PDA

צפה בגרסא המלאה : צבא, ושאר ירקות בצבע זית

עמודים : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

glory glory man utd
28-01-10, 01:28
מה לגבי י"ג - י"ד הנדסאי אלקטרוניקה?
ולמישהו יש טיפים לפני הפסיכולוג של ירפ"א ב'? דברים כמו "הצג את עצמך", מה אני אמור לענות לו?

שואלים אותך מה אתה רוצה לעשות בצבא ומבררים אם יש לך מוטיווציה להיות בחיל אוויר. אני מציע לך פשוט לומר מה שאתה באמת רוצה וחושב, כי במילא אם אתה לא רוצה חיל אוויר לא יעבירו אותך, ואם אתה רוצה לעבור מספיק לומר להם את זה ולהעביר רושם שאתה לא פסיכופת.
אה עוד משהו, אולי הם קצת משחקים עם התשובות של השאלון הפסיכולוגי מירפ''א א', אבל אם לא שיקרת שם אתה לא צריך להיות מודאג.
שאלו אותי גם כמה שאלות על התמודדות בלחצים ושטויות כאלה, קצת כמו צו ראשון.

NANI -17
28-01-10, 12:32
זה ברור שצריך להיות חיובי על חיל האויר, אבל ברגע שאתה נכנס לחדר, יש דברים קריטים שצריך להיזהר מהם? השאלה שהכי מטרידה אותי זה ה - "הצג את עצמך", יש כל כך הרבה דברים, ואין לי מושג מה הוא רוצה לשמוע, מישהו מבין בזה?

glory glory man utd
28-01-10, 15:07
זה ברור שצריך להיות חיובי על חיל האויר, אבל ברגע שאתה נכנס לחדר, יש דברים קריטים שצריך להיזהר מהם? השאלה שהכי מטרידה אותי זה ה - "הצג את עצמך", יש כל כך הרבה דברים, ואין לי מושג מה הוא רוצה לשמוע, מישהו מבין בזה?

אותי הזהירו שאומרים לך לסגור את הדלת אחרי שהתיישבת למרות שכבר סגרת אותה, ואם אתה מסתובב מעיפים אותך, אבל כנראה שזאת המצאה.
מיונים לחיל אוויר הם לא בשיטת מעבר שלבים (מדרגות). בכל שלב, מצוות אוויר, אתה צובר נקודות. ככה שאם הלך לך עד עכשיו ממש טוב הראיון שלך יהיה קצר וכנאה לא משמעותי. אני הייתי בראיון 10דקות, מישהו אחר היה פחות מ10 ואחד מעל לרבע שעה.
תגיד מה אתה לומד, מה אתה אוהב לעשות ושטויות כאלה. אני סיפרתי שאני משחק בקבוצה והיא דיברה איתי רק על זה כל הראיון. פשוט תשתדל לדבר על דברים שאתה טוב בהם, או דברים שאתה משקיע בהם.

Big-Cule
30-01-10, 01:47
היי חברה,

אני לפני גיוס (חודשיים מינוס פלוס), ןלצערי הרב אני לא יוכל לשרת בחיל קרבי - משהו שרציתי מאוד (בעיות רפואיות). עכשיו, החלטתי שאחרי הצבא אני אלך לאוניברסיטה/מכללה ואלמד מקצוע כלשהוא.

שאלתי היא כזאת, מה אני יכול לעשות בצבא שיעזור לי אחר כך בלימודיי האקדמאים? איך אני לא אבזבז את הזמן שלי באיזה תפקיד אדיוטי בצבא? האם יש תפקיד כלשהוא שבמהלכו אפשר ללמוד - לא מעניין אותי יותר מדי מה, העיקר שאני לא אשב כל היום על כיסא ואגלוש בפייסבוק?

האם אופציית הג'ובניק בשילוב עם לימודי השלמת בגרויות ועשיית מבחן פסיכומטרי היא אופצייה טובה?

- ואם לא, האם שווה לי להשתחרר מהצבא? זה אפשרי מבחינתי.

SkiMan
30-01-10, 04:00
אז קודם כל, החלטת שתלך אחרי הצבא ללמוד באוניברסיטה\מכללה, ברכות על ההחלטה, החלטה ש-95% מהאוכלוסיה עושה.

שנית, בפייסבוק אתה לא תגלוש כי אין אינטרנט אזרחי ברוב הבסיסים בצה"ל (יש חריגים מיוחדים).

ג'ובניק זה מושג קצת רחב - זה יכול להיות מישהו שעושה חמשושים בבסיס וזה יכול להיות מישהו שנמצא שלוש שעות ביום בבסיס. כרגע אתה לא יכול לבנות בצבא על השלמת בגרויות ופסיכומטרי, זה תלוי בתפקיד ובזמן שאתה נמצא בצבא.

רוב הדברים בצבא במצב כמו שאתה מתאר כרגע, לא ממש "ישדרגו" את הססטוס שלך לקראת לימודים אקדמאיים אחרי הצבא. היית צריך לנסות ללכת על עתודה במקרה הזה. בוא נגיד שמגיוס כלל צהלי, לא תיפול על מציאה גדולה וכל עוד לא התמיינת לתפקיד ספציפי לפני הגיוס זה לא יקרה.

Big-Cule
30-01-10, 04:58
ראשית, תודה על שיתוף הפעולה.

אתה בטוח ש-95 אחוז הולכים על זה? אני בספק. בכל מקרה, זה לא העניין.

אני לא יודע מה אני רוצה. אני כן רוצה לתת את חלקי לצבא, עם עדיפות ענקית לתפקיד מעניין ומאתגר. מה שכן, אני לא מתכוון להיות חייל בשקם או באפסנאות ולבלות חמישה ימים בשבוע בבסיס.

יכול להיות שאני אנסה ואשיג תפקיד של יומיות, כזה שאחרי כמה שעות אני יוכל ללכת הביתה ויתאפשר לי ללמוד (לא דרך הצבא) להשלמת בגרויות ומבחן פסיכומטרי. על שלוש שנים שאני יכול לפרוש את זה (במיוחד השלמת הבגרויות) אני לא יצטרך להתרוצץ יותר מדי, ואני מאמין שיומיים שלושה בשבוע יספיקו.

הגיוני?

oRen.20#
30-01-10, 08:01
פרישה ביום סירות יכולה לגרום בצורה כזו או אחרת לאי זימון לגיבוש צנחנים במידה ואני מביע רצון להתגייס ליחידה ?

SkiMan
30-01-10, 13:16
Big-Cule,

ומי מבטיח לך שתעשה יומיות כבר בתחילת השירות? על כל דבר בצבא צריך עבודה וסבלנות, לומר לך שסתם ככה בתחילת השירות תיפול על תפקיד של יומיות, בכלל לא בטוח שזה יקרה. וגם אם תעשה יומיות, אני מבטיח לך שאם תהיה בבסיס מ-8 עד 5, הרבה לימודים בשבוע אתה לא תעשה. בקיצור, אתה צריך תנאים מאד מסויימים כדי ללמוד כמו שצריך בזמן הצבא, זה מצריך הרבה עצבי ברזל וסבלנות במיוחד אם אתה מגיע לאיזשהו בסיס ותפקיד ורוצה לעבור, קל זה לא יהיה, ואני אומר מניסיון שעברתי תפקידים ובסיסים פעמיים עד שהגעתי למה שרציתי.

Pini_A
30-01-10, 15:21
פרישה ביום סירות יכולה לגרום בצורה כזו או אחרת לאי זימון לגיבוש צנחנים במידה ואני מביע רצון להתגייס ליחידה ?

אין קשר בין הדברים.

Big-Cule
30-01-10, 18:14
SkiMan,

יכול להיות שאני אוותר על תפקיד היומיות, אבל רק בתנאי שאני אמצא תפקיד מעניין ולא איזה מש"ק שקר כלשהוא.

בקיצור, בלאגן.

בהנחה שאני אעשה שירות רגיל,אני יכול לעשות את הלימודים אחרי השחרור אבל השאלה היא תוך כמה זמן אני יכול לעשות השלמת בגרויות (די רחבה) ופסיכומטרי, והאם זה בסדר לבחור בדרך הזאת? אני לא רוצה להגיע לאוניברסיטה בגיל 24 כשכול מה שיש מאחוריי זה שירות מעפן ורקורד לימודי שאפשר לעשות עוד בזמן הצבא.

שי
30-01-10, 19:29
אתה מתנדב שאתה יכול להשיג תפקיד של יומיות? אם לא, הצבא יפעל לפי ההיגיון שלו ולא לפי ההיגיון שלך.

אחרי השחרור אבל השאלה היא תוך כמה זמן אני יכול לעשות השלמת בגרויות (די רחבה) ופסיכומטרי, והאם זה בסדר לבחור בדרך הזאת? אני לא רוצה להגיע לאוניברסיטה בגיל 24 כשכול מה שיש מאחוריי זה שירות מעפן ורקורד לימודי שאפשר לעשות עוד בזמן הצבא.

הקורסים של השלמת בגרויות אורכים כ-חצי שנה עד 8 חודשים בערך. פסיכומטרי זה עניין של 4-5 חודשים כנ"ל. אין לי מושג מאיפה הבאת גיל 24...וגם אם כן, מרבית האוכלוסיה הגברית בארץ מסיימת תואר ראשון בגילאי 24-28.

ועוד NEWS FLASH - מרבית התארים הראשונים האלה שווים לתחת, במיוחד אם הם ממכללת שקר לכשהיא.

SkiMan
30-01-10, 19:51
לפי מה שהבנתי מהדברים שלו הוא לא מתנדב. בן, העצה הכי טובה שלי כרגע היא שלא תעשה שום תוכניות לתקופת הצבא כי אין לדעת איך דברים יתגלגלו, לצבא יש את ההיגיון שלו כמו ששי אמר. ויש הרבה גברים שמתחילים תואר ראשון בגיל 24, בקיצור תשאיר את התוכניות האלו לתקופה יותר פרקטית כשתהיה כבר מאוזן על תפקיד בתוך תקופת השירות שלך.

שי - מרבית התארים הראשונים שווים לתחת? כמעט כל תואר הנדסי מאוניברסיטה נורמלית בארץ ישיג יופי של עבודה.

Daniel 23
30-01-10, 20:01
Big-Cule, מצד אחד אתה רוצה לעשות יומיות, מצד שני אתה לא רוצה להיות בתפקיד חסר משמעות בצבא.

איך נשמע לך אלוף פיקוד דרום?

benos
30-01-10, 20:55
Big-Cule,
איך נשמע לך אלוף פיקוד דרום?

גם הוא לא עושה יומיות....

Big-Cule
30-01-10, 21:52
שי, אני לא מתנדב. הכוונה שלי היא שאני לא מתכוון להיות חמישה ימים בשבוע בבסיס שכל מה שאני עושה זה למיין שמיכות. פשוט לא.

בגרויות חצי שנה עד 8 חודשים? אוקיי. פסיכומטרי זה ארבעה חודשים? בקיצור שנת לימודים אחת. אני ישתחרר בגיל 21 ו-10 חודשים. בוא נגיד שניקח חודשיים של מנוחה. שנת לימודים והרשמה לאוניברסיטה בגיל 23. יאללה שיהיה.

תואר ראשון שווה לתחת? סבבה, אני לא מתכוון להסתפק בתואר אחד. כרגע אני לא יודע על איזה כיוון אני אלך, אבל בטוח שאני אשקיע בלימודיו. הבנתי שמכללה זה פחות "נחשב" מאוניברסיטה מכיוון שבאוניב' מבקשים תנאי קבלה גבוהים מאלו במכללה. אני מתכוון להרשם לאוניב' "נחשבת" עם פסיכומטרי גבוה וממוצע בגרות קבוע. אני לא מהחאפרים.

סקימאן, אתה צודק. אבל אני לא רוצה לחכות לשיבוץ אומלל ולטחון 3 שנים, אני כן רוצה להבין אם כדאי לי להשלים כבר בתקופת השירות ולהלחם על יומיות.

סקסוקי
30-01-10, 23:31
ושאלה בנושא ההתקבלות לאוניברסיטה-איזה ממוצע בגרויות ופסיכומטרי צריך בשביל להתקבל לאוניברסיטה על רמה? וזה, גם אם ניקח בחשבון שאני לא עושה 5 יח' מתמטיקה פיזיקה כימיה ומכניקה גרעינית של האטום..

ברינדר
31-01-10, 01:28
ושאלה בנושא ההתקבלות לאוניברסיטה-איזה ממוצע בגרויות ופסיכומטרי צריך בשביל להתקבל לאוניברסיטה על רמה? וזה, גם אם ניקח בחשבון שאני לא עושה 5 יח' מתמטיקה פיזיקה כימיה ומכניקה גרעינית של האטום..

מה זאת השאלה הזאת?

קודם כל תבחר תואר. יודע מה, אפילו תחום (מדעי הרוח / מדעי החברה / הנדסה). אחרי זה גוגל. אחרי זה שם של אוניברסיטה. אחרי זה למחלקה של התואר שאתה רוצה לראות את סיכויי הקבלה אליו. אחרי זה לתנאי קבלה. אחרי זה לשפשף את העיניים כדי להבין שאתה לא יכול להתקבל לרוב התארים.

ואחרי השתי דקות הללו, תצטרך להבין שאין לך מה לעשות עם המידע הזה עכשיו.

BarcaMan
31-01-10, 12:50
בכלל לא, זה לא יפריע. כשאני הייתי בגיבוש, היו לא מעט אנשים מיום סיירות.

וברגע זה נודע לי שאני משובץ לגולני! נשלחו כבר זימונים למתגייס מרץ 10.

David B
31-01-10, 13:08
אמנם יש לי עוד זמן עד לזה, אבל מישהו יכול להסביר לי בקצרה איך נראה יום גיבוש? והאם חובה להגיע כשמזמנים אותך לזה?

Yoninori
31-01-10, 13:32
אמנם יש לי עוד זמן עד לזה, אבל מישהו יכול להסביר לי בקצרה איך נראה יום גיבוש? והאם חובה להגיע כשמזמנים אותך לזה?
גיבוש זה התנדבותי. אם אתה לא מגיע לאחד הגיבושים (צנחנים, סיירות, סטילים, קצונה עתידית וכו' ) אז נחסמת בפינך האפשרויות להגיע ליחידות האלו אי פעם.
וזה בדרך כלל כמה ימים, שבגדול בודקים את הסיבולת וכח הרצון שלך, עם משמעת צבאית והמון תיזוזים.

שי
31-01-10, 20:59
שי - מרבית התארים הראשונים שווים לתחת? כמעט כל תואר הנדסי מאוניברסיטה נורמלית בארץ ישיג יופי של עבודה

1. לא כולם עושים תואר הנדסי חביבי. על משפטים ועשרות האלפים שלומדים את המקצוע הנאלח הזה שמעת?

2. אם אתה מדבר על הנדסי, יש סדרת כתבות מצוינת בגלובס (ובגלובס-סטודנט שמחלקים בקמפוסים של העברית, ת"א והטכניון), שמספרת בדיוק מאיזה ממוצע ומטה חברות ההשמה גורסות את קורות החיים שלך עוד לפני שהם שולחות אותו הלאה לחברות שמציעות "יופי של עבודה". שלא לדבר על כך שבוגרי מכללות למיניהם נגרסים בלי קשר לממוצע ציונים כזה או אחר.

3. המצב בשוק כרגע קשה מאוד, את זה אני יודע ממקור ראשון במעגל החברתי שלי הן בחבר'ה שמחפשים עבודה, והן בחברות ההשמה.

4. איחלתי לחייל האופטימי (מדי) בהצלחה.

SkiMan
31-01-10, 21:08
4. איחלתי לחייל האופטימי (מדי) בהצלחה.

http://smiliesftw.com/x/smiley-rofl.gifכמה פעמים רשמו לי את זה בשירות שלי.
ענק שי.

Big-Cule
01-02-10, 01:26
ברור שמשפטים זה חרוש. מכללות זה סתם קקי, אה?

ורק שאני ידע שאני מבין מה ההבדל -

טכניון - מספיק ממצועים סבירים והרבה כסף.
אוניברסיטה - צריך ממצועים גבוהים והרבה כסף.

שי
01-02-10, 02:09
מה זה הרבה כסף? בטכניון ובכל אוניברסיטה מוכרת אתה תשלם את אותו שכר לימוד. מה שלא נכון לגבי המכללות למיניהן (רובן).

אין כל קשר לממוצעים, אתה פשוט צריך ממוצע גבוה. גם בטכניון וגם בפקולטות המדעיות האחרות באוניברסיטה.

Alessandro Del Piero
01-02-10, 02:49
איזה אתרים יש כדי לדעת אילו זכויות יש לי בתור איש קבע (כן, נפלתי בסוף)?

roi&barca
01-02-10, 18:37
אתמול אח של חבר טוב שלי התאבד בצבא, אחרי שראיתי שזה לא כתוב בשום מקור באינטרנט/עיתונים, התחלתי לחשוב, כמה מקרים של התאבדות יש שהצבא לא מדווח עליהם?

עילי פילדס
01-02-10, 18:59
אתמול אח של חבר טוב שלי התאבד בצבא, אחרי שראיתי שזה לא כתוב בשום מקור באינטרנט/עיתונים, התחלתי לחשוב, כמה מקרים של התאבדות יש שהצבא לא מדווח עליהם?

המון

Corwin
01-02-10, 21:47

היה מקרה אחד גם בטירונות בה אני השתתפתי, זה לא הגיע לשום מקום. זה קורה הרבה מאוד.

roi&barca
01-02-10, 22:37
את האמת זה די מעצבן, ז"א יכול להיות שאני סובייקטיבי, בכל זאת חבר טוב שלי והכרתי את מי שהתאבד אבל זה נראה כאילו הצבא "מעלים" את המקרים האלה בשביל שיותר אנשים יתגייסו לצבא, התנהגות קרה ומנוקרת.

ספיר
01-02-10, 23:21
יש לי שאלה. אני לא מבין כ"כ את הקטע של הצבא, זה גוף כזה מסובך.
יש לי פרופיל 97 וקיבלתי היום מנילה, יש לי מנילה קרבית. כל היחידות שהם אפשרויות הבחירה שלי הם קרביות, זה מתחיל מחיל רגלים ויש גם טייס, וים. עכשיו נגיד ואני לא מחליט שאני לא רוצה קרבי, מה אני עושה? פשוט רושם בכל אפשרות לא מעוניין. ובהתחלה ישנה שאלה באיזה רמה אני מעוניין להיות בקרבי, ויש מספר אפשרויות. אבל זה ברור שלא משנה מה אני יבחר בסופו של דבר יקחו אותי לקרבי.
עכשיו השאלה שלי- איך מודיעים לי לאיזה יחידה אני הולך? מתי להגיע? לאן להגיע? לכמה זמן מתוכנן עד שיהיה לי איזה "שיחרור". אולי כמה יצחקו פה על השאלות, אבל אין לי מושג מה הולך. זה גוף כזה מסובך, אין למי לפנות ואם מי לדבר. אני מאמין שיש הרבה עם ניסיון שיוכלו לעזור לי.
תודה.

Yoninori
01-02-10, 23:25
יש לי שאלה. אני לא מבין כ"כ את הקטע של הצבא, זה גוף כזה מסובך.
יש לי פרופיל 97 וקיבלתי היום מנילה, יש לי מנילה קרבית. כל היחידות שהם אפשרויות הבחירה שלי הם קרביות, זה מתחיל מחיל רגלים ויש גם טייס, וים. עכשיו נגיד ואני לא מחליט שאני לא רוצה קרבי, מה אני עושה? פשוט רושם בכל אפשרות לא מעוניין. ובהתחלה ישנה שאלה באיזה רמה אני מעוניין להיות בקרבי, ויש מספר אפשרויות. אבל זה ברור שלא משנה מה אני יבחר בסופו של דבר יקחו אותי לקרבי.
עכשיו השאלה שלי- איך מודיעים לי לאיזה יחידה אני הולך? מתי להגיע? לאן להגיע? לכמה זמן מתוכנן עד שיהיה לי איזה "שיחרור". אולי כמה יצחקו פה על השאלות, אבל אין לי מושג מה הולך. זה גוף כזה מסובך, אין למי לפנות ואם מי לדבר. אני מאמין שיש הרבה עם ניסיון שיוכלו לעזור לי.
תודה.

במנילה שלי דירגתי רצון לוחם 5, חיל רגלים 5 ונחל 5. אחרי חיל רגלים, דירגתי את הנדסה קרבית, מודיעין שדה ושריון. אתה יודע איזה יום גיוס הביאו לי אתמול? תותחנים, מגב והשלמות. כל הדברים שהכי לא רציתי, ויש לי קבא 56 ופרופיל 97. כמובן שאני לא אוותר ובמקרה הגרוע ביותר אם לא אקבל חיר אני לא אתפנה. הצבא שם זין על הרצונות שלך, כך שזה לא הכי משנה. אבל אם אתה לא רוצה קרבי, יש לי 2 חברים שישבו שבוע בכלא ובסוף שמו אותם בג'וב בחיל הים, זאת לא בעייה.

אלכס
01-02-10, 23:28
לפני חודשיים היה לי צו ראשון. זה בסדר שעוד לא קיבלתי את הטופס הזה של העדיפויות (מנילה?)? מתי אני אמור לקבל?

ספיר
01-02-10, 23:55
במנילה שלי דירגתי רצון לוחם 5, חיל רגלים 5 ונחל 5. אחרי חיל רגלים, דירגתי את הנדסה קרבית, מודיעין שדה ושריון. אתה יודע איזה יום גיוס הביאו לי אתמול? תותחנים, מגב והשלמות. כל הדברים שהכי לא רציתי, ויש לי קבא 56 ופרופיל 97. כמובן שאני לא אוותר ובמקרה הגרוע ביותר אם לא אקבל חיר אני לא אתפנה. הצבא שם זין על הרצונות שלך, כך שזה לא הכי משנה. אבל אם אתה לא רוצה קרבי, יש לי 2 חברים שישבו שבוע בכלא ובסוף שמו אותם בג'וב בחיל הים, זאת לא בעייה.
תודה אחי! אני די כמוך, יש לי 97, וקבא אני לא יודע. אבל איך אפשר לברר את הקבא? אם אין קשרים אין אפשרות לברר?
אני ישמח לעוד עצות מעוד אנשים. תודה.

לפני חודשיים היה לי צו ראשון. זה בסדר שעוד לא קיבלתי את הטופס הזה של העדיפויות (מנילה?)? מתי אני אמור לקבל?
יש לך עוד הרבה מאוד זמן. קודם כל אתה צריך לקבל באתר של הגיוס מידע לגבי תאריך הגיוס שלך. ועד שתקבל את המנילה יקח זמן.
לדוגמה- תאריך הגיוס שלי הוא 22 בנומבר 2010 והיום כל מי שתאריך הגיוס שלו מיולי עד נובמבר קיבל מנילה. ככה שלפי תאריך הגיוס תוכל לדעת בערך מתי תקבל. אבל יש לך עוד זמן.

עילי פילדס
02-02-10, 00:00
המנילה לבנים (קרבי) מגיעה בדרך כלל בסוף ינואר של כיתה יב' כאשר רוב הבנות במהלך ינואר. מישהו יודע מתי יוצאת השנה לבנים מנילה לא קרבית ?

benos
02-02-10, 00:04
כמובן שאני לא אוותר ובמקרה הגרוע ביותר אם לא אקבל חיר אני לא אתפנה. הצבא שם זין על הרצונות שלך, כך שזה לא הכי משנה.

למה אתה רוצה להיות חירני"ק ולא שיריונר או מוהנדס?

Yoninori
02-02-10, 00:08
למה אתה רוצה להיות חירני"ק ולא שיריונר או מוהנדס?
למען האמת אני סבבה גם עם שריון והנדסה, רק אלוהים לא מגב. התחתית של התחתית של האוכלוסיה נמצאת שם.

עילי פילדס
02-02-10, 00:12
נוו יוני איך היה בבית קפה? לך איתה לשרלוק הולמס סרט ענק

Big-Cule
02-02-10, 01:04
מה זה הרבה כסף? בטכניון ובכל אוניברסיטה מוכרת אתה תשלם את אותו שכר לימוד. מה שלא נכון לגבי המכללות למיניהן (רובן).

אין כל קשר לממוצעים, אתה פשוט צריך ממוצע גבוה. גם בטכניון וגם בפקולטות המדעיות האחרות באוניברסיטה.

התבלבלתי שי, הכוונה שלי היתה למכללה ולא לטכניון.

במכללה לא צריך ממוצע כל כך גבוה לעומת אוניברסיטה ששם כן צריך ממוצע גבוה. זה ההבדלים היחידים (בגדול) בין השניים? ומה עם הרמה הלימודית (מרצים, מורים השקעה וכו').

Alvaro Recoba
02-02-10, 07:32
רק אלוהים לא מגב. התחתית של התחתית של האוכלוסיה נמצאת שם.
בוא ותאמר לנו על סמך מה הגעת למסקנה הזו?

התחתית של התחתית של האוכלוסיה נמצאת במקומות כמו שאטה ואוהלי קידר. ולא במג"ב ששם להזכירך, נמצאים ומשרתים לוחמים שבזכות הרבה מהם אתה יכול לשבת ולכתוב בסבבה שלך בפורום הזה...

במג"ב, כמו בכל מקום אחר בצבא- נמצאים אנשים יותר טובים ופחות טובים. האנשים שאני לפחות הספקתי להכיר בתקופה הקצרה שלי שם היו אנשים זהב.

מג"ב הוא דווקא אחד המקומות היותר מעניינים בצבא עם הרבה יחידות ופעילויות מעניינות.

Mendieta
02-02-10, 17:25
יוסי, פעם אמרו לי משפט חכם-אם אתה טיפש ולא יודע דברים מסוימים, תסתום. מי אתה בכלל, שרק סיימת צוו ראשון ובטח עוד מחפש שמישהו יבדוק לך מה הקב"א, שתדבר על מג"ב או על איזה סוג של יחידה? אתה לא יודע על מה אתה מדבר בכלל, עוד לא נכנסת לצבא ואתה כבר יודע איפה יש חרא אנשים, איפה יש אנשים טובים, מי התחתית, מי על רמה. אז מבזק חדשות-אתה לא יודע. סביר להניח שאף אחד לא יודע חוץ ממי שהיה שם ונמצא שם עכשיו. אז שב בשקט, ותחשוב פעמיים מי שומר עליך בגבול...קשה לי להאמין שישימו אידיוטים בגבול.

Yoninori
02-02-10, 18:42
יוסי, פעם אמרו לי משפט חכם-אם אתה טיפש ולא יודע דברים מסוימים, תסתום. מי אתה בכלל, שרק סיימת צוו ראשון ובטח עוד מחפש שמישהו יבדוק לך מה הקב"א, שתדבר על מג"ב או על איזה סוג של יחידה? אתה לא יודע על מה אתה מדבר בכלל, עוד לא נכנסת לצבא ואתה כבר יודע איפה יש חרא אנשים, איפה יש אנשים טובים, מי התחתית, מי על רמה. אז מבזק חדשות-אתה לא יודע. סביר להניח שאף אחד לא יודע חוץ ממי שהיה שם ונמצא שם עכשיו. אז שב בשקט, ותחשוב פעמיים מי שומר עליך בגבול...קשה לי להאמין שישימו אידיוטים בגבול.

לא קוראים לי יוסי, ואני אומר את זה על סמך הרבה חבר'ה שעבדו איתו ושירתו ממג"ב ועל סמך האנשים שאני מכיר ש"מתפללים" שיתנו להם מגב, וכולם פחות או יותר בעלי אותו מכנה שאני לא רוצה להיות בו.

Mendieta
02-02-10, 22:07
אז אני מכיר מלא אנשים שהיו במג"ב ועכשיו משרתים במג"ב ואתה יכול ללקק להם את הלכלוך בין האצבעות של הרגליים. מבחינת שכל בעיקר, כמובן, משהו שלא התברכת בו כ"כ למרות שאתה חושב שכן...

Yoninori
03-02-10, 00:33
אז אני מכיר מלא אנשים שהיו במג"ב ועכשיו משרתים במג"ב ואתה יכול ללקק להם את הלכלוך בין האצבעות של הרגליים. מבחינת שכל בעיקר, כמובן, משהו שלא התברכת בו כ"כ למרות שאתה חושב שכן...

טוב אבל'ה.

בכל מקרה, גם אם כל זוכי פרס נובל לספרות שרתו שם, לא מושך אותי מגב, לא בראש שלי.

לייזר
03-02-10, 03:28
את האמת זה די מעצבן, ז"א יכול להיות שאני סובייקטיבי, בכל זאת חבר טוב שלי והכרתי את מי שהתאבד אבל זה נראה כאילו הצבא "מעלים" את המקרים האלה בשביל שיותר אנשים יתגייסו לצבא, התנהגות קרה ומנוקרת.

נכון מאוד ומצער.

כשהייתי באימון באחד הביסל"חים, המג"בניקים התחילו "מלחמת כבוד" עם גולנצ'יקים; נשקים נטענו, פצצות תאורה נורו לאוויר ואני הלכתי לישון בטויוטה המשוריינת שלי. האם האנקדוטה הזו חשובה יותר או פחות ממדעני הגרעין שלך? לאף אחד לא איכפת את מי אתה מכיר. לאף אחד לא אכפת גם מה אני מכיר - ואני בעוונותי יודע על הצבא הרבה יותר ממך.

המציאות היא שצה"ל - באופן מכוון לחלוטין - מגייס לשם אוכלוסיה לא איכותית במיוחד. החיילים במג"ב הם באופן רשמי המטומטמים הגדולים ביותר להם הצבא מרשה ללכת הביתה עם רובי סער (אנחנו נתעלם לרגע מהנגדים). יוני לא טועה כשהוא מגדיר אותם כמיץ של הזבל (מבחינה כללית ויחסית).

עדיין קיים בצה"ל הרעיון הנהדר של השבחת גדודים?

Mendieta
03-02-10, 07:54
מה זה לא איכותי? מאיזה בחינה? יש הרבה אנשים במג"ב שאני מכיר ששוב-בני אדם זהב שגם לא טיפשים בכלל. ליוני, שהוא יותר מתקרב למיץ של הזבל לדעתי, אין שום זכות לקרוא לאיזשהו קבוצה "המיץ של הזבל".
אפשר "להכליל" ולהגיד שרובם עם פטיל קצר. רובם עם דעות ימניות קיצוניות. רובם מזרחים\רוסים. אבל המיץ של הזבל? הרי כמוהם יש בכל מקום. אם הוא היה בגבעתי\גולני הוא היה נתקל בסוגים יותר גרועים, וגם אם היה בדובדבן ומגלן. גם שם היו לו חרא של אנשים.

Yoninori
03-02-10, 08:50
לא נראה לי שבמגלן יש אותו אחוז מפגרים כמו במגב.
ואתה לא ממש מכיר אותי. בכל מקרה, לא בראש שלי.

Alvaro Recoba
03-02-10, 16:55
לא נראה לי שבמגלן יש אותו אחוז מפגרים כמו במגב.
זה בדיוק אותו דבר כמו שתגיד ש- "לא נראה לי שבמגלן יש אותו אחוז מפגרים כמו בצנחנים / גולני / גבעתי".

בכל מקרה, אין על מה להתווכח פה בכלל. בכל מקום בצבא יש אנשים פחות טובים ואנשים יותר טובים. בכל מקום ובכל יחידה.

אתה Yoninori, בעזרת ה' תגיע למג"ב ותחזור לכאן לספר לנו איך זה שמרחיבים לך את פי הטבעת...

I-N-T-E-R
03-02-10, 17:47
יש לי פגישה עם קב"ן עקב זה שאני מדבר עם פסיכולוגית, ברור לי שאני צריך להציג תעיניין כיעוץ נורמאלי כחלוטין ולא כי אני חולה נפש (שזה מה שקורה בפועל והצבא יודע שהיום זה דבר נורמאלי אני מקווה והוא רק רוצה לעשות בדיקה לעומק), בכל אופן מישהו היה ויודע איך זה? האם הקצין נחמד או מנסה לדחוק לפינה (כי אם כן אז זה קורה יותר מידי ואולי כן כדאי לצאת משם.. כוס אמא שלהם "ניסית סמים?" "לא" "בטוח?! בטח יצא לך פעם חברים וזה.." "לא" אתה נמשכת פעם לגבר?" "לא" אף פעם? לא!!! אני סטרייט לגמרי!!! עוד רגע מכות לבוחנת הבת זונה חח)

benos
04-02-10, 02:26
אם אין לך מה להסתיר אז אין לך מה לדאוג בכלל. תהיה רגוע כמה שאפשר למרות שאני מניח שבתור מלש"ב יש טיפה לחץ מזה שהוא בודק אותך אבל אין סיבה להיות בלחץ.

לייזר
04-02-10, 05:22
מה זה לא איכותי? מאיזה בחינה?

לא מספיק איכותיים כדי לעשות משהו מועיל יותר מאשר לפרק ערבים במכות: זו פחות או יותר המסקנה אליה הגיע הצבא לגבי ניכר מהאנשים שהוא שולח לשם.

יש הרבה אנשים במג"ב שאני מכיר ששוב-בני אדם זהב שגם לא טיפשים בכלל.

העובדה שאתה מכיר חופן אנשים שהם בסדר (לפי דעתך) לא אומרת שהם (א) באמת בסדר (ב) הרוב. זה סתם כעובדה - בנוגע לדיון אני מציע לשים דגש מיוחד על הסעיף השני. רבים מהאנשים שמשרתים במג"ב לא מוכרים לאף אחד מאיתנו. מג"ב זה לא המקום אליו שולחים את מלך הכיתה.

ליוני, שהוא יותר מתקרב למיץ של הזבל לדעתי, אין שום זכות לקרוא לאיזשהו קבוצה "המיץ של הזבל".

למה? הוא אמר, במידה מסוימת, את האמת. אם הוא טועה אז זה בבחינתו את עצמו ואת התאמתו למג"ב. הדעה שלו על מג"ב קרובה מאוד לאמת ואין לאשליות הבינוניות שלו שום קשר לכך מג"ב זה התחתית של התחתית.

אפשר "להכליל" ולהגיד שרובם עם פטיל קצר. רובם עם דעות ימניות קיצוניות. רובם מזרחים\רוסים. אבל המיץ של הזבל? הרי כמוהם יש בכל מקום. אם הוא היה בגבעתי\גולני הוא היה נתקל בסוגים יותר גרועים, וגם אם היה בדובדבן ומגלן. גם שם היו לו חרא של אנשים.

1) האנשים בחי"ר טובים יותר מאשר במג"ב. מדובר בהרבה יותר מדטרמיניזם קב"א-יסטי: חלק גדול מאוד מהאנשים שמגיעים לחי"ר הם בעלי מוטיבציה גבוה לשרת ולכן הם ביסודם חיילים טובים יותר מבחינת משמעת ולעיתים קרובות מאוד גם אנשים "ערכיים" יותר. המוטיבציה של חיילים שרוצים לשרת במג"ב היא חולנית ופראית, במקרה הטוב.

2) אם אתה חושב שליוני אין זכות לדבר על מג"ב, אז אתה אמור, על אחת כמה וכמה, לבלום את פיך ואת אצבעותיך לפני שאתה פולט שטויות על מגלן ודובדבן. חרא של אנשים יש בכל מקום, אבל באף מקום בצה"ל אחוז האנשים מהסוג הזה גבוה יותר מאשר במג"ב. אם מדיניות השיבוץ לא הבטיחה זאת, אז אלו ששואפים לשרת במג"ב כדי לשבור לערבים את הפנים דואגים להסיר כל ספק בנידון.

Mendieta
04-02-10, 17:20
קשה לי להאמין שישלחו לגבולות דווקא אנשים כ"כ טיפשים ודפרים. אני לא חושב שהמדינה רוצה לשלוח לשם אנשים שיפרקו ערבים במכות, כי כשזה קורה החייל דיי מקבל בראש. מההיכרות שלי עם אנשים ממג"ב הם רחוקים מהליות התחתית של התחתית. נכון שזה אולי לא הרוב כמו שאתה אומר, אבל גם יוני לא מכיר את כולם בשביל לקבוע שהם התחתית של התחתית. ובכלל מה שיותר עצבן אותי המחשבה שהוא יותר מהם. אי אפשר להכליל, וזה מה שאתם עושים. כמובן שיש דפרים, אבל דפרים יש גם במקומות אחרים של חי"ר.
אתם מבססים עובדות ומדביקים את הסטיגמה לחיילי מג"ב בלי עובדות בשטח. אתה יכול להוכיח לי ששולחים למג"ב את האנשים עם הדפ"ר הכי נמוך? אתה יכול להוכיח לי שלמג"ב שולחים אנשים ימניים קיצוניים נטו ובכלל אתה יכול להוכיח ולגבות את כל מה שאמרת?

glory glory man utd
04-02-10, 17:27
ביום חיילות חברים שלי שאלו חייל מג''ב למה הוא ממליץ לנו לבוא למג''ב וזאת הייתה התשובה שלו בערך:

כדי לשבור לערבים את הפנים
אם החייל שמייצג את היחידה שלו אמר את זה, אולי זה רומז משהו על האווירה שיש במג''ב..

Mendieta
04-02-10, 17:56
בסדר, שוב, להכליל לדעתי זה גס מידי. גם במקומות חיר אחרים יש אנשים שהתגייסו לקרבי בשביל לרצוח ערבים.

שי
05-02-10, 17:30
העובדה שאתה מכיר חופן אנשים שהם בסדר (לפי דעתך) לא אומרת שהם (א) באמת בסדר (ב) הרוב.

אבל באף מקום בצה"ל אחוז האנשים מהסוג הזה גבוה יותר מאשר במג"ב. אם מדיניות השיבוץ לא הבטיחה זאת, אז אלו ששואפים לשרת במג"ב כדי לשבור לערבים את הפנים דואגים להסיר כל ספק בנידון.

אני רק מגבה את העובדות האלה.

יש שם אנשים זהב, אבל הרב הוא התחתית של התחתית.

Mendieta
05-02-10, 19:25
אין לי בעיה עם הרוב (ושוב, אשמח להוכחות, אם אתם יכולים להביא), יש לי בעיה עם כולם. עוד יותר יש לי בעיה עם ילד פלצן שחושב שהוא יותר מכל מי שמשרת במג"ב.

סבסטיאנו
06-02-10, 00:18
אין לי בעיה עם הרוב (ושוב, אשמח להוכחות, אם אתם יכולים להביא), יש לי בעיה עם כולם. עוד יותר יש לי בעיה עם ילד פלצן שחושב שהוא יותר מכל מי שמשרת במג"ב.

ירדן תעשה לי טובה.
יכולת לוותר על המשפט האחרון שכתבת. כי אתה יכול לקשר אותו למיליון ואחד דוגמאות ספציפיות שכוללות גם אותך בהם. לא קרה לך שלא רצית ללכת למקום מסוים בגלל האנשים שנמצאים שם?
אין הבדל בין אם אתה מכיר את האנשים שם או לא גם העניין הזה הוא סובייקטיבי לכל אחד. תהיה בטוח שגם האנשים הכי שנואים עליך וגם הרוצחים הכי מטורפים בעולם יכולים להיות נחמדים כשהם רוצים.

ידוע שרוב האנשים שמשרתים במג"ב הם אנשים שוואלה - לא בא לי להיות בחברתם...
האם אני חושב שאני שווה יותר מהם? כן! יש לך בעיה עם זה? אז תקרא לי "פלצן" ואני אגיד לך "טוב אחי".

לייזר
06-02-10, 03:17
קשה לי להאמין שישלחו לגבולות דווקא אנשים כ"כ טיפשים ודפרים.

עוד פעם הקטעים האלה...

לאף אחד לא איכפת למה אתה מאמין. אני נותן לך את העובדות. אם אתה מצפה לקרוא כתבה על כך שבמג"ב יש את ממוצע הקב"א הנמוך ביותר בקרב המגויסים לקרבי, אז אני מצטער - זה יבוא מיד אחרי שצה"ל יפרסם את כמות החיילים שמתאבדים (או מנסים להתאבד) כל שנה. המציאות היא - ואני מכיר כמה קצינות מיון (מה שעזר לי קצת בחיים) - שלשם נשלחים לרוב אנשים שלא היו פורחים לו היו מגויסים למודיעין או אפילו לחי"ר. לשלוח לגבולות אנשים שיכולים להיות מכלבי שמירה שהולכים על שניים זה בזבוז כוח אדם.

אני לא חושב שהמדינה רוצה לשלוח לשם אנשים שיפרקו ערבים במכות, כי כשזה קורה החייל דיי מקבל בראש. מההיכרות שלי עם אנשים ממג"ב....

אתה לא חושב כמו שצריך. העובדה שעושים המג"בניקים היא מגעילה. חיילים איכותיים יותר לא נשלחים לעשות אותה כי היא חד גונית, שוחקת ומביאה את האדם במגע עם דברים ממש לא נעימים. אפילו החי"רניקים מקבלים מנוחה של כמה חודשים לפני שהם הולכים למוצבים (ולא תמיד למוצבים שבשטחים ועזה). אני, למשל, עשיתי בדיוק שבועיים של עבודת כלבים בעזה, כשהיה חוסר מטורף בחיילים עם הסמכת חי"ר.

להלן כמה אנקדוטות:

1) כשאנחנו היינו בסביבה לא נתנו למג"בניקים לדבר עם הפלסטינאים כי אנחנו מתורבתים יותר (צהובים יותר, אם לדייק) ולא נוטים להכניס צ'אפחה בתום שיחה;
2) פעמיים התלוננתי לאחד הרב-בולבולים עם הפוגים על הכתפיים ששוטרים שלו סוחטים כסף מהפלסטינאים: דבר לא נעשה עד אשר אחד החיילים שלנו פשוט הביא לאחד המג"בניקים אגרוף כי הוא הציק לנהג אמבולנס. החייל שלנו קיבל שבוע ריתוק, בצד של מג"ב לא נעשה דבר;
3) אחד המג"בניקים נהג להביא את המכונית שלו, סובארו עצובה למדי, איתו לגבול. למה? כמה פלסטינאים שפצ"רו אותה עבורו בתמורה למעבר מהיר יותר לתוך ישראל;
4) בכל לילה המג"בניקים היו לוקחים ג'יפ או שניים ומתחפפים לאנשהו להשתכר או "לעשן". המפקדים שלהם העלימו עין באופן קבוע;
5) המור"קים של המג"בניקים היו בעיקר געגועים עמוקים לירושלים, שם הייתה להם "חברה" במעבר הגבול - זונה פלסטינאית.

כתבנו מכתב למח"א ומפקד מג"ב בתום ההצבה המאולתרת בו שטחנו מיוזמתנו את כל הדברים הללו. הדבר הכי משעשע זו העובדה שאנחנו עצמנו לא חבורה של מצביעי מרצ: רובנו הצביע ליכוד וימינה בבחירות. העניין הוא שאנחנו בני אדם ולא חיות פרא או פושעים במדים. רובנו המוחלט הפך לצנוע יותר, שקט וענו יותר בגלל כובד האחריות של השירות. המג"בניקים ניצלו את הנשק, והאנרכיה היחסית כדי להטיל משטר של טרור על אוכלוסיה חלשה מהם.

אני יכול להמשיך, אבל באמת שלא בא לי להיזכר באותה תקופה יותר מדי. בשורה התחתונה: (1) תפסיק לקשקש, אין לך מושג על מה אתה מדבר, (2) מג"ב זה מקום רע עם אנשים על הפנים.

כמובן שיש דפרים, אבל דפרים יש גם במקומות אחרים של חי"ר.

דפ"רים כמוך, אתה מתכוון? מה אתה לא מבין בכך שכמות הדפ"רים היא זו שקובעת ואחוז הדפ"רים במג"ב היה קריטי - אם במגלן יש שני דבילים במחלקה, הם יחטפו מכות וילמדו להתנהג כמו קופים טובים. במג"ב הביזיונרים שולטים ולכן גם אלו הטובים צריכים לשבת בשקט כאשר החוליגנים נותנים את הטון בשטח.

אתם מבססים עובדות ומדביקים את הסטיגמה לחיילי מג"ב בלי עובדות בשטח.

וואלה?

אתה יכול להוכיח לי ששולחים למג"ב את האנשים עם הדפ"ר הכי נמוך?

כן. למרות שהנושא טעון הוכחה לא יותר מאשר "שחקני כדורגל טובים לא מגיעים להפועל ערד".

יוני נשלח למג"ב. איזו עוד הוכחה אתה צריך?

אתה יכול להוכיח לי שלמג"ב שולחים אנשים ימניים קיצוניים נטו

אתה יכול להוכיח לי שהאנשים שאוכלים במסעדת סטייקים הם לא צמחונים? תגיד, התחרפנת לגמרי? עד כדי כך אתה נואש לקשקש על דברים שבהם אתה לא מבין כלום?

Mendieta
06-02-10, 12:23
אני אענה לך בתשובות שלך.

לאף אחד לא איכפת למה אתה מאמין. אני נותן לך את העובדות

אם אתה מצפה לקרוא כתבה על כך שבמג"ב יש את ממוצע הקב"א הנמוך ביותר בקרב המגויסים לקרבי, אז אני מצטער - זה יבוא מיד אחרי שצה"ל יפרסם את כמות החיילים שמתאבדים (או מנסים להתאבד) כל שנה

אז אתה לא יכול להוכיח? אם אתה לא יכול להוכיח-הכל השערות ודעות שמסתמכות על חוויות אישיות והכרויות אישיות או סטיגמות. אני קשקשן, אני דפ"ר, אני מבקש דבר אחד-שתוכיח. אתה יכול לעשות זאת, בלי להביא לי דוגמאות על סטייקים וצמחוניים וכדורגלים שמשחקים בערד? זאת שאלה של כן ולא, לא יותר מידי מסובך לאלוהים של פורום ספורטאנטר...

כל הסיפורים שלך וההכירויות האישיות שלך לא מעידות על הכלל, לא ככה? בידיוק כמו שהאנשים שאני מכיר לא מעידים על הכלל. אם תשים את חיילי גולני במשך שנה שיעשו את העבודה של חיילי מג"ב, סביר להניח שהם יתנהגו באותה צורה כלפי הערבים בגבולות. ככה לפחות אני מאמין.
שמעתי המון סיפורים גם על חיילים בחי"ר אחרים שעשו שוק והמפקדים העלימו עין. זה לא קיים רק במג"ב. זובור הוא דוגמא מאוד נחמדה על העלמת עין...

(1) תפסיק לקשקש, אין לך מושג על מה אתה מדבר, (2) מג"ב זה מקום רע עם אנשים על הפנים.

אנשים על הפנים יש בכל מקום, אף אחד לא מנסה להגיד שהם הכי חכמים ואולי באמת הרוב שם קופים טיפשים בהמות ובמגלן יש פחות. אין לי בעיה עם הרוב, יש לי בעיה עם הכלל, ולדעתי כל יחידת חי"ר לא צריכה להיקרא המיץ של המיץ. אני בנאדם קטנוני, מה אני אעשה...

דפ"רים כמוך, אתה מתכוון?

אני מניח שאתה מהאלה שאם הם אוהבים מישהו הם מעליבים אותו. אני אקח את זה כמחמאה.

יוני נשלח למג"ב. איזו עוד הוכחה אתה צריך?

אם זה באמת נכון והוא בכה לך בהודעה פרטית על זה והתחנן שתגיד לו מה לעשות, אז...ניצחתם :grin:

Yoninori
06-02-10, 19:17
תאריך הגיוס שלי היה אופציה לתותחנים, מגב והשלמות. מבחינת צה"ל אני לא כזה דפר (פרופיל 97 קבא 56). אבל המאבק שלי כמעט הושלם ואני אתגייס לחטיבת הנח"ל.

ירדן, רק לפני חודש קבעת פה נחרצות שכל חיילי הנח"ל חארות, ואתה יורק כשאחד מהם עובר לידך.

צמד תלתלים
06-02-10, 21:17
קודם כל, אין על מג''ב:wink:(טוב אני חייב לומר את ויהי מה כי אני משרת שם).

עכשיו, כמו בכל מקום יש טובים יותר ויש פחות. במג''ב, כמו בהרבה חיילות, יש סטיגמה חריפה - אין לנו 12 שנות לימוד, טיפשים וכו'. זה לא נכון, זה דבר ראשון. דבר שני, סטיגמות לא נוצרות סתם, במיוחד לא זאת. כמו שאומרים שצנחנים צהובים, גולני פועלים ואז חושבים(אני יכול להמשיך אבל נעצור), גם על מג''ב יש סטיגמה וזה לא מעכשיו, זה דבר שנוצר לפני המון זמן ודברים עם הזמן נמשכים. דרך אגב, אז מג''ב נחשב לאחד החיילות הכי נחשקים.

כיום, יש במג''ב באמת אנשים מטומטמים ויש אנשים מאוד חכמים ואיכותיים. אנשים מגיעים משם לימ''ס ולימ''מ, זה לא דבר של מה בכך.

ושלא תחשבו שאם אתם רואים מגבניק, אז אפשר בקלות להכניס לו את המושגים: "מזרחית", "ערסים" וכו' כי זה השתנה פלאים.

עריכה: לייזר, תוציא מהראש שלך את השטויות שאתה מדבר.

Mendieta
06-02-10, 21:18
אמרתי שככה הם נתפסים אצלינו בבניין, לא אמרתי שכולם כאלה, יש מעטים שהם סבבה עם כל שאר הבניין ואם לא אמרתי אז-אני אומר עכשיו. אבל בגדול ככה הם נתפסים, כמוך, שחצנים עם האף בשמיים. כמעט כל מי שבבניין שלנו שהוא נחלאווי נתפס ככה. אני לא כיניתי אותם המיץ של המיץ מהסיבה הפשוטה שלא כולם כאלה וגם יש לי חברים ממש טובים בנחל קרבי וכו'. הכללות זה דבר גס, יוני, בין אם זה לחברי הנח"ל (שחצנים) ולבין אם זה למג"ב (טיפשים) ובין אם זה לגולני (ערסים). להעביר ביקורת מהצד ולכנות יחידה מסוימת בתואר טוב או רע זה מאוד קל. עד שאתה לא שם, אתה לא באמת יודע מי ומה, אתה לא באמת יודע. נקודה. כמו שאני לא יודע אם כולם בנח"ל חארות שחצנים ומגעילים, רק אמרתי איך הם נתפסים אצלינו בבניין.

אני שמח (בעצם, לא כ"כ. הייתי יותר שמח שיפתחו לך ת'תחת ושאתה היית מתמודד עם הערבים בגבולות) ש"ניצחת" ואתה תהיה בנח"ל. אולי אתה לא ראוי להיות במג"ב...

סבה, הקטע הוא שהוא מעביר ביקורת על סמך כלום. על סמך סטיגמה מטומטמת. אני כן הייתי הולך למקומות עם אנשים חדשים ולא נותן לסטיגמה להשפיע עלי. אם אתה נותן לסטיגמה להשפיע עליך בלי בכלל לדעת על מה אתה מדבר-זאת כבר בעיה שלך ושל יוני. כל מה שנותר לי זה לאחל לך (רק לך, כי אותך משום מה אני אוהב) בהצלחה ביום סיירות ושתגיע לאן שתרצה בצבא.

אלכס
07-02-10, 18:51
בעקבות הדיון שהתעורר כאן על מג"ב: בדקתי במקור מוסמך בצבא מי נשלח בד"כ למג"ב. התשובה הייתה אנשים בעלי קב"א בינוני. 41-43 זה פיגור שכלי, ממה שאני מבין בינוני זה 44-47. אנשים חכמים בד"כ לא נשלחים לשם. לא רוצה להגיד שהם לא טובים כאנשים או משהו אבל בד"כ נשלחים לשם אנשים בעלי רמת אינטליגנציה לא גבוהה במיוחד.

צמד תלתלים
08-02-10, 14:36
אלכס, מוזר שאתה אומר דבר כזה, אחרי שבמחלקה שלי בטירונות היה אחד שיצא מטייס והשני מצוללות. מוזר הא?

אלכס
08-02-10, 15:14
אני לא מנסה להכליל ואני יודע שהרבה פעמים הצבא עושה כל מיני טעויות ושולח אנשים עם כל מיני נתונים למקומות בהם נתונים אלו לא מתאימים בכלל (לא מנסה להגיד משהו על המקרה הזה, סתם בכללי להראות שלא הכל עובד בצבא לפי אותה חוקיות). לכן גם כתבתי בד"כ. לרוב נשלחים למג"ב אנשים בעלי קב"א בינוני. זה לא אומר שאין יוצאים מן הכלל אבל זה מה שאמור להיות.

benos
08-02-10, 17:41
קב"א הוא לא מדד לאינטליגנציה אלא רק בחלקו, הדפ"ר שהוא חלק מהקב"א זה המדד לבדיקת הרמה השכלית של המלשב"ים. הקביעה שלך שבגלל הממוצע קב"א הנמוך של לוחמי מג"ב נשלחים לשם אנשים לא אינטלגינטים לרוב, היא לא מדוייקת בהכרח. מה גם שאני בספק אם יצא לך או למקור ה"מוסמך" שלך פעם לעבוד עם שוטרי מג"ב בשביל לקבוע את זה כל כך בהחלטיות.

אלכס
08-02-10, 17:53
http://www.shavuz.co.il/recruit/article.asp?artid=2194&secid=715

לפי מה שכתוב כאן חצי מהקב"א זה פסיכוטכני. עוד חלק די גדול הוא התרשמות כללית וחלק זותר הוא ההשכלה. אומנם זה לא משקף את רמת האינטלגנציה באופן מוחלט אך חצי מהקב"א נקבע על-פיה. כמו שכתבתי, זה לא נכון בהכרח. זה נכון לרוב.

בכל מקרה, לי כמובן לא יצא להכיר/לעבוד/לתקשר עם שוטרי מג"ב. המקור המוסמך שלי אחראי למיונים בצבא ככה שהוא יודע על מה הוא מדבר.

לייזר
09-02-10, 05:36
אני אענה לך בתשובות שלך.

לא ולא, מר דפ"ר: אל תשתמש במילים שאתה לא מבין את משמעותן.

זו התשובה שלי, אותה משום מה בחרת לחתוך מהציטוטים הדיסלקטיים שלך:

המציאות היא - ואני מכיר כמה קצינות מיון (מה שעזר לי קצת בחיים) - שלשם נשלחים לרוב אנשים שלא היו פורחים לו היו מגויסים למודיעין או אפילו לחי"ר. לשלוח לגבולות אנשים שיכולים להיות מכלבי שמירה שהולכים על שניים זה בזבוז כוח אדם.

במילים אחרות: אתה יכול להאמין לקשקושים הריקים שלך, שאתה עצמך יודע שהם שווים לתחת, או שאתה יכול לחשוב שאני בודה דברים מליבי ושקצינות המיון שקרו לי באומרן שמג"ב מקבל את הזבל שבעולם מבחינת קב"א.

אלכס, מוזר שאתה אומר דבר כזה, אחרי שבמחלקה שלי בטירונות היה אחד שיצא מטייס והשני מצוללות. מוזר הא?

לא, לא מוזר. הסיבה שאתה חושב שיש סתירה כלשהי בין דבריו למה שציינת מעידה על כך שהם מאזנים את הקב"א שלך.

Mendieta
09-02-10, 18:15
ובקיצור, אם נתעלם מהעלבות והמשחקי כבוד הקטנים והחוזרים שלך שכבר נדושים ומשעממים, בשורה התחתונה מר אלוהי פורום ספורטאנטר-אתה לא יכול להוכיח כלום. אתה מכיר כמה קצינות, זאת העובדה שלך. הרשמת אותי. עכשיו אני באמת מאמין שבמג"ב נמצא המיץ של המיץ.

Morientes_9
09-02-10, 20:22
יש שם אנשים זהב, אבל הרב הוא התחתית של התחתית.
לגמרי מסכים.
יש לי דוד שהיה מגב"ניק, אותו אני מכליל בין אותם אנשים(סובייקטיבי או לא, קפצו לי), אך רבים הם האנשים שמתגייסים בכדי להתעלל בערבים ושאר ירקות - אותם אני מחשיב התחתית של התחתית.

צמד תלתלים
09-02-10, 21:19
אני לא מבין איך אנשים מבזים מגבניקים כשחלקם מגיעים ליחידה מספר אחת כיום. זה פשוט משגע אותי.

Yoninori
09-02-10, 21:30
צמד תלתלים, אף אחד לא זלזל בימ"מ או בימ"ס, אם אני רואה יממניק אני מנשק לו את התחת, אבל זה לא קשור- זה לא סותר את העובדה שיש לא מעט טמבלים ברברים שמכוונים ומכוונים ליחידה הזו יותר מיחידות אחרות.

Andrea Pirlo
09-02-10, 23:45
אני לא מבין איך אנשים מבזים מגבניקים כשחלקם מגיעים ליחידה מספר אחת כיום. זה פשוט משגע אותי.

חלק מהאזרחים במדינת ישראל הם דוקטורים. זה אומר שאוסף נהגי המוניות חכמים? אבל גם הם ישראלים!

לייזר
10-02-10, 04:06
ובקיצור, אם נתעלם מהעלבות והמשחקי כבוד הקטנים והחוזרים שלך שכבר נדושים ומשעממים, בשורה התחתונה מר אלוהי פורום ספורטאנטר-אתה לא יכול להוכיח כלום. אתה מכיר כמה קצינות, זאת העובדה שלך. הרשמת אותי. עכשיו אני באמת מאמין שבמג"ב נמצא המיץ של המיץ.

באותה מידה אי אפשר להוכיח שבסיירת נח"ל משרתים אנשים איכותיים יותר מאשר במג"ב. אם הולכים לפי הסטנדרטים שלך אין סטנדרטים בכלל ויש להאמין לכל תעמולה מפגרת של דובר צה"ל. אם לא מדווח על כך שחיילים מתאבדים - הם לא מתאבדים, אלו רק שמועות.

אם אתה רוצה "הוכחה", זרוק למנוע חיפוש אקראי את מג"ב בצוותא עם "דין" או "משמעת" ותגלה עשרות רבות של תקריות שפשוט לא קורות ביחידות טובות יותר. מבחינת רקורד פלילי, מפקדי מג"ב השונים הולכים ראש בראש עם משפחת אלפרון.

אתה מתווכח מתוך פרינציפ כמו ילדה קטנה. זה המיץ של הזבל ואני ראיתי חרא כזה במו עיני:

http://www.haaretz.com/hasite/spages/1093913.html

למה אין קליפים כאלה של מגלן או צוללות? :rollmyeyes:

כריסטיאנו
10-02-10, 13:08
אני לא מבין איך אנשים מבזים מגבניקים
עמדתי עם כמה מגבניקים במחסום, יש לי כמה חברים במגב. אולי הם לא המיץ של המיץ אבל נוטים יותר לכיוון הזה מאשר לכיוון השני.

Mendieta
10-02-10, 13:09
אבל כמו שציינתי בעבר-קרו המון מקרים של משמעת לקויה בהמון המון מקומות, ולא רק במג"ב. זובור זה עבירת משמעת חמורה שנעשתה בכל חייל קרבי כמעט. פליטת כדורים, התעללות בטירונים וחיילים, אלה דברים שנעשו גם ביחידות אחרות ותהיה בטוח שיש עוד עשרות מקרים. לא משנה כמה תברבר ובאיזה שפה תשתמש וכמה תנסה לרדת לעלבות אישיות, בשורה התחתונה-אין לך שום הוכחה. מעצבן אותי לשמוע אותך מברבר על הוכחות ועל עובדות כאשר אין לך. במקום להגיד לי "אין לי הוכחה, אבל תצטרך לסמוך עלי כי אני מכיר כמה קצינות" אתה מבזבז את זמני היקר שיכולתי להשתמש בו בצפייה בשנות ה-70 או סתם לישון....

Yoninori
10-02-10, 13:25
שנות ה-70 זה טוב. מאוד.
ד"א, התגייסת כבר, נכון? איך זה שאתה כל כך פעיל פה?

monis
10-02-10, 19:53
זו הפעם הראשונה שאני אשמור את דעתי לי עצמי כאן בפורום, אבל האנשים שנמצאים במשמר הגבול (כמובן שלא כולם) נבחרים בגלל סיבות אישיות שקשורות במקום מוצאם, דתם ומעמדם החברתי, אני לא ארחיב יותר כי איני רוצה להגיד בדיוק מה שאני חושב, אבל לייזר צודק.

שי
10-02-10, 19:53
ירדן, הבן אדם מביא לך הוכחה בכל תגובה שלו, אבל אתה ממשיך ללכת אחרי חליל הקסם של אחותך והמעט אינפורמציה שבאמת יש לך.

תשרת איתם תקופה ואז תדבר.

לייזר
10-02-10, 22:32
אתה מבזבז את זמני היקר שיכולתי להשתמש בו בצפייה בשנות ה-70 או סתם לישון....

מה, קשרתי אותך לכיסא והכרחתי אותך לקרוא הודעות שלי? עשית את זה מבחירה והיחיד שאתה יכול לבוא אליו בטענות זה אתה. הדפ"ר שלך לא גבוה במיוחד, אה? אותך למג"ב.

אבל כמו שציינתי בעבר-קרו המון מקרים של משמעת לקויה בהמון המון מקומות, ולא רק במג"ב. זובור זה עבירת משמעת חמורה שנעשתה בכל חייל קרבי כמעט. פליטת כדורים, התעללות בטירונים וחיילים, אלה דברים שנעשו גם ביחידות אחרות ותהיה בטוח שיש עוד עשרות מקרים.

1) הבדל קיצוני בין זובורים ופליטות כדורים להתעללות בפלסטינאים.
2) היה בטוח? אני לא בטוח. לפי שיטתך: תוכיח. העיתונות מלאה באינספור סיפורים על כשלונות משמעתיים אישיים פליליים במג"ב בכל דרג אפשרי. מה, הצנזורה הצבאית מגנה על הנח"ל או מתנכלת למג"ב?

ד"א, התגייסת כבר, נכון? איך זה שאתה כל כך פעיל פה?

נדמה לי שהוא השתמט רפואית ממקום טיפה (לא הרבה) יותר איכותי ממג"ב.

glory glory man utd
11-02-10, 01:50
זה לא שכל מי שבמג''ב הוא מטומטם, פשוט לרוב שולחים למג''ב חבר'ה עם דפ''ר וקב''א נמוך וזה ידוע. ברוב המקרים מי שיש לו דפ''ר וקב''א נמוכים הוא אידיוט/לא היה תלמיד טוב/אמר שטויות בצו ראשון/צרח על פקידות בלי סיבה בצו ראשון ואיים עליהם שהוא יביא חברים שלו מרמלה להרוג אותם (אחד הדברים הכי הזויים שראיתי בחיים שלי), ולפעמים סתם נתקעים שם אנשים בגלל תאריך גיוס או בגלל שהם למדו בבית-ספר מעפן שהוריד להם כמעט מיידית את הסיכויים להיכנס לקבוצת איכות גבוהה.

סבסטיאנו
11-02-10, 02:13
סבה, הקטע הוא שהוא מעביר ביקורת על סמך כלום. על סמך סטיגמה מטומטמת. אני כן הייתי הולך למקומות עם אנשים חדשים ולא נותן לסטיגמה להשפיע עלי. אם אתה נותן לסטיגמה להשפיע עליך בלי בכלל לדעת על מה אתה מדבר-זאת כבר בעיה שלך ושל יוני. כל מה שנותר לי זה לאחל לך (רק לך, כי אותך משום מה אני אוהב) בהצלחה ביום סיירות ושתגיע לאן שתרצה בצבא.

סורי שאני מגיב מאוחר, אני לא נכנס לפה יותר מדי..

ירדן, לדעתי זה קצת "מתיפייף" מצדך לומר שאתה לא נותן לסטריאו-טיפים להשפיע עליך כי זה נכון לגבי כולם. אם לא בדוגמא הספציפית הזאת אז באחרת. כולנו מושפעים ע"י מסטיגמות, אני משוכנע שאם ישימו אותך בקבוצה של ערבים ואתה תהיה היהודי היחיד אתה תרגיש סוג של אי נוחות - אחרי הכל הם בני אדם בדיוק כמונו אבל מה לעשות יש סטריאוטיפים ודעות קדומות שייגרמו להרגיש לא בנוח במקומות מסויימים אצל כולם. הדוגמא הזו היא על אותו משקל בדיוק כמו זו עם מג"ב.

לגבי היום סיירות, הוא כבר היה. קיבלתי שייטת.

Mendieta
11-02-10, 09:57
1) הבדל קיצוני בין זובורים ופליטות כדורים להתעללות בפלסטינאים.

נכון, כי לשחק בנשק זה לא חמור (ויש המון חיילים שמשחקים בנשק, אם אינני טועה קוראים לזה משחק איציק או משהו) וזה לא טיפשי, וזה מעיד על המון חוכמה ובגרות ובעיקר על דפ"ר גבוהה. גם זובור זה מעשה לא כזה חמור, כאילו זה בסדר להרביץ לטירון ולפוצץ חיילים, אבל זה בהרבה פחות נורא מלהרביץ לפלסטינאי שעושה בלגאן בגבול.

2) היה בטוח? אני לא בטוח. לפי שיטתך: תוכיח. העיתונות מלאה באינספור סיפורים על כשלונות משמעתיים אישיים פליליים במג"ב בכל דרג אפשרי. מה, הצנזורה הצבאית מגנה על הנח"ל או מתנכלת למג"ב?

לא, גם בחיל האוויר היה התעללות, גם בשריון היה התעללות. בצבא אין מושלמים, כולם טועים, בכולם יש זבל והתעללויות וכשלונות.

אז אני חוזר ואומר-הדיון פה לא קשור לאם יש נפילות וטעויות בגדודים שונים ולזובור או כל הדברי, כי אם אתה טוען שזה רק במג"ב אז הייתי אומר שהישתתפת ביותר מידי מסיבות קולג' פרועות. אני עדיין מחכה להוכחה, ולא, להגיד שאתה מכיר כמה קצינות מיון בלה בלה בלה זה לא הוכחה.

נדמה לי שהוא השתמט רפואית ממקום טיפה (לא הרבה) יותר איכותי ממג"ב

לא השתמטתי, יש לי בעיות דיבור בלחץ, לא סיפרתי להם לפני וזה התגלה בהתחלת הטירונות. בשריון לא רצו להיתעסק אם זה, שלחו אותי לוועדה רפואיות בצוקי עובדה וירד לי פרופיל ל-64, ניסיתי לערער וזה לא התקבל.

גיא ק.
11-02-10, 11:17
גם בחי"ר יש המון מטומטמים, זה לא סותר את הטענה שמג"ב נמצא בתחתית הסולם. גם לי אין הוכחה בשבילך אבל שירתתי לצד מג"בניקים במחסומים יום-יום במשך שנה (ארבע פלוגות מג"ב שונות בעוטף ירושלים). לצד=צמוד אליהם, 8 שעות בכל יום.

Mendieta
11-02-10, 11:33
הללויה, תודה רבה, יש פה קול שפוי שלא מחפש לרדת לפסים אישיים ולזיין ת'מוח שיש לו עובדות. יכול להיות שאתם צודקים ואני טועה (היכרויות אישיות יש לכולם, ולא שי-לא רק אחותי). רק מעצבן אותי שבנאדם שתופס מעצמו אלוהים אומר שיש לו עובדות, כאשר אין לו. שיכתוב מה שכתבת במקום להיתעקש שיש לו הוכחות והוא אומר עובדות...

אלכס
11-02-10, 12:43
שביט, כאשר כמות הדיווחים על מקרים כמו שהובאו כאן גדולה בהרבה ביחידה מסויימת, זאת הוכחה. אם זה לא מספיק בשבילך, אני לא מבין איך, כשמישהו אומר את זה מנסיונו האישי, זה כן מספיק.

Yoninori
11-02-10, 19:18
בלי שום קשר. (http://www.mako.co.il/news-law/legal/Article-b8aa278597db621004.htm&sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=978777604)

עילי פילדס
11-02-10, 19:41
יוני, בטח שזה קשור. כמו שנאמר פה רובם של האנשים במגב לא משהו מיוחד בכלל..עד עכשיו לא כ"כ התערבתי בדיון אבל קראתי אותו ומנדייטה (ירדן?) טועה למרות שבפועל כמו שהוא טוען אין לכך "הוכחה אמיתית"..
סיפור שקשור..חבר שלי חלם להתגייס למג"ב על מנת להגיע לימ"מ או ליס"מ ולשם בעצם שאף ולהיות באחת משתי היחידות האלה קצין. צה"ל לא איפשר לו להתגייס לשם רק בגלל שהוא היה "איכותי" מידי בשביל מגב ולא רצו שהוא "יתבזבז" שם. הוא לא התפנה, נשלח לכלא ובסופו של דבר הלך לצנחנים. (הערה קטנה: הויפור התרחש לפני כ-10 שנים,ככה שזה לאו דווקא מה שקורה כיום בפועל במגב ובצה"ל).

Daniel 23
11-02-10, 20:46
אם זה משנה, גם לי דוגמא: לפני כמה חודשים היחידה שלי הייתה בנופש, כמו גם יחידות אחרות ומג"ב. במהלך אחת המסיבות, כמה חברה שלהם הרביצו לDJ כיוון שסירב להחליף את המוזיקה. לאחר מכן הם מנעו הצגה כשהפריעו ללא הפסקה במהלכה, ולשחקנים פשוט נמאס.

Mendieta
12-02-10, 15:19
שביט, כאשר כמות הדיווחים על מקרים כמו שהובאו כאן גדולה בהרבה ביחידה מסויימת, זאת הוכחה. אם זה לא מספיק בשבילך, אני לא מבין איך, כשמישהו אומר את זה מנסיונו האישי, זה כן מספיק.

יש עשרות כתבות על רוחות וסיפורים על מפלצות, זה אומר שהכל הנכון? ממתי כתבות באינטרט מוכיחות כל כל היחידה? שוב-כדורים נפלטים ואנשים עושים שטויות בהמון יחידות אחרות. לאף אחד פה אין הוכחה מספקת כי אתם לא יכולים לספק אחת, וגם אני לא יכול אחרת. אתם יכולים להיסתמך כמו כל הפורום על חוויות אישיות. אני בטוח שיש אנשים שיש להם מילים טובות על חיילי מג"ב.

יוני, כשאתה כל היום עם ערבים טבעי שיהיה לך יותר מקרים איתם מאשר עם שאר יחידות קרביות שלא בגבול איתם. אם תשים את חיילי גולני בגבול, סביר להניח שיהיה את אותם מקרים ואותם סיפורים. זה לא מעיד את כל היחידה, נקודה. סיימתי את הדיון הזה,תחשבו מה שאתם רוצים. סטיגמות זה דבר בריא ומעל הכל-עובדתי.

hmmm
12-02-10, 16:01
Mendieta, הוכחה לא תקבל כי צה"ל לא יפרסם את הנתונים הרלוונטיים, ובצדק. אבל אם 8 מתוך 10 אנשים ששהו במחיצת אנשים ממג"ב טוענים שיחסית ליחידות אחרות, החלק היחסי של הטמבלים גדול משאר היחידות, אין טעם לטמון את הראש בחול.

פלג
12-02-10, 18:05
בתור אחד שעומד במחסומים יום יום לצד שריונרים(יחידה 188) ומגבניקים יש לי כמה דברים להגיב:

נדמה לי שהוא השתמט רפואית ממקום טיפה (לא הרבה) יותר איכותי ממג"ב

הכוונה היא לשיריון, אז דבר ראשן כן הרבה. נכון, יש סתיגמות וסטריאוטיפים על כל דבר, אבל בסופו של דבר יש גם אמת מאחורה שבמקרה הזה(לגבי מג"ב) היא ברובה נכונה לעומת מקרים האחרים בהם החלק הסטריאוטיפי שולי. והינה אני מדבר מניסיון, השיריונרים שאיתי במחסום כולם אנשים ממש איכותיים ואין מה להשוות אותם למגב בכלל. מנגד, מהיכרות עם חיילי מגב, אני מצדיק את הסטריאוטיפים והסתיגמות, כי ברובן הן נכונות. וזה אני אומר מניסיון גם כן. מה לעשות, זו האמת. להתכחש לכך זה באמת לטמון את הראש בחול.

לגבי הזובורים, הם אכן היו, אין מה להתכחש לזה, אבל מדובר בטעויות שנעשו ובעקבות החשיפה הם לא יחזרו, מלבד שמדובר במקרים ספציפים שאי אפשר להכליל יחידות שלמות בגללם.

benos
12-02-10, 20:45
לגבי הזובורים, הם אכן היו, אין מה להתכחש לזה, אבל מדובר בטעויות שנעשו ובעקבות החשיפה הם לא יחזרו, מלבד שמדובר במקרים ספציפים שאי אפשר להכליל יחידות שלמות בגללם.

קשה להגדיר את הזובורים כעניין שקורה במעט יחידות, הוא קורה בהרבה מאוד יחידות וזאת מסורת של שנים ארוכות ביחידות קרביות, אי אפשר להתכחש לזה. בחלק מהיחידות והמקרים ה"זובורים" הם בגדר גבולות הטעם הטוב (לשפוך מים, לקשור לאלונקה ולרוץ עם ה"פצוע" שיש יומולדת) ואני חושב שהרוב יקחו אותם ברוח טובה, בחלק מהמקרים יש כאלה שזה לא ממש יצחיק אותם ובחלק שתפסו בשריון זה כבר מוגזם ומיותר לגמרי וצריך להעלים את התופעה.

לרוב הזובורים קורים שיש פיקוד חלש וחיילים שלא מבינים את גבולות הטעם הטוב, אני חושב שאם יסבירו לחיילים שיש הבדל בין לשפוך על אנשים דני ופרילי מעורבב + השוקו הצבאי המגעיל ולקשור את החייל לאלונקה עם אזיקון לבין לשפוך על החייל מים (נקיים) ולהשכיב אותו על אלונקה ושכל אחד יברך אותו לרגל יום ההולדת/שחרור/ותיקות אפשר יהיה להגביל את התופעה לפן החיובי שלה בלבד.

כמו שאני מכיר את הצבא, זה לא יקרה, עכשיו הצבא נמצא בשלב ההכחשה, בתוך פרק זמן מסויים הצבא יעבור לצד השני של הקיצוניות ויאסור את התופעה הזאת לגמרי, כולל דברים שאי אפשר להגדירם כהתעללות. בידיוק כמו שהיה עניין הותיקות צעירות בזמנו.

אלכס
14-02-10, 18:07
ושוב פעם, שאלות על עתודה:

1. כמה שנים בדיוק משרתים אחרי שמקבלים תואר בלי משכורות וכמה עם, בקבע?
2. מה המשכורת בקבע (פסיכולוגיה)? הכוונה לקבע המחייב של העתודה ולא משהו שחותמים עליו מרצון.

תודה רבה.

ברינדר
14-02-10, 19:22
ושוב פעם, שאלות על עתודה:

1. כמה שנים בדיוק משרתים אחרי שמקבלים תואר בלי משכורות וכמה עם, בקבע?
2. מה המשכורת בקבע (פסיכולוגיה)? הכוונה לקבע המחייב של העתודה ולא משהו שחותמים עליו מרצון.

תודה רבה.

השאלות שלך לא כ"כ ברורות, אבל בכ"ז אני אנסה לענות.

אתה חותם על 3 שנים קבע ביחד עם 3 שנים של שירות חובה, בו תקבל משכורת בסיס של חייל רגיל (בערך 350) ועוד תוספת עתודאי (גם פה, בערך 350). אחרי הקורס קצינים תקבל תוספת של 150 ש"ש למשכורת בחובה.

המשכורת בקבע תלויה בהמון גורמים כמו רמת פעילות, גמו"שים וכד' וזה קצת לא רציני לזרוק מספרים. אפשר לומר שבכניסה לקבע המשכורת תנוע בין 6 ל-9 (מדעי החברה) ושוב פעם זה תלוי בהרבה גורמים. 

Antonm
14-02-10, 20:04
יש עשרות כתבות על רוחות וסיפורים על מפלצות, זה אומר שהכל הנכון? ממתי כתבות באינטרט מוכיחות כל כל היחידה? שוב-כדורים נפלטים ואנשים עושים שטויות בהמון יחידות אחרות. לאף אחד פה אין הוכחה מספקת כי אתם לא יכולים לספק אחת, וגם אני לא יכול אחרת. אתם יכולים להיסתמך כמו כל הפורום על חוויות אישיות. אני בטוח שיש אנשים שיש להם מילים טובות על חיילי מג"ב.

יוני, כשאתה כל היום עם ערבים טבעי שיהיה לך יותר מקרים איתם מאשר עם שאר יחידות קרביות שלא בגבול איתם. אם תשים את חיילי גולני בגבול, סביר להניח שיהיה את אותם מקרים ואותם סיפורים. זה לא מעיד את כל היחידה, נקודה. סיימתי את הדיון הזה,תחשבו מה שאתם רוצים. סטיגמות זה דבר בריא ומעל הכל-עובדתי.

אתה רוצה הוכחה?

אני שירתתי שנתיים בימ"ג, "העילית" של מג"ב וברטרופרספקטיבה על כל היחידה מדובר חד משמעית באוכלוסייה מאוד, מאוד טיפשה. מוטיבציה מעולה, רמת אינטליגנציה ואינפנטיליות מאוד מחפירה.

לך לישון.

Wildman
14-02-10, 21:11
Antonm, העילית של מג"ב זה לא ימ"מ וימ"ס? או שהטעו אותי?

Yoninori
14-02-10, 22:13
יש כמה זרועות במג"ב..

מויקיפדיה:

בנוסף לימ"מ, מפעיל מג"ב עוד 5 יחידות מיוחדות (http://forum.sportenter.co.il/wiki/%D7%9B%D7%95%D7%97%D7%95%D7%AA_%D7%9E%D7%99%D7%95% D7%97%D7%93%D7%99%D7%9D):

ימ"ס (http://forum.sportenter.co.il/wiki/%D7%99%D7%9E%22%D7%A1): הידועה כיחידת ה"מסתערבים" - היא יחידה מיוחדת של מג"ב (http://forum.sportenter.co.il/wiki/%D7%9E%D7%92%22%D7%91) שלוחמיה מומחים בפעולות עומק חשאיות בשטחים - לרבות מודיעין, חטיפות, מעצרים, חיסולים וטיפול בהפרות סדר (http://forum.sportenter.co.il/wiki/%D7%9E%D7%94%D7%95%D7%9E%D7%94). לוחמי היחידה מומחים במיוחד בהטמעות באוכלוסייה (http://forum.sportenter.co.il/wiki/%D7%90%D7%95%D7%9B%D7%9C%D7%95%D7%A1%D7%99%D7%99%D 7%94) הערבית ופעולות חשאיות בשטח מבלי להתגלות.
ימ"ג (http://forum.sportenter.co.il/wiki/%D7%99%D7%9E%22%D7%92): יחידה טקטית ללוחמה בפשע (http://forum.sportenter.co.il/wiki/%D7%A4%D7%A9%D7%A2) וללוחמה בטרור (http://forum.sportenter.co.il/wiki/%D7%9C%D7%95%D7%97%D7%9E%D7%94_%D7%91%D7%98%D7%A8% D7%95%D7%A8) שמתמחה בפרישה מהירה (Rapid Deployment Unit). היחידות פועלות על פי מודיעין, בלבוש אזרחי ונטמעים בשטח כאזרחים מהשורה תוך כדי תצפיות, מארבים, עיכוב ולבסוף מעצרי מבוקשים בפלילי ובפח"ע.
סמ"ג (http://forum.sportenter.co.il/w/index.php?title=%D7%A1%D7%99%D7%99%D7%A8%D7%AA_%D7 %9E%D7%A9%D7%9E%D7%A8_%D7%94%D7%92%D7%91%D7%95%D7% 9C&action=edit&redlink=1): יחידה שמתמחה בפיזור הפס"ד (הפרות סדר).
מתיל"ן (http://forum.sportenter.co.il/wiki/%D7%9E%D7%AA%D7%99%D7%9C%22%D7%9F): יחידת טקטית למארבים, תצפיות, איסוף מודיעין (http://forum.sportenter.co.il/wiki/%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%99%D7%A2%D7%99%D7%9F_%D7%A6% D7%91%D7%90%D7%99) וסיכול הסתננויות.
יחידת הכלבנים: יחידה שמפעילה כלבים למטרת מניעת פעיליות פח"ע (פעילות חבלנית עוינת) ופליליות.
Antonm, התפקיד שלך נשמע ממש מעניין.

NANI -17
14-02-10, 23:12
התאריך הגיוס שלי הוא נובמבר, עכשיו אני רוצה להרשם לעתודה, עד מתי אפשר לתת להם תוצאות של פסיכומטרי? עדיין לא עשיתי, ועדיין לא התחלתי ללמוד לזה, באיזה תאריך יש גיוס לעתודה? מה הציון המינימלי בפסיכומטרי שצריך לעתודה?

glory glory man utd
15-02-10, 01:36
התאריך הגיוס שלי הוא נובמבר, עכשיו אני רוצה להרשם לעתודה, עד מתי אפשר לתת להם תוצאות של פסיכומטרי? עדיין לא עשיתי, ועדיין לא התחלתי ללמוד לזה, באיזה תאריך יש גיוס לעתודה? מה הציון המינימלי בפסיכומטרי שצריך לעתודה?

לפי מה שהבנתי מחברים שלי הם חייבים לתת להם את התוצאות עד מרץ-אפריל.

Wildman
15-02-10, 10:12
איזה כיף, התקבלתי אתמול ליום גיבוש של צוללות. :)

הייתי שמח לדעת כמה פרטים וטיפים על מה שמצפה לי ב"יום" גיבוש הזה (למי שתוהה למה אני כותב "יום", זה בגלל שיום גיבוש של צוללות אורך כארבעה ימים).

בנוסף, אחותי כבר אמרה לי קצת אבל אשמח לשמוע עוד חוות דעת, איך איכות האנשים ביחידה?

Albert II
15-02-10, 12:31
(למי שתוהה למה אני כותב "יום", זה בגלל שיום גיבוש של צוללות אורך כארבעה ימים).

אז פשוט תקרא לזה בשמו - גיבוש:wink:

עילי פילדס
15-02-10, 13:02
לפי מה שהבנתי, צוללות זה לא משהו..אתה תקוע מלא בתוך הצוללת בלי לצאת החוצה (מהים..), אבל יש לך אח"כ הרבה זמן בבית. נראה לי משהו כמו שבועיים-שבועיים

benos
15-02-10, 13:23
לפי מה שהבנתי, צוללות זה לא משהו..אתה תקוע מלא בתוך הצוללת בלי לצאת החוצה (מהים..), אבל יש לך אח"כ הרבה זמן בבית. נראה לי משהו כמו שבועיים-שבועיים

אני לא חושב שזה שונה מהותית משריון או מחי"ר, בקווים לפחות, גם שם אתה תקוע בתוך טנק או באיזה מוצב מסריח וממוגן עד צוואר בלי יכולת לזוז יותר מידי, אתה אמנם יותר נייד(פחות סטטי יותר מדוייק להגיד) ויכול לצאת לשאוף אוויר אבל עדיין חיים בצפיפות לא קטנה ויוצאים חרא ככה שאני לא חושב שצוללות זה יותר חרא משריון/תותחנים/סטיל"ים אלא שלכל דבר יש את היתרונות שלו והחסרונות שלו.

שדיברתי עם מכר ששירת כסטיל"ן הוא אמר לי שיש כאלה שאוכלים לא פחות חרא בחיל הים, דבורנים למשל.

Wildman
15-02-10, 14:17

לא לא. בהתחלה אתה יוצא הביתה פעם בחודש (4 חודשים ראשונים), בשלב מסויים זה משתפר, ובשנים האחרונות יומיות. ככה הבנתי מצוללן.

הצוללות עושות אימון אחד כל שבוע, כל אימון הוא בין יומיים לשלושה. מבצעים בד"כ אורכים-כשבוע שבועיים, אם כי במקרים קיצוניים (נדיר) הם יכולים לארוך גם כחודש.

Wildman
15-02-10, 14:19
שדיברתי עם מכר ששירת כסטיל"ן הוא אמר לי שיש כאלה שאוכלים לא פחות חרא בחיל הים, דבורנים למשל.

אני חושב ברצינות גם על האופציה להיות לוחם בסטי"ל/דבור, לכן אשמח אם תרחיב.

Fliker-
16-02-10, 16:53
קיבלתי מנילה , עכשיו אני ממש לא יודע איך לסמן את ההעדפות שלי ואיך הסימון ישפיע עליי ,
בעיקרון הרצון שלי זה צנחנים ודובדבן , זה מה שסימנתי

הכל - 1
חייל רגלים - 2 גולני - 4
חייל ההנדסה- 3

צנחנים 5
דובדבן 5

קצין תקשוב גדודי קרבי -4

עכשיו רציתי לדעת איך הסימון הזה ישפיע עליי ?
כי המטרה היא דובדבן אבל במידה ואני לא יתקבל אני מעדיך קצין תקשוב , עכשיו יש מצב שהם ישלחו לי זימון לקצין תקשוב ולא לצנחנים ? אז מה לסמן בסוף זה סימון טוב ?

תודה מראש לעוזרים זה דחוף !!!

Guy Blanco
16-02-10, 17:32
מצד אחד, העדיפות שלך היא להגיע לצנחנים/דובדבן. מצד שני, סימנת במנילה רצון מועט לשרת בחיל הרגלים. צנחנים היא חטיבת חי"ר בדיוק כמו גולני, גבעתי, כפיר ונח"ל. תסמן את חיל הרגלים בעדיפות גבוהה יותר בכדי להבטיח קבלת גיבוש צנחנים, שדרכו אתה יכול להגיע גם לדובדבן. אגב, למיטב הבנתי, הסימון שלך בחלק השני של המנילה (חילות/יחידות) מאוד לא חכם. אם הסימון הגבוה ביותר שלך הוא 3, השני הוא 2 וכל השאר הם 1, הסיכוי שהצבא ייחשב לך במנילה הוא אפסי.

Blaz00r
16-02-10, 17:44
אם זה סימון טוב? אם זה לדעתך זה מציג תמונה טובה לגבי ההעדפות שלך, אז זה טוב. זה שסימנת 5 בדבר מסויים אומר שזה מה שאתה הכי רוצה, אבל אף אחד לא מבטיח לך שהצבא באמת יתחשב ברצונות שלך. בכ"מ אם אני לא טועה יש לך אפשרות לשנות את הדירוג לאחר מכן, למרות שאני לא יודע לכמה זמן.
(העיקר שלא תסמן הכל ב1 כמו שאני עשיתי, כי אחרי זה תמצא את עצמך מחכה 4 שעות בתור לקצין מיון שיתן לך לבחור בדיוק באותן אפשרויות שהיו לך במנילה :rollmyeyes:)

סיפור שלי מהיום:
הייתי היום אצל אורטופד צבאי בתל השומר שהיה אמור לקבוע לי פרופיל אחרי ניתוח שעברתי במיניסקוס.
טוב, הגעתי, חיכיתי 3\4 שעה עד שנכנסתי אליו, סביר.
שיצאתי ממנו, הפקידה אמרה לי ללכת ל"מחשב הכחול" ולחכות בתור לסיכום פרופיל (גם כן סתומה, המחשב היה בכלל ירוק ואני כמו טמבל מחפש בכל הקומה מחשב כחול).
בסוף, אחרי 3 שעות שישבתי שם כמו טמבל, קראו לי ואמרו לי שאני יכול ללכת הביתה ושהפרופיל יעודכן באינטרנט.

תודה רבה צה"ל, וזה עוד לפני שאפילו התחלתי את השירות. טוב נו, לפחות היו כוסיות :rollmyeyes:

צמד תלתלים
18-02-10, 17:55
אנטון, מצטער אחי אבל לא היית בעילית. היית בסך הכל בבילוש(אם אפשר לשאול איזה). לא ממעיט חס וחלילה, כי האמת הייתי אז רוצה להגיע לשם אבל היום יש לי כיוון אחר.

העילית של מג''ב זה ימ''ס. העילית של כל לוחם זה ימ''מ.

yarin 666
19-02-10, 01:09
מה דעתכם על סטי"לים?

oRen.20#
19-02-10, 02:06
קיבלתי מנילה , עכשיו אני ממש לא יודע איך לסמן את ההעדפות שלי ואיך הסימון ישפיע עליי ,
בעיקרון הרצון שלי זה צנחנים ודובדבן , זה מה שסימנתי

הכל - 1
חייל רגלים - 2 גולני - 4
חייל ההנדסה- 3

צנחנים 5
דובדבן 5

קצין תקשוב גדודי קרבי -4

עכשיו רציתי לדעת איך הסימון הזה ישפיע עליי ?
כי המטרה היא דובדבן אבל במידה ואני לא יתקבל אני מעדיך קצין תקשוב , עכשיו יש מצב שהם ישלחו לי זימון לקצין תקשוב ולא לצנחנים ? אז מה לסמן בסוף זה סימון טוב ?

תודה מראש לעוזרים זה דחוף !!!

כמוך גם המטרה שלי היא צנחנים דובדבן, אבל כדי לקבל את הגיבוש אתה צריך לשים את חייל רגלים באפשרות הראשונה מתוך ה3 ודירוג גבוה.
לפי מה שהבנתי גם במצב כזה קבלת זימון לגיבוש צנחנים דובדבן לא בטוח אבל אם זאת המטרה שלך כדי לסמן ככה.

glory glory man utd
19-02-10, 03:23
רשמית אני סנג'ר לא מהעולם הזה, אני הולך לשנת שירות. יש פה עוד מישהו שהלך לש''ש או הולך?

Yoninori
19-02-10, 12:25
רשמית אני סנג'ר לא מהעולם הזה, אני הולך לשנת שירות. יש פה עוד מישהו שהלך לש''ש או הולך?

בארץ או בחו"ל?

עילי פילדס
19-02-10, 12:59

כנראה שכן..למה סנג'ר לא מהעולם הזה? ולאן אתה הולך?

glory glory man utd
19-02-10, 15:11
בארץ או בחו"ל?
בארץ, אם זה היה בחו''ל לא הייתי סנג'ר:wink:

כנראה שכן..למה סנג'ר לא מהעולם הזה? ולאן אתה הולך?

התקבלתי לאיילים, צמרת, ואני בודק את עמותת אלון. נראה לי שאני אלך לאיילים שנשמע הכי רציני ומעניין. לגבי המיקום בארץ, אני עדיין לא יודע, אבל אם אני אלך לאיילים הדגש שלהם הוא על פיתוח הנגב והגליל.
אני שמח שאני הולך לזה, אבל הדחיית שירות די מבאסת אותי ובגלל זה אני מרגיש קצת פראייר..
לאן אתה הולך?

עילי פילדס
19-02-10, 16:13
עדיין לא קיבלתי תשובה אבל אולי אולי פנימיית ארזים (20% שכן)..אם לא לצה"ל..

Fliker-
19-02-10, 18:18
מישהו מבין קצת בתפקידים כמו קצין תקשוב קרבי ? האם זה מועיל לך באזרחות אחר כך איך התפקיד וכו' ? כנ''ל לגבי קצין מודיעין קרבי ?

תודה לעוזרים !

Niro
19-02-10, 22:01
קצין תקשוב קרבי = קשר"ג? או שאין לך מושג?
כי אני לא מכיר את התפקיד בשם הזה, אני יודע שבגדוד שלנו יש קשר"ג (קצין קשר גדודי, אל תשאל אותי על ראשי התיבות, אין לי מושג), אם זה באמת זה, אז לדעתי זה תפקיד מסריח וכפוי טובה. עבודה שחורה ממש מעצבנת שלא זוכה כמעט לשום קרדיט.

Fliker-
19-02-10, 23:53
קצין תקשוב קרבי = קשר"ג? או שאין לך מושג?
כי אני לא מכיר את התפקיד בשם הזה, אני יודע שבגדוד שלנו יש קשר"ג (קצין קשר גדודי, אל תשאל אותי על ראשי התיבות, אין לי מושג), אם זה באמת זה, אז לדעתי זה תפקיד מסריח וכפוי טובה. עבודה שחורה ממש מעצבנת שלא זוכה כמעט לשום קרדיט.

זה התפקיד
http://www.aka.idf.il/Main/giyus/general.aspx?catId=58604&docId=31516

אז אתה אומר כפוי טובה ?

על מה אתה ממליץ ? אני מעוניין בדובדבן אבל במידה ואני לא יתקבל לאן כדאי לעשות עדיפות גבוהה ?

Niro
20-02-10, 04:23
עזוב את המנילה הזאת, הכל אותו חרא. גולני, גבעתי, נח"ל... הכל דומה מאוד. אתה רוצה דובדבן? תתעדף את צנחנים ודובדבן, תעבוד קשה לפני הגיבוש (כדי להיות מה שנקרא "מאותר דובדבן") ואפילו עוד יותר קשה לפני הגיוס (כדי להצליח בגיבוש לדובדבן, אותו עושים לאחר הגיוס לצנחנים, לא יודע אם אתה בקיא בפרטים) ותתפלל. מניסיון, הרבה מאוד חברה מתבאסים מאוד שהם השקיעו מאמצים רבים ובסוף "נפלו" לגדודים.

אלכס
20-02-10, 10:47
ישנו הבדל במשכורות בין יחידות קרביות רגילות לבין מובחרות, ואם כן מהו?

תודה.

Pini_A
20-02-10, 11:12
גוגל..... (http://www.shavuz.co.il/recruit/article.asp?artid=1361&secid=715)

כל החיילים הקרביים בצה"ל מקבלים תוספת סיכון א' פלוס, ולא משנה אם מדובר בלוחם בגדודים, ביחידות מובחרות או מיוחדות.

פעם ראשונה שאני מתבאס מזה שלא סגרתי שבת, ועכשיו אני אסגור בפורים.

yarin 666
20-02-10, 23:26
יש סעיף במנילה חוץ מהסעיף של היחידות הממיינות שבו ההעדפה שלי תשפיע אם אי אקבל גיבוש סטי"לים?

yarin 666
21-02-10, 01:04
סליחה על ההודעה הכפולה:

אם אני מסמן סטי"לים כ5 זה יכול לפגוע בסיכויים שלי להגיע לשריון( שגם כן סימנתי כ5)?

benos
21-02-10, 01:24
לפי מה שזכור לי לא נראה לי שזה יפגע לך בסיכויים לקבל שיריון כל עוד לא תתקבל לסטילים, למרות שהתגייסתי לפני 3-4 שנים לא נראה לי שמשהו השתנה משמעותית במערכת הגיוס הצה"לית, בכל זאת עדיף לך לברר את זה בקרב אנשים שנמצאים במערכת ומכירים אותה יותר טוב.

Yoninori
21-02-10, 03:59
גלעד שליט מובל לחדר מסתורי בעזה ולתדהמתו הוא רואה את רון ארד! "רון! אני לא מאמין! איפה היית כל הזמן הזה? מה עשו לך? איך אתה מרגיש? מזה המקום הזה? בלה בלה בלה?"
רון ארד: "שתוק צעיר".

קרדיט לחברי בעל הג'וב בטכני. כמובן שסיפרתי את הבדיחה באופן מעוות ומאולתר, אנלא בדיוק בשיא הצלילות כרגע.

ברינדר
21-02-10, 04:14
בהמשך להודעת ה-'די כבר יוני' שמעליי - רק אני הזדעזעתי מהפרסומת של ערוץ 2 לסדרה החדשה 'חטופים'? לא במקום.

Viva la Vidic
21-02-10, 10:51
יוני, אתה צריך להתגייס לא? אולי תתבגר קצת..?

Yoninori
21-02-10, 12:11
אוי נו, הבדיחה הזו הצחיקה אותי אתמול בערב אז רציתי לשתף.
וההפך הוא הגמור, יש לי עד ה21 למרץ או עד ל-10 להיות הכל חוץ מרציני ומבוגר.

Fliker-
21-02-10, 23:55
מה עדיף הנדסה קרבית או חייל רגלים (גולני,גבעתי ,נחל ,כפיר) ?
מבחינת מיצוי עצמי , איכות יחידה וכאלו ?

תודה מראש !

benos
22-02-10, 02:18
מה עדיף הנדסה קרבית או חייל רגלים (גולני,גבעתי ,נחל ,כפיר) ?
מבחינת מיצוי עצמי , איכות יחידה וכאלו ?

תודה מראש !

אין תשובה לזה ברורה לזה, צבא זה לא שחור ולבן ואין דבר כזה איזו יחידה יותר עדיפה, יש מקומות שאולי אתה תהנה בהם יותר בהנדסה, יש מקומות שתהנה מהם יותר בחי"ר, יכול להיות שאתה תסבול בשני החיילות האלו ובשריון או נ"מ תמצה את עצמך ותהנה מהשירות, יכול להיות שקרבי לא מתאים לך, יכול להיות שכל יחידה קרבית יושבת עלייך טוב ותהנה בה.

אם אתה שואל אותי ואני חושב שכל מי שעבר שלוש שנים בצבא יכול להגיד לך זה שתאכל'ס אין כזה הבדל בין החיילות היבשתיים הקרביים, וגם בחיל הים אני לא חושב שיש הבדל משמעותי. כולם טוחנים, כולם אוכלים חרא, ההבדל הוא בצבע רק. אם אתה תאהב מקום מסויים או לא זה תלוי במיליון משתנים שונים שחלקם תלויים בך וחלקם באחרים, מה שבטוח זה שלשאלה שלך אין תשובה ברורה שתקפה לכולם.

לייזר
22-02-10, 02:47
איזה מיצוי עצמי בדיוק? שאנטי רוחני אין באף אחד מהחילות ומסעות ופק"לים יש בכולם. אם אתה ממש צהוב - לך לנח"ל; חצי-חצי - צנחנים; בגרות חלקית - גולני וגבעתי. אין לי מושג מה הולך בהנדסה, אבל רוב האנשים חוזר משם עם עשר אצבעות כל 21 יום.

ג'ון הקטן
22-02-10, 07:57
אם אתה ממש צהוב - לך לנח"ל; חצי-חצי - צנחנים

wrong. הצנפ"ים תפסו בגאווה את המקום הראשון במדד הצהיבות הצהל"י הקרבי. אנחנו הנחלאווים נסתפק במקרה הזה בסגנות (גם זה בערבון מוגבל - היו איתי בטירונות כמות של דפ"רניקים שלא היו מביישים את אייל ברקוביץ').

אין לי מושג מה הולך בהנדסה

תנאי קבלה :אם אתה בעל פחות מ10 שנות לימוד. ויש גם בונוס (למקרה שאתה משתתף במלחמת חמולות באיזור מגורך [לא, אקדח מים לא נחשב]) : רימוני עשן מכל הבא ליד, עכשיו אצלך בסלון!

Wildman
22-02-10, 14:06
אם אתה שואל אותי ואני חושב שכל מי שעבר שלוש שנים בצבא יכול להגיד לך זה שתאכל'ס אין כזה הבדל בין החיילות היבשתיים הקרביים

יש גם יש. אם אתה רוצה להיות עם רוב של ישראלים ולא של אתיופים ורוסים, לך לגולני או נח"ל (לא כולל צנחנים ודובדבן).

Yoninori
22-02-10, 14:28
זה רק אני או שגברת לייזר עשתה עבודה טובה אתמול בלילה? הרבה זמן לא ראיתי אותו כזה פעיל ועליז :)
--

בנדוד שלי מ"כ בנח"ל והוא אומר שיש לא מעט "ערבים" גם בנח"ל.

benos
22-02-10, 15:01
יש גם יש. אם אתה רוצה להיות עם רוב של ישראלים ולא של אתיופים ורוסים, לך לגולני או נח"ל (לא כולל צנחנים ודובדבן).

אתה התגייסת בכלל שאתה קובע את הדברים בכאלה נחרצות? אתה חושב שבצנחנים וגולני אין אחוז גדול של אתיופים ורוסים?

Wildman
22-02-10, 16:06
אתה התגייסת בכלל שאתה קובע את הדברים בכאלה נחרצות? אתה חושב שבצנחנים וגולני אין אחוז גדול של אתיופים ורוסים?

אחות שלי יודעת את זה מלא מעט מקורות. בנוסף, 2 חברים שלי סיימו טירונות גבעתי בזמן האחרון ואישרו את העניין. אני לא אומר שאין במקומות אחרים, אבל יש פחות.

BarcaMan
22-02-10, 23:03
איזה מיצוי עצמי בדיוק? שאנטי רוחני אין באף אחד מהחילות ומסעות ופק"לים יש בכולם. אם אתה ממש צהוב - לך לנח"ל; חצי-חצי - צנחנים; בגרות חלקית - גולני וגבעתי. אין לי מושג מה הולך בהנדסה, אבל רוב האנשים חוזר משם עם עשר אצבעות כל 21 יום.
מה אתה כ"כ מזלזל בקרביים, יש לי בגרות מלאה ואני מתגייס לגולני, לא כל לוחם הוא צהוב וטיפש.

אחות שלי יודעת את זה מלא מעט מקורות. בנוסף, 2 חברים שלי סיימו טירונות גבעתי בזמן האחרון ואישרו את העניין. אני לא אומר שאין במקומות אחרים, אבל יש פחות.
אתיופים ורוסים יש בגולני גבעתי וגם בצנחנים, זה לא משנה.

Wildman
22-02-10, 23:41
אתיופים ורוסים יש בגולני גבעתי וגם בצנחנים, זה לא משנה.

...

אני לא אומר שאין במקומות אחרים...

ואני רוצה להבהיר משהו, אין לי משהו נגד אתיופים ורוסים. רק אמרתי שיש הבדל כמותי בעניין הזה בין היחידות (לפי מה שהבנתי הבדל משמעותי). אם המקורות שלי מספיק אמינים בשבילכם יופי, אם לא אז גם. תעשו עם המידע הזה מה שאתם רוצים.

Santiago Bernabeu
24-02-10, 03:14
קב"א 51 > יום סיירות?

Jay-Jay Okocha
24-02-10, 09:50

אני רוצה להיות רוב של ישראלים ולא של אתיופים ורוסים!!! מזל שאתה פה כדי להכווין אותי, אז גולני אה?

אתיופים ורוסים יש בגולני גבעתי וגם בצנחנים, זה לא משנה

רגע, אני מבולבל. אז איפה אין בכלל אתיופים ורוסים?

ואני רוצה להבהיר משהו, אין לי משהו נגד אתיופים ורוסים. רק אמרתי שיש הבדל כמותי בעניין הזה בין היחידות (לפי מה שהבנתי הבדל משמעותי). אם המקורות שלי מספיק אמינים בשבילכם יופי, אם לא אז גם. תעשו עם המידע הזה מה שאתם רוצים.

לא, זה לא מה שאמרת. אתה אמרת: "אם אתה רוצה להיות עם רוב של ישראלים ולא של אתיופים ורוסים, לך לגולני או נח"ל".

שלא תבין אותי לא נכון - אני גם רוצה להיות ביחידות קרביות שאין בהם אתיופים ורוסים. אז אני אשמח אם תוכל לתת לי טבלה סטטיסטית ומעודכנת יותר לגביי אחוז האוכלוסיות בצה"ל, בכדי שאני אדע לאן להתגייס. תודה שכ"כ היה חשוב לך להזהיר אותנו.

עריכה:

כמעט שכחתי להתייחס לאחותך:

אחות שלי יודעת את זה מלא מעט מקורות..

אני מקווה שאחותך לא שכבה עם אף-אחד בשביל להשיג את המידע הזה! כי באמת צריך לא מעט מקורות בשביל המידע הזה!
לך תדע, אולי פלוגה שלמה של אתיופים ורוסים מ-890 הביאו בה וככה היא יודעת את הנתונים הסטטיסטיים.

שגיא
24-02-10, 11:17
מצטרף לשאלה.

אני גם רוצה לדעת איפה אין אתיופים ורוסים כדי שאני אוכל לעשות מילואים בשקט, בלי שאיזה אתיופי או רוסי יהיו בסביבה. יש המלצות?

ג'ון הקטן
24-02-10, 11:23
מג"ב :grin:

Yoninori
24-02-10, 11:46
זה מהעמוד הקודם- לא, עם 51 אין יום סיירות. ואם אני לא טועה אז גם אי אפשר לצאת לקצונה, אבל לא בטוח.

אלכס
24-02-10, 12:10
חברה' אתה מקצינים. לא צריך לשכב עם אף אחד כדי לקבל מידע מי בדיוק הולך לאיזו יחידה. צריך להכיר את האדם הנכון או לעבוד בלשכה (בדיוק כמו במקרה עם מג"ב, זה או ניסיון אישי).

עריכה: JJ, זה היה הדבר הכי פתטי וזול שיכולת להגיד.

Wildman
24-02-10, 14:11
JJ Okocha - קח את זה לאן שאתה רוצה, תוציא את הדברים שלי מהקשרם עד מחרתיים, תשתמש בציניות עד מתי שבא לך, ותוציא אותי מה שאתה רוצה.

אין לי שום רצון להתדיין עם מישהו שמתלהם כמו אידיוט ומלכלך על אחותי (בשביל מה? אתה כל כך מסכן שככה אתה מדבר מאחורי מחשב? תמצא חיים) וזאת תהיה ההודעה האחרונה שלי לכיוונך. אני אחזור שוב (לא בשבילך אל תדאג) - אין לי בעיה עם אתיופים ורוסים, ניסיתי לעזור, אתם חושבים שעשיתי משהו לא בסדר? תתפוצצו. לא הייתה כאן כוונה רעה ואני יודע את זה, אם אתם נראה לכם שאמרתי משהו לא בסדר ניתן להסביר זאת בדרך אחרת, לא חייב ישר ללכת על עקיצות זולות כמו של JJ.

חברה' אתה מקצינים. לא צריך לשכב עם אף אחד כדי לקבל מידע מי בדיוק הולך לאיזו יחידה. צריך להכיר את האדם הנכון או לעבוד בלשכה (בדיוק כמו במקרה עם מג"ב, זה או ניסיון אישי).

אכן.

שגיא
24-02-10, 14:21
אין לי שום רצון להתדיין עם מישהו שמתלהם כמו אידיוט ומלכלך על אחותי (בשביל מה? אתה כל כך מסכן שככה אתה מדבר מאחורי מחשב? תמצא חיים) וזאת תהיה ההודעה האחרונה שלי לכיוונך. אני אחזור שוב (לא בשבילך אל תדאג) - אין לי בעיה עם אתיופים ורוסים, ניסיתי לעזור, אתם חושבים שעשיתי משהו לא בסדר? תתפוצצו. לא הייתה כאן כוונה רעה ואני יודע את זה, אם אתם נראה לכם שאמרתי משהו לא בסדר ניתן להסביר זאת בדרך אחרת, לא חייב ישר ללכת על עקיצות זולות כמו של JJ.

אין לך בעייה עם רוסים ואתיופים? למי שאין בעייה עם רוסים ואתיופים לא רושם "אם אתה רוצה להיות עם רוב של ישראלים ולא של אתיופים ורוסים, לך לגולני או נח"ל" ואתה יכול לנסות לצאת מזה כמה שאתה רוצה, לכולם ברור למה התכוונת. לכן, בעקיצות הזולות של אבי (JJ), אשר נמנה עם אחד הציבורים איתם לא היית רוצה לשרת בצבא, היו במקומן. קודם תלמד להתנהג, אחרי זה תנסה לחנך אחרים.

BarcaMan
24-02-10, 14:21
JJ Okocha

העקיצות היו במקומן, קודם כל תלמד לדבר ואז תגיד את מה שאתה רוצה, מדבריך משתמעים דברים אחרים ממה שהתכונת.

Wildman
24-02-10, 14:30
אין לך בעייה עם רוסים ואתיופים? למי שאין בעייה עם רוסים ואתיופים לא רושם "אם אתה רוצה להיות עם רוב של ישראלים ולא של אתיופים ורוסים, לך לגולני או נח"ל" ואתה יכול לנסות לצאת מזה כמה שאתה רוצה, לכולם ברור למה התכוונת. לכן, בעקיצות הזולות של אבי (JJ), אשר נמנה עם אחד הציבורים איתם לא היית רוצה לשרת בצבא, היו במקומן. קודם תלמד להתנהג, אחרי זה תנסה לחנך אחרים.

העקיצות היו במקומן, קודם כל תלמד לדבר ואז תגיד את מה שאתה רוצה, מדבריך משתמעים דברים אחרים ממה שהתכונת.

1. אני יודע להתנהג ואני לא צריך להוכיח את זה לאף אחד. העובדה שהתבטאתי לא מספיק ברור לא אומרת שאני לא יודע להתנהג.

2. העקיצה על אחותי לא הייתה במקומה גם אם נראה לו שבאתי לרדת על אתיופים ורוסים.

3. לא איכפת לי מה ברור לכם, יש לי לא מעט חברים אתיופים (משחק איתם כל שישי כדורגל אף דיברתי איתם על נושא חלוקת האוכלוסין בצבא) וכמה חברים רוסים, ואני יודע מה היו הכוונות שלי. יש לי עוד מה להסביר על הכוונה שלי במשפט ההוא, אבל אני אוותר.

4. לא ידעתי ש-JJ נמנה בין האוכלוסיות הללו. JJ (וכל שאר המשתמשים שנמנים בין האוכלוסיות שהזכרתי), בהנחה ופירשת את המשפט הזה בצורה שהרוב פירשו אותו חבל לי מאוד ואני מצטער שכך זה נראה, ואני חוזר בי על מה שאמרתי לך בהודעה הקודמת (מלבד העקיצות שלך). אני מבין את ההתלהמות שלך, אך עדיין חושב שהעקיצות לא היו במקומן.

Santiago Bernabeu
24-02-10, 15:28
http://img168.imageshack.us/img168/5719/tzava.jpg

82?! אם כן מה אני יכול לעשות בנידון?

Blaz00r
24-02-10, 17:08
מה הכוונה? אתה רוצה יותר נמוך\גבוה?

אחרי שחיכיתי לפני שבוע פאקינג 3 שעות לסיכום פרופיל שבסופן אמרו לי ללכת הביתה ושהפרופיל יהיה באינטרנט, שלחו לי היום עוד זימון לסיכום פרופיל ל7.3 שם אני בטח אצטרך לחכות עוד פעם 3 שעות שמי יודע אם בסופן הם סוף סוף יקבעו כבר פרופיל.

אין, פשוט מדהים.

ג'ון הקטן
24-02-10, 17:14
אחרי שחיכיתי לפני שבוע פאקינג 3 שעות לסיכום פרופיל שבסופן אמרו לי ללכת הביתה ושהפרופיל יהיה באינטרנט, שלחו לי היום עוד זימון לסיכום פרופיל ל7.3 שם אני בטח אצטרך לחכות עוד פעם 3 שעות שמי יודע אם בסופן הם סוף סוף יקבעו כבר פרופיל.

אין, פשוט מדהים.

עצה לחיים (יותר נכון - לצבא) א-ל, ואם צריך אני ארשום את זה בגדול ::

אלתחפשו היגיון בנושאים שקשורים בצבא. התוצאה במקרה הזה יכולה להתחלק ל-2:

1) אתם לא תמצאו אותו.
2) אתם תחשבו שמצאתם אותו ואחרי 5 דקות יתברר לכם שאתם לא תמצאו אותו.

Blaz00r
24-02-10, 17:19
אני יודע, זה בערך המשפט הראשון ששמעתי בהקשר של צבא :grin:
הבעיה עם זה שזה עוד שבועיים ובגלל שהכל מתגלגל שם לאט יכול לקרות מצב שכל הגיוסים למרץ יהיו סגורים (כבר נאמר לי שכל הגיוסים של מרץ לקרבי סגורים, אבל בכ"מ קרבי אני לא הולך להיות, למרות שהפרופיל הנוכחי שלי הוא 97...) וזה ויגרום לזה שאני יצטרך להתגייס ביוני עם אנשים שקטנים ממני בשנה :angry:

Santiago Bernabeu
24-02-10, 17:25
מה הכוונה? אתה רוצה יותר נמוך\גבוה?

גבוה כמובן.

Blaz00r
24-02-10, 17:31
אתה יכול לנסות לעשות מדרסים (שבתיאוריה פותרים את הבעיה) ולערער על הפרופיל.
מה הבעיה עם 82 אבל? זה מגביל אותך ליחדה מסויימת שאתה מכוון אליה?

לייזר
25-02-10, 02:57
אז אני אשמח אם תוכל לתת לי טבלה סטטיסטית ומעודכנת יותר לגביי אחוז האוכלוסיות בצה"ל, בכדי שאני אדע לאן להתגייס. תודה שכ"כ היה חשוב לך להזהיר אותנו.

חיפשתי באינטרנט ומצאתי טבלה רלבנטית:

http://img195.imageshack.us/img195/4228/idfw.jpg

Santiago Bernabeu
25-02-10, 22:23
אתה יכול לנסות לעשות מדרסים (שבתיאוריה פותרים את הבעיה) ולערער על הפרופיל.
מה הבעיה עם 82 אבל? זה מגביל אותך ליחדה מסויימת שאתה מכוון אליה?

אני פשוט רוצה לדעת מה הפרופיל המדוייק שלי.

Pini_A
26-02-10, 18:19
מדהים איך דופקים את הפלוגה שלנו תמיד כשיש משהו חשוב אנחנו סוגרים ולא משנה שיש פלוגות שיוצאות חודש רצוף.

רון קעקועים
26-02-10, 22:13
חיפשתי באינטרנט ומצאתי טבלה רלבנטית:

http://img195.imageshack.us/img195/4228/idfw.jpg
http://www.shedim.com/bb/images/smilies/bowdown.gif

Morientes_9
28-02-10, 02:49
אני פשוט רוצה לדעת מה הפרופיל המדוייק שלי.
82. אני נמצא באותו המצב בדיוק. אם כי אין לי רצון להעלות פרופיל אלא להורידו.

Santiago Bernabeu
28-02-10, 02:54
FUCK! יש כאן אפשרות להעלות? איזה יחידות זה סוגר בפניי?

Yoninori
28-02-10, 03:02
FUCK! יש כאן אפשרות להעלות? איזה יחידות זה סוגר בפניי?
תירגע, כל עוד אין לך איזו פסילה מיוחדת זה מספיק אפילו ליום סיירות. אבל אם הקבא שלך היא 51 אז זה מה שימנע ממך ולא הפרופיל. הוא מספיק לכל היחידות הקרביות.

Morientes_9
28-02-10, 03:04
מונע טייס. מה התכנון שלך?

Santiago Bernabeu
28-02-10, 04:17
צנחנים.

Ricardo
28-02-10, 12:09
מה העונש על יום נפקדות אחד?

ג'ון הקטן
28-02-10, 13:09
ריתוק ארוך/כלא קצר.

Ricardo
28-02-10, 13:33
תודה על התשובה.

הדבר הכי הזוי הוא שאתה לא מבין למה אתה לא שפוי, או ההפך, שאתה לא שפוי בגלל שאתה לא מבין מה הזוי במה שאמרת!

איזו פנינה.

Santiago Bernabeu
06-03-10, 17:06
עשיתי צו ראשון, קיבלתי קב"א 51 ופרופיל 82. אני רוצה להגיע יום סיירות. כבר עכשיו להתחיל להפציץ אותם בפקסים או קודם כדאי לערער על הפרופיל/ראיון?

Chrome
07-03-10, 15:06
אם דברים לא השתנו יותר מדי מאז שהתגייסתי, אני די בטוח שעם קב"א 51 אתה לא אמור לקבל זימון ליום סיירות. לדעתי זה מ52 ומעלה, אבל יכול להיות שאני טועה.

de_la_red
07-03-10, 15:14
CHROME לא טועה.

להשיג זימון ליום סיירות לא צריכה להיות משימה קשה יתר על המידה גם אם נתוניך מההצו ראשון אשר נמצאים בידי הצבא לא עולים בקנה אחד עם דרישתו כל עוד מדובר בהבדלים זעומים (אני מניח שמידת הרצינות שלהם כלפי בקשות נעשית בהתאם לדמות המוען - 51 > 48). צור איתם קשר - התייחסות לרמת מוטיבציה גבוהה לגיוס קרבי מצידך עלולה להספיק לעניות דעתי.

Blaz00r
08-03-10, 00:08
המצב: מתגייס עוד שבועיים (24.3), טירונות 02
הבעיה: אני עדיין נמצא בתהליך של פיזיותרפיה לשיקום הברך אחרי ניתוח

יש בכלל משהו לעשות עם זה מול הצבא? פיזיותרפיה בבט"ר (כן בטח :rollmyeyes:)? אישור לצאת לעשות פיזיותרפיה? משהו? http://www.carsforum.co.il/vb/images/smilie/icon_confused.gif

הגולר
08-03-10, 01:36
טוב, אז ככה: אני פרופיל 97, הייתי חודשיים במשטרה צבאית ומיועד ליחידת המעברים, יצאתי, והייתי אמור להיות בקורס מר"ם (מנהל רשת מחשוב). מסיבה שאינה ברורה לי (ואשמח לדעת אם יש לי זכות לדרוש לדעת) לא עברתי את הסיווג וכרגע אני ממתין לקצין מיון מחיל תקשוב. השאלה שלי היא איזה תפקידים טובים (טובים = מאתגרים, אבל לא קרביים או משרדים אבל לא סיזיפיים כמו פקיד) אני יכול לבקש למרות מה שקרה עם התחקיר? האם יש משהו שמשלב גראפיקה ממוחשבת? (כמו למשל גרפיקאי אינטרנט) גרפיקאי מפות לא ממש מעניין אותי. ואולי כדאי לי בכלל לבקש בקו"ם? אשמח לקבל תשובות בהקדם.

Schmeichel
08-03-10, 02:02
טוב, אז ככה: אני פרופיל 97, הייתי חודשיים במשטרה צבאית ומיועד ליחידת המעברים, יצאתי, והייתי אמור להיות בקורס מר"ם (מנהל רשת מחשוב). מסיבה שאינה ברורה לי (ואשמח לדעת אם יש לי זכות לדרוש לדעת) לא עברתי את הסיווג וכרגע אני ממתין לקצין מיון מחיל תקשוב. השאלה שלי היא איזה תפקידים טובים (טובים = מאתגרים, אבל לא קרביים או משרדים אבל לא סיזיפיים כמו פקיד) אני יכול לבקש למרות מה שקרה עם התחקיר? האם יש משהו שמשלב גראפיקה ממוחשבת? (כמו למשל גרפיקאי אינטרנט) גרפיקאי מפות לא ממש מעניין אותי. ואולי כדאי לי בכלל לבקש בקו"ם? אשמח לקבל תשובות בהקדם.
הממ תפקידים מאתגרים, משרדיים, לא סזיפיים, עם אופציות, דוידנדים ושכר גלובלי?
עזוב גרפיקאי אינטרנט מה אתה אומר על מפקד חיל אוויר? (http://www.youtube.com/watch?v=m1trsmTR7mI&feature=related) :grin:

JUVE-MAN
08-03-10, 02:55

יש בכלל משהו לעשות עם זה מול הצבא? פיזיותרפיה בבט"ר (כן בטח :rollmyeyes:)? אישור לצאת לעשות פיזיותרפיה? משהו? http://www.carsforum.co.il/vb/images/smilie/icon_confused.gif

תנסה ליצור קשר עם כל גורם מוסמך על מנת להשיג דח"ש, למרות שבהתראה של שבועיים קשה לי מאוד להאמין שזה יקרה

במקרה הכי גרוע תתגייס, תיקח איתך אישורים מהמרפאה האזרחית לכל מקום, ותראה אותם לכל מי שרק תוכל... יתנו לך הפניות במידת הצורך ובטירונות תוציא לכל הג'ובניקים את העיניים עם כמות הפטורים שתהיה לך :)

Blaz00r
08-03-10, 03:29
תנסה ליצור קשר עם כל גורם מוסמך על מנת להשיג דח"ש, למרות שבהתראה של שבועיים קשה לי מאוד להאמין שזה יקרה

במקרה הכי גרוע תתגייס, תיקח איתך אישורים מהמרפאה האזרחית לכל מקום, ותראה אותם לכל מי שרק תוכל... יתנו לך הפניות במידת הצורך ובטירונות תוציא לכל הג'ובניקים את העיניים עם כמות הפטורים שתהיה לך :)

קודם כל, תודה על התגובה :wink:

דח"ש לא ממש בא בחשבון, היתה לי אפשרות לבחור בין גיוס החודש לבין גיוס ביוני (שאומר שאני אתגייס עם מחזור מתחתיי), אז בחרתי את החודש.

בטירונות אני בטוח אוציא פטורים, בתכלס כרגע אני יכול לעשות הכל (חוץ מלשחק כדורגל :sad:), שזה אומר לרוץ לקפוץ וכו' בלי כאבים, אבל הצבא לא יודע את זה (אם היה יודע הייתי מתגייס לקרבי), ככה שלהוציא שלל פטורים על הברך הדפוקה שלי - ריצה, עמידה ממושכת, הליכה רבה ומי יודע איזה עוד (רעיונות יתקבלו בברכה - כל מה שיוריד עומס מהברך חסרת החצי מניסקוס שלי יהיה טוב :grin:)לא אמורה להיות בעיה, הפאק היחידי של זה הוא שזה דופק לי את כל תהליך ההחלמה (למרות שאני רוצה להאמין שהוא לקראת הסוף, אבל עדיין) http://www.carsforum.co.il/vb/images/smilie/icon_confused.gif

הגולר
08-03-10, 19:15
הממ תפקידים מאתגרים, משרדיים, לא סזיפיים, עם אופציות, דוידנדים ושכר גלובלי?
עזוב גרפיקאי אינטרנט מה אתה אומר על מפקד חיל אוויר? (http://www.youtube.com/watch?v=m1trsmTR7mI&feature=related) :grin:
נו, בוא נהיה ריאליים, ברור שאני לא מתכוון למשהו נורא מעניין ומרתק, ברור לי שכל הדברים הבאת שווים הם קדם צבאיים וצריך קבע וקשרים וכל זה... העניין זה מה המקסימום שאני יכול להשיג מהסיטאוציה בה אני נמצא

JUVE-MAN
08-03-10, 20:01
בלאזור, הפניות כוללות גם פיזיותרפיה
ההיגיון אומר שפשוט יתנו לך גימלים ישר אחרי שתעבור את תהליך החיול והקליטה, או שיספחו אותך לבית חולים עם ר"מ 2... מכיוון שתפספס חלק ניכר מהטירונות שלך אם לא את כולה, אתה כנראה תעשה טירונות חוזרת...

W.Rooney 10
08-03-10, 23:28
חבר'ה, מישהו יודע כאן איך מגיעים מבאר שבע לכנף 25, בסיס מצפה רמון של ח"א?

זה דחוף, תודה רבה לעוזרים!

Yoninori
09-03-10, 19:23
אני בפאקינג שוק!!!!!!!!
בזה הרגע התקשרו אליי ממייטב. אני אמור להתגייס ב-21 גיוס השלמות, והבחור אמר לי שבגלל שפניתי אליהם הרבה אז יש לי אפשרות להתגייס לחי"ר. בקיצור הוא אמר לי לבחור גולני או גבעתי, לצערי לא היה מקום בנח"ל, מה שרציתי, אז בחרתי גבעתי ואני מתגייס עוד יומיים ואני לא מוכן בשיט!!!!!!!!! עצות בבקשההההההההההה

שי
09-03-10, 20:40
תיקח ווזלין.

Morientes_9
09-03-10, 20:59
דפוק (http://eshel.negev.k12.il/orit-html/hen-debi/%D7%92%D7%9C%D7%A8%D7%99%D7%99%D7%94/300px-Finlandia_Vodka.png) את (http://www.sunbar.co.il/files/images/170.jpg) הראש (http://englishrussia.com/images/russian_fight4.jpg).

אה... וקח חומר סיכה כמובן :grin:

אלכס
09-03-10, 21:25
פאק יוני הולך להיות עם פאקינג נשק!

תפסו מחסה!!! (http://www.youtube.com/watch?v=8trsDPpAI5E)

Yoninori
09-03-10, 22:11
אה... וקח חומר סיכה כמובן :grin:

זה הדבר האחרון שאני חושב עליו עכשיו!!!
יואו איזה טוויסט בעלילה, זה לא פייר שככה מייבשים אותי עם התראה של יומיים לפני, הכנתי את עצמי נפשית כבר ל-21 לשריון או משהו כזה.

Art Vandelay
09-03-10, 22:26
יוני, קרה לי דבר דומה:
היה לי כבר תאריך גיוס וכמה שבועות לפני כן התקשרה אלי מישהי שאמרה שהיא מלשכת גיוס ושהקדימו לי את הגיוס ואני מתגייס עוד חמישה ימים והיא מתקשרת להודיע לי כי יכול להיות שהצו לא יגיע בזמן בדואר. הייתי בטוח שהחברים שלי החליטו לעבוד עלי ואחרי ברור קצר התברר לי שכנראה זה אמיתי. החלטתי לשחק אותה ראש קטן ולא ללכת ללשכת גיוס אם אכן לא יגיע אלי צו בדואר. בערב שלפני התאריך המיועד ההורים שלי אמרו לי שכן הגיע צו ושהם הסתירו אותו מפני ושאני אעשה מה שאני רואה לנכון והם יעמדו מאחורי. החלטתי כן להתגייס כי די פחדתי מכל מיני אפשרויות של כלא וכדומה. לך לפחות יש יומיים...

בסופו של דבר יצא לי לא רע כי התגייסתי ביום של גיוס השלמות ולקצין מיון אמרתי שאני רוצה שריון (כן, אני יודע - גם הקצין מיון היה מופתע). גיוס שריון היה רק חמישה ימים אח"כ אז למעשה הייתי לילה אחד בבקו"ם ולמחרת שוחררתי לארבעה ימים בבית וחזרתי לבקו"ם כדי להצטרף לשריונרים הטריים. היה לי פז"ם של חמישה ימים שמתוכם הייתי ארבעה בבית - כבוד :becool: (אפילו השתחררתי שבוע לפני כל החבר'ה מהמחזור שלי בשריון).

בקיצור, תנשום עמוק ו- take it easy.

Big-Cule
09-03-10, 23:01

אנחנו מתגייסים באותו יום.

Blaz00r
10-03-10, 01:00
וואלה? אתה יודע לאן אתה מתגייס?

Big-Cule
10-03-10, 15:24
אני כמעט בטוח שזה כלל צהלי מכיוון שלא נקבע לי עדיין פרופיל, רק ב-22. אתה?

Blaz00r
10-03-10, 16:47
ה24 זה אכן כלל צהלי (ולפי מה שהבנתי גם חיל החינוך ומשטרה צבאית).
אין לי מושג לאן אני מתגייס ואפילו לא קיבלתי מנילה לבחור ממנה כי הפרופיל שלי ירד מקרבי ללא קרבי רק בראשון הזה, אז הם אמרו ש"אין מספיק זמן לשלוח מנילה" :rollmyeyes:

איך זה שרק ב22 יקבע לך הפרופיל (יומיים לפני הגיוס??)? עכשיו הוא קרבי?

Big-Cule
10-03-10, 16:50
גם אני לא קיבלתי מנילה מהסיבה שעדיין אין לי פרופיל.

הייתי צריך להגיע בחודש שעבר אל האורטופד הצבאי ולעבור אצלו אבחון שלאחר מזה יקבע לי הפרופיל, לא הלכתי ולכן יש לי הזמנה חדשה ל-22 הזה.

הפרופיל כרגע אני מאמין קרבי, אבל עקב בעיות גב + ניתוח אני מאמין שהוא ירד. חבל, רציתי קרבי.

Blaz00r
10-03-10, 17:23
אז בעקרון עברנו בדיוק את אותו סיפור, אם תסתכל כמה הודעות אחורה תראה את הסיפור שלי מהיום שהלכתי לאורטופד הצבאי (45 דקות עד שנכנסתי אליו ואחרי זה חיכיתי 3 שעות לסיכום פרופיל שבסופן שלחו אותי הביתה ואמרו שיתעדכן באינטרנט, וכמובן שלא התעדכן והייתי צריך לבוא ביום ראשון השבוע לסיכום...)

ממליץ לך לנסות להקדים את הזימון לאורטופד, הוא לא קובע את הפרופיל אלא רק נותן המלצה לרופא\ה שכן קובע\ת את הפרופיל, ואם יקרה לך אותו סיפור כמו שלי קרה שחיכיתי באותו יום ובסוף הייתי צריך לבוא ביום אחר אז עוד יוכלו לדחות לך את הגיוס ליוני, ואני מניח שלא תרצה להתגייס עם מחזור אחד מתחתיך...

שאלה למישהו שמבין\יודע - מה נותן לי פטור מעמידה ממושכת? לא עושה מטבחים? שמירה בישיבה? ואיך זה הולך עם מסדרים שבעצם כל מה שעושים בהם זה...לעמוד?

Big-Cule
10-03-10, 17:53
אם הסיפור שלך משעשע אז קח אחד בסגנון - חיכיתי יותר מחצי שעה, ובדיוק שהגיע תורי להכנס, האורטופד היה "חייב" ללכת. אני ועוד שלושה חברה קיבלנו כאפה צה"לית.

בלייזר ידידי, אני יעשה מה שהם רוצים. אין לי בעיה להתגייס ביוני.

שאלה למישהו שמבין\יודע - מה נותן לי פטור מעמידה ממושכת? לא עושה מטבחים? שמירה בישיבה? ואיך זה הולך עם מסדרים שבעצם כל מה שעושים בהם זה...לעמוד?

מה הבעיה שלך? אצלי זה הגב שמונע ממני עמידות ארוכות. מרוב פטורים שאני אקבל ישאר לי רק לקבל פטור מהצבא עצמו.

Blaz00r
10-03-10, 18:19
מה הבעיה שלך? אצלי זה הגב שמונע ממני עמידות ארוכות. מרוב פטורים שאני אקבל ישאר לי רק לקבל פטור מהצבא עצמו.

http://www.carsforum.co.il/vb/images/smilie/icon_lol.gif
אצלי זו ברך דפוקה שנשאר בה רק 50% מהמניסקוס הלטראלי.
בתכלס אני יכול כרגע לעשות הכל חוץ מלשחק כדורגל (וגם את זה אני מקווה לחזור לעשות בעוד חודש-חודשיים), אבל גם ככה אמרתי לאורטופד ולרופאה שקבעה לי את הפרופיל שאני בקושי יכול ללכת 200 מטר בלי כאבים ושעל פעולות יותר מורכבות כמו ריצה,קפיצה והתכופפות (ממש מורכבות :grin:) בכלל אין מה לדבר, מה שגרם להם לתת לי סעיף של "פגיעה בMENISCUS או ברצועות הברך עם הפרעה תפקודית ניכרת", ככה שאני מתכוון לנצל כל פטור שאני יוכל להוציא מזה :wink:

אגב, אם עדיין יש לך כוונות ללכת לקרבי עם הבעיית גב שלך, אני ממליץ לך לוותר על זה לגמרי. הרי אתה תוכל להתגייס לקרבי אם תגיד להם שהכל בסדר ושאתה בדיוק כמו לפני הניתוח, גם אני יכלתי לעשות אותו דבר ולהתגייס לקרבי, אבל תהיה בטוח שאם תעשה את זה אתה תסיים את השירות הצבאי עם בעיות חמורות כפליים.
אני בטוח ב100% שאם הייתי משרת בקרבי במצב הנוכחי שלי, ככל הנראה אחרי השירות יכלתי לוותר לגמרי על כדורגל. הבריאות מעל הכל.

Big-Cule
10-03-10, 18:24
אשמח אם תרחיב על סיפור הפציעה שלך, יש לי פטיש לדברים האלה.

אני מבואס, אבל לא אדיוט. על הקרבי ויתרתי.

Blaz00r
10-03-10, 18:45
זה התחיל בכתה י' בערך, התחילו להיות לי כאבים בברך ששיחקתי כדורגל. הלכתי לאיזה אורטופד אידיוט של קופת חולים (פרופ' היים, אפילו את התואר דוקטור לא הייתי מביא למפגר הזה :rollmyeyes:) שאמר שמדרסים יפתרו את הבעיה. לא עשיתי מדרסים, אבל הכאבים די עברו מעצמם.

לפני קצת יותר מחצי שנה הכאבים חזרו, והפעם הרבה יותר חזק. עוד פעם הלכתי אליו, עוד פעם הוא עשה בדיקה בשקל (קיבינימט, אפילו אני יכול להכנס עכשיו ליוטוב ולדעת איך לעשות את הבדיקה הזאת כמו שצריך!!!) ועוד פעם אמר לעשות מדרסים. שאלתי אותו אם אני יכול לשחק כרגיל והוא ענה "כמובן, אין שום בעיה", אז עשיתי מדרסים, והמשכתי לשחק.
מיותר לציין שהמדרסים לא עזרו, ואחרי כל פעם ששיחקתי בקושי יכלתי לדרוך על הרגל במשך יומיים. הפעם כבר הגיעו מים עד נפש והלכתי לקבל חוות דעת שניה, שלישית ורביעית, ומה אתה יודע? כולם, בבדיקה פשוטה, זיהו שכנראה מדובר בקרע במניסקוס הלטראלי.
את הניתוח עברתי לפני 4 חודשים, שבמהלכו הוצאו 50% מהמניסקוס הלטראלי (שזה חלק עצום), ככל הנראה בגלל שהמשכתי לשחק, מה שגרם לקרע להתרחב.

אז הנה אני היום, 4 חודשים אחרי הניתוח, עדיין הולך לפיזיותרפיה פעמיים בשבוע ועובד קשה בבית, מקווה לחזור לשחק כדורגל כמו פעם (למרות שאני יודע שזה אף פעם לא יהיה אותו דבר).

את שלל האיחולים שלי לפרופ' היים האידיוט, עדיף שאשאיר מחוץ לפורום. :angry:

Big-Cule
10-03-10, 21:11
עשית לי תיום. סתם גבר, איחולי החלמה ממני ומכול הפורום.

בקצרה - יש לי בלט דיסק, הרופא משפחה והאורטופד חשבו שמדובר בהתפסות שרירים וככה ניסחבתי חודש וחצי על כל התורים והשטויות שלהם. בסוף סיימתי אצל רופא מומחה.

Blaz00r
11-03-10, 01:47
עשית לי תיום. סתם גבר, איחולי החלמה ממני ומכול הפורום.

בקצרה - יש לי בלט דיסק, הרופא משפחה והאורטופד חשבו שמדובר בהתפסות שרירים וככה ניסחבתי חודש וחצי על כל התורים והשטויות שלהם. בסוף סיימתי אצל רופא מומחה.

המסקנה - פשוט ללכת ישר לרופא מומחה ולא לבזבז זמן על כל מיני אורטופדים של קופת חולים שבמקרה הטוב יבזבזו לכם את הזמן ובמקרה הרע יחמירו לכם את הפציעה :angry:

Yoninori
11-03-10, 22:05
שמעו בקיצור כל מי שמתלבט- לכו לצנחנים. התגייסתי היום לגבעתי ביום גיוס של הצנחנים וכמה קינאתי בהם, פספוס שלא הלכתי לגיבוש.

אלכס
11-03-10, 23:48
למה?

Yoninori
12-03-10, 01:07
למה?

אתה רואה חומר אנושי מעולה, וזה הכי חשוב. גם כל המסביב- קורס צניחה, היוקרה והכל..
אם אתה רוצה חי"ר

JUVE-MAN
12-03-10, 01:12
רוב החברים שלי ששירתו בקרבי היו בגבעתי, ואני יכול להגיד לך באחריות שהם חבר'ה איכותיים רצח

לעומת זאת אני לא מחבב במיוחד את רוב הצנחנים שאני מכיר.

סתם נתון סטטיסטי, אין לי שומדבר נגד אף אחד מהם.

Yoninori
12-03-10, 13:51
רוב החברים שלי ששירתו בקרבי היו בגבעתי, ואני יכול להגיד לך באחריות שהם חבר'ה איכותיים רצח

לעומת זאת אני לא מחבב במיוחד את רוב הצנחנים שאני מכיר.

סתם נתון סטטיסטי, אין לי שומדבר נגד אף אחד מהם.

אתה יודע במקרה באיזה גדוד הם היו?

ג'ון הקטן
12-03-10, 14:54
שמעו בקיצור כל מי שמתלבט- לכו לצנחנים. התגייסתי היום לגבעתי ביום גיוס של הצנחנים וכמה קינאתי בהם, פספוס שלא הלכתי לגיבוש.

מדהים. אתה כולה יומיים בצבא, וכבר החלטת שאנשים צריכים ללכת לצנחנים ולא לגבעתי, על סמך חבורה של 100 עוללים שראית בבקו"ם, שאפילו לא הספיקו להגיע לחטיבה עצמה. אם זהו כושר השיפוט שלך, אני לא מקנא בך.

חטיבת הצנחנים היא חטיבת חי"ר רגילה לכל דבר, כאשר הדבר היחיד שמייחד אותה הוא קורס הצניחה שהלוחמים שלה עוברים בה. אם אתה ממש מעוניין לעשות קורס צניחה (לאור השאלות הדביליות ששאלת על מהות הצניחה אני מניח שלזרוק אותך ממטוס יהיה חוויה מרעננת), אתה מוזמן לנסות ולהגיע לגדס"ר גבעתי - כן, גם הם עושים קורס צניחה.

נ.ב, מההיכרות המינמלית שלי עם החבר'ה של גבעתי (חברים מהבית, קורס מכי"ם + תדמית רווחת) הייתי ממליץ על הסידור הזה מבחינת הגדודים ; כמובן שהכל נלקח בעירבון מוגבל והוא בעיקר תלוי מחזור :

1- רתם
2-שקד
3-צבר דפ"ר.

JUVE-MAN
12-03-10, 15:12
נופ, לא זוכר באילו גדודים הם היו...

סבסטיאנו
12-03-10, 15:15
אתה רואה חומר אנושי מעולה, וזה הכי חשוב. גם כל המסביב- קורס צניחה, היוקרה והכל..
אם אתה רוצה חי"ר

איזה חירטוט.

Yoninori
12-03-10, 15:35
ההגיון אומר שמקום שיש אליו ברירה מסויימת עדיף על מקום שאין בו, אבל בסך הכל אני ממש מרוצה מהשינוי בגיוס בגבעתי לאור הגיוס המחורבן שהיה לי, אני מקווה להגיע לרותם/שקד.
גם הבנתי שאין הבדל בין כל החי"ר וגם בנחל יש מלא ערבים

Pini_A
13-03-10, 11:15
יוני אתה גבעתי? תקווה להגיע לרותם אלא אם כן אתה צהוב אמיתי ואז לך לשקד. אבל אני בכלל מציע לברוח כמה שיותר מהר. עוד שבוע וחצי סגולה וסוף סוף רגילה.

carlitos_tevez
13-03-10, 18:22
אני צריך שתעזרו לי עם זמני נסיעה, כמה זמן נסיעה מהתחנה המרכזית של ב"ש עד למחנה נתן וממחנה נתן לבא''ח הנח''ל הנמצא בערד?
תודה לכל העוזרים

Yoninori
13-03-10, 20:08
יוני אתה גבעתי? תקווה להגיע לרותם אלא אם כן אתה צהוב אמיתי ואז לך לשקד. אבל אני בכלל מציע לברוח כמה שיותר מהר. עוד שבוע וחצי סגולה וסוף סוף רגילה.

חח הצעת הבריחה היא באופן כללי מצה"ל או ספציפית מגבעתי?
ואיפה אתה שם?

ד"א אני צריך להיות מחר במחנה נתן בעשר.. יש פה עוד מישהו מגבעתי/צנחנים/משהו אחר בדרום שגם?

ברינדר
13-03-10, 21:56
אני צריך שתעזרו לי עם זמני נסיעה, כמה זמן נסיעה מהתחנה המרכזית של ב"ש עד למחנה נתן וממחנה נתן לבא''ח הנח''ל הנמצא בערד?
תודה לכל העוזרים

ממרכזית ב"ש למחנה נתן - 25 דקות, ממחנה נתן לבא"ח - שעה פלוס מינוס.

ג'ון הקטן
13-03-10, 22:02
אה?

ממרכזית למחנה נתן - גג רבע שעה, וגם זה בלחץ.

ממחנה נתן לבא"ח נחל - 40 דקות על השעון. אחרי 236239 שעשיתי את הנסיעה הזו, אני יכול להגיד לך בוודאות.

Blaz00r
14-03-10, 15:29
הבנתי שאם אני מצטלם לחוגר עם זקן, אז אני יכול להשאיר אותו.
השאלה היא - צריך אישור נוסף חוץ מהעובדה שאני מצולם בחוגר עם זקן? בתחילת הטירונות אם המפקד שואל למה אני עם זקן, אני פשוט אומר לו שככה הצטלמתי לחוגר?
וכמה קצר הוא יכול להיות? הבנתי ש3 מ"מ, כלומר אני יכול מידי פעם לקצוץ אותו עם מכונת תספורת לגובה הזה ולא יגידו לי כלום?

תודה :wink:

JUVE-MAN
14-03-10, 18:12
כן, אבל זה בתנאי שלא תתקפל בפעם הראשונה שאיזה מושתן אחד בבקו"ם יצרח עליך שתגלח אותו, מקסימום תפליץ שיש לך קצת חצ'קונים ואתה לא יכול לגלח...

מצד שני... למה לך, תתגלח כבר וזהו...

Blaz00r
14-03-10, 18:30
כן לגבי מה? :tongue:

למה לי? כי אני פשוט שונא את המראה הלא מגולח והגילוח מז**ן לי את כל העור (ואני מדבר על מכונה, על סכין בכלל אין מה לדבר), והזיפים צומחים לי מהר מאוד ככה שאני אצטרך להתגלח בטירונות כל יום, אז בשביל מה צריך את העול הזה שגם ככה כמעט ואין זמן לכלום...

Yoda
14-03-10, 20:10
בקשר לזקן וחוגר - ל א אוכל
ניסיתי את זה בעצמי
כשתגיע לחטיבה שלך יגידו לך ככה:
יש שלוש אופציות לשמור על הזקן שלך
רפואי, רצון חופשי או דת
רפואי - אתה צריך צלקת בפנים או ואחאד פצעים אחרי כל גילוח וזה גם בספק (מנסיון של חברים)
דת - תצטרך להסתובב עם כיפה כשהרסר מסתכל, הכי קל להשיג
רצון חופשי - חתימה של 2 פלאפלים, משהו שלא הולך לקרות :)

בקשר למי שדיבר על גבעתי, אני במקרה בגדוד רתם בפלוגה הרובאית
בתכלס, גדוד רתם גדוד מעפן, אבל אני לא יודע איך שאר הגדודים אני רק יודע שאצלנו יש הרבה הרבה הרבה מאוד חרא
הדבר היחיד שטוב בגדוד זה החיילים הפשוטים.

צנחנים זה סתם חרטא, בדיוק כמו כל חטיבת חי"ר אחרת, רק שיש שם התקהלות גדולה יותר של צהובים חח וגם הם עושים צניחה

Blaz00r
14-03-10, 20:33
אז אני מניח שנדפקתי ושאצטרך להתגלח כל יום ולסבול http://www.carsforum.co.il/vb/images/smilie/icon_neutral.gif

עוד שאלה - אני מתכנן להוציא פטור לנעליים קלות בגלל הבעיות עם הברך שלי שכתבתי בהודעות קודמות, איך זה הולך? הרי בשרשרת החיול מקבלים מהאפסנאות את הציוד שרלוונטי לאותו גיוס (כלל צהלי\קרבי) ולא רואים רופא לפני, אז איך בדיוק אני אמור להוציא את הפטור הזה (או שבאותה הזדמנות יש בכלל אפשרות להוציא פטור מנעליים צבאיות לגמרי)?

Yoda
14-03-10, 22:07
אתה צריך משו מיוחד מאוד בשביל לקבל פטור נעליים צבאיות
ומה זה נעליים קלות? Oם כבדות זה לג'ובניקים קלות זה לקרביים ופה זה נגמר לא? :X

JUVE-MAN
14-03-10, 23:08
כבר מזמן לא, ג'ובניקים בקרייה מסתובבים לך עם אולסטאר..

בנוגע לעניין עם החוגר והזקן - כשאני עשיתי טירונות זה תפס, ואם לא- גם ככה אתה תצטרך להתגלח כל יום.. גג יומיים, כי למ"כיות של ג'ובניקים אין הרבה במה ליפול על החיילים, אלא על המילימטר הכי קטן של הזיפים... אני חטפתי לפחות 5 שעות ביציאה בסך הכולל בגלל גילוח. אני הייתי בדיוק בעמדה שלך עם הזקן וגם לי יש צמיחה מהירה רצח...
בדיעבד, זה לא כזה נורא, לקום על הבוקר, תצחצח שיניים, תרביץ גילוח, צחצוח נעליים בקטנה, זה בדיוק רבע שעה ואם אתה מספיק בפחות אז יש לך זמן לסיגריית בוקר.... אחרי זה בסדיר כבר יהיה לך הרבה יותר פשוט להוציא אישורי חארטה כאלו ואחרים...

Blaz00r
15-03-10, 01:19
כבר מזמן לא, ג'ובניקים בקרייה מסתובבים לך עם אולסטאר..

בנוגע לעניין עם החוגר והזקן - כשאני עשיתי טירונות זה תפס, ואם לא- גם ככה אתה תצטרך להתגלח כל יום.. גג יומיים, כי למ"כיות של ג'ובניקים אין הרבה במה ליפול על החיילים, אלא על המילימטר הכי קטן של הזיפים... אני חטפתי לפחות 5 שעות ביציאה בסך הכולל בגלל גילוח. אני הייתי בדיוק בעמדה שלך עם הזקן וגם לי יש צמיחה מהירה רצח...
בדיעבד, זה לא כזה נורא, לקום על הבוקר, תצחצח שיניים, תרביץ גילוח, צחצוח נעליים בקטנה, זה בדיוק רבע שעה ואם אתה מספיק בפחות אז יש לך זמן לסיגריית בוקר.... אחרי זה בסדיר כבר יהיה לך הרבה יותר פשוט להוציא אישורי חארטה כאלו ואחרים...

הבנתי, אז כנראה שאין ברירה :tongue: אגב, לא עדיף כבר להתגלח בלילה? הרי תוך 6 שעות הזקן לא יספיק לצמוח לרמה כזאת שתגרום לך להסתבך...

אתה צריך משו מיוחד מאוד בשביל לקבל פטור נעליים צבאיות
ומה זה נעליים קלות? Oם כבדות זה לג'ובניקים קלות זה לקרביים ופה זה נגמר לא? :X

ברך דפוקה עם סעיף של "הפרעה תפקודית ניכרת" זה מספיק מיוחד? :tongue:
וכן, הקטע הוא שאני ג'ובניק ואני יכול לשחק עם הבעיות הרפואיות שלי בשביל לקבל נעליים קלות, השאלה היא איך עושים את זה - בשרשרת החיול, בפעם הראשונה שרואים את הרופא? או שבכלל עדיף לנסות להוציא ישר פטור מנעליים צבאיות (ואני מאמין שאני יכול להוציא פטור כזה עם הבעיות הרפואיות שלי)?

Wildman
15-03-10, 01:39
גיסים יקרים, מתנצל מראש על הבורות: צהובים?

HJKL
15-03-10, 03:01
צהובים - תחשוב שולמן ממ.ק 22. חיילים ממושמעים. מאוד. ברמה מעצבנת.
לא יודע אם המקור למילה קשור לאהדת קבוצת כדורסל מסוימת, אבל רוב הצהובים שפגשתי היו ובכן... צהובים.

glory glory man utd
15-03-10, 14:46
לפי מה שהבנתי גם חיילים אתיופים יכולים לגדל זקן. משהו שקשור למסורת שלהם.. לא יודע אם זה נכון.

ברינדר
15-03-10, 16:09
אאל"ט, הנהלים החדשים אומרים שברגע שאתה מתגייס אתה יכול להחתים סא"ל על 45 יום של פטור, כאשר במהלכם תנסה להשיג רפואי וזה לא ממש בעיה לבעלי העור הרגיש. מקסימום תגרד את הפנים עם ענפים.  

עריכה: הנה הנהלים, תקראו טוב טוב. (http://www.aka.idf.il/giyus/forms/downloadForm.asp?docId=69672&catID=30701)

Blaz00r
15-03-10, 16:32
תודה רבה ברינדר, עכשיו הכל ברור :)

עוד פעם, לגבי הפטור מנעליים צבאיות\נעליים קלות, מישהו יודע?

East
15-03-10, 20:59
סתם למקרה שאתה מתבלבל עם המושגים: בשפה הצה"לית, אלו (http://dover.idf.il/NR/rdonlyres/F2DFC002-C7BC-4E29-AC82-7136C35F6E19/0/5.jpg) נעליים קלות וכך (http://www.hagorshops.co.il/var/1767/136720-%D7%A0%D7%A2%D7%9C%D7%99%20%D7%A6%D7%91%D7%90.jpg) נראית נעל "כבדה". ההבדל העיקרי בין הסוגים הוא שבתוך חזית הנעל הכבדה (בתמונה - מהפס הזה שיש שם והלאה לצד שמאל) הוכנסה חתיכת פלדה שאמורה להגן על האצבעות. בתכלס זה כמעט אותו חרא ובשורה התחתונה זה בכלל לא משנה, כי מאז גיוס מרץ 08, כל החיילים מקבלים נעליים קלות בגיוס, כולל ג'ובניקים.

Blaz00r
15-03-10, 23:39
אוקי, עזרת לי מאוד, תודה :)
אז אני מניח שבפעם הראשונה שאני אראה רופא בבט"ר (הבנתי שכל בעלי פרופיל 64 ומטה עושים את זה מייד עם ההגעה) אני פשוט אגיד לו שהנעליים הורגות לי את הברך ואני לא יכול ללכת איתם, ולפי מה שהבנתי הוא אמור לתת לי פטור מנעליים צבאיות תקניות ל14 יום. אני צודק? :tongue:

סבסטיאנו
15-03-10, 23:42
יום ראשון גיבוש שייטת. יש כאן עוד מישהו?

East
16-03-10, 00:26
אוקי, עזרת לי מאוד, תודה :)
אז אני מניח שבפעם הראשונה שאני אראה רופא בבט"ר (הבנתי שכל בעלי פרופיל 64 ומטה עושים את זה מייד עם ההגעה) אני פשוט אגיד לו שהנעליים הורגות לי את הברך ואני לא יכול ללכת איתם, ולפי מה שהבנתי הוא אמור לתת לי פטור מנעליים צבאיות תקניות ל14 יום. אני צודק? :tongue:

אני לא יודע אם הוא אמור או שהוא רשאי. מה שחשוב - אל תתבייש לבקש. כשאתה נפגש עם הרופא הזה (אם לא תפגוש אותו מיד בתחילת הטירונות, פשוט תבקש לקבוע אצלו תור), תבקש הפניה לאורטופד בגלל העניין הזה - אצלו תוכל להסדיר פטור קבוע, ואחרי שתקבל את ההפניה תבקש ממנו פטור זמני שיהיה לך עד הפגישה עם האורטופד. סביר להניח שהרופא לא ירצה לקחת סיכון שמשהו יקרה לך, ויתן לך אחד כזה, אבל אל תתפוס אותי במילה.

Blaz00r
16-03-10, 01:04
כמובן שלא אתבייש לבקש, ובמצב שלי (סעיף של "פגיעה במניסקוס עם הפרעה תפקודית ניכרת") ממש לא נראה לי שהוא ייקח סיכון כלשהו ואני די משוכנע שהוא מייד יביא לי את הפטור (ביחד עם עוד פטורים).
אני גם די בטוח שאת הרופא רואים בתחילת הטירונות (מוזמנים לתקן אותי), הרי לא לעניין שהם יתחילו פעילות כלשהי לפני שהם יודעים מה המגבלות של כל אחד, זה יכול לעלות להם הרבה כסף :tongue:

תודה על התגובה :wink:

Tomer Blanco
16-03-10, 01:26
מישהו יודע משהו על קה'ס (קשיי הסתגלות)? וקבנ"ים ילכו לקראתי או ידפקו אותי בכוונה כמו שאר הצבא?

JUVE-MAN
16-03-10, 02:06
בלאזור, קח עותק של כל אישור רפואי אזרחי שיש לך, ליתר ביטחון
אל תהסס להראות אותו לרופא, זה יכול רק לעזור
באמת שהצבא לא מוכן להסתכן אפילו בהחמרה הכי קטנה של המצב, אז אין לך מה לדאוג

Mendieta
16-03-10, 23:06
לא כולם. שמעתי על ילדים שהלכו וחתכו לעצמם ורידים במקומות מסוימים והקבנים לא מצמצו...

Jay-Jay Okocha
18-03-10, 07:30
איך אני עולה עם החוגר לאוטובוס?

benos
18-03-10, 13:37
איך אני עולה עם החוגר לאוטובוס?

אתה פשוט עולה ומראה לנהג את החוגר כשאתה על מדים, אלא אם כן יש לך תעודת לוחם שאז אתה מראה גם את התעודת וגם את החוגר. אני לא יודע למה התכוונת בידיוק לאיך עולים עם החוגר לאוטובוס אבל זה מה שאני מעריך שהתכוונת אליו.

Jay-Jay Okocha
18-03-10, 17:31
אתה פשוט עולה ומראה לנהג את החוגר כשאתה על מדים, אלא אם כן יש לך תעודת לוחם שאז אתה מראה גם את התעודת וגם את החוגר. אני לא יודע למה התכוונת בידיוק לאיך עולים עם החוגר לאוטובוס אבל זה מה שאני מעריך שהתכוונת אליו.

תודה, אבל התכוונתי אם אני עולה איתו בכיס או בארנק? זה משנה?

Art Vandelay
18-03-10, 17:48
זה תלוי: איפה אתה שם את הארנק? בכיס של המכנסיים או בתיק? ואיפה בדיוק בתוך הארנק אתה שם את החוגר: בתא שקוף שאפשר לראות את החוגר מבלי להוציא אותו או בתא פנימי ומוסתר? זה ארנק מעור או מהפשוטים מבד עם ולקרון (סקוטש)?

יש פשוט כל כך הרבה פרמטרים שיכולים לשנות את התשובה...

Corwin
18-03-10, 18:12
זה תלוי: איפה אתה שם את הארנק? בכיס של המכנסיים או בתיק? ואיפה בדיוק בתוך הארנק אתה שם את החוגר: בתא שקוף שאפשר לראות את החוגר מבלי להוציא אותו או בתא פנימי ומוסתר? זה ארנק מעור או מהפשוטים מבד עם ולקרון (סקוטש)?

יש פשוט כל כך הרבה פרמטרים שיכולים לשנות את התשובה...

:grin:

או בקיצור, מה זה משנה? כל עוד אתה מראה לנהג את החוגר, מבחינתו אתה יכול גם לאחסן אותו בחריץ של התחת (טוב, זה אולי לא הרעיון הכי טוב, אבל אני מקווה שהבנת למה אני מתכוון).

Jay-Jay Okocha
18-03-10, 19:56
:grin:

או בקיצור, מה זה משנה? כל עוד אתה מראה לנהג את החוגר, מבחינתו אתה יכול גם לאחסן אותו בחריץ של התחת (טוב, זה אולי לא הרעיון הכי טוב, אבל אני מקווה שהבנת למה אני מתכוון).

למה אני צריך להראות לנהג את החוגר???

ברינדר
18-03-10, 21:20
כדי שידע שאתה באמת חייל ולא ארחי נוכל שלובש מדים כדי לנסוע חינם.

מכל המשתמשים בפורום הזה, דווקא אתה שואל שאלות קיטבג כאלה?

Jay-Jay Okocha
18-03-10, 21:40
כדי שידע שאתה באמת חייל ולא ארחי נוכל שלובש מדים כדי לנסוע חינם.

מכל המשתמשים בפורום הזה, דווקא אתה שואל שאלות קיטבג כאלה?

צודק, הגזמתי! אני משוחרר כבר מזמן, סתם רציתי לכתוב הודעה מצחיקה, אבל כשראיתי שלקחו את השטויות ברצינות אז זרמתי :)

תודה, אבל התכוונתי אם אני עולה איתו בכיס או בארנק? זה משנה?

ברינדר, בינינו... כמה גנוב צריך להיות בשביל להאמין לזה?

Big-Cule
18-03-10, 22:12
גדול ג'יי ג'יי, כל הדיון אני תוהה מה נסגר איתך. אהבתי.

ברינדר
18-03-10, 23:19
תאמין לי אתה... :grin:

GrouchoMax
19-03-10, 01:32
כי אין כמו לקדם דיון חדש שפתחת (http://forum.sportenter.co.il/showthread.php?t=8042) בדיון פופולרי אחר בפורום הקפיטריה.

http://farm2.static.flickr.com/1238/1073265478_aff2f171a2.jpg

Big-Cule
19-03-10, 01:45
מישהו כאן מתגייס ב-24?

Blaz00r
19-03-10, 01:57
http://seminarysurvivalguide.com/wp-content/uploads/2009/01/raise-hand.jpg

סופ"ש אחרון של אזרחות :becool:

אגב, אתה עדיין צריך ללכת ב22 לסיכום פרופיל או שכבר סיכמו לך אותו איכשהו (כבר אי אפשר לדעת איתם)?

Big-Cule
19-03-10, 02:00
עדיין צריך ללכת ב-22 בלאט.

דרך אגב, נחמד להכנס למסגרת כלשהי אחרי שישבתי בבית קרוב לשנה ואפשר לסכם את זה ב-2 מילים: "גרבצתי" ו- ספורטאנטר".

Blaz00r
19-03-10, 02:17
אין ספק :becool:

מתי אתה צריך להיות בבקו"ם אגב? הדאגה היחידה שלי מכל הטירונות הקצרה הזאת היא שאני לא יהיה מוקף בים של ערסים, זה יכול להיות סיוט אחד גדול http://www.carsforum.co.il/vb/images/smilie/brick.gif כל עוד האנשים בסדר, כל שאר הדברים אמורים לעבור בחפיף.

אה, ותעדכן מה היה לך בסיכום פרופיל, הם עוד מסוגלים לשנות לך את התאריך גיוס בגלל איזו שטות...

Big-Cule
19-03-10, 02:26
רק עכשיו אני קולט, אתה מתגייס ב-24?!

תאמין או לא עדיין לא קיבלתי צו גיוס, אני צריך להתקשר ולהזכיר להם. נדבר בפרטי וניצור קשר, נראה אותך שמה כבר. באמת לא מתאים ערסוואתים.

Blaz00r
19-03-10, 02:39
אנחנו מתגייסים באותו יום.
כבר הספקת לשכוח? :grin:

ואיך זה שעדיין לא קיבלת צו גיוס? הרי אתה חייב שיהיה לך אותו ביום הגיוס, מוזר ביותר...אולי הם מתכוונים לעשות לך מה שעשו לי שאחרי שיקבעו לך את הפרופיל ישלחו אותך לקחת את הצו גיוס שלך. רק תקווה שלא ידחו לך את הגיוס ליוני (למרות שאם כבר יש לך תאריך אז אין שום סיבה שזה יקרה), אני ממש לא הייתי רוצה להתגייס (ולהשתחרר) שנה אחרי כל החברים שלי ועוד עם צעירים שהרגע סיימו בית ספר :becool:

ודבר אחרון ששחכתי לגמרי - מאיפה אתה בארץ בכלל? הרי לא בטוח שאנחנו מתגייסים באותה לשכת גיוס :lipsrsealed:

ג'וני
20-03-10, 04:11
ואיך זה שעדיין לא קיבלת צו גיוס? הרי אתה חייב שיהיה לך אותו ביום הגיוס, מוזר ביותר...
אתה לא. לי לא היה צו גיוס ואני גם לא זוכר שביקשו אותו...

סבסטיאנו
20-03-10, 18:23
יש לי בעיה סופר דחופה!
יש לי מחר גיבוש שייטת והיום גיליתי ששכחתי למלא אישור רפואי חתום ע"י רופא.
המרפאה סגורה בגלל שבת ורק רופא משפחה יכול למלא לי את האישור.

מחר אני צריך להיות בחוף הכרמל ב-07:30 והמרפאה נפתחת מחר ב-07:45.
מה שחשבתי לעשות זה שאבא שלי יילך למרפאה איך שהיא נפתחת ויחתים את הרופאה על האישור ויפקסס לי לשם...

האם יתנו לי לפקסס את האישור הרפואי לשם??
עצות, עזרה מישהו?