - עם צבא או בלי צבא הייתי עושה בחירות סבירות ולכן על הזין שלי פירוק מאגים.

מר תחת, לעומת זאת, ילמד לא מעט מפירוק M16, גליל, תבור, מאג, נגב, מינימי ומקלע 0.5. לו צריך לומר להתחיל לגרז טנקים כדי שילמד משמעת עצמית. יש סיכוי שבאוויר החופשי של האזרחות הוא ילמד את עצמו הכל (וככה זה יהיה: אם אף אחד לא הכריח אותו ללמוד בתיכון או לשרת בצבא כמו שצריך אז גם אין מי שמחכה לקלוט אותו בבית ולכוון אותו כעת). זה אפשרי והרבה יותר נעים לשנות את עצמך כאזרח. מן הסתם זה תרחיש פחות סביר כי, כאמור, אף אחד לא מכריח אותך לעשות כלום באזרחות. הוא יודע שהוא יכול להתעורר עם הזין ביד בגיל 30. מה אפשר לעשות עוד? איחלתי לחייל בהצלחה. 

hmmm
15-04-11, 12:43
MOOSE:

הוא לא החליט, אלא מנסה לקבל כאן לגיטימציה לצעד שהוא חושש לעשות, ובצדק. PIRLO נגע בזה - הוא אמר שהכל על הזין שלו אבל רואים בבירור שזה לא המצב (למרות שהוא היה רוצה).

לא צריך שמר תחת ישנה את ההרגלים הרעים שלו בין רגע בשביל למנוע ממנו לעשות טעות. מספיק שהוא יבין כרגע מה לא לעשות. לאורך חיינו קורה לא פעם שאנחנו עושים דברים בלי להבין לגמרי למה, על בסיס נסיונם של אחרים. השינוי בהרגלים יגיע אולי במהלך השירות ואולי רק בסופו, כשיבין שהצליח לסיים משהו שכרגע הוא אפילו לא חולם שיקרה. אין הרבה שיעורים אפקטיביים בחיים כמו השיעור הזה. אני לא חושב שבגיל 19 צריך לחרוץ את גורלו של אדם.

ג'ון הקטן
15-04-11, 14:37
סוף קורס המ"כים שלי היה האנטי קליימקס המובהק של השירות שלי. משם המוטיבציה רק הלכה וירדה כי לא קיבלתי את התפקיד שרציתי, וגיליתי שלמרות התחושה הכבירה של "לפקד על חיילים", החרא שאתה אוכל מכל קצוות תבל (הקצינים שלך + החיילים שלך) גומר אותך מנטלית. הווי אומר : לא משנה כמה דברים טובים תעשה - ברגע שתעשה פאשלה קטנה, יאכלו אותך בלי מלח.

תמיד נוהגים לומר שקרביים סובלים הרבה יותר מג'ובניקים. זה לא נכון בעליל. מעבר לתחושת הסיפוק וההקרבה במערך הלוחם, גם פתיחת תחת מאסיבית עדיפה על פני תפקיד שאתה לא מרגיש שהוא תורם לך בכלל.

אני לא חושב שלצאת מהצבא זה נכון באופן כללי, אבל אני לא מכיר את מר תחת ולכן אין לי שום אפשרות לשפוט אותו ואת מניעיו, גם אם הוא מנסה להציג אותם מעל דפי פורום זה.

האמת שעד לפני כמה חודשים הצבא היה בשבילי סוג של קדוש מעונה. רק עכשיו (5 חודשים לשחרור) אני מתחיל לראות קצת מעבר לקופסא הירוקה שלי. יש מבחינתי הרבה מאוד הבדל בין לצאת מהצבא מאשר לא להתגייס אליו בכלל.

לייזר
15-04-11, 15:19
יש מבחינתי הרבה מאוד הבדל בין לצאת מהצבא מאשר לא להתגייס אליו בכלל.

אם אני מבין נכון את כוונתך (עדיף לשרת שנה ולצאת מאשר לא להתגייס) זו הבדלה לא מובנת לי. מכיוון שלא מדובר בבחירה נקיה (ללמוד באוניברסיטה, למשל) ולכן המניעים של המתגייס אינם ידועים לי: אדם שלא עושה דבר מוצא את עצמו על מדים מתוך אינרציה. המניעים של הנושר במהלך השירות ידועים לי לרוב: הצבא לא כיף. אני נוטה לכבד סרבן מצפון או מישהו שיודע מראש שהצבא לא רלבנטי עבורו מסיבה זו או אחרת מאשר מישהו שבא, ניסה ובכה. 

Ricardo
15-04-11, 15:26
מה עם מישהו שבא, ניסה וגילה שזה בזבוז זמן? אני מכיר כאלה שקיבלו תפקידים שלא תאמו את הציפיות שלהם, לא ראו בהם תועלת לעתיד האישי\כלכלי שלהם ויצאו מהצבא כדי ללמוד\לעבוד וכו' - מה עם זה?

ג'ון הקטן
15-04-11, 15:34
ריקרדו : היעוד של הצבא זה לשרת את טובתו האישית של החייל? לא ידעתי. אילו ההנאה בצבא הייתה נמדדת בכסף, הייתי היום עם מינוס גדול בבנק.

לייזר, זאת השקפתך, ואני מכבד אותה.אני רואה זאת אחרת.

לייזר
15-04-11, 15:40
חידדתי טיפה את הודעתי הקודמת כדי להבהיר את היחס שלי למה שאתם מדברים עליו עכשיו.

Ricardo
15-04-11, 15:46
ריקרדו : היעוד של הצבא זה לשרת את טובתו האישית של החייל? לא ידעתי. אילו ההנאה בצבא הייתה נמדדת בכסף, הייתי היום עם מינוס גדול בבנק.

לייזר, זאת השקפתך, ואני מכבד אותה.אני רואה זאת אחרת.

ג'ון, לא דיברתי על היעוד של הצבא. יש חיילים שמייחסים יותר חשיבות לתרומה של הצבא להם מאשר ההפך. יש אנשים שהתפקיד שלהם בצבא לא מועיל בשום-דבר לאזרחות. חוץ מזה, יש משהו רע בזה שחיילים רוצים להשתמש בצבא כאמצעי ביטחון לעתיד?

Mendieta
15-04-11, 17:20
שזאת לא המטרה, המטרה היא לשרת את המדינה, לא שהמדינה תשרת אותך.

Ricardo
15-04-11, 17:35
מה זה משנה אם זאת המטרה או לא? זה מה שקורה. אתה חושב שאם לא היה חוק גיוס חובה המושג "לשרת את המדינה" היה מזיז למישהו?

Uriah
15-04-11, 17:40
כן

הנוער הישראלי מאוד מעורב בפוליטיקה המקומית ומרגיש חובה לתרום, זו לא קלישאה והמגמה השלילית היא יחסית לסטנדרט לא שפוי בו כל ילד אמור להיות לוחם. לכל אחד יש "אינטרס אישי", אבל לא מדובר בהכרח בכסף או במקפצה לקריירה - זו ההרגשה שנתת מעצמך באופן ישיר למען ביטחון מדינת ישראל ובכך עזרת לה להמשיך ולהתקיים.

בית"רי מלידה
15-04-11, 17:44
בואו ואגיד לכם בשפה מאוד פשוטה:

המדינה הזו מוקפת אוייבים, ולכן נחקק "חוק שירות ביטחון", החל על חלק מהיהודים בארץ ( הרי החראדים לא עושים צבא, ברובם, גם לא שירות לאומי/אזרחי ).

בתי הקברות גדושים ב 22,684 חיילים, ואנשי כוחות הביטחון שמסרו את נפשם, בהם גם לא מעט דרוזים, בדואים, צ'רקסים, ונוצרים, שהחליטו לקשור את גורלם עם מדינת ישראל, והעם היהודי שחלקו חי כאן.

אבל פה, בפורום המכובד הזה, כותבים כמה דגנראטים מושתנים שלא עושים בכלל צבא, פאראזיטים נהנתנים שחושבים רק על עצמם, או כאלו שמעוניינים להשתמט. מה הם שונים מהחראדים במאה שערים, ומהערבים בטייבה? בכלום!

לא כולם חייבים, לא כולם יכולים גם להיות קרביים, אבל להתחמק לחלוטין מלתת 3 שנים של שירות סדיר, ומילואים מידיי פעם, זה גם כבד עליהם?

משתמטים, נמאסתם!

Ricardo
15-04-11, 18:01
כן

הנוער הישראלי מאוד מעורב בפוליטיקה המקומית ומרגיש חובה לתרום, זו לא קלישאה והמגמה השלילית היא יחסית לסטנדרט לא שפוי בו כל ילד אמור להיות לוחם. לכל אחד יש "אינטרס אישי", אבל לא מדובר בהכרח בכסף או במקפצה לקריירה - זו ההרגשה שנתת מעצמך באופן ישיר למען ביטחון מדינת ישראל ובכך עזרת לה להמשיך ולהתקיים.

לפי דעתי זה ממש לא ככה, אם לא היה חוק גיוס חובה מדינת ישראל לא הייתה קיימת. כי אם לא החוק היה אוכף את זה - המדינה הזו הייתה הולכת לעזאזל. (ומזל שחוק גיוס חובה קיים).

אני לא מדבר על רק לקחת מהצבא ולא לתת, אבל אם הצבא נותן לך למה שלא תיקח? כשחייל משוחרר יוצא לאזרחות ומשתמש במה שהצבא נתן לו (היה במודיעין, נניח) אתה חושב שזה לא חשוב לו? העיקר שהוא "עשה את שלו" ? שירת את המדינה? אני לא יודע איך זה באמת, אבל אני לא חושב שזה רחוק מהדוגמה שנתתי.

כמו שאמרתי, אני מכיר מלא אנשים שעשו צבא כי היה להם חשוב לעשות משהו עם החיים שלהם יותר מאשר לתרום למדינה. זה כמובן לא משקף אבל באופן כללי קשה לי להאמין שמישהו שחושב שלהיות ג'ובניק זה באמת תרומה למדינה (כמה פעמים אמרו לי, לא רק אנשים בגילי אלא גם מבוגרים שעשו צבא "אם אתה ג'ובניק אין לך מה לעשות בצבא, לך תלמד").

ביתר"י: מי בפורום הזה לא עשה צבא? לפי מה שאני יודע כולם פה עשו\חיילים. יש פה אחד שחשב להשתמט וזה ביג-קוקהקולה, מסיבות שאני בהחלט מבין. אני לא הייתי קורא לזה להשתמט הייתי קורא לזה לעשות לעצמך טובה (לפי איך שהוא מתאר את החיים שלו בצבא, לא מעבר).

לייזר
15-04-11, 18:05
Ricardo

מדוע אתה מדמיין לעצמך שהאלטרנטיבה לחוק גיוס חובה היא צבא התנדבותי שמגייס בני 18 לשלוש שנים בהן החיילים יקבלו אלף שקל לחודש כדי לסכן את חייהם? זו דיכוטומיה שגויה.

אבל פה, בפורום המכובד הזה, כותבים כמה דגנראטים מושתנים שלא עושים בכלל צבא, פאראזיטים נהנתנים שחושבים רק על עצמם, או כאלו שמעוניינים להשתמט. מה הם שונים מהחראדים במאה שערים, ומהערבים בטייבה? בכלום!

אתה טועה, יש הבדל מהותי.

החרדי במאה שערים וחלק ניכר מהערבים בטייבה לא מכיר במדינת ישראל וחוקיה ולא רוצה להשתייך לברית אותה כרתו שאר התושבים (החילונים בעיקר) של המדינה בינם לבין עצמם. הברית הזו, מחויבות הדדית לשלומם ובטחונם של השכנים, כוללת לא מעט דברים (צבא, מיסים, ציות לרוב החוקים האחרים) אותם המשתמטים כן מוקירים ומכבדים. הם בהחלט מוכנים לדרוש אותם מחבריהם ומהמדינה.

החרדי מנצל את המסגרת, בה הוא לא מאמין ולה הוא בז, מבלי ששלמותה תעניין אותו יותר מדי. מה יקרה אם תאמר לערבי מאום אל-פאחם שאם הוא לא יתרום למדינה היא תקרוס? הוא ינופף לך בדגל פלסטין. מה עם החרדי? הוא ישמח אם כולם יהיו כמוהו. אם מדינת הרווחה תקרוס תחת הנטל של התחת הפרזיטי שלו ושל ילדיו, אלוהים ימצא פראיירים אחרים שידאגו לו. מציאות עם יותר חרדים ופחות חיילים מקרבת את המשיח, לא כיבוש ערבי. המשתמט הנצלן שמתעצל לעשות צבא יודע מצוין שהחיים שלו ושל משפחתו תלויים בהתנהגות טובה יותר של אחרים - הוא באופן מודע לחלוטין תופס טרמפ על אחרים.

Ricardo
15-04-11, 18:12
מדוע אתה מדמיין לעצמך שהאלטרנטיבה לחוק גיוס חובה היא צבא התנדבותי שמגייס בני 18 לשלוש שנים בהן החיילים יקבלו אלף שקל לחודש כדי לסכן את חייהם? זו דיכוטומיה שגויה.

איך אתה היית רואה את מדינת ישראל ללא חוק גיוס חובה?

Eduardo
15-04-11, 18:16
אפרופו מילואים:

מישהו שמע על איזשהו מענק ימי מילואים שאמור להיכנס ב-1 במאי לחשבון?

Uriah
15-04-11, 18:18
ריקארדו: מה הצבא נותן לך לאזרחות?

אפילו סרבל אפור (הדוגמה הקלאסית) צריך לוותר על שנות העשרים שלו באופן כמעט טוטאלי על מנת לגור בקיבוץ משודרג. מה הקשר בין האזנה לערבית לבין כתיבת שורות קוד?

בית"רי מלידה
15-04-11, 18:20
Ricardo

אתה טועה, יש הבדל מהותי.

החרדי במאה שערים וחלק ניכר מהערבים בטייבה לא מכיר במדינת ישראל וחוקיה ולא רוצה להשתייך לברית אותה כרתו שאר התושבים (החילונים בעיקר) של המדינה בינם לבין עצמם. הברית הזו, מחויבות הדדית לשלומם ובטחונם של השכנים, כוללת לא מעט דברים (צבא, מיסים, ציות לרוב החוקים האחרים) אותם המשתמטים כן מוקירים ומכבדים. הם בהחלט מוכנים לדרוש אותם מחבריהם ומהמדינה.

החרדי מנצל את המסגרת, בה הוא לא מאמין ולה הוא בז, מבלי ששלמותה תעניין אותו יותר מדי. מה יקרה אם תאמר לערבי מאום אל-פאחם שאם הוא לא יתרום למדינה היא תקרוס? הוא ינופף לך בדגל פלסטין. מה עם החרדי? הוא ישמח אם כולם יהיו כמוהו. אם מדינת הרווחה תקרוס תחת הנטל של התחת הפרזיטי שלו ושל ילדיו, אלוהים ימצא פראיירים אחרים שידאגו לו. מציאות עם יותר חרדים ופחות חיילים מקרבת את המשיח, לא כיבוש ערבי. המשתמט הנצלן שמתעצל לעשות צבא יודע מצוין שהחיים שלו ושל משפחתו תלויים בהתנהגות טובה יותר של אחרים - הוא באופן מודע לחלוטין תופס טרמפ על אחרים.

לייזר,

הם לא מכירים במדינה וחוקיה, אבל לרוץ לבג"ץ עמוס השמלאנים המנותקים מהעם הם יודעים יופי.

כנס פעם לאתר בית המשפט העליון: רוב העתירות הן של אסירים בטחוניים מושתנים, רוצחים שבכל מדינה אחרת היו מטוגנים בלי טיפת שמן על הכסא החשמלי.

מדינה בת 63, שאין לה עדיין חוקי יסוד, חלק משופטיה ושוטריה מושחתים, מונהגת על ידי כנסת שמורכבת ברובה מאוכלי חינם, וחלק משריה חיים על חשבון הציבור בכלובים מפוארים במעשיהו וכלא חרמון.

אז מה הפלא שגם בצבא פשט הנגע של אי אמירת אמת? והטובים באמת כבר לא איתנו, אלו שהלכו ראשונים, מנהיגים, מובילים, אמיצים.

אנחנו נשארנו עם החראדים, סוחרי הסמים מטייבה, ושאר הזבלים שלצערי עדיין חיים על חשבוננו.

תשמע לייזר, אולי אתה יכול לעזור? תנסה להביא באוזן לפה את רודי ג'וליאני: הקלינט איסטווד האמיתי שהצליח בגדול בעיר הרוסה מפשע של 7 מליון תושבים, והפך אותה לגן עדן, אולי יצליח כאן? אולי.

Ricardo
15-04-11, 18:24
ריקארדו: מה הצבא נותן לך לאזרחות?

כלום.

אפילו סרבל אפור (הדוגמה הקלאסית) צריך לוותר על שנות העשרים שלו באופן כמעט טוטאלי על מנת לגור בקיבוץ משודרג. מה הקשר בין האזנה לערבית לבין כתיבת שורות קוד?

נהגים? מחסנאים? מאבטחים?

Uriah
15-04-11, 18:26
נהגים? מחסנאים? מאבטחים?

האחרונים בשרשרת המזון

אני רוצה לפגוש את האדם שמוכן להתגייס כמאבטח מתקנים על מנת "להתמקצע" לקראת האזרחות, עד כמה שאני יודע לא נותנים בשוק העבודה פרס על סעיף נפשי.

לייזר
15-04-11, 18:27
תשמע לייזר, אולי אתה יכול לעזור?

אני עוזר: אני משלם מיסים בארה״ב וחלק מהכסף הזה הולך לישראל. :)

הם לא מכירים במדינה וחוקיה, אבל לרוץ לבג"ץ עמוס השמלאנים המנותקים מהעם הם יודעים יופי.

כמובן, למה שלא ינצלו את המערכת? אלוהים אמר - אם נותנים לך, קח. העניין הוא שהמשתמט רוצה בית משפט למקרה שמישהו ישדוד אותו, בעוד שהחרדי רוצה בית דין דתי. לחרדי אין בעיה לרמות את המערכת כי היא חסרת כל ערך עבורו. המשתמט מחריב את המערכת שהיא דרך החיים שלו. 

בית"רי מלידה
15-04-11, 18:28
כלום.

http://www.youtube.com/watch?v=VB6hLg3PRbY

חבל שאינני מצליח להטמיע...

Uriah
15-04-11, 18:30
The free man will ask neither what his country can do for him nor what he can do for his country. He will ask rather "What can I and my compatriots do through government" to help us discharge our individual responsibilities, to achieve our several goals and purposes, and above all, to protect our freedom? And he will accompany this question with another: How can we keep the government we create from becoming a Frankenstein that will destroy the very freedom we establish it to protect?