PDA

צפה בגרסא המלאה : מחזור 23 :: לבאנטה ניסתה, רונאלדו לא השאיר סיכוי (2:4); הפער בצמרת - 10 נק'

Caballero de Blanco
11-02-12, 18:38
קרבאליו וחדיירה בסגל, די מריה ומרסלו בחוץ

http://s5.as.com/recorte/20120211dasdasftb_23/XLCO/Ies/20120211dasdasftb_23.jpg

ז'וזה מוריניו החליט שלא לזמן לסגל מול לבאנטה את אנחל די מריה, שחזר מפציעה, זאת בכדי לאפשר לו להחלים באופן מלא בעקבות פציעותיו הרצופות, ולא את מרסלו, שהתאמן ביום שישי האחרון. מי שנמצאים בין המוזמנים הם ריקרדו קרבאליו שנעדר מהסגל במשחק הליגה האחרון וסמי חדיירה שחזר מפציעה השבוע.

כמו כן, לסאנה דיארה וחמיט אלטינטופ הפצועים נותרו בחוץ.

הסגל המלא:

שוערים: קסיאס, אדאן ומחייס.
הגנה: קרבאליו, וראן, אלביול, פפה, קונטראו, ארבלואה וראמוס.
קישור: חדיירה, אלונסו, אוזיל, קאייחון, שאהין, גראנרו וקאקה.
התקפה: רונאלדו, היגוואין ובנזמה.

רונאלדו, ארבלואה ולאס עם ארבעה צהובים כ"א, נמצאים בסכנת השעייה למשחק מול ראסינג סנטאנדר בשבוע הבא.

מה שלומך לבאנטה?

http://s5.as.com/recorte/20120211dasdaiftb_20/XLCO/Ies/20120211dasdaiftb_20.jpg

לבאנטה, הפתעת העונה עד כה, ממוקמת במקום הרביעי, המרשים, המוביל היישר אל מוקדמות הצ'מפיונס. לקבוצה מולנסיה 32 נק' ויחס שערים עדיף של 25-27, לעומת 24-25 של אספניול הנושפת בעורפה עם 32 נק' גם כן.

העולה החדשה פתחה את העונה באופן פנטסטי, ולאחר שתי תוצאות תיקו, רשמה 7 ניצחונות רצופים, כשהראשון שבהם היה מול ריאל מדריד. בהמשך, העולה החדשה אף הוליכה את הליגה למשך שני מחזורים (9 ו-10), אך אז הגיעה הנפילה. קבוצתו של חואן איגנסיו מרטינס ספגה את הפסד הבכורה בריינו דה נבארה אצל אוסאסונה (2:0). למעשה, מאז אותו הפסד, ניצחה לבאנטה שני משחקי ליגה בלבד (גיחון וסביליה) מתוך 11 משחקים.

חמשת משחקיה האחרונים:

מח' 18: תיקו ביתי נגד מאיורקה - 0:0
מח' 19: הפסד חוץ מול בילבאו - 0:3
מח' 1: תיקו ביתי נגד סראגוסה - 0:0
מח' 21: הפסד ביתי מול חטאפה - 2:1
מח' 22: תיקו ביתי נגד סנטאנדר - 1:1

ההרכב מהמשחק נגד ראסינג סנטאנדר:

גוסטבו מונואה;
חואן פראן, אסייר דל הורנו, סרחיו באייסטרוס, חאבי ונטה;
חבייר פארינוס, צ'אבי טורס (מיגל פייארדו);
פדרו בוטליו (ואלדו), רובן סוארז (עבדלקאדר גזאל), נאביל אל זאהר;
ארונה קונה.

michaelRM
11-02-12, 19:18
על הנייר זה אמור להיות משחק קל, אבל אסור לנו לזלזל בלבאנטה שכבר ניצחו אותנו העונה, נכון שהם כבר לא במסע האדיר שלהם וכבר מזמן לא במסלול הניצחונות שלהם מהתחלת העונה אבל איכשהו המשחקים במקדש בזמן האחרון כמעט מסתבכים לנו כך שהיום אסור לקבל שער ראשון כמו תמיד כי לדעתי יהיה קשה מאוד לחזור מזה נגד קבוצה הגנתית כמו לבאנטה.
בכל מקרה בהצלחה לנו... האללה מדריד!

נ.ב: ניצחון יהיה נקמה מתוקה על ההפסד בהתחלת העונה :)

נ.ב2: מקווה שקאקא ישחק טוב יותר מהמשחקים האחרונים למרות שהוא הבקיע נגד סראגוסה זו הייתה נקודת הציון היחידה שלו במשחק.

Caballero de Blanco
11-02-12, 23:04
הודעות על אליפות יימחקו.

אנחנו אומנם נמצאים במצב מאוד טוב בטבלה כרגע מבחינת כל הנתונים, אבל נכון לעכשיו אין צורך בחגיגות מוקדמות.

אמיליו
12-02-12, 00:36
אני מאוד מקווה לאור התוצאה במשחק של ברצלונה היום

שהתחושה בחדר ההלבשה לא תתהפך מחדות לשאננות ואופוריה

נכון שיש את מוריניו והכל אבל אני מקווה שריאל תחזור להציג את הכדורגל שלה ולסגור את הסיפור מחר בקוויקי.

bixente
12-02-12, 01:15
בארסה הפסידה , אנחנו מוליכים מעליהם ב7 נקודות ומשחק חסר ומחר זה יכול להפוך ל10 נקודות. כמו שהכל נראה טוב, פישול מחר והכל יכול להתהפך. אני מקווה שז'וזה יידע לשמור על השחקנים דרוכים. אסור שייכנסו לשאננות.
אנחנו עומדים בפני תקופה לא קלה בכלל עם ליגת האלופות, וכרגע חובה לשמור על צבירת נקודות מושלמת. בהמשך התשישות תשחק תפקיד עוד יותר גדול וחייבים לדחות את איבודי הנקודות ככל הניתן.

Jack Ruby
12-02-12, 06:23
אני לא מתכוון להיות זהיר, האליפות הזו מונחת לנו בכיס. גם כך יתרון 7 הנקודות אמור היה להספיק לאליפות מבלי לפזול למה שעושים הפולנים.
עוד לפני אמש, לא האמנתי שקבוצה של מוריניו מסוגלת להשמיט יתרון כמותי ואיכותי גדול כלכך, אז אחרי שצפיתי באוסאסונה רוצחת את החבורה של מסי, אני אופטימי אפילו יותר.
בנוסף, צריך להודות על האמת, בארסה נראית גמורה לחלוטין, היא מגיעה לפיק של העונה, עם בעיות של סגל קצר, עייפות פיסית ומנטאלית של הגמד, ואם לשפוט על פי ההחלטות המוזרות של גווארדיולה, נדמה שהוא ויתר על המירוץ מראש.

בכל מקרה - אני מקווה שהקבוצה תדע לא רק לנצח היום, אלא לתת ללבאנטה בראש, ולהצהיר חד משמעית איך העונה עומדת להסתיים.

Netanel S
12-02-12, 07:50
בנוסף, צריך להודות על האמת, בארסה נראית גמורה לחלוטין, היא מגיעה לפיק של העונה, עם בעיות של סגל קצר, עייפות פיסית ומנטאלית של הגמד, ואם לשפוט על פי ההחלטות המוזרות של גווארדיולה, נדמה שהוא ויתר על המירוץ מראש.

אני לא חושב שברסה גמורה - פפ טיפל בזה כשספסל את צ'אבי ואינייסטה. הם קיבלו את המנוחה ואני מניח שכפי שאמרת - מטרותיו הם כרגע יותר ליגת אלופות ולברקוזן ביום שלישי.
אחרי שהם (כנראה) ינצחו את לברקוזן, צ'אבי ואינייסטה יחזרו להרכב בליגה (תעשו לי טובה, אפילו אל תזכירו את מסי שחי על השניים הללו) והם יחזרו לנצח.
משמעות - אנחנו חייבים לנצח כי מתישהו המשבר שלנו (כנראה) יגיע ונאבד קצת נקודות. תוסיפו לכך את המשחק בביוב ותראו שאם לא ננצח היום אז הפער לא כ"כ גדול (לדוגמא, תיקו היום, הפסד בביוב והפער הוא 5. כל הפסד ילחיץ).

Tamir Levi
12-02-12, 10:24
DAY GAME
היום ה2230 שעון ישראל הקרב השבועי של LOS BLANCOS מתחיל להזכיר לכל האוהדים השאננים הקבוצה ניצחה בקושי שבוע שעבר אחרי משחק לחימה ונגד מזג האוויר לא קל הצליחו להביא בשיניים ניצחון(גול בקרן*).

ה"בוס" חייב להחזיר את הברק והחדות לחלק ההתקפי שמרבה להחמיץ, כל הקבוצה עדיין לא התפוצצה על אחת מ'אריות' הלה-ליגה מאז חופשת חג המולד(הפציעה של די-מריה),על החלק ההגנתי לעשות מאמץ לא לספוג שוב שער במקדש(חוסר ריכוז)!

לבאנטה כבר ניצחה אותנו השנה, (נא לא לזלזל בקבוצה שבתחילת העונה הכל הלך לטובתה)
על מנת לסיים את ההתמודדות מוקדם כלל שאפשר צריך לפתוח חזק להבקיע שער מהיר שיסיים את הסיפור לפני שנסתבך והשעון יתקדם והלחץ יעלה.

הרכב:
סאן איקר
ראמוס, פפה, קרבאליו, קונטראו
אלונסו, חדיירה
קאקא, אוזיל, CR7
פיפיטה

HALA MADRID!!!!!

Netanel S
12-02-12, 10:48
(ליגת אלופות בהמשך השבוע!)
ריאל משחקת בשבוע הבא

pinidayan
12-02-12, 12:24
לא יודע למה יש לי הרגשה לא טובה בקשר למשחק היום .
אני מקווה שאני טועה וריאל לא יבואו שאננים !!
מוריניו צריך לפתוח עם ההרכב החזק ביותר שלו ובמיוחד לדרבן את השחקנים שיראו רק ניצחון בעיניים זה יכול להיות משחק של עונה שלמה , כי אז ברסה יכולה להישבר מנטלית.
הכי חשוב לא להיות באיזה אופוריה שלקחנו כבר את ליגת האלופות .
אללללההה מדרידדד!!!!

Spaceman Nerazzurro
12-02-12, 15:44
לא אכפת לי מי יעלו ב10 האחרים, אני רוצה לראות את נורי שאהין סוף סוף בהרכב של ריאל. סעמק ערס מוריניו בשביל מה הבאת אותו בשביל שיחמם את הספסל?

gatenyo
12-02-12, 16:37
עכשיו בדיוק כמו לפני כל משחק של ריאל אני כמובן קורא את כל התגובות שנכתבות באשכול של המשחק ויש כמה תגובות שסליחה על הביטוישל אנשים שפשוט חיים בחלל ...

אז ככה נכון שריאל בהפרש של 7 נקודות + משחק שחסר שיושלם עוד כמה שעות אבל להיות שאננים? אני ממש לא חושב. קחו שחקן שחקן לא בהרכב שיפורסם בהמשך אלה בסגל הזמין למשחק הקרוב ותעשו עם עצמכם חושבים האם יש מישהו שבאמת נראה לכם שכבר בטוח שהאליפות של ריאל ? נכון ש7 נקודות זה נותן לנו האוהדים והשחקנים אוויר לנשימה מברצלונה אבל שאננים אני בטוח שאין אפילו שחקן אחד שבטוח שנעלה ניתן 10-0 ויאללה לחגיגות ממש לא !אפשר גם לומר שיש חשש כל משחק שריאל יבואו שאננים כי אנחנו כבר תקופה לא קצרה בפער שאנחנו יכולים להרשות לנו להפסיד אבל עדין כל משחק כל ניצחון השחקנים ומוריניו מגיעים לתקשורת ומודיעים שאין דבר כזה ברצלונה זה לא קבוצה שגם בפער של 10 צריך להיות שאננים ואני בטוח שמוריניו שידוע לכולנו כמוטיבטור ענק עושה את שלו .

אבל עם זה לא צריך לחיות באשליה נכון שחוץ מריאל וברצלונה הליגה לא נותנת אתגר כמו באנגליה או אפילו בגרמניה אבל זה לא ליגה קלה אז ברור שכל הקלשאות שקיימות יכתבו שזה תלוי בנו ורק אנחנו יכולים להרוס לעצמנו והאמת שכל הקלשאות האלה נכונות ! אני זוכר שלפני שנתיים או שלוש לנו לא היה מה לעשות חוץ מלחכות ש"דור הזהב " של ברצלונה ימכר \ יחלש ברמה והנה הגיע הזמן שלנו אז כה אנחנו האחראים היחידים של אלופת הלה ליגה אבל שאננים אני בטח שלא כי כאוהד לא בשנה האחרונה ולא גם 10 שנים אין דבר יותר כיף מאליפות ואני בטוח שהשחקנים יודעים בכל זאת ריאל מדריד המועדון הגדול בתבל :)

ועם זה אני ממש מקווה שניקח את ה3 נקודות ונגדיל באמת ל10 ואם אפשר בקשה אחרונה חח אז כה שיהיה גם משחק טוב ושנורי שאהין שאולי הרבה שכחו אותו אבל עדין אני מצפה לו עתיד מזהיר בריאל ! לצידו של צאבי אלונסו כי עדין שחקן העונה בליגה הגרמנית זה לא בא ברגל חח ...

HALA MDARID

bixente
12-02-12, 16:38
נורי שהאין אמור לקבל מספר דקות היום (תלוי כמובן גם בהתפתחות המשחק) ושבוע הבא אם הכל ילך כמתוכנן לפתוח בהרכב. מוריניו מתחיל להכניס אותו לעניינים לאט לאט אחרי שנורי שהאין (לפי התקשורת) יוצא מהתקופה הרעה שליוותה אותו.

בקשר להערב - הרגשה לא הכי טובה. אני פוחד שהשחקנים והקבוצה לא תכנס לשאננות, וזו עדיין לבאנטה - הגנתית וכסחנית שיודעת לצאת למתפרצות. סגנון שאנחנו מאוד מתקשים מולו.

iker casillas20
12-02-12, 17:22
חברה מספיק לדבר על אליפות באמצע עונה וכל הזבל הזה, יש עוד הרבה זמן לסיום ואף אחד לא יודע מה יקרה, למרות הפער האדיר שיש לנi בואו נתעסק במשחק עצמו, ואי כמה שאני מת לראות את השאהין הזה משחק, מקבל הזדמנויות, לדעתי אנחנו צריכים שחקן כזה כדי קודם כל לתת מנוחה לשחקני הקישור שלנו ובמיוחד אלונסו, ומצד שני נוכל לראות מה קיבלנו ולהתחיל להבין על איזה שחקן מדובר.
לגבי המשחק לבאנטה ניצחו אותנו כבר העונה ואין להם מה להוכיח לאף אחד, צריכים לבוא רעננים לדפוק שער בתחילת המשחק ולסיים אותו כמה שיותר מהר כדי לתת לשחקנים לנוח קצת,אבל קל זה לא יהיה.

Zizou
12-02-12, 18:17
לא אכפת לי מי יעלו ב10 האחרים, אני רוצה לראות את נורי שאהין סוף סוף בהרכב של ריאל. סעמק ערס מוריניו בשביל מה הבאת אותו בשביל שיחמם את הספסל?

דנו פה כבר על שאהין. (http://forum.sportenter.co.il/showthread.php?t=8398&page=100)
בכל אופן אני בספק אם הוא יעלה בהרכב היום (הלוואי), אבל צריך לקבל דקות משמעותיות במחצית השנייה (להכנס בסביבות דקות 55-65 יהיה מושלם) הכניסה שלו לקבוצה צריכה להיות בהדרגה.

זה מה שכתבתי לפני חטאפה בשבוע שעבר :

אני מסתכל אך ורק על הקבוצה - אם לא יהיו מעידות מיותרות (עד סוף העונה) אנחנו לוקחים את האליפות ואין צורך לפזול ליריבה - אנחנו תלויים אך ורק בעצמנו וזה יתרון עצום בניגוד לברצלונה שכרגע תצטרך כל משחק לפזול גם למה ריאל עשתה

המשפט הזה עכשיו מקבל בעצם משנה תוקף - ברצלונה לא עשתה מבחינתה את העבודה והיא צריכה להסתכל על ריאל ולהתפלל לטוב, גם אם הם היו מנצחים אתמול ואנחנו ננצח היום - הייתי מאושר על שמירת פער 7 הנק', אבל צריך להכות בברזל כל עוד הוא חם ובחודש אפריל יש לנו כמה משחקים קשים מאד בליגה (בתקווה גם בליגת האלופות) וצריך למקסם את הפער שלנו כמה שניתן, אין פה ספק בכלל. אני אתייחס לאליפות רק כאשר מתמטית לא יתאפשר מהפך, הרבה יותר מדי מוקדם לחגוג, עד אז צריך להמשיך לעשות את העבודה כל שבוע.

לגבי המשחק היום נגד לבנטה, אני רחוק מלזלזל בקבוצה הזו, למרות שהם ברצף רע מאד מבחינתם בליגה שכולל 6 משחקים ללא נצחון, ומאזן משחקי חוץ לא טוב בלשון המעטה - שלושה נצחונות, שתי תוצאות תיקו וחמישה הפסדים, הם עשויים מאד להקשות על המשחק היום, אני לא רואה אותם באים לשחק כדורגל יותר מדי חוץ מלנסות ולעקוץ שער בהתקפה מתפרצת. מה גם שהם זוכרים את ה0-1 בסיבוב הקודם ובקיצור יתנו את כל מה שיש להם על המגרש.
אני כבר אמרתי לא פעם שאני מעדיף נצחונות יחסית קטנים ללא ספיגה של ריאל מאשר משחקי 2-6 למיניהם, אבל זה רק אני. עוד נתון מעניין מבחינת ספיגות אנחנו רחוקים רק שלושה שערים מברצלונה, ואני בטוח שאיקר חומד את תואר הזאמורה. :kiss:

לגבי ההרכב, אני חושב שמבחינה הגנתית יהיה מעניין לראות את מי מוריניו יעלה ובאיזה תפקיד ראמוס ישחק, אני חושב שהרביעייה תכלול את קונטראו וראמוס כמגנים, פפה וקראבליו בלמים, על מנת להחזיר את קראבליו לעניינים לקראת המשך העונה הצפופה יותר.
בקישור אני לא חושב שיהיו הפתעות מיוחדות, בחוד אולי עדיף לעלות עם היגוואין, שיחזיר לעצמו את הבטחון העצמי, למרות שגם בנזמה נגד חטאפה היה בינוני ולא מדוייק בסיומת שלו.

ההרכב שלי :
איקר
קונטראו,פפה,קראבליו,ראמוס
לאס, אלונסו
CR7, קאקא, אוזיל
היגוואין

Raulito-7
12-02-12, 20:24
http://estaticos03.marca.com/imagenes/2012/02/12/futbol/equipos/real_madrid/1329048929_extras_portada_0.jpg

רוברטו קרלוס יהיה אורח הכבוד של ריאל מדריד הערב נגד לבאנטה. הנשיא פלורנטינו פרז פירסם הודעה באתר הרישמי לפיה המגן הברזילאי שתולה את הנעליים בתום העונה, יצפה במשחק מתא הכבוד בברנבאו, יקבל פיסלון הוקרה ויבעט את בעיטת הפתיחה. האגדה הברזילאית(11 עונות במועדון) שהתה במחצית סגל השחקנים החל מהבוקר. להלן גלריית התמונות (http://www.marca.com/albumes/2012/02/12/robertocarlos_entrenamiento_madrid/index.html) של הברזילאי יחד עם הקבוצה - והוא התקבל בחיוך רחב גם על-ידי מוריניו.

וואלה, באמת מרגש, רוברטו קרלוס אגדה. כשהוא יפרוש ראסמי אני אקח את זה קשה, כרגע אני מתעלם ממה שפורסם. ועכשיו לקראת המשחק - לנו האוהדים כבר מותר לצאת בהצהרות ולפנטז על פער עסיסי ומוחץ של 10 נק' הפרש(אתמול למרות שהייתי בהופעה של אתניקס זיפזפתי בטלפון והיה מרגש לשמוע על מעשה הגבורה של אוססונה) - לשחקנים לא, יחי ההבדל הקטן. אם יש שאננות צריך לבעוט אותה לקיבינימאט ולא על-ידי עוד ספיגת שער מהיר ומגוחך. לבאנטה קבוצה לא רעה בכלל, מתגוננת ויודעת לעקוץ.
בחלומות הורודים שלי אני רואה את הברנבאו גועש מפתיחת המשחק ומעודד כמו בימי הצ'מפיונס עם פיגו וזידאן, מוריניו בטירוף עושה גליצ'ים על הקווים וכריסטיאנו ושאר החבר'ה לא מפסיקים ללחוץ ורצים באמוק לעבר שחקני לבאנטה. האללה מדריד!

Rocky
12-02-12, 20:53
ההרגשה היא שמחה ושאננות, אבל יש לנו משחק הערב, משחק מאוד חשוב שיכול לקבוע המון - הבדל של עונה שלמה יכול לעשות המשחק הזה.

אסור לנו לבעוט בדלי ולהיות שאננים, זה הרגע - ויותר מזה, אני לא רוצה איזה 1-0 קטן, אני רוצה משהו שיסמל את הזכייה בליגה, יותר כמו 4-0. למרות שאם מודים באמת, 1-0 יהיה לא רע עבורי.
אחח כמה התרגשות .. אמנם אסור לדבר כבר על הזכייה באליפות אבל ניצחון היום והאופטימי שבאופטימי באוהדי ברצלונה לא יהיה יותר אופטימי.

ההרכב שלי:
קסיאס
ארבלואה-ראמוס-פפה-קונטראו
חדירה/גראנרו-צ'אבי אלונסו
קאקא-אוזיל-רונאלדו
בנזמה

אללה ריאל !

ret79
12-02-12, 21:42
"למרות שהם ברצף רע מאד מבחינתם בליגה שכולל 6 משחקים ללא נצחון, ומאזן משחקי חוץ לא טוב בלשון המעטה - שלושה נצחונות, שתי תוצאות תיקו וחמישה הפסדים"....

גם אוסאסונה לא ניצחה 6 משחקים עד אתמול....צריך להיות עירניים!

White Blood
12-02-12, 21:47
ההרכב הרישמי:
Casillas, Pepe, Ramos, Cristiano, Benzema, Özil, Granero, Xabi, Coentrao, Arbeloa & Higuaín

קסיאס,ארבלואה,פפה,ראמוס,קונ טראו,גראנרו,אלונסו,בנזמה,או זיל,רונאלדו,היגוואין

HALA MADRID!

razmi
12-02-12, 21:49
לא מבין את מוריניו! אני מייחס את העלייה בכושר של אוזיל לנוכחות של קאקה לצידו. העובדה שקאקה כל הזמן בתנועה ללא כדור בזמן ההתקפה מאפשרת לאוזיל חופש פעולה שהוא לא זוכה לו כאשר הברזילאי לא במגרש. אז נכון, מגיע להיגוואין לפתוח במשחק ה-200 שלו אבל לעניות דעתי היה צריך לעשות זאת במקום בנזמה.

מקווה שאתבדה ולא נראה חילוף של קאקה בגראנרו במחצית..

Tamir Levi
12-02-12, 21:57
בנזמנה & היגוואין = שילוב לא טבעי!!! לא שיחקו ביחד השנה למעט דקות מעטות
בנזמנה כנראה על יהיה יותר על האגף
לא מבורר מה קאקה עושה על הספסל
בכל מקרה נאחל בהצלחה במקדש
HALA MADRID!!!!

עומר.
12-02-12, 22:22
אתם מגזימים... הרכב מצויין!
לשלם שינוי הצמד ארבל את אוחנה משדר את המשחק, מעניין נ

Shearer
12-02-12, 22:32
כצפוי אנחנו חוטפים גול מוקדם מאוד. יאללה להתעורר.

Raulitos
12-02-12, 22:44
לפעמים(בעצם רוב הזמן..) יש תחושה שהשדרנים והפרשנים אצלנו רואים את המשחק מהפלאפון, הם פשוט מתעקשים לא לשים לב לדברים שנויים במחלוקת, מבחינתם בכלל לא בטוח שנפסל לנו גול חוקי של בנזמה. זה הרבה יותר מרגיז מהפסילה עצמה.

bixente
12-02-12, 22:46
ברנבאו, פיגור מוקדם כרגיל. גם שער חוקי נפסל. גם כרגיל. ועכשיו צריך לרדוף ולבאנטה היא לא קבוצה שאני רוצה לרדוף אחריה. הפכנו את המשחק הזה למוקש. חבל.

אה וכן... גראנרו פשוט כלומניק!

Raul Gonzalez Blanco
12-02-12, 23:17
למרות השיוויון בסופה, מחצית לא מספקת של ריאל מדריד.

אני לא זוכר מתי הפעם האחרונה שלקבוצה היו עשר קרנות במחצית, אבל אני חושב שזה מסמל את חוסר היכולת של ריאל למחוץ היום. דווקא עם בנזמה, היגוואין ורונאלדו חסרה היכולת לסיים. נקווה שמוריניו יוכל לתקן את זה במחצית, להכניס את קאקא, שאהין או קאייחון במקום גראנרו זה חובה. הבחור מאבד המון כדורים ולא מועיל. עדיין יש משחק לנצח וגם עם עשרה שחקנים (כמה מזל) זה עוד לא גמור. לא ביום רע כזה.

יאללה, חילוף, שער ולצ'מפיונס.

MGSLASH
12-02-12, 23:21
עצוב לראות מה נהיה מהיגוואין , הוא נראה כמו הצל של עצמו , ותכלס אני אף פעם לא ממש החזקתי ממנו . הוא מפוזר , לא חד , לא מסוכן , פשוט חושך מוחלט .

ללבאנטה ללא האדום היה סיכוי מינורי לשרוד את המשחק עם נקודות , כרגע הסיכוי שלהם שווה בערך לסיכוי של אלי אוחנה לומר משהו רלוונטי למשחק . דביל מוחלט .

קאקה במקום היגואין ויהיה בסדר .

Caballero de Blanco
12-02-12, 23:22
http://s4.as.com/prom/201202/pro_photo1329080355.jpg

בתמונה כאן אפשר לראות בבירור שאין נבדל ברגע המסירה של רונאלדו לבנזמה, מאחר והיגוואין לא נגע בכדור.

bixente
12-02-12, 23:23
למי שחושב שהמחצית השנייה תהיה קלה בגלל האדום שיחשוב שוב - לבאנטה תסתגר עוד יותר, תקשה עלינו להכניס כדורים פנימה ותאלץ אותנו לחפש פתרונות אחרים. בתוך כל זה יכולה להספיק טעות אחת מאחור כדי לספוג שער טיפשי כמו שאנחנו רגילים לספוג, במיוחד בברנבאו בזמן האחרון.
ריכוז וסבלנות זה המפתח לניצחון הערב.

-Dor-
12-02-12, 23:29
עצבים מהמחצית:
*גראנרו - אתה לא לרמות האלה, על מי אתה עובד?
*עוד שער מפגר ברשת של איקר. את הנקודות ניקח בכל זאת, זה דפוס קבוע בברנבאו, אבל חבל על הזאמורה שמתרחק.
*קוון עיוור שלקח לרונאלדו את בישול העונה.

לא נורא, בחמשת הדקות הראשונות של המחצית השנייה נבקיע ונגמור את הסיפור. תסריט ידוע מראש, בטח כשהם במינוס שחקן. הזדמנות טובה לפרק את הקבוצה המעצבנת הזאת לחתיכות.

למי שחושב שהמחצית השנייה תהיה קלה בגלל האדום שיחשוב שוב - לבאנטה תסתגר עוד יותר, תקשה עלינו להכניס כדורים פנימה ותאלץ אותנו לחפש פתרונות אחרים. בתוך כל זה יכולה להספיק טעות אחת מאחור כדי לספוג שער טיפשי כמו שאנחנו רגילים לספוג, במיוחד בברנבאו בזמן האחרון.
ריכוז וסבלנות זה המפתח לניצחון הערב.
קודם כל, אנחנו ננצח את המשחק הזה בכל מקרה. דיי להיות גוארדיולה. ולגבי המינוס שחקן - זה שלבאנטה תוותר על התקפה ותסתגר לחלוטין זה לא מה שיפעל לטובתה, להיפך. השחקנים שלה לא יחזיקו מעמד תחת מכבש שלנו לאורך זמן.

Raul Gonzalez Blanco
12-02-12, 23:53
פשוט מדהים כמה אין לריאל הגנה.

לא להאמין איך המשחק הזה נראה לפני 45 דקות. איזה שערים של רונאלדו ובנזמה!

מוריניו הוא האישיות הכי מצחיקה בכדורגל.

עריכה - וואו איזו החטאה של רונאלדו.

Tim_Duncan
13-02-12, 00:22
סה״כ אין הרבה מה לקחת מהמשחק. Murad ועוד כמה חבר׳ה פה הכריזו על קונטראו כשהוא בא שהוא אחד מהמגביהים הטובים באירופה. מישהו רואה זכר לזה?

אמיליו
13-02-12, 00:25
אז מה היה לנו

כהרגלנו בקודש המשכנו עם ההרגל המגונה לתת לקבוצה פור (לא בדקתי את זה אבל רוב המקרים זה לדעתי היה לפני הדקה ה 10 ובכדור חופשי נורה אדומה מזמן הייתה צריכה להידלק בנושא)

שלא כרגיל זה לא הלך בצורה פשוטה עד שאחד משחקני ההגנה שלהם החליט לנסות לשחק כדורסל ושיחרר לנו טיפה לחץ בירידה למחצית

מחצית שניה מול 10 שחקנים וממונטום של השיוויון זה היה באמת רק ענייו של זמן וכמה למרות שדי נלחצתי בשער המצמק שלהם

ואנקדוטה לסיום

באמת שכבר לא כיף לי לראות משחק עם דופק 140 מילא זה היה פעם ב...

אבל פיגור מוקדם ורמונטאדה נהיה מאורע די שכיח לאחרונה בברנבאו בשלבי נוק אאוט אנחנו יכולים לשלם על זה מאוד ביוקר.

Jack Ruby
13-02-12, 00:26
סה״כ אין הרבה מה לקחת מהמשחק. Murad ועוד כמה חבר׳ה פה הכריזו על קונטראו כשהוא בא שהוא אחד מהמגביהים הטובים באירופה. מישהו רואה זכר לזה?

אתה על אמת?
עשר הפרש, אליפות ראשונה אחרי 3 שנות חורבן מתדפקת על דלתות הברנבאו, ערימת ילדים נהדרת על מוריניו, השער המופלא של רונאלדו, רמונטאדה מס' 200 העונה, ואתה שואל על ההרמות של קונטראו?

Shachar_
13-02-12, 00:31
קסטיליה ניצחה מוקדם יותר את חטאפה ב' 4-2 ואנחנו ניצחנו את לבאנטה 4-2 :rollmyeyes:

bixente
13-02-12, 00:33
אתה על אמת?
עשר הפרש, אליפות ראשונה אחרי 3 שנות חורבן מתדפקת על דלתות הברנבאו, ערימת ילדים נהדרת על מוריניו, השער המופלא של רונאלדו, רמונטאדה מס' 200 העונה, ואתה שואל על ההרמות של קונטראו?
הוא שאל דבר לגיטימי שנצטרך אותו בהמשך וזה משהו שגם אני שאלתי.
זה שארבלואה לא יודע להרים כדור זה אנחנו כבר יודעים תקופה ארוכה. אבל אני גם תוהה כמוהו - על איזה הרמות דובר בדיוק ביחס לקונטראו ? זה היה מזעזע לראות 2 כסילים מנסים להרים כדור כל אחד מהאגף שלו. בשלב מסויים אפילו הם קלטו כמה נורא זה היה והתחילו פשוט למסור אחורה כל כדור שמגיע אליהם.

ביחס למשחק - גם בפיגור וגם שהיריבה הייתה ב11 שחקנים שיחקנו טוב מאוד (כולל פסילת שער חוקי לבנזמה) ועשינו התקפות טובות. שיחקנו בסבלנות ושיחקנו נכון. ריאל התעללה היום בלבאנטה במחצית השנייה וכמה חבל שהנסיונות של אוזיל (קורה) ,בנזמה(נגיחה באוויר אחרי הוצאה מהירה של אלונסו) ורונאלדו (בעט רע כשהיה לבדו מול השער) לא נגמרו ברשת.
ובכל זאת - ניצחון, 10 נקודות, 4 שערים נוספים (75 העונה בליגה ) - מעולה
רק תעיפו לי את גראנרו מהעיניים והכל טוב

West
13-02-12, 00:34
קונרטאו ממש לא מפריע לי, מה שיותר מעצבן זה הניסיונות העלובים של ארבלואה להרים, די! אתה לא טוב בזה! מספיק! :\

לא משחק גדול, אבל העיקר הניצחון וה10 הפרש מבארסה. האליפות קרובה מתמיד.
אוזיל ממשיך להתאושש וגם היום לדעתי הוא היה טוב.
גראנרו רע מאוד, אני באמת מעדיף לחזור לראות את קדירה המשאית מאשר את הפיראט...

רונאלדו =-O

NowFooty
13-02-12, 00:35
9sGW_CHHiFg

עם כל הכבוד להגדלת הפער ואפשר להגיד שהאליפות כבר בידיים שלנו אני עדיין לא מרוצה מהיכולת שאנחנו מציגים,
אני לא רוצה את הרמונטדות האלו, למרות שלבאנטה הפתעת העונה ממוקמת במקום הרביעי, קבוצה כזו אנחנו צריכים לדרוס, במיוחד שזה בברנבאו ובמיוחד שאנחנו ביתרון מספרי. אולי אתם לא מייחסים חשיבות לשערים הרבים שאנחנו סופגים העונה בברנבאו כי בסופו של דבר אנחנו מנצחים אבל מתישהו זה יתנקם בנו. מחכה לחזרתו של די-מריה שאולי תביא להצגת היכולת של לפני הקלאסיקו בליגה. אני מעדיף לחזור לתקופה הזאת ולגמור משחק בחצי-שעה מאשר מה שחוזר על עצמו כל משחק במקדש.

Tim_Duncan
13-02-12, 00:35
אתה על אמת?
:D

סתם משהו שמעצבן, העובדה ששני המגנים שלנו מגיעים ל100 הזדמנויות לשים לרונאלדו או למישהו אחר כדור על הראש והם לא עושים עם זה כלום... נצטרך את זה בשלבים הבאים בצ'מפיונס, לא על כל קבוצה אפשר יהיה לשכב 16 מטר מהשער.

Yoninori
13-02-12, 00:44
איזה כיף, איזה נחת שלא הרגשתי כבר כמה שנים טובות... מצידי לפתוח כל משחק עם -1, ריאל פשוט קבוצה כייפית ונהדרת. ורונאלדו...

תודו לאל ותקווה שהחלום הזה לא ייגמר, סתכלו סביב ותראו שאף קבוצה מעולם לא עשתה את מה שנעשה השנה בברנאבאו. אני למדתי להעריך!
לילה טוב!

F.Redondo
13-02-12, 00:46
http://29.media.tumblr.com/tumblr_lzavtctvTb1qgw1imo1_400.gif

ענף הכדורגל היה כ"כ משעמם בלי כריסטיאנו רונאלדו וז'וזה מוריניו!

כריסטיאנו במשחק הטוב ביותר שלו העונה, שלושער ובישול(עוד בישול גאוני שנפסל) בדיוק במאני טיים שהרגעים החשובים של העונה מתקרבים אנחנו צריכים את הכריסטיאנו הזה, הקהל בברנבאו שראה אותו משחק היום הבין למה יצא מהבית בקור שכזה .

אלונסו היה מצוין! ניהול משחק נהדר מסירות אלגנטיות טיפוסיות כ"כ חשוב !
היגוואין בבישול מעולה וחטף כדור בחצי שלנו, חבל שלא הבקיע אבל זה יבוא .

2 השערים שספגנו הם נורה אדומה! תיכף מגיעים המשחקים החשובים בצ'מפיונס וכל שער שכזה קריטי ביותר במפעל הזה.

ריאל מדריד נותנת עונה אדירה בליגה, שברצלונה הייתה מעלינו והלחיצה אותנו תמיד הראינו אופי ונשארנו בתמונה, הפעם ברצלונה לא עומדת בלחץ גם כי היא יודעת שריאל של העונה פשוט מצוינת!

monis
13-02-12, 00:48
אפשר לפתוח שמפניות כבר.

ריאל מבחינה הגנתית היא לא מזכירה את את ההגנה של מוריניו. איני יודע אם אלו השחקנים או האופי שלהם שהגנת ריאל והעבודה ההגנתית של הקישור האחורי נראים כפי שהם נראים. ממוצע של שער למשחק עבור קבוצה של מוריניו זה לא דבר טוב, ועם ממוצע כזה איני יודע איך ריאל תוכל לקרוא תיגר אל זכיה בליגת האלופות.

El Maestro
13-02-12, 01:07
התסריט כל כך ידוע מראש, עד שכמעט ריחמתי על שחקני לבאנטה בחגיגה של השער הראשון. רציתי להיכנס דרך הטלוויזיה ולהגיד להם "חבר'ה, תרגעו, חבל שתתאכזבו בהמשך".

אנחנו עושים לעצמנו חיים קשים אבל שיחקנו מצוין היום. מספיק להסתכל על האחוזי אחזקה בכדור (70%) והבעיטות לשער (28) כדי להבין כמה היינו בשליטה, הרבה לפני ההרחקה. בכל יום אחר זה היה נגמר במאניטה. הרבה זמן לא ראיתי את ההתקפה של ריאל מדריד כל כך סבלנית. בלי כדוריים סתמיים למעלה ובלי לאבד את הראש, מניעים את הכדור בסבלנות מצד לצד עד שמוצאים את הפירצה. לבאנטה לא הייתה קיימת. חוץ משתי נגיחות טובות והטסת כדורים לעבר קונה הם לא עשו כלום.

כואב לי על איקר שכל משחק בברנבאו חוטף שערים מיותרים. גרנארו פשוט רע. ללא ספק החוליה החלשה בהנעת כדור היום, כמעט כל כדור שהגיע אליו עיכב את ההתקפה. מרסלו היה מאוד חסר לי היום. הדריבל והפריצות המצוינות שלו לכיוון האמצע היו מפרקות להם את ההגנה. הוא היה תורם המון, לבטח יותר מקונטראו שהיה מאוד לא מדויק ולא עשה כלום בהתקפה. קצת מאכזב שעם כל הקרנות האלה כמעט ולא הגענו מהן להזדמנויות. יורם ארבל קרא לצהוב של ארבלואה "טיפשי" אבל כל כך שקוף שהוא היה בכוונה.

רונאלדו פשוט אדיר. רק שיבקיע כבר בכדור חופשי :wink:

ממוצע של שער למשחק עבור קבוצה של מוריניו זה לא דבר טוב, ועם ממוצע כזה איני יודע איך ריאל תוכל לקרוא תיגר אל זכיה בליגת האלופות.

לא חושב שיש קשר בין הדברים. ריאל חוטפת בכמויות כאלה רק בבית ורק בליגה, אלוהים יודע למה. בחוץ חטפנו שליש מהשערים בבית ובליגת האלופות רק שני שערים בכל השלב בתים.

Blanco777
13-02-12, 01:14
רחמים על איקר.. עוד משחק שההגנה שלנו זורקת זין , עוד פעם פפה יוצא ללחוץ בלי שכל.. ועוד פעם מקבלים 2 שערים מיותרים.

רונאלדו במשחק אדיר! יכל לסיים עם חמישייה ו2 בישולים... חבל ;)

גראנרו לא לרמה הזאת. כל פעם מחדש עובר את השחקן הראשון ואז מתמזמז עם הכדור שעות, ותוקע את המשחק.

עכשיו..
אולי אני פותח פה לשטן, פה גדול מאוד, אולי אני אראה לכם גרידי בצורה מוגזמת ומגעילה, אבל לפעמים חלומות מתגשמים:

במידה והפער הנוכחי (10 נקודות) נשמר עד לקלאסיקו, וריאל מנצחת בקאמפ נואו..
השחקנים יחגגו אליפות בקאמפ נואו, והאוהדים יחגגו ברחובות ברצלונה.

במידה וירצה השם ונגיע למשחק בקאמפ נואו עם 13 הפרש..... פאסיו!

סילחו לי על ההתנשאות הזאת, אבל נכון לעכשיו יש יותר סיכוי שהפער יגדל ל13, מאשר יקטן ל0, לא ככה?

bixente
13-02-12, 01:21
רחמים על איקר.. עוד משחק שההגנה שלנו זורקת זין , עוד פעם פפה יוצא ללחוץ בלי שכל.. ועוד פעם מקבלים 2 שערים מיותרים.

רונאלדו במשחק אדיר! יכל לסיים עם חמישייה ו2 בישולים... חבל ;)

גראנרו לא לרמה הזאת. כל פעם מחדש עובר את השחקן הראשון ואז מתמזמז עם הכדור שעות, ותוקע את המשחק.

עכשיו..
אולי אני פותח פה לשטן, פה גדול מאוד, אולי אני אראה לכם גרידי בצורה מוגזמת ומגעילה, אבל לפעמים חלומות מתגשמים:

במידה והפער הנוכחי (10 נקודות) נשמר עד לקלאסיקו, וריאל מנצחת בקאמפ נואו..
השחקנים יחגגו אליפות בקאמפ נואו, והאוהדים יחגגו ברחובות ברצלונה.

במידה וירצה השם ונגיע למשחק בקאמפ נואו עם 13 הפרש..... פאסיו!

סילחו לי על ההתנשאות הזאת, אבל נכון לעכשיו יש יותר סיכוי שהפער יגדל ל13, מאשר יקטן ל0, לא ככה?
יש לך טעות. אני אמנם לא בונה על זה אבל בשביל פסיאו צריך לבוא לקאמפ נואו עם הפרש של 16 נקודות לא 13.
אל תשכח את משחק ההשלמה שצפוי נגד בילבאו.

Blanco777
13-02-12, 01:24
1. שער חמישי אני מבין, הכדור שהוא בעט ברשלנות מהאוויר אבל איזה בישול שני? פשוט לא זוכר, תודה.
2. יש לך טעות. אני אמנם לא בונה על זה אבל בשביל פסיאו צריך לבוא לקאמפ נואו עם הפרש של 16 נקודות לא 13.
אל תשכח את משחק ההשלמה שצפוי נגד בילבאו.

1. מדבר על הבישול בעקב לבנזמה שנפסל לא בצדק.

2. שיט...... צודק. הכל היה מתוכנן מההתחלה! זאת הייתה המטרה האמיתית של השביתה! :evil:

טוב נו.. פינטזתי "קצת" יותר מדי.
העיקר האליפות.

Zinedine Zidane El Blanco
13-02-12, 01:34
איזה חיית כדורגל הבנאדם הזה ! משהו מטורף
להלן כמה נתונים לאחר משחק היום מול לבאנטה:

חוץ מבארסה, הקבוצה היחידה שנצחה את ריאל בהלוך ובחזור באותה עונה זאת הייתה אתלטיקו בילבאו בעונת 2004/2005.
בברנבאו, ריאל ספגה 3 פעמים תוך עשר דקות בעונה הנוכחית.
7 הקבוצות האחרונות שכבשו נגד ריאל ב- 10 הדקות הראשונות סיימו בהפסד.
לפני משחק היום, לבאנטה לא הפסידו ב- 20 המשחקים האחרונים שהובילו בתוצאת המשחק (17 נצחונות ו 3 תיקו).
רונאלדו הוא השחקן הרביעי בהיסטוריה של הליגה שכובש 21 פנדלים ברצף אחרי קומאן, מאראניון, וקובאלה.
רונאלדו הוא השחק ה- 6 בליגה שכובש 10 פנדלים באותה עונה.
רונאלדו היום עבר את כמות השערים שכבש במדי יונייטד, 119 שערים עם מדריד לעומת 118 עם מנצ'סטר.
רונאלדו השווה היום את השיא שלו בכישבושי שלושער במשחק, שעומד על 6 בעונה, והעונה עוד ארוכה מלהסתיים.
ריאל היא הקבוצה הראשונה שכובשת 75 שערים ב- 22 משחקים בליגה.
פעם ראשונה שריאל פותחת פער של 10 נקודות ב- 16 מחזורים לפני הסיום.
עדיין לא קרה שקבוצה הפסדיה את האליפות אחרי שפתחה פער של 10 נקודות.
הפרש הנקודות בין המקום ה- 18 בליגה (קבוצה שיורדת ליגה) לבין המקום הרביעי (ליגת האלופות) הוא פחות מההפרש בין ריאל לברצלונה !!

Zizou
13-02-12, 02:08
http://s5.as.com/recorte/20120212dasdasftb_90/C280/Ies/Real_Madrid_-_Levante.jpg

צעד צעד אל עבר המטרה.

נתחיל עם המחווה לרוברטו קרלוס - כמה הייתי רוצה לראות אותו עוד משחק אחד שורף שטחים באגף, בהחלט החזיר אותי כמה שנים טובות אחורה לימים לא פחות יפים מהיום. שחקן ענק - נשמה עוד יותר גדולה. עצוב משהו.

אני אתחיל בדברים הפחות טובים - בהגנה הדפוס חוזר על עצמו רק הקבוצות מתחלפות, כדור גובה לרחבה, שמירה רעה מאד בהגנה וגול מנגיחה. אם את הגול הראשון היה אפשר להעביר הלאה, את הגול השני והירידה הרעה מאד להגנה - אי אפשר להעביר הלאה. לא יכול להיות שבעשרה שחקנים יעקצו אותנו בהתקפה מתפרצת, לא יכול להיות. בעתיד זה יכול לעלות ביוקר - אני בעיקר חושש מגולים מיותרים בליגת האלופות אבל גם בליגה, יש עוד סדרה של משחקים קשים מאד באפריל שאני לא בטוח שאפשר לצאת מהם עם מלוא הנקודות.
בשער הראשון קשה לי להאשים את ראמוס, נראה שהוא ניסה לנגוח אחורה לקרן אבל היה רחוק קצת מהכדור, אם אני זוכר נכון היה שחקן של ריאל טיפה מאחוריו שהיה יכול לנגוח קדימה אם היה ראמוס היה עוזב את הכדור, חוסר תקשורת אולי בין השחקנים - אבל זה לא משנה, כי קבארל שם היה חופשי לגמרי לנגוח פנימה ופה הטעות, בשמירה עליו ועל כל שחקן ברחבה בעצם.
בשער השני בכלל הגדלנו לעשות עם ירידה רעה מאד להגנה וכיסוי עוד יותר רע של שני שחקנים בלבד של לבנטה בתוך הרחבה של איקר, גם ארבלואה וקונטראו חזרו מאוחר מאד להגנה בגול הזה אלונסו שמר על השחקן שהגביה בסוף כדור לראש של קונה במקום שיהיה זה ארבלואה, וקונטראו צפה בערך מכניסת רחבת ה16 על קונה נוגח פנימה. אני בטוח שמוריניו לא אהב את מה שהוא ראה הגנתית, והוא יתן את הדין על כך. קונטראו מעבר לזה הגנתית היה מצויין, מבחינה התקפית אין ספק שהוא צריך להשתפר עוד המון אבל הלוואי שלמרסלו היו יכולות הגנתיות כמו שלו, מחלץ כדורים, חכם, יודע מתי לרדת לגליץ', יודע מתי לסגור לכיוון האמצע, פשוט שחקן הגנה חכם. בהתקפה אכן יש לו עוד הרבה מה לעבוד אבל המצב הקיים עדיף מין ההפוך לו, אני מקווה שמוריניו יעדיף אותו במגרשים שהוא יצטרך יכולות הגנתיות טובות יותר מאשר תמיכה באגף, או בקיצור לנסות לא לספוג (צסק''א).
עוד מילה על ראמוס - אם הייתי בטוח שהבחור התקדם אחרי ההרחקה מול ברצלונה - הנה הוא מוכיח לי אחרת, כל פעם הולך צעד אחד קדימה ואז שניים אחורה, אחרי מה שהיה נראה כמו טראש-טוק עם דל הורנו הוא בועט בו ללא כדור ומקבל רק צהוב, זה היה יכול לעלות ביוקר ואני לא מבין איך הוא לא קיבל אדום. בכל מקרה - מכוער, לא אחראי בעליל ומעל הכל לא מקובל. שיתבגר קצת.

רק אני לא מבין פה את העליהום פה על גרנארו? משחק סביר מאד שלו, וממש לא נפילה.
להוציא איזה נסיון אחד על אחד שלו במחצית הראשונה מקו ימין לרחבה שלא צלח ועוד ספק הגבהה/בעיטה מעל השער לא זכור לי עוד פעולות שגויות שלו. הבחור הניע כדור והקבוצה נראית איתו לא רע בכלל, לא בטוח בכלל שעם לאס/קדירה הקבוצה הייתה נראית יותר טוב. האספקט שאולי הוא חייב לשפר הוא לחלץ יותר כדורים, שזה משהו מתבקש בשחקן בתפקיד שלו, בקיצור - הוא בסדר גמור.
אוזיל גם איבד כמה כדורים באחד על אחד ונסיון ליצור שטח (והיו 3-4 מקרים כאלה אם אני זוכר נכון) אז מה הוא גם לא לרמות האלה? תתעוררו, נו באמת.
סוף סוף הוא גם עושה תנועה לעומק עם הכדור ומסכן את השער- רק חוסר מזל מנע ממנו לכבוש, אבל צריך לראות את זה הרבה יותר ממנו, יחד עם הכדורי עומק החכמים. בהחלט נתן משחק טוב.

CR7 - מה אפשר להגיד, האמת שנהנתי מהנסיונות שלו לפרגן במחצית הראשונה ולמסור יותר מאשר השערים עצמם שהיו מרשימים בהחלט, כולל בישול ענק לבנזמה עם העקב בשער חוקי למהדרין, אבל בסוף הוא עשה את זה שוב במחצית השנייה. נראה טוב, ואני בהחלט מעודד מכל ההופעה שלו היום ולא רק מהשערים עצמם, זה מאד חשוב המגמתיות הזאת בלנסות להפוך את שאר השחקנים איתך לטובים יותר יחד איתך, וזה נראה מעולה.
בנזמה והיגוואין, בנזמה נתן משחק טוב למרות שיכל לכבוש יותר, אבל ניחא. היגוואין למרות שלא כבש עדיין בישל בצורה יפה מאד לרונאלדו, קצת היה "אבוד" במשחק ולא סיכן כמעט את השער למעט מצב אחד טוב מזווית קשה במחצית הראשונה, אבל אני שמח שלמרות שלא הבקיע הוא הצליח לבשל וזה לא פחות חשוב, השערים עוד יגיעו, סבלנות.

קאייחון איך שנכנס נתן מסירה ענקית לרונאלדו, שחקן שתמיד כיף לראות עולה מהספסל, עושה דברים יפים ונלחם. כן יירבו. בכל זאת חבל לי ששאהין לא קיבל את הדקות על חשבון החילוף של קאקא - זה היה זמן טוב להחזיר אותו לתלם. אבל אני מאד מקווה שנראה אותו נגד סנטאנדר. כבר נמאס להגיד את זה.

הפער אמנם מבטיח ועומד על עשר נק', אבל אני כבר אמרתי שעד שמבחינה מתמטית אין סיכוי למהפך - אז יהיה אפשר לברך על המוגמר וכך יהיה. עד אז, צריך להתקדם ממשחק למשחק ולא להקדים את המאוחר. למרות המצב שנראה מזהיר, הליגה עדיין רחוקה יחסית מסיום ויש עוד הרבה נקודות בקופה.

SantiagoBernabeu
13-02-12, 02:26
מתלוננים פה על ההגבהות של קואנטראו. כשקבוצה מתגוננת מולך עם כל הסגל בתוך הרחבה, כולל הטבח והמנקה של השירותים, נורא קשה לשים כדור על ראש של מישהו בתוך הרחבה. לא סתם דיברו פה על ההגבהות שלו, אכן יש לו כאלו. בקבוצות נמוכות יותר, שמשחקות יותר פתוח, זה יכול לבוא יותר לידיי ביטוי..
מעבר לזה היה היום משחק טוב בהתקפה, בינוני בקישור וגרוע בהגנה. מוריניו צריך לתת את הדעת על זה...

Raulito-7
13-02-12, 06:26
http://s3.as.com/img/eplayer/Titus_1302.jpg

אתם עשר! רונאלדו כבש שלושער, מוריניו הוסיף את הטירוף מהקווים וריאל ברחה ל-10 נק' הפרש והזכירה ימים מאוד רחוקים. רוברטו קרלוס(נראה אותו דבר, שום קמט על הפנים, מבחינתי היה יכול להחליף את קונטראו שהוא די 'לא ברור') בטח נהנה מהיציע. עוד מוקדם לדבר אבל אין אחד לדעתי שלא התחילה אצלו כבר צמרמורת קלה או מחשבה על הסיבלס.

זה היה המשחק הכי טוב שלנו מאז הפגרה, גם לפני ההרחקה שכבנו על השער של לבאנטה אבל סבלנו מחוסר ריכוז. עוד ועוד התקפות(השער של בנזמה היה נהדר אבל מעמדת נבדל), השחקנים דחפו קדימה ולא חשבו על מנוחה שקרתה כצפוי אחרי הגול הרביעי(אני בעד לדרוס 'ללא רחם', לכבוש כמה שיותר שערים ולשבור את השיא של עונת 89/90). כן וכמו שלבאנטה גנבה גול במצב נייח אחרי טעות של ראמוס גם אנחנו ניצלנו מתנה שקיבלנו. ואז המהפך היה רק שאלה של זמן. מקווה שפעם אחת נתחיל משחק כמו שאנחנו פותחים את המחצית השנייה - כבר כמה מחזורים שאנחנו עולים ליתרון בין הדקות 45-50.
המהלך הוירטואוזי של אוזיל שבלי להתאמץ בכלל נתן קטנה בין הרגליים לשחקן המתוסכל של לבאנטה ובעט לקורה מסמן קצת את ריאל מדריד שלהוציא את רונאלדו לא מנסה לבעוט מרחוק אלא רוצה להיכנס עם הכדור לשער וזה קצת חומר למחשבה. ואוזיל? יש לו הכל אבל שיבקיע קצת יותר, חבל שהמבצע הסתיים רק בבעיטה לקורה.
רונאלדו האמת בילה כמעט כל המשחק בתוך הרחבה והיה חסר לי קצת על הקווים בניסיון לפרוץ את הבונקר אבל הוא היה אדיר.

ואחרי כל המחמאות חייב להגיד מילה על הסמרטוטיאדה אחת גדולה המרגיזה אצלינו בהגנה, כל משחק פותחים בפיגור 1:0 וזה מעצבן. כי יהיה יום שהכדורים לא יכנסו. לא זוכר קבוצה ברמה הזאת שמקבלת כל-כך הרבה גולים. פעם זה ראמוס, פעם זה פפה, אולי השילוב ביניהם לא עובד? וגם הגול של קונה נו באמת פעם אחת קצת נחיתות מספרית ושילמנו על זה ביוקר. תמיד חוסר ריכוז, תמיד חוסר בלבול. שאיקר פעם אחת יוכל להיות מבסוט אחר-כך, מה יש? מוריניו בטח לא רגוע מהעניין הזה ולכן הוא לא מסתנוור...האללה מדריד.

bixente
13-02-12, 06:46
דור טעות בידיך !
השער של בנזמה היה חוקי לחלוטין. בזמן המסירה של רונאלדו בנזמה היה בעמדה חוקית והיגוואין כלל לא נגע בכדור. אשמח אם תסביר למה לדעתך היה נבדל או איך קבעת זאת. פרט לזה אני מסכים בערך עם כל שאר ההודעה שלך

Shearer
13-02-12, 06:57
לטעמי הוא בכלל מדבר על השער של קארים שלא נפסל - הרביעי שלנו.
כנראה הוא פשוט לא ראה טוב את המהלך, כי גם כאן וגם כאן אין בכלל ספק שבנזמה לא היה בשום נבדל.

S_RAMOS4
13-02-12, 07:51
רונאלדו פנומנו!! לא לא ממש לא זה הברזילאי - זה הפורטוגלי! ממשיך כלפעם להדהים אותי מחדש! איזה שחקן!!! אתמול נתן פשוט משחק נפלא! שער יפהפה בנגיחה (איזה ניתור יש לו!!) וגולאסו אדיר מ25 מטר שאף שוער בעולם כולל איקר לא מסוגל לעצור-אפילו יורם ארבל הברסאי
המוצהר התלהב מהגול הזה לא פחות מההתלהבות שלו משער הסלאלום של הפרשן שלו אתמול (גם כן פרשן)
במדי בית"ר נגד הפועל פ"ת בשנת 1996. וזה לא רק הגולים,אתמול פנומנו הפורטוגלי,גם בישל שני שערים (אחד נפסל שלא בצדק) לקארים בנזמה,היה מעורב מאד במשחק,והשתדל מאד לפרגן, אבל
לטעמי הדבר שהכי בלט אצלו אתמול זה שהוא לא ניסה "ללכת בכח" ולבעוט מכל מצב בלתי אפשרי,
וקבלת ההחלטות שלו היתה מצויינת. ככה בדיוק אני רוצה לראות אותו-זה הרונאלדו האמיתי,שגם גורם לשאר השחקנים שסביבו לפרוחומוציא אותם גדולים.

מעצבן אותי שכמעט בכל משחקי הבית העונה אנחנו מקבלים שערים (רובם טפשיים ומיותרים), ובמשחקים האחרונים,כמעט כל פעם סופגים ראשונים ורק אחר כך מתעוררים, משהו לא
עובד בהגנה שלנו במשחקי הבית,אני לא יודע מה ואין לי הסבר למה דווקא במשחקי הבית, אבל כמו שמישהו כאן רשם,ברמות האלה אסור לקבל כל כך הרבה שערים בייחוד בבית,ואני מקווה מאד שמוריניו יעשה משהו בנידון,במידה והוא מעוניין להתקדם גם בצ'מפיונס ולא להסתפק רק בליגה.

למעט פנומנו הפורטוגלי,בנזמה אלונסו אוזיל וקונטראו אין מישהו מיוחד שניתן לציין במשחק הזה,
ולקראת העונה הבאה הייתי מחפש מגן ימני שיודע גם לתקוף (משחק ההתקפה של ארבלואה תמיד
גרוע-אתמול היה פשוט מזעזע). היה מקום לתת לשאהין כמה דקות כדי שיתחיל לצבור ניסיון וביטחון,
וקאקה היה צריך להכנס הרבה קודם,ובמצב של 4-2 ניתן היה לדעתי לוותר על קשר אחורי אחד
ובמקום גראנרו (זה לא המקום שלו על המגרש-למרות משחק בהחלט סביר שלו),להכניס את קאקה או שאהין ולא את חדיירה.

ההפרש גדל ל-10 נקודות,אבל שלאף אחד לא יהיו אשליות,ושאף אחד לא ימהר לפתוח את השמפניות או להכין את כיכר הסיבלס-כבר היו דברים מעולם!!!
עשינו אתמול רק צעד קטן לעבר המטרה,ויש עוד הרבה עבודה. צריך להמשיך להיות ממוקדים
וזהירים,ומוריניו צריך עכשיו להקפיד בעיקר על הצד המנטאלי-כי מעכשיו הכל תלוי רק בנו.

שבוע נפלא שיהיה לכולנו ו"HALLA MADRID"

Rocky
13-02-12, 08:49
מדהים מדהים מדהים.
מי האמין שאחרי הסופר קלאסיקו לפני כחודשיים (10.12) נהיה פה עכשיו חולמים עד כדי כך על האליפות? זה כבר מרחק נגיעה, ואני בספק אם לא כולם מרגישים את זה.

לגבי המשחק - שוב פעם, ההגנה עושה לנו את החיים עוד יותר קשים.. אבל ללא ספק המשחק הכי טוב שלנו מאז הפגרה ואני אישית מרוצה מהיכולת.
משחק אדיר של כריסטיאנו, הבחור הזה הוא פשוט מדהים.

הערות רעות - ראמוס - הייתי בטוח שהתבגרת.. יכולת להשאיר אותנו עם 10 שחקנים מהר מאוד אם השופט היה רואה את זה.
גראנרו - למרות המשחק ה"בסדר" שלו, הוא לא מתאים לרמה שלנו, שיעבור לאיזו חטאפה, מחכה מאוד לחדירה.
ארבלואה - מדהים עד כמה שהוא גרוע בהתקפה, זה פשוט עצוב.

אללה מדריד ! את הפער הזה אנחנו כנראה כבר לא נפסיד.

la estrella blanca
13-02-12, 09:32
אתחיל מהסוף או כמעט מהסוף. רונלדו רץ למוריניו כמו ילד בגנון רץ לקראת ההורה שבא להסוף אותו לביתו . מרגש. כל הילדודס רצים אחריו וקופצים על אבא'לה. מרגש עוד יותר . זה אומר דבר מה חשוב ביותר. זה אומר שלא משנה בכלל האם מוריניו באמת נזף בראמוס וקסיאס ומה הייתה תגובתם. זה לא משנה האם הוא באמת העביר את רונלדו ופפה סדרת חינוך . זה לא משנה האם פורטוגזים וספרדם שותים ביחד קפה בשעות הפנאי או לא . אין לזה שום חשיבות . מה שחשוב באמת זה מה שקורה במגרש , ומה שקוה שם מעיד דווקא על אחדות ואחווה בין השחקנים ובין השחקנים למאמנם . סימן מצויין , סימן חשוב ומשמח, במיוחד לאור הפרסומים האחרונים בתקשורת.
המשחק עצמו לא היה הברקה מצד אחד,מצד שני לא היה לנו שום ספק איזו קבוצה הולכת לנצח ובגדול.
ובכל זאת אציין כמה נקודות . ראמוס לא היה במיטבו אתמול ובנוסף למשחק בינוני גם ניצל ממש בנס מאדום מיותר לגמרי . גם קואנטראו וארבלוא לא הבריקו . מה שכן, ארבלוא, לדעתי נמצא בקו העליה והעונה השתפר בכל הפרמטרים של המשחק.
בנזמה למרות השער היפה דווקא הזכיר לי את בנזמה הישן , היגואין לא היה מספיק אנרגטי וזועף וההחמצה של אוזיל היא אולי החמצת העונה .ובכל זאת בנזמה עם שער נפלא, היגואין עם בישול יפהיפה ואוזיל מראה לנו למה הוא נמצא במדריד.
ולסיום:

היגואין שיחק אמש את משחקו ה200 במדים הלבנים

שערו השלישי של קריסטיאנו היה השער ה4000 שהובקע בברנבאו ע"י ריאל מדריד.

S_RAMOS4
13-02-12, 10:07
אתחיל מהסוף או כמעט מהסוף. רונלדו רץ למוריניו כמו ילד בגנון רץ לקראת ההורה שבא להסוף אותו לביתו . מרגש. כל הילדודס רצים אחריו וקופצים על אבא'לה. מרגש עוד יותר . זה אומר דבר מה חשוב ביותר. זה אומר שלא משנה בכלל האם מוריניו באמת נזף בראמוס וקסיאס ומה הייתה תגובתם. זה לא משנה האם הוא באמת העביר את רונלדו ופפה סדרת חינוך . זה לא משנה האם פורטוגזים וספרדם שותים ביחד קפה בשעות הפנאי או לא . אין לזה שום חשיבות . מה שחשוב באמת זה מה שקורה במגרש , ומה שקוה שם מעיד דווקא על אחדות ואחווה בין השחקנים ובין השחקנים למאמנם . סימן מצויין , סימן חשוב ומשמח, במיוחד לאור הפרסומים האחרונים בתקשורת.
המשחק עצמו לא היה הברקה מצד אחד,מצד שני לא היה לנו שום ספק איזו קבוצה הולכת לנצח ובגדול.
ובכל זאת אציין כמה נקודות . ראמוס לא היה במיטבו אתמול ובנוסף למשחק בינוני גם ניצל ממש בנס מאדום מיותר לגמרי . גם קואנטראו וארבלוא לא הבריקו . מה שכן, ארבלוא, לדעתי נמצא בקו העליה והעונה השתפר בכל הפרמטרים של המשחק.
בנזמה למרות השער היפה דווקא הזכיר לי את בנזמה הישן , היגואין לא היה מספיק אנרגטי וזועף וההחמצה של אוזיל היא אולי החמצת העונה .ובכל זאת בנזמה עם שער נפלא, היגואין עם בישול יפהיפה ואוזיל מראה לנו למה הוא נמצא במדריד.
ולסיום:

היגואין שיחק אמש את משחקו ה200 במדים הלבנים

שערו השלישי של קריסטיאנו היה השער ה4000 שהובקע בברנבאו ע"י ריאל מדריד.

ומה עם הגולאסו של כריסטיאנו ?? שכחת??? מועמד רציני לשער העונה.

la estrella blanca
13-02-12, 10:22
ומה עם הגולאסו של כריסטיאנו ?? שכחת??? מועמד רציני לשער העונה.

נראה לך?:)

הגולאסו של רונלדו שהוא, כפי שציינתי, השער ה4000 של ריאל בברנבאו הוא מדהים . אבל לא סתם אני בחרתי להתייחס דווקא לחיבוקי הגדול שבא בעקבותיו, מבחינת הקבוצה הוא חשוב יותר מהשער עצמו.

madridista91
13-02-12, 11:50
לא חשבתי על זה ככה זה אבל את צודקת כל החיבוקים עם מוריניו מוכיחים שיש סה"כ אוירה טובה בקבוצה וזה מאוד חשוב לנו לקראת ההמשך בליגה וגם באלופות.
רונלדו פשוט אדיר איך אפשר היה בכלל לפקפק בו. הוא בלי ספק הכוח הדומיננטי בקבוצה שיוביל אותנו (בעזרת השם !) לאליפות השנה. בדיוק בשביל זה הוא פה בשביל להיות שחקן מפתח ומנהיג במגרש ולא רק מכונת השערים.
מה שברור אבל שאם ריאל רוצה בגביע האלופות היא חייבית לשפר את התיאום בהגנה ודחוף! .וראמוס נראה לי קצת שאנן במשחקים האחרונים וזה אסור שיקרה.לגבי קואנטראו אני אגיד שמבחינה הגנתית נטו הוא עדיף על מרסלו ואני מאמין שיש לו יכולות להשתפר מאוד גם בהתקפה.
סה"כ נהניתי אתמול מהמשחק ומה אני אגיד לכם 10 נקודות!! זה כבר מתחיל להשמע רציני מאוד.

Zizou
13-02-12, 13:25
.
גם קואנטראו וארבלוא לא הבריקו . מה שכן, ארבלוא, לדעתי נמצא בקו העליה והעונה השתפר בכל הפרמטרים של המשחק.

מסכים לגמרי לגבי ארבלואה - בעיקר מבחינה הגנתית הוא עשה התקדמות יפה אבל תמיד איכשהו הוא הורס לעצמו, כמו בחזרה הגרועה להגנה בשער של קונה ושער שהגיע מהאגף שלו. אבל אין ספק שהבחור בגרף עלייה ביכולת שלו.
לגבי הטענות על הגבהות רעות של ארבלואה וקונטראו - מרבית שחקני לבנטה היו באזור הרחבה צופפו והגנו עם הרבה שחקנים (במיוחד לאחר שהורחק להם שחקן) קצת קשה להגביה כדורים לראש של שחקן בכאלו מצבים שאתה שולח שניים-שלושה שחקנים גג לתוך הרחבה ומסביבך כולם שחקני לבנטה. הגול של בנזמה היה הדרך שהיינו צריכים לשחק, להניע קצת כדור מצד אחד לצד שני, אחד על אחד ובעיטה. אפילו מטווחים רחוקים יותר - אם היינו עושים את זה יותר (גם אוזיל עשה מהלך יפה על באייסטרוס ימח שמו :becool: היינו גם מבקיעים יותר - ולא היינו רחוקים מכך. גם מוריניו עם התנועות ידיים אחרי הגול נראה שזה מה שהוא סימן - תניעו יותר כדור וחפשו את הפרצה.

Árbitro
13-02-12, 18:22
אני לא מבין מה מוריניו רואה בגראנרו שאנחנו לא רואים. הוא מרבה לבעוט דרדלה לשער ולא מוסר לעומק מספיק. בצד ההגנתי הוא לא עושה הרבה. באמת שהגיע הזמן ששאהין יקבל הזדמנויות אמיתיות.

רונאלדו עם שלושער שישי העונה וכמות בישולים מכובדת(השלישי בקבוצה), לאחרונה הוא נעלם קצת ובעיקר כובש מהנקודה הלבנה. נקווה שהשלושער הנפלא אתמול יחזיר אותו לתלם.

היגואיין ובנזמה לא נראים טוב ביחד, הם דורכים אחד על השני. שיחזור כבר די מאריה.

liadha
13-02-12, 18:44
דור טעות בידיך !
השער של בנזמה היה חוקי לחלוטין. בזמן המסירה של רונאלדו בנזמה היה בעמדה חוקית והיגוואין כלל לא נגע בכדור. אשמח אם תסביר למה לדעתך היה נבדל או איך קבעת זאת. פרט לזה אני מסכים בערך עם כל שאר ההודעה שלך

אני לא יכול לענות בשמו של דור אבל לטעמי אכן השער נפסל בצדק.
אומנם היגוואין לא נוגע בכדור אך הוא בהחלט משפיע על המהלך,הרי היגוואין ניגש לכדור ובאותו זמן בנזמה נכנס לנבדל.
אני לא זוכר כמה זה מדויק מבחינת החוקים אבל אני חושב שהחוק היום אומר שברגע ששחקן משפיע על המהלך זה הופך לנבדל אקטיבי.

לגביי קונטראו,אני מסכים שהוא לא מראה יכולת גבוהה אבל נגד קבוצות שמסתגרות אני הרבה יותר מעדיף את התנועה שלו על גביי התנועה של מרסלו(שרק יוצר צפיפות באמצע).

**אחרי פגרה מאוד ארוכה מהפורום אני שמח לחזור.ועוד בכזה מצב.

Tim_Duncan
13-02-12, 18:50
אומנם היגוואין לא נוגע בכדור אך הוא בהחלט משפיע על המהלך,הרי היגוואין ניגש לכדור ובאותו זמן בנזמה נכנס לנבדל.
אני לא זוכר כמה זה מדויק מבחינת החוקים אבל אני חושב שהחוק היום אומר שברגע ששחקן משפיע על המהלך זה הופך לנבדל אקטיבי.אם מתייחסים לזה ככה אז צריך לבדוק אם היגוואין היה בעמדת נבדל במסירה של רונאלדו. אם לא, גם אם היגוואין "השפיע", השער חוקי כי בנזמה היה בעמדה חוקית במסירה של רונאלדו והמיקום שלו כשהיגוואין עושה תנועה (כאמור, לא נוגע בכדור) לא רלוונטי.

iker casillas20
13-02-12, 18:51
10 נקודות הפרש? כבר הרבה זמן לא הרגשתי כך כמלך העולם, זה הרבה נכון אבל אני מבחינתי שום דבר לא נגמר יש לנו עוד הרבה משחקים קשים בהמשך אז להירגע, לגבי המשחק אתמול מבחינה התקפית היגואין בנזמה ביחד לא טוב ולא שווה כמו קאקה ואוזיל ביחד, בכל זאת יש לנו שחקן ענק בשם רונאלדו שנתן משחק נהדר, הוא מפרגן כובש ועושה הכל, לגבי גראנרו כולנו יודעים שהוא לא מקאללה, אז תפסיקו לרדת עליו הוא לא השחקן שאמור לתת לנו את הברק והטון במשחק.

לגבי ההגנה אני לא יודע אם זה טמבליות של שחקני ההגנה או משהו ב DNA של הקבוצה הזו
כל משחק בית סופגים שער מספיק כבר נמאס לי לראות את הטמבל ואלדס זוכה בזאמורה ובקסיאס אוכל דשא,יש לנו שניים מהנוגחים הכי טובים בעולם ואנחנו סופגים שני שערים מנגיחות? מוריניו תתחיל לעבוד בבקשה, לא כל הקבוצות הם לבאנטה וראיו ולא יודע מי,קונטראו הוא מגן נהדר אבל מבחינה התקפית אין על מרסלו.
לסיכום משחק טוב שלנו לחץ כל דקות המשחק לבאנטה בקושי נגעו בכדור ישבנו להם על השער 80 דקות(עד השער ה 4) רק שיפור קצת בהגנה ויהיה טוב.

S_RAMOS4
13-02-12, 20:05
אני לא זוכר כמה זה מדויק מבחינת החוקים אבל אני חושב שהחוק היום אומר שברגע ששחקן משפיע על המהלך זה הופך לנבדל אקטיבי.

לגביי קונטראו,אני מסכים שהוא לא מראה יכולת גבוהה אבל נגד קבוצות שמסתגרות אני הרבה יותר מעדיף את התנועה שלו על גביי התנועה של מרסלו(שרק יוצר צפיפות באמצע).

ממש לא נכון-איך בדיוק היגוואין השפיע על מהלך המשחק? הוא לא נגע בכדור וגם לא משך את השחקן של לבאנטה כי הם רצו בצמוד זה לזה, והשחקן של לבאנטה אפילו לא הכשיל אותו.אם השחקן של לבאנטה היה מכשיל אותו והשופט היה נותן לנו פנדל אז הוא היה מקפח את לבאנטה,כי אז היגוואין כן השפיע על מהלך המשחק,ואז הוא היה בנבדל.
באותה מידה בדיוק אם היגואין היה נוגע בכדור בזמן שבנזמה היה בעמדת נבדל אז זה כמובן נבדל כי זה כאילו שהוא מסר לבנזמה.

Spaceman Nerazzurro
13-02-12, 20:21
ריאל מדריד של העונה היא אחת הקבוצות הטובות ביותר שראיתי בחיים שלי, 75 שערים ב22 משחקים זה גם מעיד על הליגה החלשה אבל גם מעיד על חוזק הקבוצה כי ממה שהבנתי זה שיא כל הזמנים ובקצב הזה ריאל תסיים עם 120 גולים לפחות רק בליגה, וזה עוד בלי הגביע והאלופות כך שריאל יכולה לסיים את העונה עם כמות גולים היסטורית שיהיה קשה לשחזר אותה.

הגול השלישי של כריסטיאנו זה משהו לא מהעולם הזה, אין שחקן בכל העולם הזה שיכול לתת בעיטה כזאת תוך כדי תנועה ועוד ממרחק כזה, הוא טכני ברמות מטורפות. אהבתי גם את זה שהוא סוף סוף מתחיל לנצל את המהירות שלו בדריבלים כמו שהוא עבר את השחקן בגול השלישי, כי בד"כ הוא אוהב להתמזמז עם הכדור.

וכל זה בלי די מאריה וקאקא.

dkaro
13-02-12, 21:16

אתה מתבלבל. החוק המדובר טוען שכאשר שחקן שהיה בנבדל השפיע על המהלך, גם אם לא נגע הכדור, מדובר בנבדל. החוק ממש לא דורש ששחקן לא יהיה בנבדל כאשר שחקן אחר משפיע על המהלך ללא נגיעה בכדור.

השער של בנזמה היה חוקי למהדרין.

raul_king7
13-02-12, 22:10

בתמונה כאן אפשר לראות בבירור שאין נבדל ברגע המסירה של רונאלדו לבנזמה, מאחר והיגוואין לא נגע בכדור.
לא מסכים איתכם,זה לא כמו הפעמים שפסלו שערים נגד החלאות,היגוואין עשה תנועה לכדור והיה שותף למהלך ובגלל זה השער צריך להיפסל.

בנוגע למשחק,באמת שזה נהיה הרגל מגונה לחטוף שערים ולהתעורר כמו בעונה 09/10 שזה היה קורה הרבה אך הפעם הקבוצה כן שלטה במשחק ולא הייתה שאננה ואף ירדה עם שיוויון למחצית.גראנרו כלומניק איך הוא מועדף על שהאין בכלל?! רונאלדו אלוהי שער נגד חוקי הפיזיקה,ראמוס עם כל ההערכה ביחד עם פפה ליצנים,יש להם שחקן אחד לשמור עליו ברחבה והוא בא בניהם בלי שמירה ונוגח חופשי ומאושר(השער השני).די-מאריה חסר בענק גם אם הולך חלק ומשיגים נקודות,הוא חסר למשחק השוטף והיו דקות שלמות שריאל חיפשה את הפריצה להגנה בשביל השיוויון ולא מצאה וזאתי ההתמחות של די-מאריה,מקווה שיחזור מהר.פער 10 נראה מבטיח ועוד 2-3 מחזורים ללא איבוד נקודות זה יהיה כנראה סגור.

Shearer
13-02-12, 22:14
לא מסכים איתכם,זה לא כמו הפעמים שפסלו שערים נגד החלאות,היגוואין עשה תנועה לכדור והיה שותף למהלך ובגלל זה השער צריך להיפסל.

בנוגע למשחק,באמת שזה נהיה הרגל מגונה לחטוף שערים ולהתעורר כמו בעונה 09/10 שזה היה קורה הרבה אך הפעם הקבוצה כן שלטה במשחק ולא הייתה שאננה ואף ירדה עם שיוויון למחצית.גראנרו כלומניק איך הוא מועדף על שהאין בכלל?! רונאלדו אלוהי שער נגד חוקי הפיזיקה,ראמוס עם כל ההערכה ביחד עם פפה ליצנים,יש להם שחקן אחד לשמור עליו ברחבה והוא בא בניהם בלי שמירה ונוגח חופשי ומאושר(השער השני).די-מאריה חסר בענק גם אם הולך חלק ומשיגים נקודות,הוא חסר למשחק השוטף והיו דקות שלמות שריאל חיפשה את הפריצה להגנה בשביל השיוויון ולא מצאה וזאתי ההתמחות של די-מאריה,מקווה שיחזור מהר.פער 10 נראה מבטיח ועוד 2-3 מחזורים ללא איבוד נקודות זה יהיה כנראה סגור.
תגיד אתה רציני? החוק אומר שאם היגואין היה שותף למהלך ובנבדל אז השער יכול להיפסל, מה עובר עליכם? רואים פה גם עם חצי עין שאף אחד לא היה בנבדל, השער הזה חוקי מכל זווית שלא תסתכלו עליה, תפסיקו להתווכח על דברים כשמוכיחים לכם שאתם טועים על פי החוק.

raul_king7
13-02-12, 22:22
אתה בטוח שברגע שהיגוואין הלך אל הכדור גם אם לא נגע ובנזמה היה באותו רגע בנבדל השער חוקי?כיא אני לא בטוח אם אפשר להראות את החוק אני אשמח..

Shearer
13-02-12, 22:44
אתה בטוח שברגע שהיגוואין הלך אל הכדור גם אם לא נגע ובנזמה היה באותו רגע בנבדל השער חוקי?כיא אני לא בטוח אם אפשר להראות את החוק אני אשמח..
תחשוב דקה בהיגיון. על מה בדיוק אפשר פה לשרוק אם אין נבדל של אף אחד מהשחקנים? על זה ששני שחקנים ניסו להגיע לאותו כדור? איפה פה העבירה על החוקים?

Árbitro
13-02-12, 22:49
אני לא מבין על מה הויכוח. היגואיין לא נגע בכדור, לכן בנזמה שהיה בעמדת לא-נבדל במסירה של רונאלדו ממשיך להיות לא בנבדל אחרי זה.

Amiamiro
13-02-12, 22:51
אני לא מבין על מה הויכוח. היגואיין לא נגע בכדור, לכן בנזמה שהיה בעמדת לא-נבדל במסירה של רונאלדו ממשיך להיות לא בנבדל אחרי זה.
אתה צודק, אבל היגוואין עשה תנועה אל כיוון הכדור ומכאן יכול להיות השריקה לנבדל.

בכל מקרה אני לא מבין על מה הוויכוח פה, ניצחנו וזהו.

Árbitro
13-02-12, 22:55

אז מה? גם קסיאס עשה תנועה לכיוון הכדור. היגואיין לא נגע בכדור, לכן בנזמה לא בנבדל. סוף הסיפור.

Amiamiro
13-02-12, 23:58
אז מה? גם קסיאס עשה תנועה לכיוון הכדור. היגואיין לא נגע בכדור, לכן בנזמה לא בנבדל. סוף הסיפור.
היגוואין היה במרחק ס"מ מהכדור, ומכן נובע כי התנועה של היגוואין גרמה לנבדל. הוא לא צריך לגעת בכדור פיזית כי שזה יהפוך לנבדל, רק התנועה שלו והקירבה שלו לכדור גורמת לנבדל.

אכן בנזמה לא היה בנבדל אבל היגוואין הרס את המהלך..

bixente
14-02-12, 00:23

גם לך יש טעות .
אם היגוואין היה בנבדל בעת המסירה של רונאלדו אז גם בלי נגיעה שלו (היגוואין) בכדור הוא חלק מהמהלך והשער נפסל בצדק. אלא שזה לא המקרה כלל - היגוואין ובנזמה שניהם לא בנבדל בעת המסירה ! לכן אין נבדל והשער חוקי לחלוטין. החוק מגדיר את רגע המסירה כרגע שבו בודקים נבדל או נבדל אפשרי (במקרה שתיארתי). הנבדל לא נבדק ברגע של מסירה דמיונית. החוקים אומרים חד משמעית בקשר למקרה הנ"ל - אין נבדל ! שער חוקי למהדרין.

בכל מקרה אני לא מבין על מה הוויכוח פה, ניצחנו וזהו.1. אז מה אם היגוואין עשה תנועה אל הכדור? כל עוד הוא לא נגע בכדור חוק הנבדל מתייחס לרגע בו נמסרה המסירה של שחקן ריאל מדריד קדימה. המסירה הזו היא של רונאלדו וברגע המסירה של רונאלדו אין אף שחקן ריאל מדריד שנמצע בעמדת נבדל. אתה מצפה לשריקת נבדל כשאין שחקן בעמדת נבדל, זה יותר מדי מגוחך. אם היגוואין היה נוגע בכדור אז זה ריבאונד או deflection(לפי החוק) ששינה את רגע מדידת הנבדל(לטובת ההגנה בלבד).
2. לוויכוח אין קשר לניצחון או הפסד. הוויכוח הוא על החוק ועל איך בודקים נבדל או לא וחוקי כדורגל בכלל. אני מאוד נהנה מדיונים כאלו.

היגוואין היה במרחק ס"מ מהכדור, ומכן נובע כי התנועה של היגוואין גרמה לנבדל. הוא לא צריך לגעת בכדור פיזית כי שזה יהפוך לנבדל, רק התנועה שלו והקירבה שלו לכדור גורמת לנבדל.

אכן בנזמה לא היה בנבדל אבל היגוואין הרס את המהלך..מה זה משנה מה המרחק של היגוואין מהכדור? זה יכול להיות גם מילימטר. אני אגיד שוב ותנסה להבין :
כל עוד היגוואין לא נגע בכדור, רגע מדידת הנבדל הוא רגע המסירה של רונאלדו !

והנה לפניך רגע המסירה של רונאלדו שבו אף שחקן ריאל מדריד לא נמצא בנבדל :

raul_king7
14-02-12, 00:38
אז שוב אני מבקש BIXENTE,אחרי שאתה מדבר כל כך על החוק,אפשר לראות אותו??יש לך הוכחה מבוססת שמה שאתה אומר נכון?לדעתי הפסילה חוקית היגוואין עשה את התנועה וגרם לבנזמה להיכנס לנבדל.יתרה מכך,אני לא בטוח שלא אני או אתה או אחד מחברי הפורום היה מצליח לזהות אם היגוואין נגע או לא מעמדת הקוון אז להגיד ששוב מקופחים זה לא ממש הוגן כי זה לא כמו הגולים שנפסלים נגד החלאות.

Raulitos
14-02-12, 00:38
אכן בנזמה לא היה בנבדל אבל היגוואין הרס את המהלך..

היגוואין לא הרס שום דבר ואני לא מבין איך פסילה כל כך מטומטמת של שער חוקי נפלא זוכה כאן לויכוח בכלל. ברגע המסירה של רונאלדו, לא בנזמה ולא היגוואין בנבדל, היגוואין לא נגע בכדור והכדור מגיע לבנזמה, לכן אין פה נבדל! גונזו לא השפיע על המהלך בשום צורה, גם אם הוא היה עומד בין רונאלדו לבנזמה ופותח רגלים זה עדין לא נבדל, למרות שהוא, כביכול, השפיע על המהלך.

dkaro
14-02-12, 00:49

אוי ואבוי :embarassed:

מאיפה הפלצת את התובנה השטוטית הזו?

HJKL
14-02-12, 00:49
היגוואין היה במרחק ס"מ מהכדור, ומכן נובע כי התנועה של היגוואין גרמה לנבדל. הוא לא צריך לגעת בכדור פיזית כי שזה יהפוך לנבדל, רק התנועה שלו והקירבה שלו לכדור גורמת לנבדל

אז שוב אני מבקש BIXENTE,אחרי שאתה מדבר כל כך על החוק,אפשר לראות אותו?
תהיו לי בריאים, הא-ב של חוק הנבדל זה לדעת שהוא מדבר רק על רגע המסירה. בכל מקרה -
http://www.fifa.com/mm/document/affederation/generic/81/42/36/lawsofthegame_2011_12_en.pdf
עמוד 33, קריאה נעימה

raul_king7
14-02-12, 00:53
מבטיח לך שכולנו יודעים מזה נבדל ועדיין זה היה כדי לחדד את החוק כי ידוע שמקים כאלו לפעמים גבוליים,בכל מקרה תודה על ההבהרה ולילה טוב.

dkaro
14-02-12, 01:05
לחשוב ששחקן שלא היה בנבדל ברגע המסירה (/הנגיעה האחרונה בכדור של אחד מחבריו לקבוצה) יכול להיות בנבדל אחרי רגע המסירה זה רחוק מאוד מלדעת מה זה נבדל, ובטח ובטח שלא מדובר היה במקרה גבולי.

Zizou
14-02-12, 01:35
מביך מה שהולך פה עם התגובות על המהלך הזה - מצד אחד לא השפיע על המשחק ולא על התוצאה ומצד שני כבר עבר, בקיצור עברו הלאה- Next. התמונה פה מסכמת את ה-כ-ל בצורה די ברורה לא משנה מי מהשחקנים נגע/לא נגע (זה בכלל לא משנה) הרי היגוואין לא נגע בכדור - ככה שרק המסירה הראשונה של רונאלדו היא הקובעת אם היה נבדל של בנזמה או היגוואין ובתמונה כמובן שאף אחד מהם לא בנבדל.
מי שבכל זאת לא הבין, אני מציע לו לנבור קצת בחוקה על נבדל בקישור פה למעלה (HJKL), או פשוט לא לכתוב בנושאים שלא בקיא בהם.

bixente
14-02-12, 02:14
אז שוב אני מבקש BIXENTE,אחרי שאתה מדבר כל כך על החוק,אפשר לראות אותו??יש לך הוכחה מבוססת שמה שאתה אומר נכון?לדעתי הפסילה חוקית היגוואין עשה את התנועה וגרם לבנזמה להיכנס לנבדל.יתרה מכך,אני לא בטוח שלא אני או אתה או אחד מחברי הפורום היה מצליח לזהות אם היגוואין נגע או לא מעמדת הקוון אז להגיד ששוב מקופחים זה לא ממש הוגן כי זה לא כמו הגולים שנפסלים נגד החלאות.
לא זה כבר באמת מעניין אותי ומביך ברמה אחרת.
מה היגוואין עשה שגרם לנבדל ?
מבחינת ההבנה שלי רגע המסירה הוא הרגע שבו בודקים את הנבדל. אפשר לדעת מה מבחינתך הוא הרגע שבו אתה בודק את הנבדל ? הרגע שבו היגוואין עמד ס"מ מהכדור? הרגע שבו היגוואין נשף על הכדור?
אני לא צוחק , אני באמת רוצה את הפרשנות שלך למקרה הזה !

WOW

הוא לא צריך לגעת פיזית בכדור כדי להכניס את בנזמה לנבדל ?? אני לא מבין איך אתם מצליחים להיות יצירתיים כל כך ולהמציא חוקים שכאלו. אם הוא לא צריך לגעת פיזית בכדור כדי להכניס את בנזמה לנבדל אז מה הוא כן צריך ? לנוע לעבר הכדור? אם התשובה היא לא אז מה כן צריך? אם התשובה היא כן אז באיזה שלב בודקים את הנבדל ?

תזכרו אני רוצה באמת לשמוע את תשובותיכם. זה מאוד מעניין אותי ההסתכלות שלכם על חוק הנבדל.

S_RAMOS4
14-02-12, 08:16

חוק הנבדל אומר בפירוש ששחקן יחשב בעמדת נבדל,אם בזמן המסירה (הרגע שהכדור יצא מהרגל של המוסר) הוא היה מאחורי קו ההגנה או שחקן ההגנה האחרון של היריבה,ובתנאי שמוסר הכדור נמצא מאחריו (מסר לו קדימה) ושהכדור לא פגע בדרך בשחקן יריב.

כלומר בדרך כלל מתייחס מצב נבדל לשחקן שמקבל את המסירה. המקרה שאנחנו דנים בו מדבר על מקרה פרטי של "נבדל פאסיבי" כלומר עמדת נבדל ששחקן שנמצא בה לא הוא זה שקיבל את המסירה. בקטע הזה אומר החוק שהנבדל יחשב לפאסיבי(לא פוסלים שער) זה אם אותו שחקן לא השפיע על מהלך המשחק בזמן המסירה (חשוב מאד העיתוי-זמן המסירה). השפעה על המשחק היא כמובן נגיעה בכדור,משיכת שחקן יריב כנגד כיוון התנועה שלו,עבירה על שחקן יריב וכו.

במקרה שהיה לנו נגד לבאנטה. כשרונאלדו מוסר את הכדור בעקב לא ניתן לדעת בוודאות למי הוא התכוון למסור,אבל מהתמונות שהבאת כאן רואים שזה גם לא משנה כי גם היגוואין וגם בנזמה ברגע המסירה לא היו בעמדת נבדל. חוץ מזה שגם אם הוא התכוון למסור לבנזמה,והיגוואין באותה עת בעמדת נבדל (אולי יש שם חצי מטר) אבל הוא לא נגע בכדור ולא השפיע על המהלך בשום דרך (זה שהוא הולך לכדור לא אומר בהכרח שהוא השפיע על המהלך),אז הוא בנבדל פאסיבי והשער חוקי.

התמונה שהבאת מסירה כל מקום לכל ויכוח שהוא ומוכיחה כמעט בלי צל של ספק שהשער היה חוקי למהדרין.

אם היגוואין היה נוגע בכדור,אז הוא היה הופך את הנבדל הפאסיבי שלו לנבדל אקטיבי של בנזמה (כי אז הוא נחשב כזה שמסר לבנזמה) ואז באמת השער היה צריך להפסל,זה כנראה מה שהטעה את הקוון:שמהעמדה שלו לא יכל לראות בבירור אם היגוואין נגע בכדור,והוא חשב שכן ,ולכן סימן לנבדל.
ושוב התמונה שהבאת מוכיחה שגם נבדל פאסיבי לא היה,והגול כשר למהדרין מכל זוית שלא תסתכל עליו.

liadha
14-02-12, 09:47
אחרי ניתוח שני למהלך אני חוזר בי מההצדקה של הנבדל.
אבל איזה עיליהום,אפשר לחשוב אני הרמתי את הדגל..
:wink:

vakum
14-02-12, 10:21
"לחשוב ששחקן שלא היה בנבדל ברגע המסירה (/הנגיעה האחרונה בכדור של אחד מחבריו לקבוצה) יכול להיות בנבדל אחרי רגע המסירה זה רחוק מאוד מלדעת מה זה נבדל, ובטח ובטח שלא מדובר היה במקרה גבולי."

לא בהכרח מדובר בנגיעה אחרונה בכדור. שחקן שעובר מעל הכדור ומטעה את ההגנה, כאילו מסר את הכדור בעצמו על אף שלא נגע בו. החוק בעייתי ואמביווילנטי ומותיר המון מקום לשיקול דעת של השופט.

bixente
14-02-12, 13:19
"לחשוב ששחקן שלא היה בנבדל ברגע המסירה (/הנגיעה האחרונה בכדור של אחד מחבריו לקבוצה) יכול להיות בנבדל אחרי רגע המסירה זה רחוק מאוד מלדעת מה זה נבדל, ובטח ובטח שלא מדובר היה במקרה גבולי."

לא בהכרח מדובר בנגיעה אחרונה בכדור. שחקן שעובר מעל הכדור ומטעה את ההגנה, כאילו מסר את הכדור בעצמו על אף שלא נגע בו. החוק בעייתי ואמביווילנטי ומותיר המון מקום לשיקול דעת של השופט.
טעות בידך.
המקרה שציינת רלוונטי רק אם השחקן שמדלג מעל הכדור היה בנבדל בזמן המסירה.
כל עוד הוא היה בעמדה חוקית בזמן המסירה מותר לו לרקוד מעל הכדור - כל עוד לא חוסם את היריב עם ידיו וגם אם כן תשמע השריקה בגין עבירה שלא קשורה לנבדל- ועדיין לא יהיה נבדל.
ברגע ששחקן מדלג מעל הכדור זה חוקי כל עוד הוא היה בעמדה חוקית בזמן המסירה.
אתם פשוט עושים סלט ממקרה פשוט וקל.

Rocky
14-02-12, 13:36
לא מובן לי כל העליהום הזה שהתחיל פה.
הקוון החליט שהיה נבדל למרות שלא היה, ניצחנו, אז למה להתווכח?
זה בהחלט מתקזז מבחינתי עם ההחלטה של השופט לא להוציא אדום לראמוס.

יאללה, תעברו הלאה.

vakum
14-02-12, 14:09
"המקרה שציינת רלוונטי רק אם השחקן שמדלג מעל הכדור היה בנבדל בזמן המסירה.
כל עוד הוא היה בעמדה חוקית בזמן המסירה מותר לו לרקוד מעל הכדור - כל עוד לא חוסם את היריב עם ידיו וגם אם כן תשמע השריקה בגין עבירה שלא קשורה לנבדל- ועדיין לא יהיה נבדל.
אתם פשוט עושים סלט ממקרה פשוט וקל."

לא נכון. שחקן שמדלג מעל הכדור, ובכך מטעה את ההגנה, בזמן שהשחקן שבסופו של דבר מקבל את הכדור נמצא בנבדל, מכניס את השחקן האחרון לנבדל. הסיבה לכך, פעולת ההטעיה מהווה מעורבות ישירה במהלך ממש כמו מסירה, ולכן זהו רגע המסירה לשחקן האחרון. המגע הפיסי במקרה זה לא רלוונטי.

אני לא מתייחס למקרה בו אתם דנים, אפילו לא ראיתי את המהלך. לקבוע שחייב להיות מגע עם הכדור, לא נכון.

bixente
14-02-12, 14:34
"המקרה שציינת רלוונטי רק אם השחקן שמדלג מעל הכדור היה בנבדל בזמן המסירה.
אתם פשוט עושים סלט ממקרה פשוט וקל."

לא נכון. שחקן שמדלג מעל הכדור, ובכך מטעה את ההגנה, בזמן שהשחקן שבסופו של דבר מקבל את הכדור נמצא בנבדל, מכניס את השחקן האחרון לנבדל. הסיבה לכך, פעולת ההטעיה מהווה מעורבות ישירה במהלך ממש כמו מסירה, ולכן זהו רגע המסירה לשחקן האחרון. המגע הפיסי במקרה זה לא רלוונטי.

אני לא מתייחס למקרה בו אתם דנים, אפילו לא ראיתי את המהלך. לקבוע שחייב להיות מגע עם הכדור, לא נכון.
אז אתה חד וחלק לא מבין חוקים(או לפחות את חוק הנבדל) !
הנבדל נקבע ברגע המסירה בלבד ! תקרא את ספר החוקים (מישהו פרסם אותו כאן לפני כמה תגובות) ואם אני טועה תראה לי את הסעיף שמצדיק את טענתך ההזויה.
אבל חבל על החיפוש לך כי לעולם לא תמצא.

לא מובן לי כל העליהום הזה שהתחיל פה.
הקוון החליט שהיה נבדל למרות שלא היה, ניצחנו, אז למה להתווכח?

יאללה, תעברו הלאה. אולי די כבר עם התגובות המפגרות האלו ??
אותי מאוד מעניין העניין של חוקים ושיפוט. לא מעניין אותך? פשוט אל תגיב. כל 2-3 הודעות יבוא טרול אחר שיגיד שהמקרה לא משנה כי ניצחנו בסוף?

EJB
14-02-12, 14:34
ואקום, אולי תואיל בטובך להביא מקורות לחוקים שאתה ממציא? HJKL הביא לך את המקור לחוק, ככה שאתה אפילו לא חייב להתאמץ. רק תפנה אותנו לפסקה הלא-קיימת הרלוונטית.
יש רלוונטיות להשפעת שחקן על מהלך, כפי שהסבירו לך אלף פעם לפני כן, רק אם הוא נמצא בנבדל בזמן המסירה.

לפי מה שאתה אומר, אם שחקן מוסר כדור גבוה על 40 מטר, ומספר שחקנים נאבקים על קבלת הכדור כך שהדבר מפריע לשחקני ההגנה, רגע המסירה צריך להיחשב מרגע שהשחקן האחרון הפסיק "להשפיע" על המסירה. מגוחך.
מלבד זאת: מהו רגע המסירה לפי הפרשנות שלך את החוק? כשהשחקן שלא-נוגע-בכדור-אבל-משפיע-על-המהלך נמצא 5 ס"מ מהכדור? אולי 15? ואולי לא עובדים בכלל בשיטה המטרית- אולי אלו 10 אינצ'ים? שוב, מגוחך.
מה שהכי מצחיק אותי הוא שאתה מודה בפה מלא שלא ראית את המהלך ובכל זאת ממשיך לנתח אותו. האמת היא שאני לא מצפה להרבה יותר מבן-אדם שחשב שבאיזושהי סיטואציה תיקו עדיף על ניצחון (מתמטית..)

smer2008
14-02-12, 14:40
היגוואין לא דילג מעל הכדור, היגוואין לא נגע בכדור (והיה רחוק ממנו הרבה יותר מסנטימטר אחד), הוא לא היה בנבדל, בנזמה לא היה בנבדל, האחרון כבש שער חוקי למהדרין שנפסל.

אני חושב שמדובר כאן באחד המקרים הברורים ביותר, לפחות עבורנו כצופים היכולים לראות כמה הילוכים חוזרים. אומנם זה לא שינה כלום בסופו של דבר, אך הוא מנע מריאל מדריד שיוויון מוקדם בהרבה, ועוד מול 11 שחקנים של לבאנטה.

vakum
14-02-12, 14:55
"אז אתה חד וחלק לא מבין חוקים(או לפחות את חוק הנבדל) !
הנבדל נקבע ברגע המסירה בלבד"

אולי תקרא קודם במקום להתלאם? אני מסביר לך ששחקן שעובר מעל כדור ומטעה את ההגנה, למעשה מסר את הכדור, רגע המסירה הוא בעת המהלך הקובע ולא רק בעת הנגיעה בכדור בפועל.

bixente
14-02-12, 14:58
היגוואין לא דילג מעל הכדור, היגוואין לא נגע בכדור (והיה רחוק ממנו הרבה יותר מסנטימטר אחד), הוא לא היה בנבדל, בנזמה לא היה בנבדל, האחרון כבש שער חוקי למהדרין שנפסל.

אני חושב שמדובר כאן באחד המקרים הברורים ביותר, לפחות עבורנו כצופים היכולים לראות כמה הילוכים חוזרים. אומנם זה לא שינה כלום בסופו של דבר, אך הוא מנע מריאל מדריד שיוויון מוקדם בהרבה, ועוד מול 11 שחקנים של לבאנטה.
בהחלט אחד המקרים ברורים והקלים ביותר ובגלל זה נדהמתי כ"כ עד כמה אנשים לא מבינים חוקים ברמה הבסיסית ביותר שקיימת.

EJB - תגובה לעניין !

"אז אתה חד וחלק לא מבין חוקים(או לפחות את חוק הנבדל) !
הנבדל נקבע ברגע המסירה בלבד"

אולי תקרא קודם במקום להתלאם? אני מסביר לך ששחקן שעובר מעל כדור ומטעה את ההגנה, למעשה מסר את הכדור, רגע המסירה הוא בעת המהלך הקובע ולא רק בעת הנגיעה בכדור בפועל.

קראתי ואני שוב אומר - אין לך שמץ קל של מושג !
תראה לי את הטענה המפגרת הזו מעוגנת בחוק

vakum
14-02-12, 15:06
A player in an offside position at the moment the ball is touched or played by a team-mate is only committing an offside offence if, in the opinion of the referee, he becomes actively involved in play by: Interfering with play Playing or touching the ball Interfering with an opponent Preventing the opponent from playing the ball by obstructing the player's sight or intentionally distracting the opponent

Since offside is judged at the time the ball is touched or played by a team-mate

יש מבין?

vakum
14-02-12, 15:07
תקרא טוב, נגע או שיחק בכדור, הטעה או מנע קו ראיה. לא צריך מגע ישיר. עם היגואין בפעולתו הטעה את ההגנה ובאותו זמן ממש בנזמה היה כבר בנבדל, אזי יש נבדל.

bixente
14-02-12, 15:10
תקרא טוב, נגע או שיחק בכדור, הטעה או מנע קו ראיה. לא צריך מגע ישיר. עם היגואין בפעולתו הטעה את ההגנה ובאותו זמן ממש בנזמה היה כבר בנבדל, אזי יש נבדל.

A player in an offside position at the moment the ball is touched or played by a team-mate

תרגום :
שחקן בעמדת נבדל (היגוואין לא היה !) ברגע בו הכדור שוחק או ננגע ע"י חברו לקבוצה

והיפה שאתה בעצמך ציטטת את מה שאתה לא מבין מתוך ספר החוקים :
Since offside is judged at the time the ball is touched or played by a team-mate
ושוב תרגום :
מאחר שאופסייד נמדד ברגע הכדור ננגע או משוחק ע"י חבר לקבוצה.

vakum
14-02-12, 15:15
http://www.fifa.com/mm/document/affederation/federation/81/42/36/lawsofthegameen.pdf

קישור לחיבור הישיר של חוקי פיפא.

תגיד אתה דפוק? בנזמה היה בנבדל כאשר היגואין שיחק בכדור? אם כן היה נבדל. וההדגשה של שיחק ביחד עם נגע נועדה כדי להבהיר לך שלא חייבים לגעת בכדור כדי למסור, מספיק לעבור מעל הכדור ובכך למעשה למסור אותו. אני מציע לך דחוף קורסים בהבנת הנקרא.

מה שמצחיק פה הוא שאתה קורא לי כל הזמן אדיוט ולא מסוגל להודות בטעות גם הרבה אחרי שברור שטעית.

תקרא לעומק תבין שהטעיה דומה מוגדרת למעשה כמשחק בכדור.

vakum
14-02-12, 15:18
A player in an offside position is only penalised if, at the moment the ball
touches or is played by one of his team, he is, in the opinion of the referee,
involved in active play by:
• interfering with play or
• interfering with an opponent or
• gaining an advantage by being in that position

ביקשתם הוכחות, סיפקתי לכם ציטוטים מספר החוקים של פיפ"א, יותר מזה?

EJB
14-02-12, 15:21
A player in an offside position at the moment the ball is touched or played by a team-mate is only committing an offside offence if, in the opinion of the referee, he becomes actively involved in play by: Interfering with play Playing or touching the ball Interfering with an opponent Preventing the opponent from playing the ball by obstructing the player's sight or intentionally distracting the opponent?

נשאל אותך שאלה פשוטה אחת בהבנת הנקרא, לא בכדורגל, ונראה אם אתה מסוגל לענות לפחות עליה: מיהו הנושא במשפט שהבאת? כלומר, למי מתייחסים התיאורים: interfering, obstructing וכו'?
נעזור לך קצת, ונצמצם ל-50/50; האופציות הן: המוסר או השחקן שבנבדל ברגע המסירה.
בהצלחה

bixente
14-02-12, 15:24
וואו זה לא יאומן ! אתה מצטט מספר החוקים, הציטוטים תומכים בעמדתי ואתה איכשהו מנסה לקחת את זה לכיוון שלך ?
רשום בפירוש :
ברגע שהכדור שוחק או ננגע ע"י השחקן מהקבוצה שלו .
הכדור לא ננגע ולא שוחק ע"י היגוואין. חייב מגע כדי שזה יקרה.
שוחק וננגע זה סוגים שונים של כוונה של היגוואין כדי ליצור נבדל. כל עוד היגוואין לא נגע בכדור אז הנבדל נקבע ברגע המסירה של שחקן ריאל מדריד (רונאלדו במקרה הזה הוא שמסר את המסירה).
אני לא מבין , אתה פשוט צריך לקרוא. או שאתה לא יודע לקרוא (בזה אני מאמין שאתה כן בסדר) או שיש לך בעיה קשה בהבנה של מה שאתה קורא (אין לי ספק שפה הבעיה שלך).
תקרא שוב ושוב ושוב ותיעזר באנשים שלידך. כי אתה פשוט טועה.

vakum
14-02-12, 15:28
"נשאל אותך שאלה פשוטה אחת בהבנת הנקרא, לא בכדורגל, ונראה אם אתה מסוגל לענות לפחות עליה: מיהו הנושא במשפט שהבאת? כלומר, למי מתייחסים התיאורים: interfering, obstructing וכו'?"

ball is touched or played by a team-mate

לקרוא אתם יודעים? כאשר חבר לקבוצה שיחק או נגע בכדור, ה או פה, די מסגיר את כוונת המשורר והחבר לקבוצה אמור להבהיר לכם שאתם טועים.

e
ברגע שהכדור שוחק או ננגע ע"י השחקן מהקבוצה שלו .
הכדור לא ננגע ולא שוחק ע"י היגוואין. חייב מגע כדי שזה יקרה.

במשפט אחד גם סתרת את החוק הכתוב מפורשות וגם הוכחת לי שלא קראת את ההודעות שלי. אני בפירוש לא מתייחס למקרה של היגואין כי כפי שציינתי כבר קודם, לא ראיתי את המקרה. אתה קבעת שחייב להיות מגע, ועדיין אתה מצוטט משפט שמראה שלא חייב להיות מגע. שוחק או ננגע. או, אתה יודע מה המשמעות של או?

HJKL
14-02-12, 15:32
ואקום,

אתה מוכן להבין שיש כאן שני תנאים?
(1)אם ברגע המסירה שחקן נמצא מעבר לקו ההגנה ו(2)השחקן מעורב במהלך.
הראשון - מדבר רק על נגיעה בכדור. בשני מדברים על מעורבות גם בלי לגעת בכדור.

אם היגוואין היה בעמדת נבדל בזמן שרונלדו מסר - זה נבדל - כי הוא אכן מעורב במהלך. אבל הוא לא נגע. לכן מה שקובע זה רגע המסירה של רונלדו. זה הכל.

אמיליו
14-02-12, 15:33
אם היגאווין היה עובר/פותח רגליים מעל הכדור אפילו בלי לגעת כאשר בנזמה מעבר לקו ההגנה הוא היה הופך למעורב במהלך ואכן נבדל היה צריך להישרק

אבל למקרה שהיה היגאווין לא נגע ולא השפיע על המהלך ולכן נפסל שער חוקי מבישול מדהים.

bixente
14-02-12, 15:33
החוסר יכולת שלך להבין חוקים את הנקרא מפחידה אותי אבל סתם כדי להבין מה עובר לך בראש - תגדיר "שוחק"

אם היגאווין היה עובר/פותח רגליים מעל הכדור אפילו בלי לגעת כאשר בנזמה מעבר לקו ההגנה הוא היה הופך למעורב במהלך ואכן נבדל היה צריך להישרק

אבל למקרה שהיה היגאווין לא נגע ולא השפיע על המהלך ולכן נפסל שער חוקי מבישול מדהים.
גם אתה טועה , כל עוד היגוואין לא היה בנבדל בזמן המסירה של רונאלדו הוא יכול לפתוח רגליים ולדלג מעל הכדור ככל העולה על רוחו .

אחרי שהואקום יסביר מה זה "שוחק בעבורו" אני אסביר גם לך עד כמה אתם טועים ולא יודעים חוק בסיסי. ולעזאזל זה עוד המקרה הקל של חוק הנבדל.

vakum
14-02-12, 15:41
HJKL

לא מדויק, התנאים דורשים מהשחקן שמקבל את הכדור להיות במצב נבדל, התנאי השני הוא שתהיה עבירת נבדל. כדי שתהיה עבירת נבדל, שחקן מאותה קבוצה צריך לשחק או לגעת בכדור. לשחק זה גם לעבור מעל הכדור.

תפסיקו להתייחס למקרה היגואין, עי אני כתבתי כבר פעמיים שלא אליו אני מתכוון. החוק די מפורש בנושא ואני לא מבין למה אתם מתקשים להבין אותו.

biexnte

עד שלא תספק הוכחות לטענות שלך או לחילופין שתציג טענות ששוות קריאה, אני לא רואה טעם להתייחס אליך, זה כמו לדבר אל הקיר.

raul_king7
14-02-12, 15:44
לאחר קריאה של החוקה אני חוזר מההצדקה אבל עדיין אני לא מבין למה אי אפשר לנהל דיון נורמלי בנושא גם אם ניצחנו,dkaro מבטיח ללך שאני מבין בכדורגל אבל עדיין המקרה נראה לי שונה ואתה משתמש מוערך גם בעיניי ובעיניי רבים אני מאמין אז לא צריך לבוא ולעשות עליהום כאילו כל אחד גאון הדור,אפשר לנהל דיון בצורה יפה כמו עם BIXENTE

vakum
14-02-12, 15:49
עכשיו ראיתי לראשונה את המקרה, ברור שלא היה שם נבדל כי היגואין אפילו לא עשה תנועה של מסירה או כל נסיון הטעיה. הטיעון היחיד שהשופט יכול לנסות דרכו להצדיק את השריקה יהיה שהיגואין מנע בגופו משחקן ההגנה להגיע לכדור, אבל זה יהיה טיעון מפוקפק לאור ההילוך החוזר.

bixente
14-02-12, 15:49
HJKL

לא מדויק, התנאים דורשים מהשחקן שמקבל את הכדור להיות במצב נבדל, התנאי השני הוא שתהיה עבירת נבדל. כדי שתהיה עבירת נבדל, שחקן מאותה קבוצה צריך לשחק או לגעת בכדור. לשחק זה גם לעבור מעל הכדור.

תפסיקו להתייחס למקרה היגואין, עי אני כתבתי כבר פעמיים שלא אליו אני מתכוון. החוק די מפורש בנושא ואני לא מבין למה אתם מתקשים להבין אותו.

biexnte

עד שלא תספק הוכחות לטענות שלך או לחילופין שתציג טענות ששוות קריאה, אני לא רואה טעם להתייחס אליך, זה כמו לדבר אל הקיר.
אני סיפקתי הוכחות לטענה שלי. יודע מה יותר משעשע ? אתה (!) סיפקת הוכחות לטענה שלי בציטוטים שהבאת.
עכשיו בוא תבין מה זה "שוחק" או PLAYED :
כשרונאלדו (דוגמא) בועט כדור לשוער והכדור נהדף חזרה לשחקן בנבדל או לא בנבדל. הבעיטה זה שוחק
כשמרסלו מרים כדור אז הכדור "שוחק"
כשאלונסו שולח כדור קדימה אז הכדור"שוחק"
כשארבלואה מרים כדור והוא פוגע ביריב ומגיע לשחקן של ריאל מדריד אז הכדור שוחק (ע"י ארבלואה , הנגיעה של היריב לא משנה כלום מבחינה חוקית)
אתה חייב ללמוד חוקים ובדחיפות.
הנגיעה האחרונה של שחקן ריאל היא זו שמשנה.
ואשאל אותך מה ששאל EJB - אם דילוג נחשב כשיחוק , מתי קובעים את רגע מדידת הנבדל? ברגע שהרגל הימנית מעל הכדור? ברגע שהשמאלית מעל הכדור? ברגע שהוא חזר לדרוך על שני רגליים ? איך מתבצעת המדידה בטענתך המנותקת מהמציאות?

לא יקרה לך שום דבר אם תודה שטעית...
raul king - כל הכבוד על כך שבניגוד לואקום שיש בראשו של המשתמש כאן אתה ידעת לחזור בך ולהודות בטעות.

vakum
14-02-12, 15:51
לא נכון לכל ההודעה שלך. יש הבדל בין

touched or played.

במיוחד כתבו לך על מגע או משחק בכדור, לא מסירה\בעיטה, מגע ומשחק בכדור, תמשיך להתווכח את הטוחן מים לשווא.

bixente
14-02-12, 15:54
עכשיו ראיתי לראשונה את המקרה, ברור שלא היה שם נבדל כי היגואין אפילו לא עשה תנועה של מסירה או כל נסיון הטעיה. הטיעון היחיד שהשופט יכול לנסות דרכו להצדיק את השריקה יהיה שהיגואין מנע בגופו משחקן ההגנה להגיע לכדור, אבל זה יהיה טיעון מפוקפק לאור ההילוך החוזר.

אם היגוואין היה חוסם בצורה לא חוקית את השחקן זו הייתה עבירה, לא נבדל.
ראול קינג כבר חזר בו כי הבין שטעה אחרי שראה את החוק. אני מאחל לך הבנת הנקרא כמו שלו (ואני אפילו לא יודע אם היא טובה אבל היא בטוח טובה מזו שלך)

אין לי בעיה שלא תפנים ולא תבין את הטעות שלך אני פשוט מנסה למנוע ממך להטעות את שאר הילדים שמסתובבים כאן עם ההבנה ההזויה שלך.

vakum
14-02-12, 15:59
מתי תבין שתא התייחסתי למקרה הספציפי עליו אתם מדברים? ואתה טוען שלי יש בעיות בהבנת הנקרא? נגע או שיחק, נגע או שיחק, נגע או שיחק.

כשכדור פוגע בשחקן מהקבוצה שלך, זה אומר שיש מגע, הסיבה שהוסיפו שיחק היא בדיוק בשביל מקרים בהם מוסר כדור בלי לגעת בו, כלומר, עובר מעל הכדור לדוגמא ובכך מטעה את ההגנה.

"אם היגוואין היה חוסם בצורה לא חוקית את השחקן זו הייתה עבירה, לא נבדל."

איפה ראית אותי כותב בצורה לא חוקית? כששחקן הגנה מונע משחקן התקפה להגיע לכדור שמתגלגל לחוץ זה לא חוקי? כי הוא עושה זאת בגופו, סתם אני שואל כי אתה ממשיך לסלף דברים שכתובים לך פה שחור על גבי לבן.

bixente
14-02-12, 16:01
מתי תבין שתא התייחסתי למקרה הספציפי עליו אתם מדברים? ואתה טוען שלי יש בעיות בהבנת הנקרא? נגע או שיחק, נגע או שיחק, נגע או שיחק.

כשכדור פוגע בשחקן מהקבוצה שלך, זה אומר שיש מגע, הסיבה שהוסיפו שיחק היא בדיוק בשביל מקרים בהם מוסר כדור בלי לגעת בו, כלומר, עובר מעל הכדור לדוגמא ובכך מטעה את ההגנה.

"אם היגוואין היה חוסם בצורה לא חוקית את השחקן זו הייתה עבירה, לא נבדל."

איפה ראית אותי כותב בצורה לא חוקית? כששחקן הגנה מונע משחקן התקפה להגיע לכדור שמתגלגל לחוץ זה לא חוקי? כי הוא עושה זאת בגופו, סתם אני שואל כי אתה ממשיך לסלף דברים שכתובים לך פה שחור על גבי לבן.

אי אפשר למסור בלי לגעת ואי אפשר לשחק את הכדור בלי לגעת, תבין את זה כבר. זו מהות הנבדל, בגלל זה זה נקרא ברגע המסירה או השיחוק

ולמה אתה לא עונה על שאלתי ?
אני באמת מבקש ממך תשובה לזה :

אם דילוג נחשב כשיחוק , מתי קובעים את רגע מדידת הנבדל? ברגע שהרגל הימנית מעל הכדור? ברגע שהשמאלית מעל הכדור? ברגע שהוא חזר לדרוך על שני רגליים ? איך מתבצעת המדידה בטענתך המנותקת מהמציאות?

Zizou
14-02-12, 16:03

או, סוף סוף, צדיק אחד בסדום.

אני חושב שבכל הדיון הזה ראיתי גג שניים-שלושה התייחסויות לפעולה הלא אחראית ומגעילה הזאת של ראמוס. (כנראה שאם היה נשלף כרטיס אדום כולם פה היה כותבים אחרת בסיום המשחק, לא?)
עם כל הכבוד למקרה הנבדל שהוא מעניין לגופו, העניין הזה הרבה יותר מדאיג, לפחות אותי.

vakum
14-02-12, 16:04
אי אפשר למסור בלי לגעת ואי אפשר לשחק את הכדור בלי לגעת, תבין את זה כבר. זו מהות הנבדל, בגלל זה זה נקרא ברגע המסירה או השיחוק

ולמה אתה לא עונה על שאלתי ?
אני באמת מבקש ממך תשובה לזה :

אז אני מסביר לך שאפשר למסור בלי לגעת בכדור ואנ יגם מסביר לך שהמחוקק קבע נגע או שיחק בכוונה כדי שאנשים כמוך שמתקשים להבין יבינו שאפשר לשחק בכדור גם בלי לגעת בו. אתה פשוט מתעקש לא להבין זאת למרות שהבהירו לך את זה בחוק בצורה מאד ברורה.

באשר לשאלה השניה, מכיוון שחולפים כמה חודשים בין מעבר הרגל הראשונה והשניה מעל הכדור זה נתון לשיקול דעתו של השופט, אני מחכה שאתה תפעיל שיקול דעת בפעם הראשונה בדיון הזה.

vakum
14-02-12, 16:06
"או, סוף סוף, צדיק אחד בסדום.

אני חושב שבכל הדיון הזה ראיתי גג שניים-שלושה התייחסויות לפעולה הלא אחראית ומגעילה הזאת של ראמוס. (כנראה שאם היה נשלף כרטיס אדום כולם פה היה כותבים אחרת בסיום המשחק, לא?)
עם כל הכבוד למקרה הנבדל שהוא מעניין לגופו, העניין הזה הרבה יותר מדאיג, לפחות אותי."

אני מעדיף את התגובה של ראמוס על תגובה של בוסקטס. ראמוס חטף אחת לפנים לפני שבעט בשחקן אז שום דבר לא מתקזז כאן, שני השחקנים היו צריכים להיות מורחקים ולא רק ראמוס.

דל הורנו שכבר היה לו צהוב נתן לראמוס מכה בפנים וכתגובה ראמוס הכניס לו בעיטה. החלטת השופט היתה חד צדדית ולכן גם היא נגד ריאל.

raul_king7
14-02-12, 16:13
גם דל הורנו היה צריך לצאת אל תשכח אז שום דבר לא מתקזז פה..ולא צריך להיות כל כך יהיר ZIZOY כאילו אתה מכיר את כל תורת הכדורגל בעל פה.גם בהודעות בדפים קודמים ניסית להשתיק את העיניין תן לאנשים פה להתבטא וזה ממש לא בקטע רע.

Shearer
14-02-12, 16:14
מה אתם רוצים מראמוס? הכניסו לו מכות חצי שעה בלי הפסקה ולא משנה איפה הוא היה במגרש לפני זה, כל כך נמאס לו שהוא איבד את זה לרגע. הייתי בתדהמה גדולה אם המגעילים האלה היו מסיימים את המחצית הראשונה בהרכב מלא, התפלאתי מכמויות הרפש שהם שפכו על המגרש והמשחק האלים שלהם, וראמוס היה בלי ספק הקורבן הראשי לפרובוקציות. רק כי זאת לבאנטה ולא קבוצה גדולה אף אחד לא מתעסק בזה ולדעתי בצדק.

בנוגע לנבדל - אני שוב שואל כי אני פשוט לא מצליח להבין מה לעזעזל עובר עליכם, איך בדיוק אפשר לשרוק לנבדל אם ברגע המסירה של רונאלדו לא היגואין ולא בנזמה בעמדת נבדל?!
כל עוד היגואין לא נוגע בכדור אז זה אפילו לא יכול להיות בתירוץ של נבדל פאסיבי, מה אתם בכח מחפשים חוקים שלא קיימים? על מה פה לעזעזל אתם פוסלים את הגול הזה? על ריצה לעבר הכדור של שני שחקנים שלא בנבדל כשההגנה הייתה צריכה להתרכז בשניהם? אתם עושים צחוק? השער נפסל שלא בצדק וזהו. די לטחון מים - מי שטעה שיודה בכך ויעבור הלאה. באמת שזה ממש לא חשוב.

bixente
14-02-12, 16:26
מה אתם רוצים מראמוס? הכניסו לו מכות חצי שעה בלי הפסקה ולא משנה איפה הוא היה במגרש לפני זה, כל כך נמאס לו שהוא איבד את זה לרגע. הייתי בתדהמה גדולה אם המגעילים האלה היו מסיימים את המחצית הראשונה בהרכב מלא, התפלאתי מכמויות הרפש שהם שפכו על המגרש והמשחק האלים שלהם, וראמוס היה בלי ספק הקורבן הראשי לפרובוקציות. רק כי זאת לבאנטה ולא קבוצה גדולה אף אחד לא מתעסק בזה ולדעתי בצדק.

בנוגע לנבדל - אני שוב שואל כי אני פשוט לא מצליח להבין מה לעזעזל עובר עליכם, איך בדיוק אפשר לשרוק לנבדל אם ברגע המסירה של רונאלדו לא היגואין ולא בנזמה בעמדת נבדל?!
כל עוד היגואין לא נוגע בכדור אז זה אפילו לא יכול להיות בתירוץ של נבדל פאסיבי, מה אתם בכח מחפשים חוקים שלא קיימים? על מה פה לעזעזל אתם פוסלים את הגול הזה? על ריצה לעבר הכדור של שני שחקנים שלא בנבדל כשההגנה הייתה צריכה להתרכז בשניהם? אתם עושים צחוק? השער נפסל שלא בצדק וזהו. די לטחון מים - מי שטעה שיודה בכך ויעבור הלאה. באמת שזה ממש לא חשוב.
עזוב , באמת שזה כמו לדבר לקיר.
זה הואקום שבראשו של VAKUM נגד העולם. הוא מנסה לספר סיפורים ולהמציא חוקים שלא קיימים.
אני רק שמח שהבולשיט שלו לא מחלחל לאחרים ואני עוד יותר שמח שכאלו שטעו בהתחלה (כמו ראול קינג) הבינו את הטעות וחזרו בהם.

vakum
14-02-12, 16:55
הואקום בראש שלי אתה אומר? מעניין שפיפא כותבים חוקים ואתה משכתב אותם לפי ראות עינייך. תפנים שהם כתבו מגע או משחק בדיוק בשביל קשי הבנה כמוך.

Zizou
14-02-12, 17:06
גם דל הורנו היה צריך לצאת אל תשכח אז שום דבר לא מתקזז פה..ולא צריך להיות כל כך יהיר ZIZOY כאילו אתה מכיר את כל תורת הכדורגל בעל פה.גם בהודעות בדפים קודמים ניסית להשתיק את העיניין תן לאנשים פה להתבטא וזה ממש לא בקטע רע.

א. לא השתקתי פה אף אחד, לא בהודעה האחרונה שלי ולא בהודעה שלפנייה בהתייחסות לנבדל (אם בכל זאת אתה סבור ככה - תביא לפחות ציטוט שלי) בסה''כ הצעתי לעבור הלאה ולהגיב עניינית על שאר המשחק שהוא העיקר בדיון הזה ולאו דווקא על מקרה ראמוס, עוד פעם בלי לגרוע מהנבדל.

ב. אם כבר התייחסת למקרה עם דל הורנו - לפי התמונות היה שם איזה טראש טוק ביניהם שזה מקובל לגמרי, אבל מפה ועד לבעוט בשחקן זה קצת מרחיק לכת, מוגזם ומעל הכל - לא אחראי.
כבר היה לראמוס אדום שהוא הבין את הטעות שלו וגם התנצל (בעונה שעברה במאניטה) והפעם המקרה היה לא רחוק מזה, הוא יצא מזה בנס.

vakum
14-02-12, 17:10
לא היה רק טראש טוק, היתה יד לפנים של ראמוס לפני הבעיטה של ראמוס. בתוך הרחבה, מצד שחקן שכבר היה לו צהוב. ההחלטה הטיבה עם ריאל ועדיין היתה חד צדדית לטובת לבנטה.

EJB
14-02-12, 18:16
התשובה לשאלה שאלתי אותך הייתה: השחקן שבנבדל, שרוצה לקבל את הכדור. לנוחיותך, ורק כי אני במצב רוח טוב, נתרגם למענך את הקטע שציטטת פעמיים בלי להבין:

A player in an offside position is only penalised if, at the moment the ball
touches or is played by one of his team, he is, in the opinion of the referee,
• gaining an advantage by being in that position

שחקן הנמצא בעמדת נבדל נענש רק במקרה בו, [במאמר מוסגר: ברגע ששחקן מקבוצתו נוגע או משחק בכדור], הוא (=הנושא=השחקן הנמצא בעמדת נבדל= המשך המשפט שהסתיים במילים: "במקרה בו"), לדעתו של השופט, מעורב בפועל במשחק ע"י:...
המילה "הוא" נסובה על תחילת המשפט, על נושא המשפט, ע"מ לסגור את התנאי שהתחיל במילה "if".
כעת אולי תוכל להסביר כיצד אתה היית מתרגם את הקטע, ובפרט: כיצד מסתיים התנאי, שהתחיל במילה "if". אני אתן לך רמז קטן: אתה לא תוכל. כי אתה הזית דברים שלא מעוגנים בטקסט.

דרך-אגב: לכל הטמבלים שממשיכים להזכיר את העבירה של ראמוס בהקשר של הדיון הזה (סביב החוק)- הסיבה שלא התייחסו אליכם היא שאתם לא רלוונטים. הדיון מזמן הפסיק לעסוק בשאלה האם השער נפסל בצדק או לא, ועוסק אך ורק בחוק הנבדל כפי שנוסח ע"י אופ"א, ואשר ידידינו ואקום מסרב להבין.

vakum
14-02-12, 18:23
at the moment the ball
touched or is played by one of his teammates, he is, in the opinion of the referee,
• gaining an advantage by being in that positio

המשמעות של מה שכתוב היא כזו.

שחקן עובר עבירת נבדל, כאשר הוא בעמדת נבדל ושחקן מקבוצתו נוגע או משחק בכדור. החלק החשוב מבחינתך הוא, כאשר שחקן מקבוצתו נוגע או משחק בכדור. כי על זה שבנזמה צריך להיות באותו רגע בעמדת נבדל ושהוא צריך להנות מהעמדה בה היה אין צורך להרחיב, זה ברור לכולם.
הויכוח סובב סביב הגדרת נוגע או משחק בכדור. כאשר שחקן עובר מעל כדור מבלי לגעת בו, ומאפשר בכך לשחקן שהיה בעמדת נבדל בזמן המעבר מעל הכדור להנות מהעמדה העדיפה שלו על פני ההגנה, הוא למעשה מכניס אותו לעמדת נבדל, השחקן שהכדור מכוון אליו חייב להפסיק מעורבותו במהלך אחרת הוא יענש על ידי עבירת נבדל.

בוא נניח באופן היפוטתי שהיגואין ניגש לכדור ועבר מעליו והטעה את ההגנה. במצב כזה, היגואין הוא השחקן האחרון שמוסר את הכדור לבנזמה, אם בנזמה שמקבל את הכדור היה בעמדת נבדל כאשר היגואין עשה מה שעשה, אזי בנזמה עבר עבירת נבדל, שכן הוא נהנה מהיתרון שהעניק לו המיקום שלו.

להבדיל מהמקרים שאנחנו בדרך כלל רואים שבהם לא נשרקת עבירת נבדל, השחקן שלידו עובר הכדור לא עושה שום תנועה שהיא לעבר הכדור, אפילו לא תנועה קלה לכיוונו. כאשר שחקן עובר מעל הכדור ומטעה את ההגנה, זה נופל במסגרת ההגדרה של משחק בכדור, אפילו ללא מגע. ומכאן היה חשוב לגורמים בפיפא להכניס את האו, נגע או שיחק בכדור. נגע מתייחס לכל מצב של נגיעה בכדור, גם כדור ירוי שבמקרה פוגע בשחקן מאותה קבוצה ברגע שבו השחקן הנענש נמצא בעמדת נבדל, וגם משחק בכדור שאינו מחייב נגיעה. נוגע או משחק בכדור.

מקבל הכדור צריך להיות אחד משלושת התנאים במצויינים, אבל שחקן מקבוצתו הוא השחקן שאליו מיוחסת ההגדרה נוגע או משחק בכדור. זו הבנת הנקרא בסיסית, מה מלמדים היום בתיכון?

ה IF מתייחס גם ל if, at the moment the ball
is touched or is played by one of his teammates

ואם קשה לך להבין את זה, זו בעיה שלך לא שלי. לא הזיתי כלום, רק הטבתי לקרוא אנגלית ממך זה הכל.

EJB
14-02-12, 18:41
אתה מסרב להישמע להוראות פשוטות, נכון? אני ביקשתי ממך לתרגם את הקטע, לא להסביר אותו במילים שלך, וכך בעצם לתת לעצמך את האפשרות לסרס אותו כראות עיניך.
אתה ניסית כל הזמן הזה לייחס את החלק השני של הקטע, קרי: החל מהמילה "interfering" והלאה, לשחקן שמוסר את הכדור. כעת, כאשר אתה רואה שבשום פנים ואופן לא תוכל לעוות את הדברים כך שיתאימו לפרשנות שלך, אתה מחליט להזות פרשנות חדשה למילים: "או משחק בכדור". אני לא יודע מה פירוש המילים הללו, יכול להיות שכוונתם היא כפי שכתב ביצ'נטה: כדור שנהדף מבעטה של שחקן חבר מהקבוצה. לדעתי, כוונת הדברים היא למנוע מצב בו הכדור מגיע לשחקן מרגלי שחקן עמית ללא כוונה, ואז הקבוצה תטען שהכדור לא "נמסר" (בניגוד לחוק 7 שבו ישנה חשיבות לכוונה).
בכל מקרה, גם אם אני צודק וגם אם לא בפרשנות שלי את הדברים, אני לא מנסה להעמיס שטויות שאני הוזה מליבי על גבי מילים תמימות, ועוד מנסה לגרום לשאר להיראות כאטומים על הדרך. חזרנו כעת לנקודת ההתחלה, והיא: תביא הוכחה לחוקים שאתה ממציא. עד אז- תשאיר אותנו בשקט.

עריכה: תנסה לרגע לתרגם את המשפט שכתבת באנגלית בסוף ההודעה, את משפט התנאי שבקטע. אם אתה מצליח לתת לי משפט תנאי מלא, תחת כל חוקי הדיקדוק- כל הכבוד.

vakum
14-02-12, 18:50
אתה מסרב לקרוא ולתרגם אותו נכון.

אתה רוצה תרגום? סבבה.

שחקן שנמצא בעמדת נבדל נענש רק במקרה ש, ברגע שהכדור ננגע או משוחק בידי חבר לקבוצה (היגואין), הוא (בנזמה) בעיני השופט מעורב במהלך על ידי כך שהוא (בנזמה):

מתערב במשחק
מתערב בתנועת היריב
מרוויח מהיותו בעמדת נבדל.

3 סעיפים לא רלוונטיים לנושא הנידון. האם שחקן יכול להיות השחקן המוסר מבלי לגעת בכדור. על פי חוקי פיפא, כן.

אתם מתעקשים כל הזמן שהמדידה נעשית רק בזמן שרונאלדו מסר את הכדור ואני מנסה להבהיר לכם שהחוק קובע שאם שחקן עובר מעל הכדור ומטעה את ההגנה, אז הוא למעשה משחק בכדור וזה, במידה ובנזמה היה בעמדת נבדל באותו רגע יביא לקריאה של השופט.

בשום שלב לא התייחסתי למילה interfering כמו שאתה מציג את זה, אלא תוך ייחוס המילה הזו לשחקן האחרון שמטפל בכדור לפני שהוא מגיע למקבל הכדור. שוב הפגנת בורות בהבנת הנקרא.

יותר ברור ממה שהייתי עד עכשיו אני לא יודע אם אפשר להיות. כתוב מפורשות שחקן שנוגע או משחק בכדור בזמן שמקבל הכדור נמצא בעמדת הנבדל. לא חייב להיות מגע עם הכדור. מה יותר פשוט מזה, נוגע או משחק בכדור. אם אתם לא יודעים אנגלית תגידו ואז לא הייתי מתווכח איתכם מלכתחילה.

נוגע או משחק בכדור לא מתייחס לבנזמה אלא לשחקן מהקבוצה שלו, היגואין שחקן מהקבוצה של בנזמה, אם היגואין היה עובר מעל הכדור ומטעה את ההגנה הוא היה למעשה מוסר את הכדור לבנזמה ואז הנבדל היה מוצדק.

תפסיקו להכניס לי מילים לפה ותתחילו לקרוא קצת ספרים, גם באנגלית כי אתם מבוכה למערכת החינוך בישראל, למרות שהיא דפוקה מלכתחילה.

Oz-Pipita
14-02-12, 18:59
vakum, הטענה שלך לא באה לידי ביטוי בחוקים כי כמו שכתבו כאן כבר, לא פרשת נכון
את החוק.
אבל נניח אפילו והיה חוק כפי שאתה טוען, יש בעיה אחת קטנה, היגוואין לא עבר מעל הכדור כפי
שאתה טוען, הוא בסך הכל עשה צעד לכיוון שלו, למרות שהוא היה רחוק, וכשהוא ראה את בנזמה
הוא עצר. הוא ממש לא השפיע על המהלך כמו שאתה טוען, ואי אפשר בשום דרך לפרש את זה
שהוא שיחק בכדור. הקישור להילוך החוזר, שמופיע בסרטון הראשון של המשחק:

www.soccer-blogger.com/2012/02/12/real-madrid-vs-levante-4-2-highlights-video-ronaldo-hat-trick-2012-goals-benzema/ (http://forum.sportenter.co.il/www.soccer-blogger.com/2012/02/12/real-madrid-vs-levante-4-2-highlights-video-ronaldo-hat-trick-2012-goals-benzema/)

vakum
14-02-12, 19:02
הטענה שלי באה לידי ביטוי בחוקים כי זה בדיוק מה שכתוב. כתוב
touched or is played by one of his teammates

זה כתוב שחור על גבי לבן, כתוב מפורשות, לכן הטענה שלי באה לידי ביטוי.

לגבי המקרה הנידון, ברור שבנזמה לא היה בנבדל מעולם לא טענתי שהוא היה.

vakum
14-02-12, 19:04
יש לי רעיון, שמישהו יתרגם בבקשה את החוק. מישהו אחר ממני, מישהו שחושב שבוא יודע אנגלית.

EJB
14-02-12, 19:37
אז שוב, לאחר שהובהר שלפחות אתה לא מנסה לקחת חלק מהחוק ולייחס אותו למה שאתה רוצה, אלא בסה"כ מעמיס פרשנויות על המילים התמימות "or played": אתה מוכן להביא לנו מקור לפרשנות שלך? הבהרה לחוק ממקור אחר אשר תסביר את המילים הלא ברורות? כי עד אז, אתה מכלה את זמננו בספקולציות שלך לגבי המילים. אם אופ"א היו מתכוונים לרבע ממה שכתבת, הם היו מרחיבים על-כך, בדיוק באותה מידה שבה הרחיבו על חלקו השני של החוק, המתייחס אל השחקן שהיה בנבדל. אבל לא נראה לי שתמצא הרחבה כזו, כי הם לא העלו בדעתם שמישהו ינפח כ"כ את צמד המילים המסכנות שהובאו קודם לכן.

bixente
14-02-12, 19:43
עזבו אין לכם מה להתווכח עם הטרול הזה . אני הפסקתי ברגע שהבנתי שהוא טוען שדילוג מעל הכדור שווה למסירת כדור.
מה שכן יש לי טיפ בסבילכם :
תביאו פופקורן ותקראו שוב את ההודעות של ואקום, זה מבדר ברמה אחרת.

vakum
14-02-12, 19:47
ejb

אני לא מפרש כלום אתה מפרש. אם כתוב נגע או משחק, סימן שלא מדובר באותו דבר. אתה זה שמבצע פרשנות לחוק, תביא אתה סימוכין לפרשנות שלך. פיפא, לא אופא, קודם כל, ולא צריך להרחיב בנושאים ברורים. הם כתבו ננגע או משחק, כי מגע הוא לא התנאי היחיד, רק טמבלים כמוכם יחליטו להתעלם ממילה ולפרש אותה אחרת, סליחה גם כל מיני רבנים שהחליטו שניתן למצוא אמיתות מדעיות בתורה ובגמרא עושים את אותו דבר, אבל גם הם לא טורחים להוכיח את מה שהם אומרים.

עדיין לא תרגמת את החוק כפי שביקשתי למרות שאני תירגמתי את החוק כפי שביקשת. פשוט תתרגם את מה שכתוב ותביא פרשנות משלך הנתמכת על ידי גורמים נוספים בעלי סמכות, טמבל שעונה לכינוי BIEXNTE לא עונה לדרישה של גורם סמכותי.

זה שאתם לא יודעים אנגלית זה לא אשמתי זה אשמת המורים שלכם לאנגלית זה אשמת הוריכם שלא דאגו שתלמדו כמו שצריך ואשמתכם שלא היה אכפת לכם בכיתה.

כתוב שחור על גבי לבן, ננגע או משוחק. אם אתה חושב שיש כאן כוונה אחרת תביא פרשנות וסימוכין אחרים. אני לא יכול להוכיח שאתה לא יכול לעוף, רק אתה יכול להוכיח שאתה יכול לעוף. אני מקווה שאני לא מדבר גבוה מדי בשבילכם אבל כשדברים פשוטים כתובים שחור על גבי לבן אתם לא מבינים אותם.

אני חייב לציין שמביך אותי שכולנו יצאנו מאותה מערכת חינוך, ממש מביך אותי, כי אין פה סוגיה מורכבת או מסובכת להבנה, רק חוסר היכולת שלכם להודות בטעות או להבין משהו פשוט.

Shearer
14-02-12, 19:56
אין פה איזה שופט כדורגל שיסביר לו אחת ולתמיד מה הטעות שלו ומה אומר חוק הנבדל? זה קצת כמו לשכנע אותי או את אחד מהחברים שלי שהחמאס רוצים שלום עם ישראל.

vakum
14-02-12, 19:59
אתה לא חושב ששופט כדורגל יצטט את החוק? וישתמש בו כבסיס לקביעה שלו? כי כתוב בחוק משהו שהחבר'ה האלה וכנראה גם אתה מתעקשים להתעלם ממנו.

michaelRM
14-02-12, 20:09
לא היה נבדל כן היה נבדל, מספיק עם כל הוויכוח הזה לא נעים לי להגיד אבל בשבילכם עדיף שמישהו יקח פיקוד ויפסיק את הויכוח המטופש הזה. ניצחנו הרי... זה מה שחשוב, אז בואו נדבר על זה לשם שינוי ולא על חוקי הנבדל כי לפי דעתי זה ממש לא קשור לנושא הדיון וכבר קצת משעמם.

vakum
14-02-12, 20:09
השאלה הועברה לפורום של שופטים, אם וכאשר אקבל תשובה אפרסם אותה פה.

EJB
14-02-12, 20:13
שחקן הנמצא בעמדת נבדל נענש רק במקרה בו, ברגע ששחקן מקבוצתו נוגע או משחק בכדור, הוא , לדעתו של השופט, מעורב בפועל במשחק ע"י:...

אני תרגמתי אותו לפני שאתה תרגמת אותו, אם זכרונך קצר כ"כ.
אל תנסה להסית את הנושא לרמת הבנה באנגלית, כי הוויכוח הוא לא על כך, אלא על צמד מילים מסכנות: "או שוחק". אני מסכים איתך שלרוב* "או" באה להפריד בין 2 מקרים, אבל מצד שני אתה מנסה להסביר את המילים לפי ראות עיניך בלא שום הוכחה או הצדקה. אני לא ניסיתי לכפות שום פרשנות (גם אם הצעתי אחת), אז אני לא צריך להביא שום הוכחה. אם הייתי אומר ש"שוחק" כוונתו לליווי הכדור בעזרת משמר כבוד עד שיגיע לכתובתו, הייתי צריך להוכיח זאת. אבל לא אמרתי זאת. אתה, לעומת זאת, מנסה להסביר שהכוונה במילים הללו היא צעידה מעל הכדור/הגדרות לא ברורות אחרות. לכן חובת ההוכחה היא עליך.

*לרוב- אם אני אומר: "שחקן שהכה או פגע בשחקן אחר", אני משתמש במילה "או" בצורה תקינה, אבל לא אמרתי 2 דברים השונים לחלוטין אחד מהשני. זוהי גם לדעתי כוונת מנסח החוק. אחרת, אם הייתה כוונה נוספת במילים הללו, הוא היה חייב להרחיב. בוודאי אם הייתה לו כוונה לשמץ מההזיות שאתה פורש פה בפורום.

אז תעזוב את המורות לאנגלית המסכנות בשקט, כי הן עושות את מה שהן צריכות לעשות הרבה יותר טוב ממה שאתה עושה.

עריכה:
א. הציטוט שלי בתחילת ההודעה הוא התרגום שלי את החוק.
ב. אתה מקרה אבוד.

vakum
14-02-12, 20:19
אני לא ראיתי תרגום שלך. אני לא מסית את הדיון, אני עקבי ודובק בעמדה שהצגתי מתחילת הדיון, שחקן יכול להכניס חבר לקבוצה לעמדת נבדל גם בלי לגעת בכדור, זו היתה טענתי מקדם וזו טענתי עכשיו.

עדיין לא תירגמת, אם כן כבר הייתי תוקף את התרגום שלך, ולא סיפקת פרשנות לכתוב בחוק, ובחוק כתוב שבנוסף למגע יש גם את אלמנט המשחק בכדור. לא מחוייב מגע, לכן ה או, כל כך חשוב.

הסיבה שאני דורש ממך פרשנות היא מכיוון שאתה לא מתייחס לכתוב בחוק, אם כך, חובת ההוכחה עליך, אתה חושב שהמחוקק התכוון למשהו אחר כאשר כתב מה שכתב, תוכיח, אם לא, מה שכתוב קובע, מגע הוא לא התנאי היחיד.

הכה או פגע הם שני דברים שונים במיוחד במשחק כדורגל. הכה, אין לזה קשר לכדורגל מדובר במהלך ךא ספורטיבי, פגע יכול להתפרש כעבריה גסה, או לא גסה סתם כניסה חזקה שהובילה לפציעה, או מכה מקרית שקוראת כאשר שני שחקנים נאבקים על כדור, לכן ה או בדוגמא שלך מצביע על שני דברים שונים.

המחוקק לא חייב להרחיב יותר ממה שכתוב, בכך הוא משאיר מקום לפרשנות לשופט לקבוע מתי ועל מה הוא ישרוק. זה אחד הדברים הראשונים שלומדים בקורס למשפט. כוונת המחוקק נתונה לפרשנות כמובן, אבל אם אתה רוצה להציע פרשנות למה שכתוב, תביא סימוכין, או שתפעל על פי הכתוב. דעתך לא רלוונטית בנושא מכיוון שאינך בר סמכא להציע פרשנות.

-Dor-
14-02-12, 20:20
אך ורק נגיעה של שחקן בכדור קובעת את רגע הנבדל. הקטע של "is played" אם כבר מדבר על מצב שבו היגואין בנבדל לפני שרונאלדו משחרר את הכדור, ואחר כך למרות שהוא לא נוגע בו יש מצב של נבדל, כי הוא מעורב במהלך.

במקרה הזה גם היגואין וגם בנזמה לא היו בנבדל, לכן זה לא משנה אם היגואין היה מעורב במהלך כל עוד הוא לא נגע בכדור. שהכדור חולף לידו לא מתחיל מהלך חדש וזה מה שאתה מסרב להבין. זה שתביא לפה 100 פעם ציטוטים מהחוקה זה לא מה שיחזק את הטענה שלך.

בקיצור, המצאת את החוק מחדש, וגם אחרי שכולם הסבירו לך למה אתה טועה אתה ממשיך להתעקש ללכת עם הראש בקיר.

vakum
14-02-12, 20:28
דור אם אתה רק יכול להביא מקור סמכותי שתומך בפרשנות שלך אני אשמח. כי בפירוש לא עולה מהכתוב מה שאתה אמרת. מצויין שם touched or played by a teammate כתנאי להכנסת שחקן לנבדל ולא להיותו של שחקן בנבדל. חבר לקבוצה מצביע על כך שלא מדובר בשחקן שנמצא בנבדל.

כלומר, לא אם היגואין היה בנבדל לפני שרונאלדו מסר אלא אם כאשר היגואין עשה מה שעשה בנזמה היה בעמדת נבדל.

שמישהו בבקשה יתרגם אחד לאחד את מה שכתוב קודם כל, כי התרגום שלי לא מוצא חן בעיניכם, ואז נדון על זה בעברית.

אם יש כאן דובר אנגלית ברמת שפת אם, חוץ ממני, אני אשמח אם יתערב בדיון וייתן תרגום לחוק כפי שהוא מופיע בקובץ החוקים של פיפא. תודה.

בבקשה, קובץ חוקי פיפא לתרגום. עמ' 31.

http://www.fifa.com/mm/document/affederation/federation/81/42/36/lawsofthegameen.pdf

ואני אודה לכם מאוד אם תפסיקו לטעון שהסברתם לי או הסבירו לי דברים כשכל מה שאתם עושים זה לפסול את מה שאני כותב ללא הבאת בסיס. אולי אתם לא יודעים מה זה הסבר. אם אתם חושבים שיש פירוש אחר לכתוב בחוק, בבקשה תביאו אותו ותבססו אותו. מה שאשפר להוכיח בלי ראיות אפשר להפריך בלי ראיות.

יש לי רעיון, למה אתם חושבים שרק מגע יכניס שחקן לנבדל? מה המקור שלכם לכך?

bixente
14-02-12, 20:51
תן קישור לשאלה שרשמת בפורום שופטים.
ככה כולנו נראה את התשובה בין אם היא תומכת בדעתנו או בדעתך.

vakum
14-02-12, 20:58
שלחתי דואר, ונתתי להם את כתובת המייל שלי, אני אראה את התשובה ברגע שאני אקבל אותה ואני אשתדל לצרף כמה שיותר אימותים לכך שמדובר בהם.

זה האתר אם אתה רוצה לשלוח גם אתה את השאלה.

http://football.org.il/Faq/Pages/RefereesFAQ.aspx

Mádridistа
15-02-12, 00:42
יש לי רעיון, למה אתם חושבים שרק מגע יכניס שחקן לנבדל? מה המקור שלכם לכך?
קודם כל כי אפשר לקבוע את רגע ה'מסירה' של היגואין, אבל בעיקר ניסיון עבר. התעסקתי המון פעמים בסוגיות שיפוט ומעולם לא שמעתי על הטענה שהעלאת כאן (חוסר מגע שיוצר נבדל), ונראה שאני לא היחיד.

אולי בסוף יתברר שאתה צודק (למרות שכמו כולם כאן, אני דיי משוכנע שלא), אבל בשביל להתווכח על זה במשך עשרה דפים צריך להיות לך קייס קצת יותר רציני מאשר ניסוח לא ברור בתקנון של פיפא.

CF R.Madrid
15-02-12, 00:51
ואקום צודק, החוק של הנבדל אומר:

עם שחקן מקבל מצליח לנצל את המיקום שלו(בנבדל) זאת אומרת ע"י כך שמסרו לו כדור או שחקן מסויים היה חלק מהמהלך(זאת אומרת בלי לגעת בכדור) למשל לפתוח רגליים וכדו' זה נבדל!

זאת אומרת ששחקן במצב נבדל גם כאשר הכדור הולך אליו והוא לא נוגע בו, וכך גם כאשר שחקן(שנמצא בנבדל) משתתף במהלך כמו שכבר אמרתי למשל פותח רגליים זה נבדל.

חברה תבדקו לני שאתם שוללים, זה באמת כתוב בחוקים של הכדורגל אני זוכר שקראתי את זה פעם.
נחוק הזה שונה לני איזה בערך 10 שנים, והוכנס סעיף שאומר שלא חייבים לגעת בכדור אלה להיות שותפים במהלך!

Ron915228
15-02-12, 01:01
אין לי כוח לקרוא את כל הדיון, אבל זה מתחלק ל2:
1. שחקן שבנבדל יכול לגרום לנבדל להישרק גם אם הוא לא נגע בכדור אלא רק השפיע על המהלך. זכור לי למשל גול של צ'לסי מול ליברפול בחצי גמר ליגת האלופות שנפסל כי אסיין שהיה בנבדל הסתיר לריינה. בלי שייגע בכדור, ידלג מעל הכדור או בכלל יעשה תנועה לכיוון הכדור.
2. במקרה של המשחק אין בשום פנים נבדל. לא היגוואין ולא בנזמה היו בנבדל בזמן המסירה של רונאלדו. בשום פנים ואופן דילוג מעל הכדור לא ייחשב כמסירה, ככה שהתנועה של היגוואין לא משנה!

-Dor-
15-02-12, 01:02

עם שחקן מקבל מצליח לנצל את המיקום שלו(בנבדל) זאת אומרת ע"י כך שמסרו לו כדור או שחקן מסויים היה חלק מהמהלך(זאת אומרת בלי לגעת בכדור) למשל לפתוח רגליים וכדו' זה נבדל!

זאת אומרת ששחקן במצב נבדל גם כאשר הכדור הולך אליו והוא לא נוגע בו, וכך גם כאשר שחקן(שנמצא בנבדל) משתתף במהלך כמו שכבר אמרתי למשל פותח רגליים זה נבדל.

חברה תבדקו לני שאתם שוללים, זה באמת כתוב בחוקים של הכדורגל אני זוכר שקראתי את זה פעם.
נחוק הזה שונה לני איזה בערך 10 שנים, והוכנס סעיף שאומר שלא חייבים לגעת בכדור אלה להיות שותפים במהלך!
http://cache.ohinternet.com/images/thumb/7/73/JeanLucPicardFacepalm.jpg/618px-JeanLucPicardFacepalm.jpg

אבל היגואין לא היה בנבדל. הויכוח (לפחות בשביל ואקום) הוא על אם מתחיל מהלך חדש כשהכדור עובר ליד היגואין.

bixente
15-02-12, 01:17

אולי אתה תבדוק על מה מדובר לפני שאתה מגיב?
המקרה שעליו אתה מדבר נקרא בספר החוקים gaining an advantage , כלומר מקבל יתרון מעצם היותו בנבדל.
לדוגמא , קאקא בא למסור כדור עומק. באותו רגע רונאלדו בנבדל ובנזמה לא בנבדל (ברגע המסירה). קאקא מנסה למסור לבנזמה שלא נמצא בנבדל אבל הכדור פוגע במגן ומגיע לרונאלדו. רונאלדו הרוויח יתרון מעצם עמידתו הלא חוקית בנבדל בעת המסירה ולמרות שקאקא לא התכוון למסור אליו השופט ישרוק לנבדל.

במקרה שאנחנו מדברים עליו שני השחקנים (היגוואין ובנזמה) בעמדה חוקית ולא בנבדל בזמן המסירה. כולם יודעים שאין כאן נבדל במקרה כזה. הטענה של ואקום היא אחרת - בעת ההליכה של היגוואין לכדור (וכן אני יודע שאתה לא מדבר על המקרה הנ"ל ואקום) , ולמרות שלא נגע בו נוצר מהלך חדש בו קיימת מסירה דמיונית של היגוואין לבנזמה ולכן מדידת הנבדל נעשית ברגע שהיגוואין/מסתכל/חושב/מפנטז/חולם על הכדור. זה לפחות לפי ואקום.
מתי מתבצעת הבדיקה ? רק ואקום יכול להסביר והוא מסרב לעשות את זה כבר למשך 2 עמודים.

LUKA
15-02-12, 09:47
הטיעון של ואקום לא מופרך מיסודו, וזאת בשל הניסוח המעורפל והאומלל של "נגע או משחק בכדור", כאשר מעצם מילת היחס "או" אפשר להבין שהאופציה השניה לא כוללת מגע פיזי.

מתי מתבצעת הבדיקה לפי הפרשנות הזאת? ברגע שמתבצעת אותה הטעייה, כאילו הייתה מסירה. די קל לקבוע מתי, כי זה לא שמדובר בחמש דקות פדאלאדה של רוביניו שלא מובילה לשום מקום, אלא במסירה שיוצאת משחקן פלוני ובמהלכה מתבצעת אותה הטעייה ע"י שחקן אחר לשבריר של שניה.

vakum
16-02-12, 16:59
לא התשובה לה ציפיתי, אינה מנומקת ואינה מוסברת ללא התייחסות לחוקה, אבל עדיין עונה לציפיות מאיגוד שופטים ישראלי.

הסוגייה שהצגתי להם:

שחקן א' מוסר כדור, בשלב המסירה אף שחקן אינו בנבדל. במהלך תנועת הכדור עובר שחקן ב' מעל הכדור בכוונה להטעות את ההגנה, בשלב שבו ביצע את ההטעייה שחקן ג' כבר היה בעמדת נבדל. הכדור ממשיך להתגלגל ללא מגע מצד שחקן ב' ומגיע לשחקן ג' בסופו של דבר. האם יש כאן עבירת נבדל למרות ששחקן ב' לא נגע בכדור? ומה כוונת המחוקק כאשר כתב, ננגע או שוחק לגבי התנאים בהם יש לשרוק לנבדל?

תודה מראש, נאור.

נאור שלום רב,

במקרה הנ"ל למרות שאין מגע של אותו שחקן, נשרקת עבירת הנבדל מכיוון שהייתה התערבות.

המשך יום טוב,

http://f1605.mail.yahoo.com/ya/download?mid=1%5f2080%5fAO3ci2IAABpBTzzEmApbzVLvzv U&pid=3&fid=Inbox&inline=1&appid=YahooMailClassicצוות האתר
ההתאחדות לכדורגל בישראל

טלפון: 03-6171500
דוא"ל: Info@football.org.il (http://us.mc1605.mail.yahoo.com/mc/compose?to=Info@football.org.il)
אתר אינטרנט : www.Football.org.il (http://www.football.org.il/)

Tim_Duncan
16-02-12, 17:11
אז בבקשה שיסביר איך לעזאזל יודעים לאיזה רגע להתייחס, לרגע בו היגוואין התחיל את התנועה שלו, לרגע בו הוא נגע במגן שלו או אולי כשהוא צעק לבנזמה "זה שלך!!!" - לאו דווקא בכל שלושת הרגעים האלה בנזמה היה בנבדל.

זה פשוט לא הגיוני. אולי זה ישמע כהתעקשות יתר, אבל אני באמת חושב שמי שענה לך חשב שהשחקן שהתערב היה בנבדל במסירה הראשונית.

vakum
16-02-12, 17:15
הסוגייה שהצגתי לא יכולה להיות יותר ברורה.

רגע המעבר מעל הכדור הוא הרגע הקובע, הוא לא קורה במהלך מספר דקות גם לא מספר שניות, זהו רגע שלוקח פחות משניה ברוב המקרים.

אם ברגע שהשחקן מעל הכדור שחקן ג' נמצא בעמדת נבדל יש לשרוק לנבדל.

ביקשתם הוכחות, הבאתי לכם את החוקה, לא ידעתם לקרוא אנגלית, תרגמתי לכם את הכתוב. היו לכם בעיות בהבנת הנקרא, ניסיתי ככל יכולתי להסביר לכם את הכתוב. פניתי לאיגוד השופטים והבאתי לכם את תשובתם הלא מספקת גם אותי. חיותר מזה אני לא יודע מה עוד אני יכול להוסיף.

מעכשיו מי שיש לו תרוניות שיציג אותם לגורם מוסמך יותר, תפנו ישירות לפיפ"א מצדי.

hmmm
16-02-12, 20:23
יש בפורום העולמי דיון בדיוק בשביל זה (http://forum.sportenter.co.il/showthread.php?t=2375&page=60). אתם מוזמנים להמשיך שם.